2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
164 , 165 , 166 , 167 , 168 , 169 , 170 , 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 , 180-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
164-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2 122 098 мың теңге (екі миллиард бір жүз жиырма екі миллион тоқсан сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының 5-бабы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңы ; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 28-бабы ; "Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңы ; "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы Заңы ; "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 13-бабы ; "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы N 1232 қаулысы ; "Қауіпті жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 маусымдағы N 534 қаулысы ; "Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 маусымдағы N 544 қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложениям 164 , 165 , 166 , 167 , 168 , 169 , 170 , 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 , 180 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 164
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области транспорта и коммуникаций"
на 2008 год
1. Стоимость : 2122098 тысяч тенге (два миллиарда сто двадцать два миллиона девяносто восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; статья 28 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах"; Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О государственном регулировании гражданской авиации"; Закон Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании"; статья 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте"; Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года N 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2007 года N 534 "Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований к деятельности по перевозке опасных грузов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года N 544 "Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований к деятельности по перевозке пассажиров".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : экономиканың және қоғамның көлік және коммуникация қызметтеріне деген қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін тиімді әрі технологиялық жаңартылған көлік-коммуникация кешенін құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : көлік-коммуникация кешенін дамытудың мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламаларын әзірлеу; заңнамалық кесімдерді, заңнаманың қолданысын жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу, сондай-ақ Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша көлік-коммуникация кешені саласындағы нормативтік құқықтық кесімдерді, техникалық шарттарды және өзге де нормативтерді әзірлеу және қабылдау; болжамдар әзірлеу және мемлекеттік мұқтаждардың және экономиканың тасымалдар мен коммуникацияларға деген қажеттіліктерін уақтылы сапалы қамтамасыз ету; Үкіметтің шешімі бойынша көлік-коммуникация кешенінің заңды тұлғаларының акциялардың мемлекеттік пакеттеріне және үлестеріне иелік етумен және пайдаланумен байланысты қызметтерді жүзеге асыру; өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес-кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және кәсіби дағдыны шыңдауды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/
с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Көлік және
коммуника-
ция
саласындағы
уәкілетті
органның
қызметін
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Көлік және комму-
никация саласында-
ғы бірыңғай мемле-
кеттік саясаттың
іске асырылуын
салааралық үйлес-
тіру;
өз құзыретінің
шегінде көлік
және коммуникация
саласындағы
халықаралық
ынтымақтастықты
жүзеге асыру,
халықаралық ұйым-
дарда және шет
мемлекеттерде
Қазақстан
Республикасының
мүдделерін білді-
ру, сондай-ақ
халықаралық шарт-
тарды дайындауды
және жасасуды
жүзеге асыру;
Қазақстан
Республикасының
көлік және комму-
никация саласында-
ғы мүдделерін
қорғау;
қызмет рыногын
қалыптастыру және
көлік және комму-
никация саласында
бәсекелестік
ортаны дамытуға
қолдау көрсету;
өз құзыретінің
шегінде жұмылдыру
жұмысын және
мемлекеттік құпия-
ларды қамтамасыз
ету жөніндегі
жұмысты ұйымдасты-
ру;
еуропалық авиация-
лық талаптарды
енгізу;
әуе көлігін
пайдалану қауіп-
сіздігін қамтама-
сыз етуді мемле-
кеттік бақылау,
автомобиль, темір
жол және су
көліктерінің
қауіпсіз пайдала-
нуды қамтамасыз
ету және олардың
қызметін мемлекет-
тік бақылау,
сондай-ақ өз
құзыретінің шегін-
де көлік қызметте-
рін көрсету
саласындағы
қызметті мемлекет-
ті реттеуді жүзеге
асыру.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
3

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание эффективного и технологически обновленного транспортно-коммуникационного комплекса для удовлетворения потребностей экономики и общества в транспортныx и коммуникационных услугах.
