2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
33-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Төтенше жағдайлардың алдын алу, жою және мемлекеттік
материалдық резерв жүйесін басқару саласындағы уәкілетті
органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5154475 мың теңге (бес миллиард бір жүз елу төрт миллион төрт жүз жетпіс бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан согласно приложениям 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 33
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области
предупреждения, ликвидации чрезвычайных ситуаций и управления
системой государственного материального резерва"
на 2008 год
1. Стоимость : 5154475 тысяч тенге (пять миллиардов сто пятьдесят четыре миллиона четыреста семьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің мәртебесі және оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы Заңы ; "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңы ; "Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңы ; "Авариялық құтқару қызметтері және құтқарушылардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы Заңы ; "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңы ; "Төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жоюдың мемлекеттік жүйесін дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған бағдарламасы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1383 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1112 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі комитеттерінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 626 қаулысы .

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 года "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей"; Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О гражданской обороне"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года "О Программе развития государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций на 2004-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1112 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"; постановление Правительства РК от 30 июня 2006 года N 626 "Некоторые вопросы комитетов Министерства по чрезвычайным ситуациям РК".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : төтенше жағдайлардың алдын алу, жою және мемлекеттік материалдық резервті құру мен дамытуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар саласындағы
мемлекеттік саясатты іске асыру және мемлекеттік материалдық резерв жүйесін басқару.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: предупреждение, ликвидация чрезвычайных ситуаций и формирование государственного материального резерва.
5. Задачи бюджетной программы: реализация государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и управление системой государственного материального резерва.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші бағ-
дар-
лама коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Төтенше жағдайлардың алдын алу, жою және мемлекеттік материалдық резерв жүйесін басқару саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Табиғи және
техногендік
сипаттағы төтенше
жағдайлардың
алдын алу және
жою саласындағы
мемлекеттік
саясатты қалып-
тастыру, мемлеке-
ттік органдардың,
Азаматтық
қорғаныстың, өрт
және өнеркәсіптік
қауіпсіздігінің
жұмыстарын
үйлестіру. Ресей
Федерациясы
Төтенше жағдайлар
министрлігінің
Азаматтық
қорғаныс акаде-
миясында оқитын
тыңдаушылардың
және олардың
отбасылары
мүшелерінің
белгіленген орын-
ға бару және кері
қайту көліктік
шығыстарын
қамтамасыз ету.
"Төтенше
жағдайлардың
алдын алу және
оларды жоюдың
мемлекеттік
жүйесін дамытудың
2004-2010 жылдар-
ға арналған
бағдарламасы"
аясында өрт және
өнеркәсіптік
қауіпсіздік
саласындағы
нормативтік
құжаттарды, оның
ішінде стандарт-
тарды, ережелер-
ді, нұсқауларды,
басшылықтар мен
ұсынымдарды
әзірлеу жөніндегі
мерзімді журнал-
дар шығару
бойынша қызмет
көрсетулерге ақы
төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі, Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті, Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздік-
ті мемле-
кеттік
бақылау
комитеті,
Қазақстан
Республикасы
Төтенше
жағдайлар
министрлігі-
нің Өртке
қарсы
қызмет
комитеті
3
002
Аумақтық органдардың аппараттары
Төтенше жағдай-
лардың алдын алу
және оларды жою,
Азаматтық қорға-
ныс, өрт және
өнеркәсіптік
қауіпсіздік
жөніндегі міндет-
терді шешуге
бағытталған
бағдарламаларды
ұйымдастыру және
орындау. Әскери
қызметшілерді
әлеуметтік
қорғауды күшейту
жөнінде ұсыныс-
тарды іске асыру;
сот шешіміне
сәйкес Талдықор-
ған қ. әскери
қызметші-зейнет-
кер Ж.М.
Мұсатаевты тұрғын
үймен қамтамасыз
ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі аумақтық органдары
4
007
Мемлекеттік
қызметшілер-
дің
біліктілігін
арттыру
"Тау-кен өндірістері мен жұмыстарын мемлекеттік бақылау"; "Металлургиялық коксты химиялық өндірістерді мемлекеттік бақылау"; "Көтергіш тетіктерді қазандықты қадағалау саласындағы мемлекеттік бақылау"; "Өнеркәсіптік жарылғыш заттарды әзірлеуді, дайындауды, сынауды, сақтауды, пайдалануды мемлекеттік бақылау"; "Мұнай өндіретін өнеркәсіптегі, геологиялық барлаудағы және құбыр өткізгіш көліктегі мемлекеттік бақылау"; "Тау-кен жұмыстарының қауіпсіздігін геологиялық-маркшейдерлік қамтамасыз етуді мемлекеттік бақылау"; "Нормативтік-құқықтық актілердің мәтіндерін жазу"; "Іс жүргізуді мемлекеттік тілде ұйымдастыру және жүргізу"; "Ақпараттық технологиялар - мемлекеттік басқару тиімділігінің өсу негіздері"; "Мемлекеттік органдардағы бухгалтерлік есепке алу және бақылау"; "Қазақстан Республикасында мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және бақылау"; "Мемлекеттік қызмет көрсету сапасы"; "Қызметтік құжаттаманы электрондық өңдеуді енгізу тетігі туралы"; "Қазіргі заманғы жағдайларда заң қызметінің жұмыс ерекшеліктері"; "Мемлекеттік қызметшінің этикеті және психологиясы"; "Мемлекеттік қызметтердің сапасын басқару"; "Заңдылықты, құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейту саласындағы ұйымдастыру шараларын жетілдіру жолдары"; "Іс жүргізу және электронды құжат айналымы"; "Мемлекеттік тілді оқыту" тақырыптары бойынша мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру жөніндегі қызмет көрсетулерді сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
5

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
предупреж-
дения, лик-
видации
чрезвычайных
ситуаций и
управления
системой
государст-
венного ма-
териального
резерва
2
001
Аппарат
центрального
органа
Формирование
государствен-
ной политики в
сфере преду-
преждения и
ликвидации
чрезвычайных
ситуаций
природного
и техногенного
характера,
координация
работ государ-
ственных
органов,
Гражданской
обороны,
пожарной и
промышленной
безопасности.
Обеспечение
транспортных
расходов к
месту назначе-
ния и обратно
слушателей,
обучающихся в
Академии
гражданской
защиты Минис-
терства чрезвы-
чайных ситуаций
Российской Фе-
дерации, и
членов их
семей.
В рамках
программы
развития
государственной
системы
предупреждения
и ликвидации
чрезвычайных
ситуаций на
2004-2010 годы
оплата услуг
по выпуску
периодических
журналов, по
разработке
нормативных
документов в
области
пожарной и
промышленной
безопасности,
в том числе:
стандарты,
правила,
инструкции,
положения,
руководства и
рекомендации.
Реализация
предложений
по усилению
социальной
защищенности
военнослужащих.
В те-
чение
года
Министерство
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан
(далее - РК),
Комитет по
государствен-
ному мате-
риальному
резерву,
Комитет по
государствен-
ному контролю
за чрезвы-
чайными
ситуациями и
промышленной
безопаснос-
тью, Комитет
противопо-
жарной
службы
Министерства
по чрезвычай-
ным ситуациям
РК
3
002
Аппараты
террито-
риальных
органов
Организация и
выполнение
программ,
направленных
на решение
задач по
предупреждению
и ликвидации
чрезвычайных
ситуаций, Граж-
данской оборо-
ны, пожарной и
промышленной
безопасности.
Реализация
предложений по
усилению
социальной
защищенности
военнослужащих,
обеспечение
жильем военно-
служащего-
пенсионера
Мусатаева Ж.М.
в городе
Талдыкорган,
согласно
решению суда.
В те-
чение года
Аппараты
территориаль-
ных органов
Министерства
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных слу-
жащих
Приобретение услуг по повышению квалификации государственных служащих по темам: "Государствен-
ный контроль за горными производствами и работами"; "Государствен-
ный контроль за металлургичес-
кими коксохими-
ческими произ-
водствами"; "Государствен-
ный контроль в области котлонадзора за подъемными механизмами"; "Государствен-
ный контроль за разработкой, изготовлением, испытанием, хранением, использованием промышленных взрывчатых веществ"; "Государствен-
ный контроль в нефтедобывающей промышленности, геологоразведке и трубопроводном транспорте"; "Государствен-
ный контроль геологомарк-
шейдерским обеспечением безопасности горных работ"; "Написание текстов нормативно-
правовых актов"; "Организация и ведение дело-
производства на государственном языке"; "Информационные технологии - основы роста эффективности государственно-
го управления"; "Бухгалтерский учет и контроль в государственных органах"; "Организация и контроль государственных закупок в Республике Казахстан"; "Качество оказания государственных услуг"; "О механизме внедрения электронной обработки служебной документации"; "Особенности работы юридической службы в современных условиях"; "Этикет и психология государственно-
го служащего"; "Управление качеством государственных услуг"; "Пути совершенствова-
ния организационных мер в сфере обеспечения законности, правопорядка, усиления борьбы с коррупцией"; "Ведение дело-
производства и электронного документооборо-
та". Обучение государственно-
му языку.
В те-
чение года
Министерство
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан
5

008
Мемлекеттік
органдардың
ғимаратта-
рын,
үй-жайлары
мен құрылыс-
тарын
күрделі
жөндеу
Министрліктің
аумақтық органда-
рының ғимараттары
мен үй-жайларын
күрделі жөндеу
бойынша қызмет
көрсетулерді сатып алу,
оның ішінде
ШҚО ТЖӨҚМББ
сыртқы жылу
жүйелерін күрделі
жөндеу; Ақмола
облысы ТЖД
әкімшілік ғимара-
тын күрделі
жөндеу; Жезқазған
ТЖБ әкімшілік
ғимараты мен
гараждарын
күрделі жөндеу; Павлодар облысы
ТЖД әкімшілік
ғимаратының жер-
төлесін, 4-қабат-
тағы үй-жайларды,
1-қабаттағы
кезекшілік бөлме-
сін күрделі жөн-
деу және әкімші-
лік ғимаратының
терезелерін
жөндеу; Атырау
облысының ТЖД
әкімшілік ғимара-
тының шатырын
күрделі жөндеу,
ОҚО ТЖӨҚМББ
әкімшілік ғимара-
тын күрделі
жөндеу. Маңғыстау облысы ТЖД жылыту жүйесін ауыстыруға ЖСҚ әзірлеу, ТЖД аумағының қоршауын, ұзақ сақтау қоймасы аумағының қоршауын, 4 гараждық боксты және ТЖД ғимаратының жертөле үй-жайын күрделі жөндеуді жүргізуге ЖСҚ әзірлеу.
Жыл бойы
Ақмола
облысының
Төтенше
жағдайлар
департаменті
(бұдан әрі -
ТЖД) Атырау
облысының
ТЖД, Павло-
дар облысы-
ның ТЖД,
Жезқазған
ТЖД, Маңғыс-
тау облысы-
ның ТЖД,
ШҚО, ОҚО
Төтенше
жағдайларды
және өнер-
кәсіптік
қауіпсіздік-
ті мемлекет-
тік бақылау
басқармасы
(бұдан әрі
- ТЖӨҚМББ)
6
009
Мемлекеттік
органдарды
материалдық-
техникалық
жарақтандыру
Орталық аппарат
пен оның аумақтық
органдарының
қызметтерін
материалдық-тех-
никалық жарақтан-
дыру, оның ішінде
МИ-171 тікұшағы -
1 бірлік, УАЗ
базасындағы
жедел-құтқару
автомобилі - 27
бірлік
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы
Төтенше
жағдайлар
министрлігі
және оның
аумақтық
органдары
7
017
Ақпараттық
жүйелердің
жұмыс
істеуін
қамтамасыз
ету және
мемлекеттік
органдарды
ақпараттық-
техникалық
қамтамасыз
ету
Есептеу техника-
ларын ұстау,
техникалық қызмет
көрсету, ақпарат-
тық жүйелерді
орналастыру және
алып жүру жөнін-
дегі қызметті
сатып алу, веб-
сайт құру.
Ақпараттық
жүйелерді
техникалық,
технологиялық
және бағдарлама-
лық қамтамасыз
ету. Есептеу
техникасын және
лицензияланған
бағдарламалық
өнімдерді сатып
алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы
Төтенше
жағдайлар
министрлігі
және оның
аумақтық
органдары
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2008.10.14 N 581в Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
а) Өрт қауіпсіздігі және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік базаны (мемлекеттік стандарттар, ережелер мен ұсынымдарды) жетілдіру;

