2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі.  P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
251-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Энергетика және минералдық ресурстар саласында уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 531306 мың теңге (бec жүз отыз бiр миллион үш жүз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  5-бабы , "Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 14 сәуiрдегi Заңының  11-бабы , "Мемлекеттiк құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 15 наурыздағы  Заңы , "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 маусымдағы Заңының  3-бабы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Pecпубликасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңының  1-бабы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заң күшi бар Жарлығының  41-2 ,  55-61 және  69-баптары , "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2201 қаулысын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында Жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереженiң 8-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 15 маусымдағы N 535-42 қаулысы, "Мемлекеттiк органдарға көлiктiк қызмет көрсету үшiн қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру ережелерiнiң 8-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449  қаулысымен бекiтiлген Цифрлық геоақпараттық жүйелердiң негiзiнде Қазақстан Республикасы табиғи объектiлерiнiң мемлекеттiк кадастрларының бiрыңғай жүйесiн құру мен жүргiзу ережесiнiң 1-тармағы, "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 133  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 15 ақпандағы N 232  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Геология және жер қойнауын қорғау комитетi туралы ережесiнiң 11-бабының 7) және 9) тармақшалары, "Қазақстан Pecпубликасының салық төлеушiлерiнiң мемлекеттiк тiзбесiн қалыптастыру мен жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 28 мамырдағы N 579  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 4.2.4-тармағы.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан согласно приложениям 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 251
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в сфере энергетики и минеральных ресурсов"
на 2004 год
1. Стоимость: 531306 тысяч тенге (пятьсот тридцать один миллион триста шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании", статья 11 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года "Об использовании атомной энергии", Закон Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах", статья 3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", статья 1 Закона Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", статьи 41-2 55-61 и 69_ Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201", пункт 8 Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106, постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 1998 года N 535-42, постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов", пункт 8 Правил предоставления права недропользования в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108, пункт 1 Правил создания и ведения Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449, постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 133 "Вопросы Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан", подпункты 7) и 9) пункта 11 Положения о Комитете геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 232, постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 579 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан", пункт 4.2.4 Плана мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:
1) оларға жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң орталық аппаратының, ведомстволарының және олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету;
2) лицензиялық шарттар мен ережелердiң сақталуына бақылау жасау;
3) пайдалы қазбаларды, оның iшiнде мемлекет меншігінде тұрған техногендiк түзiлiмдердi барлауға, өндiруге, бiрлескен барлау мен өндiруге арналған құқықты қоса алғанда, Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын бepу;
4) Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы компьютерлiк банк ақпаратының iлеспесi;
5) жер қойнауын пайдалану саласына Қазақстан Республикасының Жер қойнауын пайдалану мониторингiсiнiң бiрыңғай мемлекеттiк жүйесi шеңберiнде (бұдан әрi - ЖПМБМЖ) Қазақстан Республикасының салық төлеушiлерiнiң мемлекеттiк тiзбесiн (бұдан әрi - РНжОН) енгiзу;
6) РнжОН лицензиары мен ақпараттық жүйесiнiң функциялары шеңберiнде энергетика және минералдық peсурстар саласында қызмет түрлерiн лицензиялау мен мониторингтiң ақпараттық жүйесi мәлiметтерiмен ақпараттық алмасуды ұйымдастыру;
7) ақпаратты қорғау мен құпиялық режимнiң тиiстi деңгейiн қамтамасыз ету;
8) өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау мен кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiптiк қызмет саласында бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, шеберлiк пен дағдыны жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
1) Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң, ведомстволарының және олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң аппаратын ұстау;
2) энергетика және минералдық ресурстар саласында қызмет түрлерi бойынша бiлiктiлiк талаптарын растауға лицензиялар беру және тексерулер өткiзу; Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң құзыретiне жатқызылған қызмет түрлерiн лицензиялау;
3) инвестициялық бағдарламалар жүргiзудi, конкурс өткiзудi, конкурстық ұсыныстарды қарауды, конкурс нәтижелерiн шығаруды және конкурс жеңiмпазын анықтауды ұйымдастыру;
4) қолданбалы компьютерлiк бағдарламаларды алып жүру, компьютерлiк дерекқорды цифрлық геологиялық ақпаратпен молықтыру;
5) РНжОН енгiзу шеңберiнде ЖПМБМЖ және РНжОН арасында ақпарат алмасу мен өзара iс-қимылды ұйымдастыру;
6) РНжОН жұмыс iстеуi үшiн энергетика және минералдық ресурстар саласында қызмет түрлерiн лицензиялаудың ақпараттық мониторингтiк жүйесiн алып жүру және пысықтау;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:
1) обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, ведомств и их территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций;
2) контроль за соблюдением лицензионных условий и правил;
3) предоставление права недропользования в Республике Казахстан, включая права на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу полезных ископаемых, в том числе из техногенных образований, находящихся в государственной собственности;
4) сопровождение компьютерного банка информации о недрах и недропользовании Республики Казахстан;
5) внедрение Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан (далее - РНиОН) в сферу недропользования в рамках Единой государственной системы мониторинга недропользования Республики Казахстан, (далее - ЕГСМ НП);
6) организация информационного обмена данными информационной системы мониторинга и лицензирования видов деятельности в сфере энергетики и минеральных ресурсов в рамках функций лицензиара и информационной системы РНиОН;
7) обеспечение надлежащего уровня защиты информации и режима секретности;
8) обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы:
1) содержание аппаратов Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, ведомств и их территориальных подразделений;
2) выдача лицензий и проведение инспекций на подтверждение квалификационных требований по видам деятельности в области энергетики и минеральных ресурсов; лицензирование видов деятельности, отнесенных к компетенции Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
3) организация проведения конкурсов инвестиционных программ, проведение конкурса, рассмотрение конкурсных предложений, подведение итогов Конкурса и выявление победителя конкурса;
4) сопровождение прикладных компьютерных программ, наполнение компьютерного банка данных цифровой геологической информацией;
5) организация обмена информации и взаимодействия между ЕГСМ НП и РНиОН в рамках внедрения РНиОН;
6) сопровождение и доработка информационной мониторинговой системы лицензирования видов деятельности в сфере энергетики и минеральных ресурсов для функционирования РНиОН;

7) арнайы қауiпсiздiк талаптарына сәйкес өңдеу, беру, қабылдау, сақтау және құпия және қызметтiк ақпаратты бейнелеудiң электрондық құралдарын сертификаттауды жүргiзу. Байланыс құралдары мен электронды ұйымдастыру техникасын қолдану кезiнде өңдеу бойынша құпия ақпараттың жылыстауының алдын алу жөнiндегi техникалық шараларды әзiрлеу және енгiзу;
8) мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк бiлiктiлiгiн көтеру;
9) мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Энергетика
және
минералдық
peсурстар
саласында
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық      1. Қазақстан        жыл    Қазақстан
органның     Республикасы        бойы   Республикасы.
аппараты     Энергетика және            ның Энергетика
минералдық ресурс.         және минерал.
тар министрлiгiнiң         дық ресурстар
opтaлық аппаратын,         министрлігі
Атом энергетикасы
жөнiндегi комите.
тiн, Геология және
жер қойнауын қорғау
комитетiн 328
бiрлiктегi штат
санының бекiтiлген
лимитi шектерiнде
ұстау.
Бекiтiлген лимитке
орай 10 бiрлiк
санында қызметтік
жеңiл автокөлiктi
ұстау, жалдау.
Есептеу техникалық
құралдарын және
басқа да негiзгi
құралдарға техника.
лық қызмет көрсету:
компьютерлер - 245
бiрлiк, серверлер
- 5 бiрлiк, принтер.
лер - 178 бiрлiк,
ксерокстар - 17
бiрлiк.
2. Лицензиарлардың
функцияларын
орындау:
1) лицензияланатын
қызмет түрлерiмен
айналысуға үмiткер
субъектiлердi
инспекциялауды
жүргiзу;
2) лицензиаттардың
лицензиялық шарттар
мен ережелердi
орындауына тексеру.
лер (инспекциялар)
жүргiзу.
3. Инвестициялық
бағдарламалар
конкурсын өткiзу:
1) Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң 3 қаулы.
сымен бекiтiлген
келiсiм-шарттық
аумақтардың (кен
орындарының)
тiзбесiне сәйкес
бұқаралық ақпарат
құралдары арқылы
инвестициялық
бағдарламалар
конкурсын хабарлау;
2) геологиялық
ақпаратты сатып алу
және конкурстық
ұсыныстарды беру
туралы конкурсқа
қатысушыларды
хабардар ету;
3) конкурстарды
өткiзу жөнiндегi
комиссия жұмысын
ұйымдастыру,
конкурс нәтижелерiн
шығару және оларды
жариялау.

7) проведение сертификации электронных средств обработки, передачи, приема, хранения и отображения секретной и служебной информации на соответствие специальным требованиям безопасности; разработка и внедрение технических мер по предотвращению утечки секретной информации по средствам связи и обработки при применении электронной оргтехники;
8) повышение профессиональной квалификации государственных служащих;
9) материально-техническое оснащение государственных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполно-
моченного
органа в
сфере
энергетики
и мине-
ральных
ресурсов
2         001  Аппарат    1. Содержание централь-   В те-  Минис-
централь-  ного аппарата Министерст- чение  терство
ного       ва энергетики и минераль- года   энерге-
органа     ных ресурсов, Комитета по        тики и
атомной энергетике, Коми-        мине-
тета геологии и охраны           ральных
недр в пределах утверж-          ресурсов
денного лимита штатной           Респуб-
численности в количестве         лики
328 единиц. Содержание,          Казах-
аренда служебного легко-         стан
вого автотранспорта
исходя из утвержденного
лимита в количестве 10
единиц. Техническое
обслуживание средств вы-
числительной техники и
других основных средств:
компьютеры - 245 единиц,
серверы - 5 единиц, прин-
теры - 178 единиц, ксе-
роксы - 17 единиц.
2. Выполнение функций
лицензиаров:
1) проведение инспекций
субъектов, претендующих
на занятие лицензируемым
видом деятельности;
2) проведение проверок
(инспекций) выполнения
лицензиатами лицензионных
условий и правил.
3. Проведение конкурса
инвестиционных программ:
1) объявление конкурса
инвестиционных программ
через средства массовой
информации согласно
перечню контрактных
территорий (месторожде-
ний), утвержденному
постановлением Правитель-
ства Республики Казахстан
- 3;
2) уведомление участников
конкурса о приобретении
геологической информации
и подачи конкурсных
предложений;
3) организация работы
комиссии по проведению
конкурсов, подведение
результатов конкурса и их
публикация.

4. Жер қойнауы және
жер қойнауын пайда.
лану туралы ақпа.
раттық жүйенi
iлестiрiп жүру және
пысықтау:
1) жер қойнауы және
жер қойнауын пайда.
лану туралы ақпа.
раттың компьютерлiк
банкiнiң қолданбалы
бағдарламаларын
iлестiрiп жүру:
пайдалы қазбалар
кен орындарының
балансы, кадастры
және лицензиялау,
жер қойнауы және
жер қойнауын пайда.
лану мониторингi,
геологиялық-геофизи.
калық зерделеу;
2) Қазақстан Респуб.
ликасы аумағының
аэрогеофизикалық,
гравиметрикалық,
сейсмикалық зерде.
ленуi жөнiнде
жергiлiктi деректер
базасын толықтыру,
Қазақстан Республи.
касының геологиялық
қорында сақталатын
геологиялық есеп.
тердi компьютерлiк
мұрағаттау, сейсми.
калық зерттеулердi
цифрлау;
3) жинақтаушы және
запас бөлшектермен,
шығыс материалда.
рымен қамтамасыз
ету, телекоммуни.
кациялық қызметтер
көрсетудi алу.
5. РНжОН қалыптас.
тыру үшiн жер
қойнауын пайдалану
саласында лицензия.
лық және келiсiм-
шарттық шарттардың
орындалу мониторин.
гiнiң ақпараттық-
коммуникациялық
жүйесiн iлестiрiп
жүру және телеком.
муникациялық
қызметтердi төлеу
(Интернет арнасы
желiсiне қол жеткi.
зудi құруға).
6. РНжОН қалыптас.
тыру үшiн энерге.
тика және минерал.
дық ресурстар
саласында қызмет
түрлерiн лицензия.
лаудың ақпараттық
мониторингтiк
жүйесiн iлестiрiп
жүру және пысықтау.
7. Құпиялық режи.
мiн қамтамасыз ету:
1) ҚР ҰҚК
"Казспецпредприятие"
РМК электрондық
қондырғыларын,
ұйымдастыру техни.
касын және байланыс
құралдарын сертифи.
каттау;
2) қызметтік және
құпия ақпараттың
жылыстауының алдын
алу бойынша техника.
лық құралдарды
орнату және техни.
калық iс-шараларды
әзiрлеу.
3        002  Аумақтық      Аумақтық органдар. жыл    Қазақстан
органдар.     ды 272 бiрлiктегi  бойы   Республикасы.
дың аппа.     штат санының              ның Энергетика
раттары       бекiтiлген лимитi         және минерал.
шегiнде ұстау;            дық ресурстар
Бекiтiлген лимитке        министрлігі
орай 5 бiрлiк
санында қызметтiк
жеңiл автокөлiктi
ұстау, жалдау.
Есептеу техникалық
құралдарын және
басқа да негiзгi
құралдарға техни.
калық қызмет
көрсету: компьютер.
лер - 142 бiрлiк,
серверлер - 7 бiр.
лiк, принтерлер -
73 бiрлiк, ксерокс.
тар - 13 бiрлiк.
2. Жер қойнауын
қорғау және жер
қойнауын пайдалану
аумақтық басқарма.
ларының балансында
тұрған ғимараттар.
дың жөндеуi - 7
ғимарат.
4        007  Мемлекеттiк   Бекiтiлген білік.  Жыл    Қазақстан
қызметшi.     тiлiктi көтеру     бойы   Республикасы.
лердiң        жоспарына сәйкес          ның Энергетика
бiлiктiлi.    мемлекеттiк               және минерал.
гiн арттыру   қызметшiлердiң            дық ресурстар
бiлiктiлiгiн              министрлігі
көтеру бойынша
қызметтер көрсету.
дi сатып алу,
оның iшiнде мемле.
кеттiк тiлдi оқыту
(бiлiктiлiктi
көтеру курсынан
өткен мемлекеттiк
қызметшiлердiң
орташа жылдық
саны - 40).

4. Сопровождение и дора-
ботка информационной
системы о недрах и недро-
пользователях:
1) сопровождение приклад-
ных программ компьютерного
банка информации о недрах
и недропользовании: ба-
лансы, кадастры и лицен-
зирование месторождений
полезных ископаемых,
геолого-геофизическая
изученность, мониторинг
недр и недропользования;
2) наполнение локальных
баз данных по сейсмической
изученности территории
Республики Казахстан,
аэрогеофизических, гра-
виметрических, оцифровке
сейсмических исследований,
компьютерной архивации
геологических отчетов,
хранящихся в геологических
фондах Республики Казах-
стан;
3) обеспечение комплектую-
щими и запасными частями,
расходными материалами,
получение телекоммуника-
ционных услуг.
5. Сопровождение информа-
ционно-коммуникационной
системы мониторинга
исполнения лицензионных и
контрактных условий в
сфере недропользования
для функционирования РНиОН
и оплата телекоммуникаций
(на создание доступа к
сети канала Интернет).
6. Сопровождение и дора-
ботка информационной
мониторинговой системы
лицензирования видов дея-
тельности в сфере энерге-
тики и минеральных ресур-
сов для функционирования
РНиОН.
7. Обеспечение режима
секретности:
1) сертификация электрон-
ных устройств, оргтехники
и средств связи в РГП
"Казспецпредприятие" КНБ
РК;
2) разработка технических
мероприятий и установка
технических средств по
предотвращению утечки
служебной и секретной
информации.
3         002  Аппараты   Содержание территориаль-  В те-  Минис-
террито-   ных органов в пределах    чение  терство
риальных   утвержденного лимита      года   энерге-
органов    штатной численности в            тики и
количестве 272 единиц.           мине-
Содержание, аренда слу-          ральных
жебного легкового авто-          ресурсов
транспорта исходя из             Респуб-
утвержденного лимита в           лики
количестве 5 единиц.             Казах-
Техническое обслуживание         стан
средств вычислительной
техники и других основных
средств: компьютеры - 142
единицы, серверы - 7 еди-
ниц, принтеры - 73 еди-
ницы, ксероксы - 13 еди-
ниц. 2. Ремонт зданий,
находящихся на балансе
территориальных управле-
ний охраны и использова-
ния недр - 7 зданий.
4         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Минис-
квалифи-   повышению квалификации    чение  терство
кации      государственных служащих  года   энерге-
государ-   согласно утвержденному           тики и
ственных   плану повышения квали-           мине-
служащих   фикации, в том числе             ральных
обучение государственному        ресурсов
языку (среднегодовое             Респуб-
количество государствен-         лики
ных служащих, проходящих         Казах-
курсы повышения квалифи-         стан
кации - 40).

5        009  Мемлекеттiк   Қазiргi компьютер. Жыл    Қазақстан
органдары     лiк техника мен    бойы   Республикасы.
материал.     бағдарламалық             ның Энергетика
дық-техника.  өнiмдердi сатып           және минерал.
лық жарақ.    алу: дербес компью.       дық ресурстар
тандыру       терлер - 40 бiрлiк,       министрлігі
принтерлер - 22
бiрлiк, сканерлер
- 5 бiрлiк, факси.
мильдiк аппаратта.
ры - 9 бiрлiк;
цифрлы фотоаппарат
- 1 бiрлiк, бағдар.
ламалық өнiм - 14
топтама.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне жүктелген функциялардың caпалы және уақтылы орындалуы;
2) лицензиялық шарттар мен ережелердiң сақталуына тексерулер жүргiзiледi;
3) жер қойнауын пайдалану құқығына алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын өткiзу нәтижелерi бойынша жер қойнауын пайдалануға Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң құзыреттi органымен (Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi) жасалатын келiсiм-шарттардың конкурс жеңiмпаздары анықталатын болады;
4) жер қойнауы туралы компьютерлiк дерекқордың қолданбалы бағдарламаларын технологиялық iлестiрiп жүру, компьютерлiк дерекқордың жергiлiктi базасын молықтыру; жер қойнауы туралы компьютерлiк дерекқордың қолданбалы бағдарламаларын технологиялық iлестiрiп жүру; пайдалы қазбалар кен орындарының балансы кaдастры және лицензиялау, жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану мониторингi, геологиялық-геофизикалық зерделеу, Қазақстан Республикасы аумағының сейсмологиялық-барлау зерделеу жөнiндегi компьютерлiк деректер базасын толықтыру - 1:1000000 масштабты ауданы 1,5 табақ, гравиметрикалық деректер бойынша - 53 мың тiректi және қатардағы гравиметрикалық бекеттердi бақылау, аэрогеофизикалық деректер бойынша - 130,5 мың км; Қазақстан Республикасының геологиялық қорында сақталатын геологиялық есептердi компьютерлiк мұрағаттау бойынша - 4200 есеп беру, сейсмикалық зерттеулердi цифрлау бойынша - 46,3 мың осы тақылеттес ленталар, аумақтық басқармалардың компьютерлiк орталықтары үшiн шығыс материалдарын, жинақтаушы және запас бөлшектердi, телекоммуникациялық қызметтер көрсетудi сатып алу, компьютерлiк және iлеспе жабдықтарға техникалық қызмет көрсету;
5) ақпарат алмасу және ЖПМБМЖ және РНжОН жүйелерiнiң өзара iс-қимылы ұйымдастырылған;
6) ақпарат алмасу және лицензияланатын қызмет түрлерi мен РНжОН мониторингi жүйелерiнiң өзара iс-қимылын ұйымдастыру;
7) қызметтiк және құпия ақпаратты қорғаудың және нормативтiк құжаттардың талаптарына ақпаратты қорғау шараларына сәйкес жетiстiктердiң деңгейiн арттыру;

5         009  Мате-      Закуп современной компью- В те-  Минис-
риально-   терной техники и прог-    чение  терство
техничес-  раммного обеспечения:     года   энерге-
кое осна-  персональные компьютеры -        тики и
щение      40 единиц, принтеры - 22         мине-
государ-   единицы, сканеры - 5 еди-        ральных
ственных   ниц; факсимильные аппа-          ресурсов
органов    раты - 9 единиц; цифровой        Респуб-
фотоаппарат - 1 единица,         лики
программное обеспечение -        Казах-
14 комплектов.                   стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан функций;
2) проведены проверки соблюдения лицензионных условий и правил;
3) будет проведена работа по организации конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования с опубликованием объявления о конкурсе и его результатов, уведомлением участников конкурса и по результатам его проведения с победителями будут заключены контракты на недропользование с Компетентным органом Правительства Республики Казахстан (Министерство энергетики и минеральных ресурсов);
4) технологическое сопровождение прикладных программ компьютерного банка данных о недрах, наполнение локальных баз компьютерного банка данных: технологическое сопровождение прикладных программ компьютерного банка данных о недрах: балансы, кадастры и лицензирование месторождений полезных ископаемых, геологическая и геофизическая изученности, мониторинг недр и недропользования; наполнение локальных баз компьютерного банка данных по сейсморазведочной изученности территории Республики Казахстан - площадь 1,5 листа масштаба 1:1000000; по гравиметрическим данным - 53 тыс. опорных и рядовых гравиметрических пунктов наблюдений; по аэрогеофизическим данным - 130,5 тыс. кв. км; по компьютерной архивации отчетов, хранящихся в геологических фондах Республики Казахстан - 4200 отчетов, по оцифровке сейсмических данных - 46,3 тыс. аналоговых лент; приобретение расходных материалов, комплектующих, запасных частей, телекоммуникационных услуг для компьютерных центров территориальных управлений, техническое обслуживание компьютерного и сопутствующего оборудования;
5) организован обмен информации и взаимодействия систем ЕГСМ НП и РНиОН;
6) организованы обмен информацией и взаимодействие систем мониторинга лицензирования видов деятельности и РНиОН;
7) повышение уровня защиты служебной и секретной информации и достижение соответствия мер защиты информации требованиям нормативных документов;

