2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 317-1 317-2 318 319 320 321 322 323 324 325 325-1 -қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
304-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Энергетика және минералдық ресурстар саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" деген 001 республикалық
бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 663396 мың теңге (алты жүз алпыс үш миллион үш жүз тоқсан алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі Заңының  5-бабы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының  3-бабы ; "Қызмет телефондары және мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыру үшін алаң нормалары туралы"»Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; "Бюджет қаражаттарынан қаржыланған ұйымдар бойынша жылытуға арналған электр энергиясын, отынды, ыстық және суық сулар мен өзге де коммуналдық қызметтерді тұтынудың нормативтері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көліктік қызмет көрсету үшін қызметтік жеңіл автомобильдерді пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы  Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы шектерінде мемлекеттік бюджет қаражаттары есебінен ұсталынатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының қызмет командировкалары жөніндегі Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1428  қаулысы ; "2003-2010 жылдарға арналған елдің минералдық-шикізат кешенінің ресурстық базаларын дамыту бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1105  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Мемлекеттік энергетикалық қадағалау комитеті мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1106  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1107  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Атом энергетикасы комитеті мәселелері" 2004 жылғы 28 қазандағы N 1108  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республи Казахстан согласно приложениям  304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 317-1 317-2 318 319 320 321 322 323 324 325 325-1 .
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 304
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в сфере энергетики и минеральных ресурсов"
на 2006 год
1.  Стоимость: 663396 тысяч тенге (шестьсот шестьдесят три миллиона триста девяносто шесть тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5  Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании";  статья 3  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года№N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N 288 "Об упорядочении эксплуатации специальных транспортных средств для обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года№N 1105 "Вопросы Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1106 "Вопросы Комитета по государственному энергетическому надзору Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107 "Вопросы Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1108 "Вопросы Комитета по атомной энергетике Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : атом, минералдық ресурстар, мұнай-химия, және атом өнеркәсібін қоса алғанда, энергетика саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруды қамтамасыз ету, басқару процесін үйлестіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : лицензиялар беруді қамтамасыз ету, лицензиялық шарттар мен ережелерді сақтауды бақылау; энергетика және минералдық ресурстар саласында қызмет түрлері бойынша біліктілік талаптарын бекітуге инспекция жүргізу; пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, бірлесе барлау мен өндіруге оның ішінде мемлекеттік меншікте табылатын техногендік түзілулерге арналған құқықты қоса алғанда, Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру; Қазақстан Республикасы жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы мемлекеттік компьютерлік банк дерекқорын сүйемелдеу; Қазақстан Республикасы жер қойнауын пайдалану басқармасы мен мониторингінің Біртұтас мемлекеттік жүйесін сүйемелдеу (бұдан әрі - ЖП БМБМЖ); энергетика және минералдық ресурстар саласында қызмет түрлерін лицензиялаудың ақпараттық мониторингтік жүйесін сүйемелдеу; министрліктің WЕВ-сайтын сүйемелдеу; ақпараттық қорғау деңгейін және құпиялық тәртібін тиісінше қамтамасыз ету; өздерінің лауазымдық міндеттерін тиімді орындау мен кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, шеберлік пен дағдыны жаңарту; энергия тұтыну саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Энергетика және минералдық ресурстар саласын-
дағы уәкілетті
органның қызметін қамтамасыз
ету
2
001
Орталық органның аппараты
Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлігінің штат
санының бекітілген
лимиті шектерінде ұстау. Бекітілген
лимиттен шыға
қызметтік жеңіл автокөлікті ұстау, жалдау. Лицензиарлардың  функцияларын орындау:
- лицензияланатын
қызмет түрлерімен
айналысуға үміткер
субъектілерді  инспекциялауды
жүргізу;
- лицензиаттардың лицензиялық шарттар
мен ережелерді орындауына тексерулер
(инспекциялар) жүргізу;
- лицензиялық бланкілері мен қосымшаларын сатып алу.
Жер қойнауын пайдалану құқығын
беру жөніндегі конкурсты өткізу:
- Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысымен бекітілген конкурсқа
шығаруға жататын тізбе жөнінде бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жер қойнауы учаскесінің
конкурсын хабарлау;
- геологиялық
ақпаратты сатып алу және конкурстық ұсыныстарды беру туралы конкурсқа қатысушыларды хабардар ету;
- конкурстарды
өткізу жөніндегі комиссия жұмысын ұйымдастыру, конкурс
нәтижелерін шығару және оларды жариялау.
Құпиялық режимін  қамтамасыз ету:
құпия және қызметтік
ақпаратты өңдеу, сақтау, беру үшін техникалық құралдарды     сертификаттау.
Ұйымдастыру техникасы құралдарын
және басқа негізгі құралдарды техникалық
сүйемелдеу, қызмет көрсету және жөндеу.
Энергия тұтыну саласында нормативтік құқықтық
актілерді жетілдіру.
Жыл бойы
Жыл бойы
Жыл бойы
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
3

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  осуществление формирования государственной политики, координация процесса управления в сфере энергетики, включая атомную, минеральных ресурсов, нефтехимической и атомной промышленности.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение выдачи лицензий, контроль за соблюдением лицензионных условий и правил; проведение инспекций на подтверждение квалификационных требований по видам деятельности в области энергетики и минеральных ресурсов; представление права недропользования в Республике Казахстан, включая права на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу полезных ископаемых, в том числе из техногенных образований, находящихся в государственной собственности; сопровождение государственного компьютерного банка данных о недрах и недропользовании Республики Казахстан; сопровождение Единой государственной системы управления и мониторинга недропользования Республики Казахстан (далее - ЕГСУМ НП); сопровождение информационной системы мониторинга и лицензирования видов деятельности в сфере энергетики и минеральных ресурсов; сопровождение WEB-сайта министерства; обеспечение надлежащего уровня защиты информации и режима секретности; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства; совершенствование нормативно-правовых актов в области энергопотребления.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение  деятельности
уполномочен-
ного органа
в сфере
энергетики и
минеральных
ресурсов
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание Мини-
стерства энерге-
тики и минераль-
ных ресурсов в
пределах утверж-
денного лимита
штатной числен-
ности.
Содержание,
аренда служебно-
го легкового
автотранспорта
исходя из утвер-
жденного лимита.
В тече-
ние года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
Выполнение функ-
ций лицензиаров:
- проведение
инспекций субъ-
ектов, претен-
дующих на заня-
тие лицензируе-
мыми видами дея-
тельности;
В тече-
ние года
- проведение
проверок (инс-
пекций) выполне-
ния лицензиатами
лицензионных ус-
ловий и правил;
В тече-
ние года
- приобретение
бланков лицензий
с приложениями.
В тече-
ние года
Проведение кон-
курса по предос-
тавлению права
недропользова-
ния:
- объявление
конкурса через
средства массо-
вой информации
по перечню
участков недр,
подлежащих выс-
тавлению на кон-
курс, утвержден-
ному постановле-
нием Правитель-
ства Республики
Казахстан;
- уведомление
участников кон-
курса о приобре-
тении геологи-
ческой информа-
ции и подачи
конкурсных пред-
ложений;
- организация
работы комиссии
по проведению
конкурсов,
подведение ре-
зультатов кон-
курса и их пуб-
ликация.
Обеспечение ре-
жима секретнос-
ти:
- сертификация
технических
средств для об-
работки, хране-
ния передачи
секретной и слу-
жебной информа-
ции.
Техническое соп-
ровождение, обс-
луживание и
ремонт средст
организационной
техники и других
основных сред-
ств.
Совершенствова-
ние нормативных
правовых актов в
области энерго-
потребления.
В тече-
ние года
3

002
Аумақтық органдар-
дың аппарат-
тары
Аумақтық органдарды штат санының бекітілген лимиті шегінде ұстау.
Бекітілген лимитке орай қызметтік жеңіл автокөлікті, арнайы автокөлікті (технологиялық)
ұстау, жалдау. Жер  қойнауын пайдалануда
мониторингілеуді жүзеге асыру.
Жер қойнауы туралы геологиялық ақпараттың аумақтық қорларының жұмыс істеуiн қамтамасыз ету.
Өз құзiретiнің шегiнде мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзiрлеу мен іске асыруға қатысу.
Мемлекеттік қажеттіктер үшін ғылыми-зерттеу және тәжiрибелік-конструк-торлық жұмыстарды және олардың орындалуын бақылауды
қосқанда геологиялық
зерттеулерді жүргiзуге мемлекеттік тапсырысшының жұмыс істеуiн жүзеге асыру.
Геология және жер қойнауын пайдалану аумақты басқармала-
рының ғимараттары мен үй-жайларын  өңдеу - "Южказнедра".
Ұйымдастыру техникасы құралдарын
және басқа негізгі құралдарын техникалық
сүйемелдеу, қызмет көрсету және жөндеу.
Қаң-
тар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы Энергетика және минералдық
ресурстар
министр-
лігі
4
007
Мемлекет-
тік қыз-
метшілер-
дің білік-
тілігін
арттыру
Бекiтiлген біліктiлікті көтеру жоспарына сәйкес мемлекеттiк қызметкерлердің біліктілігін көтеру бойынша қызметтер көрсетудi сатып алу, оның ішінде мемлекеттік тілді және ағылшын тiлiн оқыту.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қаңтар-тамыз
Қазақстан
Республи-
касы Энергетика және минералдық
ресурстар
министр-
лігі
5
009
Мемлекет-
тік орган-
дарды ма-
териалдық-
техникалық
жарақтан-
дыру
Аумақтық басқармалар
үшін офистік жиһаз және офистік керек-жарақтар сатып алу.
Орталық аппарат пен оның құрылымдық бөлiмшелерi үшiн жиһаз жинақтары мен жабдықтар сатып алу.
Қаңтар-тамыз
Қазақстан
Республи-
касы Энергетика және минералдық
ресурстар
министр-
лігі
6
017
Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекет-
тiк органдарды ақпараттық-техника-
лық қамтамасыз ету
Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы ақпараттық жүйенi сүйемелдеу:
- жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы
дерекқордың  бағдарламалық өнiмдерiн сүйемелдеу;
- Қазақстан Республикасы аумағындағы локальды
дерекқорын аэрогео- физикалық деректермен
толықтыру, Қазақстан
Республикасы геологиялық қорларда
сақталатын мәтiндік және картографикалық
материалдарды компьютерлік мұрағаттау.
"Жер қойнауы мониторингiсiнiң бiрыңғай мемлекеттік
жүйесi" ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу.
Локальды міндеттердi
сүйемелдеу.
Энергетика және минералдық ресурстар
саласында қызмет түрлерiн лицензия-
лаудың ақпараттық мониторингтік жүйесiн сүйемелдеу.
Шығыс материалдарын,
жиынтық және запас бөлшектердi сатып алу.
Есептеу техникасы құралдарына жүйелік-техникалық қызмет көрсету.
Есептеу техникасын сатып алу.
Телекоммуникациялық қызметтерді төлеу.
Қаңтар-жел-
тоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы Энергетика және минералдық
ресурстар
министр-
лігі

002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
Содержание тер-
риториальных ор-
ганов в пределах
утвержденного
лимита штатной
численности.
Содержание,
аренда служебно-
го легкового
автотранспорта,
спецавтотранс-
порта (техноло-
гического) исхо-
дя из утвержден-
ного лимита.
Осуществление
мониторинга нед-
ропользования.
Обеспечение
функционирования
территориальных
фондов геологи-
ческой информа-
цией о недрах.
Участие в разра-
ботке и реализа-
ции государст-
венных и отрас-
левых программ
в пределах своей
компетенции.
Осуществление
функций государ-
ственного заказ-
чика на проведе-
ние геологичес-
ких исследований
для государст-
венных нужд,
включая научно-
исследовательс-
кие и опытно-
конструкторские
работы, и конт-
роль их выпол-
нения.
Текущий ремонт
помещений тер-
риториального
управления гео-
логии и недро-
пользования
"Южказнедра".
Техническое соп-
ровождение, обс-
луживание и
ремонт средств
организационной
техники и других
основных средств.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалифика-
ции госу-
дарственных
служащих
Приобретение ус-
луг по повышению
квалификации
государственных
служащих соглас-
но утвержденному
плану повышения
квалификации, в
том числе обуче-
ние государст-
венному и англи-
йскому языкам.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
Январь- август
5
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных орга-
нов
Приобретение
офисной мебели
и офисных при-
надлежностей
для территориа-
льных управле-
ний.
Приобретение
комплектов мебе-
ли и оборудова-
ния для цент-
рального аппара-
та и его струк-
турных подразде-
лений.
Январь-
август
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Сопровождение
информационной
системы о недрах
и недропользо-
вании Республики
Казахстан:
- сопровождение
программных про-
дуктов банка
данных о недрах
и недропользо-
вании;
- наполнение ло-
кальных баз дан-
ных территории
Республики Ка-
захстан аэрогео-
физическими дан-
ными, компьютер-
ная архивация
текстовых и
картографических
материалов,
хранящихся в
геологических
фондах
Республики
Казахстан.
Сопровождение
информационной
системы "Единая
государственная
система управле-
ния и мониторин-
га недропользо-
вания".
Сопровождение
локальных задач.
Сопровождение
информационной
мониторинговой
системы лицензи-
рования видов
деятельности в
сфере энергетики
и минеральных
ресурсов.
Приобретение
расходных мате-
риалов, комплек-
тующих и запас-
ных частей.
Системно-техни-
ческое обслужи-
вание средств
вычислительной
техники.
Приобретение
вычислительной
техники.
Оплата телеком-
муникационных
услуг.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
- Қазақстан Республикасы энергетика және минералдық ресурстар министрлiгінің орталық аппаратын және оның ведомстволарын 331 бiрлiк санында және аумақтық органдарды 218 бiрлiк санында ұстау және қамтамасыз ету;
- бiр жылға орташа лицензияларды беру - 1140 дана;
- компьютерлердi уақтылы сертификациялау жолымен ақпараттарды қорғауды қамтамасыз ету;
- кәсіптік деңгейдi көтеру - 26 адам. Мемлекеттiк тiлдi оқыту - 73 адам. Ағылшын тілін оқыту - 24 адам;
- аумақтық органдарды жиһазбен жарақтандыру - 90%;
- атом энергетикасы бойынша комитет үшiн 3 жиһаз жинағын сатып алу;
- орталық аппарат және оның құрылымдық бөлiмшелерi үшiн құрал-жабдықтарды сатып алу: факсимилдi аппараттар - 8 бiрлік, көшiрме аппараттар - 9 бiрлік, қағаз жойғыш - 1 бiрлік, түптеуiш машиналар - 5 бiрлік, кондиционерлер - 15 бiрлік, телефонды аппараттар - 45 бiрлік, сейфтер - 4 бiрлік, калькуляторлар - 20 бiрлiк, шкаф - 1 бiрлік, ақпараттық жүйенің үздiксiз жұмысын қамтамасыз ету: геология және жер қойнауын пайдалану аумақтық басқармаларында бағдарламалық қамтамасыз етудi енгізумен Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы; ЖПМБМЖ; энергетика және минералдық ресурстар саласында қызмет түрлерiн лицензиялау және мониторингiлеу; Министрлiктің WEB-сайты; "1С-Бухгалтерия";
- Интернет желiсiне қол жеткiзу, модем бойынша деректердi беру, байланыстың коммутирленген каналы.
Түпкi нәтиже: атом, минералдық ресурстар, мұнай-газ, мұнай-химия және атом өнеркәсiбiн, энергия үнемдеу саласын қоса алғанда, энергетика саласында орнықты дамытуды қамтамасыз ету.
Министрлiктің және аумақтық органдардың мемлекеттiк қызметкерлерiнің білiктiлiк деңгейiн арттыру қажеттілiгiн 4,9%-ға, министрлiктің және аумақтық органдардың мемлекеттiк қызметкерлерiне мемлекеттiк тiлдi оқытуға қажеттілігiн 13,6%-ға және министрлiктің және аумақтық органдардың мемлекеттiк қызметкерлерiне ағылшын тiлiн оқытуға қажеттілігiн 4,5%-ға қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- министрлiктің бiр мемлекеттiк қызметкерiн ұстауға арналған шығын - 1146,42 мың теңге;
- аумақтық органдардың бiр мемлекеттiк қызметкерiн ұстауға арналған шығын - 822,9 мың теңге;
- министрлiктiң және аумақтық органдардың бiр мемлекеттiк қызметкерiнің бiлiктiлiгiн арттыруға арналған орташа шығын - 9585 теңге;
- министрлiктің және аумақтық органдардың бiр мемлекеттiк қызметкерiне мемлекеттiк тiлдi оқытуға арналған орташа шығын - 14987 теңге;
- министрлiктің және аумақтық органдардың бiр мемлекеттiк қызметкерiне ағылшын тiлiн оқытуға арналған орташа шығын - 31700 теңге.
Уақтылығы: жоспарланған iс-шаралардың бекiтiлген кестенің мерзiмдерiне сәйкес орындалуы.
Сапасы: Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне жүктелген функцияларды орындау; қазiргi экономикалық шарттарға сәйкес, кәсiптiк мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттiк қызметкерлердің кәсiптiк деңгейiн арттыру; лицензиялау және лицензиаттардың кемшілiктерiн азайту туралы қолданыстағы заңнаманы сақтау; лицензияланатын қызмет түрлерiне үмiткер субъектілердің инспекциясын жедел жүргiзу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
305-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мұнай-газ жобалары бойынша пайдалану құқығы мердiгерлерге берiлуi тиiс мемлекеттiк мүлiктi есепке алуды жүргiзудi қамтамасыз ету" деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- содержание и обеспечение центрального аппарата Министерства энергетики и минеральных ресурсов и его ведомств в количестве 331 единиц и территориальных органов в количестве 218 единиц;
- выдача лицензий в среднем за год - 1140 штук;
- обеспечение защиты информации путем своевременной сертификации компьютеров;
- проведение инспекций лицензиатов согласно графику командировок;
- повышение профессионального уровня - 26 человек. Обучение государственному языку - 73 человека. Обучение английскому языку - 24 человека;
- оснащение территориальных органов мебелью - 90 %;
- приобретение 3 комплектов мебели для Комитета по атомной энергетике;
- приобретение оборудования для центрального аппарата и его структурных подразделений: факсимильные аппараты - 8 единиц, копировальные аппараты - 9 единиц, уничтожитель бумаг - 1 единица, переплетные машины - 5 единиц, кондиционеры - 15 единиц, телефонные аппараты - 45 единиц, сейфы - 4 единицы, калькуляторы - 20 единиц, шкаф - 1 единица;
- обеспечение бесперебойной работы информационных систем: о недрах и недропользовании Республики Казахстан с внедрением программного обеспечения в территориальных управлениях геологии и недропользования; ЕГСУМ НП; мониторинга и лицензирования видов деятельности в сфере энергетики и минеральных ресурсов; WEB-сайта министерства; "1С-Бухгалтерия";
- приобретение технических средств для центрального аппарата и его структурных подразделений, в том числе рабочих станций - 56 единиц, принтеров - 4 единицы, сервер среднего класса - 1 единица, программное обеспечение - 47 комплектов;
- доступ к сети Интернет, передача данных по модему, коммутируемый канал связи.
Конечный результат:
обеспечение устойчивого развития в сферах энергетики, включая атомную, минеральных ресурсов, нефтегазовой, нефтехимической и атомной промышленности, в области энергосбережения;
обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих министерства и территориальных органов на 4,9 %, в обучении государственному языку государственных служащих министерства и территориальных органов на 13,6 % и в обучении английскому языку государственных служащих министерства и территориальных органов на 4,5 %.
Финансово-экономический результат:
затраты на содержание одного государственного служащего министерства - 1146,42 тыс. тенге;
затраты на содержание одного государственного служащего территориальных органов - 822,9 тыс. тенге;
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего министерства и территориальных органов - 9585 тенге;
средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего министерства и территориальных органов - 14987 тенге;
средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего министерства и территориальных органов - 31700 тенге.
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий согласно сроков, утвержденных графиком.
Качество: выполнение возложенных на Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан функций; повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; соблюдение действующего законодательства о лицензировании и уменьшение нарушений лицензиатами; оперативное проведение инспекций субъектов, претендующих на занятие лицензируемых видов деятельности.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 305
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Обеспечение ведения учета государственного имущества,
право пользования которым подлежит передаче подрядчикам
по нефтегазовым проектам" на 2006 год

1. Құны : 15066 мың теңге (он бес миллион алпыс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттiк меншiктегi объектiлердiң тiзбесi туралы" 2000 жылғы 28 шiлдедегi N 422  Жарлығы ; "Қарашығанақ мұнайгаз конденсаты кен орны бойынша өнiмдi бөлу туралы түпкіліктi келісiмнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1997 жылғы 14 қарашадағы N 1568 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің "Капиталмұнайгаз" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 13 наурыздағы N 240  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мұнай-газ жобалары шеңберiнде пайдаланылатын мемлекеттiк активтердің есебiн жүргізу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттiк мүлiктiң бухгалтерлiк есебiн қамтамасыз ету, мұнай-газ жобалары бойынша мердiгерлерге берiлуге жататын пайдалану құқығы және мұнай-газ операциялары бойынша шығындар өтелгеннен кейiн мемлекетке мердiгер беретiн мүлiктің есебiн қабылдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Мұнай-газ жобалары бойынша
пайдалану құқығы мердiгер-
лерге
берiлуi тиiс мемлекет-
тiк мүлiкті
есепке алуды жүргізудi қамтамасыз
ету
2
100
Капитал-
мұнайгаз
1. Мемлекеттiк мекеменi бекiтiлген
штат саны - 16 бiрлік шегiнде ұстау.
2. Мұнай-газ жобалары бойынша мердігерлерге  пайдалану құқығы берiлуге жататын мемлекеттік активтердің есебiн жүргізу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже: мұнай-газ жобалары бойынша мердiгерлерге берiлуге жататын мемлекеттiк активтердің есебiн жүргiзу;
құны 65 млрд. теңге мемлекеттiк активтердің тізiлiмiн жүргiзу.
Түпкiлiктi нәтиже: мұнай-газ жобаларында мердiгерлер пайдаланылатын мемлекеттiк тиiстi мүлiктің тиiстi есебiн жүргізу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр қызметкердi ұстауға арналған шығын - 941,7 мың теңге; Қазақстан Республикасы үшiн экономикалық тиiмдiлiкке өнiмдi бөлу туралы түпкiлiктi келiсiмнің шарттарына және концессияның шартына сәйкес активтердi беру жөніндегi мiндеттердi орындау жолымен қол жеткізiледi.
Уақтылығы: қаржыландыру жоспарына сәйкес.
Сапасы: "Қарашығанақ кен орнының өнiмiн бөлу туралы түпкілiктi шешiм бойынша мердiгердiң пайдалануында тұрған және Қазақстан Республикасының газ-көлiк жүйесi мен шаруашылық қызметiнiң iшкi және халықаралық концессиясының шарты бойынша концессионерге берiлген мемлекеттiң мүлiктің бухгалтерлiк есебiн жүргiзу"
нұсқаулығына сәйкес есепке алуды жүргізу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
306-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  15066 тысяч тенге (пятнадцать миллионов шестьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 28 июля 2000 года N 422 "О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1997 года N 1568 "О некоторых вопросах Окончательного Соглашения о Разделе Продукции по Карачаганакскому нефтегазоконденсатному месторождению";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2003 года N 240 "О создании государственного учреждения "Капиталнефтегаз" Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  учет государственных активов, используемых в рамках нефтегазовых проектов.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение бухгалтерского учета государственного имущества, право пользования которым подлежит передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам и принятие на учет имущества, передаваемого подрядчиком государству после возмещения затрат по нефтегазовым операциям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Обеспечение
ведения учета
государствен-
ного имущест-
ва, право
пользования
которым под-
лежит переда-
че подрядчи-
кам по нефте-
газовым
проектам
2
100
Капиталнефте-
газ
1. Содержание
государственно-
го учреждения в
пределах утверж-
денной штатной
численности - 16
единиц.
2. Учет государ-
ственных
активов, право
пользования
которым подлежит
передаче
подрядчикам по
нефтегазовым
проектам.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: ведение учета государственных активов, подлежащих передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам; ведение реестра государственных активов, стоимостью 65 млрд. тенге.
Конечный результат: надлежащий учет государственного имущества, используемого подрядчиками в нефтегазовых проектах.
Финансово-экономический результат: затраты на содержание одного служащего - 941,7 тыс. тенге; эффективность для Республики Казахстан достигается посредством выполнения обязательств по передаче активов согласно условиям окончательного соглашения о разделе продукции и договора концессии.
Своевременность: в соответствии с планом финансирования.
Качество: ведение учета в соответствии с инструкцией "По ведению бухгалтерского учета государственного имущества, находящегося в эксплуатации у подрядчика по Окончательному соглашению о разделе продукции Карачаганакского месторождения и переданного концессионеру по договору концессии внутренней и международной газотранспортных систем и хозяйственной деятельности Республики Казахстан".
ПРИЛОЖЕНИЕ 306
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Прикладные научные исследования в области геологии
использования недр" на 2006 год