008
Капитальный
ремонт зда-
ний, помеще-
ний и соору-
жений госу-
дарственных
органов
Приобретение
услуг по прове-
дению капиталь-
ного ремонта
зданий и поме-
щений в терри-
ториальных
органах
Министерства, в
том числе:
капитальный
ремонт наружных
тепловых сетей
Управление по
государственно-
му контролю по
чрезвычайными
ситуациями и
промышленной
безопасностью
(далее -
УГКЧСПБ)
Восточно-
Казахстанской
области;
капитальный
ремонт адми-
нистративного
здания (далее -
адмздание)
Департамента по
чрезвычайным
ситуациям
(далее - ДЧС)
Акмолинской
области;
капитальный ре-
монт адмздания
и гаражей
Управления по
чрезвычайным
ситуациям горо-
да Жезказган;
капитальный
ремонт подвала
адмздания,
помещение 4-го
этажа, дежурной
комнаты 1-го
этажа и ремонт
окон адмздания
ДЧС Павлодар-
ской области;
капитальный
ремонт кровли
адмздания ДЧС
Атырауской
области;
капитальный ре-
монт адмздания
УГКЧСПБ ЮКО.
Разработка ПСД на замену системы отопления ДЧС, разработка ПСД на капитальный ремонт ограждения территории ДЧС, ограждения территории склада длительного хранения, 4-х гаражных боксов и подвального помещения здания ДЧС Мангистауской области.
В те-
чение
года
Управление по
государствен-
ному контролю
по чрезвычай-
ными ситуа-
циями и
промышленной
безопасностью
(далее -
УГКЧСПБ),
УГКЧСПБ ЮКО,
Департамента
по чрезвычай-
ным ситуациям
(далее - ДЧС)
Акмолинской
области, ДЧС
Атырауской
области, ДЧС
Павлодарской
области, УЧС
Жезказган,
ДЧС Мангис-
тауской
области.
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Материально-
техническое
оснащение
деятельности
центрального
аппарата и его
территориальных
органов, в том
числе: приобре-
тение вертолета
МИ-171 - 1 ед,
оперативно-
спасательного
автомобиля
на базе УАЗ -
27 ед.
В те-
чение
года
Министерство
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан и
его террито-
риальные
органы
7
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Содержание,
техническое
обслуживание
вычислительной
техники, приоб-
ретение услуг
по установке и
сопровождению
информационных
систем, созда-
ние веб-сайта.
Техническое,
технологическое
и программное
обеспечения
информационных
систем.
Приобретение
вычислительной
техники и
лицензионных
программных
продуктов.
В те-
чение
года
Министерство
по чрезвычай-
ным ситуациям
Республики
Казахстан и
его террито-
риальные
органы
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.10.2008 N 581в .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
а) совершенствование нормативной правовой базы в области пожарной и промышленной безопасности (государственных стандартов, правил и рекомендаций);

б) 676 адамның, оның ішінде: аумақтық органдардан 676 адамның кәсіби деңгейін көтеру;
в) 1288 адамға, оның ішінде: аумақтық органдардан 1218 адамға мемлекеттік тілді оқытып-үйрету.
Түпкілікті нәтиже:
Төтенше жағдайларды төмендету және азайту, төтенше жағдайлардың алдын алудың қолданыстағы буындарын нығайту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
1) республикалық бюджеттің қаражатын тиімді пайдалану;
2) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құжаттарды әзірлеуге - 50000,0 мың теңге, өрт қауіпсіздігі саласында - 11225,0 мың теңге;
3) бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттыруға жұмсалатын орташа шығын - 14,9 мың теңге;
4) бір мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік тілді оқытып-үйретуге кететін орташа шығын - 15,8 мың теңге.
Сапасы:
а) төтенше жағдайлардың алдын алуға, оларды жоюға белгіленген регламент шеңберінде дер кезінде ден қою;
б) адам факторларына байланысты төтенше жағдайлар санының, қаза болғандар мен зардап шеккендердің, сондай-ақ өрттердің, өндірістік объектілердегі және жеке меншік секторларындағы апаттардың нәтижесіндегі материалдық залалдың өсуін азайту;
в) қазіргі заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес, кәсіби мемлекеттік қызметтік талаптарға сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру; мемлекеттік тілді оқып-үйрену курсын бітіргеннен кейін мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік тілде іс қағаздарын жүргізудегі үлесі - 44,3 %; біліктілігін арттыру курсын өткеннен кейін жоғары лауазымға тағайындалған мемлекеттік қызметшілердің үлесі - 6,2 %.
Уақтылығы: іс-шараларды жасалған шарттарға сәйкес жүзеге асыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2008.10.14 N 581в Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
34-ҚОСЫМША
202-Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды
жоюды ұйымдастыру"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 17810404 мың теңге (он жеті миллиард сегіз жүз он миллион төрт жүз төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңы ; "Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңы ; "Авариялық-құтқару қызметі және құтқарушылардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы Заңы ; "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңы ; "28237, 52859, 68303 әскери бөлімдерін Қазақстан Республикасының Азаматтық қорғаныс штабына бағындыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 6 сәуірдегі N 264 қаулысы ; "Төтенше жағдайларда Қазақстан Республикасының жедел медициналық көмек көрсету орталығын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 27 қыркүйектегі N 1068 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігінің мемлекеттік мекемелерін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 15 наурыздағы N 400 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігінің Республикалық дағдарыс орталығы мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 13 қаңтардағы N 40 қаулысы ; "Төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жоюды мемлекеттік жүйесін дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған бағдарламасы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1383 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1112 қаулысы ; "2006-2007 жылдарға арналған ақысыз медициналық көмек көрсетудің кепілді көлемінің тізбесін бекіту туралы" 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 1296 қаулысы .

б) - повышение профессионального уровня 676 человек, в том числе: территориальных органов 676 человек;
- обучение государственному языку 1288 человек, в том числе: территориальных органов 1218 человек;
Конечный результат:
снижение и минимизация случаев чрезвычайных ситуаций, укрепление действующих звеньев предупреждения чрезвычайных ситуаций.
Финансово-экономический результат:
1) эффективное распределение средств республиканского бюджета.
2) разработка нормативных документов в области промышленной безопасности на сумму - 50000,0 тыс. тенге, в области пожарной безопасности на сумму - 11225,0 тыс. тенге.
3) средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 14,9 тыс. тенге;
4) средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 15,8 тыс. тенге;
Качество:
а) своевременное реагирование, предупреждение, ликвидация чрезвычайных ситуаций в рамках установленного регламента;
б) сокращение роста количества чрезвычайных ситуаций связанных с человеческим фактором, количества погибших и пострадавших, а также материального ущерба в результате пожаров, стихийных бедствий как на производственных объектах, так и в частном секторе;
в) повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиями профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку - 44,3 %; доля государственных служащих, которые назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации - 6,2 %.
Своевременность: осуществление мероприятий в соответствии с заключаемыми договорами.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.10.2008 N 581в .
ПРИЛОЖЕНИЕ 34
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Организация ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного и техногенного характера"
на 2008 год
1. Стоимость: 17810404 тысячи тенге (семнадцать миллиардов восемьсот десять миллионов четыреста четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей"; Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О гражданской обороне"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 апреля 1993 года N 264 "О подчинении воинских частей 28237, 52859, 68303 штабу Гражданской обороны Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года "О Программе развития государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций на 2004-2010 годы"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 сентября 1994 года N 1068 "О создании службы экстренной медицинской помощи Республики Казахстан в чрезвычайных ситуациях"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2000 года N 400 "О создании государственных учреждений Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2001 года N 40 "О создании государственного учреждения "Республиканский кризисный центр" Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1112 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1296 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 2006-2007 годы";

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының халқын, шаруашылық объектілері мен аумағын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар қаупі және олар туындаған кезде қорғауды қамтамасыз ету және халыққа жедел көмек көрсету; авариялық-құтқару күштерінің ұдайы дайындықты және төтенше жағдайларға уақтылы ден қоюды тұрақты және үздіксіз басқаруды қамтамасыз ету; жоғары мамандандырылған және мамандандырылған медициналық көмекті қамтамасыз ету арқылы ауру адамдардың денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Дүлей зілзала, авариялар мен апаттар нәтижесінде зардап шеккендерге шұғыл көмек көрсету;
Бейбіт уақыттағы төтенше жағдайларда іс-қимылдарға жоғары әзірлікті қамтамасыз ету, апат аудандарына және берілген жауынгерлік міндеттер орындалатын аудандарда авариялық-құтқару қызметтерінің жедел ден қою, уақтылы баруы;
жетуі қиын аудандарда, қиындығы жоғары объектілерде құтқару және іздестіру-құтқару жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу;
Ақпараттарды уақтылы және тұрақты түрде қабылдау және жедел өңдеу, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жою саласындағы мемлекеттік басқару органдарымен үздіксіз және тиімді байланысты қамтамасыз ету;
Қадағалау және хабардар ету қызметінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету; мониторинг және сел қауіпі бар объектілер мен сел ағындарын бақылау;
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде уақтылы ден қою үшін арнайы техникалық құралдардың әзірлігін қамтамасыз ету;
Төтенше жағдайларды жою кезінде авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізуге құтқарушылардың әзірлік деңгейін арттыру;
Өрт қауіпсіздігі, өрттің алдын алу мен оларды жою саласындағы, шаруашылық ету объектілері мен тұрғын үйлердің өртке қарсы қорғанысын арттыру бойынша жұмыстарды жетілдіру;
Төтенше жағдайлардың салдарларын жою бойынша іздестіру-құтқару және басқа да шұғыл жұмыстарды жедел жүргізу.
Төтенше жағдайлар кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші бағ-
дар-
лама коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Табиғи және
техногендік
сипаттағы
төтенше
жағдайларды
жоюды
ұйымдастыру
2
100
Республика-
лық жедел
құтқару
жасағы
1) "Республикалық
жедел-құтқару
жасағы" мемлекет-
тік мекемесін
ұстау (штат саны -
56 бірлік).
"Төтенше жағдай-
лардың алдын алу
мен оларды жою
мемлекеттік
жүйесін дамыту
бағдарламасы"
іс-шаралар

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Обеспечение защиты населения, хозяйственных объектов, территории Республики Казахстан и оперативное оказание населению помощи при угрозе и возникновении чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера; Обеспечение устойчивого и непрерывного управления аварийно-спасательными силами постоянной готовности и своевременное реагирование на чрезвычайные ситуации; Улучшение здоровья больных путем обеспечения высокоспециализированной и специализированной медицинской помощью.
5. Задачи бюджетной программы: Оказание неотложной помощи пострадавшим в результате стихийных бедствий, аварий и катастроф;
Обеспечение высокой готовности к действиям в чрезвычайных ситуациях мирного времени, быстрое реагирование, своевременное выдвижение аварийно-спасательных служб в районы бедствия и районы выполнения поставленных боевых задач;
Организация и проведение спасательных и поисково-спасательных работ в труднодоступных районах, на объектах повышенной сложности;
Своевременный и стабильный прием и оперативная обработка информации, обеспечение непрерывной и эффективной связи с органами государственного управления в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
Обеспечение функционирования служб наблюдения и оповещения; мониторинг и контроль над селеопасными объектами и селевыми потоками;
Обеспечение готовности специальных технических средств для своевременного реагирования при возникновении чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
Повышение уровня подготовки спасателей к ведению аварийно-спасательных работ при ликвидации чрезвычайных ситуаций;
Усовершенствование работы в области пожарной безопасности, предупреждения и ликвидации пожаров, повышению противопожарной защиты объектов хозяйствования и жилых домов;
Оперативное проведение поисково-спасательных и других неотложных работ по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций;
Оказание медицинской помощи пострадавшим при чрезвычайных ситуациях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
ли-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Организация
ликвидации
чрезвычайных
ситуаций
природного и
техногенного
характера
2
100
Республикан-
ский опера-
тивно-спаса-
тельный
отряд
Содержание государ-
ственного учреждения
"Республиканский
оперативно-
спасательный отряд"
(штатная численность
- 56 единиц). На