5. Задачи бюджетной программы: разработка государственных и отраслевых (секторальных) программ развития транспортно-коммуникационного комплекса; разработка законодательных актов, предложений по совершенствованию применения законодательства, а также разработка и принятие нормативных правовых актов, технических условий и иных нормативов в области транспортно-коммуникационного комплекса по вопросам, входящим в компетенцию Министерства; разработка прогнозов и своевременное качественное обеспечение потребностей государственных нужд и экономики в перевозках и коммуникациях; по решениям Правительства осуществление функций, связанных с владением и пользованием государственными долями и пакетами акций юридических лиц транспортно-коммуникационного комплекса; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
транспорта и
коммуникаций
2
001
Аппарат
центрального
органа
Межотраслевая
координация
реализации единой
государственной
политики в
сфере транспорта
и коммуникаций;
в пределах своей
компетенции
осуществление
международного
сотрудничества в
сфере транспорта
и коммуникаций,
представление
интересов Респуб-
лики Казахстан в
международных
организациях и
иностранных госу-
дарствах, а также
осуществление
подготовки и
заключение
международных
договоров;
защита интересов
Республики Казах-
стан в области
транспорта и
коммуникаций;
формирование
рынка услуг и
содействие разви-
тию конкурентной
среды в сфере
транспорта и
коммуникаций;
организация в
пределах своей
компетенции
мобилизационной
работы и работы
по обеспечению
государственных
секретов;
внедрение евро-
пейских авиацион-
ных требований;
государственный
контроль за обес-
печением безопас-
ной эксплуатации
воздушного транс-
порта, государ-
ственный контроль
за обеспечением
безопасной
эксплуатации и
деятельностью на
автомобильном,
железнодорожном
и водном
транспорте, а
также в пределах
своей компетен-
ции, осуществле-
ние государствен-
ного регулирова-
ния деятельности
в сфере транс-
портных услуг.
в
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
3

002
Аумақтық
органдардың
аппараттары
Әуе көлігінен
басқа көліктердің
барлық түрлерін
қауіпсіз пайдала-
нуды қамтамасыз
етуді және олардың
қызметін мемлекет-
тік бақылау,
сондай-ақ өз
құзыретінің шегін-
де көлік қызметте-
рін көрсету сала-
сындағы қызметті
мемлекеттік
реттеуді жүзеге
асыру;
автомобиль
жолдары желісін
дамыту мен магис-
тральдық темір
жол құрылысы
саласында мемле-
кеттік саясат пен
бақылауды іске
асыру, сондай-ақ
қызмет көрсетіле-
тін автомобиль
жолдарды және
олардағы құрылыс-
тарды көлік
құралдарының
үзіліссіз және
қауіпсіз жүріп
өтуін қамтамасыз
ететін жай-күйде
ұстау
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
4
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
Мемлекеттік
қызметшілердің
біліктілігін
арттыру жөнінде
көрсетілетін
қызметтерді
төмендегі 11
тақырып бойынша
сатып алу:
1) автомобиль
жолдарын іздесті-
рудің және
жобалаудың қазіргі
заманғы әдістері;
2) автомобиль
жолдарын пайдала-
нудың ерекшелік-
тері туралы;
3) құрылыста баға
белгілеу және
сметалық іс.
АВС-4РС сметалық
құжаттаманы жасау;
4) жол өлшеу
вагондарымен
жолдың техникалық
жай-күйін бағалау;
5) темір жол
техникасын сынау
және сертификат-
таудың жалпы
қағидаттары;
6) ІР телефониясы;
7) Microsoft
Windows Server
2003 Network
Services желілік
инфрақұрылымын
енгізу, басқару
және қолдау;
8) Microsoft Win-
dows Fundamentals
of Network Securi-
ty платформасында-
ғы желілік
қауіпсіздігінің
негіздері;
9) жергілікті
мемлекеттік басқа-
ру органдарында
сыбайлас жемқор-
лықпен күрес. ҚР
аумағында автокө-
лікпен жолаушылар-
ды және жүкті
халықаралық
тасымалдау. Қауіпті жүктерді
тасымалдау;
10) бағдарламалық
өнімдер бойынша
оқыту;
11) басқару және
қаржылық есепке
алу. Салықтар
және құқық.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдерін
оқыту.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
5
008
Мемлекеттік
органдардың
ғимаратта-
рын,
үй-жайлары
мен
құрылыста-
рын күрделі
жөндеу
Мемлекеттік
қызметшілерге
қалыпты еңбек және
әлеуметтік-тұрмыс-
тық жағдайлар
жасау үшін
Қазақстан
Республикасы Көлік
және коммуникация
министрлігінің
комитеттері аумақ-
тық бөлімшелерінің
және "Облжолзерт-
ханасы" мемлекет-
тің мекемелері
ғимараттарын
күрделі жөндеу
және қайта жаңарту
бойынша жобалық
құжатын әзірлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
6
009
Мемлекеттік
органдарды
материалдық
-техникалық
жарақтан-
дыру
Қазақстан
Республикасы Көлік
және коммуникация
министрлігі коми-
теттерінің және
олардың аумақтық
бөлімшелерінің
орталық аппараты-
ның қызметін
қамтамасыз ету
үшін негізгі
құралдарды сатып
алу және материал-
дық-техникалық
жарақтандыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
7

002
Аппараты
территориаль-
ных органов
Государственный
контроль за обес-
печением безопас-
ной эксплуатации
и деятельностью
на всех видах
транспорта, кроме
воздушного, а
также в пределах
своей компетен-
ции, осуществле-
ние государствен-
ного регулирова-
ния деятельности
в сфере транс-
портных услуг;
реализация госу-
дарственной поли-
тики и контроль в
сфере развития
сети автомобиль-
ных дорог и
строительства
магистральных
железных дорог, а
также содержание
обслуживаемых ав-
томобильных дорог
и сооружений на
них в состоянии,
обеспечивающим
бесперебойный и
безопасный проезд
транспортных
средств.