1. Құны : 88063 мың теңге (сексен сегіз миллион алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының  18-бабы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегi Заңының 3-бабы; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитетiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1107  қаулысы ; "2003-2010 жылдарға арналған елдiң минералдық-шикiзат кешенiнің ресурстық базасын дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : қолданыстағы тау-кен және мұнай өңдеу кәсiпорындары үшiн пайдалы қазбалардың қосымша қорларын анықтауға жiберген геологиялық зерттеулердің тиiмдi жүйесiн құру және жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : көмiр сутегi шикiзаттарының, iрi мыс кен орындарының, қорғасын,, мырыш, алтын, сирек кездесетiн металдарын орналасуының өңiрлiк және локалды заңдылықтарын анықтау; геология барлау жұмыстарын жүргізу үшін техниканың жаңа үлгiлерiн әзiрлеу; геология барлау жұмыстарын жүргiзу кезiнде жаңа ғылыми концепциялар мен тәсілдемелердi әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Жер қойнауын пайдалану геология-
сы саласын-
дағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
Геология саласында қолданбалы ғылыми зерттеулердi 3 бағыт
бойынша жүргізу:
1. Минералдық-
шикізат базасының минералдық жай-күйiн
бағалау мен дамуын ресурстар болжамдау және оны ақпараттық
қамтамасыз ету.
2. Қазақстан аумағының геологиялық дамуының
тұжырымдамаларын әзiрлеу.
3. Геологиялық-
барлау жұмыстарының
жаңа технологиясын әзiрлеу.
Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама жүргізу жөнiндегі қызметке ақы төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже: құрамдас бөлiктерi 1:500000 масштабында Арал-Каспий өңiрiнің терең құрылымының картасы; 1:100000 масштабында Қазақстан Республикасының минерагеникалық картасы; Қазақстанның аумағында кен объектілерін тарату заңдылықтарының картасы; Қазақстанның терең құрылымы мен палеодинамикасы негiзiнде алтын кенiштi аудандар мен алқаптарды оқшаулаудың терең факторлары; мұнай және гидрогеологиялық ұңғымаларда көріністi қадағалау үшiн ақпараттық-телекоммуникациялық жүйе; палеозой формациялы мұнай мен газға перспективалық литологиялық өлшемдерiн зерттеу.
Түпкiлiктi нәтиже: Арал-Каспий өңiрiнің мұнай-газды перспективаларын бағалау; пайдалы қазбалар кен орындарын анықтау үшін минерагеникалық негіз; алтын және түстi металдарды анықтаудың перспективалылығы; мұнай өнiмдерi горизонттарын олардың табиғи астасуында қадағалау жүйесi.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жер қойнауын пайдаланудың геология саласында қолданбалы ғылыми зерттеулердi жүргізудің жалпы құны (мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптама жүргiзу бойынша қызметiне ақы төлеудi қоса алғанда) мынаны құрайды:
- "минералды-шикiзат базаларын дамытудың және оны ақпаратты қамтамасыз ету жағдайы мен болжамын бағалау" бағыты бойынша - 37761 мың теңге;
- "Қазақстанның аумағын геологиялық дамыту концепциясын әзiрлеу" бағыты бойынша - 21502 мың теңге;
Уақтылығы: ғылыми-техникалық әзiрлемелердi жүргiзудің нақты және белгiленген мерзiмдерiне сәйкес.
Сапасы: минералды шикізаттар мен көмiрсутектерiнің маңызды түрлерiнің қиын ашылатын кен орындарын олардың ашылуы үшін ғылыми негiзiн құру жолымен анықтау; пайдалы қазбалардың кен орындарын анықтау кезiнде геологиялық жұмыстардың мерзiмдерi мен шығындарын қысқарту.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
307-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Отын-энергетика кешенi, мұнай-химия және минералдық ресурстар саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  88063 тысячи тенге (восемьдесят восемь миллионов шестьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 18  Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  статья 3  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107 "Вопросы Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание и совершенствование эффективной системы геологических исследований, направленных на выявление дополнительных запасов полезных ископаемых для действующих горнорудных и нефтеперерабатывающих предприятий.
5. Задачи бюджетной программы:  выявление региональных и локальных закономерностей размещения углеводородного сырья, крупных и богатых месторождений меди, свинца, цинка, золота, редких металлов; разработка новых образцов техники для проведения геологоразведочных работ; разработка новых научных концепций и подходов при проведении геологоразведочных работ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Прикладные
научные исс-
ледования в
области гео-
логии испо-
льзования
недр
Проведение при-
кладных научных
исследований в
области геоло-
гии по трем
направлениям:
1. Оценка сос-
тояния и прогноз
развития мине-
рально-сырьевой
базы и ее инфор-
мационное обес-
печение.
2. Разработка
концепций геоло-
гического разви-
тия территории
Казахстана.
3. Разработка
новых технологий
геолого-разведо-
чных работ.
Оплата услуг по проведению госу-
дарственной
научно-техничес-
кой экспертизы.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: карта глубинного строения Арало-Каспийского региона масштаба 1:1500000; минерагеническая карта Республики Казахстан масштаба 1:1000000; карта закономерностей распределения рудных объектов на территории Казахстана; глубинные факторы локализации золоторудных районов и полей на основе глубинного строения и палеодинамики Казахстана; информационно-телекоммуникационная система для видеонаблюдения в нефтяных и гидрогеологических скважинах; исследования литологических критериев перспективных на нефть и газ формаций палеозоя.
Конечный результат: оценка перспектив нефтегазоносности Арало-Каспийского региона; минерагеническая основа для выявления месторождений полезных ископаемых; площади, перспективные на выявление золота и цветных металлов; изучение нефтепродуктивных горизонтов в их естественном залегании.
Финансово-экономический результат: общая стоимость проведения прикладных научных исследований в области геологии использования недр (включая оплату услуг по проведению государственной научно-технической экспертизы) составляет:
- по направлению "Оценка состояния и прогноз развития минерально-сырьевой базы и ее информационное обеспечение" - 37761 тыс. тенге;
- по направлению "Разработка концепций геологического развития территории Казахстана" - 21502 тыс. тенге;
- по направлению "Разработка новых технологий геолого-разведочных работ" - 28800 тыс. тенге.
Своевременность: соответствие фактических и установленных сроков проведения научно-технических разработок.
Качество: выявление труднооткрываемых месторождений важнейших видов минерального сырья и углеводородов путем создания научной основы для их открытия; сокращение сроков и затрат геологоразведочных работ при выявлении месторождений полезных ископаемых.
ПРИЛОЖЕНИЕ 307
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Прикладные научные исследования технологического
характера в области топливно-энергетического комплекса,
нефтехимии и минеральных ресурсов" на 2006 год

1. Құны : 699947 мың теңге (алты жүз тоқсан тоғыз миллион тоғыз жүз қырық жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi  Заңы ; "2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының индустриалдық-инновациялық даму стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; "2004-2008 жылдарға арналған "Қазақстан Республикасында атом энергетикасын дамыту" ғылыми-техникалық бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2004 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысы ; "2005-2007 жылдары бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешендi шешу жөнiндегi бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2005 жылғы 20 қыркүйектегi N 927  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : атом энергетикасының атомдық ғылымды, техниканы дамытуға және қауiпсіздігi мен тиiмділігін арттыруға бағытталған ғылымды қажетсінетін ядролық технологияларды әзiрлеу; шикiзаттық бағыттан қайтуына ықпал ететiн экономиканың салаларын әртараптандыру жолымен елдiң орнықты дамуына қол жеткiзу, ұзақ мерзiмдi жоспарда сервистiк-технологиялық экономикаға өту үшiн шарттар әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жетекшi атомдық державалардың тәжiрибесi есебiнен озық технологиялар негiзiнде Қазақстанда атом саласын ғылыми-техникалық қолдау, радиоэкологиялық зерттеулердің аппаратуралық және әдiстемелiк базаларын дамыту, қазiргi халықаралық талаптар деңгейiнде радиоактивтiк қалдықтармен және ядролық отынмен игерiлген тиiмдi айналыс жүйесiн құру, радиофармпрепараттары өндiрiсiнiң ұлттық саласын құру, пайдаланудың штаттық және экстремалдық жағдайында ядролық және термоядролық энергетика мен өнеркәсiп үшiн материалдарды, тораптарды элементтер мен құралымдарды сынау және зерттеу, КТМ токамакада оларды құралымдық материалдарды таңдау және сынау режимi бойынша ұсыныстар әзiрлеу, термоядролық энергетиканың проблемалары бойынша инвестиция тарту және халықаралық ынтымақтастықты қамтамасыз ету, жаңа технологиялық шешімдер мен ядролық және термоядролық қондырғылардың құралымдарын меңгеру, жаһандық халықаралық жүйенің құрамында геофизикалық мониторинг желiлерiн одан әрi дамыту, электр энергиясы мен электр тасымалдаушыларды импорттың орнына қолдану, нашар зерттелген және қиын алынатын орташа, шағын кендi және кенi жоқ объектiлердi кешендi бағалау әдiстерiн жетiлдiру.

1. Стоимость:  699947 тысяч тенге (шестьсот девяносто девять миллионов девятьсот сорок семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года N 405 "Об утверждении научно-технической программы "Развитие атомной энергетики в Республике Казахстан" на 2004-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2005 года N 927 "Об утверждении Программы по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  разработка наукоемких ядерных технологий, направленных на развитие атомной науки, техники и повышение безопасности и эффективности атомной энергетики. Достижение устойчивого развития страны путем диверсификации отраслей экономики, способствующей отходу от сырьевой направленности, подготовка условий для перехода в долгосрочном плане к сервисно-технологической экономике.
5. Задачи бюджетной программы:  научно-техническая поддержка атомной отрасли в Казахстане на основе передовых технологий с учетом опыта ведущих атомных держав, развития аппаратурной и методической базы радиоэкологических исследований, создание эффективной системы обращения с радиоактивными отходами и отработанным ядерным топливом на уровне современных международных требований, создание национальной отрасли производства радиофармпрепаратов, испытания и исследования материалов, узлов, элементов и конструкций для ядерной и термоядерной энергетики и промышленности в штатных и экстремальных условиях эксплуатации, разработка рекомендаций по выбору конструкционных материалов и режимам испытаний их в токамаке КТМ, привлечение инвестиций и обеспечение международного сотрудничества по проблемам термоядерной энергетики, отработки новых технологических решений и конструкций ядерных и термоядерных установок, дальнейшее развитие сети геофизического мониторинга в составе глобальной международной системы, замещение импорта электроэнергии и энергоносителей, совершенствование методов комплексной оценки слабоизученных и трудноизвлекаемых средних, малых рудных и не рудных объектов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Отын-энер-
гетика
кешенi,
мұнай-
химия және
минералдық
ресурстар
саласын-
дағы тех-
нологиялық
сипаттағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
1. "2004-2008 жылдарға арналған  Қазақстан Республикасында атом
энергетикасын дамыту" ғылыми-
технологиялық сипаттағы техникалық
бағдарламаларын іске асыру.
2. Қазақстандық термоядролық
материалтану реакторын жасау мен пайдалануды ғылыми-техникалық
қолдау.
3. Қазақстан Республикасының
пайдалы қазбаларының
орташа, шағын кен орындарын игеру және тендер алдындағы дайындық кезiндегi геотехнологиясын дамыту.
4. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлi-
гінің бұйрығымен бекiтiлген, сатылып алынатын жабдықтар тізбесiне сәйкес қолданбалы ғылыми зерттеулердi жүзеге асыратын ғылыми ұйымдарға күрделi трансферттердi аудару.
5. Мемлекеттiк ғылыми-техникалық
сараптама жүргізу жөнiндегі қызметтер-
ге ақы төлеу.
Ақпан-жел-
тоқсан
Ақпан-жел-
тоқсан
Ақпан-жел-
тоқсан
Ақпан-жел-
тоқсан
Сәуір-
қыр-
күйек
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
- "Қазақстан Республикасында атом энергетикасын дамыту" бағдарламасы бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу:
талдамалы әдiстемелер кешенi: табиғи сулар мен өсiмдiктерде уран мен оның еншiлес өнiмдерiнің аса сезiмталдығын анықтау үшін әдiстемелер кешенi;
ҚР аумағында РАҚО-ның цифрлық картасы; ядролық және басқа радиоактивтiк материалдардың пайда болу уақыты мен орнын сәйкестендiру үшін әдiстемелер кешенi; қоршаған ортаға РАҚО-ның радиациялық әсерiн бағалау әдiстемесi; халыққа дозалық жүктемесiнің мәнi; РАҚО-ның радиоэкологиялық қауiп-қатерiнің дәрежесi туралы қорытынды;
"ДМСА-99м Тс", "Пирофосфат-99мТс" реагенттерiнің лиофилденген жинақтарының сапасын бақылау әдiстемесi мен өндiрiстің технологиялық регламенті;
ауыл шаруашылығы үшін сірне алу үшін технологиялық регламент;
жер сiлкінісi және үлгілік жарылыстар жөнiнде деректер қоры; автоматты, интерактивтi бюллетень; сейсмограмдардың станциялық базалары; белгiлi полигондардың аудандарындағы сейсмикалық оқиғалардың каталогтары;
сынақ хаттамалары; ЯСЖТШҰ үшiн ұсыныстар;
РАҚ-дың оқшауланған объектілердің экологиялық қауіпсiз орналасуы үшiн тау жыныстарының сапасын зерттеудің негiзделген әдiстерi мен технологиялары;
Дерекқор құрамындағы электронды паспорттар, енгiзу жөнiндегi жарнамалық өнiмдер және ұсыныстар;
- Қазақстандық термоядролық материалтану реакторын жасауды және пайдалануды ғылыми-техникалық қолдау жөнiнде қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу:
Реакторлық тәжiрибелер әдiстемесi, тәжiрибелiк құрылғылар және стендiлер;
елдің энергетика саласының негiзгi техникалық-экономикалық параметрлерiн математикалық үлгiлеу мен болжау үшiн әдiстемелер мен компьютерлiк код, Қазақстан энергетикасын дамытудың есептiк үлгiлеу нәтижелерi мен 2050 жылға дейiнгi кезеңде республикада шағын және орташа қуатты АЖЭС салу жөнiндегi ұсыныстар;
ядролық отынның кез келген құрамының, сондай-ақ ұнтақталған суспензияның сұйық металдық, сұйық тұзды қасиеттерiн жылуфизикалық және ядролық-физикалық есептеу әдiстемесi; бiрiншi кезекте имитациялық құрылғыларды дайындауды жиынтықтылау және бастау;
жоба бойынша негiзгi ақпараттан тұратын КТМ токамактың Web-бетi;
шешу үшін есептер мен теоретикалық материалды енгізген плазмалық физика бойынша оқу құралы, "Курчатов институты" РҰО ИЯС ИВК-ға жойылған деректердi алу үшін аппараттық-бағдарламалық қамтамасыз етумен сәйкесетiн компьютерлiк сыныптар;
пайдалы қазбалардың орташа, шағын кен орындарын игерудің және тендер алдындағы дайындық кезiнде геотехнологияларды дамыту жөнiнде қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу:
нашар зерттелген кен орындарын үлгiлеу және бағалау әдiстемесi;
бұрғылау жағдайларына және керннің жай-күйiне қолайлы бағытталған керндi iрiктеу құралдарын жұмыс үлгiсiне конструкторлық құжаттама.
Түпкiлiктi нәтиже:
Атом энергетикасы саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер бойынша: өнеркәсiптік өндiрiстi одан әрi өсiруге бағытталған жұмыстардың iрi кешенiн ғылыми-техникалық және технологиялық қолдау, импортты алмастыратын және сараптық бағдарланған өнiмдердi шығаруды ұйымдастыру, жаңа ғылымды қажетсiнетiн және жоғары технологиялық өндiрiстердi құру және тұтас экономиканы инновациялық қайта құру;
Пайдалы қазбалардың орташа және шағын кен орындарын игерудің және тендер алдындағы дайындық кезінде геотехнологияларды дамыту жөнiнде: жете зерттелмеген кен объектілерiн геологиялық-технологиялық-экономикалық бағалау және ақауға шығару, қорлар мен объектiлердi үлгiлеудің жаңа технологияларын бағалауға қойылатын талаптар, кендердің байытылуын бағалауды жетiлдiру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бағыттар бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулердің құны (ғылыми-техникалық сараптауды қоса алғанда): атом энергетикасын дамытуға - 5757716,0 мың теңге; қазақстандық термоядролық материалтану реакторын жасау және пайдалануды ғылыми-техникалық қолдауға - 70183,0 мың теңге; пайдалы қазбалардың орташа, шағын кен орындарын игерудің және тендер алдындағы дайындық кезiнде геотехнологияларды дамытуға - 30500,0 мың теңге;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Прикладные
научные ис-
следования
технологи-
ческого ха-
рактера в
области топ-
ливно-энер-
гетического
комплекса,
нефтехимии и
минеральных
ресурсов
1. Реализация
научно-техничес-
кой программы
"Развитие атомной
энергетики в
Республике
Казахстан на
2004-2008 годы".
Февраль-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
2. Научно-техни-
ческая поддержка
создания и экс-
плуатации казах-
станского термо-
ядерного материа-
ловедческого
реактора.
Февраль-
декабрь
3. Развитие гео-
технологии при
освоении и пред-
тендерной подго-
товке средних,
малых месторожде-
ний полезных ис-
копаемых Респуб-
лики Казахстан.
Февраль-
декабрь
4. Перечисление
капитальных
трансфертов
научным организа-
циям, осуществля-
ющим прикладные
научные исследо-
вания, согласно
перечня приобре-
таемого оборудо-
вания, утвержден-
ного приказом
Министерства
энергетики и
минеральных ре-
сурсов Республики
Казахстан.
Апрель-
сентябрь
5. Оплата услуг
по проведению
государственной
научно-техничес-
кой экспертизы.
Январь-
декабрь
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямые результаты:
- проведение прикладных научных исследований по программе "Развитие атомной энергетики в Республике Казахстан":
комплекс аналитических методик; комплекс методик для высокочувствительного определения урана и его дочерних продуктов в природных водах и растениях;
цифровая карта РОО на территории РК; комплекс методик для идентификации места и времени происхождения ядерных и других радиоактивных материалов; методика оценки радиационного воздействия РОО на окружающую среду; значения дозовой нагрузки на население; заключение о степени радиоэкологической опасности РОО;
технологический регламент производства и методики контроля качества лиофилизированных наборов реагентов "ДМСА-99м Тс", "Пирофосфат-99м Тс";
технологический регламент для получения гелей для сельского хозяйства;
база данных по землетрясениям и калибровочным взрывам; автоматический, интерактивный бюллетень; станционные базы сейсмограмм; каталоги сейсмических событий в районах известных полигонов;
протоколы испытаний; предложения для ОДВЗЯИ;
обоснованные методы и технологии изучения качества горных пород для экологически безопасного размещения объектов изоляции РАО;
электронные паспорта в составе базы данных, рекламные продукты и рекомендации по внедрению;
- проведение прикладных научных исследований по научно-технической поддержке создания и эксплуатации казахстанского термоядерного материаловедческого реактора:
методика реакторных экспериментов, экспериментальные устройства и стенды;
методики и компьютерный код для математического моделирования и прогнозирования основных технико-экономических параметров энергетической отрасли страны, результаты расчетного моделирования развития энергетики Казахстана и рекомендации по сооружению в республике АТЭС малой и средней мощности на период до 2050 года;
методика расчета теплофизических и ядерно-физических свойств жидкометаллического, жидкосолевого ядерного топлива любого состава, а также порошковых суспензий; комплектация и начало изготовления имитационной установки первой очереди;
Web-страница токамака КТМ, содержащая основную информацию по проекту;
учебное пособие по физике плазмы, включающее теоретический материал и задачи для решения, специализированные компьютерные классы с соответствующим аппаратно-программным обеспечением для удаленного доступа к ИВК ИЯС РНЦ "Курчатовский институт";
- проведение прикладных научных исследований по развитию геотехнологии при освоении и предтендерной подготовке средних, малых месторождений полезных ископаемых:
методика моделирования и оценки слабоизученных рудных объектов;
конструкторская документация на рабочие модели средств отбора ориентированного керна применительно к условиям бурения и состоянию керна.
Конечный результат:
- по прикладным научным исследованиям в области атомной энергетики: научно-техническая и технологическая поддержка и сопровождение большого комплекса работ, направленных на сопровождение дальнейшего роста промышленного производства, импортозамещения и организацию выпуска экспортоориентированной продукции, создание новых наукоемких и высокотехнологичных производств и в целом на инновационное преобразование экономики;
- по развитию геотехнологии при освоении и предтендерной подготовке средних, малых месторождений полезных ископаемых: геолого-технолого-экономическая оценка и разбраковка недоизученных рудных объектов, требования к оценке запасов и новые технологии моделирования объектов, совершенствование оценки обогатимости руд.
Финансово-экономический результат: стоимость прикладных научных исследований (включая проведение научно-технической экспертизы) по направлениям: развитие атомной энергетики - 575716,0 тыс. тенге; научно-техническая поддержка создания и эксплуатации казахстанского термоядерного материаловедческого реактора - 70183,0 тыс. тенге; развитие геотехнологии при освоении и предтендерной подготовке средних, малых месторождений полезных ископаемых - 30500,0 тыс. тенге;

Ғылыми ұйымдар үшiн бағыттары бойынша ғылыми жабдықтар сатып алынды: Қазақстан Республикасында атом энергетикасын дамытуға - 5224,0 мың теңге; қазақстандық термоядролық материалтану реакторын жасауды және пайдалануды ғылыми-техникалық қолдауға - 12224,0 мың теңге; Қазақстан Республикасының пайдалы қазбаларын орташа және шағын кен орындарын игерудің және тендер алдындағы геотехнологияларды дамытуға - 6100,0 мың теңге.
Уақтылығы: жасалатын шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапасы: ядролық және термоядролық энергетика мен өнеркәсiптің қауiпсіздiгi және тиiмділігі, радиациялық-қауіптi жерлерде қоршаған ортаның мониторинг жүйесiн құру;
кендi және кенi жоқ объектiлердi бағалаудың жетiлдiрiлген әдiстемелерi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
308-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Қазақстандық Тоқамақ термоядролық материалтану реакторын құру"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1072970 мың теңге (бiр миллиард жетпiс екi миллион тоғыз жүз жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриялық-инновациялық даму стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы , "Қазақстан Республикасын Халықаралық термоядролық реактор жобасына енгiзу туралы ИТЭР кеңесi сессиясының 1994 жылғы 28 шiлдедегi шешiмiнiң шеңберiндегi қызметiн дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 1998 жылғы 22 шiлдедегi N 143-Ө  өкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : реакторлық материалтануға арналған Қазақстан Республикасындағы алғашқы Токамак (КТМ) термоядролық қондырғысын құру, Қазақстан Республикасында ғылымды қажетсiнетін және ядролық технологияларды дамыту, термоядролық реакторлардың конструкциялық материалдарына зерттеу жүргiзу, материалдарды зерттеудің жаңа кешендi әдiстерiн меңгеру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : зерттеу жүргізу үшін физикалық диагностикалар әдiстемелерi мен жүйелерiн әзiрлеу және игеру; құрастырылатын материалдарды сынау әдiстерiн меңгеру; өлшемдердің әдiстемелiк базасын жасау, басқарылатын термоядролық синтез саласында зерттеулер жүргiзу үшiн халықаралық зертхана құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

для научных организаций приобретено научное оборудование по направлениям: развитие атомной энергетики в Республике Казахстан - 5224,0 тыс. тенге; научно-техническая поддержка создания и эксплуатации казахстанского термоядерного материаловедческого реактора - 12224,0 тыс. тенге; развитие геотехнологии при освоении и предтендерной подготовке средних, малых месторождений полезных ископаемых Республики Казахстан - 6100,0 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: безопасность и эффективность ядерной и термоядерной энергетики и промышленности;
усовершенствованные методики оценки рудных и нерудных объектов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 308
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Создание Казахстанского термоядерного
материаловедческого реактора Токамак"
на 2006 год
1. Стоимость:  1072970 тысяч тенге (один миллиард семьдесят два миллиона девятьсот семьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июля 1998 года N 143-р "О мерах по развитию деятельности в рамках решения сессии совета ИТЭР от 28 июля 1994 года о включении Республики Казахстан в Международный проект термоядерного реактора".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание первой в Республике Казахстан термоядерной установки Токамак (КТМ) для реакторного материаловедения, развитие наукоемких и ядерных технологий в Республике Казахстан, развитие научного потенциала в Республике, проведение исследований конструкционных материалов термоядерных реакторов, отработка новых комплексных методов исследования материалов.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий для разработки и освоения методик и систем физических диагностик для проведения исследований, отработки методов испытаний конструкционных материалов; создания методической базы измерений; создания международной лаборатории для проведения исследований в области управляемого термоядерного синтеза.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

005
Қазақстан-
дық Тоқамақ термоядро-
лық материал-
тану реакторын құру
Заңнамамен белгiленген
тәртiпте бекiтілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес Қазақстанды Тоқамақ  термоядролық материалтану реакторын құру жөнiндегі iс-шараларды орындау:
1. ҚТМ кешенінің негізгі жүйелерiне, оның iшiнде конструкторлық құжаттамаларды орау мен тасымалдауға монтаж бен жөндеуге арналған жұмысшы конструкторлық құжаттамаларды әзiрлеу жөнiндегі жұмыстарды аяқтау.
2. ҚТМ кешенінiң реакторлық корпусын қайта жаңғырту.
Ғимараттар мен құрылыстар салуды жалғастыру.
3. Жабдықтар мен материалдар сатып алу. ҚТМ кешенінің сыртқы электрмен жабдықтау жүйелерiн
монтаждау жөніндегі
жұмыстарды аяқтау.
4. Вакуумдық сору
жүйесiн жасауды
жалғастыру. Жабдықтар мен материалдарды сатып
алу.
5. Жабдықтар мен
материалдарды сатып
алу. КТМ кешенiнің
автоматтандырылған
жүйесін жасау жөнiндегі жұмыстарды
жалғастыру.
6. Жабдықтар мен
материалдарды сатып
алу. ҚТМ қондырғысы-
ның импульсті қоректену жүйелерін
монтаждау.
7. Жабдықтарды,
материалдарды сатып
алу. ҚТМ дайындауды
жалғастыру.
8. Жабдықтар мен
материалдарды сатып
алу. ҚТМ электр
магнитті жүйесiн
құру.
9. Жабдықтар, материалдар сатып
алу. Плазманы жоғары
жиiлiкте қыздыру
жүйесiн құру жөнiнде
жұмыстарды жалғастыру.
10. Жабдықтар, материалдар сатып
алу. Вакуумдық камераны қыздыру мен
кондинцирлеу жүйесiн құру.
11. Жабдықтар,
материалдар сатып
алу. Газ жiберу және
плазманы сөндiру
жүйесiн құру.
12. Жабдықтар, материалдар сатып
алу. КТМ кешенi мен қондырғыларын салқындату жүйесiн
монтаждауды бастау.
13. Отын сатып алу.
Инженерлік жүйелер
мен жылытуды пайдалануды
қамтамасыз ету, ҚТМ
кешенiн қорғау. Физикалық қорғаныш жүйесi. Iске қосу-жөндеу жұмыстары. Жүйенi пайдалануға беру.
14. Пайдалану құжаттамаларын әзiрлеу мен персоналды
дайындауды жалғастыру.
15. Берілген пайдалану параметрлерiн, разряд сценарийлерiн қамтамасыз ету жөнiнде нақтылау есептерiн жүргізу және плазманы КТМ қондырғысының магниттік өрiсiнде ұстау.
қаңтар-жел-
тоқсан
қаңтар-қара-
ша
қаңтар-жел-
тоқсан
қаңтар-жел-
тоқсан
наурыз-жел-
тоқсан
қаңтар-жел-
тоқсан
сәуір-жел-
тоқсан
қаңтар-жел-
тоқсан
қаңтар-жел-
тоқсан
қаңтар-жел-
тоқсан
сәуір-жел-
тоқсан
сәуір-жел-
тоқсан
қаңтар-жел-
тоқсан
сәуір-жел-
тоқсан
қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: ҚТМ кешенiнің жүйелерiне арналған жұмыстық конструкторлық құжаттама. ҚТМ кешенi ғимаратын қайта жаңарту. ҚТМ кешенiн автоматтандырылған басқару жүйелерiн, диагностика, вакуумдық айдау жүйелерiн жасауды жалғастыратын жабдықтар мен материалдардың болуы. ҚТМ қондырғысының шлюздiк құрылғысы. Электр магниттiк жүйе мен қыздыру жүйесi және вакуумдық камераны кондиционерлеу. Iске қосылған сыртқы электрмен қамтамасыз ету жүйесi, жабдықтар мен материалдар (соның iшiнде монтаждалған ЛЭП-220кВ, N 51 шағын станцияны қайта жаңғырту, күштiк трансформаторларды монтаждау, ашық тарату қондырғысы, шағын станциясының электр байланысы); Жылу маусымына арналған отын, инженерлiк жүйелердi, электрмен қамтамасыз ету жүйелерiн пайдалану және КТМ кешенiн қорғау.
Түпкiлiктi нәтиже: Қазақстан Республикасында ғылымды қажетсiнетiн және ядролық технологияларды дамыту үшiн қазақстандық Тоқамақ термоядролық материалтану реакторын (ҚТМ) іске қосу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасы үшiн экономикалық тиiмділік жаңа технологиялық укладтарды iске асыру, ұлттық ғылыми-техникалық әлеуеттi дамыту, ғылым мен өндiрiстiң алшақтығын жою, инновациялық қызметті ынталандыру арқылы жүзеге асырылады.
Уақтылығы: жасалған шарттарға қарай жұмыстардың жоспар-кестелерiне сәйкес.
Сапа: құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
309-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетiнде ауыр
иондарды жеделдету негiзiнде пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенiн құру"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