жоспарының 3.1-
тармағын іске
асыруға 8 бірлік
автокөлік құралда-
рын сатып алу,
оның ішінде: УАЗ
3 бірлік, Газель
2 бірлік, орта
сыныпты АҚМ - 1
бірлік, гидроора-
лым 3-ші жергілік-
ті 1 бірлік, ава-
риялық құтқару
жабдықтары және
аспаптары, оның
ішінде: жылу зең-
бірегі 4 бірлік,
зардап шеккендерге
киіз үй - 2 бірлік, ұялы байланыс
кешені УКВ - 10
бірлік, созылмалы құтқару матасы, авариялық құтқару аспабының жинағы, сүңгуір жейде, неопренді гидрокостюм, тау шаңғысы жинағы, газ қазандығы, үйлестіру-диспетчерлік қызмет және басқа жабдық үшін қатты дауыс байланыс жүйесі, оның ішінде желдеткіштер, тоңазытқыштар, ламинатор+брошура-
тор.
Жыл бойы
"Республи-
калық
жедел-құт-
қару
жасағы"
мемлекет-
тік
мекемесі
3
101
Әскери
бөлімдер
Әскери бөлімдер
мемлекеттік меке-
месін ұстау (штат
саны - 1202
бірлік, оның
ішінде мерзімді
қызметтегі 776
бірлік әскери
қызметшілер).
Әскери қызметші-
лердің әлеуметтік
қорғалуын күшейту
бойынша ұсыныстар-
ды іске асыру.
Азық-түлік, дәрі-
дәрмектер, заттай
мүліктер сатып
алу, мерзімді
қызметтегі 153
бірлік әскери
қызметшінің
келісім-шартты
қызметке өтуі.
Сатып алу:
дәнекерлеуші
агрегат - 1
бірлік, байланыс
құралы, коммунал-
дық-тұрмыстық
жабдық, оның ішінде: жылыту қазандығы - 6 бірлік. Іс-шаралар
жоспарының 3.1 т.
іске асыру үшін
автокөлік құралдарын, оның
ішінде: жоғары
өтімді КамАЗ
(6*6) - 3 бірлік,
ГАЗ шассасында АСА
- 1 бірлік, УАЗ
шассасында АСА - 1
бірлік сатып алу.
"ҚР ӘҚ қару жарақ-
тары мен әскери
техниканы сатып
алу, жаңғырту,
жөндеу, пайдаға
асыру мемлекеттік
бағдарламасы" іс-
шаралар жоспарын
іске асыруға
бульдозер 1 бірлік, N
52859 әскери
бөлімінің ғимара-
тына күрделі
жөндеу жүргізу.
Алматы қаласында пәтерлер сатып алу (бір бөлмелі - 2 бірлік, екі бөлмелі - 1 бірлік).
Жыл
бойы
52859,
28257,
68303
әскери
бөлімдер
4
102
Аэроұтқыр
өңірлік
жедел-
құтқару
жасақтары
Өңірлік аэромо-
бильді жедел құт-
қару жасақтарын
ұстау (штат саны -
168 бірлік).
Автокөлік құралы - 4 бірлік, оның
ішінде: Камаз
базасында АСА - 2
бірлік, Нива Марш
АСА - 2 бірлік,
авариялық құтқару
жабдығы. "Төтенше
жағдайлардың алдын
алу мен оларды жою
мемлекеттік жүйе-
сін дамыту бағдар-
ламасы" іс-шаралар
жоспарының 3.1 т.
іске асыру үшін
УАЗ базасында АСА
- 3 бірлік, қарда жүретін машина - 2 бірлік, Камаз автомобилі - 1 бірлік, УАЗ автомобилі - 1 бірлік, авариялық құтқару аспаптары мен жабдықтары - 4 бірлік
Жыл
бойы
Орталық
өңірлік
аэромо-
бильді
жедел
құтқару
жасағы,
Батыс
өңірлік
аэромо-
бильді
жедел
құтқару
жасағы,
Шығыс
өңірлік
аэромо-
бильді
жедел
құтқару
жасағы,
Солтүстік
өңірлік
аэромо-
бильді
жедел
құтқару
отряды,
Оңтүстік
өңірлік
аэромо-
бильді
жедел
құтқару
жасағы
мемлекет-
тік
мекемелері
5

реализацию п. 3.1
Плана мероприятий
"Программы развития
государственной
системы предупрежде-
ния и ликвидации
чрезвычайных ситуа-
ций" приобретение
автотранспортных
средств - 8 единиц,
в том числе:
УАЗ - 3 единицы,
Газель - 2 единицы,
квадрацикл горный -
1 единица, Аварийно-
спасательная машина
(далее - АСМ) среднего
класса - 1 ед,
гидроцикл 3-х местный
- 1 единица;
аварийно-спасательное
оборудование и
инструменты, в т.ч.:
тепловая пушка - 4
ед, юрта для
пострадавших - 2 ед,
комплект мобильной
связи УKB -
10 ед, натяжное спасательное полотно, комплект аварийно-
спасательного инструмента, водолазная рубаха, гидрокостюм неопреновый, горнолыжный комплект, котел газовый, система громкой связи для координационно-
диспетчерской службы и другого оборудования, в том числе кондиционеров, холодильников, ламинатор+
брошуратора.
В те-
чение
года
Государ-
ственное
учреждение
(далее - ГУ)
"Республи-
канский
оперативно-
спасательный
отряд"
3
101
Воинские
части
Содержание государ-
ственного учреждения
"Воинские части"
(штатная численность
- 1202 единиц, в т.ч:
военнослужащие сроч-
ной службы - 776 ед).
Реализация предложе-
ний по усилению
социальной защищен-
ности военнослужащих.
Приобретение продук-
тов питания, медика-
ментов, вещевого иму-
щества, переход 153
единиц военнослужащих
срочной службы на
контрактную службу.
Приобретение: свароч-
ный агрегат - 1 ед,
средства связи,
коммунально-бытовое
оборудование, в том числе: котел отопительный - 6 ед. На реализацию п. 3.1
Плана мероприятий
"Программы развития
государственной
системы предупрежде-
ния и ликвидации
чрезвычайных ситуа-
ций" приобретение
автотранспортных
средств, в том числе:
КамАЗ повышенной
проходимости (6*6) -
3 ед,
Аварийно-спасательная
автомашина (далее -
АСА) на шасси ГАЗ - 2
ед, АСА на шасси УАЗ
- 1 ед. На реализацию
плана мероприятий
"Госпрограммы закуп-
ки, модернизации,
ремонта, утилизации,
вооружения и военной
техники Вооруженных
сил Республики
Казахстан" приобрете-
ние бульдозера - 1 ед.
Проведение капиталь-
ного ремонта здания
воинской части N
52859. Приобретение квартир в г. Алматы (однокомнатную - 2 ед, двухкомнатную - 1 ед).
В те-
чение
года
Воинские
части
N 52859,
28257,
68303.
4
102
Аэромобиль-
ные региона-
льные
оперативно-
спасательные
отряды
Содержание аэромо-
бильных региональных
оперативно-
спасательных отрядов
(штатная численность
- 168 единиц).
Приобретение: авто-
транспортных средств
4 ед, в том числе:
АСА на базе Камаз - 2
ед, АСА Нива Марш - 2
ед; аварийно-
спасательные оборудо-
вания. На реализацию
п. 3.1 Плана меро-
приятий "Программы
развития государ-
ственной системы
предупреждения и
ликвидации чрезвычай-
ных ситуаций" приоб-
ретение АСА на базе
УАЗ - 3 ед, снегохода - 2 ед., автомобиля Камаз - 1 ед., автомобиля УАЗ - 1 ед., аварийно-
спасательных инструментов и оборудования - 4 ед.
В те-
чение
года
ГУ Централь-
ный регио-
нальный
аэромобильный
оперативно-
спасательный
отряд,
Восточный
региональный
аэромобильный
оперативно-
спасательный
отряд,
Северный
региональный
аэромобильный
оперативно-
спасательный
отряд, Южный
региональный
аэромобильный
оперативно-
спасательный
отряд,
Западный
региональный
аэромобильный
оперативно-
спасательный
отряд.
5

103
Республика-
лық
дағдарыс
орталығы
"Республикалық
дағдарыс орталығы"
мемлекеттік меке-
месін ұстау (штат
саны - 25 бірлік).
Жер серігі
терминалы - 1
бірлік, басқару
бейне камерасы -
1 бірлік, дизельді
-генераторлық қон-
дырғы - 1 бірлік
сатып алу
Жыл
бойы
"Республи-
калық
дағдарыс
орталығы"
мемлекет-
тік
мекемесі
6
104
Қазселден-
қорғау
"Қазселденқорғау"
ММ ұстау (штат са-
ны - 540 бірлік).
1) Алматы, Атырау,
Шығыс Қазақстан,
Оңтүстік Қазақстан
облыстарындағы
гидротехникалық
құрылыстарды, гид-
рологиялық постт-
арды, диспетчерлік
пункттерді, сейсо-
полигондарды және
бөгеттегі ағымды
жөндеу, бақылау
және хабардар ету
бекеттерін ұстау,
аэрошоу жұмыстары,
мұздық көлдерді
ағызу бойынша
алдын алу жұмыста-
ры, жер сілкініс-
терін қысқа
мерзімді болжауды
қамтамасыз ету
бойынша ғылыми-
болжау жұмыстарын
жүргізу, қар
көшкіндерін, сел
тасқындары мен
сырғымаларды
алдын ала түсіру
бойынша жару
жұмыстары.
2) 7 бірлік - құрылыс техникасын және автокөлік құралдарын, оның ішінде: шынжыр табанды экскаватор - 1 бірлік, гидрометеорологиялық аспаптар сатып алу". "Төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жою мемлекеттік жүйесін дамыту бағдарламасы" іс-шаралар жоспарының 3.1-т іске асыру үшін КамАЗ (самосвал) - 5 бірлік, тұратын вагон - 14 бірлік, цемент тасығыш - 1 бірлік, ершікті тартқыш - 1 бірлік, жартылай тіркеуіш - 1 бірлік, бульдозер - 1 бірлік, жедел қызметтік автомобиль - 8 бірлік, байланыс құралдары, ұйымдастыру техникасы және жабдық сатып алу.
"Төтенше
жағдайлардың алдын
алу мен оларды
жою мемлекеттік
жүйесін дамыту бағдарламасы" іс-
шаралар жоспарының
3.1 т. іске асыру
үшін Камаз (самос-
вал) - 10 бірлік,
тұрғын вагон - 10
бірлік, цемент
таситын көлік - 1
бірлік, бензин
таситын көлік - 1
бірлік
Жыл
бойы
Қазсел-
денқорғау
ММ
7
105
Төтенше
жағдайлар-
дың алдын
алуды және
жоюды
қамтамасыз
ету үшін
арнайы
техникалық
жабдықтар-
дың
дайындығын
ұйымдастыру
Авиациялық техни-
каларды ұстау, ұшу
-техникалық қызмет
көрсету бойынша
қызмет көрсетулер-
ді сатып алу, оның
ішінде жанар-жағар
-май материалдары-
ның шығындары,
ағымдағы жөндеу
және техникалық
қызмет көрсету,
авиациялық техни-
каны орналастыру,
метеоқамтамасыз
ету, авиатехника-
ларға әуежай және
жер арқылы қызмет
көрсету, әуе кеме-
лерін орналастыру,
сақтандыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Төтенше
жағдайлар
министрлі-
гі
8
106
"Қазқұтқару
" бөлімшесі
құтқарушы-
ларының жыл
сайынғы
(халықара-
лық) жиын-
семинарын
өткізу
"Қазқұтқару"
құтқарушыларының
жыл сайынғы жиын
семинарын өткізуді
қамтамасыз ету,
оның ішінде кеңсе
және басқа тауар-
ларды, жанар-жағар
-май материалдарын
сатып алу, жиын
семинарға қатысу-
шыларды азық-түлік
-пен қамтамасыз
ету, вымпелдар,
дипломдар, мақтау
қағаздарын, бейдж-
дер жасау, жүлде-
лер сатып алу,
жүлделер мен
кубокторға жазу
түсіру, фото және
бейнематериалдардыжасау.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Төтенше
жағдайлар
министрлі-гі
9