8) қазiргi экономикалық жағдайларға сәйкес кәсiптiк мемлекеттiк қызметтiң талаптарына сай мемлекеттiк қызметшiлердi сапалы оқып-үйретудiң үйлесiмдi жүйесiн қалыптастыру мен дамыту жолымен мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
252-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мұнай газ жобалары бойынша пайдалану құқығы мердiгерлерге берiлуi тиiс мемлекеттiк мүліктің есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 525622 мың теңге (бес жүз жиырма бес миллион алты жүз жиырма екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң "Капиталмұнайгаз" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 13 наурыздағы N 240  қаулысы ; "Қарашығанақ мұнайгаз конденсаты кен орны бойынша Өнiмдi бөлу туралы Түпкiлiктi Келiсiмнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 14 қарашадағы N 1568 қаулысы; "Қарашығанақгазпром" ашық акционерлiк қоғамының конкурстық массасын сатудың ерекше шарты мен тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 17 мамырдағы N 535  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру кездерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мұнайгаз саласы кәсiпорындарының мүлiктiк кешендерiн сатып алу және бағалау жолымен мемлекеттiң мүдделерiн қорғау, мұнайгаз жобалары бойынша, оның iшiнде Каспий теңiзiнiң қайраңын әзiрлеу жобалары бойынша мердiгерлерге пайдалану құқығы берiлуге жататын мемлекеттiк мүлiк есебiн қамтамасыз ету және мұнайгаз операциялары бойынша шығындар өтелгеннен кейiн мемлекетке мердiгер беретiн мүлiктiң есебiн қабылдау. Қарашығанақ мұнайгаз конденсаты кен орны бойынша Өнiмдi бөлу туралы Келiсiмдi орындау, "Интергаз Орталық Азия" ЖАҚ-мен 1997 жылғы 14 маусымдағы Iшкi және халықаралық газ көлiк жүйелерi мен шаруашылық қызметi Концепциясының Шарты бойынша мемлекеттiң мiндеттемелерiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мұнайгаз саласының жекелеген кәсiпорындарының мүлiктiк кешендерiн сатып алу және бағалау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

8) повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 252
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Обеспечение ведения учета государственного имущества,
право пользования которым подлежит передаче подрядчикам
по нефтегазовым проектам" на 2004 год
1. Стоимость: 525622 тысячи тенге (пятьсот двадцать пять миллионов шестьсот двадцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1997 года N 1568 "О некоторых вопросах Окончательного Соглашения о Разделе Продукции по Карачаганакскому нефтегазоконденсатному месторождению", постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2002 года N 535 "Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Карачаганакгазпром", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2003 года N 240 "О создании государственного учреждения "Капиталнефтегаз" Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: защита интересов государства путем приобретения и оценки имущественных комплексов предприятий нефтегазовой отрасли, обеспечения учета государственного имущества, право пользования которым подлежит передаче подрядчику по нефтегазовым проектам, в том числе по проектам разработки шельфа Каспийского моря, и принятия на учет имущества, передаваемого подрядчикам государству после возмещения затрат по нефтегазовым операциям, выполнение Соглашения о Разделе Продукции по Карачаганакскому нефтегазоконденсатному месторождению, обеспечение обязательств государства по Договору Концессии внутренней и международных газотранспортных систем и хозяйственной деятельности от 14 июня 1997 года с ЗАО "Интергаз Центральная Азия".
5. Задачи бюджетной программы: приобретение и оценка имущественных комплексов отдельных предприятий нефтегазовой отрасли, постоянный учет государственных активов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Мұнай газ
жобалары
бойынша
пайдалану
құқығы
мердiгер.
лерге
берiлуi
тиiс мем.
лекеттік
мүліктің
есепке
алуды
жүргiзудi
қамтамасыз
ету
2        100  Капитал.     1. Мемлекеттiк      Жыл    Қазақстан
мұнайгаз     мекеменi бекiтiл.   бойы   Республикасы.
ген штат саны              ның Энергетика
шегiнде ұстау - 16         және минерал.
бiрлiк.                    дық ресурстар
2. Мұнайгаз                министрлігі
жобалары бойынша
мердiгерлерге
пайдалану құқығы
берiлуге жататын
мемлекеттiк
активтердiң есебi.
3        101  Мұнайгаз     1. Сауда-саттыққа   Жыл    Қазақстан
саласы       қатысу арқылы мұнай. бойы  Республикасы.
кәсiпорын.   газ саласының 11           ның Энергетика
дарының      кәсiпорындарының           және минерал.
мүлiктiк     мүлiктiк кешенде.          дық ресурстар
кешенiн      рiн сатып алу.             министрлігі
сатып алу    2. Мұнайгаз
және         саласының 12 кәсiп.
бағалау      орындарының мүлiк.
тiк кешендерiн
бағалау.
3. Сауда-саттыққа
қатысу үшiн кепiл.
дiк жарнаманы
енгiзу.
4. Сатып алынған
мүлiктiк кешендерге
меншiк құқығын
тiркеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 28 маусымдағы N 442 Жарлығына сәйкес жекешелендiруге жатпайтын мұнайгаз саласының жекелеген кәсiпорындарының мүлiктiк кешендерiн сатып алу;
2) мұнайгаз саласының 12 кәсiпорындарының оның iшiнде "Қарашығанақгазөнеркәсiбi" ААҚ-ның сатып алынған мүлiктiк кешендерiн бағалау;
3) мұнайгаз жобалары бойынша мердiгерлерге берілуге жататын мемлекеттiк активтердiң тиiстi есебi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
253-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 83869 мың теңге (сексен үш миллион сегiз жүз алпыс тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған "Минералдық-шикiзаттық кешенi" бағдарламасының 6.1-тармағы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заң күшi бар Жарлығының  18-бабы , "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  3-бабы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 15 ақпандағы N 232  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Геология және жер қойнауын қорғау комитетi туралы ереженiң 11-тармағының 11-тармақшасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысымен бекiтiлген "2003-2010 жылдарға арналған елдiң минералдық-шикiзаттық кешенiнiң ресурстық базасын дамыту бағдарламасы".

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Обеспече-
ние веде-
ния учета
государст-
венного
имущества,
право
пользова-
ния кото-
рым подле-
жит пере-
даче под-
рядчикам
по нефте-
газовым
проектам
2         100  Капитал-   1. Содержание государст-  В те-  Минис-
нефтегаз   венного учреждения в      чение  терство
пределах утвержденной     года   энерге-
штатной численности - 16         тики и
единиц.                          мине-
2. Учет государственных          ральных
активов, право пользо-           ресурсов
вания которыми подлежит          Респуб-
передаче подрядчикам по          лики Ка-
нефтегазовым проектам.           захстан
3         101  Приобре-   1. Приобретение имущест-  В те-  Минис-
тение и    венных комплексов 11      чение  терство
оценка     предприятий нефтегазовой  года   энерге-
имущест-   отрасли путем участия в          тики и
венного    торгах.                          мине-
комплекса  2. Оценка имущественных          ральных
предприя-  комплексов 12 предприятий        ресурсов
тий        нефтегазовой отрасли.            Респуб-
нефтега-   3. Внесение гарантийного         лики
зовой      взноса для участия в             Казах-
отрасли    торгах.                          стан
4. Регистрация прав соб-
ственности на приобре-
тенные имущественные
комплексы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) приобретение имущественных комплексов предприятий нефтегазовой отрасли, не подлежащих приватизации в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 28 июля 2000 года N 422;
2) оценка приобретенных имущественных комплексов 12 предприятий нефтегазовой отрасли, в том ОАО "Карачаганакгазпром";
3) надлежащий учет государственных активов, подлежащих передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам.
Приложение 253
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Прикладные научные исследования в области геологии
использования недр" на 2004 год
1. Стоимость: 83869 тысяч тенге (восемьдесят три миллиона восемьсот шестьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 6.1. "Минерально-сырьевой комплекс" Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827; статья 18 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании"; статья 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; подпункт 11 пункта 11 Положения о Комитете геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 232; "Программа развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы", утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 29.12.2002 года N 1449.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: геологиялық барлау және соларға iлеспелi жұмыстардың сан алуан түрлерiн сапалы жүргiзiлуiн қамтамасыз ететiн ғылыми-техникалық әзiрлемелердi өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат әлеуетiнiң жай-күйiн жақсарту үшiн ғылыми-техникалық базаны құру; мамандандырылған карталарды жасау, жаңа технологияларды құру, геодинамикалық модельдердi жасау және пайдалы қазбалар кен орындарының орналасу заңдылықтарын ғылыми әзiрлеу; геологиялық зерттеулердiң әдiстемелiк басшылықтары мен нормативтiк-құқықтық базасын әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Жер қойнау.  1. Минералдық-      Жыл    Қазақстан
ын пайдала.  шикiзат базасының   бойы   Республикасы.
ну геоло.    жай-күйiн бағалау          ның Энергетика
гиясы        және дамуын болжам.        және минерал.
саласында.   дау және оның              дық ресурстар
ғы қолдан.   ақпараттық жария.          министрлігі
балы         лануы - 17 ғылыми
ғылыми       әзiрлеме, олардың
зерттеулер   iшiнде есеп түрiнде
2004 жылы аяқтала.
тыны - 8.
2. Геологиялық-тау
кен барлау жұмыс.
тарының жаңа
технологияларын
әзiрлеу - 2 әзiрле.
ме, олардың iшiнде
есеп түрiнде 2004
жылы аяқталатыны - 1.
3. Қазақстан
аумағының геология.
лық дамуының
қазiргi заманғы
тұжырымдамаларын
әзiрлеу - 2 ғылыми
әзiрлеме.
4. 1 нұсқау мен 4
әдiстемелiк ұсыным.
дар және басшылық.
тар әзiрлеу,
солардың iшiнде
2004 жылы аяқтала.
тыны 2 әдiстемелiк
басшылық.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) құрамдас бөлiгi Қазақстан Республикасының тектоникалық картасы, Арал-Каспий өңiрiнiң терең түзiлiсiнiң картасы, стратиграфикалық кодекс, минералды сулар ресурсының болжамды бағалауы, 32-геологиялық конгресс материалдары болып табылатын Қазақстан Республикасының минералды-шикiзатының жай-күйiн бағалау және дамуын болжамдау жөнiндегi есеп берулер түрiндегi 8 ғылыми әзiрлемелердiң жұмысы аяқталады;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение научно-технических разработок, обеспечивающих качественное проведение различных видов геологоразведочных и сопутствующих им работ.
5. Задачи бюджетной программы: создание научно-технической базы для улучшения состояния минерально-сырьевого потенциала Республики Казахстан; составление специализированных карт, создание новых технологий; составление геодинамических моделей и научная разработка закономерностей размещения месторождений полезных ископаемых; разработка методических руководств и нормативной правовой базы геологических исследований.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Прикладные 1. Оценка состояния и     В те-  Минис-
научные    прогноз развития мине-    чение  терство
исследова- рально-сырьевой базы и    года   энерге-
ния в об-  ее информационное обес-          тики и
ласти      печение - 17 научных раз-        мине-
геологии   работок, из них завершае-        ральных
использо-  мых в 2004 году в виде           ресурсов
вания      отчетов - 8.                     Респуб-
недр       2. Разработка новых тех-         лики
нологий геологоразведоч-         Казах-
ных работ - 2 разработки,        стан
из них завершаемых в 2004
году в виде отчетов -1.
3. Начало разработки
современных концепций
геологического развития
территории Казахстана - 2
научные разработки.
4. Разработка 1 инструк-
ции и 4 методических
рекомендаций и руко-
водств, из них завершае-
мых в 2004 году - 2
методических руководства.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) будут завершены работы в виде отчетов по 8 научным разработкам по оценке состояния и прогнозу развития минерально-сырьевой базы Республики Казахстан, составной частью которых являются тектоническая карта Республики Казахстан, карта глубинного строения Арало-Каспийского региона, стратиграфический кодекс, прогнозная оценка ресурсов минеральных вод, материалы к 32 сессии геологического конгресса;

2) бағытталған көп ұңғылы бұрғылаудың әдiстемелiк негiздерiнiң әзiрлемелерi аяқталады;
3) пайдалы қазбалар кен орындарын болжамдаудың жаңа буын карталарын және компьютерлiк технологияларын құру жөнiндегi әдiстемелiк ұсынымдар мен басшылықтар әзiрленедi;
4) минералдық-шикiзаттық базаның жай-күйiн және оның дамуын болжамдауды, геологиялық-барлау жұмыстарының жаңа технологиясы әзiрлемесiнiң нәтижелерiн ақпараттық қамтамасыз ету - 1 журнал.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
254-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жылу-энергетикалық кешен, мұнай-химия және минералдық ресурстар саласындағы технологиялық сипаттағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 498000 мың теңге (төрт жүз тоқсан сегiз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  3-бабы ; "Республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламалары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 26 мамырдағы N 434  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының 2002-2030 жылдарға арналған уран өнеркәсiбi мен атом энергетикасын дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 20 тамыздағы N 926  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: отандық атом энергетикасының дамуына ғылыми-техникалық қолдауды қамтамасыз ету және ядролық ғылымды қажетсiнетiн технологияларды дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ядролық жарылыстар өткiзiлу орындарында радиациялық жағдайды сипаттайтын сандық ақпаратты алу және ядролық қондырғыларды орналастыру; мониторингтiң бiртұтас мемлекеттiк жүйелерi шеңберiнде табиғи ресурстарды және қоршаған ортаның мониторингi жүйесiн ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының радиациялық-қауiптi объектiлерi мен аумақтарының әсерiнен тәуекелдiктi азайту жөнiндегi iс-шараларды әзiрлеу және жүзеге асыру; радиоактивтiк қалдықтармен (РАҚ) және оларды сенiмдi оқшаулаумен айналысу бойынша ұсынымдар мен технологияларды әзiрлеу; БН-350 реакторын пайдаланудан шығару бойынша ғылыми-техникалық iлеспе; атом энергетикасы мен өнеркәсiп объектiлерiнде қазiргi экологиялық қауiпсiз технологияларды әзiрлеу; ядролық және термоядролық энергетика мен өнеркәсiптiң қауiпсiздiгi мен тиiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi мiндеттердi шешуге бағытталған ғылыми зерттеулердi дамыту; реакторлық физиканың перспективалық бағыттары бойынша жұмыстарды жүргiзу; медициналық және өнеркәсiптiк мақсаттағы изотопты өнiмге Қазақстанның қажеттiлiгiн қамтамасыз ету; халық шаруашылығының әртүрлi салаларында ядролық-физикалық әдiстемелердi және ғылымды қажетсiнетiн технологияларды әзiрлеу және енгiзу; ядролық сынақтардың геофизикалық мониторингi жүйесiн дамыту; жер асты ядролық жарылыстардың өткiзiлу орындарында жер қойнауының жай-күйiн бағалау және зерттеу әдiстемелерiн дамыту, РАҚ оқшаулау, ядролық қондырғылардың құрылысы мен пайдаланылуы; сақтау мерзiмдерi өткен оқ-дәрiлердi кәдеге жарату мен конверсиялаудың технологияларын әзiрлеу; атом ғылымы, техника, энергетика және өнеркәсiп үшiн кадрларды дайындаудың бiлiм беру технологияларын дамыту және жетiлдiру.

2) будет завершена разработка методических основ направленного многоствольного бурения - 1 штука;
3) будут разработаны методические рекомендации и руководства по созданию карт нового поколения и компьютерной технологии прогнозирования месторождений полезных ископаемых - 2 штуки;
4) информационное обеспечение состояния минерально-сырьевой базы и прогноза его развития, результатов разработки новых технологий геолого-разведочных работ - 4 ежеквартальных журнала;
5) будет подготовлена инструкция по проведению геологического доизучения площадей - 200 км.;
6) будет начата разработка двух современных концепций геологического развития территории Казахстана.
Приложение 254
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Прикладные научные исследования технологического характера
в области топливно-энергетического комплекса, нефтехимии и
минеральных ресурсов" на 2004 год
1. Стоимость: 498000 тысяч тенге (четыреста девяносто восемь миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 мая 1993 года N 434 "О республиканских целевых научно-технических программах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2002 года N 926 "О Концепции развития урановой промышленности и атомной энергетики Республики Казахстан на 2002-2030 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение научно-технической поддержки развития отечественной атомной энергетики и развитие ядерных наукоемких технологий.
5. Задачи бюджетной программы: получение количественной информации, характеризующей радиационную обстановку в местах проведения ядерных взрывов и размещения ядерных установок; организация системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов в рамках Единой государственной системы мониторинга;
разработка и осуществление мероприятий по снижению риска от воздействия радиационно-опасных объектов и территорий Республики Казахстан; разработка рекомендаций и технологий по обращению с радиоактивными отходами (РАО) и их надежной изоляции;
разработка технических предложений по обоснованию строительства атомных станций в Казахстане; научно-техническое сопровождение работ по выводу из эксплуатации реактора БН-350;
разработка современных экологически безопасных технологий на объектах атомной энергетики и промышленности;
развитие научных исследований, направленных на решение задач по повышению безопасности и эффективности ядерной и термоядерной энергетики и промышленности; проведение работ по перспективным направлениям реакторной физики;
обеспечение потребности Казахстана в изотопной продукции медицинского и промышленного назначения; исследование и разработка технологий производства перспективных материалов для атомной промышленности Казахстана;
разработка и внедрение ядерно-физических методов и наукоемких технологий в различных отраслях народного хозяйства;
развитие системы геофизического мониторинга ядерных испытаний;
развитие методов изучения и оценки состояния недр в местах проведения подземных ядерных взрывов, изоляции РАО, строительства и эксплуатации ядерных установок;
разработка технологий утилизации и конверсии боеприпасов с истекшими сроками хранения;
развитие и совершенствование образовательных технологий подготовки кадров для атомной науки, техники, энергетики и промышленности.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Жылу-энерге. 1. "Қазақстанда     Жыл    Қазақстан
тикалық      атом энергетика.    бойы   Республикасы.
кешен,       сын дамыту" респуб.        ның Энергетика
мұнай-       ликалық мақсатты           және минерал.
химия және   ғылыми-техникалық          дық ресурстар
минералдық   бағдарламасын iске         министрлігі
ресурстар    асыру.
саласында.
ғы техноло.
гиялық
сипаттағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
мыналар бойынша жұмыстар басталатын және нәтижелер алынатын болады:
мониторингтiң бiртұтас мемлекеттiк жүйесi шеңберiнде радиациялық-қауiптi орындарда қоршаған орта мен табиғи ресурстардың мониторингi жүйесiн жетiлдiру;
ауыр авариялар кезiнде энергетикалық реакторлардың тәртiбiн сипаттайтын есептеу кодтарының дұрыстығы үшiн жаңа эксперименталдық деректер алу;
энергетикалық реакторлардың элементтерiн жобалау мен қауiпсiздiк жүйелерi үшiн қажеттi ақпараттық базаны құру;
радиоактивтiк қалдықтармен, оның iшiнде жұмыс iстелiнген ядролық отынмен жұмыс iстеу жүйесiн құру;
ядролық қондырғылардың өмiрлiк циклының барлық кезеңдерiнде қазiргi экологиялық қауiпсiз технологияларды әзiрлеу;
ядролық физика мен радиациялық материал жүргiзу бойынша жаңа деректердi алу;
медициналық және өнеркәсiптiк мақсаттағы радиоизотоптық өнiм өндiрудi жөнге келтiру;
Қазақстанның өнеркәсiбi үшiн ядролық және радиациялық технологиялар мен әдiстердi әзiрлеу;
әлемдік жүйенің құрамында ядролық сынақтар мониторингінің ұлттық жүйесін құру;
ядролық жарылыстар өткiзiлетiн орындарда жер қойнауы туралы жаңа деректердi алу;
Қазақстанның атом саласы үшiн кадрларды дайындаудың бiлiм беру технологияларын, атом энергетикасы мен өнеркәсiбiнiң басым бағыттары бойынша мамандарды дайындау мен қайта дайындау бойынша оқу-әдiстемелiк сыныптарды әзiрлеу және жетiлдiру; атом энергиясын бейбiт пайдалану мәселелерi бойынша халықты ақпараттандыру және ағарту жүйесін ұйымдастыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
255-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстандық Тоқамақ термоядролық материалтану
реакторын құру"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Прикладные 1. Реализация республи-   В те-  Минис-
научные    канской целевой начуно-   чение  терство
исследова- технической программы     года   энерге-
ния техно- "Развитие атомной энерге-        тики и
логичес-   тики в Казахстане".              мине-
кого ха-                                    ральных
рактера в                                   ресурсов
области                                     Респуб-
топливно-                                   лики
энергети-                                   Казах-
ческого                                     стан
комплекса,
нефтехимии
и мине-
ральных
ресурсов
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
начаты работы и получены результаты по:
усовершенствованию системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов в радиационно-опасных местах в рамках Единой государственной системы мониторинга;
получению новых экспериментальных данных для верификации расчетных кодов, описывающих поведение энергетических реакторов при тяжелых авариях;
созданию информационной базы, необходимой для проектирования элементов и систем безопасности энергетических реакторов;
созданию системы обращения с радиоактивными отходами, в том числе с отработанным ядерным топливом;
разработке современных экологически безопасных технологий на всех этапах жизненного цикла ядерных установок;
получению новых данных по ядерной физике и радиационному материаловедению;
налаживанию производства радиоизотопной продукции медицинского и промышленного назначения;
разработке ядерных и радиационных технологий и методов для промышленности Казахстана;
созданию национальной системы мониторинга ядерных испытаний в составе мировой системы;
получению новых данных о состоянии недр в местах проведения ядерных взрывов;
разработке и совершенствованию образовательных технологий подготовки кадров для атомной отрасли Казахстана, учебно-методических классов по подготовке и переподготовке специалистов по приоритетным направлениям атомной энергетики и промышленности;
организации системы информирования и просвещения населения по вопросам мирного использования атомной энергии.
Приложение 255
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Создание Казахстанского термоядерного
материаловедческого реактора Токамак"
на 2004 год