005
Создание
Казахстанс-
кого термо-
ядерного
материало-
ведческого
реактора
Токамак
Выполнение
мероприятий по
созданию Казах-
станского термо-
ядерного мате-
риаловедческого
реактора Токамак
в соответствии
с утвержденной
в установленном
законодательст-
вом порядке
проектно-сметной
документацией:
1. Завершение
работ по разра-
ботке рабочей
конструкторской
документации на
основные системы
комплекс КТМ, в
том числе КД на
упаковку и
транспортировку,
инструкций по
монтажу и налад-
ке.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
2. Реконструкция
реакторного кор-
пуса комплекса
КТМ.
Продолжение
строительства
зданий и соору-
жений.
Январь-
ноябрь
3. Закупка обо-
рудования, мате-
риалов.
Завершение работ
по монтажу сис-
тем внешнего
электроснабжения
комплекса КТМ.
Январь-
декабрь
4. Продолжение
создания системы
вакуумной откач-
ки. Закупка
оборудования и
материалов.
Январь-
декабрь
5. Закупка обо-
рудования, мате-
риалов.
Продолжение
работ по созда-
нию систем авто-
матизированного
управления комп-
лексом КТМ.
Март-
декабрь
6. Закупка обо-
рудования, мате-
риалов. Монтаж
системы импульс-
ного питания
КТМ.
Январь-
декабрь
7. Закупка обо-
рудования, мате-
риалов.
Продолжение из-
готовления шлюза
КТМ.
Апрель-
декабрь
8. Закупка обо-
рудования, мате-
риалов.
Продолжение
изготовления
электромагнитной
системы КТМ.
Январь-
декабрь
9. Закупка обо-
рудования, мате-
риалов.
Продолжение
работ по созда-
нию системы
высокочастотного
нагрева плазмы.
Январь-
декабрь
10. Закупка
оборудования,
материалов.
Продолжение
создания системы
прогрева и кондициониро-
вания вакуумной
камеры.
Январь-
декабрь
11. Закупка обо-
рудования, мате-
риалов.
Создание системы
газонапуска и
гашения плазмы.
Апрель-
декабрь
12. Закупка
оборудования,
материалов.
Начало монтажа
систем охлажде-
ния комплекса и
установки КТМ.
Апрель-
декабрь
13. Закупка топ-
лива.
Обеспечение
эксплуатации
инженерных сис-
тем и отопления
и охрана комп-
лекса КТМ.
Январь-
декабрь
14. Продолжение
разработки экс-
плуатационной
документации и
подготовки пер-
сонала.
Апрель-
декабрь
15. Проведение
уточняющих рас-
четов по обеспе-
чению заданных
эксплуатационных
параметров, сце-
нариев разряда и
удержания плазмы
в магнитном поле
установки КТМ.
Январь-
декабрь
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выпуск рабочей конструкторской документации на системы комплекса КТМ. Реконструированные здания комплекса КТМ. Наличие оборудования и материалов для продолжения создания систем автоматизированного управления комплексом КТМ, диагностики, вакуумной откачки, электромагнитной системы, системы высокочастотного нагрева плазмы, прогрева и кондиционирования. Изготовленное шлюзовое устройство установки КТМ, работы по созданию электромагнитной системы, системы вакуумной откачки и системы прогрева и кондиционирования вакуумной камеры. Оборудование и материалы, запущенная в эксплуатацию система внешнего электроснабжения (в том числе смонтированная ЛЭП-220кВ, реконструированная подстанция N№51, смонтированные силовые трансформаторы, открытое распределительное устройство, электросвязь подстанций). Топливо для отопительного сезона, эксплуатация инженерных систем, систем электроснабжения и охрана комплекса КТМ.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию казахстанского термоядерного материаловедческого реактора Токамак для развития наукоемких и ядерных технологий в Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: экономическая эффективность для Республики Казахстан достигается посредством реализации новых технологических укладов, развития национального научно-технического потенциала, преодоление разрыва между наукой и производством, стимулирования инновационной деятельности.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 309
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Создание в Евразийском национальном университете
им. Л.Н. Гумилева междисциплинарного научно-исследовательского
комплекса на базе ускорителя тяжелых ионов"
на 2006 год

1. Құны : 617840 мың теңге (алты жүз он жетi миллион сегiз жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының индустриалдық-инновациялық даму стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ғылымды қажетсiнетiн озық технологияларды және импортты алмастырушы өндiрiстердi дамыту үшін физика, химия және биология салаларында зерттеулер жүргізу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : физика, химия және биология салаларында ғылыми-технологиялық зерттеулер жүргiзу үшiн жабдықтар дайындау және ауыр иондарды үдеткiш базасында пәнаралық ғылыми-зерттеу орталығының құрылысын аяқтау жөнiндегi шарттарды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
7
1
006
Л.Н.Гуми-
лев атындағы Еуразия ұлттық универси-
тетiнде ауыр иондарды жеделдету негiзiнде пәнаралық ғылыми-
зерттеу
кешенiн құру
Мыналарға сәйкес іс-шараларды орындау
("Мемсараптау"  РМК-ның 2005 жылғы 1 сәуiрдегi N 2-156/05 қорытындысы):
1) будаларды тасымалдау арналарымен ауыр иондардың министрлiгi циклотронын жөндеу, тасымалдау, құрастыру және iске қосу;
2) ауыр көп зарядты иондардың инжектор-
имплантаторын жөндеу, тасымалдау, құрастыру және iске қосу;
3) ғылыми-
технологиялық зертханаларға  арналған технологиялық жабдықтарды жөндеу, тасымалдау, құрастыру және iске қосу;
4) кешендi автоматтандыруды қамтамасыз ету үшін зертханалық жиһаздар, жабдықтар, компьютерлiк техникалар сатып алу;
5) ғимараттың құрылысын аяқтау, инженерлік жүйелердің пайдаланылуын қамтамасыз ету, кешендi жылыту және қорғау, тұтас ауыр иондардың үдеткіші негізінде пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенiн іске қосу.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тура нәтиже:
1. Жасалды, құрастырылды, жеткiзiлдi және iске қосылды:
- салмағы 74 т., магниттерiнің диаметрi 1.65 м., ДС-60 циклотроны үшiн жабдық;
- ауыр иондардың жеделдетiлген будаларын тасымалдау үшін арналар (2 арна);
- ЭЦР - көздерi базасында ауыр көп зарядты иондардың инжектор-имплантаторы (тұтынылатын қуаты 150 кВт);
- жаңа материалдардың ғылыми-технологиялық зертханасы және атомдық физика және материалтану ғылыми-тәжiрибелiк зертханасы үшін тректiк жарғақтар мен талдамалық жабдықтың тәжiрибелiк лектерiн алуға арналған технологиялық жабдықтар.

1. Стоимость:  617840 тысяч тенге (шестьсот семнадцать миллионов восемьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  проведение исследований в области физики, химии и биологии для развития передовых наукоемких технологий и импортозамещающего производства.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий по завершению строительства междисциплинарного научно-исследовательского комплекса на базе ускорителя тяжелых ионов и изготовлению оборудования для проведения научно-технологических исследований в области физики, химии и биологии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п\п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Создание в
Евразийском
национальном
университете
им. Л.Н.
Гумилева
междисципли-
нарного
научно-исс-
ледовательс-
кого комп-
лекса на ба-
зе ускорите-
ля тяжелых
ионов
Выполнение меро-
приятий по соз-
данию междисцип-
линарного науч-
но-исследовате-
льского комплек-
са на базе уско-
рителя тяжелых
ионов в соответ-
ствии с утверж-
денной проектно-сметной докумен-
тацией (заключе-
ние РГП "Госэкс-
пертиза" на ПСД
от 1 апреля 2005
года N 2-156/
05):
1) наладка,
транспортировка
монтаж и запуск
циклотрона тяже-
лых ионов с
каналами транс-
портировки пуч-
ков;
2) наладка,
транспортировка,
монтаж и запуск
инжектора-
имплантатора
тяжелых много-
зарядных ионов;
3) наладка,
транспортировка,
монтаж и запуск
технологического
оборудования для
научно-техноло-
гической лабора-
тории;
4) приобретение
лабораторное ме-
бели, оборудова-
ния, компьютер-
ной техники для
обеспечения ав-
томатизации
комплекса;
5) завершение
строительства
здания, обеспе-
чение эксплуата-
ции инженерных
систем, отопле-
ния и охрана
комплекса, за-
пуск в эксплуа-
тацию междисцип-
линарного науч-
но-исследовате-
льского комплек-
са на базе уско-
рителя тяжелых
ионов в целом.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1. Создано, смонтировано, доставлено и запущено:
- оборудование для циклотрона ДС-60 с диаметром магнитов 1.65 м, весом 74 т.,
- каналы для транспортировки ускоренных пучков тяжелых ионов (2 канала);
- инжектор-имплантатор тяжелых многозарядных ионов на базе ЭЦР-источника (потребляемая мощность 150 кВт);
- технологическое оборудование для получения опытных партий трековых мембран и аналитическое оборудование для научно-технологической лаборатории новых материалов и научно-экспериментальной лаборатории атомной физики и материаловедения.

2. Кешенге қызмет көрсету үшін 20 маман дайындалды.
3. Жалпы алаңы 3,5 мың шаршы метр пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенi ғимаратының құрылысы аяқталды,
- мамандандырылған талдамалы жабдықпен: NEC Corporashen фирмасының тәжiрибелiк физикалық камерамен; электронды микроскоптармен; спектрметриялық жабдық және зертханалық жиһазбен жарақтандырылған.
Түпкiлiктi нәтиже: физика, химия және биология салаларында зерттеулер жүргiзу үшiн, ғылымды қажетсiнетiн озық технологияларды және импортты алмастырушы өндiрiстердi дамыту үшiн ауыр иондардың үдеткiш базасында пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенiн пайдалануға қосу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: базалық қондырғылар мен қазiргi техникаларды қолдану арқылы ғылыми-зерттеу институттары үшiн ғылыми-инженер кадрларының практикалық дайындықтарының мүмкiншiлiгi, сондай-ақ ғылымды қажетсiнетiн озық технологияларды және импортты алмастырушы өндiрiстердi дамыту үшiн ғылыми тәжiрибелер жүргiзу.
Уақытылығы: жұмыстардың жоспар-кестесi мен жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
310-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Курчатов қаласында "Ядролық технологиялар паркi" технопаркiн құру"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1100000 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламаларын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 12 тамыздағы N 832  қаулысымен  "Ядролық технологиялар паркi" акционерлiк қоғамын құру туралы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ядролық энергетика саласында жаңа технологиялар мен жоғары технологиялық әзiрлемелердi құру және енгізу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жоғары технологиялық әзiрлемелердi нарыққа шығаруды қамтамасыз ету үшін осы заманғы инфрақұрылым құруды, оларды өнеркәсіптік өндiрiске енгізуді, жаңа технологияларды дамыту және Курчатов қаласының қазiргi әлеуметтік-экономикалық проблемаларын шешудi қамтамасыз ететiн "Ядролық технологиялар парк" АҚ-ның жарғылық капиталын құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

2. Подготовлено 20 специалистов для обслуживания комплекса.
3. Завершено строительство здания междисциплинарного научно-исследовательского комплекса общей площадью 3,5 тысячи квадратных метров, оснащенное:
- специализированным аналитическим оборудованием: экспериментальная физическая камера фирмы NEC Corporashen; электронные микроскопы; спектрометрическое оборудование и лабораторной мебелью.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию междисциплинарного научно-исследовательского комплекса на базе ускорителя тяжелых ионов для проведения исследований в области физики, химии и биологии, для развития передовых наукоемких технологий и импортозамещающего производства.
Финансово-экономический результат: возможность практической подготовки научно-инженерных кадров для научно-исследовательских институтов с применением базовых установок и современной техники, а также проведение научных экспериментов для развития передовых наукоемких технологий и импортозамещающего производства.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 310
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Создание технопарка "Парк ядерных технологий"
в городе Курчатове" на 2006 год
1. Стоимость:  1100000 тысяч тенге (один миллиард сто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2005 года N 832 "О создании акционерного общества "Парк ядерных технологий".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание и внедрение новых технологий и высокотехнологичных разработок в сфере ядерной энергетики.
5. Задачи бюджетной программы:  формирование уставного капитала АО "Парк ядерных технологий", обеспечивающего создание современной инфраструктуры для продвижения высокотехнологичных разработок на рынок, внедрения их в промышленное производство, развития новых технологий и решения существующих социально-экономических проблем г. Курчатова.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

007
Курчатов қаласында "Ядролық техноло-
гиялар паркі" техно-
паркін құру
"Ядролық  техноло-
гиялар паркі"
технопаркiн құру үшiн, "Ядролық  технологиялар паркі" АҚ-тың жұмыс
iстеуiн қамтамасыз
ету үшін, ядролық реакторлық кешенiнiң
жобалық-сметалық
құжаттамасын әзiрлеудi бастау үшiн және әкiмшiлiк-
өндiрiстік сектор ғимаратының құрылысын бастау үшiн "Ядролық технологиялар паркі"
АҚ-тың жарғылық капиталын ұлғайту.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
"Ядролық технологиялар паркі" АҚ-тың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, инженерлiк iздеулер, жобалауға арналған тапсырма, инженерлiк коммуникацияларға жобаланатын объектiлердi қосудың техникалық жағдайлары, сәулет-жоспарлау тапсырмасы;
радиациялық технологиялар кешенінiң ЖСҚ 1-сатысы;
жобаның паспорты, ортақ түсiндiрме жазба, объектінің бас жоспары, технологиялық шешiмдер, өндiрiстi және кәсiпорынды басқару, сәулет-құрылыс шешiмдерi, инженерлiк жабдық, желiлер мен жүйелер, құрылысты ұйымдастыру, қоршаған ортаны қорғау, азаматтық қорғаныстың инженерлiк-техникалық iс-шаралары, ядролық реакторлық кешен жобасының төтенше жағдайлардың алдын алу жөнiндегi iс-шаралары;
сыртқы инженерлiк және коммуникациялық желілерге, кiреберiс жолдарға, жолдарға жұмыстарының басталуы;
бекiтілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес әкiмшілік-өндiрiстiк секторы құрылыстарының басталуы.
Түпкiлiктi нәтиже: "Ядролық технологиялар паркі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту ядролық энергетика саласында инновациялық технологияларды дамытуға мүмкiндiк бередi.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жарияланған акциялардың санын көбейту.
Уақтылығы: жоспар-кестеге сәйкес.
Сапасы: орындалған жұмыстардың құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкестiгi.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
311-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Уран кенiштерiн тұмшалау және жою, техногендiк қалдықтарды көму"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 700507 мың теңге (жетi жүз миллион бес жүз жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Уранкентарату" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1998 жылғы 21 желтоқсандағы N 1311  қаулысы ; "Уран өндiрушi кәсiпорындарды консервациялаудың және уран кен орындарын әзiрлеу салдарын жоюдың 2001-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 25 шілдедегi N 1006  қаулысы .

007
Создание
технопарка
"Парк
ядерных
технологий"
в городе
Курчатове
Увеличение устав-
ного капитала АО
"Парк ядерных тех-
нологий" для соз-
дания технопарка
"Парк ядерных тех-
нологий" на обес-
печение функциони-
рования АО "Парк
ядерных техноло-
гий", начало раз-
работки проектно-
сметной документа-
ции ядерного реак-
торного комплекса
и начало строите-
льства зданий ад-
министративно-
производственного
сектора.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
обеспечение функционирования АО "Парк ядерных технологий";
инженерные изыскания, задание на проектирование, технические условия на подключение проектируемых объектов к инженерным коммуникациям, архитектурно-планировочное задание;
I стадия ПСД комплекса радиационных технологий;
паспорт проекта, общая пояснительная записка, генеральный план объекта, технологические решения, управление производством и предприятием, архитектурно-строительные решения, инженерное оборудование, сети и системы, организация строительства, охрана окружающей среды, инженерно-технические мероприятия гражданской обороны, мероприятия по предупреждению чрезвычайных ситуаций проекта ядерного реакторного комплекса;
начало работ по внешним инженерным и коммуникационным сетям, подъездным путям и дорогам;
начало строительства административно-производственного сектора в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией.
Конечный результат: создание в 2008 году Парка ядерных технологий, позволит развивать наукоемкие производства на основе отечественных разработок в сфере ядерных технологий и обеспечит использование в полной мере имеющегося в Республике научно-технического потенциала.
Финансово-экономический результат: развитие инновационных технологий в сфере ядерной энергетики.
Своевременность: согласно плану-графику.
Качество: соответствие выполненных работ строительным нормам и правилам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 311
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение
техногенных отходов" на 2006 год
1. Стоимость:  700507 тысяч тенге (семьсот миллионов пятьсот семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 1998 года N 1311 "О создании Республиканского государственного предприятия "Уранликвидрудник";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2001 года N 1006 "Об утверждении Программы консервации уранодобывающих предприятий и ликвидации последствий разработки урановых месторождений на 2001-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : таратылатын уран өндiрушi кәсiпорындар аудандарындағы тұрғындар мен қоршаған ортаның радиациялық қауiпсіздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : уран кенiштерiн консервациялау және жою, аумақты шұрайландыру және кенiштердiң өнеркәсiптiк алаңдары мен оған жалғасып жатқан аумақта орналасқан техногендiк уран қалдықтарын көму.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Уран
кенiштерiн
тұмшалау
және жою,
техноген-
дiк қалдық-
тарды көму
1. Шығыс кенішiн (Бота бұрым және Жосалы кен орындарын) жоюды
аяқтау.
2. Балқаш Дергачев, Ольгин және Аққан-Бұрлық кен
орындарының өнеркәсiптік алаңдарын тарату -
жұмысты жалғастыру.
3. Батыс кенішін жою (Қызыл сай кен орны) - жұмысты бастау.
4.  4-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31. N 470б қаулысымен.
5. 2001-2010 жылдарға арналған уран кен орындарын әзiрлеу салдарынан уран өндiруші кәсiпорындарды консервациялау және тарату, бағдарламаларды
(бұдан әрi - Бағдарламалар) іске асыру процесi және шеңберiнде орындаудағы қажеттiлiк туындаған
қосымша жұмыстар.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
1) Шығыс кенішін (Бота-Бұрым және Жосалы кен орындары) таратуды аяқтау. Объект таратылады және ведомствоаралық комиссияға тапсырылады.
2) Балқаш, Дергачев, Ольгин және Аққан-Бұрлық кен орындарының өнеркәсiптiк алаңдарын тарату - жұмыстың жалғасуы: орындалған жұмыс көлемi - жұмыс жобасына сәйкес объектiнің жалпы сметалық құнынан 80% аспайды.
3) Батыс кенішін (Қызылсай кен орнын) тарату - жұмыстың басталуы. Орындалған жұмыс көлемi - жұмыс жобасына сәйкес объектiнiң жалпы сметалық құнынан 25 % аспайды.
4)  4-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
5) Бағдарламаларды орындау процестерi мен шеңберiнде қажеттілік туындаған қосымша жұмыстар орындалды.
Түпкiлiктi нәтиже: Жұмыс аяқталғаннан кейiн аймақтың радиациялық ластану деңгейi жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес жобалық көрсеткiштердi жоғарлатпау керек.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жобаны бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттаманың құнының шегiнде iске асыру.
Уақтылылығы: күнтiзбелiк жұмыс жоспарына сәйкес.
Сапасы: жобаларға сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
312-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение радиационной безопасности населения и окружающей среды в районах ликвидируемых уранодобывающих предприятий.
5. Задачи бюджетной программы:  консервация и ликвидация урановых рудников, рекультивация территорий и захоронение техногенных урановых отходов, размещенных на промплощадках рудников и прилегающей к ним территории.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Консервация
и ликвидация
урановых
рудников,
захоронение
техногенных
отходов
1. Завершение лик-
видации восточного
рудника (месторож-
дения Бота-Бурум
и Джусандалинс-
кое).
2. Ликвидация
промплощадок
месторождений
Балкашинское,
Дергачевское,
Ольгинское и
Аккан-Бурлук -
продолжение работ.
3. Ликвидация
Западного рудника
(месторождение
Кызылсай) начало
работ.
4.  (Пункт исключен - от 31 июля 2006 года N 470б) .
5. Дополнительные
работы, потреб-
ность в выполнении
которых возникла в
рамках и процессе
реализации Програ-
ммы консервации
уранодобывающих
предприятий и лик-
видации последст-
вий разработки
урановых месторож-
дений на 2001-
2010 годы (далее
Программы).
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1) завершение ликвидации Восточного рудника (месторождения Бота-Бурум и Джусандалинское). Объект будет ликвидирован и сдан Межведомственной комиссии.
2) ликвидация поверхности промплощадок месторождений Балкашинское, Дергачевское, Ольгинское и Аккан-Бурлук - продолжение работ, выполнение объема работ - не менее 80 % от общей сметной стоимости объекта в соответствии с рабочим проектом.
3) ликвидация Западного рудника (месторождение Кызылсай) - начало работ. Выполнение объема работ - не менее 25 % от общей сметной стоимости объекта в соответствии с рабочим проектом.
4)  (исключен - от 31 июля 2006 года N  470б );
5) выполнены работы, необходимость в которых возникла в процессе и в рамках исполнения Программы.
Конечный результат: уровень радиационного загрязнения территории после окончания работ не должен превышать проектных показателей в соответствии с проектно-сметной документацией.
Финансово-экономический результат: реализация проекта в пределах утвержденной стоимости проектно-сметной документации.
Своевременность: в соответствии с календарным планом работ.
Качество: в соответствии с проектами.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 312
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна"
на 2006 год

1. Құны : 533499 мың теңге (бес жүз отыз үш миллион төрт жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қарағандыкөмiр" мемлекеттік холдингтiк компаниясының құрылымын қайта ұйымдастыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1995 жылғы 1 қарашадағы N 1415  қаулысы ; "Қарағанды көмiр бассейнiнiң тиiмсіз шахталарын одан әрi жабу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 29 қыркүйектегi N 1479  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жабылатын газы мол шахталардан болуы мүмкiн жағымсыз әсерлерден Қарағанды облысы тұрғындарының өмiр тiршілігін қауіпсіз жағдайлармен қамтамасыз ету және кен жұмыстарымен бұзылған жерлердi шұрайландыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын тарату жөнiндегi техникалық iс-шараларды орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Қарағанды көмір бассейні-
нің шахталарын жабу
"Қарағанды көмiр" АҮАҚ N 1 шахталарын жабу:
1) тарату жұмыстарын
жүргізу;
2) жалпы шахталық
және басқа шығындар;
3) жобалау-
іздестiру жұмыстары.
2. "Қарағанды көмiр" АҮАҚ N 2 шахталарын жабу:
1) тарату жұмыстарын
жүргiзу;
2) жалпы шахталық және басқа шығындар;
3) жобалау-іздестiру
жұмыстары.
3. "Қарағанды көмiр"
АҮАҚ N 3 шахталарын
жабу:
1) тарату жұмыстарын
жүргізу;
2) жалпы шахталық
және басқа шығындар;
3) жобалау-іздестіру
жұмыстары.
4. "Арман" ЖШС N 1 шахталарын жабу:
1) тарату жұмыстарын
жүргiзу;
2) жалпы шахталық
және басқа шығындар;
3) жобалау-іздестiру
жұмыстары.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер :
Тура нәтиже: жобаға сәйкес төрт шахта бойынша тарату жұмыстарын жалғастыру.
Түпкiлiктi нәтиже: Актi бойынша жергiлiктi атқарушы органдарға берiлген 200,8 га шұрайландырылған жер аумағы.
Қаржы-экономикалық нәтиже: оларды жабу басталғаннан бастап шахталарда тарату жұмыстарының орындалу көлемi:
"Қарағандыкөмiр" АҮАҚ N 1 шахтасында - 42,2%; "Қарағандыкөмiр" АҮАҚ N2 - 53,2%; "Қарағандыкөмiр" АYАҚ N 3 - 34,7%; "Арман" ЖШС N1 - 81,2%; жерлердi шаруашылық айналымына қайтару.
Уақтылылығы: күнтізбелiк жұмыс жоспарына сәйкес.
Сапасы: жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес жұмыстарды орындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
313-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Жылу-энергетика кешенiн дамыту"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  533499 тысяч тенге (пятьсот тридцать три миллиона четыреста девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 01 ноября 1995 года N 1415 "О вопросах реорганизации структуры Государственной холдинговой компании "Карагандауголь";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 1999 года N 1479 "О дальнейшем закрытии нерентабельных шахт Карагандинского угольного бассейна".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение безопасных условий жизнедеятельности населения Карагандинской области от возможного отрицательного воздействия закрываемых газообильных шахт и рекультивация нарушенных горными работами земель.
5. Задачи бюджетной программы:  выполнение технических мероприятий по ликвидации шахт Карагандинского угольного бассейна.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Закрытие шахт Кара-
гандинского угольного
бассейна
1. Закрытие шах-
ты N 1 АООТ "Ка-
рагандакомир":
1) проведение
ликвидационных
работ;
2) общешахтные и
прочие затраты;
3) проектно-
изыскательские
работы.
2. Закрытие шах-
ты N№2 АООТ "Ка-
рагандакомир":
1) проведение
ликвидационных
работ;
2) общешахтные и
прочие затраты;
3) проектно-
изыскательские
работы.
3. Закрытие шах-
ты N№3 АООТ "Ка-
рагандакомир":
1) проведение
ликвидационных
работ;
2) общешахтные
и прочие затра-
ты;
3) проектно-
изыскательские
заботы.
4. Закрытие
шахты N 1 ТОО
"Арман":
1) проведение
ликвидационных
работ;
2) общешахтные и
прочие затраты;
3) проектно-
изыскательские
работы.
Январь-декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: продолжение ликвидационных работ по четырем шахтам в соответствии с проектами.
Конечный результат: площадь рекультивированных земель - 200,8 га, переданных местным исполнительными органам по Акту.
Финансово-экономический результат: объем выполненных ликвидационных работ шахтам с начала их закрытия:
шахта N 1 АООТ "Карагандакомир" - 42,2 %; N 2 АООТ "Карагандакомир" - 53,2 %; N 3 АООТ "Карагандакомир" - 34,7 %; N 1 ТОО "Арман" - 81,2 %; возврат земель в хозяйственный оборот.
Своевременность: в соответствии с календарным планом работ.
Качество: выполнение работ в соответствии с проектно-сметной документацией.
ПРИЛОЖЕНИЕ 313
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Развитие топливно-энергетического комплекса"
на 2006 год

1. Құны : 70600 мың теңге (жетпiс миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Энергия үнемдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 25 желтоқсандағы Заңының  3-6 9,    12-баптары , "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  5-бабы ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының  18,   21,   22,   26-баптары ; "2004-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының мұнай-химия өнеркәсiбiн дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қаңтардағы N 101  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты :
1) көмiр өнiмдерінің сапасы мен бәсекеге қабілеттілігін арттыру және көмiр саласының халықаралық стандарттарға көшуiне жағдай туғызу;
2) Қазақстан Республикасында электр және жылу энергиясының сапасына тұрақты бақылау жүйесiн құру; энергия кәсiпорындарының қондырғыларын пайдалану кезiнде энергиямен жабдықтау сенiмдiлiгiн және қауiпсіздiгiн қамтамасыз ету;
3) мұнай-химия кәсiпорындары үшiн қосымша күнтізбегi бойынша тауарлық мұнай-химия өнiмдерiн шығару арқылы көмiрсутегi шикiзатын тереңдетіп тазалау және кешендi қайта өңдеу жөнiндегi ғылыми-техникалық және технологиялық негіздердi құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi :
1) көмiр саласының нормативтiк құжаттарын халықаралық талаптармен үйлестiру;
2) энергетика саласында нормативтiк-техникалық құжаттарды қайта қарау және әзiрлеу;
3) Қазақстан Республикасының мұнай-химия өнеркәсiбiн дамытудың ғылыми-техникалық және ғылыми-әдiстемелiк қамсыздандыру: мұнай-химия өнiмдерi - метанол немесе диметил эфирiн шығарумен ілеспе және табиғи газдарды өңдеу жөнiндегi технологияларды, өндiрiстердi құру; бензол және басқа мұнай-химия өнiмдерiн алу үшiн сұйытылған мұнай газын өңдеудің бiр кезеңдiк каталитикалық процесiнiң технологиясы мен өндiрiсiн құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Жылу-энер-
гетика
кешенiн дамыту
2
101
Көмiр саласының халықара-
лық стандартқа көшуiн қамтамасыз ету
1. Мемлекеттік
стандарттарды әзiрлеу.
1) Шұбаркөл кен орнының тас көмiрi.
Жалпы техникалық шарттар.
2) Минералдық қатты отын. Таңбалау,
буып-түю,  тасымалдау және
сақтау.
3) Минералдық қатты отын. Өнiмдердi
сәйкестендiру.