103
Республикан-
ский кризис-
ный центр
Содержание государ-
ственного учреждения
"Республиканский
кризисный центр"
(штатная численность
- 25 единиц).
Приобретение: спутни-
ковый терминал - 1
ед, управляемая
видеокамера - 1 ед,
дизель-генераторной
установки - 1 ед.
В те-
чение
года
ГУ "Республи-
канский кри-
зисный центр"
6
104
Казселе-
защита
Содержание государ-
ственного учреждения
"Казселезащита"
(штатная численность
540 единиц).
1) Проведение текуще-
го ремонта гидротех-
нических сооружений,
гидрологических
постов, диспетчерских
пунктов, сейсмополи-
гонов и плотин в
Алматинской, Атырау-
ской, Восточно-
Казахстанской, Южно-
Казахстанской облас-
тях, содержание
постов наблюдения и
оповещения, аэрови-
зуальные работы, пре-
вентивные работы по
опорожнению мореных
озер, научно-
прогностические
работы по обеспечению
краткосрочных прогно-
зов землятресений,
взрывные работы по
профилактическому
спуску снежных лавин
и по селевым потокам,
оползням.
2) Приобретение: строительной техники и автотранспортных средств - 7 ед., в т.ч.: экскаватор гусеничный - 1 ед., фронтальный погрузчик - 1 ед., кран манипулятор - 1 ед., гидрометеорологичес-
кие приборы. На реализацию п. 3.1 Плана мероприятий "Программы развития государственной системы предупреждения и ликвидация чрезвычайных ситуаций" приобретение КамАЗ (самосвал) - 5 ед., жилой вагон - 14 ед., цементовоз - 1 ед., седельный тягач - 1 ед., полуприцеп - 1 ед., бульдозер - 1 ед., оперативно-служебный автомобиль - 8 ед., средства связи, оргтехника и оборудование.
В те-
чение
года
ГУ "Казселе-
защита"
7
105
Организация
готовности
специальных
технических
средств для
обеспечения
предупрежде-
ния и
ликвидации
чрезвычайных
ситуаций
Приобретение услуг по
содержанию, летно-
техническому обслужи-
ванию авиационной
техники, в том числе:
расходы на горюче-
смазочные материалы,
текущий ремонт и тех-
ническое обслужива-
ние, базирование
авиационной техники;
метеообеспечение,
аэропортовое, назем-
ное обслуживание
авиатехники, базиро-
вание, страхование
воздушных судов.
В те-
чение
года
Министерство
по чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
8
106
Проведение
ежегодного
республикан-
ского (меж-
дународного)
сбора-
семинара
спасателей
подразделения
"Казспас"
Обеспечение проведе-
ния сбора-семинара
спасателей "Казспас",
в том числе: приобре-
тение прочих и канце-
лярских товаров,
горюче-смазочных
материалов, строи-
тельных материалов,
обеспечение питанием
его участников, изго-
товление вымпелов,
дипломов, грамот,
бейджей, приобретение
призов, гравировка
надписей на призах и
кубках, изготовление
фото и
видеоматериалов.
В те-
чение
года
Министерство
по чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
9

107
Өрт сөндіру
қызметі
"Өрт сөндіру және
авариялық-құтқару
жұмыстары қызметі"
мемлекеттік мекемелерін
(бұдан әрі - ММ)
ұстау (штат саны
- 15200 бірлік).
Активтер - 190 бірлік, оның
ішінде: Урал
базасында АЦ-40
автоцистерна - 40
бірлік, Камаз
базасында АЦ-40
автоцистерна 30
бірлік, ЗИЛ база-
сында АЦ 2,5-40
автоцистерна - 60
бірлік, өрт сөнді-
ру-техникалық
керек-жарақтар,
"Диспетчер" АРМ
жабдығын, байланыс құралдары, телекоммуникация-
лық жабдық, жедел жеңіл автомобиль - 1 бірлік сатып
алу. ММ өрт
сөндіру депосы
ғимараттарының
жобалау-сметалық
құжаттамасын
әзірлеу бойынша
шығындар және
күрделі жөндеу,
оның ішінде:
Атырау облысының
Индер ауданы N 5
өрт сөндіру бөлі-
мінің ғимаратына
күрделі жөндеу;
Ақтөбе облысы
Шалқар қ.
Газовиков п. ө/б
-17 г. өрт сөндіру
депосын күрделі
жөндеу; Оңтүстік
Қазақстан облысы
Сарыағаш ауданы,
Абай ауылы өрт
сөндіру депосы
ғимаратына күрделі
жөндеу; Батыс
Қазақстан облысы
Круглоозерное п.
7 ө/б өрт сөндіру
депосы ғимаратын
күрделі жөндеу;
Алматы қ. Қонаев
көшесі 132 СПЧ-8
ғимаратын күрделі
жөндеу, Жамбыл
облысы Талас
ауданы, Қаратау
қаласы өрт сөндіру
депосының қазан-
дықтарын жылыту
және газдандыру
жүйесін күрделі
жөндеу; Батыс
Қазақстан облысы
ММ арнайы
жасағына күрделі
жөндеу; Тараз
қаласы Асқаров
284-а көшесі
бойынша жұмылдыру
резерві ғимаратын
күрделі жөндеу;
Тараз қ. Жамбыл N
1 даңғылы бойынша
ө/д жатақханасы
ғимаратына күрделі
жөндеу; материал-
дық емес активтер-
ді сатып алу.
Жыл бойы
"Өрт сөндіру
және авариялық-құтқару жұмыстары
қызметі" мемлекеттік
мекемелері
10
108
Жедел құтқару қызметі
Жедел құтқару
жасақтарын ұстау
(штат саны - 285
бірлік). Камаз
базасында 4
бірлік, гидравли-
калық авариялық
құтқару аспаптары,
іздеу құтқару
иттері - 2 бірлік
сатып алу.
Материалдық емес
активтерді сатып
алу, оның ішінде
"1С - Бухгалтерия"
Жыл
бойы
Ақтөбе
қаласының
Жедел-
құтқару
жасағы,
Екібастұз
қаласының
Жедел-
құтқару
жасағы,
Қарағанды
қаласының
Жедел-
құтқару
жасағы,
Қызылорда
қаласының
Жедел-
құтқару
жасағы,
Павлодар
қаласының
Жедел-
құтқару
жасағы,
Орал қала-
сының
Жедел-
құтқару
жасағы,
Шымкент
қаласының
Жедел-
құтқару
жасағы,
Тараз
қаласының
Жедел-
құтқару
жасағы.
11
109
Апаттар
медицинасы
орталығы
Мамандандырылған
медициналық көмек
көрсету. Медицина-
лық жабдықтар,
медициналық емес
жабдықтар, маман-
дандырылған авто-
көлік, есептеу
жабдықтарын және
оргтехника сатып
алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Төтенше
жағдайлар
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.07.19 N 712 , 2008.10.14 N 581в ,  2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.

107
Пожарные
службы
Содержание государ-
ственных учреждений
(далее - ГУ)
"Служба пожаротушения
и аварийно-спасатель-
ных работ" (штатная
численность - 15200
единиц).
Приобретение: основ-
ного автотранспорта -
190 единиц, в том
числе: автоцистерн
АЦ-40 на базе Урал -
40 единиц, автоцис-
терн АЦ-40 на базе
Камаз - 30 единиц,
автоцистерн АЦ 2,5-40
на базе ЗИЛ - 60
единиц, автоцистерн
АЦ 3,2 на базе ЗИЛ -
60 единиц пожарно-
техническое вооруже-
ние; оборудование
автоматизированное
рабочее место
"Диспетчер", средств связи, телекомму-
никационного оборудования, оперативного легкового автомобиля - 1 ед.
Проведение капиталь-
ного ремонта и затра-
ты по разработке
проектно-сметной
документации зданий
пожарных депо ГУ, в
т.ч.:
капитальный ремонт
здания п/ч N 5 Индер-
ского района, Атырау-
ской области;
капитальный ремонт
пожарного депо
п/ч - 17 города
Шалкар, поселок
Газовиков Актюбинской
области;
капитальный ремонт
пожарного депо п/ч -
17 города Шалкар
Актюбинской области;
капитальный ремонт
здания пожарного депо
село Абай Сарыагаш-
ского района Южно-
Казахстанской
области;
капитальный
ремонт здания пожар-
ного депо п/ч 7 по-
селка Круглоозерное,
Западно-Казахстанской
области;
капитальный
ремонт здания
специализированной
пожарной части - 8
города Алматы,
ул. Кунаева 132;
капитальный ремонт
системы отопления и
газофикация котлов
пожарного депо в
городе Каратау,
Таласского района,
Жамбылской области;
капитальный ремонт
специального отряда
ГУ Западно-Казах-
станской области;
капитальный ремонт
здания мобилиза-
ционного резерва по
ул. Аскарова 284-а
города Тараз;
капитальный ремонт
зданий общежития п/д
по пр. Жамбыла N 1 В
города Тараз.
Приобретение немате-
риальных активов.
В те-
чение
года
Государствен-
ные учреждения
"Служба
пожаротушения
и аварийно-
спасательных
работ"
10
108
Оперативно-
спасательные
службы
Содержание
оперативно-
спасательных отрядов
(штатная численность
- 285 единиц).
Приобретение активов:
на базе Камаз - 4 ед,
гидравлические
аварийно-спасательные
инструменты,
поисково-спасательные
собаки - 2 ед.
Приобретение немате-
риальных активов, в
т.ч.: "1С -
Бухгалтерия".
В те-
чение
года
Оперативно-
спасательный
отряд город
Актобе,
оперативно-
спасательный
отряд город
Экибастуз,
оперативно-
спасательный
отряд город
Караганда,
оперативно-
спасательный
отряд город
Кзылорда,
оперативно-
спасательный
отряд город
Павлодар,
оперативно-
спасательный
отряд город
Уральск,
оперативно-
спасательный
отряд город
Шымкент
оперативно-
спасательный
отряд город
Тараз
Министерства
по чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан.
11
109
Центр
медицины
катастроф
Оказание специализи-
рованной медицинской
помощи. Приобретение
медицинского оборудо-
вания, немедицинского
оборудования, специа-
лизированного авто-
транспорта, вычисли-
тельное оборудование
и оргтехники.
В те-
чение
года
Министерство
по чрезвы-
чайным
ситуациям
РК
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 19.07.2008 N 712 ; от 14.10.2008 N 581в ; от 12.11.2008 N 581д

