2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
408, 409, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының Президентi Iс басқармасының 2006 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтілсiн.
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
408-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдiң және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5867382 мың теңге (бес миллиард сегiз жүз алпыс жетi миллион үш жүз сексен екi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 12 желтоқсандағы Заңының  2-бабы ; "Мемлекеттік әкiмшiлік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы 1999 жылғы 23 маусымдағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 21 сәуiрдегi N 378  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көлік қызметiн көрсету үшін қызметтік жеңiл автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебiнен қамтылатын мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасы аумағындағы қызметтік iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 22 сәуiрдегi N 1428  қаулысы ; "Қызметтік телефондар және мемлекеттік органдар аппаратын орналастыруға арналған алаңдардың нормасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1996 жылғы 3 қазандағы қаулысы; "Бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр қуатын, жылу беру, ыстық және суық су және өзге де коммуналдық қызмет көрсету нормативтерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен марапаттауға ұсыну тәртiбi, оларды табыстау, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк наградалары құжаттарының Үлгiлерi және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары Белгілерінің бейнесi туралы "Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы N 90  Өкiмi .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Управление делами Президента Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Управления делами Президента Республики Казахстан согласно приложениям  408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 .
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 408
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности Главы государства,
Премьер-Министра и других должностных лиц
государственных органов" на 2006 год
1.  Стоимость: 5867382 тысячи тенге (пять миллиардов восемьсот шестьдесят семь миллионов триста восемьдесят две тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 12 декабря 1995 года "О государственных наградах Республики Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года N 378 "О некоторых вопросах Управления Делами Президента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года N 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Мемлекет Басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттiң өзге де лауазымды тұлғаларының қызметiн қамтамасыз ету, қойылатын біліктілiк талаптарына сәйкес лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi атқару және кәсiби шеберлiктерiн жетiлдiру мақсатында кәсiптілік саласындағы білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және тәжiрибелiк iскерлiктерiн жаңарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : Мемлекет Басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттiк органдардың өзге де лауазымды тұлғаларының қызметiн материалдық-техникалық, әлеуметтiк-тұрмыстық қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Президентi әкiмшiлігі, Премьер-Министрi кеңесінің қызметiн материалдық-техникалық қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Президентi Премьер-Министрi қатысуымен өткiзiлетiн ресми iс-шараларға қызмет көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Мемлекет
басшы-
сының,
Премьер-Министр-
дiң және
мемле-
кеттiк
орган-
дардың
басқа да
лауазым-
ды адам-
дарының
қызметiн
қамта-
масыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
1. Қазақстан Республи-
касы Президентi Iс басқармасының бекiтіл-
ген лимитке сәйкес саны 139 бірлік орталық аппаратын ұстау.
2. Қазақстан Республи-
касы Президентінің,
Премьер-Министрінің
және Мемлекеттік
хатшысының жұмыс кес-
тесiне сәйкес 5 әуе кемесiмен литерлік рейстер ұйымдастыру. Литерлік рейстердің
қажетті байланысын
қамтамасыз ету.
3. Мемлекеттік рези-
денцияларға және Үкімет ғимараттарға кешенді қызмет көрсету.
4. "Қазақтан Республи-
касы Президентi әкiмшілігі мен Үкіметiнің әкiмшілік ғимараттар дирекциясы"
РМҚК-ның әкімшілік ғимараты және "Мемлекеттік резиден-
циялар дирекциясы"  РМК-ның объектілерін
сақтандыру.
5. Ресми шақырылған
тұлғалардың тұруын
ұйымдастыру; көлік
қызметін көрсету;
ресми іс-шараларға
қызмет көрсету;
салтанатты және ресми түскі ас, кездесулер және басқа да iс-шаралар ұйымдастыру
және өткізу; Мемлекет
Басшысы және Үкімет
басшысы атынан кәде-
сыйлар, естелік сыйлықтар сатып алу
және құрастыру.
6. "Күйгенжар"
акционерлік қоғамның атты-спорт манежi базасының қызмет етуі.
7. Мемлекеттік
наградалар мен төс
белгісін, алқа және
олардың құжатын
Қазақстан Республикасы
Президентi Әкімшілігі-
нің өтінiміне сәйкес
Қазақстан Республика-
сына сіңірген еңбегін
бағалау белгісі ретiнде марапаттау
үшін дайындау,
наградалар жинақтау
қорын (резервiн) қолдау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  организация обеспечения деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государства, обновление теоретических и практических умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективности выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы:  материально-техническое, социально-бытовое обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов, материально-техническое обеспечение деятельности Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, обслуживание официальных мероприятий с участием Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
Главы госу-
дарства,
Премьер-
Министра и
других долж-
ностных лиц
государст-
венных орга-
нов
2
001
Аппарат центрального органа
1. Содержание
центрального
аппарата Управ-
ления делами
Президента
Республики
Казахстан в соответствии утвержденным лимитом штатной
численности в
количестве 139
единиц.
2. Организация
литерных рейсов Президента, Премьер-Министра и Госсекретаря Республики
Казахстан, в
соответствии с
графиком работы
5 воздушными
судами.
Обеспечение
литерных рейсов
необходимой
связью.
3. Комплексное
обслуживание
государственных
резиденций и
правительствен-
ных зданий.
4. Страхование
административных
зданий РГКП
"Дирекция адми-
нистративных
зданий Админист-
рации Президента
и Правительства
Республики
Казахстан и
объектов РГП
"Дирекция госу-
дарственных
резиденций".
5. Организация
проживания офи-
циальных приг-
лашенных лиц;
транспортное
обеспечение;
обслуживание
официальных ме-
роприятий:
организация и
проведение тор-
жественных и
официальных обе-
дов; встреч и
других мероприя-
тий; приоб-
ретение и формирование
сувениров, па-
мятных подарков
от имени Главы
государства и
Главы Правитель-
ства.
6. Функциониро-
вание базы кон-
носпортивного
манежа акционер-
ного общества
"Куйгенжар".
7. Изготовление
государственных
наград и нагруд-
ных знаков и
документов для
награждения
граждан в знак
призвания их
заслуг перед
Республикой
Казахстан в со-
ответствии с
заявкой Администрации Президента
Республики
Казахстан;
поддержание на-
копительного
фонда наград
(резерв).

8. Күзетiлетiн тұлғалардың автокөлі-
гін және гаражын ұстау.
9. құпия.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
3
007
Мемле-
кеттік
қызмет-
шілердің
білікті-
лігін
арттыру
Мемлекеттік қызмет-
шілердің біліктілігін
арттыру бойынша
көрсетілетін қызметтердi 5 бағыт бойынша сатып алу:
1) жобаларды басқару;
2) бюджеттеу, жоспар-
лау, орындалуын бақылау;
3) қаржы есептілігінің
халықаралық стандарт-
тарын зерттеу;
4) ақпаратты кешендi қорғау;
5) басқарудың негізгi бағыттары.
Мемлекеттік және ағылшын тілдерiн оқыту.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
4
009
Мемле-
кеттік
орган-
дарды
матери-
алдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
Проекторлар сатып
алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
5
017
Ақпарат-
тық жүйе-
лердің
жұмыс
істеуін
қамта-
масыз
ету және
мемле-
кеттік
орган-
дарды
ақпа-
раттық-
техни-
калық
қамта-
масыз
ету
1) есептеу және
телекоммуникациялық
жабдықтар.
2) лицензиялық
бағдарламаны
қамтамасыз ету.
3) ақпараттық
жүйелердi пайдалану
мен сүйемелдеу
бойынша қызметтердi
сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: мемлекет күзететiн тұлғаларды көлiкпен қамтамасыз ету, мемлекеттiк наградалар әзiрлеу бойынша өтінімдердi 100% орындау, 967 сағат көлемiнде литерлік рейстердi орындау, жалпы алаңы 98 344,7 шаршы метр және маңайындағы 257,83 га аумақтағы мемлекеттік резиденцияларға, 94 074 шаршы метр және маңайындағы 35,5 га аумақтағы үкiметтік ғимараттарға кешендi қызмет көрсету, 3 әкiмшiлiк ғимаратты, 8 мемлекеттiк резиденциялар объектісiн сақтандыру; мемлекеттік қызметшілердің 50% қазiргi заманғы компьютерлермен қамтамасыз ету; 29 адамның кәсiби деңгейiн арттыру, 12 адамға мемлекеттік тiл үйрету, 10 адамға ағылшын тiлiн үйрету; саны 10 бiрлiктен кем емес қызметтік автомашинаны жалға алу; саны 26 бiрлiк автомашинаға және күзетілетiн тұлғалардың жалпы аумағы 2250 шаршы метр гаражына қызмет көрсету; саны 196 бiрлiктен кем емес есептеу және перифериялық, активтi жүйелік және телекоммуникациялық жабдық сатып алу, соның ішiнде: 175 бiрлiк жұмыс станцияларын, алып жүретiн компьютер (Notеbook), принтер, сканер, коммутатор; 1 бiрлiк СS Ассеss Соntrol Sеrver, 20 бiрлiк IР Рhone Global Sреrе, саны 12 атау лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету.