в
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
4
007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение
услуг по повыше-
нию квалификации
государственных
служащих по 11
темам:
1) современные
методы изыскания
и проектирования
автомобильных
дорог;
2) об особеннос-
тях эксплуатации
автомобильных
дорог;
3) ценообразова-
ние и сметное
дело в строитель-
стве. Составление
сметной докумен-
тации ABC - 4 PC;
4) оценка техни-
ческого состояния
пути путеизмери-
тельными вагона-
ми. Практика рас-
шифровки компью-
терных записей;
5) общие принципы
испытаний и сер-
тификации желез-
нодорожной
техники;
6) IP телефония;
7) внедрение,
Управление и
Поддержка сетевой
инфраструктуры
Microsoft Windows
Server 2003:
Network Services;
8) основы сетевой
безопасности на
платформе
Microsoft Windows
Fundamentals of
Network Security;
9) борьба с
коррупцией в
местных государ-
ственных управ-
ленческих орга-
нах. Международ-
ная перевозка
пассажиров и
груза автотранс-
портом на терри-
тории Республики
Казахстан.
Перевозка опасных
грузов;
10) программные
продукты;
11) управленчес-
кий и финансовый
учет. Налоги и
право;
Обучение государ-
ственному и
английскому
языкам.
в
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
5
008
Капитальный ремонт зданий помещений и сооружений государствен-
ных органов
Капитальный
ремонт и разра-
ботка проектно-
сметной докумен-
тации зданий
территориальных
подразделений
Комитетов и госу-
дарственных
учреждений
"Облжоллаборато-
рия" Министерства
транспорта и
коммуникаций Рес-
публики Казахстан
для создания
нормальных трудо-
вых и социально-
бытовых условий
для государствен-
ных служащих.
в
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государствен-
ных органов
Материально-тех-
ническое оснаще-
ние и приобрете-
ние основных
средств для обес-
печения деятель-
ности центрально-
го аппарата,
комитетов и их
территориальных
подразделений
Министерства
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан.
в
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7

017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс
істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Министрліктің
орталық аппараты
мен аумақтық
бөлімшелері үшін
телекоммуникация-
лық қызметтерді
(соның ішінде
көліктік деректер
базасы ақпараттық-
талдамалы жүйесі
мен тасымалдау
қауіпсіздігі
серпінінің монито-
рингі үшін), шығыс
материалдарын,
қосалқы бөлшектер-
ді, жинақталымды,
техникалық және
бағдарлама-аппа-
раттық құралдарды,
лицензиялық
бағдарламалық
өнімдерді және
вирусқа қарсы
қорғану құралдарын
сатып алу.
Жүйелік-есептеу
техникасына
жүйелік-техника-
лық қызмет көрсе-
ту. Жергілікті-
есептеу жүйесіне,
бағдарламалық
өнімдердің
ақпараттық жүйесі-
не әкімшілік ету,
сүйемелдеу.
Көліктік деректер
базасының ақпарат-
тық-талдамалы
жүйесінің
серверлеріне
әкімшілік ету
және тасымалдау
қауіпсіздігі
серпінінің
мониторингі.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: қызмет ететін көліктік-коммуникация саласын нығайту және дамытуға байланысты бірқатар іс-шараларды мониторингілеу, болжау және орындау; 107 мемлекеттік қызметшілердің кәсіби біліктілігін арттыру; 175 адамды мемлекеттік тілге оқыту, оның ішінде аумақтық органдардан 124 адам; 15 адамды ағылшын тіліне оқыту.