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтижелер:
Құтқарушылар азық-түлікпен, дәрі-дәрмектермен, заттай киім-кешектермен қамтамасыз етілді, ғимараттарға, жабдықтарға және басқа да негізгі құралдарға ағымдағы жөндеу жұмыстары жүргізілді.
"Төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жою мемлекеттік жүйесін дамыту бағдарламасы" іс-шаралар жоспарының 3.1-тармағын іске асыруға 8 бірлік автокөлік құралдарын сатып алу, оның ішінде: УАЗ 3 бірлік, Газель 2 бірлік, орта сыныпты АҚМ - 1 бірлік, гидрооралым 3-ші жергілікті 1 бірлік, авариялық құтқару жабдықтары және аспаптары, оның ішінде: жылу зеңбірегі 4 бірлік, зардап шеккендерге киіз үй - 2 бірлік, ұялы байланыс кешені УКВ-10-бірлік, созылмалы құтқару матасы, авариялық құтқару аспабының жинағы, сүңгуір жейдесі, неопренді гидрокостюм, тау шаңғысы жинағы, газ қазандығы, үйлестіру-диспетчерлік қызмет және басқа жабдық үшін қатты дауыс байланыс жүйесі, оның ішінде желдеткіштер - 2 бірлік, тоңазытқыштар, ламинатор+брошуратор.
Азық-түлік, дәрі-дәрмектер, заттай мүліктер сатып алу, мерзімді қызметтегі 153 бірлік әскери қызметшінің келісім-шартты қызметке өтуі.
Дәнекерлеуші агрегат - 1 бірлік, байланыс құралы, коммуналдық-тұрмыстық жабдық, оның ішінде: жылыту қазандығы - 6 бірлік. Іс-шаралар жоспарының 3.1 т. іске асыру үшін автокөлік құралдарын, оның ішінде: жоғары өтімді КамАЗ (6*6) - 3 бірлік, ГАЗ шассасында АСА - 1 бірлік, УАЗ шассасында АСА - 1 бірлік сатып алу. "ҚР ӘҚ қару жарақтары мен әскери техниканы сатып алу, жаңғырту, жөндеу, пайдаға асыру мемлекеттік бағдарламасы" іс-шаралар жоспарын іске асыруға бульдозер 1 бірлік, N 52859 әскери бөлімінің ғимаратына күрделі жөндеу жүргізу.
Алматы қаласында пәтерлер сатып алынды (бір бөлмелі - 2 бірлік, екі бөлмелі - 1 бірлік). Автокөлік құралы - 4 бірлік, оның ішінде: КамАЗ базасында АСА - 2 бірлік, НИВА Марш АСА - 2 бірлік, авариялық құтқару жабдығы. "Төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою мемлекеттік жүйесін дамыту бағдарламасы" іс-шаралар жоспарының 3.1 іске асыру УАЗ базасында АСА - 3 бірлік, қарда жүретін машина - 2 бірлік, Камаз автомобилі - 1 бірлік, УАЗ автомобилі - 1 бірлік, авариялық құтқару аспаптары мен жабдығы - 4 бірлік;
- Жер серігі терминалы - 1 бірлік, басқару бейне камерасы - 1 бірлік, дизельді-генераторлық қондырғы - 1 бірлік сатып алу;
- Алматы, Атырау, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарындағы гидротехникалық құрылыстарды, гидрологиялық посттарды, диспетчерлік пунктерді, сейсополигондарды және бөгеттегі ағымды жөндеу, бақылау және хабардар ету бекеттерін ұстау, аэрошолу жұмыстары, мұздық көлдерді ағызу бойынша алдын алу жұмыстары, жер сілкіністерін қысқа мерзімді болжауды қамтамасыз ету бойынша ғылыми-болжау жұмыстарын жүргізу, қар көшкіндерін, сел тасқындары мен сырғымаларды алдын ала түсіру бойынша жару жұмыстары.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
Обеспечены спасатели продовольствием, медикаментами, вещевым обмундированием; проведен текущий ремонт зданий, оборудования и других основных средств;
- На реализацию п. 3.1 Плана мероприятий "Программы развития государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций" приобретены автотранспортные средства - 8 единиц, в том числе: УАЗ 3 ед, Газель 2 ед, квадрацикл горный 1 ед, АСМ среднего класса - 1 ед, гидроцикл 3-х местный 1 ед; аварийно-спасательное оборудование и инструменты в т.ч.: тепловая пушка - 4 ед, юрта для пострадавших - 2 ед, комплект мобильной связи УКВ - 10 ед., натяжное спасательное полотно, комплект аварийно-спасательного инструмента, водолазная рубаха, гидрокостюм неопреновый, горнолыжный комплект, котел газовый, система громкой связи для координационно-диспетчерской службы и другое оборудование, в том числе, кондиционеры - 2 ед., холодильники, ламинатор+брошуратор.
- Приобретены продукты питания, медикаменты, вещевые имущества, перешли 153 единиц военнослужащие срочной службы на контрактную службу. Приобретены: сварочный агрегат - 1 ед, средства связи, коммунально-бытовое оборудование, в том числе: котел отопительный - 6 ед. На реализацию п. 3.1 Плана мероприятий "Программы развития государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций" приобретены автотранспортные средства, в том числе: КамАЗ повышенной проходимости (6*6) - 3 ед, АСА на шасси ГАЗ - 2 ед, АСА на шасси УАЗ - 1 ед. На реализацию плана мероприятий "Госпрограммы закупки, модернизации, ремонта, утилизации, вооружения и военной техники ВС РК" приобретен бульдозер - 1 ед. Проведен капитальный ремонт здания воинской части N 52859. Приобретены квартиры в г. Алматы (однокомнатная - 2 ед, двухкомнатная - 1 ед).
- приобретены: автотранспортные средства - 4 ед, в том числе: АСА на базе Камаз - 2 ед, АСА Нива Марш - 2 ед; аварийно-спасательные оборудования. На реализацию п. 3.1 Плана мероприятий "Программы развития государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций" АСА на базе УАЗ - 3 ед, снегоход - 2 ед., автомобиль Камаз - 1 ед., автомобиль УАЗ - 1 ед., аварийно-спасательные инструменты и оборудование - 4 ед.,
- приобретены: спутниковый терминал - 1 ед, управляемая видеокамера - 1 ед, дизель-генераторная установка - 1 ед;

Құрылыс техникалары мен автокөлік - 7 бірлік, оның ішінде: темір табанды эскаватор - 1 бірлік, Фронтальды жүк тиегіш - 1 бірлік, кран монипулятор - 1 бірлік, экскаватор - 3 бірлік, автогрейдер - 1 бірлік, гидрометеорологиялық бұйымдар сатып алу. "Төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жою мемлекеттік жүйесін дамыту бағдарламасы" іс-шаралар жоспарының 3.1 іске асыру үшін Камаз (самосвал) - 10 бірлік, тұрғын вагон - 10 бірлік, цемент таситын көлік - 1 бірлік, бензин таситын көлік - 1 бірлік;
- авиациялық техниканы ұстау бойынша қызмет көрсетулер қамтамасыз етілді, авиациялық техниканы ұстау, ұшыру-техникалық қызмет көрсету бойынша қызмет көрсетулер сатып алынды, оның ішінде: жанар жағар май материалдарына, ағымдағы жөндеу және техникалық қызмет көрсету, авиациялық техниканы орналастыру шығындары;
- "Қазқұтқару" республикалық (халықаралық) жиын-семинары өткізілді және оған 335 құтқарушының қатысуы қамтамасыз етілді;
- Активтер - 190 бірлік, оның ішінде: Урал базасында АЦ-40 автоцистерна - 40 бірлік, Камаз базасында АЦ-40 автоцистерна 30 бірлік, ЗИЛ базасында АЦ 2,5-40 автоцистерна - 60 бірлік, өрт сөндіру-техникалық керек-жарақтар, "Диспетчер" АРМ жабдығын, байланыс құралдары, телекоммуникациялық жабдық, жедел жеңіл автомобиль - 1 бірлік сатып алу.
ММ өртсөндіру депосы ғимараттарының жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу бойынша шығындар және күрделі жөндеу, оның ішінде: Атырау облысының Индер ауданы N 5 өрт сөндіру бөлімінің ғимаратына күрделі жөндеу; Ақтөбе облысы Шалқар қ. Газовиков п.ө/б - 17 г. өрт сөндіру депосын күрделі жөндеу; Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш ауданы, Абай ауылы өрт сөндіру депосы ғимаратына күрделі жөндеу; Батыс Қазақстан облысы Круглоозерное п. 7 ө/б өрт сөндіру депосы ғимаратын күрделі жөндеу; Алматы қ. Қонаев көшесі 132 СПЧ-8 ғимаратын күрделі жөндеу, Жамбыл облысы Талас ауданы, Қаратау қаласы өрт сендіру депосының қазандықтарын жылыту және газдандыру жүйесін күрделі жөндеу; Батыс Қазақстан облысы ММ арнайы жасағына күрделі жөндеу; Тараз қаласы Асқаров 284-а көшесі бойынша жұмылдыру резерві ғимаратын күрделі жөндеу; Тараз қ. Жамбыл N 1 даңғылы бойынша ө/д жатақханасы ғимаратына күрделі жөндеу; материалдық емес активтерді сатып алу.
Камаз базасында 4 бірлік, гидравликалық авариялық құтқару аспаптары, іздеу құтқару иттері - 2 бірлік сатып алу.
Материалдық емес активтерді сатып алу, оның ішінде "1С -Бухгалтерия"
- белгілі бір адамдарға мамандандырылған медициналық көмек көрсету. Медициналық (емдеу және диагностикалық), зертханалық жабдықтар сатып алу.
Түпкі нәтиже:

- проведен текущий ремонт гидротехнических сооружений, гидрологических постов, диспетчерских пунктов, сейсмополигонов и плотин в Алматинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Южно-Казахстанской областях, содержание постов наблюдения и оповещения, аэровизуальные работы, превентивные работы по опорожнению мореных озер, научно-прогностические работы по обеспечению краткосрочных прогнозов землятресений, взрывные работы по профилактическому спуску снежных лавин и по селевым потокам, оползням. Приобретены: строительная техника и автотранспорт - 7 ед, в т.ч.: экскаватор гусеничный - 1 ед, фронтальный погрузчик - 1 ед, кран манипулятор - 1 ед, экскаватор - 3 ед, автогрейдер - 1 ед; гидрометеорологические приборы. На реализацию п. 3.1 Плана мероприятий "Программы развития государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций" приобретены КамАЗ (самосвал) - 10 ед, жилой вагон - 10 ед, цементовоз - 1 ед, бензовоз - 1 ед.
- обеспечены услуги по содержанию авиационной техники, приобретены услуги по содержанию, летно-техническому обслуживанию авиационной техники, в том числе: расходы на горюче-смазочные материалы, текущий ремонт и техническое обслуживание, базирование авиационной техники;
- проведен республиканский (международный) сбор - семинар "Казспас", и обеспечены участия в нем 335 спасателей;
- Приобретены активов, в том числе: основной автотранспорт - 190 единиц, в том числе: автоцистерна АЦ-40 на базе Урал - 40 единиц, автоцистерна АЦ-40 на базе Камаз - 30 единиц, автоцистерна АЦ 2,5-40 на базе ЗИЛ - 60 единиц, автоцистерна АЦ 3,2 на базе ЗИЛ - 60 единиц пожарно-техническое вооружение; оборудование АРМ "Диспетчер" средства связи, телекоммуникационное оборудование, оперативный легковой автомобиль - 1 ед.
Проведен капитальный ремонт и затраты по разработке проектно-сметной документации зданий пожарных депо ГУ, в т.ч.: капитальный ремонт здания п/ч N 5 Индерского района, Атырауской области; капитальный ремонт пожарного депо п/ч - 17 г. Шалкар п. Газовиков, Актюбинской области; капитальный ремонт пожарного депо п/ч - 17 г. Шалкар, Актюбинской области; капитальный ремонт здания пожарного депо с. Абай, Сарыагашского района, Южно-Казахстанской области; капитальный ремонт здания пожарного депо п/ч 7 п. Круглоозерное, Западно-Казахстанской области; капитальный ремонт здания СПЧ - 8 г. Алматы, ул. Кунаева 132; капитальный ремонт системы отопления и газофикация котлов пожарного депо в г. Каратау, Таласского района, Жамбылской области; капитальный ремонт специального отряда ГУ Западно-Казахстанской области; капитальный ремонт здания мобилизационного резерва по ул. Аскарова 284-а в г. Тараз; капитальный ремонт зданий общежития п/д по пр. Жамбыла N 1 В в г. Тараз. Приобретены нематериальные активы.
- Приобретены: автотранспорт на базе Камаз - 4 ед, гидравлические аварийно-спасательные инструменты, поисково-спасательные собаки - 2 ед. Приобретены нематериальные активы, в т.ч.: "1С - Бухгалтерия".
- оказание специализированной медицинской помощи определенному контингенту. Приобретение медицинского (лечебного и диагностического), лабораторного оборудования.
Конечные результаты:

төтенше жағдайлар оқиғаларын кеміту мен азайту бойынша іс-шараларды жүргізу, оның ішінде төтенше жағдайлардан күтілетін материалдық шығынды 2-3 % азайту, зардап шеккендер мен қаза болғандардың санын 3-4 % азайту, құтқарылғандардың санын 5-6 % көбейту. Емделген адамдардың денсаулығын жақсарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
бір әскери бөлімді ұстау орташа 347181,0 мың теңгені құрайды;
бір өңірлік аэромобильдік жасақты ұстау орташа 44852,6 мың теңгені құрайды;
"Қазқұтқару" семинарына қатысатын бір құтқарушыны 10 күн ішінде орташа қамтамасыз ету - 22,4 мың теңге;
1 тікұшақты бір жылда пайдалану, ұстау және оған техникалық қызмет көрсетудің орташа құны - 33120,7 мың теңге;
бір өрт сөндіру бөлімін ұстау орташа 36868,2 мың теңгені құрайды;
бір жедел құтқару жасағын ұстау 33247,2 мың теңгені құрайды. Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету жағдайында жылына бір адамды емдеуге орташа шығыс 104,7 мың теңге.
Сапасы:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жою саласындағы функцияларға сәйкес адамзат факторымен, қаза болғандар мен зардап шеккендер санымен байланысты төтенше жағдайлар санының артуын, сондай-ақ өндіріс объектілері мен жеке секторлардағы өрт, дүлей зілзала нәтижесіндегі материалдық шығынды 100 %-ға тежеу жөніндегі іс-шараларды орындауды қамтамасыз ету. Диагностика және емдеу мерзімді медициналық-экономикалық хаттамаларға сәйкес емдеу.
Уақтылығы:
барынша уақыт мүмкіндігімен белгіленген регламент шеңберінде төтенше жағдайларға ден қою, олардың алдын алу және жою.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.07.19 N 712 , 2008.10.14 N 581в , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
35-ҚОСЫМША
202-Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу мен реконструкциялау"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1820028 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз жиырма миллион жиырма сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңы ; "Төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жоюдың мемлекеттік жүйесін дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1383 қаулысы .