8. Содержание
автомашин и
гаража охраняемых лиц.
9. секретно.
В тече-
ние года
Управление
делами
Президента
Республики
Казахстан
3
007
Повышение
квалификации
государст-
венных слу-
жащих
Приобретение
услуг повышению
квалификации
государственных
служащих по
следующим 5
направлениям:
1) управление
проектами;
2) бюджетирова-
ние, планирова-
ние и контроль
исполнения;
3) изучение меж-
дународных
стандартов фи-
нансовой отчет-
ности;
4) комплексная
защита информа-
ции;
5) ключевые на-
выки управления.
Обучение госу-
дарственному и
английскому
языкам.
В тече-
ние года
Управление
делами
Президента
Республики
Казахстан
4
009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных орга-
нов
Приобретение
проекторов.
В тече-
ние года
Управление
делами
Президента
Республики
Казахстан
5
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Приобретение:
1) вычислитель-
ного и телеком-
муникационного
оборудования.
2) лицензионного
программного
обеспечения.
3) услуг по экс-
плуатации и соп-
ровождению ин-
формационных
систем.
В тече-
ние года
Управление
делами
Президента
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:  степень удовлетворения заявок на транспортное обеспечение охраняемых государством лиц, изготовление государственных наград - 100 %; выполнены литерные рейсы в количестве 967 часов; комплексное обслуживание государственных резиденций общей площадью 98 344,7 кв. м. и прилегающих территорий 257,83 га, правительственных зданий 94 074 кв. м. и прилегающих территорий 35,5 га; застраховано 3 административных здания и 8 объектов государственных резиденций; обеспечение оснащенности государственных служащих современными компьютерами на 50 % от общей потребности; повышение профессионального уровня - 29 человек; обучение государственному языку - 12 человек; обучение английскому языку - 10 человек; аренда служебных автомашин в количестве не менее 10 единиц; обслуживание автомашин в количестве 26 транспортных единиц и гаража охраняемых лиц с общей площадью - 2 250 кв. м.; приобретение вычислительного и периферийного, активного сетевого и телекоммуникационного оборудования в количестве не менее 196 единиц, в том числе: рабочих станций, переносных компьютеров (Notebook), принтеров, сканеров, коммутаторов - 175 единиц; устройство контроля доступа CS Access Control Server - 1 единица; устройство IP Phone Global Spare - 20 единиц; лицензионного программного обеспечения в количестве 32 наименований.

Соңғы нәтиже: Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік өзге де лауазымды тұлғаларының қызметiн сапалы және уақытында қамтамасыз ету. Мемлекеттiк қызметшілердің кәсiби деңгейiн арттыру бойынша мұқтажын 7%, мемлекеттiк қызметшілерге мемлекеттік тiлдi оқыту 13% және ағылшын тілін оқыту 11% арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: әр литерлік рейстің жоспарлы ұшу сағаты мен орташа тарифi 1 766 935 теңге/сағ., мемлекеттік резиденциялар. Үкiметтік ғимараттар мен маңайында орналасқан аумақтың 1 шаршы метрiне қызмет көрсету шығыны 16 631,5 теңге; өкiлеттік шығындар нормасына сәйкес ресми iс-шаралар өткiзу; 1 бас жоғары бағалы спорт атын ұстау шығыны - 683 900 теңге, күзетiлетiн тұлғаның автокөлiгiн гаражда ұстау шығыны 1 472 038,46 теңге, мемлекеттік награданың 1 бiрлiгiн әзiрлеу - 17 829 теңге және олардың құжаттарын әзiрлеу - 117 теңге, 1923 бiрлiк ақпараттық жүйеге, есептеу жабдықтарына қызмет көрсету.
Бiр мемлекеттік қызметшінің бiлiктiлiгiн арттырудың орташа шығыны - 35,3 мың теңге.
Мемлекеттiк қызметшiлерге мемлекеттік тілдi үйретудің орташа шығыны 14,6 мың теңге.
Мемлекеттiк қызметшiлерге ағылшын тілін үйретудің орташа шығыны 27.5 мың теңге.
Уақыттылығы: бекітілген іс-шаралар жоспарына және келісім-шарттарға сәйкес іс-шараларды орындау.
Сапасы: мемлекеттік қызмет көрсетілетін тұлғалардың мұқтажын жоғары деңгейде қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметшілердiң кәсіби мемлекеттiк қызмет талаптарына және қазiргі заманғы экономикалық жағдайға сәйкес кәсіби деңгейлерiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
409-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Жабдықтар сатып алу және Ессентуки қаласындағы
"Қазақстан" санаторийiн ағымдағы жөндеу"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   52500 мың теңге (елу екi миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Парламентінің "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы (екiншi оқылым) 2005 жылғы 9 қарашадағы N 23-ІІІ ҚРП қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.

Конечный результат: качественная и своевременная организация обеспечения деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государства. Обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 7 %, в обучении государственному языку государственных служащих на 13 % и в обучении английскому языку государственных служащих на 11 %.
Финансово-экономический результат: стоимость авиатранспортных услуг по каждому литерному рейсу, установленная исходя из планового налета часов и средних тарифов 1 766 935 тенге/час; затраты на обслуживание единицы площади государственных резиденций, правительственных зданий и прилегающих территорий 16 631,5 тенге на кв. м; проведение официальных мероприятий в соответствии с нормами представительских затрат; затраты в среднем на содержание 1 головы высокоценной спортивной лошади составит - 683 900 тенге, за 1 единицу транспорта в гараже охраняемых лиц - 1 472 038,46 тенге, на изготовление 1 единицы государственных наград составит - 17 829 тенге и за 1 единицу документа к ним составит - 117 тенге, обслуживание информационных систем, вычислительного оборудования в количестве 1923 единиц.
Средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 35,3 тыс. тенге. Средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего 14,6 тыс. тенге. Средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего 27,5 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение мероприятий в соответствии с планом мероприятий и заключаемыми договорами.
Качество: высокий уровень удовлетворения потребностей получателей государственных услуг, повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 409
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Приобретение оборудования и проведение текущего
ремонта санатория "Казахстан" в города Ессентуки"
на 2006 год
1. Стоимость:  52500 тысяч тенге (пятьдесят два миллиона пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление Парламента Республики Казахстан "О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год" (второе чтение) от 9 ноября 2005 года N 23-III ПРК.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Ресей Федерациясының Ессентуки қаласындағы "Қазақстан" санаторийiн материалдық-техникалық жабдықтануды жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : санаторийдi қазiргi заманғы медициналық және медициналық емес жабдықпен жабдықтау, ғимаратқа ағымдағы жөндеу жүргiзу, салық төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Жабдық-
тар
сатып
алу және
Ессен-
тукки
қала-
сындағы
"Қазақ-
стан"
санато-
рийiн
ағымдағы
жөндеу
Медициналық және
медициналық емес
жабдық сатып алу,
үй-жайларды ағымдағы
жөндеу, жерге және
мүлiкке салынатын
салықты төлеу
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
Медици-
налық
орталығы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: санаторийдi жабдықпен жабдықтау деңгейi 90%, салық төлеу бойынша Ресей Федерациясының бюджетi алдындағы міндеттемелердi орындау. Жалпы алаңы 1024 шаршы метр, соның ішінде 138,4 шаршы метр тұрғын жайды жөндеу, 35 - бiрлiктен кем емес медициналық және медициналық емес жабдық сатып алу.
Соңғы нәтиже: санаторийдің материалды-техникалық жағдайын жақсарту; объектінiң жалпы алаңын ағымдағы жөндеудің 3% құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтиже: медициналық жабдықтың орташа бiрлiгінің құны 518,7 мың теңге; медициналық емес жабдықтың құны 426,0 мың теңге; 1 шаршы метрдi жөндеудің орташа құны - 10,44 мың теңге.
Уақтылығы: жабдықтар жеткiзу кестесiне және ағымдағы жөндеу жүргізу жоспарына сәйкес iс-шараларды уақытында орындау.
Сапасы: "Қазақстан" санаторийiнде қызмет көрсетiлетiн құрамға жоғары сапалы қызмет көрсету. Қазақстан Республикасының санаторлық-курорттық қызмет көрсету саласындағы абыройын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
410-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Республикалық деңгейде халықтың
санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 37779 мың теңге (отыз жетi миллион жетi жүз жетпіс тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының  5-бабы ; "Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінiң 2000 жылғы 21 сәуiрдегi N 378  Жарлығы ; "Күзетiлетiн тұлғалардың сапарларының медициналық және санитарлық-эпидемиологиялық қауiпсiздігін қамтамасыз ету ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының 2002 жылғы 3 қыркүйектегi N УД-08/52 және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгінің N 813 бiрлескен бұйрығы; Күзетiлетiн тұлғалардың елiмiздің аймақтарындағы сапарын медициналық қамтамасыз ету туралы Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшілігi Басшысының 2000 жылғы 15 мамырдағы N 01-58/65 ҚБП бұйрығымен бекiткен тәртiбi.