1. Стоимость:  70600 тысяч тенге (семьдесят миллионов шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 3-6 9,     12 Закона Республики Казахстан от 25 декабря 1997 года "Об энергосбережении";  статья 5  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике"; статьи  18,   21,   22,   26   Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 января 2004 года N 101 "Об утверждении Программы развития нефтехимической промышленности Республики Казахстан на 2004-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:
1) создание условий для повышения качества и конкурентоспособности угольной продукции и перехода угольной отрасли на международные стандарты;
2) создание системы постоянного контроля за качеством электрической и тепловой энергии в Республике Казахстан, обеспечение надежности энергоснабжения и безопасности при эксплуатации установок энергопредприятиями;
3) создание научно-технических и технологических основ для нефтехимического производства по глубокой очистке и комплексной переработке углеводородного сырья с выпуском товарной нефтехимической продукции по цепочке добавленной стоимости.
5. Задачи бюджетной программы:
1) гармонизация нормативных документов угольной отрасли с международными требованиями;
2) пересмотр и разработка нормативно-технических документов в области энергетики;
3) научно-техническое и научно-методическое обеспечение развития нефтехимической промышленности Республики Казахстан: создание технологий, производств по переработке попутных и природных газов с выпуском нефтехимической продукции - метанола или диметилового эфира; создание технологии и производства одностадийного каталитического процесса переработки сжиженного нефтяного газа для получения бензола и другой нефтехимической продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Развитие
топливно-
энергетичес-
кого комп-
лекса
2
101
Обеспечение
перехода
угольной
отрасли на
международ-
ные стандар-
ты
1. Разработка
государственных
стандартов:
1) Угли каменные
Шубаркульского
месторождения.
Общие техничес-
кие условия.
2) Топливо твер-
дое минеральное.
Маркировка, упа-
ковка, транспор-
тирование и
хранение.
3) Топливо твер-
дое минеральное.
Идентификация
продукции.

2. Қолданыстағы
стандарттарға N 1 өзгерiстер:
1) Қазақстан Республикасының
стандарты 3.39-2003
Қазақстан Республикасының
мемлекеттiк сертификация жүйесi.
Көмiрдi сертификаттау
тәртiбi.
2) Iзбес өндiрiсi
үшiн Қазақстан
көмiрi Қазақстан
Республикасының
стандарты 1093-2002.
Жалпы техникалық
талаптар.
3. Қушоқы кен орнының көмiр өнiмдерінің каталогы
мен жiктеуiшiн әзiрлеу.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
3
102
Электро-
энергетика
және мұнай
өңдеу
саласында
норматив-
тiк-техни-
калық
құжаттарды
әзiрлеу
Талаптарға сәйкес электр энергетикасы
саласындағы нормативтiк-техни-
калық құжаттамалар-
ды әзiрлеу:
энергия жабдықтарын
пайдалану кезiнде
энергия жабдықтарын
жөндеу министрлiгi
кезiнде; ауыл шаруашылығын электрлендiру
саласында.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
4
103
Өнеркәсіп-
тің мұнай-
химиялық
саласын
дамыту және құру
1. Метанол немесе
диметил эфирiн (ДМЭ)
алу жөнiнде iлеспе
және табиғи газдарды
өңдеудiң ғылыми-технологиялық
негіздерiн әзiрлеу шеңберiнде технологиялық кешен
үшiн жабдықтарды
жиынтықтылау бойынша
алдын ала техника-
экономикалық негіздемесi мен
техникалық құжаттамасын әзiрлеу.
2. Бензол және басқа
мұнай-химия өнiмдерiн алу үшін
катализаторларды қолданып сұйытылған
мұнай газын өңдеудiң
технологиялық схемасын әзiрлеу.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
1) 3 мемлекеттiк стандарт және қолданыстағы стандарттарға 2 өзгерiс әзiрлендi;
2) Қушоқы кен орны көмiр өнiмдерiн каталогы мен жiктеуіші әзiрлендi;
3) электр энергетикасы саласындағы 20 нормативтiк-техникалық құжат әзiрлендi және қайта қаралды немесе қажеттiден 12%;
4) метанол немесе диметил эфирiн өндiру бойынша технологиялық кешендi құруға арналған алдын ала техникалық-экономикалық көрсеткiштер, катализаторларды пайдалану арқылы бензол алудың технологиялық схемасы.
Түпкіліктi нәтиже:
1) Тұтас көмiр саласы тиiстi халықаралық талаптарға 9,8% стандарттармен қамтамасыз етілетiн болады;
2) Тұтас электр энергетикасы нормативтiк-техникалық құжаттамамен 12%-ға қамтамасыз етiлетiн болады;
3) метанол және диметил эфирiн өндiру бойынша технологиялық кешенінің құрылысына арналған нақты көрсеткiштердi анықтау, бензол алудың принциптi технологиялық схемасы.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мемлекеттік стандартты өңдеудің орташа құны - 1370,0 мың теңге, қолданыстағы стандартты өзгертуге - 945,0 мың теңге, каталог пен жiктеуiшке - 2000,0 мың теңге, нормативтiк-техникалық құжатқа - 1645,0 мың теңге, нормативтiк-техникалық құжатты қайта қарауға - 744,0 мың теңге. 1 млн. т.м газды қайта өңдеу кезiнде алынған мұнай-химия өнiмдерінің құны 180 мыңнан астам АҚШ долларын құрайды, отын нұсқасы бойынша осы көлемдегi газды сату кезiнде - құны 18-20 мың АҚШ долларын құрайды.
Уақтылығы: жұмыстардың күнтізбелік жоспарларына сәйкес.
Сапасы: отын-энергетикалық кешен өнiмдерiнiң бәсекеге қабiлеттілігін халықаралық талаптарға сәйкес нормативтiк-құқықтық, ғылыми-техникалық қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
314-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Радиациялық қауiпсiздiкті қамтамасыз ету"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2. Изменения N 1
к действующим
стандартам:
1) Стандарт Рес-
публики Казах-
стан 3.39-2003
Государственная
система сертифи-
кации Республики
Казахстан.
Порядок сертифи-
кации углей.
2) Стандарт
Республики
Казахстан
1093-2002 Угли
Казахстана для
производства
извести. Общие
технические
требования.
3. Разработка
каталога и клас-
сификатора
угольных продук-
ций Куу-Чекинс-
кого месторож-
дения.
Январь-декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
3
102
Разработка
нормативно-
технической
документации
в области
электро-
энергетики и
нефтедобычи
1. Разработка
нормативно-тех-
нической доку-
ментации в
области электро-
энергетики в
соответствии с
требованиями:
- при эксплуата-
ции энергообору-
дования;
- при ремонте
энергооборудова-
ния;
- в области
электрофикации
сельского
хозяйства.
Январь-декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
4
103
Развитие и
создание
нефтехими-
ческой от-
расли про-
мышленности
1. Разработка
предварительного
технико-экономи-
ческого обосно-
вания и техни-
ческой докумен-
тации по комп-
лектации обору-
дования, для
технологического
комплекса в рам-
ках разработки
научно-техноло-
гической основы
переработки по-
путных и природ-
ных газов по по-
лучению метанола
или диметилового
эфира (ДМЭ).
2.   Разработка
технологической
схемы переработ-
ки сжиженного
нефтяного газа
с использованием
катализаторов
для получения
бензола и другой
нефтехимической
продукции.
Январь-декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1) 3 государственных стандарта и 2 изменения к действующим стандартам;
2) разработан каталог и классификатор угольных продукций Куу-Чекинского месторождения;
3) разработано и пересмотрено 20 нормативно-технических документов в области электроэнергетики (или 12 % от потребности);
4) предварительные технико-экономические показатели на создание технологического комплекса по производству метанола или диметилового эфира, технологическая схема получения бензола с использованием катализаторов.
Конечный результат:
1) угольная отрасль в целом будет обеспечена стандартами, соответствующими международным требованиям, на 9,8 %;
2) электроэнергетика в целом будет обеспечена нормативно-технической документацией на 12 %;
3) определение конкретных показателей на строительство технологического комплекса по производству метанола или диметилового эфира, принципиальная технологическая схема получения бензола.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость разработки: государственного стандарта - 1370,0 тыс. тенге, изменения к действующему стандарту - 945,0 тыс. тенге, каталога и классификатора - 2000,0 тыс. тенге, нормативно-технического документа - 1645,0 тыс. тенге, пересмотра нормативно-технического документа - 744,0 тыс. тенге. При переработке 1 млн. куб. м газа стоимость полученной нефтехимической продукции составит более 180 тыс. долларов США, при продаже этого же объема газа по топливному варианту - стоимость составит 18-20 тыс. долларов США.
Своевременность: соответствие календарным планам работ.
Качество: нормативно-правовое, научно-техническое обеспечение конкурентоспособности продукции топливно-энергетического комплекса в соответствии с международными требованиями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 314
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Обеспечение радиационной безопасности"
на 2006 год

1. Құны : 480000 мың теңге (төрт жүз сексен миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Атом энергиясын пайдалану туралы" 1997 жылғы 14 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының  4,    5,    13-баптары , "Халықтың радиациялық қауiпсiздiгi туралы" 1998 жылғы 23 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының  5, 6, 9-баптары ; "Бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешендi шешу жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 20 қыркүйектегi N 927  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстанның радиациялық және ядролық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының аумағындағы қазiргi радиациялық жағдайды және халық үшiн радиологиялық ахуалды бағалау; кейiнгi радиоэкологиялық мониторингтi жүргiзу үшiн радиациялық-ластанған аумақтар мен алаңдарды белдемдеу; зерттеулер нәтижелерi бойынша радионуклидтермен ластанған аумақтарды оңалту және нормативтен жоғары радиоактивтiк сәулелену жағдайларынан халықты қорғау жөнiндегi ұсыныстарды дайындау; Ертiс химия-металлургия зауытына (бұдан әрi - ЕХМЗ) iргелес аумақтарда радиоактивтiк заттар мен қалдықтардың бақылаусыз таралуын болдырмау; оның аумағының ерекшелiктерiн ескерумен шаруашылық қызметiн жүргізу үшiн бұрынғы Семей сынақ полигонының (бұдан әрi - ССП) радиациялық және ядролық қауiпсіздiгін қамтамасыз ету, ССП аумағындағы ядролық қару-жарақ қызметi қалдықтарының қорларын бағалау, бұрынғы ССП аумағында ядролық жерасты сынақтарын өткізу орындарының ағымды сейсмикалық жағдайын зерттеу, радиоэкология мәселелерi жөнiнде ақпараттандыру және түсiндiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Радиация-
лық қауіп-
сіздікті
қамтама-
сыз ету
1. Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық
жағдайды зерделеу:
1) 250,0 мың км 2
алаңда масштабы
1: 1000 000 өңiрлiк
радиогидролито-химия
-лық түсiру;
2) Орталық Қазақстандағы
(Ақмола және Қарағанды облыстары,
жұмыстардың аяқталуы), Оңтүстік Қазақстанның 1-учаскесiнде және Батыс Қазақстанның
1-учаскесiнде (жұмыстардың басталуы) әрбiрiнің
алаңы 2,3 мың км 2  үш типтiк учаскеде масштабы 1200 000- -1:100 000 орта масштабты радио-
экологиялық зерттеулер;

1. Стоимость:  480000 тысяч тенге (четыреста восемьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 4,   5,    13 Закона  Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года "Об использовании атомной энергии";  статьи 5,   6,    9 Закона  Республики Казахстан от 23 апреля 1998 года "О радиационной безопасности населения";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2005 года N 927 "Об утверждении Программы по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение радиационной и ядерной безопасности территорий Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы:  оценка современной радиационной обстановки на территории Республики Казахстан и радиологической ситуации для населения; зонирование радиационно-загрязненных территорий и площадей для проведения последующего радиоэкологического мониторинга; подготовка по результатам исследований рекомендаций по реабилитации загрязненных радионуклидами территорий и защите населения от случаев сверхнормативного радиационного облучения; предотвращение неконтролируемого распространения радиоактивных веществ и отходов на территориях, прилегающих к Иртышскому химико-металлургическому заводу (далее - ИХМЗ); обеспечение радиационной и ядерной безопасности бывшего Семипалатинского испытательного полигона (далее - СИП) для ведения хозяйственной деятельности с учетом особенностей его территории, оценка запасов отходов ядерной оружейной деятельности на территории СИП, изучение текущей сейсмической обстановки мест проведения подземных ядерных испытаний на территории бывшего СИП, информирование и просвещение по вопросам радиоэкологии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Обеспечение
радиационной
безопасности
1. Изучение ра-
диационной обс-
тановки на тер-
ритории
Республики
Казахстан:
1) региональная
радиогидролито-
химическая
съемка м-ба
1:1000000 на
площади 250,0
тыс. км 2 ;
2) среднемасш-
табные радио-
экологические
исследования в
м-бе 1:200000 -
1:100000 на
3-х типовых
участках пло-
щадью - 2,3 тыс. км каждый
в Центральном
Казахстане
(Акмолинская и
Карагандинская
области, завер-
шение работ),
на 1-м участке в
Южном Казахста-
не и на 1-м
листке в Запад-
ном Казахстане
(начало работ).

3) 5 радиоактивтiк ластану учаскесiнде
және 15 жоғары радиациялы тау-кен
үйiндiлерi бар учаскелерде 1:5000-5:500 масштабты егжей-
тегжейлi радиоэкологиялық зерттеулер.
2. Бұрынғы Ертiс
химия-металлургия
зауытының (ЕХМЗ),
радиоактивтi қалдықтарды көму
пункттерiнде және
оған iргелес аумақтардағы радиациялық қауiптi
жағдайларды жою
жөнiнде жұмыстарды
жүргізу:
1) дайындау, ұйымдастыру және техникалық iс-шараларды жүргізу, жалпы алаңы 0,6 ш м. бұрынғы ЕХМЗ аумағын, шлам жинауыштар және жалпы алаңы 2,5 ш.км. шлам топырақты
және ағын сулардың оларға iргелес аумақтарын радиациялық тексеру жоспарын әзiрлеу. Қадағалау органдарында құжаттарды келісу;
2) ЕХМЗ аумағында, оның цехтарында,
аумағы 0,6 ш.км. ғимараттары мен
құрылыстарында, шлам жинауыш бассейндер және зертханалық жағдайда
олардың радиометриялық,
спектрометриялық талдауларымен 2,5 ш.км оларға iргелес аумақтарда қоршаған ортадан сынама iрiктеп алумен радиациялық зерттеулер жүргізу;
3) ЕХМЗ-тың тексерілген аумақтарынан және шлам жинауыш бассейндерден иондаушы сәуле көздерi (ИСК) мен радиоактивтi қалдықтарды (РҚ) іздестіру мен жою және оларды жинап салу, тасымалдау және КИР "Байкал-1" қоймаларына ұзақ уақыт сақтауға орналастыру;
4) ЕХМЗ-тың ластанған аумақтары
мен ғимараттарын радиациялық қауiпсіз
жағдайға келтiру жөнiнде ұсынымдар мен жобаларды әзiрлеу және бақылаушы органда келiсу, радиоактивтi
қалдықтарды өңдеу, көму немесе КИР "Байкал-1" қоймаларына ұзақ уақыт сақтауға орналастыру бойынша
технологиялық кешен
жасау жөнiнде инженерлiк
технологиялық жұмыстарды жүргiзу;
ЕХМЗ-ның 22 және 22а
цехтарын технология-
лық жабдықтарын бөлшектеу және оны
дезактивтеу (мүмкiндігінше) мен кондиционерлеудің технологиялық процестерiн әзiрлеу,
сондай-ақ осы жұмыстарды жүргiзу үшін жұмыс алаңын ұйымдастыру. ЕХМЗ-ның 22 және 22а цехтарындағы сұйық радиоактивтi қалдықтарды кәдеге жаратудың әдiстерi мен технологиясын әзiрлеу және тәжiрибелік сынамалау;
5) ЕХМЗ-да 2005 жылы табылған РОҚКП
iргелес ластанған
аумақтарда табиғат
қорғау iс-шараларын
жүргізу жөнiндегі
жобаларды әзiрлеу,
келiсу және бекіту,
сондай-ақ осы аумақтарда табиғат
қорғау және қалпына келтiру iс-шараларын
жүргiзу мен оларды
радиациялық қауiпсіз
жағдайға келтiру
(бөлiнген қаражат
шектерiнде және
жобаға сәйкес).
3. Бұрынғы ССП-ның қауіпсіздiгiн
қамтамасыз ету:
1) бұрынғы ССП-ны
аумағының шекарала-
рын тексеру және жайластыру; ядролық сынақтар жүргізiлген
негізгі алаңдарды қоса алғанда бұрынғы
ССП аумағына рұқсат-
сыз кiрудi шектеу жүйесiн әзiрлеу;
2) ССП аумағында шаруашылық жұмыста-
рын жүргiзудің қауiпсіздік тәртiбiн
регламенттейтiн нормативтік-техни-
калық база әзiрлеу; ССП аумағының өзiндiк ерекшелікте-
рiн ескерумен шаруашылық жұмыста-
рын радиациялық қауiпсіз жүргізудің
нормаларын әзiрлеу;

3) детальные
радиоэкологи-
ческие исследо-
вания в масшта-
бе 1:5000 - 1:500 на 5
участках
радиоактивного
загрязнения и
15 участках с
отвалами гор-
ных пород повы-
шенной радиа-
ции.
2. Проведение
работ по ликви-
дации радиа-
ционно-опасной
ситуации на
территориях
бывшего Иртыш-
ского химико-
металлургичес-
кого завода
ИХМЗ), пунктах
захоронения
радиоактивных
отходов и
прилегающей к
нему территори-
ях:
1) проведение
подготовительных
организационных
и технических
мероприятий,
разработка плана
радиационного
обследования
территории быв-
шего ИХМЗ общей
площадью - 0,6
кв. км., прудов
шламонакопите-
лей и прилегаю-
щей к ним тер-
ритории, грунто-
вых и сточных
вод площадью -
2,5 кв. км.
Согласование
документов в
надзорных орга-
нах;
2) проведение
радиационного
обследования
территории ИХМЗ, его це-
хов, зданий и
сооружений -
площадью 0,6
кв. км., бассей-
нов шламонако-
пителей и
прилегающей к
ним территории
- 2,5 кв. км. с
отбором проб
окружающей сре-
ды и их радио-
метрическим,
спектроместри-
ческим анализом
в лабораторных
условиях;
3) поиск и уда-
ление источни-
ков ионизирую-
щего излучения
(ИИИ) и радио-
активных
отходов (РАО)
с обследован-
ных территорий
ИХМЗ и бассей-
нов шламонако-
пителей, их
упаковка, транс-
портировка и
размещение на
долговременное
хранение на КИР
"Байкал-1";
4) разработка
и согласование в
контролирующих
органах реко-
мендаций и
проектов по
приведению в
радиационно-
безопасное сос-
тояние загряз-
ненных террито-
рий и зданий
ИХМЗ, проведе-
ние инженерно-
технологических
работ по созда-
нию технологи-
ческого комп-
лекса по пере-
работке, захо-
ронению или раз-
мещению на дли-
тельное хранение
радиоактивных
отходов на КИР
"Байкал-1". Раз-
работка техноло-
гического про-
цесса демонтажа
технологического
оборудования
цехов 22 и 22а
ИХМЗ и его
дезактивации (по
возможности) и
кондиционирова-
ния. Разработка
и эксперимен-
тальное апроби-
рование методов
и технологии
утилизации жид-
ких радиоактив-
ных отходов,
находящихся в
цехах 22 и 22а
ИХМЗ;
5) разработка,
согласование и
утверждение
проекта по про-
ведению природо-
охранных меро-
приятий на
обнаруженных в
2005 году
загрязненных
территориях при-
легающих к ПЗРО
ИХМЗ, а также
проведение при-
родоохранных и
восстановитель-
ных мероприятий
на этих террито-
риях и приведе-
ние их радиа-
ционно-безопас-
ное состояние
(в пределах вы-
деленного финан-
сирования и в
соответствии с
проектом).
3. Обеспечение
безопасности
бывшего СИП:
1) ревизия и
обустройство
границ террито-
рии бывшего СИП;
разработка сис-
темы ограничений
несанкциониро-
ванного доступа
на территорию
бывшего СИП,
включая основные
площадки прове-
дения ядерных
испытаний;
2) разработка
нормативно-тех-
нической базы,
регламентирующей
порядок безопас-
ности проведения
хозяйственных
работ на терри-
тории СИП;
разработка норм
радиационно-
безопасного про-
ведения хозяйст-
венных работ с
учетом специфи-
ки территории
СИП;

3) ССП аумағындағы
шаруашылық қызметi-
нің мониторингі;
шаруашылық қызметiн
жүргiзу кезiнде
радиациялық қауіп-
сіздiк талаптарын қамтамасыз ету мониторингiн орындау. ССП аумағында шаруашылық
етушi субъектiлер жөнiндегі дерекқорды
дамыту;
4) ядролық және радиациялық қауiптi объектiлердің қауiпсіздiгiн қамтамасыз ету; бұрынғы ССП аумағын-
да орналасқан реакторлық кешендер-
дің физикалық қорғаныш жүйесiн жаңғырту. Ядролық және радиациялық қауiптi объектiлер-
дің физикалық қорғаныш жүйесiнің
техникалық және әдістемелік қамтамасыз етілуiн ұйымдастыру. Ядролық және радиациялық қауiптi объектiлерде болуы мүмкiн аварияларды үрлеу және болжамдау; объектілердің қауiпсіздік жүйесi мониторингiнің әдiстерiн әзiрлеу;
5) бұрынғы ССП аумағындағы радиациялық жағдайдың шынайы картасын жасау мақсатында қосымша радиоэкологиялық
зерттеулер жүргізу; дала және камералдық
жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу. Радионуклидтік
ластану карталарын жасау;
6) жерасты ядролық жарылысын өткізетін жерлердің бассейн-
дерiнің сарқынды
суларының радионук-
лидтік ластануының мониторингі жүйесiн жасау; гидрогеоло-
гиялық қосымша қадағалау ұңғымаларын
бұрғылау. Гидрогеологияларды
және аумақтың гидрогеологиясын анықтау;
7) ССП шегiнен көшу мүмкiндiгiн азайту және жою жөнiнде
зерттеулер мен
жұмыстар жүргізу;
ССП аумағындағы
радионуклидтердің көшу жолдарының заңдылықтарын зерделеу және радиациялық жағдай-
дың қарқынын үлгiлеу; жерасты сулары бассейнiнің
радионуклидтермен ластануын зерделеу;
8) ССП аумағында
жерасты ядролық
жарылыстар жүргізiл-
ген орындардың қазiргі сейсмикалық
жағдайын зерделеу;
Дегелең алаңының қазiргі сейсмикалық
жағдайын зерделеу жөнінде далалық зерттеулерiн ұйымдастыру және жүргізу. Балапан алаңының сейсмикалық
жағдайының мониторингi.
Нәтижелердi талдау;
9) Балапан алаңының
әскери ұңғымаларын
паспорттау; әскери
ұңғымалардың жағдайы
мен жай-күйiн анықтау бойынша далалы зерттеулерiн
ұйымдастыру және жүргізу. Камеральдық жұмыстар;
10) ССП аумағындағы
ядролық қару-жарақ
қызметi қалдықтары-
ның қорларын бағалау; ядролық қызмет қалдықтарының
құрамын анықтау
бойынша зерттеулер
мен тәжiрибелiк
жұмыстарды жүргiзу;
ядролық сынақ өткізiлген жерлердегі олардың
құрамын белгiлеу үшін зерттеулер мен тәжiрибелік жұмыстар
жүргiзу. Ядролық
сынақ өткізiлген жерлердегі олардың
құрамын белгілеу
әдiстемелерiн таңдап алу;
11) ядролық қару-
жарақ қызметi қалдықтарымен, радиоактивтік қалдықтармен және улы қалдықтармен қауiпсіз айналысуды
қамтамасыз ететiн
технологияларды
әзiрлеу; радиоактивтi улы
қалдықтарды қауіпсіз
консервациялау жөнiнде зерттеулер
жүргiзу және ұсынымдар мен әдістердi әзiрлеу;

