"Шетелдiк инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшiне енгiзу тәртiбi жөнiнде
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Қаулысы. 1994 жылғы 27 желтоқсан N 267 Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2003.01.08. N 373 Заңымен.
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қаулы етедi:
1. "Шетелдiк инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы жарияланған күнiнен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Заңның 12-бабы осы Заң күшiне енгiзiлгенге дейiн пайда болған құқықтық қатынастарға да қолданылады деп белгiленсiн.
3. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Қазақ КСР-iндегi шетелдiк инвестициялар туралы" 1990 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақ КСР Заңы (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 50., 473-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 13-14, 308-құжат; 1993 ж., N 8, 179-құжат);
"Қазақ КСР-iндегi шетелдiк инвестициялар туралы" Қазақ КСР Заңын күшiне енгiзу туралы" 1990 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Қаулысы (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Ведомостары, 1990 ж., N 50, 474-құжат).
4. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
- 1995 жылғы 1 наурызға дейiн Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне "Шетелдiк инвестицияларға байланысты шарттар бойынша мемлекеттiк кепiлдiктер беру тәртiбi туралы" Заңның жобасын табыс етсiн;
- 1995 жылғы 1 наурызға дейiн Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заң құжаттарын "Шетелдiк инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес келтiру туралы ұсыныстарын табыс етсiн;
1995 жылғы 1 ақпанға дейiн:
- Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiн осы Заңға сәйкес келтiрсiн;
- Қазақстан Республикасы министрлiктерiнiң, мемлекеттiк комитеттерi мен ведомстволарының осы Заңға қайшы келетiн өз қалыпты құжаттарын қайта қарауын және олардың күшiн жоюын қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Экономикалық реформа жөнiндегi комитетiне "Шетелдiк инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының орындалуына және осы Қаулыда көзделген шаралардың iске асырылу барысында бақылау жасауды қамтамасыз ету тапсырылсын.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесiнiң Төрағасы

О поpядке введения в действие Закона Республики Казахстан "Об иностpанных инвестициях"
Постановление Веpховного Совета Республики Казахстан от 27 декабpя 1994 года. Утратило силу - Законом Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 373
Примечание РЦПИ. Постановление Веpховного Совета Республики Казахстан от 27 декабpя 1994 года утратило силу - Законом  Республики Казахстан от 8 января 2003 года N 373.
Верховный Совет Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести в действие Закон Республики Казахстан "Об иностранных инвестициях" со дня опубликования.
2. Установить, что действие статьи 12 Закона распространяется также на те правоотношения, которые возникли до введения в действие настоящего Закона.
3. Признать утратившими силу:
- Закон Казахской ССР "Об иностранных инвестициях в Казахской ССР" от 7 декабря 1990 года (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 50, ст. 473; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 13-14, ст.308; 1993 г., N 8, ст.179).
- Постановление Верховного Совета Казахской ССР "О введении в действие Закона Казахской ССР" от 7 декабря 1990 года (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 50, ст.474).
4. Кабинету Министров Республики Казахстан:
- до 1 марта 1995 года представить Верховному Совету Республики Казахстан проект Закона "О порядке предоставления государственных гарантий по договорам, связанным с иностранными инвестициями";
- до 1 марта 1995 года представить Верховному Совету Республики Казахстан проект Закона "О порядке предоставления государственных гарантий по договорам, связанным с иностранными инвестициями";
- до 1 марта 1995 года представить Верховному Совету Республики Казахстан предложения о приведении действующих законодательных актов Республики Казахстан в соответствие с Законом Республики Казахстан "Об иностранных инвестициях";
- до 1 февраля 1995 года:
- привести в соответствие с настоящим Законом решения Правительства Республики Казахстан;
- обеспечить пересмотр и отмену министерствами, государственными комитетами и ведомствами Республики Казахстан их нормативных актов, противоречащих данному Закону.
5. Поручить Комитету по экономической реформе Верховного Совета Республики Казахстан обеспечить контроль за исполнением Закона Республики Казахстан "Об иностранных инвестициях" и ходом реализации мер, предусмотренных данным Постановлением.
Председатель
Верховного Совета Республики
Казахстан