4. Цель бюджетной программы:  улучшение материально-технического оснащения санатория "Казахстан" в городе Ессентуки Российской Федерации.
5. Задачи бюджетной программы:  оснащение санатория современным оборудованием, проведение текущего ремонта здания, уплата налогов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Приобретение оборудования и проведение
текущего ре-
монта сана-
тория
"Казахстан"
в городе
Ессентуки
Приобретение
медицинского
и немедицинс-
кого оборудо-
вания, прове-
дение текущего
ремонта поме-
щений, уплата
земельного на-
лога и налога
на имущество.
В тече-
ние года
Медицинский
центр
Управления
делами
Президента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: степень оснащенности санатория оборудованием на 90 % от общей потребности; исполнение обязательств по уплате налогов перед бюджетом Российской Федерации. Проведение текущего ремонта от общей площади объекта - 1 024 кв. м. в том числе жилая 138,4 кв. м. Приобретение медицинского и немедицинского оборудования в количестве не менее - 35 единиц.
Конечный результат: улучшение материально-технического состояния санатория; доля проведения текущего ремонта от общей площади объекта 3 %.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость единицы медицинского оборудования 518,7 тыс. тенге, немедицинского оборудования 426,0 тыс. тенге; средняя стоимость ремонта 1 кв. м. - 10,44 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение мероприятий в соответствии с графиком поставок оборудования и планом проведения текущего ремонта.
Качество: высокий уровень удовлетворенности обслуживаемого контингента в санатории "Казахстан". Повышение имиджа Республики Казахстан в сфере санаторно-курортного обслуживания.
ПРИЛОЖЕНИЕ 410
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие
населения на республиканском уровне"
на 2006 год
1. Стоимость:  37779 тысяч тенге (тридцать семь миллионов семьсот семьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5  Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии";  Указ  Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года N 378 "О некоторых вопросах Управления Делами Президента Республики Казахстан"; совместный приказ по Управлению Делами Президента Республики Казахстан от 3 сентября 2002 года N уд-08/52 и Министерства здравоохранения Республики Казахстан N 813 "Об утверждении Правил обеспечения медицинской и санитарно-эпидемиологической безопасности визитов охраняемых лиц"; порядок медицинского обеспечения визитов охраняемых лиц в регионы страны, утвержденный руководителем Администрации Президента Республики Казахстан, N 01-58/65 ДСП от 15 мая 2000 года.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасы Медициналық орталығына тiркелген мемлекеттiк қызметшілердің, Қазақстан Республикасы Президент Іс басқармасының объектілерінің, ресми делегациялардың және күзетiлетін тұлғалардың медициналық қауіпсіздігін және санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : санитарлық заңнаманы бұзушылықтың алдын алу және оған жол бермеу, сонымен қатар қоршаған ортаның қолайсыз факторларын айқындау және жою. Күзетiлетiн тұлғалар мен ресми делегациялар мүшелерiнің сапарларының санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Респуб-
ликалық
деңгейде
халықтың
санитар-
лық-эпи-
демиоло-
гиялық
салауат-
тылығы
Санитарлық-эпидемио-
логиялық сараптама
орталығының штат
саны 28 бiрлік болып
бекiтілген лимитi
шегінде сыртқы орта
объектілерін
санитарлық-
эпидемиологиялық
сараптаманы
санитарлық-химиялық,
токсикологиялық,
инструменталдық,
бактериологиялық,
паразиттік, вирустық
зерттеу жүргізу.
Лабораториялық
жабдық сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
Медици-
налық
орталы-
ғының
Сани-
тарлық-
эпиде-
миологиялық са-
раптама
орталығы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: бақылауға алынған объектілерден жеткізілген саны 30090 сынама мен үлгiлерге жүргізiлетiн зерттеулер; лабораториялық-инструменталдық зерттеулер саны - 62 151; ауруларды уақытына анықтау және жоюға бағытталған эпидемияға қарсы шаралар саны - 97. Саны 14 бiрлiк лабораториялық жабдық сатып алу, оның iшінде: саны 1 бiрлiк бета, гамма сәулелену нуклидтерінің белсендiлiгiн өлшеуге арналған кешен; 1 бiрлiк температуралық бағдарламасы бар термостат, 1 бiрлiк автоклав; 2 бiрлiк - рН-метр; 1 бiрлiк көрiнетiн диапазондағы ультра күлгiн спектрофотометр, 2 бiрлiк люминоскоп, 4 бiрлiк лабораториялық жабдық.
Соңғы нәтиже: Инфекциялық және кәсiби аурулардың пайда болуын болдырмау. Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының объектiлерiнде тұрақты санитарлық-эпидемиологиялық жағдай қалыптастыру. Лабораториялық жабдықпен жарақтану деңгейi жалпы мұқтаждың 50% құрайды; стандарттық үлгiлер мен типтiк ерітіндiлер жалпы мұқтаждың 90% құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтиже: күрделi зерттеулер жүргізу үшін қазiргi заманғы жабдықтарды қолдану және нәтиже алудың уақытын қысқарту; 1 санитарлық-эпидемиологиялық iс-шараға жұмсалатын шығынның құны 125354 теңге.
Уақтылығы: Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасы Медициналық орталығына тiркелген мемлекеттік қызметшілердің уақытында санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.
Сапасы: Инфекциялық аурулар диагностикасының уақыттылығын және сапасын арттыру, күзетiлетін тұлғалардың және ресми делегациялар мүшелерінің медициналық және санитарлық-эпидемиологиялық қауiпсіздiгiн сапалы бағалау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
411-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение медицинской безопасности и санитарно-эпидемиологического благополучия государственных служащих, прикрепленных к Медицинскому центру Управления делами Президента Республики, объектов Управления делами Президента Республики, членов официальных делегаций и охраняемых лиц страны.
5. Задачи бюджетной программы:  предупреждение и пресечение нарушений санитарного законодательства, а также выявление и ликвидация неблагоприятных факторов окружающей среды на объектах Управления делами Президента Республики Казахстан. Обеспечение санитарно-эпидемиологической безопасности охраняемых лиц и членов официальных делегаций, санитарно-эпидемиологического благополучия государственных служащих прикрепленных к Медицинскому центру Управления делами Президента Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Санитарно-
эпидемиоло-
гическое
благополучие
населения на
республикан-
ском уровне
Проведение
санитарно-эпи-
демиологичес-
кой экспертизы
объектов внеш-
ней среды с
выполнением
санитарно-
химических,
токсикологи-
ческих, радио-
логических,
инструменталь-
ных, бактерио-
логических,
паразитологи-
ческих, виру-
сологических
исследований
Центром сани-
тарно-эпидеми-
ологической
экспертизы в
соответствии
с утвержденным
лимитом штат-
ной численнос-
ти 28 единиц.
Приобретение
лабораторного
оборудования.
В тече-
ние года
Центр
санитарно-эпи-
демиологичес-
кой экспертизы
Медицинского
Центра
Управления
Делами
Президента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: количество проводимых исследований 30 090 проб и образцов, доставленных из подконтрольных объектов; количество лабораторно-инструментальных исследований 62 151; количество противоэпидемических мероприятий, направленных на своевременное выявление и устранение заболеваний 97. Приобретение лабораторного оборудования в количестве не менее 14 единиц, в том числе: комплекс для измерения активности бета, гамма-излучающих нуклидов - 1 единица; термостат с температурным программированием - 1 единица; автоклав - 1 единица; рН-метр - 2 единицы; спектрофотометр ультрафиолетового видимого диапазона - 1 единица; метеометр - 2 единицы; люминоскоп - 2 единицы; лабораторное оборудование - 4 единицы.
Конечный результат: предотвращение вспышек инфекционных и профессиональных заболеваний. Стабильная санитарно-эпидемиологическая обстановка на объектах Управления делами Президента Республики Казахстан. Степень обеспечения оснащенности лабораторным оборудованием 50 % от общей потребности; степень обеспечения стандартными образцами и типовыми растворами 90 % от общей потребности.
Финансово-экономический результат: применение современного оборудования для проведения сложных исследований с одновременным сокращением времени на получение результатов; стоимость расходов на 1 санитарно-эпидемиологическое мероприятие 125 354 тенге.
Своевременность: своевременное обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия государственных служащих, прикрепленных к Медицинскому центру Управления делами Президента Республики.
Качество: повышение своевременности и качества диагностики инфекционных заболеваний, качественная оценка состояния медицинской и санитарно-эпидемиологической безопасности охраняемых лиц и членов официальных делегаций.
ПРИЛОЖЕНИЕ 411
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Оказание медицинской помощи отдельным
категориям граждан" на 2006 год