1. Құны: 586568 мың теңге (бес жүз сексен алты миллион бес жүз алпыс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасын Халықаралық термоядролық жобаға енгiзу туралы 1994 жылғы 28 шiлдедегi ИТЭР Кеңесi 6 сессиясының шешiмi шеңберiндегi қызметтi дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1998 жылғы 22 шiлдедегi  Өкiмi , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 926  қаулысының 1-тармағымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2004-2006 жылдарға арналған Индикативтiк жоспарының 3-бөлiмiнiң 402-тармағы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: басқарылатын термоядролық синтез саласында зерттеулер, болашақтағы энергетикалық реакторлардың құрастыру материалдары мен тораптарын зерттеудi және сынауды жүргізу үшін кешенін құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Тоқамақ термоядролық материалтану кешенiн құру (бұдан әрi - ҚТМ).
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Қазақстан.   "Тоқамақ Қазақстан  Жыл    Қазақстан
дық Toқамақ  термоядролық        бойы   Республикасы.
термоядро.   материалтану               ның Энергетика
лық мате.    реакторын құру"            және минерал.
риалтану     инвестициялық              дық ресурстар
реакторын    жобасын "2004              министрлігі
құру         жылға арналған
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан Республи.
касының Заңын
iске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң 2003
жылғы 12 желтоқсан.
дағы N 1260
қаулысына 2-қосым.
шаға, мынадай
шараларға техника.
лық-экономикалық
негiздемеге сәйкес
iске асыру:
1) ҚТМ кешенiнiң
негiзгi жүйелерiне
және орнатылуына
конструкторлық
жұмыс құжаттамасын
әзiрлеу жөнiндегi
жұмысты аяқтау;
2) ҚТМ кешенiнiң
қолданыстағы ғима.
ратын қайта жаңғыр.
туды жалғастыру
және жаңа құрылыс.
тарын салу;

1. Стоимость: 586568 тысяч тенге (пятьсот восемьдесят шесть миллионов пятьсот шестьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июля 1998 года N 143-Р "О мерах по развитию деятельности в рамках решения 6 сессии совета ИТЭР от 28 июля 1994 года о включении Республики Казахстан в Международный проект термоядерного реактора", пункт 402 раздела 3 Индикативного плана социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденного пунктом 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание комплекса для проведения исследований в области управляемого термоядерного синтеза, исследований и испытаний конструкционных материалов и узлов будущих энергетических реакторов.
5. Задачи бюджетной программы: создание Казахстанского термоядерного материаловедческого реактора Токамак (далее - КТМ).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   005        Создание   Реализация инвестицион-   В те-  Минис-
Казахстан- ного проекта "Создание    чение  терство
ского      Казахстанского термоядер- года   энерге-
термоядер- ного материаловедческого         тики и
ного мате- реактора Токамак" сог-           мине-
риаловед-  ласно приложению 2 к            ральных
ческого    постановлению Правитель-         ресурсов
реактора   ства Республики Казахстан        Респуб-
Токамак    от 12 декабря 2003 года          лики
N 1260 "О реализации             Казах-
Закона Республики                стан
Казахстан "О республикан-
ском бюджете на 2004 год"
в соотвествии с технико-
экономическим обоснова-
нием на мероприятия:
1) продолжение работ по
разработке рабочей конст-
рукторской документации
на основные системы комп-
лекса и установку КТМ;
2) продолжение реконст-
рукции существующих зда-
ний и начало строительст-
ва новых сооружений комп-
лекса КТМ;

3) ҚTM кешенiнiң
сыртқы электрмен
жабдықтау жүйелерi
үшiн жабдықтардың
бөлшектері мен
материалдар сатып
алу, ҚTM кешенiнiң
сыртқа электрмен
жабдықтау жүйесiн
монтаждауды бастау;
4) вакуумдық сорғы
жүйесiн құруды
бастау, жабдықтар.
дың бөлшектерi мен
материалдар
сатып алу;
5) контроллердi,
модемдердi, драй.
верлердi сатып
лу, автоматтандыру,
бақылау және
авариялық қорғау
жүйелерiн табиғи
үлгілеу;
6) жабдықтарды,
материалдарды сатып
алу және ҚТM
вакуумдық камера
жүйесiн дайындау;
7) жабдықтардың
бөлшектерiн, мате.
риалдарды сатып
алу, ҚТМ диагности.
касы жүйелерiн
құруды бастау;
8) жабдықтарды,
материалдарды
сатып алу, ҚТМ
қондырғысы импульс.
тi қоректену жүйе.
лерiн құруды
бастау;
9) жабдықтардың
бөлшектерiн,
материалдарды
сатып алу, ҚТМ
магниттiк жүйесi
үшiн жабдықтарды
дайындауды бастау;
10) жабдықтардың
бөлшектерiн,
материалдарды сатып
aлу, вакуум камера.
сын боронизациялау
жүйесiн құруды
бастау;
11) ҚТМ табиғи
қорғау жүйесi,
жабдықтардың бөлшек.
терiн, материалдар.
ды сатып алу;
12) инженерлiк
жүйелер мен жылытуды
пайдалануды қамта.
масыз ету, ҚТМ
кешенiн қорғау;
13) кадрларды
даярлау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) ҚТМ кешенiнiң негiзгi жүйелерi мен қондырғысына жұмысшы конструкторлық құжаттамасы;
2) ҚТМ кешенi ғимараты мен кiрме автожолдарды қайта жаңғырту жөнiндегi құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн орындау;
3) ҚTM қондырғысының санитарлық-қорғау аймағының жабдықтары;
4) сыртқы электрмен қамтамасыз ету жүйесiнiң жабдықтары;
5) дайындалған вакуум камерасы;
6) ҚТМ кешенiнiң жабдығы мен пульттық басқару жинақтаушылары;
7) жүйенiң әзiрленген бағдарламалық қамтамасыз етiлуi;
8) вакуумдық жүйенi монтаждау үшiн жабдықтар мен материалдар;
9) ҚТМ вакуумдық жүйесi үшiн дайындалған стандартты емес жабдықтар;
10) диагностика жүйелерiнiң жинақтаушы жабдықтары;
11) вакуумдық камераны боронизациялау жүйесiнiң жабдықтары.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
256-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетiнде
ауыр иондарды жеделдету негiзiнде пәнаралық
ғылыми-зерттеу кешенiн құру"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 908105 мың теңге (тоғыз жүз сегiз миллион бiр жүз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 926  қаулысының 1-тармағымен бекiтiлген 2004-2006 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының индикативтiк жоспарының 3-бөлiмi.

3) закупка части оборудо-
вания и материалов для
систем внешнего электро-
снабжения комплекса КТМ,
начало монтажа систем
внешнего электроснабжения
комплекса КТМ;
4) начало создания сис-
темы вакуумной откачки,
закупка части оборудова-
ния и материалов;
5) закупка контролеров,
модемов, драйверов, на-
турное моделирование
систем автоматизации,
контроля и аварийной
защиты;
6) закупка оборудования,
материалов, изготовление
вакуумной камеры КТМ;
7) закупка части обору-
дования, материалов,
начало создания систем
диагностики КТМ;
8) закупка части обору-
дования, материалов,
начало создания системы
импульсного питания
установки КТМ;
9) закупка части обору-
дования, материалов,
начало изготовления
оснастки для магнитной
системы КТМ;
10) закупка оборудова-
ния, материалов, создания
системы боронизации
вакуумной камеры;
11) система физической
защиты КТМ, закупка обо-
рудования, материалов,
монтаж системы;
12) обеспечение эксплуа-
тации инженерных систем
и отопления, охрана
комплекса КТМ;
13) подготовка кадров.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) рабочая конструкторская документация на основные системы комплекса и установку КТМ;
2) выполнение объема строительно-монтажных работ по реконструкции зданий комплекса КТМ и подъездной автодороги;
3) оборудование санитарно-защитной зоны установки КТМ;
4) оборудование системы внешнего электроснабжения;
5) изготовленная вакуумная камера;
6) оборудование и комплектующие пультовых управления комплексом КТМ;
7) разработанное программное обеспечение системы;
8) оборудование и материалы для монтажа вакуумной системы;
9) изготовленное нестандартное оборудование вакуумной системы КТМ;
10) комплектующие оборудования систем диагностики;
11) оборудование системы боронизации вакуумной камеры.
Приложение 256
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Создание в Евразийском национальном университете
им. Л.Н. Гумилева междисциплинарного научно-исследовательского
комплекса на базе ускорителя тяжелых ионов" на 2004 год
1. Стоимость: 908105 тысяч тенге (девятьсот восемь миллионов сто пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", пункт 403 раздела 3 Индикативного плана социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденного пунктом 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ғылымды қажетсiнетiн озық технологияларды және импортты алмастырушы өндiрiстердi дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетiнде ғылымды ауыр иондарды жеделдеткiш базасында пәнаралық оқу ғылыми-зерттеу кешенiн құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Л.Н.Гумилев  Төмендегi iс-шара.  Жыл    Қазақстан
атындағы     ларға арналған      бойы   Республикасы.
Еуразия      "2004 жылға арнал.         ның Энергетика
ұлттық       ған республикалық          және минерал.
универси.    бюджет туралы"             дық ресурстар
тетiнде      Қазақстан Респуб.          министрлігі
ауыр ион.    ликасының Заңын
дарды жедел. iске асыру туралы"
дету негi.   Қазақстан Республи.
зiнде пән.   касы Үкiметiнiң
аралық       2003 жылғы 12 жел.
ғылыми-      тоқсандағы N 1260
зерттеу      қаулысына 2-қосым.
кешенін      шаға сәйкес
құру         Гумилев Л.Н атында.
ғы Еуразиялық
ұлттық университе.
тiнде ауыр иондарды
жеделдеткiш негi.
зiнде пәнаралық
ғылыми-зертеу
кешенiн құру" инвес.
тициялық жобасын
iске асыру:
1) будаларды тасы.
малдау арналарымен
ауыр иондардың
циклотрондары үшін
тораптарды дайындау
және жабдықтар
сатып алу: ЭЦР -
көздерi базасында
ауыр көп разрядты
иондардың инжектор
-имплантаторы үшiн;
іздік мембраналар.
дың тәжiрибелiк
лектерiн алу үшiн
технологиялық
жабдықты қоса
алғанда, жаңа
материалдардың
ғылыми-технология.
лық зертханасын
құру үшiн;
2) бекiтiлген
заңнамалық тәртiп.
пен белгiленген
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
пәнаралық ғылыми-
зерттеу кешенi
ғимаратының
құрылысы;
3) кешенге қызмет
көрсету үшiн
персоналды оқып-
үйрету.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) тораптар мен жабдықтар: будаларды тасымалдау арналарымен ауыр иондардың циклотрондары; ЭЦР көздерi базасында ауыр көп разрядты иондардың инжектор-имплантаторы; жаңа материалдардың ғылыми-технологиялық зертханасы үшiн;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие передовых наукоемких технологий и импортозамещающего производства.
5. Задачи бюджетной программы: создание в Евразийском национальном университете им. Л.Н. Гумилева междисциплинарного научно-исследовательского комплекса на базе ускорителя тяжелых ионов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   006        Создание в Реализация инвестицион-   В те-  Минис-
Евразий-   ного проекта "Создание    чение  терство
ском на-   в Евразийском националь-  года   энерге-
циональном ном университете им.             тики и
универси-  Л.Н. Гумилева междисцип-         мине-
тете им.   линарного научно-иссле-          ральных
Л.Н. Гу-   довательского комплекса          ресурсов
милева     на базе ускорителя тяже-         Респуб-
междисцип- лых ионов" согласно при-         лики
линарного  ложению 2 к постановлению        Казах-
научно-    Правительства Республики         стан
исследова- Казахстан от 12 декабря
тельского  2003 года N 1260 "О реа-
комплекса  лизации Закона Республики
на базе    Казахстан "О республикан-
ускорителя ском бюджете на 2004 год"
тяжелых    на мероприятия:
ионов      1) изготовление узлов и
приобретение оборудова-
ния: для циклотрона тяже-
лых ионов с каналами
транспортировки пучков;
инжектора-имплантатора
тяжелых многозарядных
ионов на базе ЭЦР-источ-
ника; научно-технологи-
ческой лаборатории новых
материалов, включая
технологическое оборудо-
вание для получения опыт-
ных партий трековых мемб-
ран;
2) строительство здания
междисциплинарного
научно-исследовательского
комплекса в соответствии
с утвержденной в установ-
ленном законодательством
порядке проектно-сметной
документацией;
3) обучение персонала для
обслуживания комплекса.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) узлы и оборудование для: циклотрона тяжелых ионов с каналами транспортировки пучков; инжектора-имплататора тяжелых многоразрядных ионов на базе ЭЦР-источника; научно-технологической лаборатории новых материалов;

2) пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенi ғимаратының құрылысы бойынша құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн орындау (сметалық құнының 70%).
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
257-қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.24. N   197аф   қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Уран кенiштерiн тұмшалау және жою, техногендiк
қалдықтарды көму"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 673607 мың теңге (алты жүз жетпiс үш миллион алты жүз жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153  Жарлығының 1.2-бөлiмi; "Уранкенiштарату" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 21 желтоқсандағы N 1311  қаулысы ; "Уран өндiрушi кәсiпорындарды консервациялаудың және уран кен орындарын әзiрлеу салдарын жоюдың 2001-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 шiлдедегi N 1006  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 шiлдедегi N 1006 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" 2003 жылғы 25 ақпандағы N 199  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: таратылатын уран өндiрушi кәсiпорындар аудандарындағы халық пен қоршаған ортаның радиациялық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: уран кенiштерiн консервациялау және жою, аумақты шұрайландыру және кенiштердiң өнеркәсiптiк алаңдарында орналасқан техногендiк уран.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   008       Уран кенiш.  1. N 3 Кен басқар.  Жыл    Қазақстан
терiн тұмша. масының N 8 кенiшiн бойы   Республикасы.
лау және     консервациялауды           ның Энергетика
жою, техно.  аяқтау (Заозерное          және минерал.
гендiк       кен орны).                 дық ресурстар
қалдықтарды  2. N 3 Кен                 министрлігі
көму         басқармасының N 9
кенiшiн таратуды
аяқтау (Тастыкөл
кен орны).
3. Шығыс кенiшiн
тарату (Бота бұрым
және Жусандылы кен
орындары - жұмысты
жалғастыру).

2) выполнение объема строительно-монтажных работ по строительству здания междисциплинароного научно-исследовательского комплекса (70% от сметной стоимости).
Приложение 257
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 008
"Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение
техногенных отходов" на 2004 год
1. Стоимость: 673607 тысяч тенге (шестьсот семьдесят три миллиона шестьсот семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: часть 1.2 Государственной программы "Здоровье народа", утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 1998 года N 1311 "О создании Республиканского государственного предприятия "Уранликвидрудник"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2001 года N 1006 "Об утверждении Программы консервации уранодобывающих предприятий и ликвидации последствий разработки урановых месторождений на 2001-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение радиационной безопасности населения и окружающей среды в районах ликвидируемых уранодобывающих предприятий.
5. Задачи бюджетной программы: консервация и ликвидация урановых рудников, рекультивация территорий и захоронение техногенных урановых отходов размещенных на промплощадках рудников.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   008        Консерва-  1. Завершение консервации В те-  Минис-
ция и лик- рудника N 8 Рудоуправле-  чение  терство
видация    ния N 3 (месторождение    года   энерге-
урановых   Заозерное).                      тики и
рудников,  2. Завершение ликвидации         мине-
захороне-  рудника N 9 Рудоуправле-         ральных
ние техно- ния N 3 (месторождение           ресурсов
генных     Тастыколь).                      Респуб-
отходов    3. Ликвидация Восточного         лики
рудника (месторождения           Казах-
Бота-Бурум и Джусандалин-        стан
ское - продолжение работ).

4. Қордай кенiшiн
тарату (Қордай кен
орыны - жұмысты
бастау).
5. Жарғылық қорға
үлес қосу жолымен
бағдарламаны
орындау үшiн негiз.
гi құрал-жабдықтар.
ды сатып алу.
6. N 3 кен басқар-
масының N 14 кенiшiнiң
(Глубинное, Шат,
Ағаш және Көксор кен
орындары) бетiн шұ-
райландыру - жұмыс-
тарды бастау.
7. Жарғылық қорға
үлес қосу жолымен
бағдарламаны орын.
дау үшiн негiзгi
құрал-жабдықтарды
сатып алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) N 3 Кен басқармасының N 8 кенiшін консервациялауды аяқтау: кеніштiң өнеркәсiп алаңдарын залалсыздандыру және бос үйiндiлер мен Көкcop көлiн шұрайландыруды орындау. Объект консервіленедi және Ведомствоаралық комиссияға тапсырылады;
2) N 3 Кеніш басқармасының N 9 кенiшін таратуды аяқтау (Тастыкөл кен орыны): кеніштiк және баланстан тыс ластанған жыныс үйiндiлерiн шұрайландыруды аяқтау. Объект консервiленедi және ведомствоаралық комиссияға тапсырылады;
3) Шығыс кенiшін тарату (Бота-Бұрым және Жусандылы кен орындары - жұмыстарды жалғастыру): бос жыныс үйiндiлерiн, тауарлық кенi аз бiрiккен және үймелi ерiтiндiленген үйiндiлердi шұрайландыру, сүзгiлеу алаңдарын таза тау топырағымен жабу;
4) Қордай кенішiн тарату (Қордай кен орыны - жұмысты бастау): кеніштiк және баланстан тысқары үйiндiлердi шұрайландыру;
5) N 3 кен басқармасының N 14 кенiшiнiң (Глубинное, Шат, Ағаш және Көксор кен орындары) өндiрiстiк алаңдарының бетiн шұрайландыру - жұмыстарды бастау: баланстан тысқары үйiндiлердi және N 6 карьердiң өндiрiстiк алаңын шұрайландыру жөнiндегi бiрiншi кезектегi жұмыстар кешенi орындалды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
258-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 533499 мың теңге (бес жүз отыз үш миллион төрт жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қарағандыкөмiр" мемлекеттiк холдингтiк компаниясының құрылымын қайта ұйымдастыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 1 қарашадағы N 1415  қаулысы ; "Қарағанды көмiр бассейнiнiң тиiмсiз шахталарын одан әрi жабу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 қыркүйектегi N 1479  қаулысы .