3) мониторинг
хозяйственной
деятельности на
территории СИП;
выполнение мони-
торинга обеспе-
чения требований
радиационной
безопасности при
проведении хо-
зяйственной дея-
тельности.
Развитие банка
данных по хозяй-
ствующим на
территории СИП
субъектам;
4) обеспечение
безопасности
ядерных и радиа-
ционно-опасных
объектов;
модернизация
систем физичес-
кой защиты реак-
торных комплек-
сов, расположен-
ных на террито-
рии бывшего СИП.
Организация
технического и
методического
обеспечения сис-
тем физической
защиты ядерных
и радиационно-
опасных объек-
тов.
Моделирование и
прогнозирование
возможных аварий
на ядерных и
радиационно-
опасных объек-
тах, разработка
методов монито-
ринга систем
безопасности
объектов;
5) дополнитель-
ные радиоэколо-
гические иссле-
дования с целью
создания досто-
верных карт ра-
диационной обс-
тановки на тер-
ритории бывшего
СИП;
организация и
проведение поле-
вых и камераль-
ных работ.
Составление карт
радионуклидного
загрязнения;
6) создание сис-
темы мониторинга
радионуклидного
загрязнения
грунтовых вод
бассейнов мест
проведения под-
земных ядерных
взрывов;
бурение дополни-
тельных наблюда-
тельных гидроге-
ологических
скважин.
Уточнение гидро-
логии и гидро-
геологии терри-
тории;
7) проведение
исследований и
работ по
снижению и
исключению воз-
можности мигра-
ции радионукли-
дов за пределы
СИП; изучение
закономерностей
и моделирование
путей миграции
радионуклидов и
динамики радиа-
ционной обста-
новки на терри-
тории СИП;
изучение загряз-
нения бассейна
подземных вод
радионуклидами;
8) изучение сов-
ременной сейсми-
ческой обстанов-
ки мест проведе-
ния подземных
ядерных испыта-
ний на террито-
рии бывшего СИП;
организация и
проведение поле-
вых исследований
по изучению сов-
ременной сейсми-
ческой обстанов-
ки площадки
Дегелен.
Мониторинг сейс-
мической обста-
новки площадки
Балапан.
Анализ результа-
тов;
9) паспортизация
боевых скважин
площадки Бала-
пан;
организация и
проведение поле-
вых исследований
по уточнению по-
ложения и сос-
тояния боевых
скважин.
Камеральные
работы;
10) оценка запа-
сов отходов
ядерной оружей-
ной деятельности
на территории
СИП; проведение
исследований и
эксперименталь-
ных работ по
определению со-
держания отходов
ядерной деятель-
ности.
Выбор методик
определения их
содержания в
местах проведе-
ния ядерных
испытаний;
11) разработка
технологий,
обеспечивающих
безопасное об-
ращение с отхо-
дами ядерной
оружейной дея-
тельности,
радиоактивными
отходами и ток-
сичными отхода-
ми; проведение
исследований и
разработка реко-
мендаций и мето-
дов по безопас-
ной консервации
радиоактивных и
токсичных
отходов;

12) ядролық және
радиоактивті материалдарды таратпау және заңсыз
айналымын болдырмау
жөнiнде зерттеулер
жүргізу және жұмыстарды ұйымдас-
тыру; радиоактивтi және ядролық материалдармен
заңсыз айналысуға
қарсы әрекетке
бағытталған зерттеу-
лер мен жұмыстарды
жүргізу;
13) ССП аумағын
басқару жөніндегі
ақпараттық жүйенi
дамыту және шешімдер қабылдау
жүйесiн құру; ақпаратты жедел
жеткiзу әдiстерiн
әзiрлеу.
Бағдарламаның мiндетiндегі деректер банкi мен
географиялық ақпарат
жүйесiн (ГАЖ) дамыту;
14) Бағдарлама бойынша жұмыс нәтижелерiн ақпараттық қамтамасыз ету; қоғамдық пікір мониторингiсi жүйесiн ұйымдастыру.
Халықты радиоэкология
мәселелерi және ССП
аумағын пайдалану
мүмкiндігі жөнiнде
ақпараттандыру және
түсiндiру жөнiндегі
жұмыстарды жүргiзу.
Жұмыс нәтижелерiн
ақпараттық түсiндiру;
15) Құпия
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
1. Қазақстан Республикасының аумағындағы радиациялық жағдайды зерттеу: өңiрлiк зерттеулер бойынша Ақтөбе, Қостанай және Солтүстiк Қазақстан облыстарының аумағы бойынша 205 000 мың шаршы км. алаңда масштабы 1:1000 000 радиогидролитохимиялық түсiру орындалатын болады, 2005 жылдың далалық жұмыстары бойынша барлық зертханалық талдаулар аяқталатын болады;
ортамасштабты зерттеулер бойынша Орталық Қазақстанның (Ақмола және Қарағанды облыстары) үш учаскесiнде жан-жақты зерттеу аяқталатын және радиациялық факторлар жиынтығы бойынша олардың радиациялық кернеулiктерiн бағалау үшiн Оңтүстiк Қазақстанның бiр учаскесiнде және Ақтөбе облысының бiр учаскесiнде зерттеу басталатын болады;
Қазақстанның 4 облысы бойынша масштабы 1:1000 000 топырақ пен судың радиациялық-химиялық ластану карталары, барлығы 45 карта жасалды;
Ақмола және Қарағанды облыстарының типтiк учаскелерi бойынша 3 радиациялық паспорт және Ақтөбе және Оңтүстiк Қазақстан облыстарының типтiк учаскесi бойынша радиациялық паспорттың 1 макетi жасалды;
5 жергiлiкті учаскелердің радиоактивтiк ластануының радиациялық паспорттарының және жоғары радиоактивтi тау-кен жыныстарының үйiндiлерiмен 15 учаскенің паспорттарының макеттерi;
санамаланған карталардың және паспорттардың қосымшасымен бiрге ақпараттық есеп.
2. Бұрынғы Ертiс химия-металлургия зауыты (ЕХМЗ) аумағында, радиоактивтi қалдықтарды көму пункттерi мен оған iргелес аймақтарда радиациялық-қауiп жағдайларды жою жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу:
РҚКП аумағына iргелес ластанған аумақтарды радиациялық қауiпсiз жай-күйге келтiру жөнiндегi жұмыстар орындалатын, ондағы ғимараттар мен құрылыстарды қоса алғанда, бұрынғы ЕХМЗ-ның меншігіндегi аумақта табылған иондағыш сәулелену көздерi мен жоғары активтi РАҚ жойылатын болады;

12) проведение
исследований и
организация ра-
бот по нераспро-
странению и пре-
дотвращению не-
законного оборо-
та ядерных и
радиоактивных
материалов;
проведение исс-
ледований и ра-
бот, направлен-
ных на противо-
действие неза-
конному обраще-
нию с радиоак-
тивными и
ядерными
материалами;
13) развитие
информационных
систем и созда-
ние системы при-
нятия решений по
управлению тер-
риторией СИП;
разработка мето-
дов оперативного
предоставления
информации.
Развитие банка
данных и геогра-
фических инфор-
мационных систем
(ГИС) под задачи
Программы;
14) информацион-
ное обеспечение
результатов ра-
бот по Програм-
ме;
организация сис-
темы мониторинга
общественного
мнения.
Проведение работ
по информирова-
нию и просвеще-
нию населения по
вопросам радио-
экологии и воз-
можности исполь-
зования террито-
рии СИП.
Информационное
освещение резу-
льтатов работ.
15) Секретно.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1. Изучение радиационной обстановки на территории Республики Казахстан:
по региональным исследованиям будет выполнена радиогидролитохимическая съемка м-ба 1:1000 000 на площади 250 000 кв. км по территории Актюбинском, Костанайской и Северо-Казахстанской областей, будут завершены все лабораторные анализы по полевым работам 2005 года;
по среднемасштабным исследованиям будет завершено всестороннее изучение на трех участках в Центральном Казахстане (Акмолинской и Карагандинской областей) и начато изучение на одном участке в Южно-Казахстанской области и на одном участке в Актюбинской области, для оценки их радиационной напряженности по сумме радиационных факторов;
составлены карты радиационно-химического загрязнения почв и вод м-ба 1:1000 000 по 4-м областям Казахстана, всего 45 карт;
составлены 3 радиационных паспорта по типовым участкам Акмолинской и Карагандинской областей и по 1 макету радиационного паспорта по типовым участкам Актюбинской и Южно-Казахстанской областей;
макеты радиационных паспортов 5 локальных участков радиоактивного загрязнения и 15 участков с отвалами горных пород повышенной радиоактивности;
информационный отчет с приложением перечисленных карт и паспортов.
2. Проведение работ по ликвидации радиационно-опасной ситуации на территориях бывшего Иртышского химико-металлургического завода (ИХМЗ), пунктах захоронения радиоактивных отходов и прилегающей к нему территориях:
будут выполнены работы по приведению в радиационно-безопасное состояние загрязненных территорий, прилегающих к территории ПЗРО, удалены источники ионизирующего излучения и высокоактивные РАО, обнаруженные на территории собственно бывшего ИХМЗ, включая находящиеся там здания и сооружения;

22 және 22а ғимараттарының ластанған жабдықтарын, жүйелерiн және конструкцияларының элементтерiн бөлшектеу мен дезактивтендiрудің технологиялық процесiне, 22 және 22а ғимараттарында тұрған және дезактивтендiру жұмыстары кезiнде пайда болған сұйық радиоактивтiк қалдықтарды қайта өңдеу қондырғысына қадағалау органдарында келiсiлген және жобалық-сметалық және конструкторлық құжаттамада бекiтiлген жинақ әзiрлендi;
ЕХМЗ-да кейiнгi жұмыс кезеңдерiнде ластанған технологиялық жабдықтарды, оларда болатын сұйық радиоактивтiк қалдықтарды қауiпсіз кәдеге жаратуды жүзеге асыруға мүмкiндiк тудыратын 22 және 22а ғимараттарында инженерлiк зерттеулер өткізiлдi, СРҚ-ны кәдеге жаратудың әдiстерi мен технологиялары эксперименттi түрде әзiрлендi;
2005 жылы табылған, ЕХМЗ iргелес ластанған аумақтарда табиғат қорғау iс-шараларын жүзеге асыруға қадағалау органдарында келiсiлген және жобалық-сметалық және конструкторлық құжаттамада бекітілген жинақ әзiрлендi.
3. Бұрынғы ССП-ның қауiпсіздiгiн қамтамасыз ету:
ядролық сынақтар жүргізілген негізгi алаңдарды қоса алғанда, бұрынғы ССП аумағына рұқсатсыз кiрудi шектеу жүйесi әзiрлендi;
аумақтың ерекшелігін ескерумен, шаруашылық жұмыстарын радиациялық қауіпсіз жүргізудің нормалары әзiрлендi;
шаруашылық жұмыстарын жүргізу кезiндегi радиациялық қауіпсіздiктің талаптарын қамтамасыз ету мониторингiсінің жаңа деректерi;
шаруашылық етушi субъектiлердің дерекқорын дамыту;
ЗГР реакторлық кешендi физикалық қорғаудың қазiргi жүйесiн iшiнара жаңғырту бойынша iс-шаралар орындалды;
ядролық объектiлердiң қауiпсiздiгi, ядролық және радиациялық қауiптi объектiлерде авариялардың мүмкiн болатын түрлерiн үлгiлеу мен болжамдау саласында жаңа деректер алынды;
радиологиялық зерттеулердiң жаңа деректерi, радионуклидтiк ластанудың анықталған карталары;
топырақты сулардың жүйесiн ішінара жаңғырту орындалды;
ССП аумағында радионуклидтердің көшіп-қонуы және радиациялық жағдайдың динамикасы жөнiндегi жаңа деректер алынды;
жерасты ядролық сынақтарын өткiзетiн орындардағы жерасты сулары бассейнiнің радионуклидтермен ластануы жөнiндегi жаңа деректер алынды;
радионуклидтердiң жерасты суларымен жеңiлдету аймағына түсу мүмкiндiгiн бейтараптандыру қазiргi әдiстемелерiн таңдап алу жүзеге асырылды;
Дегелең алаңының қазiргi сейсмикалық жағдайы және Балапан алаңының қазiргi сейсмикалық жағдайының мониторингi туралы жаңа деректер алынды;
Балапан алаңының әскери ұңғымаларының бiр бөлiгін паспорттау орындалды;
Бұрынғы ССП аумағындағы ядролық сынақтар өткізiлген жерлердегi ядролық қарулану әрекетін қалдықтарын іздеп табу әдiстемелерiн таңдап алу жүзеге асырылды;
радиоактивтiк қалдықтарды, улы қалдықтарды және ядролық қару әрекетінің қалдықтарын көму объектiлерiнің мониторингi жүйесiн құруға техникалық тапсырыстар әзiрлендi;
Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық және ядролық материалдардың заңсыз айналымына қарсы әрекет жасау және таратпау режимiн қолдау әдiстерiн таңдап алу жүзеге асырылды;
ГАЖ шешiм қабылдау жүйесiнің бiр бөлiгi ретiнде жаңа ақпараттық қабаттармен толықтырылды;
бұрынғы ССП өңiрiнің халқын ақпараттандыру және түсiндiру.
Түпкiлiктi нәтиже: радиациялық жағдай картасын жасау және радионуклидтермен ластанған аумақтарды сауықтыру және бағдарламаны iске асыру басталғаннан бастап, Қазақстанның барлық аумағының 29% кем емес алаңында нормативтен жоғары сәулелену жағдайларынан халықты қорғау жөнiнде ұсынымдар дайындау;

разработан комплект согласованной в надзорных органах и утвержденной проектно-сметной и конструкторской документации на технологический процесс дезактивации и демонтажа загрязненных оборудования, систем и элементов конструкций зданий 22 и 22а, а также на установку переработки жидких радиоактивных отходов, находящихся в зданиях 22 и 22а и образующихся при дезактивационных работах;
экспериментально отработаны методы и технологии утилизации ЖРО, проведены инженерные обследования зданий 22 и 22а, позволяющие на последующих этапах работ на ИХМЗ осуществить безопасную утилизацию загрязненного технологического оборудования, жидких радиоактивных отходов, находящихся в них;
разработан комплект согласованной в надзорных органах и утвержденной проектно-сметной и конструкторской документации на осуществление природоохранных мероприятий, на обнаруженных в 2005 году загрязненных территориях, прилегающих к ИХМЗ.
3. Обеспечение безопасности бывшего СИП:
разработана система ограничений несанкционированного доступа на территорию бывшего СИП, включая основные площадки проведения ядерных испытаний;
разработаны нормы радиационно-безопасного проведения хозяйственных работ с учетом специфики территории СИП;
новые данные мониторинга обеспечения требований радиационной безопасности при проведении хозяйственной деятельности;
развитие банка данных хозяйствующих субъектов;
выполнены мероприятия по частичной модернизации существующей системы физической защиты реакторного комплекса ИГР;
получены новые данные в области безопасности ядерных объектов, моделирования и прогнозирования возможных видов аварий на ядерных и радиационно-опасных объектах;
новые данные радиологических исследований, уточненные карты радионуклидного загрязнения;
выполнена частичная модернизация системы мониторинга грунтовых вод;
получены новые данные по миграции радионуклидов и динамике радиационной обстановки на территории СИП;
получены новые данные по загрязнению радионуклидами бассейна подземных вод мест проведения подземных ядерных испытаний;
осуществлен выбор существующих методик нейтрализации возможного поступления радионуклидов с подземными водами в область разгрузки;
получены новые данные о современной сейсмической обстановке площадки Дегелен и новые данные мониторинга сейсмической обстановки площадки Балапан;
выполнена паспортизация части боевых скважин площадки Балапан;
осуществлен выбор методик обнаружения на территории бывшего СИП отходов ядерной оружейной деятельности в местах проведения ядерных испытаний;
разработано техническое задание на создание системы мониторинга объектов захоронения радиоактивных отходов, токсичных отходов и отходов ядерной оружейной деятельности;
осуществлен выбор методов противодействия незаконному обращению радиационных и ядерных материалов на территории Республики Казахстан и в поддержание режима нераспространения;
ГИС, как часть системы принятия решений, пополнен новыми информационными слоями;
информирование и просвещение населения региона бывшего СИП.
Конечный результат: составление карт радиационного состояния и подготовка рекомендаций по реабилитации загрязненных радионуклидами территорий и защите населения от случаев сверхнормативного облучения на территории площадью не менее 29 % всей территории Казахстана с начала реализации программы;

жобаларды әзiрлеу: ластанған жүйелердi дезактивтендiрудің технологиялық процесi; 22 және 22а ғимараттарындағы сұйық радиоактивтiк қалдықтарды қайта өңдеу қондырғылары; 2005 жылы табылған ластанған аумақтардағы табиғат қорғау iс-шаралары;
бұрынғы ЕХМЗ аумағында табылған радиоактивтiк заттар мен қалдықтар жойылды;
адамдардың денсаулығына, өмiрiне және қоршаған ортаға қауіптi әсердің төмендеуi;
негізгi радионуклидтер бойынша 4 карта (ССП), қоршау периметрi 600 км-ден тұратын 4 сынақ алаңы жасалды.
Қаржы-экономикалық нәтиже: радиациялық жағдайды белгiленген нормаларға сәйкес келтiру және оны халыққа және қоршаған ортаға радиациялық әсердi шектейтiн iс-шаралар кешенiмен қамтамасыз ету.
Уақытылығы: жұмыстардың күнтiзбелiк жоспарына сәйкестiгi.
Сапасы: аудан халқының радиациялық қауіпсiздiгін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
315-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Геологиялық ақпаратты түзу"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 67946 мың теңге (алпыс жетi миллион тоғыз жүз қырық алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереженi бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Геология және жер қойнауын пайдалану комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1107  қаулысы ; "2003-2010 жылдарға арналған елдің минералдық-шикізат кешенiнiң ресурстық базасын дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында мемлекеттiк органдарды және жер қойнауын пайдаланушыларды жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылардың толық және сенiмдi ақпараттарымен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жер қойнауының есептiлiгi және жер қойнауын пайдаланушылардың шарттарын орындау; Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат кешенiнде инвестицияларды талдау; геологиялық ақпаратты пайдалануда жинақтау, сақтау және беру; жер қойнауы туралы компьютерлiк банк дерекқорын техникалық және технологиялық әкiмшiлік ету.

разработка проектов: технологического процесса дезактивации загрязненных систем; установки переработки жидких радиоактивных отходов в зданиях 22 и 22а; природоохранных мероприятий на обнаруженных в 2005 году загрязненных территориях;
удалены радиоактивные вещества и отходы, обнаруженные на территории собственно бывшего ИХМЗ;
снижение опасности воздействия на здоровье, жизнь людей и окружающую среду;
составлены 4 карты по основным радионуклидам (СИП); 4 испытательных площадки с периметром ограждения 600 км.
Финансово-экономический результат: приведение радиационной обстановки в соответствие с установленными нормами и обеспечение ее комплексом мероприятий, ограничивающих радиационное воздействие на население и окружающую среду.
Своевременность: соответствие календарным планам работ.
Качество: обеспечение радиационной безопасности населения района.
ПРИЛОЖЕНИЕ 315
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Формирование геологической информации"
на 2006 год
1.  Стоимость: 67946 тысяч тенге (шестьдесят семь миллионов девятьсот сорок шесть тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106 "Об утверждении Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107 "Вопросы Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение государственных органов и недропользователей полной и достоверной информацией о недрах и недропользовании в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  учет недр и выполнение условий недропользования; анализ инвестиций в минерально-сырьевой комплекс Республики Казахстан; сбор, хранение и предоставление в пользование геологической информации; техническое и технологическое администрирование компьютерного банка данных о недрах.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Геология-
лық ақпа-
ратты түзу
Бекітілген штат
санының шегiнде оған
жүктелген мiндеттер
мен функцияларды
орындау үшін
республикалық
геологиялық ақпарат
орталығының
("Казгеоинформ" РГАО) қызметiн
қамтамасыз ету - 71 бiрлiк.
1. Жер қойнауының
есебi мен жер
қойнауын пайдалану
шарттарының орындалуы:
- пайдалы қазбалар
кен орындары қорларының
мемлекеттік
балансын жүргізу;
- кен орындары мен байқалған пайдалы қазбалардың мемлекеттік кадастрын жүргiзу;
- жер қойнауын
қорғау құқығын
беруге арналған
инвестициялық бағдарламалардың
ашық конкурсына
шығарылатын объектi-
лердің тiзбесiн жасау;
- геоақпараттық
қамтамасыз ету және жер қойнауын пайдалану объектiлерiн тiркеу, жер қойнауын
пайдалануда келісім-шарт жобаларын келiсуге
қатысу;
- жер қойнауын  пайдаланушылардың
лицензиялық-келiсiм
шарттық ережелерiн
орындау есебiн ұйымдастыру және
жүзеге асыру;
- 1-4 ЛКШ нысаны
бойынша жер қойнауын
пайдалану нәтижеле-
рiнiң статистикалық
айналымы;
- тау-кен және   геологиялық бөлiнiс-
тердi дайындау мен
тапсыру.
2. Қазақстан Республикасы минералды-шикiзат кешенiнде инвестицияларды
талдау:
- минералдық шикізат түрлері бойынша инвестиция-
ларды талдау;
- әкiмшiлік облыстар
бойынша инвестиция-
ларды талдау.
3. Геологиялық ақпараттарды пайда-
лануда жинақтау,
сақтау және беру:
- жер қойнауын пайдалану объектіле-
рінде жұмыстың
нәтижелерi туралы
есептердің респуб-
ликалық геологиялық қорларын сақтауға
қабылдау;
- геологиялық ақпаратты сатып алуға арналған
келiсiмдерді, геологиялық ақпаратты Қазақстан
Республикасынан тыс
жерлерге шығаруға
рұқсаттарды, геоло-
гиялық ақпарат пакеттерiн дайындау;
- Геологиялық зерттеу жөнiнде
жұмыстарды мемлекет-
тік тiркеу. Қазақстан
Республикасының
геологиялық және
геофизикалық зерттелуiн жүргiзу.
4. Жер қойнауы туралы компьютерлiк
банк дерекқорын техникалық және
технологиялық
әкiмшілік ету.
5. Өзiнің құзыретi
шегінде геология
және жер қойнауын
пайдалануды аумақтық
басқару қызметіне
әдістемелік басшылық
жасауды жүзеге асыру.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
Пайдалы қазбалар кен орындары қорларының мемлекеттік балансын жүргiзу - 108 баланс; геологиялық ақпаратты қолдануда технология мен беру ГЗҰ-ны пайдаланумен мемлекеттiк геологиялық қорды жүргізу; жер қойнауын пайдалануда келiсiм-шарт жобаларын келiсуге; Тау-кен және геологиялық бөлiнiстердi дайындау және беру; жер қойнауын пайдаланушылардың инвестициялық қызметi нәтижелерiн тоқсанаралық шолуларын дайындау - 4 шолу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Формирование геологи-
ческой
информации
Обеспечение дея-
тельности Рес-
публиканского
центра геологи-
ческой информации
(РЦГИ "Казгеоин-
форм") для выпол-
нения возложенных
на него задач и
функций в преде-
лах утвержденной
штатной числен-
ности - 71 едини-
ца.
1. Учет недр и
выполнение усло-
вий недропользо-
вания:
- ведение госу-
дарственного ба-
ланса запасов
месторождений
полезных ископае-
мых;
- ведение госу-
дарственного ка-
дастра месторож-
дений и
проявлений
полезных
ископаемых;
- формирование
перечней объек-
тов, выставляемых
на открытый кон-
курс инвестицион-
ных программ на
предоставление
права недрополь-
зования;
- геоинформацион-
ное обеспечение
и регистрация
объектов недро-
пользования,
участие в согла-
совании проектов
контрактов на
недропользование;
- организация и
осуществление
учета выполнения
недропользовате-
лями и лицензио-
нно-контрактных
условий;
- статистическая
обработка резуль-
татов недрополь-
зования по формам
1-4 ЛКУ;
- подготовка и
выдача горных и
геологических
отводов.
2. Анализ инвес-
тиций в минера-
льно-сырьевой
комплекс
Республики
Казахстан:
- анализ инвести-
ций по видам ми-
нерального сырья;
- анализ инвести-
ций по админис-
тративным облас-
тям.
3. Сбор, хранение
и предоставление
в пользование
геологической
информации:
- принятие на
хранение в
республиканский
геологический
фонд отчетов о
результатах
работы на
объектах недро-
пользования;
- подготовка сог-
лашений на
приобретение
геологической
информации,
разрешений на вы-
воз геологической
информации за
пределы Республи-
ки Казахстан,
пакетов геологи-
ческой информа-
ции;
- государствен-
ная регистрация
работ по геологи-
ческому изучению
недр, ведение
геологической и
геофизической
изученности тер-
ритории Республи-
ки Казахстан.
4. Техническое и
технологическое
администрирование
компьютерного
банка данных о
недрах.
5. Осуществление
в пределах своей
компетенции мето-
дического руко-
водства деятель-
ностью террито-
риальных управле-
ний геологии и
недропользования.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Ведение государственных балансов запасов месторождений полезных ископаемых - 108 балансов; ведение государственного геологического фонда с использованием ГИС-технологий и предоставление в пользование геологической информации; согласование проектов контрактов на недропользование, подготовка и выдача горных и геологических отводов; подготовка ежеквартальных обзоров результатов инвестиционной деятельности недропользователей - 4 обзора.
Конечный результат:

Түпкiлiкті нәтиже: 2006 жылғы 1 қаңтардағы зерделеудiң жай-күйi бойынша пайдаланушыларды толық, уақтылы және сенiмдi геологиялық ақпаратпен қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Iске асқан геологиялық ақпарат үшiн республикалық бюджетке төлемдердің түсуi, тиiмдiлiгi.
Уақтылығы: Белгiленген есептердi белгiленген мерзiмiнде өткiзу.
Сапасы: Толық және сенiмдi ақпарат негiзiнде дайындалған есептiлiк.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
316-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттік геологиялық зерделеу"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2921832 мың теңге (екi миллиард тоғыз жүз жиырма бiр миллион сегіз жүз отыз екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының  18-бабы ; "2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз су" салалық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93  қаулысы ; "2003-2010 жылдарға арналған елдің минералдық-шикiзат кешенi ресурстық базасын дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : елдiң минералдық-шикiзат базасын нығайту және кеңейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : пайдалы қазбалардың және жер асты суларының кен орындарын iздестiру үшiн қазiргi картографиялық негiз құру; минералдық-шикізаттың әртүрлi түрлерiнiң болжамды ресурстарын анықтау; пайдалы қазбаларды iздестiру бағытын анықтау үшiн болжамды-минерагеникалық негіз құру; қатты пайдалы қазбалар, көмiрсутек шикiзатының және жер асты суларының қорларының өсуi; геотермальды суларға арналған ұңғымаларды зерттеу және пилоттық жоба шеңберiнде ТЭН жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Мемлекет-
тік геология-
лық зерделеу
2
100
Өңірлік және гео-
логиялық
түсіру
жұмыстары
1. 1:200000 масштабта 31,403 мың шаршы км алаңда
геологиялық жете
зерттеу;
2. Өңiрлік гидрогео-
логиялық жұмыстар -
17,54 мың шаршы км.; 3.5 мың шаршы км алаңда кенішті
аудандарды геологиялық-
минерагеникалық карталау;
4. Өңiрлiк және
геологиялық-суретке
түсiру жұмыстарын
жүргізу кезiндегі
дайындық іс-шаралары.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
3

Обеспечение пользователей полной, своевременной и достоверной геологической информацией по состоянию изученности на 1 января 2006 года.
Финансово-экономический результат:
Поступление в республиканский бюджет платы за реализованную геологическую информацию.
Своевременность:
Сдача установленной отчетности в определенные сроки.
Качество:
Отчетность, подготовленная на основе полной и достоверной информации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 316
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Государственное геологическое изучение"
на 2006 год
1. Стоимость:  2921832 тысячи тенге (два миллиарда девятьсот двадцать один миллион восемьсот тридцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 18  Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  укрепление и расширение минерально-сырьевой базы страны.
5. Задачи бюджетной программы:  создание современной картографической основы для поисков месторождений полезных ископаемых и подземных вод; определение прогнозных ресурсов различных видов минерального сырья; создание прогнозно-минерагенической основы для определения направлений поисков полезных ископаемых; прирост запасов твердых полезных ископаемых, углеводородного сырья и подземных вод; обследование скважин на геотермальные воды и составление ТЭО в рамках пилотного проекта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Государст-
венное гео-
логическое
изучение
2
100
Региональные
и геолого-
съемочные
работы
1. Геологическое
доизучение масш-
таба 1:200000 на
площади 31,403
тыс. кв. км;
2. Региональные
гидрогеологичес-
кие работы -
17,54 тыс. кв.км;
3. Геолого-
минерагеническое
картирование
рудных районов на
площади 5
тыс. кв. км;
4. Подготовитель-
ные мероприятия
при проведении
региональных и
геологосъемочных
работ.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
3