1. Құны : 1780472 мың теңге (бiр миллиард жетi жүз сексен миллион төрт жүз жетпiс екi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  15,   16,    25 және   42-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы азаматтары денсаулығының жағдайын жақсарту бойынша қолданылатын бiрiншi кезектегi iс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының Медициналық орталығына тiркеу ережелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентi Iс басқармасының 2005 жылғы 16 сәуiрдегi N УД-05/45 бұйрығы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының Медициналық орталығының тiркелген және қызмет көрсетiлетiн азаматтар санаттарының денсаулығын сақтау және нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : тiркелген құрамға бiлiктi және мамандандырылған медициналық көмек көрсету, мемлекеттік қызметшілердің шетелде емделуi, қалпына келтiру және медициналық жұмысқа жарамды ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Азамат-
тардың
жеке-
леген
санат-
тарына
медици-
налық
көмек
көрсету
Тiркелген құрамға Қазақстан Республикасы
Президентi Iс басқармасы медициналық
ұйымдарындағы стацио-
нарларда, амбулатория-
лық-поликлиникалық бөлімдерде және жедел жәрдем бөлiмшелерінде
білікті және мамандан-
дырылған медициналық
(терапевтік, кардиологиялық, нефрологиялық,
гастроэнтерологиялық,
эндокринологиялық,
хирургиялық, урологиялық,
гинекологиялық) көмек
көрсету, соның ішінде
Қазақстан Республикасы
Президенті Іс басқармасы Медициналық
орталығының Аурухана-
сында (Астана қаласы),
Орталық клиникалық
ауруханада Қазақстан
Республикасы Денсаулық
сақтау министрлігінің
Ұлттық медициналық
орталығында, Мемлекет-
тік қызметшілерге кешенді медициналық бақылау жүргізу. Шетелдік клиникаларға
жіберілген ауруларды
емдеу және көлік
шығындарын өтеу үшін, сондай-ақ бірге еріп баратын тұлғалар үшін төлем төлеу. Медициналық қызметшілерді
санаторлық-курорттық
ұйымдарда қалпына
келтіру және жұмысқа
жарамды ету. Медициналық жабдықтар
(лабораториялық,
диагностикалық
емдеу), автокөлік
сатып алу.
Германияда, Швейцарияда, Францияда, АҚШ-та шығарылған тiс техникасының зертханасы бар стамотология кабинетiн, имплантология үшiн құралдар мен материалдар, шығыс материалдарын сатып алу.
Алматы
қаласындағы "Орталық
клиникалық аурухана"
РМҚК Астана қаласындағы Медициналық орталықтың
ауруханасының ғимараттары мен үй-жайларына ағымдағы
жөндеу жұмыстарын
жүргiзу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
Медици-
налық
орталығы
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

1.  Стоимость: 1780472 тысячи тенге (один миллиард семьсот восемьдесят миллионов четыреста семьдесят две тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 15 16,   25 и   42    Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; приказ Управления делами Президента Республики Казахстан от 16 апреля 2005 года N УД-05/45 "О правилах прикрепления к Медицинскому центру Управления делами Президента Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  сохранение и укрепление здоровья обслуживаемых категорий граждан, прикрепленных к Медицинскому центру Управления делами Президента Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  оказание квалифицированной и специализированной медицинской помощи прикрепленному контингенту, лечение за рубежом, восстановительное лечение и медицинская реабилитация государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Оказание
медицинской
помощи
отдельным
категориям
граждан
Оказание ква-
лифицированной и специализи-
рованной меди-
цинской (тера-
певтической,
кардиологичес-
кой, нефроло-
гической,
гастроэнтеро-
логической,
эндокринологи-
ческой, хирур-
гической, уро-
логической,
гинекологичес-
кой) прикреп-
ленному конти-
нгенту в
стационарных, амбулаторно-
поликлиничес-
ких от-
делениях и от-
делениях ско-
рой помощи в
медицинских
организациях Медицинского
центра Управ-
ления делами
Президента,
в том числе в
Больниц Меди-
цинского цент-
ра Управления
делами Прези-
дента Респуб-
лики Казахстан
(г. Астана),
Центральной
клинической
больнице
(г. Алматы),
Научно-Нацио-
нальном меди-
цинском Центре
Министерства
здравоохране-
ния Республики
Казахстан.
Проведение
комплексного
медицинского
осмотра госу-
дарственных
служащих.
Оплата лечения
в зарубежных
клиниках и
транспортные
расходы нап-
равляемых па-
циентов, в том
числе прожива-
ние и проезд
сопровождающих
лиц.
Восстановите-
льное лечение
и медицинская
реабилитация
государствен-
ных служащих в
санаторно-ку-
рортных орга-
низациях.
Приобретение
медицинского
оборудования
(лаборатор-
ного,
диагностичес-
кого, лечебно-
го) и авто-
транспорта.
Приобретение
стоматоло-
гического
кабинета с
зуботех-
нической
лабораторией,
инструмен-
тария и
материалов
для имплан-
тологии,
расходных
материалов
производства
Германии,
Швейцарии,
Франции,
США.
Проведение те-
кущего ремонта
зданий в поме-
щений РГКП
"Центральная
клиническая
больница" в
г. Алматы,
Больницы Меди-
цинского цент-
ра в г.Астана.
В тече-
ние года
Медицинский
центр
Управления
делами
Президента
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: ауруханалардың стационарларында тiркелген құрамның орташа есеппен 6 720 адамды емдеу, келіп қаралудың орташа саны 25047, жедел жәрдем шақырудың орта жылдық саны 6 500; 13 адамды шетелдiк клиникаларда емдеу және көлік, соның ішінде бiрге еріп баратын тұлғалардың шығындарын өтеу. 517 мемлекеттік қызметшінің денсаулығын қалпына келтiру және медициналық жұмысқа жарамды ету. Саны 29 бiрлiктен кем емес медициналық жабдық және автокөлiк сатып алу. "Орталық клиникалық аурухана" РМҚК-ның 740 шаршы метр; Медициналық орталық ауруханасының 108 шаршы метр ғимараты мен үй-жайларына ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының Медициналық орталығына тiркелген азаматтарының ауруын азайту. Қазiргi заманғы көп функционалды емдеу-диагностикалық жабдықпен жабдықтаудың қажеттi деңгейiнен - 40%. "Орталық клиникалық аурухана" РМҚК ғимараттары мен үй-жайларын ағымдағы жөндеудің жалпы қажеттiлігiнен 1,8%; Медициналық орталық ауруханасы объектiсiнiң жалпы аумағының 2%.
Қаржы-экономикалық нәтиже: аурудың бiр орында жатуының орташа күнi - 8 күн; бiр орынның жұмысы 320 күн; медициналық жабдықтың бiр бiрлiгiнің құны - 26 598,6 мың теңге, медициналық емес жабдық - 1820,0 мың теңге; тiркелген құрамға медициналық көмекті жоғары мамандандырылған шетелдiк клиникаларда алу - 0,2%; диспансерлiк есепте тұратын аурулар және медициналық қалпына келтiру және жұмысқа жарамды ету - 32%, ауруханаға жатқызу деңгейi - 50% кем емес.
Уақтылығы: тiркелген құрамға уақытында медициналық көмек көрсету; бекітілген кестеге сәйкес жабдық жеткiзу және жоспарға сәйкес ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу.
Сапасы: медициналық көмек көрсету деңгейiн арттыру; мемлекеттік қызметшілердi медициналық бақылаумен қамту деңгейi - 95% кем емес; медициналық қызмет көрсету бойынша шағымдардың болмауы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
412-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық қамтамасыз ету"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: Лечение в стационарах больниц в среднем 6 720 пациентов прикрепленного контингента, среднегодовое количество посещений 250 479, среднегодовое количество вызовов скорой помощи 6 500; оплата лечения в зарубежных клиниках и транспортные расходы не менее 13 пациентов, в том числе проживание и проезд сопровождающих лиц. Восстановительное лечение и медицинская реабилитация государственных служащих в количестве не менее 517 пациентов. Приобретение медицинского оборудования и автотранспорта в количестве не менее 29 единиц. Проведение текущего ремонта зданий и помещений РГКП "Центральная клиническая больница" - 740 кв. м.; Больницы Медицинского центра - 108 кв. м.
Конечный результат: снижение заболеваемости обслуживаемых категорий граждан, прикрепленных к Медицинскому центру Управления делами Президента Республики Казахстан. Степень оснащенности медицинских учреждений современным многофункциональным лечебно-диагностическим оборудованием на 40 % от общей потребности. Проведение текущего ремонта зданий и помещений РГКП "Центральная клиническая больница" - 1,8 % от общей площади объекта; Больницы Медицинского центра - 2 % от общей площади объекта.
Финансово-экономический результат: средняя длительность пребывания больного на койке 8 дней; работа койки 320 дней; средняя стоимость единицы медицинского оборудования - 26 598,6 тыс. тенге, немедицинского оборудования - 1820,0 тыс. тенге; 0,2 % прикрепленного контингента, получивших высокоспециализированную медицинскую помощь за рубежом; 32 % пациентов, состоящих на диспансерном учете и прошедших восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию; уровень госпитализации - не более 50 %.
Своевременность: своевременное оказание медицинской помощи прикрепленному контингенту; поставка оборудования в соответствии с графиком поставки оборудования и планом проведения текущего ремонта.
Качество: повышение уровня оказания медицинской помощи; степень охвата государственных служащих комплексным медицинским осмотром не менее 95 %; отсутствие жалоб по поводу оказания медицинских услуг.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 412
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Техническое и информационное обеспечение
медицинских организаций"
на 2006 год