Түпкі нәтиже: көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру үшін жүктелген функциялар мен міндеттерді барынша тиімді орындалуына қол жеткізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
республикалық бюджет қаражаттарын тиімді шығындау және оңтайландыру;
бір мемлекеттік қызметшіге жұмсалатын орташа шығын: біліктілікті арттыруға - 34,62 мың теңге, мемлекеттік тілді оқытуға - 30,04 мың теңге және ағылшын тілін оқытуға 103,5 мың теңге.
Уақтылығы: бекітілген жоспарлармен, жыл бойы жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: қазіргі заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес кәсіптік мемлекеттік қызметтің талаптарына сай мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін жоғарылату; көлік процестерін ақпараттық қамтамасыз етудің жаһандық жүйесінің (құру) жұмыс істеуі, сондай-ақ қозғалысты бақылау мен басқарудың қазіргі заманғы техникалық құралдарын енгізу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
165-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

017
Обеспечение
функциониро-
вания
информацион-
ных систем и
информационно
-техническое
обеспечение
государствен-
ных органов
Приобретение
телекоммуника-
ционных услуг (в
том числе для
информационно-
аналитической
системы транс-
портной базы дан-
ных и мониторинг
динамики безопас-
ности перевозок),
расходных мате-
риалов, запасных
частей, комплек-
тующих, техничес-
ких и программно-
аппаратных
средств, лицен-
зионных программ-
ных продуктов и
средств антиви-
русной защиты для
центрального
аппарата и терри-
ториальных под-
разделений
Министерства.
Системно-
техническое
обслуживание и
ремонт системно-
вычислительной
техники. Адми-
нистрирование,
сопровождение
локально-
вычислительной
сети, информа-
ционных систем
программных
продуктов.
Администрирование
серверов
информационно-
аналитической
системы транс-
портной базы дан-
ных и мониторинга
динамики безопас-
ности перевозок.
в
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: мониторинг, прогноз и выполнение ряда мероприятий по укреплению и развитию действующего транспортно-коммуникационного комплекса;
повышение профессионального уровня - 107 человек; обучение государственному языку - 175 человек, в том числе территориальных органов - 124 человека; обучение английскому языку - 15 человек.
Конечный результат: достижение максимально эффективного выполнения возложенных функций и задач реализации государственной политики в сфере транспорта и коммуникаций.
Финансово-экономический результат:
оптимизация и эффективность расходования средств республиканского бюджета;
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 34,62 тыс. тенге, на обучение государственному языку - 30,04 тыс. тенге; на обучение английскому языку - 103,5 тыс. тенге;
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами, утвержденными планами.
Качество: повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; функционирование (создание) глобальной системы информационного обеспечения транспортных процессов, а также внедрение современных технических средств контроля и управления движением.
ПРИЛОЖЕНИЕ 165
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне"
на 2008 год

1. Құны: 85351846 мың теңге (сексен бес миллиард үш жүз елу бір миллион сегіз жүз қырық алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Жаңарту және Даму Банкінің арасындағы (Жол көлігі саласын қайта құрылымдау жобасы) Заем туралы Келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 наурыздағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапония Үкіметінің арасындағы Батыс Қазақстанның жол желісін қайта құру жобасын жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапония Халықаралық Ынтымақтастық Банкінің заем беру ниеті туралы ноталар алмасу нысанындағы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы Заңы ; "Жапония Халықаралық Ынтымақтастық Банкі мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы Батыс Қазақстанның жол желісін қайта құру жобасы  бойынша заем туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы Заңы ; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 17-бабы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы автомобиль жолдары саласын дамыту жобасы жөніндегі заем туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы заем туралы келісімді (Қарапайым операциялар) (аймақтық маңызы бар Алматы-Бішкек жолын қайта жаңарту жобасы) (Қазақстандық құрауыш бекіту туралы) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа қайта Құру және Даму Банкі арасындағы "автожол саласын (Атырау-Ақтау) қайта құрылымдау" қарызы туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: көлік құралдарының қауіпсіз, үздіксіз жүруін қамтамасыз ету үшін қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін республикалық маңызы бар автомобиль жолдары желісін қалпына келтіру және дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : республикалық маңызы бар автожолдарды салу, қалпына келтіру, қайта жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/
с
Бағ-
дар
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның (кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1

1. Стоимость: 85351846 тысяч тенге (восемьдесят пять миллиардов триста пятьдесят один миллион восемьсот сорок шесть тысяч тенге)
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 20 июля 1999 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект реструктуризации дорожно-транспортной отрасли) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития", Закон Республики Казахстан от 30 марта 2001 года "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о намерении предоставления Японским Банком Международного Сотрудничества займа Правительству Республики Казахстан для осуществления проекта реконструкции дорожной сети Западного Казахстана"; Закон Республики Казахстан от 30 марта 2001 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции дорожной сети Западного Казахстана между Японским Банком Международного Сотрудничества и Правительством Республики Казахстан"; статья 17 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах"; Закон Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе по Проекту развития автодорожной отрасли между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития"; Закон Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные Операции) (Проект реконструкции дороги регионального значения Алматы-Бишкек) (Казахстанский компонент) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития"; Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "О ратификации Соглашения о займе "Реструктуризация автодорожной отрасли (Атырау-Актау)" между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития"; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: восстановление и развитие сети автомобильных дорог республиканского значения, отвечающей современным требованиям, для безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств.