4. Ликвидация рудника
Курдай (месторождение
Курдай - начало работ).
5. Приобретение основного
оборудования для выпол-
нения программы путем
вклада в уставный капи-
тал.
6. Рекультивация
поверхности рудника
N 14 Рудоуправления N 3
(месторождения Глубинное,
Шатское, Агашское и Коксор)
- начало работ.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года N 197аф .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) завершение консервации рудника N 8 рудоуправления N 3 (месторождение Заозерное): закончить дезактивацию промплощадки рудника и выполнить рекультивацию отвала пустых пород и озера Коксор. Объект будет законсервирован и сдан Межведомственной комиссии;
2) завершение ликвидации рудника N 9 рудоуправления N 3 (месторождение Тастыколь): завершится рекультивация рудных и забалансовых отвалов и загрязненных породных отвалов. Объект будет законсервирован и сдан Межведомственной комиссии;
3) ликвидация Восточного рудника (месторождения Бота-Бурум и Джусандалинское - продолжение работ): рекультивация отвалов пустых пород, совмещенного отвала беднотоварных руд и кучного выщелачивания, укрытие чистым скальным грунтом полей фильтрации;
4) ликвидация рудника Курдай (месторождение Курдай - начало работ): выполнен комплекс первоочередных работ по рекультивации рудных и забалансовых отвалов;
5) рекультивация поверхности промплощадок рудника N 14 Рудоуправления N 3 (месторождения Глубинное, Шатское, Агашское и Коксор) - начало работ: выполнен комплекс первоочередных работ по рекультивации забалансовых отвалов и промплощадки карьера N 6. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года N 197аф .
Приложение 258
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 009
"Закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна"
на 2004 год
1. Стоимость: 533499 тысяч тенге (пятьсот тридцать три миллиона четыреста девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1995 года N 1415 "О вопросах реорганизации структуры Государственной холдинговой компании "Карагандауголь"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 1999 года N 1479 "О дальнейшем закрытии нерентабельных шахт Карагандинского угольного бассейна".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын тарату жөнiндегi техникалық iс-шараларды орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   009       Қарағанды    1. "Арман" ЖШС      Жыл    Қазақстан
көмiр        N1 шахтасы бойынша  бойы   Республикасы.
бассейнiнiң  тарату жұмыстарын          ның Энергетика
шахталарын   жүргізу:                   және минерал.
жабу         1) тау-кен өндiрiм.        дық ресурстар
дерiн жою;                 министрлігі
2) ғимараттар мен
құрылыстарды салу;
3) ұңғымаларды жою;
4) бұзылған жерлер.
дi шұрайландыру.
2. "Қарағандыкөмiр"
ЖШС N1 шахтасы
бойынша тарату
жұмыстарын жүргiзу:
1) тау-кен өндiрiм.
дерiн жою;
2) ғимараттар мен
құрылыстарды салу;
3) жабдықтарды
демонтаждау;
4) тұнбаландырғыш
кешен;
5) бұзылған жерлер.
ді шұрайландыру.
3. "Қарағандыкөмiр"
АYАҚ N2 шахтасы
бойынша тарату
жұмыстарын жүргiзу:
1) тау-кен өндiрiм.
дерiн жою;
2) ғимараттар мен
құрылыстарды салу;
3) жабдықтарды
демонтаждау;
4) бұзылған жерлердi
шұрайландыру.
4. "Қарағандыкөмiр"
AYAҚ N3 шахтасы
бойынша тарату
жұмыстарын жүргiзу:
1) тау-кен өндiрiм.
дерiн жою;
2) ғимараттар мен
құрылыстарды салу;
3) жабдықтарды
демонтаждау;
4) бұзылған жерлер.
дi шұрайландыру.
5. "Абайкөмiр LTD"
ЖШС шахтасы бойынша
тарату жұмыстарын
жүргiзу:
1) тау-кен өндiрiм.
дерiн жою;
2) ғимараттар мен
құрылыстарды салу;
3) жабдықтарды
демонтаждау;
4) бұзылған жерлер.
дi шұрайландыру.
6. "Қарағандышахта.
тарату" PMБК пайда.
лану шығындары.
7. "Метан" бағдар.
ламасы:
1) метан эмиссиясы
аймағында атмосфера.
лық жағдайды эколо.
гиялық бақылау
әдiстемесiн әзiрлеу;
2) өндiрiлетiн газ
көлемiн оны "Киров"
шахтасының қазанды.
ғында пайдалану
үшiн арттыру мүмкiн.
дiгiн негiздеу;
3) бұрынғы Октябрь
Революциясының
50-жылдығы атындағы
шахтаның пайдала.
нылған кеңiстiгiнiң
су басу деңгейiн
зерделеу жөнiндегi
зерттеулердi
орындау және газ
коллекторларының
көлемiн анықтау;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна.
5. Задачи бюджетной программы: выполнение технических мероприятий по ликвидации шахт Карагандинского угольного бассейна.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   009        Закрытие   1. Проведение ликвида-    В те-  Минис-
шахт Кара- ционных работ по шахте    чение  терство
гандин-    N 1 ТОО "Арман":          года   энерге-
ского      1) погашение горных вы-          тики и
угольного  работок;                         мине-
бассейна   2) разборка зданий и             ральных
сооружений;                      ресурсов
3) ликвидация скважин;           Респуб-
4) рекультивация нарушен-        лики
ных земель.                      Казах-
2. Проведение ликвида-           стан
ционных работ по шахте
N 1 АООТ "Карагандако-
мир":
1) погашение горных
выработок;
2) разборка зданий и
сооружений;
3) демонтаж оборудова-
ния;
4) заиловочный комплекс;
5) рекультивация нарушен-
ных земель.
3. Проведение ликвида-
ционных работ по шахте
N 2 АООТ "Карагандако-
мир":
1) погашение горных
выработок;
2) разборка зданий и
сооружений;
3) демонтаж оборудования;
4) рекультивация нарушен-
ных земель.
4. Проведение ликвида-
ционных работ по шахте
N 3 АООТ "Карагандако-
мир":
1) погашение горных
выработок;
2) разборка зданий и
сооружений;
3) демонтаж оборудова-
ния;
4) рекультивация нарушен-
ных земель.
5. Проведение ликвида-
ционных работ по шахте
ТОО "Абай-Комир LТД":
1) погашение горных
выработок;
2) разборка зданий и
сооружений;
3) демонтаж оборудования;
4) рекультивация нарушен-
ных земель.
6. Эксплуатационные зат-
раты РГСП "Карагандалик-
видшахт".
7. Программа "Метан":
1) разработка методики
экологического контроля
состояния атмосферы в
зоне эмиссии метана;
2) обоснование возмож-
ности повышения объема
добываемого газа для его
использования в котельной
шахты "Кировская";
3) выполнение исследова-
ния по изучению степени
затопленности отработан-
ных пространств бывшей
шахты имени 50-летия
Октябрьской Революции
водой и уточнение объе-
мов газовых коллекторов;

4) сығылған метанды
оны тұрмыста пайда.
лану және автомаши.
наларға құю үшiн
алудың техника-эко.
номикалық негiздеме.
сi мен технологиясын
әзiрлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) 2004-2006 жылдарға арналған жобаға сәйкес "Арман" ЖШС N 1 шахтасында тарату жұмыстарын жалғacтыру;
2) 2004-2006 жылдарға арналған жобаға сәйкес "Қарағандыкөмiр" АYАҚ N 1, 2, 3 шахталарында тарату жұмыстарын жалғастыру;
3) "Абай Көмiр LTD" ЖШС шахтасын толық тарату;
4) "Метан" бағдарламасын орындау: метан эмиссиясы аймағында атмосфералық жағдайды экологиялық бақылау әдiстемесiн әзiрлеу, сығылған метанды оны тұрмыста пайдалану және автомашиналарға құю үшiн алудың техника-экономикалық негiздемесi мен технологиясын әзiрлеу, өндiрiлетiн газ көлемiн оны "Киров" шахтасының қазандығында пайдалану үшiн арттыру мүмкiндiгiн негiздеу, бұрынғы Октябрь Революциясының 50-жылдығы атындағы шахтаның пайдаланылған кеңiстiгiнiң су басу деңгейiн зерделеу жөнiндегi зерттеулердi орындау және газ коллекторларының көлемiн анықтау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
259-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жылу-энергетика кешенiн дамыту"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 98530 мың теңге (тоқсан сегiз миллион бес жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Энергия үнемдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 25 желтоқсандағы Заңының  3-6 ,  9 ,   12-баптары , "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының  5 ,   7-баптары , "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының  10 және   15-баптары , Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясы Үкiметiнiң арасындағы отын-энергетикалық кешенi саласындағы ынтымақтастық туралы 2000 жылғы 9 қазандағы  меморандумы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470  қаулысымен бекiтiлген 2002-2004 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Іс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 6.2.1 және 6.3.2-тармақтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:
1) елiмiздiң энергия ресурстарының әлемдiк рыногындағы орны мен рөлiн ескерумен Ресей Федерациясының экономикасына Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенiн интеграциялаумен отын мен энергияға елдiң өскелең экономикасының қажеттiлiктерiн қамтамасыз ету үшiн 2020 жылға дейiнгi Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық балансын әзiрлеу;

4) разработка технико-
экономического обоснова-
ния и технологии получе-
ния сжатого метана для
его использования в быту
и заправки автомашин.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) продолжение ликвидационных работ на шахте N 1 ТОО "Арман" в 2004-2006 годах в соответствии с проектом;
2) продолжение ликвидационных работ на шахтах N 1, 2, 3 АООТ "Карагандакомир" в 2004-2006 годах в соответствии с проектом;
3) полная ликвидация шахты ТОО "Абай Комир LТД";
4) исполнение программы "Метан": разработка методики экологического контроля состояния атмосферы в зоне эмиссии метана, технико-экономического обоснования и технологии получения сжатого метана для его использования в быту и заправки автомашин, обоснование возможности повышения объема добываемого газа для его использования в котельной шахты "Кировская", выполнение исследований по изучению степени затопленности отработанных пространств бывшей шахты имени 50-летия Октябрьской Революции водой и уточнению объемов газовых коллекторов.
Приложение 259
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Развитие топливно-энергетического комплекса"
на 2004 год
1. Стоимость: 98530 тысяч тенге (девяносто восемь миллионов пятьсот тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3-6 9__ 12_ Закона Республики Казахстан от 25 декабря 1997 года "Об энергосбережении", статьи 5 7__ Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Об электроэнергетике", статьи 10 и 15_ Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", Меморандум между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в области топливно-энергетического комплекса от 9 октября 2000 года, пункты 6.2.1 и 6.3.2 Плана мероприятий по реализации Программы действия Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:
1) разработка топливно-энергетического баланса Республики Казахстан до 2020 года для обеспечения потребностей растущей экономики страны в топливе и энергии с интеграцией топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан в экономику Российской Федерации с учетом места и роли стран на мировом рынке энергоресурсов;

2) көмiр саласының халықаралық стандарттарға көшуiне жағдай туғызу;
3) Қазақстан Республикасында электр және жылу энергиясының сапасына тұрақты бақылау жүйесiн құру, Қазақстан Республикасының энергия кәсiпорындарын нормативтiк-техникалық құжаттармен қамтамасыз ету; энергиямен жабдықтау сенiмдiлiгiн және энергия кәсiпорындарының қондырғыларын пайдалану кезiнде қауiпсiздiктi қамтамасыз ету;
4) әлемдiк жетiстiктерге сәйкес қосымша құн тiзбегi бойынша тауарлық мұнайхимия өнiмiн шығарумен жұмыс iстеушi технологияларды және көмiрсутегi шикiзатын тереңдетiп тазалау және кешендi қайта өңдеу жөнiндегi өндiрiстердi құрумен Қазақстан өнеркәсiбiнiң мұнайхимия саласының жеделдетiлген дамуы;
5) энергия үнемдеу жүйесi мен саясатын және өнiмнiң энергия сыйымдылығы кезеңiн азайту және энергетикалық тиiмдiлiктi арттыру жолымен әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
1) 2002 жылға дейiнгi перспективаға арналған Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының отын-энергетикалық балансын және 2020 жылға дейiнгi Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық балансын әзiрлеу;
2) халықаралық стандарттардың талаптарына сәйкес көмiрдiң мемлекеттiк стандарттарын, әзiрлеу, жiктеу және кодтандыру, iшкi және сыртқы рыноктардағы сауда үшiн көмiр өнiмдерiнiң каталогы мен кодтағышын әзiрлеу;
3) энергетика және мұнайгаз өнеркәсiбi саласында нормативтiк-техникалық құжаттарды әзiрлеу;
4) мұнайхимия кәсiпорындарының өндiрiстiк қуатын салуды жобалау жөнiндегi техникалық тапсырмаларды әзiрлеу;
5) энергия үнемдеу жөнiндегi бағдарламаны әзiрлеудiң басталуы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   010       Жылу-энерге.
тика кеше.
нiн дамыту
2        100  2020 жылға   1. 2020 жылға       Жыл    Қазақстан
дейiнгi      арналған Қазақстан  бойы   Республикасы.
перспекти.   Республикасының            ның Энергетика
ваға         отын-энергетика.           және минерал.
Қазақстан    лық балансын               дық ресурстар
Республи.    әзiрлеу.                   министрлігі
касы мен     1) Қазақстан
Ресей Феде.  Республикасының
рациясының   және Ресей
бiрлескен    Федерациясының
жылу-энер.   бiрлескен отын-
гетикалық    энергетикалық
балансын     балансы - 2020.
әзiрлеу      2) 2020 жылға
дейiнгi перспек.
тиваға арналған
Қазақстан Респуб.
ликасының өндiрiс.
тiк күштерiн
дамыту және орна.
ластыру тұжырым.
дамасы.

2) создание условий перехода угольной отрасли на международные стандарты;
3) создание системы постоянного контроля за качеством электрической и тепловой энергии в Республике Казахстан, обеспечение нормативно-техническими документами энергопредприятий Республики Казахстан, обеспечение надежности энергоснабжения и безопасности при эксплуатации установок энергопредприятиями;
4) ускоренное развитие нефтехимической отрасли промышленности Казахстана с созданием действующих технологий и производств по глубокой очистке и комплексной переработке углеводородного сырья с выпуском товарной нефтехимической продукции по цепочке добавленных стоимостей в соответствии с мировыми достижениями;
5) выработка системы и политики энергосбережения, путей поэтапного снижения энергоемкости продукции и повышения энергетической эффективности.
5. Задачи бюджетной программы:
1) разработка совместного топливно-энергетического баланса Республики Казахстан и Российской Федерации на перспективу до 2020 года и топливно-энергетического баланса Республики Казахстан до 2020 года;
2) разработка государственных стандартов, классификация и кодификация углей в соответствии с требованиями международных стандартов, разработка каталога и кодификатора угольных продукций для торговли на внутреннем и внешнем рынках;
3) разработка нормативно-технических документов в области энергетики и нефтегазовой промышленности;
4) разработка технических заданий по проектированию производственных мощностей строительства нефтехимических предприятий;
5) начало разработки Программы по энергосбережению.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   010        Развитие
топливно-
энергети-
ческого
комплекса
2         100  Разработка 1. Разработать совместный В те-  Минис-
совмест-   Топливно-энергетический   чение  терство
ного топ-  баланс - 2020 Республики  года   энерге-
ливно-     Казахстан и Российской           тики и
энергети-  Федерации, в том числе:          мине-
ческого    1) топливно-энергетичес-         ральных
баланса    кий баланс Республики            ресурсов
Республики Казахстан до 2020 года;          Респуб-
Казахстан  2) концепцию развития и          лики
и Российс- размещения производитель-        Казах-
кой Феде-  ных сил Республики Казах-        стан
рации на   стан на перспективу до
перспек-   2020 года.
тиву до
2020 года

3        101  Көмiр        1. Үш мемлекеттiк   Жыл    Қазақстан
саласының    стандартты әзiрлеу. бойы   Республикасы.
халықара.    2. Халықаралық             ның Энергетика
лық стан.    стандарттардың             және минерал.
дартқа       талаптарына сәйкес         дық ресурстар
көшуiн       (Екiбастұз бассей.         министрлігі
қамтамасыз   нi) көмiр өнiмдері
ету          каталогы мен сынып.
тауышын әзiрлеу.
4        102  Электро.     Энергия жабдықта.   Жыл    Қазақстан
энергетика   рын пайдалану,      бойы   Республикасы.
және мұнай   жөндеу, монтаждау          ның Энергетика
өңдеу        және реттеу сала.          және минерал.
саласында    сындағы жаңа               дық ресурстар
норматив.    талаптарға сәйкес          министрлігі
тік-техни.   нормативтiк-техни.
калық        калық құжаттаманы
құжаттарды   және негiзгi талап.
әзiрлеу      тарға сәйкес электр
энергиясы қондырғы.
ларын пайдаланудың
сенiмдiлiгi мен
қауiпсiздiгi мәсе.
лелерi бойынша -
19 құжатты әзiрлеу.
5        103  Өнеркәсiп.   1. Қазақстандық-    Жыл    Қазақстан
тiң мұнай-   ресейлiк инвести.   бойы   Республикасы.
химиялық     циялық жоба (кейiн         ның Энергетика
caласын      этилен мен пропилен        және минерал.
дамыту және  алумен 500,0 мың           дық ресурстар
құру         тонна этилендi қайта       министрлігі
өңдеудiң өндiрiстiк
қуатымен "КРИП")
шеңберiнде Аджип
ККO газ құбыр
өткiзгiшiнде
мұнай химия қондыр.
ғысының өндiрiстiк
қуаттарын салуды
жобалау жөнiндегi
техникалық тапсыр.
маны әзiрлеу.
2. Ақтөбе облысының
Жем қаласында қуат.
тылығы 500 мың
тонна мұнай және
150 млн. текше метр
газ (бұрынғы Eмбi-5)
әскери полигонының
аумағында) Жаңажол
және Кеңқияқ кен
орындарының газын
қайта өңдеу үшiн)
мұнайхимия зауытын
салу жөнiндегi
"Казнефтехим"
ЖШС-нiң инвестиция.
лық жобасының өндi.
рiстiк қуаттарын
жобалау жөнiндегi
техникалық тапсыр.
маны әзiрлеу.
6        104  Энергияны    Энергия үнемдеу     Жыл    Қазақстан
үнемдеу      жөнiндегi бағдарла. бойы   Республикасы.
бағдарла.    маны әзiрлеудiң            ның Энергетика
масын        басталуы.                  және ресурстар
әзiрлеу                                 министрлігі
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) 2020 жылға дейiнгi перспективаға арналып әзiрленген Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының бiрлесiп әзiрленген отын-энергетикалық балансы - 1 құжат;
2) 3 мемлекеттiк стандарт;

3         101  Обеспече-  1. Разработка трех госу-  В те-  Минис-
ние пере-  дарственных стандартов.   чение  терство
хода       2. Разработка каталога и  года   энерге-
угольной   классификатора угольной          тики и
отрасли на продукции в соответствии         мине-
междуна-   с требованиями междуна-          ральных
родные     родных стандартов (Эки-          ресурсов
стандарты  бастузский бассейн).             Респуб-
лики
Казах-
стан
4         102  Разработка Разработка нормативно-    В те-  Минис-
норматив-  технической документации  чение  терство
но-техни-  в области электроэнерге-  года   энерге-
ческой     тики при эксплуатации,           тики и
документа- ремонте, монтаже и на-           мине-
ции в об-  ладки энергооборудования         ральных
ласти      и по вопросам надежности         ресурсов
электро-   и безопасности эксплуа-          Респуб-
энергетики тации установок электро-         лики
и нефте-   энергии в соответствии           Казах-
добычи     с требованиями - 19              стан
документов.
5         103  Развитие и 1. Разработать техничес-  В те-  Минис-
создание   кое задание по проекти-   чение  терство
нефтехи-   рованию производственных  года   энерге-
мической   мощностей строительства          тики и
отрасли    нефтехимической установки        мине-
промыш-    на газотрубопроводе Аджип        ральных
ленности   ККО в рамках Казахстан-          ресурсов
ско-российского инвести-         Респуб-
ционного проекта ("КРИП"         лики
с производственной мощ-          Казах-
ностью переработки 500,0         стан
тыс.тонн этана с после-
дующим получением этилена
и пропилена).
2. Разработать техничес-
кое задание по проекти-
рованию производственных
мощностей инвестиционного
проекта ТОО "Казнефтехим"
по строительству нефте-
химического завода в
г. Жем Актюбинской облас-
ти мощностью 500 тыс.тонн
нефти и 150 млн.куб. мет-
ров газа (на территории
бывшего военного полигона
Эмба-5) для переработки
газа Жанажольского и Кен-
тиякского месторождений.
6         104  Разработка Начало разработки Прог-   В те-  Минис-
программы  раммы по энергосбереже-   чение  терство
энерго-    нию.                      года   энерге-
сбережения                                  тики и
мине-
ральных
ресурсов
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) разработанный совместный топливно-энергетический баланс Республики Казахстан и Российской Федерации на перспективу до 2020 года - 1 документ;
2) 3 государственных стандарта;