1. Құны : 34368 мың теңге (отыз төрт миллион үш жүз алпыс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 сәуiрдегi N 378  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : медициналық көмек көрсету көлемi мен сапасын жақсартуға мүмкiндiк беретiн аурулардың алдын алу, диагностика жасау және емдеу саласына қазiргi заманғы медициналық технологияларды енгізу.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : Медицина саласындағы жаңа және перспективалы инновациялық технологияларды ақпараттық қамтамасыз ету; ғылыми-зерттеу, ақпараттық-баспа, бiлiм беру қызметiн әзiрлеу; Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының Медициналық орталығына ведомстволық қарасты мекемелер мен кәсiпорындардың жүйесiне қазiргi заманғы медициналық технологияларды енгізу бойынша мониторинг жүргізу және медициналық жабдықтарды тиiмдi пайдалану.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Медици-
налық
ұйым-
дарды
техни-
және
ақпа-
раттық
қамта-
масыз
ету
Қазiргi заманғы медициналық техноло-
гияларды енгiзу бойынша мониторингтi жүзеге асыру; Медициналық орталықтың
медициналық мекемелерi
медицина саласындағы жаңа және перспекти-
валы инновациялық
технологиялармен
ақпараттық қамтамасыз ету; тоқсан сайын "Қазақстан Республикасы Президентi Iс
басқармасы Медициналық
орталығының жаршысына журналын, "Новости медицины" атты дайджестісін, түрлі деңгейдегi ғылыми практикалық конференциялар
материалдарының
жинағын, жарнама-
ақпараттық материалдар
(буклеттер, проспекті-
лер, журналдар, бейне
және фото материал-
дарын, стендтік материалдарды шығаруға қатысу,
мына бағыт бойынша
ғылыми-зерттеу қызметi: "инновациялық
медициналық техноло-
гияларды енгізудi бағалау әдістемесін ғылыми негіздеу және әзірлеу", "Мемлекеттік
қызметшілердiң денсаулығын сақтау және нығайту саласын-
дағы профилактикалық бағдарламаларды
енгізу сапасын басқару және олардың
тиiмділігін бағалау".
"Стационарлық және
амбулаториялық-
поликлиникалық
көмек көрсету кезiнде медицина қызметкер-
лерiнің денсаулығының
жай-күйiн және олардың денсаулығына
келтiрілетiн кәсiби
зияндық әсерін
зерттеу, "Қазақстан
Республикасының
мемлекеттік қызметші-
лерінің денсаулығына әсер ететiн мінез-
құлық факторлары". Қазіргі заманғы медициналық техноло-
гияларды енгізу орталығының саны 29 бірлік бекітілген штат
санының лимитiне
сәйкес мамандарды
оқыту, соның ішінде медицина қызметшілері-
нің жаңа және перспективалы технологияларды
қолдану бойынша оқыту (семинарлар, консультациялар,
конференциялар).
Қазақстан Республикасы
Президентi Медициналық
орталығын материалдық-
техникалық жабдықтау.
Компьютерлiк техника
мен ұйымдастыру
техникасын сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
Медици-
налық
орталы-
ғының
Қазіргі
заманғы
медици-
налық
техно-
логия-
ларды
енгізу
орталығы