101
Іздестіру-
бағалау
жұмыстары
1. 250 шаршы км. алаңда қатты пайдалы
қазбаларға    іздестiру-бағалау
жұмыстарын жүргiзу.
2. Арал маңы учаскесінің шектерiнде көмiрсутек шикізаттарына іздестіру-бағалау
жұмыстарын жалғастыру.
3. Жәнібек және Шалқар аймақтары
шектерiнде мұнай
мен газға іздестiру-
бағалау жұмыстарын
жалғастыру.
4. Теңіз ойпатының
оңтүстiк-шығыс
бөлiгінің Мұзбел
учаскесi шектерiнде көмiрсутек шикізаттарына
іздестiру-бағалау
жұмыстарын жүргізу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
4
102
Іздестіру-
барлау
жұмыстары
1. Қазақстан Республикасының 34 ауылдық елдi мекендерi үшiн
іздестiру-бағалау
жұмыстарын аяқтау.
2. Қазақстан Республикасының
152 ауылдық елдi
мекендерiн қамтамасыз ету үшiн
іздестiру-бағалау
жұмыстарын бастау.
3. Геотермальды
суларға арналған
пилоттық жоба
шеңберлерiнде
іздестiру-бағалау
жұмыстарын жүргізудi
бастау:
- геотермальды
суларды ашқан ұңғымаларды зерттеу;
- ТЭН әзiрлеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже: 1:200000 масштабта 31,403 мың шаршы км алаңда жаңа буынның геологиялық негiзi; пайдалы қазбалардың кен орындарын табуға перспективалы жалпы ауданы 600 км 2  кем емес учаскелердi бөлу; өңiрлiк гидрогеологиялық жұмыстар - 17,54 мың шаршы км.; 5 мың шаршы км алаңда кенiштi аудандарды геологиялық-минерагеникалық карталау; өңiрлiк және геологиялық-суретке түсiру жұмыстарын жүргiзу кезiндегi дайындық iс-шаралары - 4 есеп-ұсынымдар; 250 шаршы км. алаңда қатты пайдалы қазбаларға іздестіру-бағалау жұмыстары; 152 елдi мекен үшiн анықталған перспективалық объектiлер, Арал маңы учаскесiнің және Теңіз ойпатының оңтүстiк-шығыс бөлiгiнің мұнай-газдылық перспективаларын бағалау.
Түпкiлiктi нәтиже: алтынның - 7 тонна, мыстың - 15 мың тонна, қорғасынның - 30 мың тонна, мырыштың - 130 мың тонна қорларының өсуi; республиканың 34 ауылдық елдi мекендерiн сапалы ауыз су қорымен қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 1:200000 масштабта 1 шаршы км. геологиялық жете зерттеудің орташа құны - 9280,6 теңге; өңiрлiк гидрогеологиялық жұмыстардың 1 км 2  орташа құны - 3424,17 теңге; ҚПҚ-қа iздестiру-бағалау жұмыстарының бiр объектiсiнің орташа құны - 73060 мың теңге; 1 ауылдық елдi мекендi сумен қамтамасыз ету жөнiндегi iздестiру-бағалау жұмыстарының орташа құны - 3760,6 мың теңге.
Уақтылығы: уәкiлеттi орган бекіткен объектiлiк жоспарға сәйкес жұмыстарды жүргізу.
Сапасы: нұсқаулық талаптарына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
317-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану мониторингi"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

101
Поисково-
оценочные
работы
1. Проведение
поисково-
оценочных
работ на твердые
полезные ископае-
мые на площади
250 кв. км.
2. Продолжение
поисково-
оценочных
работ на углево-
дородное сырье в
пределах участка
Приаральский.
3. Продолжение
поисково-оценоч-
ных работ на неф-
ть и газ в преде-
лах Жанибекской
и Шалкарской зон.
4. Проведение
поисково-оценоч-
ных работ на
углеводородное
сырье в пределах
участка Музбель
в юго-восточной
части Тенизской
впадины.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
4
102
Поисково-
разведочные
работы
1. Завершение
поисково-разве-
дочных работ для
34 сельских насе-
ленных пунктов
Республики Казах-
стан.
2. Начало поиско-
во-разведочных
работ для 152
сельских населен-
ных пунктов Рес-
публики Казахстан
3. Начало прове-
дения поисково-
разведочных работ
в рамках пилотно-
го проекта на
геотермальные
воды:
- обследование
скважин,
вскрывших
геотермальные
воды;
- разработка ТЭО.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: геологическая основа нового поколения масштаба 1:200000 на площадь 31,403 тыс. кв. км; выделение участков общей площадью не менее 600 кв. км, перспективных на выявление месторождений полезных ископаемых; региональные гидрогеологические работы - 17,54 тыс. кв. км; геолого-минерагеническое картирование рудных районов на площади 5 тыс. кв. км; подготовительные мероприятия при проведении региональных и геологосъемочных работ - 4 отчета-рекомендации; поисково-оценочные работы на твердые полезные ископаемые на площади 250 кв. км; выявленные перспективные объекты для 152 населенных пунктов, оценка перспектив нефтегазоносности участка Приаральский и юго-восточной части Тенизской впадины.
Конечный результат: прирост запасов золота - 7 тонн, меди - 15 тыс. тонн, свинца - 30 тыс. тонн, цинка - 130 тыс. тонн; обеспечение 34 сельских населенных пунктов республики запасами качественной питьевой воды.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость 1 кв. км геологического доизучения масштаба 1:200000 - 9280,6 тенге; средняя стоимость 1км 2  региональных гидрогеологических работ - 3424,17 тенге; средняя стоимость одного объекта поисково-оценочных работ на ТПИ - 73060 тыс. тенге; средняя стоимость поисково-разведочных работ по водообеспечению 1 сельского населенного пункта - 3760,6 тыс. тенге.
Своевременность: проведение работ в соответствии с пообъектным планом, утверждаемым уполномоченным органом.
Качество: соответствие инструктивным требованиям.
ПРИЛОЖЕНИЕ 317
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Мониторинг недр и недропользования"
на 2006 год

1. Құны : 661722 мың теңге (алты жүз алпыс бiр миллион жетi жүз жиырма екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 2003 жылғы 9 шілде Қазақстан Республикасының Су Кодексiнiң  58,    59,60-баптары ; "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының  56,    58,   59-баптары ; "Қазақстан Республикасының Жер қойнауының мемлекеттiк сараптамасы туралы ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 18 қазандағы N 1288  қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы Жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереже жөнiндегi" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысы ; "2003-2010 жылдарға арналған елдiң минералдық-шикiзат кешенінің ресурстық базасын дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы ; "Мемлекеттiк су кадастрын жүргiзу ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1378  қаулысы ; "Су объектілерiнiң мемлекеттiк мониторингiн жүргізу, суды мемлекеттiк есепке алу және оны пайдалану ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 26 қатардағы М 85  қаулысы , "Республиканың сейсмикалық қауiптi аймақтарында қиратқыш жер сiлкiнiстерінің залалын төмендету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1997 жылғы 26 тамыздағы N 1286  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : қазiргi экономикалық жағдайда Қазақстан Республикасының негізгi пайдалы қазбаларының негiзгi түрлерінің минералдық-шикiзат базасының нақты жай-күйiн белгiлеу және Қазақстан Республикасының перспективаға минералдық-шикiзат кешенiн дамытуды болжамдау; мемлекеттiк басқару органдарын Қазақстан Республикасының жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердің жай-күйi туралы деректермен ақпараттық қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат базасын 2030 жылға дейiн дамыту болжамымен магний, ванадий, күмiс, висмут кен орындарының iрiлендiрiлген геологиялық-экономикалық бағалау; қазiргi жағдайларда республикадағы геологиялық барлау қызметiн одан әрi дамыту бағыттары жөнiнде ұсынымдарды әзiрлеу; мониторингтiк дерекқор базасын және лицензиялық және тендерлiк объектiлер бойынша карталарды жүргiзу; геодинамикалық процестердi үлгiлеу және болжамдау; жер қойнауын мемлекеттiк сараптау үшiн заңнама негiздерiн құру; өндiрiс салалары және жетекшi тау-кен кәсiпорындары бойынша анықтамалықты дайындау; жер асты суларын және қауiптi геологиялық процестердi қоса алғанда, жер қойнауының жай-күйiн бақылау жер асты суларының және қауiптi геологиялық процестердің дамуының жай-күйiн бағалау; жер асты суларының ластану және сарқылу учаскелерi мен ошақтарын, қауiптi геологиялық процестердi жандандыру учаскелерiн табу; жер асты суларының Мемлекеттiк су кадастрын (МСК) жүргiзу.

1. Стоимость:  661722 тысячи тенге (шестьсот шестьдесят один миллион семьсот двадцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 58 59,   60 Водного  Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; статьи  56,   58,   59 Закона  Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 октября 1996 года N 1288 "Об утверждении Правил государственной экспертизы недр Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106 "Об утверждении Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1378 "Об утверждении Правил ведения государственного водного кадастра";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 января 2004 года N 85 "Об утверждении Правил ведения государственного мониторинга водных объектов, государственного учета вод и их пользования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1997 года N 1286 "О мерах по снижению ущерба от разрушительных землетрясений в сейсмоопасных регионах республики".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  определение реального состояния минерально-сырьевой базы основных видов полезных ископаемых Республики Казахстан в современных экономических условиях и прогноз развития минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан на перспективу; информационное обеспечение государственных органов управления данными о состоянии подземных вод Республики Казахстан и опасных геологических процессов.
5. Задачи бюджетной программы:  укрупненная геолого-экономическая оценка месторождений магния, ванадия, серебра, висмута с прогнозом развития минерально-сырьевой базы Республики Казахстан до 2030 года; разработка рекомендаций по дальнейшему направлению развития геологоразведочной службы республики в современных условиях; ведение мониторинговых баз данных и карт по лицензионным и тендерным объектам; моделирование и прогноз геодинамических процессов; создание законодательной основы для государственной экспертизы недр; подготовка справочника по отраслям производства и ведущим горнорудным предприятиям; наблюдение за состоянием недр, включая подземные воды и опасные геологические процессы; оценка состояния подземных вод и развития опасных геологических процессов; выявление очагов и участков загрязнения и истощения подземных вод, участков активизации опасных геологических процессов; ведение Государственного водного кадастра (ГВК) подземных вод.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Жер қой-
науы және
жер қойнауын пайдалану
монито-
рингі
2
100
Минерал-
дық-шикі-
зат базасы
және жер
қойнауын
пайдалану
монито-
рингі
1. 2030 жылға дейінгі кезеңге үлгілеумен Қазақстан
Республикасының
минералдық-шикiзат
базасының монито-
рингi мен даму
болжамы:
1) пайдалы қазбалар-
дың 4 түрi бойынша (магний, ванадий, күмiс, висмут);
2) 2006 жылы аяқталатын 3 объект
бойынша талдамалық
есептер.
2. Өндiрiс салалары
бойынша анықтамалық-
ты дайындау және
нормативтік құқықтық
актілердi әзiрлеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
3
101
Жер асты сулары
және
қауiптi
геология-
лық процестер
монито-
рингі
Жер асты суларының мониторингi:
1) 5005 бақылау пункттерiнде жер асты суларының
мониторингін жүргі-
зудi жалғастыру;
2) Елек өзенiнің
трансшекаралық
бассейнiнде жер асты
сулары жай-күйiнің
мониторингі полигонын құруды
аяқтау;
3) мемлекеттік су кадастрын жүргізу
(жер асты сулары);
4) Шығыс Қазақстан облысында жер сілкiністерiн алдын ала бiлдiрушілердi
зерттеу жөніндегі
сейсмомониторинг
постыларын құру;
5) мемлекеттік бақылау пункттерiнде
жер бөлiп берудi
ресiмдеудi жалғастыру.
2. Қауiптi геология-
лық процестердің мониторингі:
1) қауiптi геология-
лық процестердің
постысында мониторинг жүргізу;
2) қауiптi геология-
лық процестердi
зерттеу бойынша
Қаскелең-Талғар
полигонын құруды
аяқтау;
3) Шығыс Қазақстан
облысында қауiптi
геологиялық процестердi зерттеу бойынша 1-полигонда
бақылауды ұйымдас-
тыру және жүргізу;
4) қауіптi геология-
лық процестердің
бақылау постыларын
құру.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
1. пайдалы қазбалардың әр түрi (магний, ванадий, күмiс және висмут) бойынша 4 (төрт) есеп және зерттелетiн объектiлер бойынша 3 (үш) талдамалық есеп; 4 (төрт) нұсқаулық және 1 (бiр) анықтамалық әзiрленетiн болады;
2. сандық және сапалық көрсеткiштердi бақылау, жер асты суларының режимi мен ластануына Жер асты суларының мемлекеттiк мониторингi (ЖСММ) мемлекеттiк желiсiнің 2005 бақылау пункттерiнде су сынамаларын iрiктеу деректерi;
3. Елек өзенінің трансшекаралық бассейнiнде жер асты сулары жай-күйi мониторингiнің 1 полигонын құру;
4. Жер асты суларының және қауіптi геологиялық процестердің мемлекеттiк мониторингiнің және мемлекеттiк су кадастрының (жер асты сулары) деректер банкiн жүргiзу;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Мониторинг
недр и недро-
пользования
2
100
Мониторинг
минерально-
сырьевой
базы и недро-
пользования
1. Мониторинг и
прогноз развития
минерально-
сырьевой базы
Республики
Казахстан с мо-
делированием ее
состояния на
период до 2030
года:
1) по 4 видам
полезных ископа-
емых (магний,
ванадий, сереб-
ро, висмут);
2) аналитические
отчеты по 3
объектам, завер-
шающимся в 2006
году.
2. Подготовка
справочника по
отраслям произ-
водства и разра-
ботка норматив-
ных правовых
актов.
В тече-
ние года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
3
101
Мониторинг
подземных
вод и опасных
геологических
процессов
1. Мониторинг
подземных вод;
1) продолжение
ведения монито-
ринга подземных
вод на 5005
пунктах наблюде-
ний;
2) завершение
создания полиго-
на мониторинга
состояния под-
земных вод в
бассейне транс-
граничной реки
Илек;
3) ведение госу-
дарственного
водного кадастра
(подземные воды);
4) создание пос-
тов сейсмомони-
торинга по изу-
чению предвест-
ников землетря-
сений в Восточно-
Казахстанской
области;
5) продолжение
оформления зе-
мельных отводов
на государствен-
ных пунктах наб-
людений.
2. Мониторинг
опасных геологи-
ческих процессов:
1) ведение мони-
торинга за опас-
ными геологичес-
кими процессами
на постах;
2) завершение
создания Каскелен
- Талгарского
полигона по
изучению опасных
геологических
процессов;
3) организация и
ведение наблюде-
ний на 1-ом
полигоне по изу-
чению опасных
геологических
процессов в
Восточно-Казахс-
танской области;
4) создание пос-
тов наблюдений за
опасными геологи-
ческими процесса-
ми.
В тече-
ние года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1. 4 (четыре) отчета по каждому виду полезных ископаемых (магний, ванадий, серебро и висмут) и 3 (три) аналитических отчета по исследуемым объектам; 4 (четыре) инструкции и подготовлен 1 (один) справочник;
2. данные наблюдений за количественными и качественными показателями, отбор проб воды на 5005 пунктах государственной сети государственного мониторинга подземных вод (ГМПВ) за режимом и загрязнением подземных вод;
3. создание 1 полигона мониторинга состояния подземных вод в бассейне трансграничной реки Илек;
4. ведение банка данных государственного водного кадастра (подземные воды) и государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов;

5. Шығыс Қазақстан облысында жер сiлкiнiстерiн алдын ала білдiрушілердi зерттеу жөнiндегi сейсмомониторинг постыларын құру;
6. 2005 мемлекеттік бақылау пункттерiне ресiмделген жер бөлiнiстерi;
7. қауiптi геологиялық процестердің 20 постысындағы бақылау деректерi;
8. қауiпті геологиялық процестердi зерттеу бойынша Қаскелең-Талғар
полигонын құру;
9.  Шығыс Қазақстан облысында қауіпті геологиялық процестердi зерттеу бойынша 1 полигон құру;
10. Қауіптi геологиялық процестердi бақылау үшiн 5 постыны құру.
Түпкiлiктi нәтиже:
1. Мемлекеттiң экономикалық қауіпсiздiгін минералдық шикізаттарды табу және ұлғайту жолымен қамтамасыз ету; жер қойнауын пайдаланушыларды жер қойнауын ұтымды пайдалану үшін сирек және асыл металдар кен орнының, көмiрдің, жанғыш тақта тастардың, ұсақ жынысты кен орындарының қорлар жiктелiмiн реттеушi жаңа нормативтiк құқықтық актiлермен (нұсқаулықтармен) қамтамасыз ету.
2. Пайдаланушыларды 01.01. 2006 ж. зерттеу жағдайы бойынша Қазақстан Республикасындағы жер асты суларының және қауіптi геологиялық процестердiң жай-күйi туралы толық, уақтылы және сенiмдi ақпаратпен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- бiр объектi (100 шағын бағдарлама) бойынша жұмыстарды жүргiзуге арналған орташа шығындар - 7244,4 мың теңге;
- жұмыстарды жүргiзуге арналған орташа шығындар (101 шағын бағдарлама):
Жер асты суларының мониторингi:
- 1 бақылау пунктіне жер асты суларының мониторингiн жүргізу - 62 мың теңге;
- жер асты суларының жай-күйi мониторингiнің 1 полигонын құру - 32500 мың теңге;
- мемлекеттiк су кадастрын (жер асты суларының) жүргізу - 20000 мың теңге;
- жер сiлкіністерiн алдын ала бiлдiрушілердi зерттеу жөніндегi  сейсмомониторингтің 1 постысын құру - 34740 мың теңге;
- 1 мемлекеттiк бақылау пунктіне жер бөлiп берудi ресiмдеу;
Қауіптi геологиялық процестердің мониторингi:
- қауiптi геологиялық процестердiң 1 постысында мониторинг жүргізу - 1250 мың теңге;
- қауiптi геологиялық процестердi зерттеу бойынша 1 полигонда бақылауды ұйымдастыру және жүргiзу - 27500 мың теңге;
- қауiптi геологиялық процестердің 1 бақылау постысын құру - 1250 мың теңге.
Уақтылығы:
1. ҚР мемлекеттiк басқару органдарын пайдалы қазбалардың негiзгi түрлерiнiң минералдық-шикiзаттық базасын ұтымды пайдалану және ұдайы өндiру жөнiндегi негiздемелiк шешімдерiн қабылдау үшін, жер қойнауын пайдалануға арналған бiрiншi кезектегi объектiлерге байланысты ұсыныспен, олардың жағдайы туралы нормативтiк-құқықтық, картографиялық және анықтамалық-талдамалық ақпаратпен шұғыл қамтамасыз ету жер қойнауын пайдалану саласында инвестициялардың көлемiн ұлғайтуға мүмкіндiк бередi.

5. создание поста сейсмомониторинга по изучению предвестников землетрясений в Восточно-Казахстанской области;
6. оформленные земельные отводы на 2005 государственных пункта наблюдений;
7. данные наблюдений за опасными геологическими процессами на 20 постах;
8. создание Каскелен - Талгарского полигона по изучению опасных геологических процессов;
9. создание 1 полигона по изучению опасных геологических процессов в Восточно-Казахстанской области;
10. создание 5 постов наблюдений за опасными геологическими процессами.
Конечный результат:
1. Обеспечение экономической безопасности государства путем выявления и прироста запасов минерального сырья; обеспечение недропользователей новыми нормативными правовыми актами (инструкциями), регулирующими классификацию запасов к месторождениям редких и благородных металлов, углей, горючих сланцев, россыпных месторождений, для рационального использования недр.
2. Обеспечение пользователей полной, своевременной и достоверной информацией о состоянии подземных вод и опасных геологических процессов в Республике Казахстан по состоянию изученности на 1 января 2006 года.
Финансово-экономический результат:
- средние затраты на проведение работ по одному объекту (подпрограмма 100) - 7244,4 тыс. тенге;
- средние затраты на проведение работ (подпрограмма 101):
Мониторинг подземных вод:
- ведение мониторинга подземных вод на 1 пункте наблюдений - 62 тыс. тенге;
- создания 1 полигона мониторинга состояния подземных вод - 32500 тыс. тенге;
- ведение государственного водного кадастра (подземные воды) - 20000 тыс. тенге;
- создание 1 поста сейсмомониторинга по изучению предвестников землетрясений - 34740 тыс. тенге;
- оформление земельного отвода на 1 государственный пункт наблюдений - 62355 тенге;
Мониторинг опасных геологических процессов:
- ведение мониторинга за опасными геологическими процессами на 1 посту - 1250 тыс. тенге;
- организация и ведение наблюдений на 1 полигоне по изучению опасных геологических процессов - 27500 тыс. тенге;
- создание 1 поста наблюдений за опасными геологическими процессами - 1250 тыс. тенге.
Своевременность:
1. Оперативное обеспечение государственных органов управления РК нормативно-правовой, картографической и справочно-аналитической информацией о состоянии минерально-сырьевой базы основных видов полезных ископаемых для принятия обоснованных решений по их рациональному использованию и воспроизводству с предложением первоочередных объектов для недропользования, что позволит увеличить объем инвестиций в сферу недропользования.

2. Жер асты суларының және қауіптi геологиялық процестердің жай-күйi туралы ақпаратты, оларды жою жөнiндегi басқарушылық шешiмдердi қабылдау үшін ластануы мен қорларының сарқылуын анықтауды дер кезiнде ұсыну.
Сапасы:
1. Жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтердi (геологиялық барлау жұмыстарын, бағаланған пайдалы қазбаларды, картографиялық және анықтамалық-талдамалық ақпаратты, нұсқаулықтарды) алушыларды қанағаттандыру нарықтық қатынастар жағдайында мемлекеттік экономикалық тәуелсiздiгін қамтамасыз етуге мүмкiндiк тудырады.
2. Жер асты суларының және қауiптi геологиялық процестердің жай-күйi туралы толық және сенiмдi ақпараттың негiзiнде есеп беруді дайындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

2. Своевременное представление информации о состоянии подземных вод и опасных геологических процессов, выявлении истощения запасов и загрязнении подземных вод для принятия управленческих решений по их устранению.
Качество:
1. Удовлетворение получателей государственных услуг (геологоразведочных работ, оцененного полезного ископаемого, картографической и справочно-аналитической информации, инструкций) в области недропользования позволит в условиях рыночных отношений обеспечить экономическую независимость государства.
2. Подготовка отчетности на основании полной и достоверной информации о состоянии подземных вод и опасных геологических процессов.

317-1-қосымша
Ескерту. Қаулы 317-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
015 "ҚазҚуат" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:  "2030 жылға дейiнгi электрэнергетикасын дамыту Бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 9 сәуiрдегi N 384  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында гидроэнергетиканы дамыту жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 22 ақпандағы N 161  қаулысы .

Приложение 317-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 317-1 - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
231 - Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Увеличение уставного капитала АО "КазКуат"
на 2006 год
1. Стоимость:  300000 тысяч тенге (триста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 1999 года N 384 "О Программе развития электроэнергетики до 2030 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2005 года N 161 "О дополнительных мерах по развитию гидроэнергетики в Республике Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджеттiң қаражаты
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  экспорттық жеткiзiлiм мүмкiндiгiн бағдарлай отырып Қазақстан Республикасының электр энергетикасын дамыту, базалық және ең жоғары деңгейдегi жүктемелердi жабуды ұлғайту, электр энергиясының тапшылығы мен құнын төмендету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  энергия өндiретiн ұйымдардың құрылысын қайта құрылуы мен жаңғыртылуын ұйымдастыру, құрылатын, сондай-ақ қолданыстағы энергия өндiретiн ұйымдардың жарғылық капиталдарына инвестицияларды жүзеге асыру, қолданыстағы және құрылатын энергия өндiретiн ұйымдарға қатысу үшiн әлуеттi инвесторларды тарту.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие электроэнергетики Республики Казахстан с ориентацией на возможность экспортных поставок, увеличение покрытия базовых и пиковых нагрузок, снижение дефицита и стоимости электроэнергии.
5. Задачи бюджетной программы:  организация строительства, реконструкции и модернизации энергопроизводящих организаций, осуществление инвестиций в уставные капиталы создаваемых, а также действующих энергопроизводящих организаций, привлечение потенциальных инвесторов для участия в действующих и создаваемых энергопроизводящих организациях.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
"ҚазҚуат" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту"
Бұлақ ГЭC құрылысы жобасының техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу, Кербұлақ ГЭС салуға жер учаскесін сатып алу жөніндегі іс-шаралар "ҚазҚуат" АҚ жарғылық капиталын көбейту.
жыл бойы
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.12.08.  N 1186  қаулысымен.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Увеличение
уставного
капитала АО
"КазКуат"
Увеличение
уставного
капитала АО
"КазКуат" на
мероприятия по:
- разработке
технико-
экономического
обоснования
проекта
строительства
Булакской ГЭС;
- выкупу
земельного
участка под
строительство
Булакской ГЭС.
В
тече-
ние
года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 8 декабря 2006 года N  1186 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Тура нәтиже: қажеттi сараптамадан өткен, әзiрленген Бұлақ ГЭC құрылысы жобасының техника-экономикалық негiздемесi; Бұлақ ГЭC салуға жер учаскесiн сатып алу.
Түпкiлiктi нәтиже: Қазақстан Республикасының базалық және ең жоғары деңгейдегi жүктемелерiн жабудағы мүмкiндiктi арттыру, Қазақстан Республикасының экологиялық жағдайын жақсарту, энергетика саласын дамыту, Қазақстан Республикасында өндiрiлетiн электр энергиясының мөлшерiн көбейту, электр энергиясының тапшылығы мен құқын төмендету жаңартылатын энергия көздерiнiң пайдаланылуын дамыту, электр энергиясының экспортын дамыту.
Қаржы-экономикалық нәтижесi: электр энергиясының тапшылығы мен құнын төмендету, электр энергиясы экспортының мүмкiндiгi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.12.08.  N 1186  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
1235 қаулысына
317-2-қосымша
Ескерту. Қаулы 317-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
016 "Жер қойнауын пайдаланудың лицензиялық және/немесе
келiсiмшарттық талаптарын орындауды бақылауды ұйымдастыру"
деген республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
разработанное технико-экономическое обоснование проекта строительства Булакской ГЭС, прошедшее необходимые экспертизы;
выкуп земельного участка под строительство Булакской ГЭС.
Конечный результат: увеличение возможности в покрытии базовых и пиковых нагрузок Республики Казахстан, улучшение экологической обстановки Республики Казахстан, развитие энергетической отрасли, увеличение количества электроэнергии производимой в Республике Казахстан, снижение дефицита и стоимости электроэнергии, развитие использования возобновляемых источников энергии, экспорт электроэнергии.
Финансово-экономический результат: снижение дефицита и стоимости электроэнергии, возможность экспорта электроэнергии.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 8 декабря 2006 года N  1186 .
Приложение 317-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 317-2 - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Организация контроля за выполнением
лицензионных и/или контрактных условий
недропользования"
на 2006 год

1. Құны:  38250 мың теңге (отыз сегiз миллион екi жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:  "Мұнай туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 маусымдағы Заңының  6-бабы ; "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заңының  8-бабы ; "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалану мониторингiнiң бiрыңғай мемлекеттiк жүйесiн құру тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1444  қаулысы ; "Қазақстанның әлемдегi бәсекеге барынша қабiлеттi 50 елдiң қатарына кiру стратегиясы" туралы Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына жолдауын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың Жалпы ұлттық жоспарын орындаудың желiлiк кестесiнiң 51-тармағы және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысымен  бекiтiлген 2006-2008 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бағдарламалары.