3) халықаралық стандарттардың талаптарына сәйкес Екiбастұз бассейнiнiң көмiр өнiмiнiң каталогы және кодтағышы;
4) электр энергетикасы саласында 19 нормативтiк-техникалық құжат;
5) екi жоба бойынша кәсiпорындардың көмiрсутек шикiзатын қайта өңдейтiн өндiрiстiк қуаттарды салуды жобалау жөнiндегi техникалық тапсырмалар әзiрленетiн болады;
6) Энергия үнемдеу жөнiндегi бағдарламаның бiрiншi кезеңi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
260-қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.24. N   197аф   қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Радиациялық қауiпсiздiктi қамтамасыз eту"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 298245 мың теңге (екi жүз тоқсан сегiз миллион екi жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Атом энергиясын пайдалану туралы" 1997 жылғы 14 сәуiрдегi  4 ,   5 және   13-баптары , Қазақстан Республикасының "Халықтың радиациялық қауiпсiздiгi туралы" 1998 жылғы 23 сәуiрдегi  5 ,   6 және   9-баптары .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының аумағындағы қазiргi радиациялық жағдайды және халық үшiн радиологиялық ахуалды бағалау, радиациялық факторлар жиынтығы бойынша аумақтарды белдемдеу және кейiнгi радиоэкологиялық мониторинг жүргiзу үшiн аумақтар мен алаңдарды бөлу; зерттеулер нәтижелерi бойынша радионуклидтермен ластанған аумақтарды оңалту және нормадан тыс радиоактивтiк сәулелену жағдайларынан халықты қорғау жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу; ампулдық көздер қоймасында тұратын бұрынғы Ертiс химия-металлургия зауытының аумағынан радиоактивтiк қалдықтар мен иондаушы сәулеленудiң ампулдық көздерiнiң бақыланбай таратылуын болдырмау, сондай-ақ олардың әсер ету қауiпсiздiгiн азайту; бұрынғы Семей сынақ полигоны (бұдан әрi - ССП) аумағының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету және оның аумағының ерекшелiктерiн ескерумен шаруашылық қызметiн жүргiзуді ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
1) Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық жағдайды зерделеу жөнiндегi далалық және талдау зерттеулерi кешенiн орындау, жүргiзiлген жұмыстарды кешендi талдау және жүргiзiлген жұмыстар жөнiнде есеп жасау;
2) радиоактивтiк қалдықтарды көму пункттерi аумағына халықтың қол жеткiзуiн шектеу; бұрынғы Ертiс химия-металлургия зауытында радиоактивтiк қалдықтарды көму пункттерiнiң иондаушы сәулелеу ампулдық көздерiн сақтау қоймаларын ұйымдастыру және iске қосу сияқты иондаушы сәулелеу ампулдық көздерiн көму жөнiндегi де құжаттаманы (жобалық, ұйымдастырушылық, өкiмдiк және т.б.) қалпына келтiру; радиоактивтiк қалдықтарды көму пункттерiне егжей-тегжейлi радиациялық зерттеу жүргiзу; радиоактивтiк қалдықтарды көму пункттерi мен иондаушы сәулелеу ампулдық көздерiн көму пункттерiн iздестiру және сәулелеудi олардың аумағында тұрған жоғары активтi сәулелену көздерiнен тазарту; иондаушы сәулелеу ампулдық көздерiн көму пункттерiн тарату жөнiнде жұмыстар жүргiзу және онда байқалған иондаушы сәулелеу ампулдық көздерiн "Байкал-1" зерттеу реакторлары кешенi (бұдан әрi - "Байкал-1" ЗРК) қоймаларына орналастыру; бұрынғы Ертiс химия-металлургия зауытының радиоактивтi қалдықтарын көму пунктiн қоршаған орта мен халық үшiн радиациялық қауiпсiз жағдайға келтiру жөнiндегi залалсыздандыру және қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзу;

3) каталог и классификатор угольной продукции Экибастузского бассейна в соответствии с требованиями международных стандартов;
4) 19 нормативно-технических документов в области электроэнергетики;
5) будут разработаны технические задания по проектированию производственных мощностей строительства перерабатывающих углеводородное сырье предприятий по двум проектам;
6) первый этап Программы по энергосбережению.
Приложение 260
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 011
"Обеспечение радиационной безопасности" на 2004 год
1. Стоимость: 298245 тысяч тенге (двести девяносто восемь миллионов двести сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4 5__ и 13_ Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года "Об использовании атомной энергии", статьи 5 6__   и 9__ Закона Республики Казахстан от 23 апреля 1998 года "О радиационной безопасности населения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оценка современной радиационной обстановки на территории Республики Казахстан и радиологической ситуации для населения, зонирование территории по сумме радиационных факторов и выделение территорий и площадей для проведения последующего радиоэкологического мониторинга; разработка по результатам исследований рекомендаций по реабилитации загрязненных радионуклидами территорий и защите населения от случаев сверхнормативного радиационного облучения; исключение неконтролируемого распространения радиоактивных отходов и ампульных источников ионизирующего излучения с территории бывшего Иртышского химико-металлургического завода, находящихся в хранилище ампульных источников, а также снижения опасности их воздействия; обеспечение безопасности территории бывшего Семипалатинского испытательного полигона (далее - СИП) и организация ведения хозяйственной деятельности с учетом особенностей его территории.
5. Задачи бюджетной программы:
1) выполнение комплекса полевых и аналитических исследований по изучению радиационной обстановки на территории Республики Казахстан, комплексный анализ проведенных работ и составление отчета по проведенным работам;
2) ограничение доступа населения на территорию пунктов захоронения радиоактивных отходов; восстановление документации (проектной, организационной, распорядительной и т.п.) как по организации и введению в действие хранилища ампульных источников ионизирующих излучений пункта захоронения радиоактивных отходов на бывшем Иртышском химико-металлургическом заводе, так и захоронению ампульных источников ионизирующих излучений; проведение детального радиационного обследования пункта захоронения радиоактивных отходов; очистка территории пункта захоронения радиоактивных отходов и пункта захоронения ампульных источников ионизирующих излучений от находящихся на их территории высокоактивных источников излучения; проведение работ по ликвидации пункта захоронения ампульных источников ионизирующих излучений и размещение обнаруженных там ампульных источников ионизирующих излучений в хранилищах комплекса исследовательских реакторов "Байкал-1" (далее КИР "Байкал-1); проведение дезактивационных и восстановительных работ по приведению пункта захоронения радиоактивных отходов бывшего Иртышского химико-металлургического завода в радиационно-безопасное состояние для окружающей среды и населения;

3) ССП аумағының шекараларын тексеру және жайластыру; ССП аумағында шаруашылық жұмыстарын жүргiзу тәртiбiн регламенттейтiн нормативтiк-техникалық база жасау; ССП аумағындағы шаруашылық қызметiнiң мониторингi; ССП аумағында орналасқан ядролық және радиациялық-қауiптi объектiлер қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету; ССП аумағын басқару жөнiнде шешiмдер қабылдау жүйесiн құру; ССП аумағында шаруашылық қызметiн жүргiзу қауiпсiздігі мен ұйымдастырылуын қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыстарды ақпараттық қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   011       Радиация.    1. Қазақстан        Жыл    Қазақстан
лық қауiп.   Республикасының     бойы   Республикасы.
сiздiктi     аумағында радиа.           ның Энергетика
қамтамасыз   циялық жағдайды            және минерал.
ету          зерделеу (100000           дық ресурстар
мың теңге):                министрлігі
1) 400 мың шаршы
км. алаңда
масштабы 1:1000000
өңiрлiк радиогидро.
литохимиялық
түсiру.
2. Иондаушы сәуле-
лену және белсен-
дiлiгi жоғары ра-
диоактивтi қалдық-
тардың ампулдық
көздерiн радиациялық
зерттеу, түсiру және
"Байкал-1" зерттеу
реакторлары кешенiнде
сақтауға орналастыру
және бұрынғы Ертiс
химия-металлургия
зауытының алаңындағы
(85000 ш.м.) радиоак-
тивтi қалдықтарды көму
пунктiн радиациялық
қауiпсiз жағдайға кел-
тiру жөнiндегі залал-
сыздандыру және қалпына
келтiру жұмыстарын
жүргізу (148245 мың
теңге).
3. Учаскелерде
негiзiнен 20 таукен
үйiндiлерi объектi.
лерi мен 10 жергi.
лiктi радиоактив.
тiк ластану
объектілерiнде
техногендік радио.
активтiк ластану.
дың егжей-тегжейлi
радиоэкологиялық
зерттеулерi.
Ертiс химия-метал.
лургия зауытынан
5000 иондаушы
сәулелеу ампулдық
көздерiн радиация.
лық зерттеу, түсiру
және "Байкал-1"
ЗРК-не сақтауға
орналастыру (148245
мың теңге).
4. Бұрынғы ССП
қауiпсiздiгiн қам.
тамасыз ету (50000
мың теңге);

3) ревизия и обустройство границ территории СИП; разработка нормативно-технической базы, регламентирующей порядок проведения хозяйственных работ на территории СИП; мониторинг хозяйственной деятельности на территории СИП; обеспечение безопасности ядерных и радиационно-опасных объектов, расположенных на территории СИП; создание системы принятия решений по управлению территорией СИП; информационное обеспечение работ по обеспечению безопасности и организации ведения хозяйственной деятельности на территории СИП. <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года N 197аф .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   011        Обеспече-  1. Изучение радиационной  В те-  Минис-
ние радиа- обстановки на территории  чение  терство
ционной    Республики Казахстан      года   энерге-
безопас-   (100000 тыс.тенге):              тики и
ности      1) региональная радио-           мине-
гидролитохимическая съем-        ральных
ка масштаба 1:1000000 на         ресурсов
площади 400 тыс.кв.км.;          Респуб-
2) среднемасштабные              лики
радиоэкологические иссле-        Казах-
дования в масштабе               стан
1:200000-1:100000 на
двух типовых участках в
Восточно-Казахстанской
области площадью ~ 2,3
тыс.кв.км. каждый;
3) детальные радиоэколо-
гические исследования на
участках в основном тех-
ногенного радиоактивного
загрязнения на 20 объектах
горнорудных отвалов и 10
локальных участках радио-
активного загрязнения.
2. Радиационное обследование,
выгрузка и размещение на
хранение на комплексе
исследовательских реакторов
"Байкал-1" ампульных
источников ионизирующего
излучения и высокоактивных
радиоактивных отходов и
проведение дезактивационных
и восстановительных работ
по приведению в радиационно-
безопасное состояние пункта
захоронения радиоактивных
отходов на площади
(85000 кв.м) бывшего
Иртышского химико-
металлургического завода
(148245 тыс.тенге).
3. Обеспечение безопас-
ности бывшего СИП (50000
тыс.тенге):

1) ССП шекарасын
анықтау және келiсу
және полигон
картасын жасау;
2) ССП аумағын
басқару жөніндегі
нормативтiк-техни.
калық және әдiсна.
малық базаны
әзiрлеу - 2 құжат;
3) ССП аумағында
шаруашылық қызмет
мониторингi 2
пункттерiн қалпына
келтiру;
4) ССП аумағында
орналасқан реактор.
ларды табиғи
қорғау жүйесiне
жоба алдындағы
зерттеулер жүргiзу;
5) ССП аумағын
басқару жөнiндегі
жұмыстар нәтиже.
лерiн ақпараттық
қамтамасыз етудi
жасау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық жағдайды зерделеу: өңiрлiк зерттеулер бойынша Павлодар (аяқтау), Қарағанды (бастау), Алматы, Жамбыл, Оңтүстiк Қазақстан және Қызылорда облыстарының аумағы бойынша 400000 ш.км. алаңда 1:1000000 масштабпен радиогидролитохимиялық түсiру орындалатын болады; орта масштабты зерттеулер бойынша радиациялық факторлар сомасы бойынша радиациялық шиеленiстiлiктi бағалау үшiн Шығыс Қазақстанда 2 үлгілік учаске жан-жақты зерделенетін болады; егжей-тегжейлі зерттеулер бойынша радиоактивтi қалдықтары бар 20 тау-кен өндiру объектiсi және радиоактивтi ластанған 10 учаске, Қазақстанның алты облысы бойынша 1:1000000 масштабпен топырақ пен судың радиациялық-химиялық ластану карталары, барлығы 120 карта; санамаланған карталар мен паспорттар қоса берілген ақпараттық есеп алдын-ала зерттелетiн болады;
2) иондаушы сәулеленудiң ампулдық көздерiн және белсендiлiгi жоғары радиоактивтi қалдықтарды зерттеу, түсiру және "Байкал-1" ЗРК қоймасына сақтауға орналастыру және бұрынғы Ертiс химия-металлургия зауытының алаңындағы (85000 ш.м.) радиоактивтi қалдықтарды көму пунктiнiң аумағын радиациялық қауiпсiз жағдайға келтiру:
жобаны iске асыру бұрынғы Ертiс химия-металлургия зауытының радиоактивтiк қалдықтарды көму пункттерiнде көмiлген радиоактивтiк қалдықтар мен иондаушы сәулелеу ампулдық көздерiнен адамдардың денсаулығы мен өмiрiне нақты және тұрақты төнiп тұрған қауiпсiздiктi жоюға, олардың бақылаусыз таралуының ықтимал арналарын жабуға мүмкiндiк бередi.
3) Бұрынғы "ССП қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету" шағын бағдарламасы бойынша:
ССП шекаралары келiсiлдi және бекiтiлдi, полигонның картасы жасалды;
ССП-2 аумағын басқару жөнiндегi нормативтiк-техникалық және әдiснамалық база әзiрлендi;
ССП аумағындағы ғимараттар қалпына келтiрiлдi және мониторинг қызметi орналасқан 2 пунктке материалдық-техникалық қамтамасыз ету жүргiзiлдi;
ССП аумағында орналасқан реакторларды табиғи қорғау жүйесiн жоба алдындағы барлау жүргiзiлдi;
Интернет-технологияны пайдаланумен ақпараттық арна және жұртшылықпен байланыс жүйесi құрылды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
261-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Геологиялық ақпаратты түзу"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1) определение и согласо-
вание границ СИП и созда-
ние карты полигона;
2) разработка нормативно-
технической и методологи-
ческой базы по управлению
территорией СИП - 2 доку-
мента;
3) восстановление 2-х
пунктов мониторинга
хозяйственной деятельнос-
ти на территории СИП;
4) проведение предпроект-
ных изысканий системы
физической защиты реак-
торов, расположенных на
территории СИП;
5) создание информацион-
ного обеспечения резуль-
татов работ по управлению
территорией СИП.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года N 197аф .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) изучение радиационной обстановки на территории Республики Казахстан: по региональным исследованиям будет выполнена радиогидролитохимическая съемка масштаба 1:1000000 на площади 400000 кв.км по территории Павлодарской (завершение), Карагандинской (начало), Алматинской, Жамбылской, Южно-Казахстанской и Кызылординской областей; по среднемасштабным исследованиям будут всесторонне изучены 2 типовых участка в Восточном Казахстане для оценки радиационной напряженности по сумме радиационных факторов; по детальным исследованиям будут предварительно обследованы 20 горнодобывающих объектов с радиоактивными отходами и 10 участков радиоактивного загрязнения, карты радиационно-химического загрязнения почв и вод масштаба 1:1000000 по шести областям Казахстана, всего 120 карт; информационный отчет с приложением перечисленных карт и паспортов;
2) радиационное обследование, выгрузка и размещение на хранение на КИР "Байкал-1" ампульных источников ионизирующего излучения и высокоактивных радиоактивных отходов и приведение в радиационно-безопасное состояние территории пункта захоронения радиоактивных отходов на площади (85000 кв.м) бывшего Иртышского химико-металлургического завода:
реализация проекта позволит ликвидировать реальную и постоянно действующую опасность для здоровья и жизни людей от захороненных на пунктах захоронения радиоактивных отходов бывшего Иртышского химико-металлургического завода радиоактивных отходов и ампульных источников ионизирующих излучений, перекрыть возможный канал их неконтролируемого распространения;
3) по обеспечению безопасности бывшего СИП:
согласованы и утверждены границы СИП, составлена карта полигона;
разработана нормативно-техническая и методологическая база по управлению территорией СИП - 2 документа;
восстановлены здания и проведено материально-техническое обеспечение 2 пунктов базирования службы мониторинга на территории СИП;
проведены предпроектные изыскания системы физической защиты реакторов, расположенных на территории СИП;
созданы информационный канал с использованием Интернет-технологий и система связи с общественностью. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года N 197аф .
Приложение 261
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 012
"Формирование геологической информации"
на 2004 год

1. Құны: 68292 мың теңге (алпыс сегіз миллион екi жүз тоқсан екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Үкiметi Бағдарламасының "Минералдық-шикiзат кешенi" 6.1-тармағы; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi Геология және жер қойнауын қорғау комитетiнiң мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 15 ақпандағы N 232  қаулысының 3-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереженiң 8, 9, 12, 20, 21, 23, 26-тармақтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат кешенiнiң жай-күйiн талдау; жер қойнауын пайдалану мониторингісi; жер қойнауын пайдалану объектiлерiн геоақпараттық қамтамасыз ету және тiркеу; жер қойнауын пайдаланушылардың қызметi нәтижелерiнiң мемлекеттiк статистикалық есебiн алу; жер қойнауы туралы ақпаратты сақтау және пайдалануға ұсыну.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: пайдалы қазбалар кен орындарының мемлекеттiк балансын жүргізу; жер қойнауын пайдаланушылардың келiсiм-шарт шарттарын орындауын, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды тоқтата тұрудың, тоқтатудың белгiленген тәртiбiн сақтауын бақылауды жүзеге асыру, жер қойнауын пайдалану нәтижелерiнiң статистикалық есебiн алу; геологиялық ақпаратты мемлекеттік сақтау және пайдалануға ұсыну; Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық, геофизикалық және басқа да зерделенуiнiң мемлекеттiк есебiн алу, жер қойнауы туралы бактер мәлiметiнiң техникалық және технологиялық әкiмгерлiгi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 68292 тысячи тенге (шестьдесят восемь миллионов двести девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункты 8 9__ 12_ 20_ 21_ 23_ 26_ Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106, пункт 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 232 "Вопросы Комитета геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан", пункт 6.1. "Минерально-сырьевой комплекс" Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827, Программа развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы, утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: анализ состояния минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан; мониторинг недропользования; геоинформационное обеспечение и регистрация объектов недропользования; государственный статистический учет результатов деятельности недропользователей; хранение и предоставление в пользование информации о недрах.
5. Задачи бюджетной программы: ведение государственного баланса запасов месторождений полезных ископаемых; осуществление контроля за выполнением недропользователями контрактных условий, установленного порядка приостановления и прекращения операций по недропользованию; статистический учет результатов недропользования; государственное хранение и предоставление в пользование геологической информации; государственный учет геологической, геофизической и другой изученности территории Республики Казахстан; техническое и технологическое администрирование банка данных о недрах.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   012       Геологиялық  1. Республикалық    Жыл    Қазақстан
ақпаратты    геологиялық ақпарат бойы   Республикасы.
түзу         орталығын бекiтiл.         ның Энергетика
ген штат санының           және минерал.
шегiнде ұстау -            дық ресурстар
71 бiрлiк.                 министрлiгi
2. Пайдалы қазбалар
қорларының мемле.
кеттік балансын
жүргiзу.
3. Жер қойнауы мен
жер қойнауын пайда.
лану туралы ақпа.
ратты жинауды,
сақтауды және пай.
далануға берудi
жүзеге асыру.
4. Жер қойнауын
пайдаланушылардың
келiсiм-шарт шарт.
тарының мониторин.
гісiн ұйымдастыру
және жүзеге асыру,
1-4 ЛКШ нысандары
бойынша жер қойнау.
ын пайдалану
нәтижелеріне
статистикалық есеп
жүргізу.
5. Жер қойнауы мен
жер қойнауын пайда.
лану саласында
автоматтандырылған
деректер базасын
жүргiзу.
6. Кен орындары мен
байқалған пайдалы
қазбалардың мемле.
кеттік кадастрла.
рын жүргiзу.
7. Геологиялық
ақпаратты сатып
алуға арналған
келiсiмдердi;
геологиялық ақпа.
ратты Қазақстан
Республикасынан
тыс жерлерге
шығаруға рұқсаттар.
ды; геологиялық
ақпарат пакеттерiн
дайындау.
8. Жер қойнауын
пайдалану объектi.
лерi мен субъектi.
лерi бойынша
ақпараттық қамтама.
сыз етудi жүзеге
асыру; жер қойнауын
пайдалану келiсiм-
шарттарының жобала.
рын келiсуге қатысу.
9. Өзiнiң құзыретi
шегiнде жер қойнауын
қорғау мен пайдала.
нуды аумақтық
басқару қызметiне
әдістемелiк басшы.
лық жасауды жүзеге
асыру.
10. Жер қойнауын
қорғау құқығын
беруге арналған
конкурсқа шығарыла.
тын объектiлердiң
тiзбесiн жасау.
11. Тау-кендік және
геологиялық бөлудi
дайындау және беру.
12. Геологиялық
зерделеу жөнiндегi
жұмыстарды мемле.
кеттік тiркеу,
геологиялық зерт.
теулердiң объектілік
жоспарларын тiркеу,
Қазақстан Республи.
касының геологиялық
және геофизикалық
зерделенуiн жүргізу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер:
1) жер қойнауын пайдалану мониторингiсiн енгiзу, жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялық-келiсiм-шарттық шарттарды орындауын есепке aлу;
2) пайдалы қазбалар кен орындары қорларының мемлекеттік балансын жүргiзу - 108 баланс;
3) геологиялық ақпараттың мемлекеттiк сақталуы және пайдалануға берiлуi - геологиялық есептердiң жыл сайын түсуi - жылына 240 есеп беру;
4) жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарт жобаларын келiсу - 60 келiсiм-шарт жобасы;
5) жер қойнауын пайдалануға арналған тау-кендiк және геологиялық бөлулердi дайындау - 80 бөлу;
6) Қазақстан Республикасының аумағын геологиялық, геофизикалық зерделеудiң мемлекеттiк есебi - 100 есеп карточкалары.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
262-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттік геологиялық зерделеу"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1   012        Формирова- 1. Содержание Республи-   В те-  Минис-
ние гео-   канского центра геологи-  чение  терство
логической ческой информации в пре-  года   энерге-
информации делах утвержденной штат-         тики и
ной численности - 71             мине-
единица.                         ральных
2. Ведение государствен-         ресурсов
ных балансов запасов             Респуб-
полезных ископаемых.             лики
3. Осуществление сбора,          Казах-
хранения и предоставле-          стан
ния в пользование инфор-
мации о недрах и недро-
пользовании.
4. Организация и осущест-
вление мониторинга конт-
рактных условий недро-
пользователями, статисти-
ческий учет результатов
недропользования по фор-
мам 1-4 ЛКУ.
5. Ведение автоматизиро-
ванных баз данных в об-
ласти недр и недрополь-
зования.
6. Ведение государствен-
ного кадастра месторож-
дений и проявлений
полезных ископаемых.
7. Подготовка соглашений
на приобретение геоло-
гической информации, раз-
решений на вывоз геоло-
гической информации за
пределы Республики Казах-
стан, пакетов геологичес-
кой информации.
8. Осуществление информа-
ционного обеспечения по
объектам недропользова-
ния, участие в согласова-
нии проектов Контрактов
на недропользование.
9. В пределах своей ком-
петенции осуществление
методического руководства
деятельностью террито-
риальных управлений
охраны и использования
недр.
10. Формирование перечней
объектов, выставляемых на
конкурс на представление
права недропользования.
11. Подготовка и выдача
горных и геологических
отводов.
12. Государственная
регистрация работ по гео-
логическому изучению,
регистрация пообъектных
планов геологических
исследований, ведение
геологической и геофизи-
ческой изученности
Республики Казахстан.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) ведение мониторинга недропользования, статистический учет выполнения недропользователями лицензионно-контрактных условий с применением компьютерных технологий - ежеквартальные аналитические обзоры результатов недропользования;
2) ведение государственных балансов запасов месторождений полезных ископаемых - 108 балансов;
3) государственное хранение и предоставление в пользование геологической информации: ежегодное поступление геологических отчетов - 240 отчетов;
4) согласование проектов контрактов на недропользование - 60 проектов контрактов;
5) подготовка горных и геологических отводов на недропользование - 80 отводов;
6) государственный учет геологической, геофизической изученности территории Республики Казахстан - 100 учетных карточек.
Приложение 262
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 013
"Государственное геологическое изучение"
на 2004 год