1. Стоимость:  34368 тысяч тенге (тридцать четыре миллиона триста шестьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года N 378 "О некоторых вопросах Управления делами Президента Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  внедрение современных медицинских технологий в области профилактики, диагностики и лечения, способствующие улучшению качества медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы:  информационное обеспечение новейшими и перспективными инновационными технологиями в области медицины; мониторинг по внедрению инновационных медицинских технологий и эффективного использования медицинского оборудования в системе подведомственных учреждений и организаций Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан. Материально-техническое оснащение Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код про-
гра-
ммы
Код под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы (подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реализа-
ции
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Техническое
и информа-
ционное
обеспечение
медицинских
организаций
Осуществление
мониторинга по
внедрению сов-
ременных меди-
цинских техно-
логий;
информационное
обеспечение ме-
дицинских уч-
реждений Меди-
цинского центра
новейшими и
перспективными
инновационными
технологиями в
области медици-
ны; участие в
выпуске еже-
квартального
журнала "Вест-
ник Медицинско-
го центра Уп-
равления делами
Президента Рес-
публики Казах-
стан", дайджес-
та "Новости ме-
дицины", выпуск
сборников мате-
риалов научно-
практических
конференций
различного
уровня, реклам-
но-информацион-
ных материалов
(буклеты, прос-
пекты, журналы,
видео и фото
материалы,
стендовый мате-
риал); научно-
исследовательс-
кой деятельнос-
ти по направле-
ниям: "Научное
обоснование и
разработка ме-
тодики оценки
внедрения ин-
новационных ме-
дицинских тех-
нологий", "Уп-
равление каче-
ством внедряе-
мых профилак-
тических
программ в
области сохра-
нения и укреп-
ления здоровья
государственных
служащих и
оценка их эф-
фективности",
"Изучение сос-
тояния здоро-
вья медицинско-
го персонала в
условиях ста-
ционарной и ам-
булаторно-поли-
клинической по-
мощи, и влияние
профес-
сиональных
вредностей на
их здоровье",
"Влияние пове-
денческих фак-
торов на здоро-
вье государст-
венных служащих
в Республике
Казахстан";
обучение соот-
ветствующих
специалистов,
в т.ч. медицин-
ского персонала
работе по
применению
новейших и
перспективных технологий в медицине
(семинары
консультации,
конференции)
Центром внедре-
ния современ-
ных медицинских
технологий в
соответствии с
утвержденным
лимитом штатной
численности в
количестве 29
единиц.
Материально-
техническое
оснащение
Медицинского
центра Управле-
ния делами Пре-
зидента Респуб-
лики Казахстан.
Приобретение
компьютерной
техники и орг-
техники.
В тече-
ние года
Центр
внедрения
современных
медицинских
технологий
Медицинского
центра
Управления
делами
Президента
Республики Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: инновациялық медициналық технологияларды енгізу деңгейi мен мониторингi және медициналық технологияларды тиiмдi пайдалану; денсаулықты нығайтуға бағытталған БДҰ-ның "Ауруханалар" жобасын iске асыру сапасын бағалау; Медициналық орталықтың мекемелерi мен кәсiпорындарына әзiрленген және енгізiлген ғылыми-зерттеу, ақпараттық-баспа, білім беру бағдарламалары - 5 бiрлік; медицина ұйымдарының аурулары мен қызметшілерiн басқару жөніндегi халықаралық бағдарламаларды енгiзу - 2 бiрлiк; қызметшілердi компьютермен және ұйымдастыру техникасымен жарақтандырудың қажеттi деңгейiнен - 15%; Медицина орталығы өткізетiн барлық iс-шараларды техникалық сүйемелдеу.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасы Медициналық орталығының ведомстволық қарасты ұйымдарының жаңа технологиялар туралы мәлiмет алуын, бiлiктілiктерiн және Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасы Медициналық орталығына тiркелген құрамға медициналық қызмет көрсету сапасын арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: көрсетілетiн қызметтің бiр бiрлiгiне жобаланған шығын көлемi шегiнде нақты шығынды қамтамасыз ету; 1 бiрлiк байланыс құралының, ұйымдастыру техникасының орташа құны - 66,5 мың теңге.
Уақтылығы: белгiленген кестеге сәйкес iс-шараларды уақытында орындау.
Сапасы: мемлекеттің көрсететiн қызмет деңгейiне қанағаттану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
413-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 123723 мың теңге (бiр жүз жиырма үш миллион жетi жүз жиырма үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президентi туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 20 шілдедегі Заңының  9-бабы ; "Қазақстан Республикасы Президентінiң Телерадиокешенi мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 17 тамыздағы N 1178  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: степень внедрения и мониторинга инновационных медицинских технологий и эффективного использования медицинского оборудования в подведомственных учреждениях и организациях Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан; оценка качества реализации проекта ВОЗ "Больницы, способствующие укреплению здоровья"; количество разработанных и внедренных в медицинских учреждениях и предприятиях Медицинского центра профилактических, информационных и образовательных программ - 5 единиц; осуществление научно-исследовательской деятельности - защита 3 научных диссертаций; внедрение международных программ по управлению здоровьем пациентов и персонала медицинских организаций 2 единицы; выпуск журналов 4 единицы, дайджестов 52 единицы, рекламно-информационных материалов 10 наименований, видеоматериала на 3 часа; приобретение компьютерной техники и оргтехники в количестве не менее 19 единиц.
Конечный результат: повышение информированности подведомственных организаций Медицинского Центра Управления делами Президента Республики Казахстан о новых технологиях; обеспечение оснащенности сотрудников компьютерной и оргтехникой на 80 % от общей потребности, степень технического сопровождения всех мероприятий, проводимых Медицинским центром Управления делами Президента Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: обеспечение фактических затрат на единицу представленных услуг в пределах планируемого объема затрат на 1 мероприятие; средняя стоимость единицы компьютеров и оргтехники - 66,5 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение мероприятий в соответствии с графиком проведения мероприятий.
Качество: качественное внедренческое, методологическое, информационное и техническое обеспечение подведомственных учреждений и организаций Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 413
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Проведение государственной информационной политики"
на 2006 год
1. Стоимость:  123723 тысячи тенге (сто двадцать три миллиона семьсот двадцать три тысячи тенге).
2 Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 9  Закона Республики Казахстан от 20 июля 2000 года "О Первом Президенте Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 августа 1999 года N 1178 "О реорганизации государственного учреждения "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының әлемдегi дұрыс имиджiн нығайту; Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметінің қызметi туралы халықты хабарландыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : жоғары кәсiби деңгейде актуалды телебейне бағдарламаларын жасау, жүргізіліп жатқан әлеуметтік-экономикалық және саяси реформаларды жан-жақты жариялау, тарихи құндылығы бар материалдарды мұрағаттандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Мемле-
кетттік
ақпа-
аттық
саясат
жүргізу
Берілген тақырып
бойынша жоғары кәсiптiк
деңгейде бейнематериал-
дар дайындау. Қазақстан
Республикасы Президентінің
мұражайын негізгі
материалдардың
негізінде кәсіби
бейне-кассеталар мен лазерлік компакт-
дискілер арқылы толықтыру. Қазақстан Республикасы
Президентiнің
мұражайын хронология
бойынша жүйелендіру.
Бейнематериалдар
әзiрлеу және
республикалық
телеарналар, басқа
да бұқаралық ақпарат
құралдары бойынша
көрсету. Қазақстан
Республикасы
Президентiнің бейне
мұражайын материалдар-
мен толықтыру. Қазақстан Республика-
сының Тұңғыш Президентінің қызметі туралы деректi фильм шығару.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасы Президентi мен Yкiметінің оперативтiк ақпарат, арнайы тақырыптар шығару, хаттамалық iс-шараларды түсiрудің тақырыптық жоспарының орындалу деңгейi - 320 сағат; бейнемұражайды 210 сағатқа толықтыру; жоғары кәсіби, жоғары сапалы, көкейкесті, уақыт талаптарына сай 12 деректі бейнефильм шығару.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметi жүргiзiп жатқан саяси және экономикалық реформаларды халыққа жеткізу мақсатында әзірленген бейнематериалдарды республикалық телеарналарға одан әрі орналастыру, сондай-ақ жақын және алыс шетелдердегi телерадио компаниялармен өзара қызмет ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір деректі фильмді өндіруге жұмсалатын шығынның орташа құны 4393 мың теңге; бейнематериал әзірлеудің, оны көрсетудің, сондай-ақ бейнемұрағатты толықтырудың бір сағаты - 139,2 мың теңге.
Уақытылығы: іс-шараларды белгіленген жұмыс кестесі бойынша орындау.
Сапасы: Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің қызметі туралы ақпарат орналастыру арқылы халықты толық хабарландыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
414-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молайту"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  укрепление позитивного имиджа Республики Казахстан в мире; информирование населения страны о деятельности Президента и Правительства Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  создание актуальных телевизионных программ на высоком профессиональном уровне, всестороннее освещение проводимых социально-экономических и политических реформ, архивирование материалов, имеющих историческую ценность и обеспечение их сохранности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код про-
гра-
ммы
Код под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Проведение
государст-
венной ин-
формационной
политики
Подготовка
видеоматериа-
лов по задан-
ной тематике на высоком
профессиональ-
ном уровне.
Формирование
архива Прези-
дента Респуб-
лики Казахстан
на базе исход-
ных, оригина-
льных материа-
лов на профес-
сиональных ви-
деокассетах и
лазерных ком-
пакт-дисках.
Систематизацияархива Прези-
дента Респуб-
лики Казахстан
по хронологии.
Подготовка ви-
деоматериалов  и демонстрация
по республи-
канским теле-
каналам и по
другим средст-
вам массовой
информации.
Пополнение ви-
деоархива Пре-
зидента Рес-
публики Казах-
стан материа-
лами.
Производство
документальных
фильмов о дея-
тельности Пер-
вого Президен-
та Республики
Казахстан.
В тече-
ние года
Управление
делами
Президента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: степень исполнения тематического плана выпуска оперативной информации, спецвыпусков, съемок протокольных мероприятий, связанных с деятельностью Президента и Правительства Республики Казахстан - 320 часов; пополнение видеоархива - 210 часов; количество созданных высокопрофессиональных, высококачественных, актуальных, отвечающих требованию времени документальных видеофильмов - 12 фильмов.
Конечный результат: дальнейшее размещение подготовленного видеоматериала на республиканских телевизионных каналах с целью доведения до широких масс населения страны политических и экономических реформ, проводимых Президентом и Правительством Республики Казахстан, сотрудничество с телерадиокомпаниями стран ближнего и дальнего зарубежья.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на производство одного документального фильма 4393 тыс. тенге; стоимость одного часа подготовки видеоматериалов, демонстрация его, а также пополнение видеоархива - 139,2 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение мероприятий согласно утвержденного графика работы.
Качество: полное информирование населения страны о деятельности Президента и Правительства Республики Казахстан путем размещения информации в средствах массовой информации Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 414
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Охрана, защита, воспроизводство лесов и
животного мира" на 2006 год

1. Құны : 143037 мың теңге (бiр жүз қырық үш миллион отыз жетi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi  Заңы ; "Бурабай" мемлекеттiк ұлттық табиғи паркi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 12 тамыздағы N 1246  қаулысы ; "Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде ормандарды күзету, қорғау, молайту әрi орман өсiру жөнiндегi нормалар мен нормативтер" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 19 қаңтардағы N 53  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражатты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Бурабай таулы-орман кеңiстiгінің экожүйесінің тұтастығын сақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Бурабай таулы-орман кеңiстiгiнiң бiрегей табиғи кешенiн сақтау бойынша іс-шаралар жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Ормандар
мен жа-
нуарлар
дүниесін
күзету,
қорғау,
молайту
"Бурабай" мемлекеттік
ұлттық табиғи паркі"
мемлекеттік мекемесiн
ұстау үшін орман,
жануарлар дүниесiн
қорғау бойынша
жүктелген міндеттердi
орындау үшiн орман,
жануарлар дүниесін,
су ресурстарын сақтау,
қорғау және молайту саласында "Бурабай" МҰТП-ның "Табиғат шежіресін" табиғи процестер мен құбылыс-
тарды тіркеу" және "Бурабай" МҰТП-ындағы  аң аулайтын және сирек
кездесетін аңдар саны өзгерісінің мониторингі" екі
тақырыпта ғылыми-
зерттеу жұмыстарын
жүргізу үшін 264 штат
санын ұстау. Орман
шаруашылығы, орман
өсiмдіктерi, өрт
сөндіруге қарсы, орман
қорғау, биотехникалық,
табиғат қорғау iс-
шараларын жүргізу.
"Бурабай" мемлекеттік
ұлттық табиғи паркі"
мемлекеттiк мекемесiн
материалдық-техникалық жабдықтауды қамтамасыз
ету.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: табиғи кешеннiң сақталуын және экожүйенің: 75 га алаңында ағашты санитарлық шабу, 25 га алаңында ағаш отырғызу, 125 км минералдандырылған жолақ орналастыру, 2330 км минералдандырылған
жолақты күту, 83511 га алаңында табиғат қорғау iс-шараларын
жүргiзудi қамтамасыз ету. Сатып алу: балық дернәсілі- 20,7 млн. дана, өрт сөндiргіш машинасы - 1 бiрлік, патрульдiкке арналған автокөлiк - 6 бiрлiк, үш дөңгелекті мотоцикл - 7 бiрлік, төрт корпусты соқа - 1 бiрлік, трактор тiркемесi - 2 бiрлік, дөңгелекті дәнекерлеу агрегаты - 1 бiрлік, қару-жарақ - 29 бiрлiк.