1. Стоимость:  38250 тысяч тенге (тридцать восемь миллионов двести пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 6  Закона Республики Казахстан от 28 июня 1995 года N 2350 "О нефти";  статья 8  Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1444 "О порядке создания Единой государственной системы мониторинга недропользования Республики Казахстан"; пункт 51 Сетевого графика исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года "Стратегия вхождения Казахстана в число пятидесяти наиболее конкурентоспособных стран мира" и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы, утвержденного  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  жер қойнауын пайдалануды басқару жүйесiнiң ашықтығы мен тиiмдiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  жер қойнауын пайдалануды басқару жүйесiнiң ашықтығы мен тиiмдiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Кіші бағдарламалардың атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  повышение эффективности и прозрачности системы управления недропользованием.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение эффективного взаимодействия компетентного и уполномоченных органов по контролю за деятельностью недропользователей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

016
Жер қойнауын пайдаланудың лицензиялық және/немесе келісімшарттық талаптарын орындауды бақылауды ұйымдастыру
1. Жаңа тұғырнамаға көшу шеңберінде жобалау алдындағы зерттеулерді жүргізу.
2. "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" (бұдан әрі - ҚР ЖҚП ББМЖ) жүйесін жаңа тұғырнамаға көшіру арналған техникалық тапсырманы дайындау.
3. Жаңа тұғырнамада ҚР ЖҚП ББМЖ жүйесінің макетін дайындауды қамтитын эксиздік жобаны дайындау және оның тест сынағынан өткізідуі
2006 жылдың екінші жартыжылдығы
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Тура нәтижесi: "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бiрыңғай мемлекеттiк жүйесi" ақпараттық жүйесiнiң макетi Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымының (КР ҰАИ) және "электрондық үкiметтiң" элементi ретiнде.
Түпкiлiктi нәтиже: жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттiк басқаруды сапалы деңгейге көтеру.
Қаржылық-экономикалық тиiмдiлiгi: ҚР ЖҚП ББМЖ жүйесiнiң шеңберiнде жер қойнауын пайдаланушылардың қызметiн жедел бақылау негiзiнде экономиканың өндiрушi салаларының экономикалық тиiмдiлiгiн арттыру.
Уақтылығы: жұмыстардың күнтiзбелiк жоспарға сәйкестiлiгi.
Сапасы: ҚР ЖҚП ББМЖ жүйесiнiң Қазақстан Республикасы ақпараттық технологияларының стандарттарына және ақпараттық қауiпсiздiк ISO 17799:2005 және ISO 27001:2005 жаңа халықаралық стандарттарына сәйкестiгi.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
318-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Өздiгiнен төгiлiп жатқан ұңғымаларды жою және тұмшалау"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1180210 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз сексен миллион екi жүз он мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының  56,   48-баптары ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 21 шiлдедегi N 1019  қаулысымен  бекiтiлген "Қазақстан Республикасында пайдалы қазбалар, мұнай, газ, жер асты сулары кен орындарын әзiрлеу жер қойнауын қорғаудың бiрыңғай ережесiн бекiту туралы", Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысымен  бекiтілген "Елдің минералдық-шикiзаттық кешенi ресурстық базасын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы".

016
Организация
контроля за
выполнением
лицензионных
и/или
контрактных
условий
недрополь-
зования
1. Проведение
предпроектных
обследований в
рамках перехода
на новую
платформу.
2. Разработка
технического
задания на
переход системы
"Единая
государственная
система
управления
недропользова-
нием
Республики
Казахстан"
(далее - ЕГСУ
НП РК) на новую
платформу.
3. Разработка
эскизного
проекта,
включающую
разработку
макета системы
ЕГСУ НП на
новой платформе
и испытание его
на тестовом
стенде.
второе
полу-
годие
2006
года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: макет информационной системы "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан" как элемент Национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан (НИИ РК) и "электронного правительства".
Конечный результат: повышение качественного уровня государственного управления в сфере недропользования.
Финансово-экономический результат: повышение экономической эффективности добывающих секторов экономики на основе оперативного контроля деятельности недропользователей в рамках системы ЕГСУ НП РК.
Своевременность: соответствие календарным планам работ.
Качество: соответствие информационной системы ЕГСУ НП РК стандартам информационных технологий Республики Казахстан и новым международным стандартам информационной безопасности ISO 17799:2005 и ISO 27001:2005.
ПРИЛОЖЕНИЕ 318
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Ликвидация и консервация самоизливающихся скважин"
на 2006 год
1. Стоимость:  1180210 тысяч тенге (один миллиард сто восемьдесят миллионов двести десять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 48 56 Закона  Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" от 27 января 1996 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 июля 1999 года N 1019 "Об утверждении Единых правил охраны недр при разработке месторождений полезных ископаемых, нефти, газа, подземных вод в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жер қойнауын мұнайлық, радионуклидтiк және химиялық ластанудың, табиғи су ресурстары ысырабының алдын алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : су басу аймағында мұнай ұңғымаларын жою және консервациялау, құрамында радионуклидтi жоғары, жоғары дебитті, төгiлетiн тұщы сулы өздiгiнен ағатын гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Өздiгiнен
төгілiп
жатқан
ұңғымалар-
ды жою
және тұмшалау
1. Каспий теңiзінің
су басу аймағында
мұнай ұңғымасын жою және консервациялау.
2. Өздiгінен ағатын  гидрогеологиялық ұңғыманы жою және консервациялау.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
1) Каспий теңiзiнiң су басу аймағында 12 мұнай ұңғымасы жойылды және консервацияланды;
2) өздiгiнен ағатын 47 гидрогеологиялық ұңғыма жойылды және консервацияланды.
Түпкiлiктi нәтиже: жұмыстың басынан 49,3% мұнайлық және 10% гидрогеологиялық ұңғымаларды жою есебiнен жер қойнауының мұнайлық, радионуклидтiк және химиялық ластану қаупін төмендету, сондай-ақ 97,3 мың. т.м/күн көлемiнде табиғи су ресурстарының ысырабын азайту., алаңы 675,0 мың ш.м астам аумақты құрғату.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- теңiзде бiр ұңғыманы жоюға арналған орташа шығын 80000 мың теңгенi құрайды;
- бiр гидрогеологиялық ұңғыманы жоюға арналған орташа шығын 4926 мың теңгенi құрайды.
Уақтылығы: уәкiлеттi орган бекітетiн объектiнің жоспарына сәйкес жұмыс жүргізу.
Сапасы: Жұмыстар жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес орындалды және құрамында ТЖМ, ҚОҚМ, санэпидқадағалау және басқа да мүдделi мемлекеттiк органдардың өкiлдерi бар ведомствоаралық комиссия қабылдады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
319-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Мұнай операцияларын жүргiзу, сондай-ақ көмiрсутегiн тасымалдау, қайта өңдеу және өткiзу кезiнде келiсiмшарттарда мемлекет мүддесiн бiлдiру" деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  предотвращение нефтяного, радионуклидного и химического загрязнения недр, потерь естественных водных ресурсов.
5. Задачи бюджетной программы:  ликвидация и консервация нефтяных скважин в зоне затопления, ликвидация и консервация самоизливающихся гидрогеологических скважин с повышенным содержанием радионуклидов, высокодебитных, изливающих пресные воды.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
!
2
3
4
5
6
7
1
017
Ликвидация и
консервация
самоизливаю-
щихся сква-
жин
1. Ликвидация и
консервация неф-
тяных скважин в зоне затопления
Каспийским
морем.
2. Ликвидация и консервация са-
моизливающихся
гидрогеологичес-
ких скважин.
В тече-
ние года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1) ликвидировано и законсервировано 12 нефтяных скважин в зоне затопления Каспийским морем;
2) ликвидировано и законсервировано 47 самоизливающихся гидрогеологических скважин.
Конечный результат: снижение угрозы нефтяного, радионуклидного и химического загрязнения недр за счет ликвидации 49,3 % нефтяных и 10 % гидрогеологических скважин с начала работ, а также сокращение потерь естественных водных ресурсов в объеме 97,3 тыс. куб. м/сут., осушение территории площадью более 675,0 тыс. кв. м.
Финансово-экономический результат:
- средние затраты на ликвидацию одной скважины на море составят 80000 тыс. тенге;
- средние затраты на ликвидацию одной гидрогеологической скважины составят 4926 тыс. тенге;
Своевременность: проведение работ в соответствии с пообъектным планом, утверждаемым уполномоченным органом.
Качество: работы выполнены в соответствии с проектно-сметной документацией и приняты межведомственной комиссией, состоящей из представителей МЧС, МООС, санэпиднадзора и других заинтересованных государственных органов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 319
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Представление интересов государства в контрактах на
проведение нефтяных операций, а также при транспортировке,
переработке и реализации углеводородов"
на 2006 год
1. Стоимость:  300000 тысяч тенге (триста миллионов тенге).

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мұнай туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 маусымдағы Заңының  6-бабы , "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының  8-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 16 мамырдағы N 1095  Жарлығы  "Каспий теңiзiнің қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттiк бағдарламасы туралы".
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мұнай операцияларын жүргізуге келiсiм-шарттарда, сондай-ақ көмiрсутектерiн тасымалдау, қайта өңдеу және сату кезiнде мемлекеттiң мүдделерiн сақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мұнай операцияларына келiсiм-шарттардың сақталу мониторингiн ұйымдастыру және жетiлдіру, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мұнай операцияларын жүргізуге жасалған келiсiм-шарттарды қамтамасыз ету, мұнай-газ жобаларын сондай-ақ көмiрсутектерiн тасымалдау, қайта өңдеу және сату бойынша жобаларды iске асырумен байланысты мәселелерi жөнінде мемлекеттің мүдделерiн бiлдiру, мұнай операцияларын жүргiзу саласында нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру, мұнай-газ саласындағы өнiмдермен қызметтердің сондай-ақ көмiрсутектерiн тасымалдау, қайта өңдеу және сатудың қауiпсiздiгi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Мұнай операция-
ларын
жүргiзу,
сондай-ақ
көмiрсу-
тегiн
тасымал-
дау, қайта
өңдеу және
өткiзу
кезiнде
келiсiм-
шарттарда
мемлекет
мүддесiн
бiлдiру
1. Мұнай операцияла-
рына келісiмшарттар
талаптарының орындалу мониторин-
гiн консультациялық
сүйемелдеу.
2. Мұнай операцияла-
рын жүргiзуге келісiм-шарттардың,
соның iшiнде өнiмдi
бөлу туралы келiсiмдердің
жобаларын дайындау.
3. Мұнай операцияла-
рын жүргізу саласын-
да нормативтiк құқықтық базаны
жетiлдiру бойынша
консультанттарды
тарту, мұнай-газ
саласындағы өнiмдер-
мен қызметтердің сондай-ақ көмiрсу-
тектерiн тасымалдау,
қайта өңдеу және
сатудың қауiпсіз-
дiгi.
4. Даулы мәселелердi
шешу, мұнай опера-
цияларын жүргізудің
шарттарын мердігер-
лердің орындауы
және мұнай-газ жобаларын iске асыру
кезiндегі басқа мәселелер жөнiнде
консультанттарды
тарту.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
1) мұнай операцияларын жүргiзуге арналған келiсiм-шарттардың мониторинг нәтижелерi бойынша есептер;

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 6  Закона Республики Казахстан от 28 июня 1995 года "О нефти";  статья 8  Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N№1095 "О государственной программе освоения казахстанского сектора Каспийского моря".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  соблюдение интересов государства в контрактах на проведение нефтяных операций, а также при транспортировке, переработке и реализации углеводородов.
5. Задачи бюджетной программы:  организация и совершенствование мониторинга за соблюдением условий контрактов на нефтяные операции, обеспечение соответствия заключаемых контрактов на проведение нефтяных операций законодательству Республики Казахстан, представление интересов государства по вопросам, связанным с реализацией нефтегазовых проектов, а также проектов по транспортировке, переработке и реализации углеводородов, совершенствование нормативной правовой базы в сфере проведения нефтяных операций, безопасности продукции и услуг нефтегазовой отрасли, а также транспортировки, переработки и реализации углеводородов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Представле-
ние интере-
сов государ-
ства в конт-
рактах на
проведение
нефтяных
операций, а
также при
транспорти-
ровке, пере-
работке и
реализации
углеводоро-
дов
1. Консультацион-
ное сопровождение
мониторинга за
соблюдением усло-
вий контрактов на
нефтяные опера-
ции.
2. Подготовка
проектов контрак-
тов на проведениенефтяных опера-
ций, в том числе
соглашений о раз-
деле продукции.
3. Привлечение
консультантов по
совершенствованию
нормативной пра-
вовой базы в сфе-
ре проведения
нефтяных опера-
ций, безопасности
продукции и услуг
нефтегазовой от-
расли, а также
транспортировки,
переработки и
реализации угле-
водородов.
4. Привлечение
консультантов по
разрешению спор-
ных вопросов, вы-
полнению подряд-
чиками условий
проведения нефтя-
ных операций и
другим вопросам
при реализации
нефтегазовых
проектов.
В тече-
ние года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1) отчеты по результатам мониторинга контрактов на проведение нефтяных операций;

2) мұнай операцияларын жүргізуге арналған келiсiм-шарттардың, соның ішінде өнiмдi бөлу туралы келiсiмдердің жобаларын жасау кезiнде, сондай-ақ оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге сәйкес мемлекеттің мүдделерiн бiлдiру бойынша құзiреттi органның қажеттілігін қамтамасыз ету;
3) нормативтiк құқықтық актiлердің жобалары, мұнай операцияларын жүргiзу саласында нормативтiк құқықтық актiлердi жетiлдiру бойынша ұсыныстар, мұнай операцияларын, сондай-ақ көмiрсутектерiн тасымалдау, қайта өңдеу және сатуды техникалық реттеу;
4) Мұнай-газ, сондай-ақ көмiрсутектерiн тасымалдау, қайта өңдеу және сату жөнiндегi жобаларды iске асыруға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттің мүдделерiн қамтамасыз ету.
Түпкілiктi нәтиже: мұнай операцияларын жүргізуге, сондай-ақ көмірсутектерін тасымалдау, қайта өңдеу және сату келiсiм-шарттарды iске асыру кезiнде мемлекеттің шығындарының алдын-алу.
Қаржы-экономикалық нәтижесi: мұнай-газ саласына тiкелей инвестициялар тарту.
Уақтылығы: анықталған шарттар мен техникалық тапсырмалар мерзiмдерiне сәйкес.
Сапасы: толық көлемде және белгiленген мерзiмде қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
320-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
""Қарағанды шахталарын тарату" РМБК-ке берiлген, жабылған шахталар қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 146286 мың теңге (бiр жүз қырық алты миллион екi жүз сексен алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 1999 жылғы 1 шілдеде Қазақстан Республикасы Азаматтық кодекстiң  47-тарауы  (Ерекше бөлiм).
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жойылған шахталар қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрген залалдың өтемiнде азаматтардың құқықтарын жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жойылған шахталар қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрілген залалдың өтемiн өз уақытында төлеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
"Карағанды
шахталарын
тарату"
РМБК-ке
берiлген,
жабылған
шахталар қызметкер-
лерiнiң
денсаулы-
ғына
келтiрiл-
ген зиянды
өтеу
1. Жойылған шахталар
қызметкерлерiне
индексацияны ескере
отырып, жойылған
шахталар қызметкер-
лерi залалының
орнын толтыру төлемдерi.

2) обеспечение потребностей компетентного органа по представлению интересов государства при подготовке проектов контрактов на проведение нефтяных операций, в том числе соглашений о разделе продукции, а также при внесении в них изменений и дополнений;
3) проекты нормативных правовых актов, рекомендации по совершенствованию нормативных правовых актов в сфере проведения нефтяных операций, технического регулирования нефтяных операций, а также транспортировки, переработки и реализации углеводородов;
4) обеспечение интересов государства по вопросам, связанным с реализацией нефтегазовых проектов, а также проектов по транспортировке, переработке и реализации углеводородов.
Конечный результат: предотвращение потерь государства при реализации контрактов на проведение нефтяных операций, а также при транспортировке, переработке и реализации углеводородов.
Финансово-экономический результат: привлечение прямых инвестиций в нефтегазовую отрасль.
Своевременность: в соответствии со сроками, определенными договором и техническими заданиями.
Качество: оказание услуг в полном объеме и в установленные сроки.
ПРИЛОЖЕНИЕ 320
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт,
переданных в РГСП "Карагандаликвидшахт"
на 2006 год
1. Стоимость:  146286 тысяч тенге (сто сорок шесть миллионов двести восемьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   глава 47  Гражданского кодекса Республики Казахстан (особенная часть) от 1 июля 1999 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  реализация права граждан на возмещение ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение своевременных выплат возмещения ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Возмещение
ущерба работ-
никам ликви-
дированных
шахт, пере-
данных в РГСП
"Караганда-
ликвидшахт"
1. Выплаты по
возмещению
ущерба работни-
кам ликвидиро-
ванных шахт с
учетом индекса-
ции.

2. Сомаларды жеткізу
және жiберу шығындары.
Ай сайын
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтижелер: 727 адам санымен "Қарағандышахтатарату": РМБК-ге берiлген, жойылған шахталар қызметкерлерiнің денсаулығына келтiрiлген залалды өтеу төлемдерi.
Өз уақтылылығы: ай сайын 25 дейiн уақтылы төлем.
Сапасы: жойылған шахталар қызметкерлерiнің денсаулығына келтiрiлген залалды өтеу төлемi - 100%.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
321-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Ядролық медицина және биофизика орталығын құру"
деген 020 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 250000 мың теңге (екi жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының индустриалдық-инновациялық даму стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Кейiнгi жылдары медицина ғылымының, ядролық физика және ақпараттық технологиялар торабында әзiрленген диагностика мен терапияның жаңа әдiстерiн дамыту және республиканың денсаулық сақтау тәжiрибесiне енгізу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : диагностика мен терапияның жаңа әдiстемелерiн жасау және игеру үшiн жағдайын қамтамасыз ету, ядролық медицина мен биофизиканың жаңа өнiмдерiн жасау үшiн ғылыми зерттеулер жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Ядролық
медицина
және
биофизика
орталығын
құру
ТЭН-ге сәйкес
Ядролық медицина
және биофизика орталығын құру жөнiндегі iс-шара-
ларды орындау
(ЭБЖМ-ның ТЭН-ге
арналған 2004 жылғы
28 желтоқсандағы
N 6-2-1/9252 экономикалық сараптау
қорытындысы):
1. Жобалық-сметалық
құжаттамаларды
әзiрлеу және мемлекеттік сараптама жүргізу.
2. Белгіленген заңнамалық тәртiппен
бекітілген ПСД-ға
сәйкес инженерлiк
жүйелер мен ғимарат-
тарды қайта құру
арқылы Ядролық
медицина және биофизика орталығын
құру жөнiндегі
жұмыстарды жүргізудi
бастау.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:

2. Затраты по
доставке и пе-
ресылке сумм.
еже-
месячно
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямые результаты: выплата возмещения ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт, переданных РГСП "Карагандаликвидшахт" в количестве 727 человек.
Своевременность: ежемесячно своевременная выплата до 25 числа.
Качество: 100 % выплата возмещения ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт.
ПРИЛОЖЕНИЕ 321
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Создание Центра ядерной медицины и биофизики"
на 2006 год
1. Стоимость:  250000 тысяч тенге (двести пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие и внедрение в практику здравоохранения республики новейших методов диагностики и терапии, разработанных в последние годы на стыке медицинской науки, ядерной физики и информационных технологий.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий для создания и освоения новых методик диагностики и терапии, проведения научных исследований для создания новых продуктов ядерной медицины и биофизики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Создание
Центра
ядерной
медицины и
биофизики
Выполнение меро-
приятий по созда-
нию Центра ядер-
ной медицины и
биофизики в соот-
ветствии с ТЭО
(заключение эко-
номической экс-
пертизы МЭБП на
ТЭО от 28 декабря
2004 года
N№6-2-1/9252):
1. Разработка и
проведение госу-
дарственной экс-
пертизы проектно-
сметной докумен-
тации.
2. В соответствии
с утвержденной в
установленном за-
конодательством
порядке ПСД:
начало проведения
работ по созданию
Центра ядерной
медицины и биофи-
зики, посредством
реконструкции ин-
женерных систем и
сооружений.
Январь- декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:

1. Мемлекеттiк сараптаудан өткен, бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттама.
2. Инженерлiк жүйелер мен ғимараттарды қайта құру жөнiндегi жұмыстар (18%), соның iшiнде құрылыс-монтаж жұмыстары орындалды, санитарлық өткiзушiлер үшiн радиометрикалық жабдықтар сатып алу және монтаждау.
Түпкiлiктi нәтиже: Медицина ғылымы мен ақпараттық технология торабында әзiрленген диагностика мен терапияның жаңа әдiстерiн дамыту және республиканың денсаулық сақтау тәжiрибесiне енгізу үшін Ядролық медицина және биофизика орталығын пайдалануға қосу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Республика үшiн экономикалық тиiмдiлiгi диагностика мен терапияның жаңа әдiстерiн Республиканың денсаулық сақтау тәжiрибесiне енгізудi iске асыру арқылы жетедi.
Уақтылығы: жұмыстардың жоспар-кестесiне сәйкес, жасалған шарттарға сәйкестiгi.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
322-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Ақтөбе облысының облыстық бюджетiне Мартұқ ауданында жеткiзушi газ құбырын салуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының газ саласын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 18 маусымдағы  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Ақтөбе облысы, Мартұқ ауданының елдi мекендерiн арзан отын түрi-iлеспе газбен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Ақтөбе-Мартұқ газ құбырын жүргізу құрылысының ұзақтығы - 69,93 ш.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Ақтөбе облысының
облыстық
бюджетiне
Мартұқ
ауданында
жеткiзушi
газ құбырын
салуға
берiлетiн
нысаналы
даму
трансферт-
терi
Ақтөбе-Мартүк газ
құбырын жүргізу
құрылысының жобасын
iске асыру үшін
("Мемсараптама" РМК
2002 жылғы 12 тамыздағы N 6-121/02) бекiтілген
ТЭО сәйкес Ақтөбе
облысының облыстық
бюджетiн дамытуға
арналған мақсатты
инвестициялық
трансферттердi
аудару.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі; Ақтөбе
облыстық
әкімдігі.

1. Утвержденная проектно-сметная документация, прошедшая государственную экспертизу.
2. Выполнены работы по реконструкции инженерных систем и сооружений (18 %), в том числе строительно-монтажные работы и приобретено и смонтировано оборудование дозиметрического контроля.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию Центра ядерной медицины и биофизики для развития и внедрения в практику здравоохранения республики новейших методов диагностики и терапии, разработанных в последние годы на стыке медицинской науки, ядерной физики и информационных технологий.
Финансово-экономический результат: экономическая эффективность для Республики Казахстан достигается посредством внедрения в практику здравоохранения Республики новейших методов диагностики и терапии.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 322
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Целевые трансферты на развитие областному бюджету
Актюбинской области на строительство подводящего
газопровода Мартукского района" на 2006 год
1. Стоимость:  300000 тысяч тенге (триста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2004 года N 669 "Об утверждении Программы развития газовой отрасли Республики Казахстан на 2004-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение населенных пунктов Мартукского района Актюбинской области дешевым видом топлива - попутным газом.
5. Задачи бюджетной программы:  строительство подводящего газопровода Актобе-Мартук протяженностью 69,93 км.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Целевые
трансферты
на развитие
областному
бюджету
Актюбинской
области на
строительст-
во подводя-
щего газо-
провода
Мартукского
района
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие областно-
му бюджету
Актюбинской
области в
соответствии с
утвержденным
ТЭО (заключение
РГП "Госэкспер-
тиза" от 12
августа 2002
года N№6-121/
02) для реали-
зации проекта
строительства
подводящего
газопровода
Актобе-Мартук.
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан;
Акимат
Актюбинской
области.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже:
Ақтөбе-Мартұқ газ құбырын жүргiзу құрылысы бойынша құрылыс-монтаждық жұмыстардың көлемi - 30%.
Түпкiлiктi нәтиже: Мартұқ ауданы елдi мекендерінің тұтынушыларын арзан отынмен (iлеспе газбен) қанағаттандыру үшiн газ құбырларын пайдалануға қосу.
Қаржы-экономикалық тиiмділік: экономикалық тиiмділік республика үшін Ақтөбе облысының Мартұқ ауданы елдi мекендерiн отынның арзан түрiмен - iлеспе газбен қамтамасыз ету арқылы жетедi.
Өз уақтылылығы: жасалған шарттарға сәйкес жоспар-кестеге сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес.
Ескерту:
*) Жоспарлы-сметалық белгiленген заңнамалық тәртіппен бекітiлген құжаттамаға сәйкес Ақтөбе-Мартұқ газ құбырын жүргізуші құрылыс жөнiндегi жобалар мен iс-шаралардың тiзбесi, сондай-ақ күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларға сәйкес паспорттардан көрiнедi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
323-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Арнайы бақылау станцияларында тiркелген ядролық жарылыстар мен жер сiлкiнiстерiнiң тарихи сейсмограммаларының электрондық мұрағатын жасау" деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 25000 мың теңге (жиырма бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ядролық сынақтарға жан-жақты тыйым салу туралы шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 14 желтоқсандағы  Заңы ; "1993 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Америка Құрама Штаттарының арасындағы Континентаралық баллистикалық ракеталардың шахталық ұшыру қондырғыларын, апатты жағдайлардың салдарын жоюға және ядролық қараудың таралуына жол бермеуге қатысты келiсімдi ұзарту мәселесi жөнiнде Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мен Америка Құрама Штаттарының Қазақстан Республикасындағы Елшiлiгi арасындағы ноталар алмасу нысанындағы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 маусымдағы  Заңы , "Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауiпсіздiк тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1241  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 маусымдағы N 885  қаулысымен  бекiтілген "Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингiнiң бiрыңғай мемлекеттiк жүйесiн ұйымдастыру мен жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы".