1. Құны: 866508 мың теңге (сегiз жүз алпыс алты миллион бес жүз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 заң күшi бар Жарлығының  18-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153  Жарлығымен бекiтiлген "Халық денсаулығы" Мемлекеттік бағдарламасының "Халықты ауыз сумен қамтамасыз етудi жақсарту" Іс-шаралар жоспарының 3-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93  қаулысымен бекiтiлген 2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз су" салалық бағдарламасы Іс-жоспарларының 8-тармағы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827  Жарлығымен бекiтiлген 2002-2004 жылдарға арналған "Минералдық-шикiзат кешенi" Қазақстан Республикасының Yкiметi Бағдарламасының 6.1-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысымен бекiтiлген 2003-2010 жылдарға арналған елдiң минералдық-шикiзат кешенi ресурстық базасын дамыту бағдарламасының 5 және 6-бөлiмдерi.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: пайдалы қазбалардың кен орындарының ашылуына арналған перспективалы алаңдарды анықтау үшiн қазiргi заманғы геологиялық негіз құру; пайдалы қазбалар кен орындарын ашудың негiзi ретiнде минералдық шикiзаттың әртүрлерiнiң болжамды ресурстарын анықтау; Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат базасын нығайту; пайдалы қазбалар қорларының өсуiне қол жеткiзу және оларға баға беру; Астана қ. Сумен қосымша қамтамасыз ету үшiн жерасты су көздерiн анықтау; елдi мекендердi сумен қамтамасыз ету үшiн жерасты суларының жаңа учаскелерi мен кен орындарын анықтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: пайдалы қазбалар кен орындарын iздестiру үшiн қазiргi заманғы картографиялық негiз құру мақсатында аймақтық, геологиялық-суретке түсiру, геофизикалық, гидрогеологиялық жұмыстар жүргiзу: минералдық-шикiзат базасының озыңқы дамуын қамтамасыз етуге мүмкiндiк беретiн геологиялық, гидрогеологиялық, геофизикалық карталар жасау, пайдалы қазбаларды iздестiру бағытын анықтау үшiн болжамды-металлогеникалық негiз құру, пайдалы қазбалар қорларының өсуiне қол жеткiзу және оларға баға беру мақсатында iздестiру-баға беру жұмыстарын жүргiзу, пайдалы қазбалар кен орындарын анықтау, пайдалы компоненттердiң қорларын есепке алу, олардың инвестициялық тартымдылығын арттыру, Волгодон учаскесiндегi iздестiру-барлау жұмыстары, жер асты суларын пайдалануды жеделдету, жер асты су көздерiн табу.

1. Стоимость: 866508 тысяч тенге (восемьсот шестьдесят шесть миллионов пятьсот восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 18 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании", пункт 3 Плана мероприятий "Улучшение снабжения населения питьевой водой" Государственной программы "Здоровье народа", утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153, пункт 8 Плана мероприятий отраслевой программы "Питьевые воды" на 2002-2010 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93, пункт 6.1 "Минерально-сырьевой комплекс" Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827, разделы 5 и 6 Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание современной геологической основы для выявления площадей, перспективных на открытие месторождений полезных ископаемых; определение прогнозных ресурсов различных видов минерального сырья, как основы выявления месторождений полезных ископаемых; укрепление минерально-сырьевой базы Республики Казахстан; получение прироста запасов полезных ископаемых и его оценка; выявление подземных водоисточников для дополнительного водообеспечения г. Астаны; выявление новых участков и месторождений подземных вод для водообеспечения населенных пунктов.
5. Задачи бюджетной программы: проведение региональных геолого-съемочных, геофизических, гидрогеологических работ с целью создания современной картографической основы для поисков месторождений полезных ископаемых: составление геологических, гидрогеологических, геофизических карт, позволяющих обеспечить опережающее развитие минерально-сырьевой базы, создание прогнозно-металлогенической основы для определения направления поисков полезных ископаемых; проведение поисково-оценочных работ с целью получения прироста запасов полезных ископаемых и его оценки, выявление месторождений полезных ископаемых, подсчет запасов полезных компонентов, повышение их инвестиционной привлекательности; поисково-разведочные работы на Волгодоновском участке; интенсификация использования подземных вод, выявление подземных водоисточников.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   013       Мемлекеттік
гeoлогиялық
зерделеу
2        100  Аймақтық     1. 1:200000         Жыл    Қазақстан
және геоло.  масштабта 78,04     бойы   Республикасы.
гиялық       мың км 2 алаңда            ның Энергетика
түсіру       геологиялық жете           және минерал.
жұмыстары    зерделеу.                  дық ресурстар
2. 27,08 мың шаршы         министрлігі
км. алаңда аймақтық
гидрогеологиялық
жұмыстар.
3        101  Іздестiру-   250 шаршы км.       Жыл    Қазақстан
бағалау      алаңда iздестiру-   бойы   Республикасы.
жұмыстары    баға беру жұмыста.         ның Энергетика
рын жүргiзу                және минерал.
дық ресурстар
министрлiгi
4        102  Iздестiру-   1. Волгодон         Жыл    Қазақстан
барлау       учаскесінде iздес.  бойы   Республикасы.
жұмыстары    тiру-бағалау               ның Энергетика
жұмыстарын аяқтау.         және минерал.
2. Облыстар бойын.         дық ресурстар
ша елдi мекендерді         министрлiгi
сумен жабдықтау
мақсатында жер
асты сулары кең
орын барын табу үшiн
iздестіру-барлау
жұмыстарын жүргізу:
Ақмола - 6, Батыс
Қазақстан - 4,
Қостанай - 2,
Павлодар - 7,
Солтүстiк Қазақстан
- 14.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) 78,64 мың шаршы км алаңдағы 1:200000 масштабында жетiлдiре геологиялық зерделеу жүргiзiлетiн, қазiргi заманғы геологиялық негiз (1:200000 масштабының геологиялық және геофизикалық карталарының 14 парағы) алынатын болады;
2) пайдалы қазбалар кен орындарын анықтау үшiн перспективалы жалпы көлемi кемiнде 900 шаршы км кем емес учаскелер бөлiнетiн болады;
3) өңiрлiк гидрогеологиялық жұмыстарды 27,08 мың шаршы км. алаңда жерасты ауыз суды iздеу жұмыстарын өткiзу үшiн 6 келешегi бар учаскелердi анықтай отырып орындалатын болады;
4) алтын қорының - 5 тоннасы, күмiстiң - 30 тоннасы, қорғасынның - 20 мың тоннасы, мырыштың - 30 мың тоннасының өсуi қамтамасыз етiлетiн болады;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   013        Государст-
венное
геологи-
ческое
изучение
2         100  Региональ- 1. Геологическое доизуче- В те-  Минис-
ные и гео- ние масштаба 1:200000 на  чение  терство
логосъе-   площади 78,04 тыс. кв.км. года   энерге-
мочные     2. Региональные гидрогео-        тики и
работы     логические работы на пло-        мине-
щади - 27,08 тыс. кв. км.        ральных
ресурсов
Респуб-
лики
Казах-
стан
3         101  Поисково-  Проведение поисково-оце-  В те-  Минис-
оценочные  ночных работ на площади   чение  терство
работы     250 кв. км.               года   энерге-
тики и
мине-
ральных
ресурсов
Респуб-
лики
Казах-
стан
4         102  Поисково-  1. Завершение поисково-   В те-  Минис-
разведоч-  оценочных работ на Волго- чение  терство
ные работы доновском участке.        года   энерге-
2. Проведение поисково-          тики и
разведочных работ для            мине-
выявления месторождений          ральных
подземных вод с целью            ресурсов
водоснабжения населенных         Респуб-
пунктов по областям:             лики
Акмолинской - 6, Западно-        Казах-
Казахстанской - 4, Коста-        стан
найской - 2, Павлодарской
- 7, Северо-Казахстанской
- 14.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) будет проведено геологическое доизучение масштаба 1:200000 на площади 78,04 тыс. кв. км, получена современная геологическая основа (14 листов геологических и геофизических карт масштаба 1:200000);
2) будут выделены участки общей площадью не менее 900 кв. км, перспективные на выявление месторождений полезных ископаемых;
3) будут выполнены региональные гидрогеологические работы на площади 27,08 тыс. кв. км с выявлением 6 перспективных участков для проведения поисковых работ на питьевые подземные воды;
4) будет обеспечен прирост запасов золота - 5 тонн, серебра - 30 тонн, свинца - 20 тыс. тонн, цинка - 30 тыс. тонн;

5) келешегi бар Волгодон учаскесiндегі қорларға алдын ала бағалау берiлетiн болады;
6) 33 елдi мекендi сумен қамтамасыз ету мақсатында жерасты сулары кен орындарын табу үшiн перспективалы су жеткiзушi көкжиектерге сипаттама берiлетiн болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
263-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану мониторингi"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 542504 мың теңге (бес жүз қырық екi миллион бес жүз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 заң күшi бар Жарлығының  56,   58,   59-баптары , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 18 қазандағы N 1288  қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасы Жер қойнауының мемлекеттiк сараптамасы туралы" ереже, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827  Жарлығымен бекiтiлген 2002-2004 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Минералдық-шикiзат кешенi бағдарламасының" 6.1-тармағы, "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы Жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереженiң 8, 9, 12, 13, 19, 28-тармақтары, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысымен бекiтiлген 2003-2010 жылдарға арналған елдiң минералдық-шикiзат кешенiнiң ресурстық базасын дамыту бағдарламасы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қазiргi экономикалық жағдайда жетекшi кен орындарын геологиялық-экономикалық қайта бағалау негiзiнде Қазақстан Республикасының негiзгi пайдалы қазбаларының нақты шикiзаттық базасын белгiлеу; қазақстандық қабылданған нормативтiк-құқықтық кесiмдер негiзiнде Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат базасын (МШБ) болжамдау және меңгеру мiндеттерiн шешу үшiн жер қойнауы туралы барлық ақпаратты жинаудың, есепке алудың, жүйелiк талдаудың бiртұтас компьютерлiк технологиясын жүргiзу; жерасты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң режимi мен балансын зерделеу, жер асты сулары мен жер қойнауының жай-күйiн мемлекеттiк басқарудың мiндеттерiн шешу үшiн жер асты суларының пайдаланылуы мен есепке алынуын бағалау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттiк балансын талдау, пайдалы қазбалардың болжамдық ресурстарын талдау, 2030 жылға дейiнгi түпкiлiктi өнiмдердi өндiрудiң даму болжамы; негiзгi тауарлық ағындарды бейнелеумен пайдалы қазбалардың негізгі түрлерiнiң минералдық-шикiзаттық базасының геосаяси жай-күйiн талдау: Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзаттық кешенiнiң дамуына үрдiстер, даму болжамы мен ықпал жасау мүмкiндiгi; Қазақстан аумағында лицензиялық және тендерлiк объектiлер бойынша мониторингтiк карталардың редакциясы мен шығаруы; жер қойнауын мемлекеттік сараптау үшiн қазiргi әдiстемелiк-нормативтiк құжаттарды құру; жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң сандық және сапалық параметрлерiн бақылау, жерасты сулары мен жер қойнауы жай-күйiнiң талдауы мен бағасы, олардың өзгеруiн болжау; жерасты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң мемлекеттiк мониторингiнiң ақпараттық компьютерлiк жүйесiн құру.

5) будет дана предварительная оценка запасов на перспективном Волгодоновском участке, как дополнительного источника питьевого водоснабжения г. Астаны;
6) будут даны характеристики перспективных водоносных горизонтов для выявления месторождений подземных вод с целью водообеспечения 33 населенных пунктов.
Приложение 263
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 014
"Мониторинг недр и недропользования" на 2004 год
1. Стоимость: 542504 тысяч тенге (пятьсот сорок два миллиона пятьсот четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 56 58_ 59_ Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании", Положение о государственной экспертизе недр Республики Казахстан", утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 1996 года N 1288, пункты 8 9__ 12_ 13_ 19_ 28_ Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106, пункт 6.1 "Минерально-сырьевой комплекс" Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827, Программа развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы, утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение реального состояния минерально-сырьевой базы основных видов полезных ископаемых Республики Казахстан на основе геолого-экономической переоценки ведущих месторождений в современных экономических условиях; ведение единой компьютерной технологии сбора, учета, системного анализа всей информации о недрах для решения задач прогнозирования и управления минерально-сырьевой базой (МСБ) Республики Казахстан; изучение режима и баланса подземных вод и опасных геологических процессов, оценка использования и учет подземных вод для решения задач государственного управления подземными водами и состоянием недр.
5. Задачи бюджетной программы: анализ государственного баланса запасов полезных ископаемых, анализ прогнозных ресурсов полезных ископаемых, прогноз развития производства конечной продукции до 2030 года, анализ геополитического состояния минерально-сырьевой базы основных видов полезных ископаемых с отображением основных товарных потоков: тенденции, прогноз развития и возможное влияние на развитие минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан; создание современных методико-нормативных документов для государственной экспертизы недр; ежеквартальное обновление, редакция и выпуск мониторинговых карт по лицензионным и тендерным объектам на территории Казахстана; наблюдения за количественными и качественными параметрами подземных вод и опасных геологических процессов, анализ и оценка состояния подземных вод и недр, прогноз их изменения; создание компьютерной системы государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   014       Жер қойнауы
және жер
қойнауын
пайдалану
мониторингi
2        100  Минералдық-  1. Пайдалы қазба.   Жыл    Қазақстан
шикiзат      лардың 10 түрi      бойы   Республикасы.
базасы және  бойынша, оның              ның Энергетика
жер қойнау.  ішінде 2004 жылы           және минерал.
ын пайдала.  аяқталатын 6 түрi          дық ресурстар
ну монито.   бойынша 2030 жылға         министрлігі
рингi        дейiнгi кезеңге
үлгілеумен
Қазақстан Респуб.
ликасының минерал.
дық-шикiзаттық
базасының монито.
рингi мен даму
болжамы.
Пайдалы қазбалар.
дың 3 түрi бойынша
болжамдық ресурс.
тарды бағалау,
аяқталуы 2004 жыл.
2. Деректер базасы
мен лицензиялық
және тендерлiк
объектiлер бойынша
карталардың монито.
рингiн жүргiзу -
8 карта.
3. 2 анықтамалықты
және өндiрiс сала.
лары бойынша
талдамалық шолулар.
ды дайындау, оның
iшiнде 1 анықтама.
лықтың 2004 жылы
аяқталуы.
4. Барлау әдiстеме.
сiн және пайдалы
қазбалардың қорла.
рын есептеудiң
сараптамалық тәртi.
бiн реттейтiн
нормативтiк
актiлердi әзiрлеу,
оның iшiнде 4
әдiстеменің 2004
жылы аяқталуы.
3        101  Жер асты     Жер асты суларының  Жыл    Қазақстан
сулары       мониторингі:        бойы   Республикасы.
және қауiп.  1) мемлекеттік             ның Энергетика
тi геоло.    торап бақылауында.         және минерал.
гиялық       ғы 4785 бекеттерде         дық ресурстар
процестер    жер асты суларының         министрлігі
мониторингi  мониторингін жүр.
гiзудi жалғастыру;
2) бұрын консерва.
цияланған және
таратылған жер асты
суларының монито.
рингiн байқау
бекеттерінің 220-
сын қалпына
келтiру;
3) Елек өзенiнiң
трансшекаралық
бассейнiнде жер
асты сулары жай-
күйiнiң мониторингі
полигонын құру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер:
1) пайдалы қазбалардың 6 түрi бойынша 2003 жылы басталатын және 2004 жылы аяқталатын жұмыстар жөнiнде есеп беру; пайдалы қазбалардың 3 түрiнiң болжамдық ресурстарын бағалау бойынша жұмыстар;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   014        Мониторинг
недр и
недрополь-
зования
2         100  Мониторинг 1. Мониторинг и прогноз   В те-  Минис-
минераль-  развития минерально-      чение  терство
но-сырье-  сырьевой базы Республики  года   энерге-
вой базы   Казахстан с моделирова-          тики и
и недро-   нием ее состояния на             мине-
пользова-  период до 2030 года по 10        ральных
ния        видам полезных ископае-          ресурсов
мых, в т.ч. по 6 видам,          Респуб-
завершение в 2004 году.          лики
Оценка прогнозных ресур-         Казах-
сов по 3-м видам полезных        стан
ископаемых, завершение
2004 год.
2. Ведение мониторинга
баз данных и карт по
лицензионным и тендерным
объектам - 8 карт.
3. Подготовка 2-х спра-
вочников и аналитических
обзоров по отраслям
производств, в т.ч. 1
справочник, завершение в
2004 году.
4. Разработка четырех
нормативных актов, регу-
лирующих методику развед-
ки и порядок экспертизы
подсчета запасов полезных
ископаемых.
3         101  Мониторинг Мониторинг подземных вод: В те-  Минис-
подземных  1) продолжение ведения    чение  терство
вод и      мониторинга подземных вод года   энерге-
опасных    на 4785 пунктах наблюде-         тики и
геологи-   ний государственной сети;        мине-
ческих     2) восстановление 220            ральных
процессов  ранее законсервированных         ресурсов
и ликвидированных пунктов        Респуб-
наблюдений мониторинга           лики
подземных вод;                   Казах-
3) создание полигона             стан
мониторинга состояния
подземных вод в бассейне
трансграничной реки Илек.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) отчет по работам, начатым в 2003 году и завершающимся в 2004 году по 6 видам полезных ископаемых; работы по оценке прогнозных ресурсов 3 видов полезных ископаемых;

2) барлау әдiстемесiн және пайдалы қазбалардың қорларын есептеудiң сараптамалық тәртiбiн реттейтiн нормативтiк актiлердi құру (4 әдiстеме); Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзаттық базасының ағымдық жай-күйi туралы ел басшылығын хабардар ету (1 анықтамалық) жер қойнауын мемлекеттiк сараптау саласында 6 нормативтiк-әдiстемелiк басшылықты құру;
3) тоқсан сайын жаңарту, Қазақстан аумағында лицензиялық және тендерлiк объектiлер бойынша мониторингтiк карталардың 8 картасын редакциялау және шығару;
4) ГMПB мемлекеттiк торабының 4785 байқау бекеттерiнде, оның iшiнде 4776 фондық және өңiрлiк мем.торап бекеттерiнде жер асты суларының мониторингiн жүргiзу;
5) 220 ГМПВ байқау бекеттерiнiң режимдiк бақылауы қалпына келтiрiлетiн және мемлекеттiк торапқа енгiзiлетiн болады;
6) Елек өзенiнiң трансшекаралық бассейнiнде жер асты сулары жай-күйiнiң мониторингi полигонын құру басталатын болады;
7) суаттар мен кен орындарында жер асты сулары қорларының ластануы мен азаюынан жер асты суларын қорғау мен жер қойнауының жай-күйiне мемлекеттiк бақылау күшейтiлетiн болады;
8) Қазақстан Республикасы жер асты суларының ИКС ГИПВ деректер базасы құрылатын, жер қойнауы мен жер асты суларының жай-күйiнiң өзгеруiнен жағымсыз салдарлардың алдын алу, азайту немесе жою жөнiндегі тиiстi мемлекеттiк органдардың әкiмшiлiк шешiмдердi қабылдауы үшiн iс-шаралар мен ұсынымдар әзiрленетiн болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
264-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар туралы ақпараттық жүйенi дамыту"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 30110 мың теңге (отыз миллион бiр жүз оң мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 заң күшi бар Жарлығының  55-61 және  69-баптары , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 15 ақпандағы N 232  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Геология және жер қойнауын қорғау комитеті туралы ереженiң 10-тармағының 7) және 9) тармақшалары, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереженiң 8-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегі N 1449  қаулысымен бекiтiлген Цифрлы геоақпараттық жүйелердiң негiзiнде Қазақстан Республикасы табиғи объектiлерiнiң мемлекеттiк кадастрларының бiрыңғай жүйесiн құру және енгізу ережесiнiң 1-тармағы.