проведение мероприятий по снижению и минимизации случаев чрезвычайных ситуаций, в том числе: снижение ожидаемого материального ущерба от чрезвычайных ситуаций на 2-3 %, снижение количества пострадавших и погибших на 3-4 %, увеличение количества спасенных на 5-6 %. Улучшение здоровья пролеченных больных.
Финансово-экономический результат:
содержание одной воинской части в среднем составляет - 347181,0 тыс. тенге;
содержание одного регионального аэромобильного отряда в среднем составляет - 44852,6 тыс. тенге;
средняя обеспеченность одного спасателя - участника семинара "Казспас" в течение 10 дней - 22,4 тыс. тенге;
средняя стоимость эксплуатации, содержание и техническое обслуживание 1 вертолета в год - 33120,7 тыс. тенге;
содержание одной пожарной части в среднем составляет - 36868,2 тыс. тенге;
содержание одного оперативно-спасательного отряда в среднем составляет - 33247,2 тыс. тенге.
средние расходы на лечение одного больного в год в условиях оказания высокоспециализированной медицинской помощи 104,7 тыс. тенге.
Качество: обеспечение 100 %-го выполнения мероприятии по сдерживанию роста количества чрезвычайных ситуаций связанных с человеческим фактором, количества погибших и пострадавших, а также материального ущерба в результате пожаров, стихийных бедствий как на производственных объектах, так и в частном секторе в соответствии с функциями в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера установленными законодательством Республики Казахстан. Оказание лечения в соответствии с периодическими медико-экономическими протоколами диагностики и лечения.
Своевременность: реагирование, предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций в рамках установленного регламента с максимально возможной заблаговременностью.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.07.2008 N 712 ; от 14.10.2008 N 581в ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 35
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Строительство и реконструкция объектов
защиты от чрезвычайных ситуаций"
на 2008 год
1. Стоимость: 1 820 028 тысяч тенге (один миллиард восемьсот двадцать миллионов двадцать восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1383 "О Программе развития государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций на 2004-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының аумағын табиғи және техногендік сипаттағы қауіп-қатерлерден қорғау, сондай-ақ төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы мамандарын дайындаудың білім деңгейін көтеру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының аумағын болуы ықтимал төтенше жағдайлардан қорғауды қамтамасыз ету жағдайын жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағда-
рлама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Төтенше
жағдайлар-
дан қорғау
объектіле-
рін салу
мен реконс-
трукциялау
Заңнамада белгіленген
тәртіппен
бекітілген жоба-
лау-сметалық
құжаттамаға сәйкес
"2008 жылға
арналған Респуб-
ликалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің 2007
жылғы 12 желтоқ-
сандағы N 1223
қаулысына 3-қосым-
шаға сәйкес сома
шегінде инвести-
циялық жобаларды
мына іс-шаралар
бойынша іске
асыру:
1) Астана
қаласын Есіл өзе-
нінің су тасқыны-
нан қорғау құрылыс
кешенін салу
(Мемлекеттік сара-
птаудың жобалық
сметалық-құжаттар-
ға 2004 жылғы 31
тамыздағы N 7-386/
2004 қорытындысы);
2) алынып тасталды ;
3) Астана
қаласында жаңа
әкімшілік
орталықта 6
автомобильге
арналған өрт
сөндіру депосын
салу.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Төтенше
жағдайлар
министрлі-
гі
Қазселқор-
ғау ММ
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
Астана қаласын Есіл өзенінің су тасқынынан қорғауға арналған объектілер кешенін салу (орындалған жұмыстар көлемінің 11,5 %-ы).
Түпкілікті нәтиже: аумақтарды табиғи және техногендік сипаттағы қауіп-қатерлерден қорғауға арналған объектілерді пайдалануға беру.
Уақтылығы: жұмыс өндірісінің кестесіне және жасалған шартқа сай.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сай.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
36-ҚОСЫМША
202-Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Өрт қауіпсіздігі саласында сынақтарды талдау және жүргізу"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: защита территории Республики Казахстан от опасностей природного и техногенного характера, а также повышение образовательного уровня подготовки специалистов в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.
5. Задачи бюджетной программы: создание условий, обеспечивающих защиту территории Республики Казахстан от возможных чрезвычайных ситуаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Строительст-
во и рекон-
струкция
объектов
защиты от
чрезвычайных
ситуаций
Реализация инвести-
ционных проектов в
пределах сумм
согласно Приложению
3 к постановлению
Правительства Рес-
публики Казахстан
от 12 декабря 2007
года N 1223 "О
реализации Закона
Республики Казах-
стан "О республи-
канском бюджете на
2008 год" в соот-
ветствии с утверж-
денной в установ-
ленном законода-
тельством порядке
проектно-сметной
документацией, на
мероприятия по:
1) строительству
комплекса сооруже-
ний для защиты г.
Астаны от затопле-
ния паводковыми
водами реки Есиль
(заключение
Госэкспертизы на
проектно-сметную
документацию
N 7-386/2004 от
31.08.2004 г);
2) (исключен - от 13.06.2008 N 581 ;
3) строительство пожарного депо на 6 автомобилей в новом административном центре в городе Астане.
январь-
декабрь
Министерство по
чрезвычайным
ситуациям Респу-
блики Казахстан,
госучреждение
"Казселезащита"
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 15.04.2008 N 342 ; от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
строительство комплекса объектов для защиты город Астаны от затопления паводковыми водами реки Есиль (11,5 % от объема выполненных работ).
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для защиты территории от опасности природного и техногенного характера.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 36
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Анализ и проведение испытаний в области
пожарной безопасности"
на 2008 год

1. Құны : 10399 мың теңге (он миллион үш жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңы ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Өрт қауіпсіздігі саласындағы ғылыми-техникалық және нормативтік-құқықтық базаны дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының заңнамаларына, өрт қауіпсіздігі жөніндегі нормативтік-құқықтық актілерге сәйкес өрт қауіпсіздігі жөніндегі мемлекеттік стандарттарды әзірлеу, сондай-ақ өртпен күрестегі тәжірибе негізінде, заттардың, материалдардың, технологиялық процестердің, бұйымдардың, конструкциялардың, үйлер мен ғимараттардың өрт қауіптілігін бағалау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Өрт
қауіпсіздігі
саласында
сынақтарды
талдау және
жүргізу
Өрт қауіпсіздігі
саласында сынақтар
мен зерттеулер
жүргізу жөніндегі
қызмет көрсетулер-
ді сатып алу:
- өрт қауіпті
материалдар мен
дайын өнімдер
көрсеткіштерін
айқындау бойынша;
- өрт сөндіретін
құрам мен оттан
қорғау материал-
дарының сапасын
айқындау бойынша;
- өрттен қорғау
құралдары мен
құтқарушылар,
сондай-ақ шаруашы-
лық етуші объекті-
лерде қолданатын-
дай, авариялық-
құтқару және өртке
қарсы бөлімшелерде
қолданатын техни-
калар;
- өрт сөндіру
автоматикасы мен
жабдықтарының
техникалық құрал-
дарын, оттан
қорғау материалда-
рының өрт сөндіру
заттарын жобалау,
монтаждау және
пайдалануға
берудің норматив-
тік құжаттарын
(мемлекеттік
стандарттар, әдіс-
темелік ұсынымдар)
әзірлеу бойынша;
- өрт қауіпсіздігі
саласында қолданы-
стағы халықаралық
стандарттарға
сәйкес үйлестіруді
есепке ала отырып,
сынақ әдістерін
айқындау
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Төтенше
жағдайлар
министрлі-
гі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: 4 сынаулар мен зерттеулер жүргізу және өрттерді анықтау мен сөндірудің автоматтық жүйелерін, құтқару қондырғылары мен жеке қорғану құралдарын сынау әдістерін және жалпы техникалық талаптарды реттейтін 6 нормативтік құжаттар әзірлеу.
Түпкілікті нәтиже: өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық базаны жетілдіру және дамыту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік стандарттағы бір нормативтік-техникалық құжаттың сараптамасы 70,0 мың теңге;

1. Стоимость: 10399 тысяч тенге (десять миллионов триста девяносто девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании";
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие научно-технической и нормативно-правовой базы в области пожарной безопасности.
5. Задачи бюджетной программы: разработка государственных стандартов по пожарной безопасности в соответствии с законодательством Республики Казахстан, нормативными-правовыми актами по пожарной безопасности, а так же на основе опыта борьбы с пожарами, оценки пожарной опасности веществ, материалов, технологических процессов, изделий, конструкций, зданий и сооружений;
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Анализ и
проведение
испытаний
в области
пожарной
безопас-
ности
Приобретение услуг
по проведению
испытаний и
исследований в
области пожарной
безопасности:
- по определению
показателей пожа-
роопасности мате-
риалов и готовой
продукции;
- по определению
качества огнетуша-
щих составов и
огнезащитных
материалов;
- технических
средств обнаруже-
ния и тушения
пожаров;
- средств защиты
пожарных и спаса-
телей, а также
техники, применя-
мой как на объек-
тах хозяйствова-
ния, так и в
аварийно-
спасательных и
противопожарных
подразделениях;
- по разработке
нормативных доку-
ментов (государ-
ственных стандар-
тов, методических
рекомендаций) на
проектирование,
монтаж и эксплуа-
тацию технических
средств пожарной
автоматики и обо-
рудования, огнету-
шащих веществ и
огнезащитных
материалов;
- определение мето-
дов испытаний с
учетом гармониза-
ции с действующими
международными
стандартами в
области пожарной
безопасности.
В те-
чение
года
Министерство
по чрез-
вычайным
ситуациям
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение 4 испытаний и исследований и разработка 6 нормативных документов регламентирующих общие технические требования и методы испытаний автоматических систем обнаружения и тушения пожаров, спасательных устройств и средств индивидуальной защиты.
Конечный результат: Совершенствование и развитие нормативно-правовой базы в области пожарной безопасности.
Финансово-экономический результат:
экспертиза одного нормативно-технического документа в Госстандарте - 70,0 тыс. тенге;