1. Стоимость:  143037 тысяч тенге (сто сорок три миллиона тридцать семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1246 "О государственном национальном природном парке "Бурабай";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 января 2004 года N 53 "Об утверждении норм и нормативов по охране, защите, воспроизводству лесов и лесоразведению на участках государственного лесного фонда".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  сохранение целостности экосистем Боровского горно-лесного массива.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение мероприятий по сохранению уникального природного комплекса Боровского горно-лесного массива.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Охрана, за-
щита, восп-
роизводство
лесов и жи-
вотного мира
Содержание го-
сударственного
учреждения
"Государствен-ный националь-
ный природный
парк "Бурабай"
со штатной
численностью
264 единицы с
целью выполне-
ния возложен-
ных функций по
охране лесов и
животного мира
и проведение
штатными сот-
рудниками
научно-иссле-
довательских
работ в облас-
ти охраны, за-
щиты,
воспроиз-
водства лесов
животного ми-
ра, водных ре-
сурсов по двум
темам:
"Регистрация природных процессов и
явлений в "Ле-
топись приро-
ды" ГНПП
"Бурабай" и
"Мониторинг
динамики численности охотничьих и редких видов
животных ГНПП
"Бурабай".
Проведение ле-
сохозяйствен-
ных, лесокуль-
турных, проти-
вопожарных,
лесозащитных,
биотехнических
природоохран-
ных мероприя-
тий.
Материально-
техническое
оснащение го-
сударственного
учреждения
"Государствен-
ный националь-
ный природный
парк
"Бурабай".
В тече-
ние года
Управление
делами
Президента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямые результаты: проведение санитарных рубок на площади 75 га, посадка леса на площади 25 га, устройство минерализованных полос 125 км, уход за минерализованными полосами 2 330 км, природоохранные мероприятия на площади 83 511 га. Оснащение государственного учреждения "Государственный национальный природный парк "Бурабай" личинками рыб - 20,7 млн. штук, пожарной автомашиной - 1 единица, патрульной автомашиной - 6 единиц, мотоциклами трехколесными - 7 единиц, плугом четырехкорпусным - 1 единица, прицепами тракторными - 2 единицы, сварочным агрегатом колесным - 1 единица, оружием - 29 единиц.

Соңғы нәтиже: парктің аумағындағы 83,5 мың гектар алаңның табиғи кешенінің және экожүйесінің сақталуын қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: күзетiлетiн 1 гектар алаңды күзету шығындары 1466 теңге.
Уақтылығы: жоспарланған iс-шараларды жыл бойы орындау.
Сапасы: орта жылдық көрсеткiшпен салыстырғанда өрттiң салдарынан 10% алаңның азаюы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
415-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Президенті Iс басқармасының
объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 27719818 мың теңге (жиырма жетi миллиард жетi жүз он тоғыз миллион сегіз жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Парламентінің "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы (екiншi оқылым) 2005 жылғы 9 қарашадағы N 23-ІІІ ҚРП қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : аса маңызды мемлекеттiк объектiлердің құрылысы.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасы объектiлерiн салу және қалпына келтірудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Прези-
денті Іс
басқар-
масының
объекті-
лерін
салу және
қайта
жаңарту
Белгiленген тәртiппен
бекiтілген "2006 жылға
арналған республика-
лық бюджет туралы" Қазақстан Республика-
сының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметінің 2005 жылғы
9 желтоқсандағы
N 1228 қаулысына
2-қосымшаға сәйкес
сомалар шегінде
келесi инвестициялық
жобаларды iске
асыруға мынадай
iс-шаралар бойынша:
1) сол жағалаудағы
Министрлiктер үйі;
2) Бейбітшілік және
Келісiм сарайы;
3) 30000 көрерменге
арналған жабық стадион
(өзеннің сол жағалауында);
4) Есiл өзенінің сол
жағалауындағы 400
жеңiл автомобильге
арналған жабық гараж
қосымша үй-жайларымен;
5)  (алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31. N 470б қаулысымен)
Қаң-
тар-
жел-
тоқ-
сан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

Конечный результат: обеспечение сохранности природного комплекса и экосистемы на территории парка площадью 83,5 тыс. га.
Финансово-экономический результат: затраты на охрану 1 га охраняемой площади 1 466 тенге.
Своевременность: выполнение намеченных мероприятий в течение года, приобретение техники в соответствии с графиком поставок.
Качество: уменьшение площади пострадавшей от пожара на 10 % по сравнению со среднегодовой.
ПРИЛОЖЕНИЕ 415
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Строительство и реконструкция объектов
Управления делами Президента Республики Казахстан"
на 2006 год
1.  Стоимость: 27719818 тысяч тенге (двадцать семь миллиардов семьсот девятнадцать миллионов восемьсот восемнадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление Парламента Республики Казахстан "О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год" (второе чтение) от 9 ноября 2005 года№N 23-III ПРК.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие инфраструктуры столицы и повышение имиджа Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий для качественного проведения строительно-монтажных работ на объектах Управления делами Президента Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Строительст-
во и рекон-
струкция
объектов
Управления
делами
Президента
Республики
Казахстан
Реализация
инвестиционных
проектов в
пределах сумм
в соответствии
с приложением
2 к постанов-
лению Правите-
льства Респуб-
лики Казахстан
от 9 декабря
2005 года N
1228 "О реали-
зации Закона
Республики Ка-
захстан "О
республиканс-
ком бюджете на
2006 год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
законодатель-
ством порядке
проектно-смет-
ной документа-
цией по строи-
тельству сле-
дующих объек-
тов в городе
Астане:
1) Дома Минис-
терств на ле-
вом берегу;
2) Дворца Мира
и Согласия;
3) Крытого
стадиона (ле-
вый берег) на
30000 зритель-
ских мест;
4) Крытого га-
ража на 400
легковых авто-
мобилей с
вспомогатель-
ными помещени-
ями на левом
берегу реки
Ишим;
5) (исключен от 31 июля 2006 года N 470б).
Январь-
декабрь
Управление
делами
Президента
Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: Бейбітшілік және Келісім сарайы құрылысын аяқтау, Есiл өзенінің сол жағалауындағы қосымша үй-жайларымен 400 жеңiл автомобильге арналған жабық гараж, сол жағалаудағы Министрлiктер үйi, 30000 көрерменге арналған жабық стадион (өзеннiң сол жақ жағалауында).
Соңғы нәтиже: Астананың инфрақұрылымын дамыту, Қазақстан Республикасының абыройын арттыру, мемлекеттiк органдарды жаңа, қазiргi заманғы ғимараттармен қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр бiрлiкке көрсетiлген қызметтің нақты шығынын ұсынылған қызметтің немесе орындалған жұмыстың жоспарланған көлемiн қамтамасыз ету.
Уақтылығы: объектiлердi құрылыс мердiгерлерiмен бекiтілген шарт бойынша мерзiмiнде пайдалануға беру.
Сапасы: құрылыс технологиясын сақтау, олардың құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкестiгiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
416-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн жаңарту"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 200297 мың теңге (екi жүз миллион екi жүз тоқсан жеті мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 сәуiрдегi N 378  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : орталық мемлекеттік органдарға сапалы және уақытында көлiк қызметiн көрсетудi қамтамасыз ету. Ресми iс-шараларға қазiргi заманғы деңгейде көлiк қызметін көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : автомашина паркін жоспарлы жаңарту мақсатында автокөлiктi орталықтандырып сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Мемле-
кеттік
органдар
үшін
автома-
шиналар
паркін
жаңарту
Автокөлiк сатып алу
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: автокөлiк паркін 20 бiрлiкке толықтыру.
Соңғы нәтиже: орталық мемлекеттiк органдарға сапалы, қауiпсіз және уақытында көлiк қызметiн көрсету мақсатында жоспарлы түрде автокөлiк паркiн жаңарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр бiрлiк автокөлiктің құны жоспарланған шығын шегiнде 10 015 мың теңге.
Уақтылығы: автокөлікті белгiленген кестеге сәйкес жеткiзу.
Сапасы: орталық мемлекеттік органдарға көлiк қызметiн көрсету сапасын және материалды-техникалық деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
417-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Ғимараттар сатып алу"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: завершение строительства Дворца Мира и Согласия, строительство крытого гаража на 400 легковых автомобилей с вспомогательными помещениями на левом берегу реки Ишим, Дома Министерств на левом берегу, крытого стадиона (левый берег) на 30000 зрительских мест.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для повышения имиджа Республики Казахстан и обеспечения государственных органов новыми, современными зданиями.
Финансово-экономический результат: экономический эффект достигается посредством реализации мероприятий по развитию и усовершенствованию инфраструктуры столицы.
Своевременность: согласно планам - графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 416
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Обновление парка автомашин для государственных
органов" на 2006 год
1. Стоимость:  200297 тысяч тенге (двести миллионов двести девяносто семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года N 378 "О некоторых вопросах Управления Делами Президента Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение качественного и своевременного транспортного обслуживания центральных государственных органов. Транспортное обслуживание официальных мероприятий на современном уровне.
5. Задачи бюджетной программы:  централизованное приобретение автотранспорта для планомерного обновления парка автомашин.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Обновление
парка авто-
машин для
государствен-
ных органов
Приобретение
автотранспор-
та.
В тече-
ние года
Управление
делами
Президента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: пополнение парка автомашин на 20 единиц.
Конечный результат: планомерное обновление парка автомашин для обеспечения качественного, безопасного и своевременного транспортного обслуживания центральных государственных органов.
Финансово-экономический результат: стоимость единицы автотранспорта в пределах плановых затрат 10 015,0 тыс. тенге.
Своевременность: поставка автотранспорта в соответствии с графиком поставок.
Качество: повышение уровня транспортного обслуживания центральных государственных органов и материально-технического состояния.
ПРИЛОЖЕНИЕ 417
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Приобретение зданий" на 2006 год