2) создание нормативных актов, регулирующих методику разведки и порядок экспертизы подсчета запасов полезных ископаемых - 4 методики, информирование руководства страны о текущем состоянии минерально-сырьевой базы Республики Казахстан - 1 справочник;
3) ежеквартальное обновление, редакция и выпуск мониторинговых карт по лицензионным и тендерным объектам на территории Казахстана - 8 карт;
4) ведение мониторинга подземных вод на государственной сети государственного мониторинга подземных вод (далее - ГМПВ) на 4785 пунктах наблюдений, в т.ч. на 4776 пунктах наблюдений фоновой и региональной госсети;
5) будут восстановлены и включены в государственную сеть режимных наблюдений ГМПВ 220 пунктов наблюдений;
6) будет начато создание нового полигона мониторинга состояния подземных вод в бассейне трансграничной реки Илек;
7) будет усилен государственный контроль за состоянием недр и охраной подземных вод от загрязнения и истощения запасов подземных вод на водозаборах и месторождениях;
8) будет создан банк данных информационной компьютерной системы ГМПВ Республики Казахстан, выработаны мероприятия и даны рекомендации для принятия административных решений соответствующими государственными органами по предотвращению, ослаблению или ликвидации негативных последствий изменения состояния недр и подземных вод.
Приложение 264
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 015
"Развитие информационной системы о недрах и
недропользователях" на 2004 год
1. Стоимость: 30110 тысяч тенге (тридцать миллионов сто десять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", статьи 55-61 и 69_ Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Ззакона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании", пункт 8 Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106, пункт 1 Правил создания и ведения Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449, подпункты 7, 9 пункта 10 Положения о Комитете геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 232.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауы туралы ақпараттық жүйесiн дамыту және компьютерлiк деректер банкiн құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: автоматтандырылған ақпараттық деректер базасын қалыптастыру және олардың "клиент-сервер" ортасында бейiмделуi; жер қойнауы туралы деректер банкiнiң негізiнде геологиялық материалдардың электрондық мұрағатын ұйымдастыру; "Казгеоинформ" РЦГИ және аумақтық жер қойнауын қорғау және пайдалану басқармаларын компьютерлiк жабдықпен және лицензиялық бағдарламалық өнiмдермен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   015       Жер қойнауы  1. Автоматтанды.    Жыл    Қазақстан
және жер     рылған ақпараттық   бойы   Республикасы.
қойнауын     деректер базасын           ның Энергетика
пайдалану.   қалыптастыру және          және минерал.
шылар        олардың "клиент-           дық ресурстар
туралы       сервер" ортасында          министрлігі
ақпараттық   бейiмделуi.
жүйенi       2. Жер қойнауы
дамыту       туралы деректер
банкiнiң негiзiнде
геологиялық
материалдардың
pecпубликалық
электрондық мұраға.
тын ұйымдастыру.
3. "Казгеоинформ"
РЦГИ және аумақтық
басқармалардың
компьютерлiк
орталықтары үшiн
компьютерлiк
жабдықты және
лицензиялық бағдар.
ламаларды сатып
алу: сервер - 1
бiрлiк, дербес
компьютерлер - 40
бiрлiк, принтерлер
- 5 бiрлiк, плоттер
- 1 бiрлiк, тораптық
жабдық - 13 бiрлiк,
телекоммуникациялық
жабдық - 1 бiрлiк,
электр жабдығы - 20
бiрлiк; операциялық
жүйе және деректер
базасын басқару
жүйесi - 2 бiрлiк;
торапты басқару мен
мониторингісінің
құралдары - 2
бiрлiк, ақпаратты
қорғауды қамтамасыз
ету құралдары - 2
бiрлiк, вирусқа
қарсы бағдарлама -
1 бiрлiк.
4. Мамандарды оқыту
жөнiндегі қызметтер
көрсету.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) қолданбалы бағдарламаларды әзiрлеудiң аяқталуы: жер қойнауын пайдаланудың мониторингi; минералдық ресурстардың қозғалыс конъюнктурасы, есеп берулер каталогы, шарттар мен келiсiмдер;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие информационной системы и создание компьютерного банка данных о недрах Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: формирование автоматизированных информационных баз данных и адаптация их в среде "клиент-сервер"; организация электронного архива геологических материалов на основе банка данных о недрах; закуп компьютерного оборудования и лицензионного программного продукта для РЦГИ "Казгеоинформ" и территориальных управлений охраны и использования недр.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   015        Развитие   1. Формирование автомати- В те-  Минис-
информа-   зированных информационных чение  терство
ционной    баз данных и адаптация их года   энерге-
системы    в среде "клиент-сервер".         тики и
о недрах   2. Организация республи-         мине-
и недро-   канского электронного            ральных
пользова-  архива геологических             ресурсов
телях      материалов на основе             Респуб-
банка данных о недрах.           лики
3. Приобретение для РЦГИ         Казах-
"Казгеоинформ" и терри-          стан
ториальных управлений
охраны и использования
недр компьютерного обо-
рудования и лицензион-
ного программного обеспе-
чения: сервер - 1 едини-
ца, персональные компью-
теры - 40 единиц, прин-
теры - 5 единиц, плоттер
- 1 единица, сетевое обо-
рудование - 13 единиц,
телекоммуникационное обо-
рудование - 1 единица,
электрооборудование - 20
единиц, операционные
системы и системы управ-
ления базой данных - 2
единицы, средства управ-
ления и мониторинга сети
- 2 единицы, средства
обеспечения защиты инфор-
мации - 2 единицы, анти-
вирусная программа - 1
комплект.
4. Услуги по обучению
специалистов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) завершение разработки прикладных программ: мониторинг недр и недропользования; конъюнктура движения минеральных ресурсов, каталоги отчетов, договоры и соглашения;

2) жер қойнауы туралы деректер банкiнiң негiзiнде геологиялық-геофизикалық материалдардың республикалық электрондық мұрағатын ұйымдастыру жөнiндегі жұмыстардың бiрiншi кезеңiн аяқтау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
265-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жер қойнауын пайдалану саласында лицензиялық және келiсiм-шарттық ережелердiң орындалу мониторингінiң ақпараттық-коммуникациялық жүйесiн құру"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 30000 мың теңге (отыз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңының  24-25-баптары , "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Pecпубликасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заң күшi бар Жарлығының  8-бабы , 1-тармағы, 5-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мұнай туралы" 1995 жылғы 28 маусымдағы N 2350 Заң күшi бар Жарлығының  6-бабы , 1-тармағы, 7-3) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысымен бекiтілген "Жер қойнауларының мемлекеттiк мониторингi туралы ереженiң" 12-13-тармақтары, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасының 6.1-тармағы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1444 "Жер қойнаулары мониторингiнiң Бiрыңғай мемлекеттiк жүйесiн құру тәртiбi туралы"  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жер қойнауын пайдаланушылар жүйесiн жасау негiзiнде Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануды басқару жүйесiн жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттері: Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалану саласында бiрыңғай ақпараттық мониторинг жүйесiн құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

2) завершение первого этапа работ по организации республиканского электронного архива геолого-геофизических материалов на основе банка данных о недрах.
Приложение 265
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 016
"Создание информационно-коммуникационной системы
мониторинга исполнения лицензионных и контрактных условий
в сфере недропользования" на 2004 год
1. Стоимость: 30000 тысяч тенге (тридцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 24 25_ Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды", Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", подпункт 7-3) пункта 1 статьи 6 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 28 июня 1995 года N 2350 "О нефти", подпункт 5) пункта 1 статьи 8 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании", пункт 6.1 Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827, пункты 12, 13 Положения о государственном мониторинге недр, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106, Порядок создания Единой государственной системы мониторинга недропользования Республики Казахстан, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1444.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование системы управления недропользованием Республики Казахстан на основе создания системы мониторинга недропользования.
5. Задачи бюджетной программы: создание единой информационной системы мониторинга в сфере недропользования Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   016       Жер қойнау.  1. Жер қойнауын     Жыл    Қазақстан
ын пайдала.  пайдаланудың        бойы   Республикасы.
ну саласын.  бiртұтас мемлекет.         ның Энергетика
да лицензия. тік мониторингi.           және минерал.
лық және     сiнiң (бұдан әрi           дық ресурстар
келiсiм-     - ЖҚП БММ) 3-шi,           министрлігі
шарттық      4-шi, және 5-шi
ережелер.    деңгейдегі қосалқы
дiң орында.  жүйелерiнiң норма.
лу монито.   тивтiк базасын
рингiнiң     және бағдарламалық
ақпараттық-  қамтамасыз етiлуiн
коммуника.   әзiрлеу, норматив.
циялық       тік-әдiстемелiк
жүйесiн      базасын әзiрлеу.
құру         2. "Конкурс-
Контракт" iздестiру
жүйесiн жасау.
3. Жер қойнауын
пайдаланудың
электрондық монито.
рингi жүйесi мен
ЖҚП БММ деректер
базасының қауiп.
сiздiгi жүйесiн
әзiрлеу.
4. Құрал-жабдықтар.
ды сатып алу:
сервер - 1 бiрлiк,
дербес компьютерлер
- 2 бiрлiк, прин.
терлер - 8 бiрлiк,
офистiк сканер - 5
бiрлiк, автобері.
ліспен ағымды
сканерлеудiң
сканерi - 2 бiрлiк,
факсимилдi аппарат
- 4 бiрлiк, ксерокс
- 5 бiрлiк, телефон
аппараты - 10
бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: лицензиялық-келiсiм-шарттық ережелердiң орындалуын бақылаудың жеделдiгi мен тиiмдiлiгiн қамтамасыз ету үшiн ЖҚП ЕМБЖ ақпараттық жүйесiн құру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
266-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Өздігінен төгiлiп жатқан ұңғымаларды жою және тұмшалау"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 717000 мың теңге (жетi жүз он жетi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заң күшi бар Жарлығының  56-бабының 1, 2-тармағы,  48-бабының 2-тармағының 6-тармақшасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 21 шiлдедегi N 1019  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында пайдалы қазбалар, мұнай, газ, жер асты сулары кен орындарын әзiрлеу кезiнде жер қойнауын қорғаудың бiрыңғай ережелерiнiң 139-тармағы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 16 мамырдағы N 1095 Жарлығымен бекiтiлген 2003-2015 жылдарға арналған Каспий теңiзi қайраңының қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттiк бағдарламасы.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1  016         Создание   1. Разработка нормативно- В те-  Минис-
информа-   методической базы и прог- чение  терство
ционно-    раммного обеспечения под- года   энерге-
коммуни-   систем 3-го, 4-го и 5-го         тики и
кационной  уровней Единой государст-        мине-
системы    венной системы мониторин-        ральных
монито-    га недропользования (да-         ресурсов
ринга      лее - ЕГСМ НП).                  Респуб-
исполне-   2. Создание поисковой            лики
ния лицен- системы "Конкурс-Конт-           Казах-
зионных и  ракт".                           стан
контракт-  3. Разработка системы
ных усло-  электронного мониторинга
вий в сфе- недропользования и сис-
ре недро-  темы безопасности базы
пользова-  данных ЕГСМ МП.
ния        4. Приобретение оборудо-
вания: сервер - 1 едини-
ца, персональный компью-
тер - 2 единицы, прин-
теры - 8 единиц, сканер
офисный - 5 единиц, ска-
нер для поточного скани-
рования с автоподачей -
2 единицы, факсимильный
аппарат - 4 единицы,
ксерокс - 5 единиц,
телефонные аппараты - 10
единиц.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание информационной системы ЕГСМ НП для обеспечения оперативности и эффективности контроля исполнения лицензионно-контрактных условий.
Приложение 266
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 017
"Ликвидация и консервация самоизливающихся скважин"
на 2004 год
1. Стоимость: 717000 тысяч тенге (семьсот семнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: подпункт 6 пункта 2 статьи 48 , пункты 1, 2 статьи 56 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании", пункт 139 Единых правил охраны недр при разработке месторождений твердых полезных ископаемых, нефти, газа, подземных вод в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июля 1999 года N 1019, Государственная программа освоения казахстанского сектора шельфа Каспийского моря на 2003-2015 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N 1095.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жер қойнауын және қоршаған ортаны мұнайлық, радионуклидтiк және химиялық ластанудың, су ресурстары ысырабының алдын алу және жою, Каспий теңiзi биотының сақталуы.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Каспий теңiзiнiң су басу аймағында мұнай ұңғымаларын, өздiгiнен ағатын гидрогеологиялық ұңғымаларды зерттеу; құрғақта және су басу аймағында мұнай ұңғымаларын жою және консервациялау, құрамында радионуклидтер жоғары, жоғары дебиттi, төгiлетiн тұщы сулы өздiгiнен ағатын гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау, жойылған ұңғымалар учаскелерiнде жер қойнауын қорғау мен жай-күйiнiң мониторингін ұйымдастыру; мұнай ұңғымаларын жоюға арналған құжаттамаларды пысықтау және бұрғылау қондырғыларын дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   017       Өздiгiнен    1. Су басу аймағын. Жыл    Қазақстан
төгiлiп      да және құрғақта    бойы   Республикасы.
жатқан       92 мұнай ұңғыма.           ның Энергетика
ұңғымаларды  сын, 500 өздігінен         және минерал.
жою және     ағатын гидрогеоло.         дық ресурстар
тұмшалау     гиялық ұңғымаларды         министрлігі
зерттеу.
2. Мұнай ұңғымала.
рын: құрғақта
5-iн және су басу
аймағында 3-iн
жою және консерва.
циялау.
3. 83 өздігінен
ағатын гидрогеоло.
гиялық ұңғымаларды
жою және консерва.
циялау.
4. Мұнай ұңғымала.
рын жоюға арналған
конструкторлық-
технологиялық
құжаттаманы
пысықтау, бұрғылау
қондырғысын
әзiрлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
1) 92 мұнай және 500 өздiгiнен ағатын гидрогеологиялық ұңғымалар кадастр жасалумен табылатын және зерттелетiн болады;
2) 8 мұнай үңғымалары, оның iшiнде құрғақта 5-i және су басу аймағында 3-i жойылатын және консервацияланатын болады;
3) 83 өздiгiнен ағатын гидрогеологиялық ұңғымалар, оның iшiнде 43 құрамында радионуклидтер бар, 40 жоғары дебиттi ұңғымалар;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предотвращение и ликвидация нефтяного, радионуклидного и химического загрязнения недр и окружающей среды, потерь естественных водных ресурсов, сохранение биоты Каспийского моря.
5. Задачи бюджетной программы: обследование нефтяных скважин в зоне затопления Каспийским морем, самоизливающихся гидрогеологических скважин; ликвидация и консервация нефтяных скважин на суше и в зоне затопления, ликвидация и консервация самоизливающихся гидрогеологических скважин с повышенным содержанием радионуклидов, высокодебитных, изливающих пресные воды, организация мониторинга состояния и охраны недр на участках ликвидированных скважин; доработка документации и изготовление буровой установки для ликвидации нефтяных скважин.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   017        Ликвидация 1. Обследование 92 нефтя- В те-  Минис-
и консер-  ных скважин в зоне затоп- чение  терство
вация      ления и на суше, 500      года   энерге-
самоизли-  самоизливающихся гидро-          тики и
вающихся   геологических скважин.           мине-
скважин    2. Ликвидация и консер-          ральных
вация нефтяных скважин:          ресурсов
на суше - 5, в зоне              Респуб-
затопления - 3.                  лики
3. Ликвидация и консер-          Казах-
вация 83 самоизливающихся        стан
гидрогеологических сква-
жин.
4. Доработка базовой
конструкторско-технологи-
ческой документации,
изготовление буровой
установки для ликвидации
нефтяных скважин.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) будет выявлено и обследовано 92 нефтяных и 500 самоизливающихся гидрогеологических скважин с составлением кадастра;
2) будет ликвидировано и законсервировано 8 нефтяных скважин, в том числе 5 на суше и 3 в зоне затопления;
3) будет ликвидировано и законсервировано 83 самоизливающихся гидрогеологических скважины, в том числе 43 скважины, содержащие в воде радионуклиды, 40 высокодебитных.

4) мұнай ұңғымаларын жоюға арналған конструкторлық-технологиялық құжаттама пысықталатын және бұрғылау қондырғысы дайындалатын болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
267-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мұнай операцияларын жүргiзу, сондай-ақ көмiрсутегiн тасымалдау, қайта өңдеу және өткiзу кезiндегі келiсiмшарттарда мемлекет мүддесiн бiлдiру"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 500000 мың теңге (бec жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мұнай туралы" 1995 жылғы 28 маусымдағы N 2350 Заң күшi бар Жарлығының  6-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мұнай операцияларын жүргізуге арналған келiсiм-шарттарда, сондай-ақ көмiрсутектерiн тасымалдау, қайта өңдеу және сату кезiнде мемлекеттiң мүдделерiн толыққанды бiлдiруi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мұнай операцияларына арналған және мұнайгаз көлiктiк инфрақұрылымға байланысты келiсiм-шарттар мониторингi, мұнай операцияларына және көмiрсутектерiн тасымалдауға арналған келiсiм-шарттарды дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   018       Мұнай опера. 1. Мұнай операция.  Жыл    Қазақстан
цияларын     ларын жүргiзуге     бойы   Республикасы.
жүргiзу,     арналған 8                 ның Энергетика
сондай-ақ    келiсiм-шарттың            және минерал.
көмiрсуте.   орындалу мони.             дық ресурстар
гiн тасы.    торингi.                   министрлігі
малдау,      2. Мұнай операция.
қайта өңдеу  ларын арналған 8
және өткiзу  келiсiм-шарттар
кезiндегi    жобаларын дайындау.
келiсiм-     3. Мұнай келiсiм-
шарттарда    шарттарында,
мемлекет     сондай-ақ
мүддесiн     көмiрсутектерiн
бiлдiру      тасымалдау, қайта
өңдеу және сату
кезiнде мемлекет
мүдделерiнiң
сақталуы жөнiнде
қорытындылар
дайындау үшiн
консультанттарды
тарту.
____________________________________________________________________

4) будет доработана конструкторско-технологическая документация и изготовлена буровая установка для ликвидации нефтяных скважин.
Приложение 267
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 018
"Представление интересов государства в контрактах
на проведение нефтяных операций, а также при транспортировке,
переработке и реализации углеводородов" на 2004 год
1. Стоимость: 500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 6 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 28 июня 1995 года N 2350 "О нефти".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: полноценное представление интересов государства в контрактах на проведение нефтяных операций, а также при транспортировке, переработке и реализации углеводородов.
5. Задачи бюджетной программы: мониторинг контрактов на нефтяные операции и связанных с нефтегазотранспортной инфраструктурой, подготовка контрактов на нефтяные операции и транспортировку углеводородов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   018        Представ-  1. Мониторинг за исполне- В те-  Минис-
ление ин-  нием 8 контрактов на про- чение  терство
тересов    ведение нефтяных опера-   года   энерге-
государ-   ций.                             тики и
ства в     2. Подготовка 8 проектов         мине-
контрактах контрактов на нефтяные           ральных
на прове-  операции.                        ресурсов
дение неф- 3. Привлечение консуль-          Респуб-
тяных опе- тантов для подготовки            лики
раций, а   заключений по соблюдению         Казах-
также при  интересов государства в          стан
транспор-  нефтяных контрактах, а
тировке,   также при транспортиров-
перера-    ке, переработке и реали-
ботке и    зации углеводородов.
реализации
углеводо-
родов
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер:
1) 8 лицензиялық - келiсiм-шарттардың орындалу барысы туралы есеп берулердi дайындау;
2) 8 мұнай операцияларына арналған келiсiм-шарттар жобалары.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
268-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
""Қарағанды шахталарын тарату" РМБК берiлген, жабылған шахталар қызметкерлерiнiң денсаулығына келтірiлген
зиянды өтеу"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 147941 мың теңге (бiр жүз қырық жетi миллион тоғыз жүз қырық бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 1999 жылғы 1 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң  47-тарауы (Ерекше бөлiм).
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жойылған шахталар қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген залалдың өтемi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жойылған шахталар қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген залалдың төлемi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   019       "Қарағанды   1. Жойылған шахта.  Жыл    Қазақстан
шахталарын   лар қызметкерле.    бойы   Республикасы.
тарату"      ріне индексацияны          ның Энергетика
РМБК беріл.  ескере отырып,             және минерал.
ген, жабыл.  залалдың орнын             дық ресурстар
ған шахта.   толтыру жөніндегі          министрлігі
лар қызмет.  ай сайынғы
керлерінің   төлемдері.
денсаулы.    2. Сомасын жеткізу
ғына кел.    және жіберу шығын.
тірілген     дары.
зиянды
өтеу
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: 838 адам санымен "Қарағандышахтатарату" РМБК-ге берілген, жойылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген залалды өтеу төлемдерін жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) подготовка отчетов о ходе выполнения лицензионно-контрактных условиях - 8;
2) проекты контрактов на нефтяные операции - 8.
Приложение 268
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 019
"Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт,
переданных в РГСП "Карагандаликвидшахт" на 2004 год
1. Стоимость: 147941 тысяча тенге (сто сорок семь миллионов девятьсот сорок одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: глава 47 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: возмещение ущерба, нанесенного здоровью работников ликвидированных шахт.
5. Задачи бюджетной программы: выплаты возмещения ущерба, нанесенного здоровью работников ликвидированных шахт.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   019        Возмещение 1. Ежемесячные выплаты по В те-  Минис-
ущерба     возмещению ущерба работ-  чение  терство
работникам никам ликвидированных     года   энерге-
ликвидиро- шахт с учетом индексации.        тики и
ванных     2. Затраты по доставке и         мине-
шахт,      пересылке сумм.                  ральных
переданных                                  ресурсов
в РГСП                                      Респуб-
"Кара-                                      лики
гандалик-                                   Казах-
видшахт"                                    стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: осуществление выплат возмещения ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт, переданных РГСП "Карагандаликвидшахт" в количестве 838 человек.