бір нормативтік техникалық құжатты мемлекеттік тілге аудару рецензиясы - 50,0 мың теңге;
бір стандартты әзірлеу кезіндегі сынақ пен зерттеудің орташа құны - 2245,8 мың теңге.
Сапасы: республикада шығарылатын және Қазақстан рыногына әкелінетін сынақ үлгілерінің, бұйымдардың және өнімдердің өрт қауіпсіздігі көрсеткіштерін айқындау бойынша қойылған міндеттерді іске асыру жөніндегі іс-шаралардың 100% орындалуын қамтамасыз ету.
Уақтылы: сынаулар мен зерттеулердің нәтижелерін белгіленген мерзімде ұсыну.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
37-ҚОСЫМША
202-Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жоғары кәсіптік білімді мамандар даярлау"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 339285 мың теңге (үш жүз отыз тоғыз миллион екі жүз сексен бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңы ; "Көкшетау техникалық институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 15 ақпандағы N 243 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1112 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : өрт сөндіру қызметі бөлімшелерін өрт қауіпсіздігі саласындағы жоғары білікті мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : 051001 "Өрт қауіпсіздігі" мамандығы бойынша жоғары кәсіптік білімі бар инженерлерді дайындау сапасын барынша ұлғайту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағда-
рлама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Жоғары
кәсіптік
білімді
мамандар
даярлау
Штаттық саны 120 бірліктен тұратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің
"Көкшетау
техникалық
институты"
мемлекеттік
мекемесін ұстау.
Тыңдаушыларды
азық-түлікпен,
киім-кешекпен
және стипендиялар
төлеумен,
ғимараттарға,
үй-жайларға,
құрал-жабдықтарға
ағымдағы жөндеу
жасаумен және
басқа да негізгі
құралдармен
қамтамасыз ету.
Компьютерлер мен
оргтехника, оқу-
зертханалық
жабдықтар, жиһаз,
бақылау байланыс
құралдарын,
өрт-техникалық
жабдықтар,
шатырлар, әдебиет-
тер сатып алу.
Оқу, әдістемелік және ғылыми-
зерттеуді қоса
алғанда білім беру
қызметін жүзеге
асыру. Ғимараттың беткі жағын, асхананың шатырын, спорт залының шатырын күрделі жөндеуден өткізу.
Мемлекеттік
сараптамадан
өткен сметалық
құжаттамаға сәйкес
жатақхана және оқу
корпусы ғимаратын
күрделі жөндеу.
Жыл
бойы
"Көкшетау
техникалық
институты"
мемлекет-
тік
мекемесі

рецензия перевода одного нормативно-технического документа на государственный язык - 50,0 тыс. тенге;
средняя стоимость испытаний и исследований при разработке одного стандарта - 2245,8 тыс. тенге
Качество: обеспечение 100 % выполнения мероприятий по реализации поставленных задач по определению показателей пожарной опасности опытных образцов, изделий и продукции, производимых в Республике и поставляемых на рынок Казахстана;
Своевременность: предоставление результатов испытаний и исследований в установленные сроки.
ПРИЛОЖЕНИЕ 37
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием"
на 2008 год
1. Стоимость: 339285 тысяч тенге (триста тридцать девять миллионов двести восемьдесят пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 243 "О реорганизации республиканского государственного казенного предприятия "Кокшетауский технический институт"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1112 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Обеспечение подразделений пожарной службы высококвалифицированными специалистами в области пожарной безопасности.
5. Задачи бюджетной программы: максимально увеличить качество подготовленных инженеров с высшим профессиональным образованием по специальности 051001 "Пожарная безопасность".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Подготов-
ка специа-
листов
с высшим
профес-
сиональ-
ным обра-
зованием
Содержание государ-
ственного учреждения
"Кокшетауский техни-
ческий институт" со
штатной численностью
120 единиц. Обеспече-
ние слушателей продо-
вольствием, вещевым
обмундированием и
выплатой стипендий,
текущий ремонт зданий,
помещений, оборудова-
ния и других основных
средств. Приобретение:
компьютеров и
оргтехник, учебно-
лабораторное оборудо-
вание, мебель, сред-
ства связи наблюдения,
пожарно-техническое
вооружение, палатки,
литература.
Осуществление образо-
вательной деятельнос-
ти, включая учебную,
методическую и научно-
исследовательскую
деятельность.  Проведение капитального ремонта фасада, чердачной крыши столовой, чердачной крыши спортивного зала. Проведение
капитального ремонта
здания общежития и
учебного корпуса, со-
гласно сметной доку-
ментации, прошедшей
государственную
экспертизу.
В те-
чение
года
Государ-
ственное
учреждение
"Кокшетау-
ский тех-
нический
институт"

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.10.14 N 581в Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Түпкілікті нәтиже: Тыңдаушыларды азық-түлікпен, киім-кешекпен және стипендиялар төлеумен, ғимараттарға, үй-жайларға, құрал-жабдықтарға ағымдағы жөндеу жасаумен және басқа да негізгі құралдармен қамтамасыз ету. Компьютерлер мен оргтехника, оқу-зертханалық жабдықтар, жиһаз, бақылау байланыс құралдарын, өрт-техникалық жабдықтар, шатырлар, әдебиеттер сатып алу. Оқу, әдістемелік және ғылыми-зерттеуді қоса алғанда білім беру қызметін жүзеге асыру. Ғимараттың беткі жағы, асхананың шатыры, спорт залының шатыры күрделі жөндеуден өткізілді.
Түпкілікті нәтиже: "Өрт қауіпсіздігі" мамандығы бойынша жоғары білімді мамандарды дайындау - күндізгі оқу бөлімі факультетінің түлектері - 115 адам, сондай-ақ сырттай оқу бөлімі факультетінің түлектері - 150 адам.
Сапасы: 051001 "Өрт қауіпсіздігі" мамандығы бойынша (академиялық дәрежесі - бакалавриат) білім берудің мемлекеттік жалпы міндетті стандарттарының талаптарына сәйкес мамандарды дайындау.
Уақтылығы: мамандарды дайындаудың бекітілген кестесіне сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.10.14 N 581в Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
38-ҚОСЫМША
202-Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Мемлекеттік органдар мен мекемелер мамандарын
төтенше жағдай ахуалында іс-әрекет жасауға даярлау"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 11145 мың теңге (он бір миллион бір жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :  "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы басшы құрам мен мамандардың кәсіби деңгейін көтеру бойынша көмектесу, азаматтық қорғаныс әскерлері үшін білікті офицерлер кадрларын және төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жоюдың бірыңғай мемлекеттік жүйесі үшін жоғары білікті мамандар даярлау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : азаматтық қорғаныс әскерлері үшін офицерлер кадрларының және төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жоюдың бірыңғай мемлекеттік жүйесі үшін жоғары білікті мамандардың біліктілігін арттыру, басшы құрамның, сондай-ақ орталық және жергілікті атқарушы органдардың, төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, еліміздің азаматтық қорғаныс саласындағы қызметті жүзеге асыратын өзге де ұйымдардың мамандарын дайындау және қайта даярлау, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарына, республиканың басқа да ұйымдарына әдістемелік көмек көрсету.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.10.2008 N 581в .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
Обеспечение слушателей продовольствием, вещевым обмундированием и выплатой стипендий, текущий ремонт зданий, помещений, оборудования и других основных средств. Приобретены: компьютеров и оргтехник, учебно-лабораторное оборудование, мебель, средства связи наблюдения, пожарно-техническое вооружение, палатки, литература. Осуществлена образовательная деятельность, включая учебную, методическую и научно-исследовательскую деятельность. Проведены капитальный ремонт фасада, чердачной крыши столовой, чердачной крыши спортивного зала.
Конечный результат: выпуск специалистов с высшим образованием по специальности "Пожарная безопасность" - 115 единиц факультета очного обучения, а также выпускников факультета заочного обучения - 150 человек.
Качество: выпуск специалистов в соответствии с требованиями государственного общеобязательного стандарта образования по специальности 051001 "Пожарная безопасность" (академическая степень - бакалавриат).
Своевременность: согласно утвержденному графику подготовки кадров.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.10.2008 N 581в .
ПРИЛОЖЕНИЕ 38
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Подготовка специалистов государственных органов и
учреждений к действиям в условиях чрезвычайной ситуации"
на 2008 год
1. Стоимость: 11145 тысяч тенге (одиннадцать миллионов сто сорок пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера;
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: оказание содействия в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера по повышению профессионального уровня руководящего состава и специалистов, по подготовке квалифицированных офицерских кадров для войск гражданской обороны и специалистов высшей квалификации для единой государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации офицерских кадров для войск гражданской обороны и специалистов высшей квалификации для единой государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, подготовка и переподготовка руководящего состава, а также специалистов центральных и местных исполнительных органов, иных организаций, осуществляющих деятельность в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, гражданской обороны страны, оказание методической помощи территориальным органам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, другим организациям республики.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/
с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағда-
рлама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
007
Мемлекеттік
органдар мен
мекемелер
мамандарын
төтенше
жағдай
ахуалында
іс-әрекет
жасауға
даярлау
Төтенше жағдайлар-
дың алдын алу және
оларды жою саласында кадрлар
даярлау жөніндегі
қызмет көрсетулер-
ді (жұмыстарды)
сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Төтенше
жағдайлар
министрлі-
гі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
бюджет саласындағы қызметкерлерді 47 санат бойынша оқыту, оқу бағдарламасында төтенше жағдайлар мен азаматтық қорғаныс бойынша 62 тақырып көзделген, оқу курстары бір аптадан (42 оқу сағатынан) тұрады.
Түпкілікті нәтиже: төтенше жағдайлар мен азаматтық қорғаныс саласындағы 1750 бюджет саласындағы қызметкерлердің білім деңгейі мен дағдысын арттыру.
Қаржы-экономикалық тиімділік:
бір тыңдаушыны оқытуға - 6369 теңге, оқытудың бір сағаттық құны - 265,3 теңге.
Сапасы:
бюджет саласындағы қызметкерді оқыту бойынша жинақтық оқу жоспарына сәйкес.
Уақтылығы:
кадрларды дайындау және қайта даярлаудың бекітілген кестесіне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
39-ҚОСЫМША
202-Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және сақтау"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 4677606 мың теңге (төрт миллиард алты жүз жетпіс жеті миллион алты жүз алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мемлекеттік материалдық резерв туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы ; "Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтармен операция жасау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 21 ақпандағы N 237 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1112 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Бекітілген номенклатураға сәйкес мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының сақталуын және қол сұқпаушылықты қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : бекітілген номенклатураға сәйкес мемлекеттік материалдық резервтің тауарларын жаңартып отыруды қамтамасыз ету; сақтау режимінің талаптарын сақтай отырып, мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының сапалы және сандық сақталуын және қол сұқпаушылықты қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Подготовка
специалистов
государст-
венных
органов и
учреждений
к действиям
в условиях
чрезвычайной
ситуации
Приобретение услуг
(работ) по подготовке
кадров в области пре-
дупреждения и ликвида-
ции чрезвычайных
ситуаций
В те-
чение
года
Министер-
ство по чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
обучение работников бюджетной сферы по 47 категориям, программа обучения предусматривает 62 темы по чрезвычайным ситуациям и гражданской обороне, курсы обучения составляют одну неделю (42 учебных часа).
Конечный результат: повышение уровня знаний и навыков 1750 работников бюджетной сферы в области чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны;
Финансово-экономическая эффективность:
средняя стоимость обучения одного слушателя - 6369 тенге, стоимость одного часа обучения - 265,3 тенге.
Качество:
в соответствии с учебным планом комплектования по обучению работников бюджетной сферы.
Своевременность:
согласно утвержденному графику подготовки и переподготовки кадров.
ПРИЛОЖЕНИЕ 39
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Формирование и хранение государственного
материального резерва"
на 2008 год
1. Стоимость: 4677606 тысяч тенге (четыре миллиарда шестьсот семьдесят семь миллионов шестьсот шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "О государственном материальном резерве"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2002 года N 237 "Об утверждении Правил оперирования материальными ценностями государственного материального резерва"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1112 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Обеспечение сохранности и неприкосновенности материальных ценностей государственного материального резерва в соответствии с утвержденной номенклатурой.
5. Задачи бюджетной программы: Обеспечение освежения товаров государственного материального резерва в соответствии с утвержденной номенклатурой; обеспечение качественной и количественной сохранности и неприкосновенности материальных ценностей государственного материального резерва с соблюдением требований режима хранения.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағда-
рлама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
008
Мемлекеттік
материалдық
резервті
қалыптасты-
ру және
сақтау
2
100
Мемлекеттік
материалдық
резервті
қалыптасты-
ру
Мемлекеттік мате-
риалдық резервтің
материалдық
құндылықтарына
операция жасау,
мемлекеттік мате-
риалдық резервтің
тауарлық-материал-
дық құндылықтар
қорларын сақтау
нормаларына дейін
жеткізу, төтенше
жағдайлардың
салдарын жоюға
арналған тауарлар
мен материалдар
номенклатурасын
қалыптастыру үшін
материалдық құнды-
лықтарды сатып
алу, жұмылдыру
резервінің
материалдық құнды-
лықтарын сатып
алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Төтенше
жағдайлар
министрлі-
гінің
Мемлекет-
тік
материал-
дық
резервтер
комитеті
3
101
Мемлекеттік
материалдық
резервті
сақтау
Мемлекеттік мате-
риалдық резервтің
материалдық
құндылықтарын
ведомстволық
бағынысты ұйымдар
мен сақтау пункт-
терінде сақтауды
жүзеге асыру,
сондай-ақ мемле-
кеттік материалдық
резервтің
материалдық
құндылықтарының
бүтіндігін қамта-
масыз ету үшін
оларды түгендеу,
ауыстыру, бағалау,
сертификаттау және
сақтауды жүзеге
асыру.
Мемлекеттік мате-
риалдық резервтің
материалдық
құндылықтарын
жұмылдыру тапсырмасы бар
ұйымдарда сақтау
мен ұстауды
жүзеге асыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Төтенше
жағдайлар
министрлі-
гінің
Мемлекет-
тік
материал-
дық
резервтер
комитеті
4
103
Сақтау
пункттерін
күрделі
жөндеу
Мемлекеттік мате-
риалдық резервтің
материалдық
құндылықтарын
сақтауды жүзеге
асыратын ведомст-
волық бағынысты
ұйымдардың өнді-
рістік қуаттарына
күрделі жөндеу
жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Төтенше
жағдайлар
министрлі-
гінің
Мемлекет-
тік
материал-
дық
резервтер
комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Құпия.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
40-ҚОСЫМША
202-Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Төтенше жағдайлар саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 102200 мың теңге (бір жүз екі миллион екі жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Республика аумағындағы төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегі шаралар туралы" 2004 жылғы 19 наурыздағы N 451 өкімі .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
1
008
Формирование
и хранение
государст-
венного ма-
териального
резерва
2
100
Формирование
государст-
венного ма-
териального
резерва
Оперирование мате-
риальных ценностей
государственного
материального
резерва, доведение
запасов товарно-
материальных цен-
ностей государ-
ственного мате-
риального резерва
до нормы хранения,
приобретение мате-
риальных ценностей
для формирования
номенклатуры това-
ров и материалов,
предназначенных для
ликвидации послед-
ствий чрезвычайных
ситуаций, приобре-
тение материальных
ценностей мобилиза-
ционного резерва.
В те-
чение
года
Комитет по
государст-
венному
материаль-
ному
резерву
Министер-
ства по
чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
3
101
Хранение
государст-
венного ма-
териального
резерва
Осуществление хра-
нения материальных
ценностей государ-
ственного мате-
риального резерва в
подведомственных
организациях и
пунктах хранения, а
также осуществления
инвентаризации, пе-
ремещения, оценки,
сертификации и хра-
нения материальных
ценностей государ-
ственного мате-
риального резерва
для обеспечения их
сохранности. Осу-
ществление хранения
и содержания мате-
риальных ценностей
государственного
материального
резерва в организа-
циях, имеющих
мобилизационные
задания.
В те-
чение
года
Комитет по
государст-
венному
материаль-
ному
резерву
Министер-
ства по
чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
4
103
Капитальный
ремонт
пунктов
хранения
Проведение капи-
тального ремонта
производственных
мощностей подведом-
ственных организа-
ций, осуществляющих
хранение материаль-
ных ценностей госу-
дарственного мате-
риального резерва.
В те-
чение
года
Комитет по
государст-
венному
материаль-
ному
резерву
Министер-
ства по
чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Секретно
ПРИЛОЖЕНИЕ 40
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Прикладные научные исследования в области
чрезвычайных ситуаций"
на 2008 год
1. Стоимость: 102200 тысяч тенге (сто два миллиона двести тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 марта 2004 года N 451 "О мерах по предотвращению чрезвычайных происшествий на территории Республики";

