Қазақстан Республикасының Орман кодексiн күшiне енгiзу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Қаулысы 1993 жылғы 23 қаңтардағы N 1925-ХII. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі N 477-ІІ Кодексімен
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Орман кодексi 1993 жылғы 1 наурыздан бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заң актiлерi Қазақстан Республикасының Орман кодексiне қайшы келмейтiн болғандықтан, олар Қазақстан Республикасының заңдары Қазақстан Республикасының Орман кодексiмен сәйкес келтiрiлгенге дейiн қолданыла беретiн болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Орман кодексi ол күшiне енгеннен кейiн пайда болған құқық қатынастарына, яғни 1993 жылғы 1 наурыздан бастап қолданылады.
4. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
1993 жылғы 1 наурызға дейiн орман қорына мемлекеттiк есеп жүргiзу тәртiбiн белгiлесiн;
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiне Қазақстан Республикасының заң актiлерiн Қазақстан Республикасының Орман кодексiмен сәйкес келтiру туралы ұсыныстарды табыс етсiн;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiн Қазақстан Республикасының Орман кодексiне сәйкес келтiрсiн.
Қазақстан Республикасы министрлiктерiнiң, мемлекеттiк комитеттерi мен ведомстволарының Қазақстан Республикасының Орман кодексiне қайшы келетiн нормативтiк актiлерiн қайта қарауы мен күшiн жоюын қамтамасыз етсiн;
1993 жылғы 1 қыркүйекке дейiн:
Ормандардың жай-күйiне, ұлғайта өсiрiлуiне, қорғалуына, сақталуына және пайдаланылуына мемлекеттiк бақылау туралы ереженi;
орман қоры учаскесiн пайдалану құқығына лицензия берудiң түрi мен тәртiбiн, сондай-ақ Ағаш саудасы мен конкурстарын өткiзу тәртiбi туралы ереженi;
Орман қоры учаскелерiн жалға беру туралы ереженi;
Ормандардағы дiңгек ағаш сүректерiн босату ережесiн;
басты мақсатта пайдалану үшiн ағаш кесу ережесiн;
Орман қорында пiшен шабу мен мал жаю ережесiн;
Орман қоры учаскелерiн мәдени-сауықтыру және ғылыми-зерттеу мақсаттарында пайдалану тәртiбiн;
Орман кадастрын жүргiзу тәртiбiн, сондай-ақ орман мониторингiнiң құрылымын, мазмұны мен жүзеге асырылу тәртiбiн әзiрлеп, бекiтетiн болсын.
5. 1978 жылғы 11 тамыздағы Қазақ КСР Заңымен бекiтiлген Қазақ КСР Орман кодексi (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Ведомстары 1978 ж., N 34; 1980, N 12; 1984, N 36, 447-бап) 1993 жылғы 1 наурыздан бастап күшiн жойды деп танылсын.
6. Қазақстан Рсепубликасы Жоғарғы Кеңесiнiң аграрлық мәселелер және азық-түлiк жөнiндегi комитетi, Экология мәселелерi және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану жөнiндегi комитетi осы Қаулыда көзделген шараларды iске асыру барысында бақылауды қамтамасыз етсiн және қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне тиiстi ұсыныстар енгiзсiн.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесінiң Төрағасы

О поpядке введения в действие Лесного кодекса Республики Казахстан
Постановление Веpховного Совета Республики Казахстан от 23 янваpя 1993 года. Утратило силу - Кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года N 477
Верховный Совет Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести в действие Лесной кодекс Республики Казахстан K932000_  с 1 марта 1993 года.
2. Установить, что впредь до приведения законодательства Республики Казахстан в соответствие с Лесным кодексом Республики Казахстан действующие законодательные акты Республики Казахстан применяются, поскольку они не противоречат Лесному кодексу Республики Казахстан.
3. Лесной кодекс Республики Казахстан применяется к правоотношениям, возникшим после введения его в действие, то есть с 1 марта 1993 года.
4. Кабинету Министров Республики Казахстан:
до 1 марта 1993 года определить порядок ведения государственного учета лесного фонда;
до 1 июня 1993 года:
представить в Верховный Совет Республики Казахстан предложения о приведении законодательных актов Республики Казахстан в соответствие с Лесным кодексом Республики Казахстан;
привести решения Правительства Республики Казахстан в соответствие с Лесным кодексом Республики Казахстан;
обеспечить пересмотр и отмену министерствами, государственными комитетами и ведомствами Республики Казахстан их нормативных актов, противоречащих Лесному кодексу Республики Казахстан;
до 1 сентября 1993 года разработать и утвердить:
Положение о государственном контроле за состоянием, воспроизводством, охраной, защитой и использованием лесов;
форму и порядок выдачи лицензии на право пользования участком лесного фонда, а также Положение о порядке проведения лесных торгов и конкурсов;
Положение об аренде участков лесного фонда;
Правила отпуска древесины на корню в лесах;
Правила рубок главного пользования;
Правила сенокошения и пастьбы скота в лесном фонде;
Порядок пользования участками лесного фонда в культурно-оздоровительных и научно-исследовательских целях;
Порядок ведения лесного кадастра, а также структуру, содержание и порядок осуществления лесного мониторинга.
5. Признать утратившим силу с 1 марта 1993 года Лесной кодекс Казахской ССР, утвержденный Законом Казахской ССР от 11 августа 1978 года (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1978 г., N 34; 1980 г., N 12; 1984 г., N 36, ст.447).
6. Комитету по аграрным вопросам и продовольствию, Комитету по вопросам экологии и рациональному использованию природных ресурсов Верховного Совета Республики Казахстан обеспечить контроль за ходом реализации предусмотренных данным постановлением мер и, при необходимости, вносить в Верховный Совет Республики Казахстан соответствующие предложения.
Председатель
Верховного Совета Республики
Казахстан