1. Құны : 1270000 мың теңге (бiр миллиард екi жүз жетпіс миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасы Президентi Iс басқармасының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 21 сәуiрдегі N 378  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : процентсiз займға қызмет көрсету және өтеу бойынша мiндеттемелердi орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасы Президентi Iс басқармасының "Мабко" ЖШС-ның алдындағы міндеттемелерiн өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Ғима-
раттар
сатып
алу
Қазақстан Республикасы
Президентi Iс
басқармасының
белгіленген кестеге
сәйкес "Мабко" ЖШС-ның алдындағы
процентсіз займдарына
қызмет көрсету және
өтеу
2006
жылғы
ІІІ
тоқ-
сан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: келiсiм-шарт мiндеттерiн орындау деңгейi - 100%.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының "Мабко" ЖШС-ның алдындағы процентсiз заемдарын өтеу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: процентсіз займдарды қатыстыру бойынша шарттық міндеттемелер шегiнде займдарды өтеудi қамтамасыз ету.
Уақтылығы: "Мабко" ЖШС алдындағы мiндеттердi белгiленген кестеге сәйкес өтеу.
Сапасы: тұтынушыларды қанағаттандыру деңгейi - 100%.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
418-ҚОСЫМША
694 - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісi
2006 жылға арналған
"Дәрiгерлердi шетелдерде қайта даярлау және мамандандыру"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 7935 мың теңге (жетi миллион тоғыз жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  медициналық қызмет көрсетудің деңгейi мен сапасын арттыру үшін шетел клиникаларында медициналық қызметкерлердің теориялық және практикалық iскерлiгi мен дағдыларын жаңарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : медициналық орталықты денсаулық сақтаудың әлемдiк стандарттары бойынша қазiргi заманғы әдiстерi мен технологияларын меңгерген жоғары бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.

1. Стоимость:  1270000 тысяч тенге (один миллиард двести семьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года N 378 "О некоторых вопросах Управления Делами Президента Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  исполнение обязательств по обслуживанию и погашению беспроцентного займа.
5. Задачи бюджетной программы:  погашение обязательств Управления делами Президента Республики Казахстан перед ТОО "Мабко".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Приобретение
зданий
Обслуживание и по-
гашение Управлени-
ем делами Прези-
дента Республики
Казахстан беспро-
центного займа пе-
ред ТОО "Мабко" в  соответствии с установленным графиком.
3
квар-
тал
2006
года
Управление
делами
Президента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат, степень исполнения договорных обязательств - 100 %.
Конечный результат: погашение беспроцентного займа Управлением делами Президента Республики Казахстан перед ТОО "Мабко".
Финансово-экономический результат: обеспечение погашения займа в пределах договорных обязательств по привлечению беспроцентного займа.
Своевременность: погашение задолженности перед ТОО "Мабко" в соответствии с установленным графиком погашения долга.
Качество: уровень удовлетворения условиям договора займа - 100 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 418
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
694 - Управление делами Президента Республики Казахстана
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Переподготовка и специализация врачей за рубежом"
на 2006 год
1. Стоимость:  7935 тысяч тенге (семь миллионов девятьсот тридцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обновление теоретических и практических умений и навыков медицинских работников по образовательным программам в зарубежных клиниках и научных центрах для повышения уровня и качества медицинского обслуживания.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение Медицинского центра высококвалифицированными кадрами, владеющими современными методами и технологиями здравоохранения по мировым стандартам.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Дәрi-
герлердi
шетел-
дерде
қайта
даярлау
және
маман-
дандыру
Шетелдiк жетекшi
клиникаларда және
ғылыми орталықтарда
дәрігерлердiң
біліктiлігін мынадай
тақырыптар бойынша
арттыру:
- әлеуметтік
медицинаның,
денсаулық сақтау
экономикасының
өзектi мәселелерi;
- хирургиядағы,
урологиядағы,
пульмонологиядағы
эндоскопиялық
диагностика және
емдеу;
- шұғыл жағдайдағы
терапия;
- диагностиканың
қазіргі заманғы
әдістері (магниттік-
резонансты
томография);
- ультрадыбыс
диагностикасындағы
жаңа технологиялар;
- функционалды
диагностикадағы
жаңа технологиялар
(электронейромио-
графия).
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Прези-
дентi-
нiң Iс
басқар-
масының
Медици-
налық
орталығы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасы Президенті Iс басқармасының Медициналық орталығына қарасты медициналық мекемелердің медицина қызметкерлерінің шетелде кәсiби деңгейiн арттыру және мамандандыру бойынша өтiнiмiн орындау деңгейі - 100%; қайта даярлаудан және мамандандырудан өткен дәрiгерлер саны - 12 бiрлiк.
Соңғы нәтиже: медицина ғылымы мен тәжiрибесiнде әлемдiк жетiстiктер деңгейiнде қызмет етуге мүмкiндiк беретiн медицина қызметкерлерінің бiлiктiлiгiн арттыру. Күтiлетiн медициналық инновациялардың орташа саны 15 бiрлiк.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр дәрiгердi шетелдiк жетекшi клиникалары мен ғылыми орталықтарында қайта даярлау мен маманданудан өтудің орташа шығыны 661,3 мың теңге.
Уақтылығы: iс-шараларды бекiтілген келiсім-шарттарға сәйкес уақытында орындау.
Сапасы: медициналық орталықтың жұмыскерлерiнiң бiлiктiлiгiн және кәсiби деңгейiн арттыру, жаңа медициналық технологияларды профилактикада, диагностикада, емдеуде және аурудың жазылуына енгізу арқылы тiркелген құрамға медициналық қызмет көрсету сапасы мен деңгейiн арттыру. Медициналық орталықтың 3,5% дәрiгерлерi кәсiби деңгейлерiн шетелде арттырады.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Переподго-
товка и спе-
циализация
врачей за
рубежом
Приобретение
услуг по пере-
подготовке и
специализации
врачей в зару-
бежных ведущих
клиниках и
научных центрах
по темам:
- актуальные
вопросы социа-
льной медицины,
экономики здра-
воохранения;
- эндоскопичес-
кая диагностика
и лечение в хи-
рургии, уроло-
гии гиненоло-
гии, пульмоно-
логии;
- терапия неот-
ложных состоя-
ний;
- современные
методы диагнос-
тики (магнитно-
резонансная
томография);
- новые техно-
логии в ультра-
звуковой диаг-
ностике;
- новые техно-
логии в функ-
циональной
диагностике
(элекгронейро-
миография).
В тече-
ние года
Медицинский
центр
Управления
делами
Президента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: количество врачей, получивших сертификат по переподготовке и специализации в зарубежных ведущих клиниках и научных центрах - 12 единиц.
Конечный результат: повышение квалификации медицинских работников, позволяющих работать на уровне мировых достижений медицинской науки и практики. Ожидаемое количество медицинских инноваций составит в среднем 15 единиц.
Финансово-экономический результат: средние затраты на переподготовку и специализацию в зарубежных ведущих клиниках и научных центрах одного врача 661,3 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное выполнение мероприятий в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: повышение качества медицинского обслуживания прикрепленного контингента, путем повышения профессионального уровня квалификации, практического освоения и внедрения новых медицинских технологий в профилактике, диагностике, лечении и оздоровлении заболеваний работников Медицинского центра. 3,5 % врачей Медицинского центра повысят свой профессиональный уровень за рубежом.