268-1-қосымша
Ескерту. 268-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ақшабұлақ - Қызылорда қаласы газ құбырын салу"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 3390000 мың теңге (үш миллиард үш жүз тоқсан миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы , Президенттiң Қазақстан халқына "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан үшiн, бәсекеге қабiлетті экономика үшiн, бәсекеге қабiлеттi халық үшiн" 2004 жылғы 19 наурыздағы  Жолдауы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қызылорда қаласының өнеркәсiп кәсiпорындарын және халқын газбен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Ақшабұлақ - Қызылорда қаласы газ құбырын салу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   020       Ақшабұлақ -   Ақшабұлақ - Қызы.   Жыл     Қазақстан
Қызылорда қа. лорда қаласы газ    бойы    Республи.
ласы газ құ.  құбырын салу үшін           касының
бырын салу    "ҚазМұнайГаз"               Энергетика
ұлттық компаниясы"          және
акционерлiк қоға.           минералдық
мының жарғылық ка.          ресурстар
питалын ұлғайту.            министрлігі
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Ақшабұлақ - Қызылорда қаласы газ құбыры құрылысын аяқтау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
269-қосымша
Ескерту. 269-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.15. N 197ан  қаулысымен .
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жылу-энергетика жүйесiн дамыту үшiн облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер"
деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Приложение 268-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 268-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
231 - Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Строительство газопровода
Акшабулак - город Кызылорда" на 2004 год
1. Стоимость: 3390000 тысяч тенге (три миллиарда триста девяносто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Послание Президента народу Казахстана от 19 марта 2004 года "К конкурентноспособному Казахстану, конкурентноспособной экономике, конкурентноспособной нации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение газом промышленных предприятий и населения города Кызылорды.
5. Задачи бюджетной программы: строительство газопровода Акшабулак - город Кызылорда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы(под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программы)!                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !              5          !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   020       Строите-    Увеличение уставного        в    Минис-
льство га-  капитала акционерного    течение терство
зопровода   общества "Национальная    года   энерге-
Акшабулак   компания "КазМунайГаз"           тики и
- город     для строительства                минера-
Кызылорда   газопровода Акшабулак            льных
- город Кызылорда.               ресурсов
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение строительства газопровода Акшабулак - город Кызылорда.
Приложение 269
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 024
"Целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
теплоэнергетической системы" на 2004 год

1. Құны: 8448280 мың теңге (сегiз миллиард төрт жүз қырық сегіз миллион екi жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Оңтүстiк Торғай ойпатының Арысқұм иiнiндегi мұнай және газ орындарының iлеспе және табиғи газдарын кешендi және тиiмдi пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 ақпандағы N 281  қаулысы ; "Арал өңiрiн қолдау мен дамыту шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1121  қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған "Минералдық-шикiзат кешенi" бағдарламасының 6.1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 926  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2004-2006 жылдарға арналған әлеуметтiк-экономикалық дамуы индикативтiк жоспарының 3-бөлiмiнiң 2004-2006 жылдарға арналған республикалық бюджеттен несиелеу және мақсатты инвестициялық трансферттер есебiнен қаржыландырылатын басым жергiлiктi инвестициялық жобалар тiзбесiнiң 8, 123 және 129-тармақтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жылу энергетикасы жүйесiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жылу энергетикалық жүйесiн дамыту үшiн мақсатты инвестициялық трансферттердi аудару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   024       Жылу-энер.   "2004 жылға арнал.  Жыл    Қазақстан
гетика жүйе. ған республикалық   бойы   Республикасы.
сiн дамыту   бюджет туралы"             ның Энергетика
үшiн облыс.  Қазақстан Респуб.          және минерал.
тық бюджет.  ликасының Заңын            дық ресурстар
терге,       iске асыру туралы"         министрлiгi
Астана және  Қазақстан Респуб.
Алматы       ликасы Yкiметінiң
қалаларының  2003 жылғы 12 жел.
бюджеттерi.  тоқсандағы N 1260
не берiле.   қаулысына 2-қосым.
тiн мақсат.  шаға сәйкес
ты инвести.  сомалар шектерiнде
циялық       және тiзбе бойынша,
трансферт.   оның iшiнде Астана
тер          қаласының ЖЭО-2-сiн,
жылу тораптарын және
энергия тораптары
объектiлерiн кеңейту
және қайта жаңарту
жобасы бойынша мер-
дiгер ұйым аванс
сомасына құбыр ге-
нераторын жеткiзу
жөнiндегi келiсiм-шарт
мiндеттемелерiн уақ-
тылы орындауға және
құбыр генераторының
қалған құнына аккре-
дитив ашуға екiншi
деңгейдегi банктiң
кепiлдiгiн берген
жағдайда құбыр ге-
нераторына тапсырыс
беру үшiн оның құ-
нының 50% мөлшерiнде
аванс аудару үшiн
облыстық бюджеттер.
ге Алматы қаласы.
ның бюджетiне
мақсатты инвести.
циялық трансферт.
тердi аудару.
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 8448280 тысяч тенге (восемь миллиардов четыреста сорок восемь миллионов двести восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2001 года N 281 "О мерах по комплексному и эффективному использованию попутных и природных газов нефтяных и газовых месторождений Южно-Тургайской впадины Арыскумского прогиба", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1121 "О мерах по поддержке и развитию Аральского региона", пункт 6.1 "Минерально-сырьевой комплекс" Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827, пункты 8, 123 и 129 Перечня приоритетных местных инвестиционных проектов, финансируемых за счет целевых инвестиционных трансфертов и кредитования из республиканского бюджета, на 2004-2006 годы раздела 3 Индикативного плана социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие теплоэнергетической системы.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых инвестиционных трансфертов для развития теплоэнергетической системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   024        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
инвести-   инвестиционных трансфер-  чение  терство
ционные    тов областным бюджетам,   года   энерге-
трансферты бюджету города Астаны по         тики и
областным  перечню и в пределах сумм        мине-
бюджетам,  согласно приложению 2 к         ральных
бюджетам   постановлению Правитель-         ресурсов
городов    ства Республики Казахстан        Респуб-
Астаны и   от 12 декабря 2003 года          лики
Алматы на  N 1260 "О реализации             Казах-
развитие   Закона Республики Казах-         стан,
тепло-     стан "О республиканском          Акимат
энергети-  бюджете на 2004 год",            Кызылор-
ческой     в том числе, по проекту          динской
системы    расширения и реконструкции       области,
ТЭЦ-2, тепловых сетей и          Акиматы
энергосетевых объектов           городов
города Астаны для перечис-       Астаны и
ления аванса для заказа          Кокшетау
турбогенератора в размере
50 % от его стоимости при
условии предоставления
подрядной организацией
гарантии банка второго
уровня на своевременное
исполнение контрактных
обязательств по поставке
турбогенератора на сумму
аванса и открытие аккреди-
тива на оставшуюся стоимость
турбогенератора.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 декабря 2004 г. N 197ан .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) Қызылорда қаласының жылу көздерiн және тұрғын-үй секторын iлеспе газға көшiру бойынша құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн орындау (сметалық құнының 26,7%);
2) Астана қаласының ТЭЦ-2, жылу тораптарын және энергия торабы объектiлерiн кеңейту және қайта жаңарту жобасы бойынша 2-шi iске қосу кешенi бойынша жабдықтарға тапсырыс беру үшiн, оның iшiнде құбыр генераторына тапсырыс беру үшiн оның құнының 50% мөлшерiнде құбыр генераторының қалған құнына аккредитив ашып аванс аудару, 1-шi iске қосу кешенiн пайдалануға енгiзу; <*>
3) Көкшетау РК-2 KBTK-100-150 үшiншi қазандығын салу бойынша құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн орындау және қазандық сатып алу (сметалық құнының 92%).
4) "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысына 2-қосымшаға сәйкес инвестициялық жобалар тiзбесi, сондай-ақ бекiтiлген заңнамамен белгiленген жобалық-сметалық құжаттамаға (N және бекiту күнi немесе ЖСҚ мемлекеттiк сараптау қорытындысы көрсетiлумен) сәйкес iс-шаралар, трансферттердi игеру шеңберiнде күтілетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
270-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Семей ЖЭО активтерiн сатып алу үшiн Шығыс Қазақстан облысының бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 025 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 242000 мың теңге (екi жүз қырық екi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Семей ЖЭО АЭС" ЖШС мүлкiн Семей қаласының коммуналдық меншiгiне қайтару.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Семей ЖЭО активтерiнiң бөлiктерiн сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) выполнение объема строительно-монтажных работ по переводу теплоисточников и жилого сектора в городе Кызылорда на попутный газ (26,7 % от сметной стоимости);
2) ввод в эксплуатацию 1-го пускового комплекса, перечисление аванса для заказа оборудования по 2-му пусковому комплексу, в том числе для заказа турбогенератора в размере 50 % от его стоимости с открытием аккредитива на оставшуюся стоимость турбогенератора, по проекту расширения и реконструкции ТЭЦ-2, тепловых сетей и энергосетевых объектов города Астаны;
3) приобретение котла и выполнение объема строительно-монтажных работ по строительству третьего котла КВТК-100-150 Кокшетауской РК-2 (92% от сметной стоимости). <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 декабря 2004 г. N 197ан .
*) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к постановлению ПРК от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов отражаютсся в паспортах местных бюджетных программ.
Приложение 270
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 025
"Целевые трансферты областному бюджету Восточно-Казахстанской
области на выкуп активов Семипалатинской ТЭЦ" на 2004 год
1. Стоимость: 242000 тысяч тенге (двести сорок два миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: возврат в коммунальную собственность города Семипалатинска имущества ТОО "АЭС Семипалатинские ТЭЦ".
5. Задачи бюджетной программы: выкуп части активов Семипалатинской ТЭЦ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   025       Семей ЖЭО    Семей ЖЭО активте.  Жыл    Қазақстан
активтерiн   рiнiң бөлiктерiн    бойы   Республикасы.
сатып алу    сатып алуға Шығыс          ның Энергетика
үшiн Шығыс   Қазақстан облыстық         және минерал.
Қазақстан    бюджетiне мақсатты         дық ресурстар
облысының    трансферттерiн             министрлiгi
бюджетiне    аудару.
берiлетiн
мақсатты
трансферт.
тер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: *Семей ЖЭО коммуналдық меншiгiне активтердiң 57 % сатып алу.
*) республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштердi iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
271-қосымша
Ескерту. 271-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Амангелдi газ кен орындары топтарын игеру"
деген 033 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4000000 мың теңге (төрт миллиард теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығымен бекiтiлген 2002-2004 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Минералдық-шикiзат кешенi" бағдарламасының 6.1-тармағы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының оңтүстiк өңiрiнiң өнеркәсiп кәсiпорындарын және халқын газбен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттері: Амангелдi тобының газ кен орнын тәжiрибелiк-өнеркәсiптiк игеру. Амангелдi газ кен орындары тобын алғашқы игеру барысында "ҚазТрансГаз" ЖАҚ шеккен зиянды өтеу. <*>
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   025        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
трансферты трансфертов Восточно-Ка-  чение  терство
областному захстанскому областному   года   энерге-
бюджету    бюджету для выкупа части         тики и
Восточно-  активов Семипалатинской          мине-
Казахстан- ТЭЦ                              ральных
ской об-                                    ресурсов
ласти на                                    Респуб-
выкуп                                       лики
активов                                     Казах-
Семипа-                                     стан
латинской
ТЭЦ
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *выкуп 57 % активов Семипалатинской ТЭЦ в коммунальную собственность.
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 271
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Освоение Амангельдинской группы месторождений газа"
на 2004 год
1. Стоимость: 4000000 тысяч тенге (четыре миллиарда тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 6.1 Указа Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение газом промышленных предприятий и населения южного региона Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: опытно-промышленное освоение Амангельдинской группы месторождений газа; возмещение затрат, понесенных ЗАО "КазТрансГаз" в ходе первого освоения Амангельдинской группы месторождений газа. <*>
Сноска. Пункт 5 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   033       Амангелдi    Үш ұңғыманы         Жыл    Қазақстан
газ кен      бұрғылау және       бойы   Республикасы.
орындары     сынау жөнiндегi            ның Энергетика
топтарын     iс-шараларға               және минерал.
игеру        "ҚазМұнайГаз"              дық ресурстар
ұлттық компаниясы"         министрлiгi
акционерлік қоға-
мының жарғылық
капиталын ұлғайту
және Амангелдi газ
кен орындары тобын
игеру жөніндегі
жұмыстарды одан
әрi жүргізу. <*>
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ұңғыманы пайдалануға енгiзу және Амангелдi газ кен орындары тобын игеру жөніндегі жұмыстарды одан әрі жүргізу. <*>
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
272-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Күзгі-қысқы маусымда өңiрдi электр энергиясымен қамтамасыз ету үшiн Жамбыл облысының бюджетiне берiлетiн
мақсатты трансферттер"
деген 048 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 150000 мың теңге (бiр жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "2004 жылдың республикалық бюджетi туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанның оңтүстiк өңiрлерiнiң тұтынушыларын 2003-2004 жылдардың күзгi-қысқы кезеңiнде электрмен тұрақты қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Жамбыл ГРЭС-i қажеттiлiктерiне отын жеткiзу үшiн Жамбыл облыстық бюджетiне трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   033        Освоение    Увеличение уставного     В те-  Минис-
Амангель-   капитала акционерного    чение  терство
динской     общества "Национальная   года   энерге-
группы      компания "КазМунайГаз"          тики и
месторож-   на мероприятия по               мине-
дений       бурению и испытанию             ральных
газа        трех скважин и                  ресурсов
проведение дальнейших           Респуб-
работ по освоению               лики
Амангельдинской                 Казах-
группы месторождений            стан
газа.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: ввод в эксплуатацию трех скважин, и проведение дальнейших работ по освоению Амангельдинской группы месторождений газа. <*>
Сноска. Пункт 7 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
Приложение 272
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 048
"Целевые трансферты областному бюджету Жамбылской области
для обеспечения региона электроэнергией
в осенне-зимний период" на 2004 год
1. Стоимость: 150000 тысяч тенге (сто пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год" от 5 декабря 2003 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение устойчивого электроснабжения потребителей южных регионов Казахстана в осенне-зимний период 2003-2004 годов.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов бюджету Жамбылской области для поставок топлива на нужды Жамбылской ГРЭС.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   048       Күзгі-қысқы  Өңiрдi қараша-жел.  Жыл    Қазақстан
маусымда     тоқсан арналған     бойы   Республикасы.
өңiрдi       күзгi-қысқы                ның Энергетика
электр       кезеңге электр             және минерал.
энергиясы.   энергиясымен               дық ресурстар
мен қамта.   қамтамасыз ету             министрлiгi,
масыз ету    үшiн ЖГРЭС-i               Жамбыл
үшiн         қажеттілiктерiне           облысының
Жамбыл       отын жеткiзу үшiн          әкiмдiгi
облысының    Жамбыл облыстық
бюджетiне    бюджетiне мақсатты
берiлетiн    трансферттердi
мақсатты     аудару
трансферт.
тер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
*Оңтүстік Қазақстанның тұтынушыларын электрмен жабдықтаудың тұрақтылығын қамтамасыз ету.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
273-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2084 мың теңге (екi миллион сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10 қазандағы Қазақстан халқына  Жолдауы "Қазақстан - 2030. Барлық қазақстандықтардың гүлденуi, қауiпсiздiгi және әл-ауқатын жақсарту"; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi "Есiрткi құралдар, психотропты заттар, прекурсорлар мен олардың заңсыз айналысына және оларды қасақана пайдалануға қарсы iс-қимыл шаралары туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394  Жарлығымен бекiтiлген 2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы есiрткi және есiрткi бизнесімен күрес стратегиясы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасындағы есiрткi және есiрткi бизнесiнiң одан әрi таралуына қарсы iс-қимылдардың мемлекеттік және қоғамдық толық көлемдегi тиiмдi жүйесiн құру, қоғамға ең қауiпсiз деңгейге дейiн наркоманияны және соған байланысты қылмыстың таралуын қысқарту.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   048        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
трансферты трансфертов Жамбылскому   чение  терство
областному областному бюджету для    года   энерге-
бюджету    обеспечения региона              тики и
Жамбылской электроэнергией в осенне-        мине-
области    зимний период на ноябрь-         ральных
для обес-  декабрь.                         ресурсов
печения                                     Респуб-
региона                                     лики
электро-                                    Казах-
энергией в                                  стан,
осенне-                                     Акимат
зимний                                      Жамбыл-
период                                      ской
области
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *обеспечение стабильного электроснабжения потребителей Южного Казахстана.
Примечание:
*) перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризирующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 273
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
231 Министерство энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 104
"Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2004 год
1. Стоимость: 2084 тысячи тенге (два миллиона восемьдесят четыре тысячи тенге).
2 Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими", Стратегия борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование полномасштабной системы эффективного государственного и общественного противодействия дальнейшему распространению наркомании и наркобизнеса в Республике Казахстан и связанной с ней преступностью до уровня минимальной опасности для общества.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: есiрткi құралдар, психотропты заттар, прекурсорлар мен олардың заңсыз айналысына қарсы iс-қимылдардың тетiгiн жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   104       Нашақорлық.  1. Электр энерге.   Жыл    Қазақстан
қа және      тикасы, мұнай газ,  бойы   Республикасы.
есiрткi      мұнай-химия және           ның Энергетика
бизнесiне    атом өнеркәсiбi            және минерал.
қарсы күрес  кәсiпорындарында           дық ресурстар
прекурсорларды             министрлiгi
пайдалану жөнiн.
дегі Техникалық
регламентті
әзiрлеу.
2. Сатып алу:
ксерокс - 2 бiр.
лiк, факс - 3
бiрлiк, сканер
- 1 бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) электр энергетикасы, мұнай газ, мұнайхимия және атом өнеркәсiбi кәсiпорындарында прекурсорларды пайдалану жөнiндегi Техникалық регламент әзiрленедi;
2) техникалық жабдықтарды сатып алынады екi кcepoкc, үш факс, бiр сканер мөлшерiнде.

5. Задачи бюджетной программы: совершенствование механизма противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных средств и прекурсоров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   104        Борьба с   1. Разработка Техничес-   В те-  Минис-
наркома-   кого регламента по ис-    чение  терство
нией и     пользованию прекурсоров   года   энерге-
и нарко-   на предприятиях электро-         тики и
бизнесом   энергетики, нефтяной,            мине-
газовой, нефтехимической         ральных
и атомной промышленности;        ресурсов
2. Приобретение: ксерок-         Респуб-
сов - 2 единицы, факсов          лики
- 3 единицы, сканеров - 1        Казах-
единица.                         стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) технический регламент по использованию прекурсоров на предприятиях электроэнергетики, нефтяной, газовой, нефтехимической и атомной промышленности;
2) будет закуплено техническое оборудование в количестве двух ксероксов, трех факсов, одного сканера.