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: объем строительно-монтажных работ по строительству подводящего газопровода Актобе-Мартук - 30 %.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию газопровода для удовлетворения потребностей населенных пунктов Мартукского района в дешевом топливе (попутном газе).
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством обеспечения населенных пунктов Мартукского района Актюбинской области дешевым видом топлива - попутным газом.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание:
*) Перечень проектов и мероприятия по строительству подводящего газопровода Актобе-Мартук в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, а также количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, отражаются в паспортах соответствующих местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 323
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Перевод архива исторических сейсмограмм ядерных
взрывов и землетрясений, зарегистрированных станциями
специального контроля с бумажных записей на электронные
носители " на 2006 год
1. Стоимость:  25000 тысяч тенге (двадцать пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 14 декабря 2001 года "О ратификации Договора о всеобъемлющем запрещении ядерных испытаний";  Закон  Республики Казахстан от 3 июня 2002 года "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Министерством иностранных дел Республики Казахстан и Посольством Соединенных Штатов Америки в Республике Казахстан по вопросу продления Соглашения между Республикой Казахстан и Соединенными Штатами Америки относительно уничтожения шахтных пусковых установок межконтинентальных баллистических ракет, ликвидации последствий аварийных ситуаций и предотвращения распространения ядерного оружия от 13 декабря 1993 года";  Указ  Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241 "О концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 885 "Об утверждении Правил организации и ведения Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ядролық жарылыстар мен жер сiлкіністерi туралы ақпаратты сақтау мен берудің сенiмдiлiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Геофизикалық зерттеулер институтының бөлiмшелерiнде (Бурабайда, Курчатовта, Ақтөбеде) және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің "Қазселқорғау" кәсіпорнының басқаруына көшкен (Семей, Талғар станциялары) мұрағатта 1951-1985 жылдардағы мұрағаттық жазбаларды түгендеудi жүргізу.
Бурабай, Курчатов АҚ, Орталықта мұрағаттық қағаз жазбаларды қазiргi цифрлық форматтарға көшiру үшiн (бұрын мұрағатталатын жазбаларды тiркеу кезiнде пайдаланылған аппаратураның ерекшелiктерiн және Алматы қаласында Арнайы сейсмикалық ақпаратты жинау және өңдеу орталығында (бұдан әрi - АСАЖӨО) технологиялық желiлердi құру жөнiндегi 2005 ж. тәжiрибенi ескере отырып) технологиялық желiлердi құру.
1951-1989 жылдардағы мұрағаттық жазбаларды кезең-кезеңмен қазiргi заманғы халықаралық форматтардағы жаңа (электронды) тасығыштарға көшiру.
Электронды станция мұрағаттарын құру, оларды АСАЖӨО дерекқорына интеграциялау, және ядролық жарылыстар жөнiндегi дерекқорға пайдалануға енгiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Арнайы
бақылау
станция-
ларында
тiркелген
ядролық
жарылыстар
мен жер
сiлкiнiс-
терiнiң
тарихи
сейсмо-
граммала-
рының
мұрағатын
қағаздағы
жазбадан
электрон-
дық
тасымал-
даушыларға
көшiру
1. Семей, Курчатов,
Бурабай және Талғар
станцияларының
цифрлық және ұқсас
мұрағаттық жазбала-
рын тексеру, жинау
және құжаттау (1960 ж. дейiн).
2. Курчатовта
мұрағаттық деректер-
дi цифрлау үшін
бағдарламалық-аппа-
ратура кешенiн жасау.
3. Геофизикалық
зерттеулер институ-
тының деректер
орталығында (АСАЖӨО, Алматы қ.)
түрлi бақылау
станцияларының
жазбаларына
қолданылатын ядролық
жарылыстар жөнiндегі
дерекқорды жаңғырту.
4. АСАЖӨО-ға
геофизикалық обсер-
ваториялардан деректердi жiберудің
технологиясын әзiрлеу және сату.
5. Мұрағаттық жазбаларды цифрлау,
АСАЖӨО-ға ядролық
жарылыстар базасын
толтыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тура нәтиже:
Станциялар тобы бойынша қағаз және магниттi тасығыштарда ядролық жарылыстардың мұрағаттық сейсмограммалардың каталогы құрылды (1965 ж. дейiн);
Курчатовта қағазды тасығыштардан электронды нысанға жазбаларды аудару жөнiндегi қолданыстағы технологиялық желi.
Түпкiлiктi нәтиже: 2008 жылы жұмыстарды бiтiрумен ядролық жарылыстар мен жер сiлкiнiстерi жөнiндегi деректер базасын (электронды мұрағат) құру жөнiндегi жұмыстардың бастапқы (дайындық) кезеңi;
қағазды тасығыштардан ядролық жарылыстардың мұрағаттық жазбалары цифрланды.
Уақтылығы: күнтiзбелiк жұмыс жоспарына сәйкес.
Қаржы-экономикалық нәтиже: қажеттi көлемде ақпаратты алуға және беруге уақытты едәуiр қысқарту.
Сапасы: ұсынылатын ақпараттың сенiмділігi және толықтығы.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
324-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жылу-энергетика жүйесiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi" деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение надежности хранения и передачи информации о ядерных взрывах и землетрясениях.
5. Задачи бюджетной программы:  Проведение инвентаризации архивных записей ядерных взрывов за 1951-1985 годы, хранящихся в подразделениях института геофизических исследований (в Боровом, Курчатове, Актюбинске) и в архиве перешедшем под управление предприятия "Казселезащита" Министерства чрезвычайных ситуаций Республики Казахстан (станций Семипалатинск, Талгар).
Создание технологических линий для перевода архивных бумажных записей в современные цифровые форматы в ГО Боровое, Курчатове (с учетом специфики аппаратуры, ранее использованной при регистрации архивируемых записей и опыта 2005 года по созданию технологической линии в Центре сбора и обработки специальной сейсмической информации в г. Алматы (далее - ЦСОССИ).
Поэтапный перевод архивных записей 1951-1989 годов на новые (электронные) носители в современных международных форматах.
Создание электронных станционных архивов, их интеграция в базу данных ЦСОССИ и ввод в эксплуатацию базы данных по ядерным взрывам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Перевод
архива
исторических
сейсмограмм
ядерных
взрывов и
землетрясе-
ний, заре-
гистрирован-
ных стан-
циями спе-
циального
контроля с
бумажных
записей на
электронные
носители
1. Ревизия,
отбор и доку-
ментирование
цифровых и ана-
логовых архивных
записей станций
Семипалатинск,
Курчатов, Боро-
вое и Талгар (до
1960 года).
2. Создание
аппаратурно-
программного
комплекса для
оцифровки
архивных данных
в Курчатове.
3. Модернизация
базы данных по
ядерным взрывам
в Центре данных
института гео-
физических ис-
следований
(ЦСОССИ, г.
Алматы) приме-
нительно к за-
писям различных
наблюдательных
станций.
4. Разработка и
реализация тех-
нологии пере-
сылки данных из
геофизических
обсерваторий в
ЦСОССИ.
5. Оцифровка
архивных записей
заполнение базы
ядерных взрывов
в ЦСОССИ.
В тече-
ние года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
созданы каталог архивных сейсмограмм ядерных взрывов на бумажных и магнитных носителях по группе станций (до 1965 года);
действующая технологическая линия по переводу записей с бумажных носителей в электронную форму в Курчатове.
Конечный результат: начальный (подготовительный) этап работ по созданию базы данных (электронный архив) по ядерным взрывам и землетрясениям с окончанием работ в 2008 году;
оцифрованы архивные записи ядерных взрывов с бумажных носителей.
Своевременность: в соответствии с календарным планом работ.
Финансово-экономический результат: значительное сокращение времени на получение и передачу информации в необходимом объеме.
Качество: достоверность и полнота представляемой информации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 324
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
теплоэнергетической системы" на 2006 год

1. Құны : 16180621 мың теңге (он алты миллиард бiр жүз сексен миллион алты жүз жиырма бiр мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi : Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2005 жылғы 26 тамыздағы N 884  қаулысымен  бекiтілген "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2006-2008 жылдарға арналған (екiншi кезең) орта мерзiмдi жоспары туралы".
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : тұрғын үй аймақтары мен қоғамдық ғимараттарды сенiмдi жылу және электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жылу желiлерiнің жабдықтарын кеңейту және жаңғырту үшiн жағдайларды қамтамасыз ету; электрмен жабдықтаудың сенiмдiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюджетте-
рiне жылу-
энергетика
жүйесiн
дамытуға
берiлетiн
нысаналы
даму
трансферт-
терi
Облыстық бюджеттердi, Астана
және Алматы қалала-
рының бюджеттi
дамытуға арналған
мақсатты инвестиция-
лық трансферттердi
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 9 желтоқсан-
дағы N 1228 қаулысы-
ның 2-қосымшасына
сәйкес сомалар
шегінде белгiленген
заңнамалық тәртiппен
бекітілген ЖСҚ
тәртiбiне сәйкес
мынадай инвестиция-
лық жобаларды iске
асыруға аудару:
1. Астана қаласының
ЖЭО-2, жылу желілерi
мен энергия желiлерi
объектiлерiн кеңейту
және жаңарту ("Мемсараптау" РМК-ның ЖСҚ бойынша
2005 жылғы 10 қазан-
дағы N 2-705/05 ЖСҚ
бойынша қорытындысы);
2. Астана қаласының
сол жағалаулық
бөлігінде "Новая"
ҚС құрылысы
("Мемсараптау" РМК-
ның 2004 жылғы 27
қазандағы N 2-549/04
ЖСҚ бойынша
қорытындысы);
3. Астана қаласын-
дағы 110/10 кВ
"Степная" ҚС
құрылысы
("Мемсараптау"
РМК-ның ТЭН бойынша
2005 жылғы 24
маусымдағы N 2-369/05 ТЭН бойынша
қорытындысы);
4. Астана
қаласындағы 110/10 кВ "Заречная" ҚС
құрылысы ("Мемсараптау" РМК-ның 2005 жылғы
14 шілдедегі N 2-437/05 ТЭН бойынша
қорытындысы");
5. Астана қаласындағы 110/10/
кВ "17 тұрғын аймақ"
ҚС құрылысы;
6. "Бұрынғы 35 және
6 кВ желiлердің
кiруiн қайта құрумен
"Алмалы" кешенi
аумағында 35/6
кВ жаңа екi транс-
форматорлы қосалқы
станциясының құрылысы.
("Мемсараптау" РМК-ның 2005 жылғы
18 тамыздағы N 7-450/05 ЖСҚ бойынша
қорытындысы);

1.  1. Стоимость: 16180621 тысяча тенге (шестнадцать миллиардов сто восемьдесят миллионов шестьсот двадцать одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2005 года N 884 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы (второй этап)".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение жилых зон и общественных зданий надежным тепло- и электроснабжением.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий для расширения и реконструкции тепловых сетей; повышение надежности электроснабжения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
теплоэнер-
гетической
системы
Перечисление це-
левых трансфер-
тов на развитие
областным бюдже-
там, бюджетам
городов Астаны
и Алматы в
пределах сумм
согласно Прило-
жению 2 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 9
декабря 2005
года N 1228 "О
реализации Зако-
на Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2006
год" на реали-
зацию следующих
инвестиционных
проектов в соот-
ветствии с
утвержденной в
установленном
законодатель-
ством
порядке ПСД:
1. Расширение и
реконструкция
ТЭЦ-2, тепловых
сетей и электро-
сетевых объектов
города Астаны
(заключения РГП
"Госэкспертиза"
по ПСД N 2-705/
05 от 10 октября
2005 года, N
2-239/2003 от 4
июля 2003 года).
2. Строительство
ПС "Новая" на
левобережной
части города
Астаны
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ПСД N 2-549/
04 от 27 октября
2004 года).
3. Строительство
ПС 110/10 кВ
"Cтепная" в
городе Астане
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ТЭО
N 2-369/05 от
24 июня 2005
года).
4. Строительство
ПС 110/10 кВ
"Заречная" в
городе Астане
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ТЭО
N 2-437/05 от
14 июля 2005
года).
5. Строительство
ПС 110/10 кВ
"Жилая зона 17"
в городе Астане.
6. Строительство
новой двухтранс-
форматорной
подстанции 35/6
кВ за террито-
рией комплекса
"Алмалы" с
переустройством
заходов сущест-
вующих линий 35
и 6 кВ на новую
подстанцию
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ПСД от 18
августа 2005
года
N 7-450/05).

7. Шығыс Қазақстан
облысы Семей қаласы-
ның жылу желiлерiн
жаңғырту, орталық
жылумен жабдықтау
схемасында сақталған
қазандықтардың және
ЖЭО-ның бар қуаттарын жаңғырту.
8. N 7, 8 станцияларының қазандық агрегаттарын, N 5, 6 станцияларының құбыр агрегаттарын және Астана қаласының су жылыту қазандығын орнатып ЖЭО-2 кеңейту және қайта жаңарту, оның iшiнде төленетiн аванс сомасына жабдықтарды жеткiзу жөнiндегi шарттық мiндеттемелердi уақтылы орындауға екiншi деңгейдегi банктiң кепiлдiгiн мердiгер ұйымның ұсыну шарты кезiнде оның құнының елу пайызынан аспайтын мөлшерде қосалқы жабдықтармен КB-T-139,6-150 типтi су жылыту қазандықтарына тапсырыс беру үшiн аванс аудару ("Мемсараптама" РМК-ның 2005 жылғы 23 маусымдағы N 2-364105 TЭH бойынша қорытындысы).
9. Астана қаласында ЖЭО-3 салу ("Мемсараптама" PMK-ның 2005 жылғы 24 маусымдағы N 2-367/05 TЭH бойынша қорытындысы).
10. Алматы қаласындағы "Орбита" аудандық қазандығын қайта жаңарту және кеңейту ("Мемсараптама" РМК-ның 2005 жылғы 19 мамырдағы N 7-53-2/2005 ЖСҚ бойынша қорытындысы).
11. Атырау қаласындағы Сәтпаев даңғылы бойындағы "Премьер-Сити" тұрғын үй кешенiн электрмен жабдықтау.
Қаңтар-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі, Алматы,
Шығыс
Қазақстан
облыстары-
ның және
Астана
қаласының
әкімдік-
тері.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006.12.25. N  470u   қаулыларымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер :
Тура нәтиже: жобалар бойынша көлемдi орындау:
1. ЖЭО-2, Астана қаласының жылу желiлерi мен энергия желiлерi объектiлерiн жаңарту және жаңғырту - 83%.
2. 5 қосалқы станцияның құрылысы.
3. 2 қазандықтың және ЖЭО-1 қуаттарын, орталық жылу пункттерiн жаңғырту және ұзындығы 87 км жылу желiлерiн жаңарту.
4. Астана қаласының N 7, 8 станцияларының қазандық агрегаттарын, N 5, 6 станцияларының құбыр агрегаттарын және су жылыту қазандығын орнатып ЖЭО-2 кеңейту және қайта жаңарту.
5. Астана қаласында ЖЭО-3 салу.
6. Алматы қаласындағы "Орбита" аудандық қазандығы қайта жаңарту және кеңейту.
7. Атырaу қаласындағы Сәтпаев даңғылы бойындағы "Премьер-Сити" тұрғын үй кешенiн электрмен жабдықтау.
Түпкілікті нәтиже: тұрғын үй аймақтары мен қоғамдық ғимараттарды сенiмдi жылу және электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету үшiн объектiлердi пайдалануға қосу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: республика үшiн экономикалық тиiмдiлiк елдi мекендердi жылу- және энергиямен жабдықтауды жақсарту жөнiндегi iс-шараларды iске асыру жолымен қол жеткiзiледi.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстардың жоспар-кестесiне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес.
Ескерту:
*) Белгiленген заңнамалық тәртiппен бекiтiлген жобалық-сметалау құжаттамасына сәйкес энергетикалық объектiлердің құрылысы жөнiндегi жобалар мен iс-шаралардың тізбесi, сондай-ақ күтілетін нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарында көрсетiледi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
325-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Қазақстанның оңтүстiк өңiрi тұтынушыларын тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету"
деген 026 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Модернизация
существующих
мощностей ко-
тельных и ТЭЦ
сохранившихся в
схеме централь-
ного теплоснаб-
жения, реконст-
рукция тепловых
сетей в городе
Семипалатинске
Восточно-
Казахстанской
области.
8. Расширение и
реконструкция
ТЭЦ - 2 с
установкой
котлоагрегатов
ст. N 7, 8;
турбоагрегатов
ст. N 5, 6 и
водогрейной
котельной
города Астаны,
в том числе
перечисление
аванса для
заказа котлов
водогрейных
типа
КВ-Т-139,6-150
со вспомога-
тельным
оборудованием в
размере не более
пятидесяти
процентов от
его стоимости
при условии
предоставления
подрядной
организацией
гарантии банка
второго уровня
на своевременное
исполнение
договорных
обязательств по
поставке
оборудования на
сумму выплачи-
ваемого аванса
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ТЭО N
2-364/05 от 23
июня 2005 года);
9. Строи-
тельство ТЭЦ-3
в городе Астане
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ТЭО N
2-367/05 от 24
июня 2005 года);
10. Рекон-
струкция и
расширение
районной
котельной
"Орбита" в
городе Алматы
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ПСД N
7-53-2/2005 от
19 мая 2005
года);
11. Электро-
снабжение
жилого
комплекса
"Премьер-Сити"
по проспекту
Сатпаева в
городе Атырау.
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 25 декабря 2006 года N  470у .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выполнение объема по проектам:
1. Расширение и реконструкция ТЭЦ-2, тепловых сетей и энергосетевых объектов города Астаны.
2. Строительство 5 подстанций.
3. Модернизация существующих мощностей 2 котельных и ТЭЦ-1, центральных тепловых пунктов и реконструкция тепловых сетей протяженностью 87 км.
4. Расширение и реконструкция ТЭЦ-2 с установкой котлоагрегатов ст. N 7, 8, турбоагрегатов ст. N 5, 6 и водогрейной котельной города Астаны.
5. Строительство ТЭЦ-3 в городе Астане.
6. Реконструкция и расширение районной котельной "Орбита" в городе Алматы.
7. Электроснабжение жилого комплекса "Премьер-Сити" по проспекту Сатпаева в городе Атырау.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для обеспечения жилых зон и общественных зданий надежным тепло- и электроснабжением.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по улучшению тепло- и энергоснабжения населенных пунктов.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание:
*) Перечень проектов и мероприятия по строительству энергетических объектов в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, а также количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, отражаются в паспортах соответствующих местных бюджетных программ.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 325
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Обеспечение стабильного электроснабжения потребителей
южных регионов Казахстана" на 2006 год

1. Құны : 2274216 мың теңге (екi миллиард екi жүз жетпiс төрт миллион екi жүз он алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2005 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Парламентiнің "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы (екiншi оқылым) 2005 жылғы 9 қарашадағы N 23-III ҚРП қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : электр энергиясының жетiспеушілігiн жабу, электр энергиясында бағаның тұрақты деңгейiн сақтау кезiнде күзгі-көктемгi кезеңдерде оңтүстiк өңiрлерде туындаған Оңтүстiк Қазақстанның тұтынушыларын тұрақты энергиямен жабдықтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Т.И. Батуров атындағы Жамбыл мемлекеттiк аудандық электр станциясын (бұдан әрi - ЖМАЭС) қосу және күзгi-қысқы кезеңдерде оңтүстiк өңiрлерде туындаған электр энергиясының жетiспеушiлiгiн жабу мақсатында оның тұрақты жұмысын қамтамасыз ету; Оңтүстiк Қазақстанның тұрғындары үшiн отын жеткiзiлiмi бойынша шығындардың өтемақы жолымен электр энергиясына тұрақты тарифтердi сақтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N п/
п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Қазақстан-
ның
оңтүстiк
өңiрi
тұтынушы-
ларын
тұрақты
электрмен
жабдықтау-
ды қамтамасыз
ету
"ҚазТрансГаз" АҚ қаражаттарын аудару:
1) отын жеткiзілімi
үшiн шығындарды өтеу
бойынша шығыстар
(2005 жылғы қараша-желтоқсан);
2) 2006 жылғы
қаңтардан сәуiр
аралығында электр
энергиясына белгiленген
тарифтердi сақтауға
қажетті отынның
құны мен тасымалдау
шығыстарын ескерiп,
Т.И.Батуров атындағы
Жамбыл мемлекеттік аудандық электр
станциясының тұрақты
жұмысын қамтамасыз
ету мақсатында тұтынушылар үшін
отын сатып алу бағасының арасын-
дағы айырманы жабу
шығыстары.
Қаңтар-сәуір
Қазақстан
Республи-
касы
Энергетика
және мине-
ралдық
ресурстар
министр-
лігі,
"ҚазТранс-
Газ" АҚ
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тура нәтиже: ҚҚС отынын бағалау кезінде 1212 млн.кВтч. көлемiнде ЖМАЭС шиналармен бiрге электр энергиясын жiберу: газ-54, 54-56, 84 $/мың.н.м.куб., мазут-113,52$/т (3 есептеу курсы бойынша 131,7 теңге).
Түпкiлiктi нәтиже: (2700 МВт) күтiлетiн "ең жоғары" жүктеме шектерiнде Оңтүстiк Қазақстанды тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: өндiрiлген электр энергиясына белгiленген тарифтердi сақтау.
Уақтылығы: шартқа сәйкес.
Сапасы: тұрғындарды күзгi-қысқы кезеңдерде электр энергиясы қажеттiлiктерiмен қанағаттандандыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

1. Стоимость:  2274216 тысяч тенге (два миллиарда двести семьдесят четыре миллиона двести шестнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год"; постановление Парламента Республики Казахстан "О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год" (второе чтение) от 9 ноября 2005 года N 23-III ПРК.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение покрытия дефицита электроэнергии, возникающего в южных регионах в осенне-зимний период при сохранении стабильного уровня цен на электроэнергию и обеспечение стабильного электроснабжения потребителей Южного Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы:  запуск Жамбылской государственной районной электрической станции им. Т.И.Батурова (далее - ЖГРЭС) и обеспечение ее устойчивой работы в целях покрытия дефицита электроэнергии, возникающего в южных регионах в осенне-зимний период; сохранение устойчивых тарифов на электроэнергию для потребителей Южного Казахстана путем компенсации затрат по поставкам топлива.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Обеспечение
стабильного
электро-
снабжения
потребите-
лей южных
регионов
Казахстана
Перечисление
средств АО "Каз-
ТрансГаз" на:
1) расходы по
компенсации затрат за постав-
ку топлива
(ноябрь - декабрь
2005 года);
2) расходы для
покрытия разницы
между ценой
покупки топлива
с учетом расходов
на транспортиров-
ку и стоимостью
топлива, необхо-
димого для сохра-
нения устойчивых
тарифов на
электроэнергию
для потребителей
в целях обеспече-
ния стабильной
работы Жамбылской
государственной
районной электри-
ческой станции
им. Т.И.Батурова
с января по
апрель 2006 года.
Январь-
апрель
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан,
АО
"КазТрансГаз"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: отпуск электроэнергии с шин ЖГРЭС в объеме 1212 млн. кВтч. при ценах на топливо с НДС: газ - 54,54 - 56,84 $/тыс.н.м.куб., мазут - 113,52 $/т (при расчетном курсе $ 131,7 тенге).
Конечный результат: обеспечение стабильного электроснабжения Южного Казахстана в пределах ожидаемого "максимума" нагрузки (2700 МВт).
Финансово-экономический результат: сохранение устойчивых тарифов, на вырабатываемую электроэнергию.
Своевременность: в соответствии с договором.
Качество: удовлетворение потребностей населения электроэнергией в осенне-зимний период.

325-1-қосымша
Ескерту. Қаулы 325-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
027 "Облыстардың және аудандардың (облыстық маңызы бар
қалалардың) коммуналдық меншiгiндегi жылу желiлерiн пайдалануды
ұйымдастыруға арналған нысаналы трансферттер" деген
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Приложение 325-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 325-1 - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Целевые трансферты для организации
эксплуатации тепловых сетей, находящихся в
коммунальной собственности областей или районов
(городов областного значения)"
на 2006 год

1. Құны:  450000 мың теңге (төрт жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:  "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы" (екiншi оқылым) 2006 жылғы 20 маусымдағы N 42-III ҚРҮ Қазақстан Республикасы Парламентiнiң  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджеттiң қаражаты

1. Стоимость:  450000 тысяч тенге (четыреста пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Парламента Республики Казахстан "О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год" (второе чтение) от 20 июня 2006 года N 42-III ПРК.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  2006-2007 жылдарда жылыту маусымына Арқалық қаласының жылумен жабдықтау объектiлерiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  Қостанай облысы Арқалық қаласының жылумен жабдықтау объектiлерiн отынмен қамтамасыз ету үшiн жағдайлар туғызу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N п/п
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Кіші бағдарламалардың атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауаптыорындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

4. Цель бюджетной программы:  обеспечение функционирования объектов теплоснабжения города Аркалыка в отопительный сезон 2006-2007 годов.
5. Задачи бюджетной программы:  создание условий для обеспечения топливом объектов теплоснабжения города Аркалыка Костанайской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

027
Облыстардың және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға арналған нысаналы трансферттер
2
100
Арқалық қаласы әкімдігінің коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға арналған нысаналы трансферттер
2006-2007 жылдарда жылыту маусымына "Арқалық ЖЭК" ММК үшін отандық мазутты сатып алуға Қостанай облысының облыстық бюджетіне мақсатты ағымды трансферттерді удару.
шілде - желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі; Қостанай облысының әкімдігі, Арқалық қаласының әкімдігі

027
Целевые
трансферты
для
организации
эксплуатации
тепловых
сетей,
находящихся
в коммуналь-
ной собст-
венности
областей
или районов
(городов
областного
значения)
2
100
Целевые
текущие
трансферты
для
организации
эксплуатации
тепловых
сетей,
находящихся
в коммуналь-
ной собст-
венности
акимата
города
Аркалыка
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областному
бюджету
Костанайской
области на
приобретение
топочного
мазута для ГКП
"Аркалыкская
ТЭК" на
отопительный
период
2006-2007 г.г.
Июль-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан;
Акимат
Костанайской
области,
Акимат
города
Аркалыка

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Тура нәтиже: 2006-2007 жылдарда жылыту маусымына Арқалық қаласын жылумен жабдықтауды үздiксiз қамтамасыз ету.
Түпкiлiктi нәтиже: "Арқалық ЖЭК" МКК-нiң тиiмдi жұмыс iстеуi және жылумен жабдықтау қызметтерiн үздiксiз ұсынуы.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгі: республика үшiн экономикалық тиiмдiлiкке Қостанай облысының Арқалық қаласын жылумен жабдықтауды жақсарту жөнiндегi iс-шараларды iске асыру жолымен қол жеткiзiледi.
Уақытылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстардың жоспар-кестесiне сәйкес.
Сапасы: нормалары мен ережелерiне сәйкес, M-100 маркалы мазут.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обеспечение бесперебойного теплоснабжения в городе Аркалыке на отопительный период 2006-2007 годов.
Конечный результат: эффективное функционирование и бесперебойное предоставление услуг теплоснабжения ГКП "Аркалыкская ТЭК".
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по улучшению теплоснабжения города Аркалыка Костанайской области.
Своевременность: согласно плана-графика работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно нормам и правилам, мазут марки М-100.