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: тікелей нәтиже:
- ғимараттар мен құрылыстарды зерттеу, конструкцияларға тексеріс есептерін жүргізу, оларды күшейту мүмкіндіктерін айқындау;
- тотығу және бейтарап атмосфералар жағдайында шаң пайда болу кезінде туындайтын физикалық-химиялық жағдайларды зерттеу;
- жоғары температура жағдайында байланыс отыны болмаған кезде қатты отынды кесектендіруді зерттеу;
- шаң түріндегі отынды қауіпсіз дайындау және жағу бойынша тәжірибелік қондырғыларды зерттеу;
- қазба өнімдерінің жобалық бөлігіне жанасып жатқан тау жыныстарының тосын құлау процестерінің алдын алу, берілген уақыт кезеңінде құламай тұтас күйінде тұратын тау жыныстарының көлемін анықтау, сондай-ақ толық құлауы мүмкін ошақтары туралы уақтылы ескерту;
- микросейсмологияны болжау технологиясын дамыту бойынша бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін құру;
- кәсіпорындардың жұмыс істеу аймағының ауасы мен шаң-газ ағымдарының өлшемдерін анықтау;
- Солтүстікшығыс Каспий айдынында және Теңіз кен орындарында жүргізілген мұнай операцияларының қоршаған ортаға әсерін анықтау;
- аппараттың жоғары сенімді және қауіпсіз жаңа конструкциясының есептеу және жобалау үшін техникалық құжаттама әзірлеу;
- химия, мұнай химиясы және мұнай өңдейтін өнеркәсіптерде техногендік апаттар мониторингін құру.
Түпкілікті нәтиже:
- төтенше жағдайлар кезінде қираған үйлер мен ғимараттарды қысқа мерзім ішінде нығайтудың тиімді әдістерін әзірлеу;
- көмір өндіру кезінде пайда болатын шаң түріндегі өнімдерді кесектендіру технологиясын әзірлеу;
- жер асты таукен өндіру кәсіпорындары кешенінде тұтас қолдану үшін салалық сипаттағы нормативтік құжаттарды әзірлеу;
- сейсмикалық бақылаудың жаңа ақпараттық технологиясының негізінде микросейсмологияны болжауды дамыту;
- технологиялық газдардың, желдеткіш ауаның тығыздығы мен көлемдерін, таукен және металлургия кәсіпорындарындағы жұмыс істеу аймақтарының атмосфералық ауасының өлшемдерін сенімді анықтау әдістерін әзірлеу;
- мұнай-газ кешеніндегі жұмыстың қарқындылығының нәтижесінде қоршаған орта жай-күйінің өзгеру болжамын жасау;
- қалдық газдарды тазарту үшін аппараттың сенімділігі мен қауіпсіздігі жоғары жаңа конструкцияларын жасау;
- физикалық химиялық құбылыстарды ескере отырып, фазалардың өзара өту қозғалыстарының үлгілерін әзірлеу.
Қаржы-экономикалық тиімділігі:
- "Ғимараттар мен құрылыстардың ТЖ кезіндегі төзімділігінің әдістемесін әзірлеу" тақырыбы бойынша зерттеу жүргізуге - 12,7 млн. теңге;

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
- обследование зданий и сооружений, производство поверочных расчетов несущих конструкций, выявления возможности их усиления;
- исследование физико-химических условий, возникающих при пылеприготовлении в условиях окислительной и нейтральной атмосфер;
- исследование окускования твердого топлива при отсутствии связующего в условиях повышенных температур;
- исследование опытных установок по безопасному приготовлению и сжиганию пылевидного топлива;
- предотвращение процессов неуправляемого обрушения боковых пород, примыкающих к приконтурной части выработок, определение размеров целиков, сохраняющих свою несущую способность на заданный период времени, а также своевременное предупреждение об очагах возможных обрушений целиков;
- создание комплекса программных обеспечении по развитию технологии прогностической микросейсмологии;
- определение параметров, влияния молярной массы компонентов смеси газов в зависимости от их концентрации в воздухе рабочей зоны и пылегазовых потоках предприятий;
- определение влияния нефтяных операций, проводимых на акватории Северо-Восточного Каспия и Тенгизского месторождения на окружающую среду;
- создание технической документации для расчета и проектирования новой конструкции аппарата повышенной надежности и безопасности;
- создание системы мониторинга техногенных катастроф в химической, нефтехимической, нефтеперерабатывающей промышленности;
Конечный результат:
- разработка эффективных методов усиления поврежденных при чрезвычайных ситуациях зданий и сооружений в кратчайшие сроки;
- разработка технологии окускования пылевидных продуктов, образующихся при добыче угля;
- создание нормативных документов отраслевого характера для применения на предприятиях подземного горнорудного комплекса в целом;
- развитие прогностической микросейсмологии на основе новых информационных технологии сейсмического контроля;
- разработка методов достоверного определения плотности и объемов технологических газов, вентиляционного воздуха и параметров атмосферного воздуха рабочей зоны на горных и металлургических предприятиях;
- составление прогноза изменения состояния природной среды в результате активизации деятельности нефтегазового комплекса;
- создание новой конструкции аппарата для очистки отходящих газов повышенной надежности и безопасности;
- разработка модели взаимопроникающего движения фаз с учетом физико-химических превращений.
Финансово-экономический результат:
проведение исследований по теме "Разработка методики определения живучести зданий и сооружений при ЧС" - 12,7 млн. тенге;

- "Металлургия өнеркәсібі үшін қатты шаң түріндегі отын: оны пайдалану, қауіпсіздігі, экология" тақырыбы бойынша зерттеу жүргізуге - 10,7 млн. теңге;
- "Кен орындарын қазу кезінде тосын құлаулардың алдын алу мақсатында жер асты әдісімен қауіпті қирау аймақтарын болжау әдістемесін жетілдіру" тақырыбы бойынша зерттеу жүргізуге - 2,0 млн. теңге;
- "Микросейсмологияны болжау технологиясын дамыту" тақырыбы бойынша зерттеу жүргізуге - 48,0 млн. теңге;
- "Таукен-металлургия кәсіпорындарында технологиялық газдардың нақты тығыздығын айқындау әдістемесін анықтау" тақырыбы бойынша зерттеу жүргізуге - 7,0 млн. теңге;
- "Техногендік жүктемелер және табиғи ортадағы туындауы мүмкін төтенше жағдайлардың алдын алу дәрежесі бойынша Солтүстікшығыс Каспий айдынын қоса алғанда Атырау облысының аумағын аудандарға бөлу" тақырыбы бойынша зерттеу жүргізуге - 5,2 млн. теңге;
- "Мұнай-газ өңдейтін объектілерде қышқыл газдарды өңдеу үшін жылу және масса алмастыру жабдықтарының қауіпсіздігі мен сенімділігін арттыру" тақырыбы бойынша зерттеу жүргізуге - 10,0 млн. теңге;
- "Химия, мұнай химиясы және мұнай өңдейтін өнеркәсіптерде техногендік сипаттағы апаттар мен авариялар мониторингі және оларды моделдеу мен болжау" тақырыбы бойынша зерттеу жүргізуге - 6,6 млн. теңге.
Сапасы: халықтың және табиғи-шаруашылық объектілердің қауіпсіздігін арттыруды қамтамасыз ету.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жыл ішінде.

проведение исследований по теме "Твердое пылевидное топливо для металлургической промышленности: использование, безопасность, экология" - 10,7 млн. тенге;
- проведение исследований по теме "Совершенствование методики прогнозирования опасных по разрушению зон с целью предупреждения неуправляемых обрушений при разработке рудных месторождений подземным способом" - 2,0 млн. тенге;
- проведение исследований по теме "Развитие технологии прогностической микросейсмологии" - 48,0 млн. тенге;
- проведение исследований по теме "Разработка методики определения истинной плотности технологических газов и атмосферного воздуха на горно-металлургических предприятиях" - 7,0 млн. тенге;
- проведение исследований по теме "Районирование территории Атырауской области, включая акватории Северо-Восточного Каспия по степени техногенных нагрузок и предупреждения возможного возникновения чрезвычайных ситуаций в природной среде" - 5,2 млн. тенге;
- проведение исследований по теме "Повышение безопасности и надежности тепло и массообменного оборудования для обработки кислых газов нефтегазоперерабатывающих предприятий" - 10,0 млн. тенге;
- проведение исследований по теме "Мониторинг, моделирование и прогнозирование катастроф и аварий техногенного характера в химической, нефтехимической и нефтеперерабатывающей промышленности" - 6,6 млн. тенге.
Качество: обеспечение повышения безопасности населения и природно-хозяйственных объектов.
Своевременность: в течение года согласно заключенными договорами.