5. Задачи бюджетной программы: строительство, реабилитация, реконструкция автодорог республиканского значения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1

002
Республи-
калық
деңгейде
автомобиль
жолдарын
дамыту
2
004
Сыртқы
қарыздар
есебінен
Төмендегі іс-шара-
ларға арналған,
белгіленген
тәртіппен бекітіл-
ген жобалық-смета-
лық құжаттамаға
сәйкес, "2008
жылға арналған
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан
Республикасының
Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің 2007
жылғы 12 желтоқ-
сандағы N 1223
қаулысына 3-қосым-
шаға сәйкес
сомалардың шегінде
автомобиль жолда-
рын республикалық
деңгейде дамытуға
бағытталған инвес-
тициялық жобаларды
іске асыру:
1. Ақтау-Атырау
автожолын қайта
жаңарту, соның
ішінде "Қарабатан-
Бейнеу" учаскесін-
де (Қазақстан
Республикасының
Индустрия және
сауда министрлігі
Құрылыс істері
жөніндегі комите-
тінің 2004 жылғы
23 сәуірдегі N
185 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 186 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 187 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 188 ЖІЖ, 2004
жылға 23 сәуірдегі
N 189 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 190 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 191 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 192 ЖІЖ, бұйрық-
тары, 2006 жылғы
9 маусымдағы N
7-296-1/06, 2006
жылғы 9 маусымдағы
N 7-296-2/06, 2006
жылғы 9 маусымдағы
N 7-296-3/06, 2006
жылғы 9 маусымдағы
N 7-296-4/06
сараптама қорытын-
дысы): белгіленген
тәртіппен мемле-
кеттік сараптама-
дан өткен жобалық
-сметалық
құжаттамаға және
мердігерлермен
келісім-шарттарға
сәйкес Ақтау-
Атырау автожолын
салу, қайта
жаңарту барысын
қадағалау.
2. Автожол саласын
дамытуға (Алматы-
Бішкек) (Қазақстан
Республикасының
Индустрия және
сауда министрлігі
Құрылыс істері
жөніндегі комите-
тінің 2003 жылғы
25 қыркүйектегі N
373 ЖІЖ, 2003
жылғы 25 қыркүйек-
тегі N 372 ЖІЖ,
2003 жылғы 18
қыркүйектегі N 361
ЖІЖ, 2006 жылғы 28
маусымдағы N
7-332/06, 2006
жылғы 2 қарашадағы
N 7-570/06 мемле-
кеттік сараптама
қорытындысы):
белгіленген тәр-
тіппен мемлекеттік
сараптамадан өткен
жобалық-сметалық
құжаттамаға және
мердігерлермен
келісім-шарттарға
сәйкес автожолдар-
ды қалпына келті-
ру, консалтингілік
қызметтер, құрылыс
барысын қадағалау.
3. Алынып тасталды
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
3
005
Ішкі көздер
есебінен
Төмендегі іс-шара-
ларға арналған,
белгіленген тәр-
тіппен бекітілген
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәй-
кес, "2008 жылға
арналған республи-
калық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің 2007
жылғы
__________N____
қаулысына
3-қосымшаға сай
сомалар шегінде
автомобиль жолда-
рын республикалық
деңгейде дамытуға
бағытталған
инвестициялық
жобаларды іске
асыру:
1. "Ресей
Федерациясы шека-
расы (Самараға)-
Шымкент "автожо-
лын қайта жаңарту
және жобалы-ізде-
ніс жұмыстар
жүргізу, соның
ішінде Орал,
Ақтөбе, Қызылорда
қалалары арқылы
"Ресей Федерациясы
шекарасы-Орал-Ақ-
төбе" учаскесі
және Ақтөбе
қаласын айналып
өтуді салу (2003
жылғы 27 мамырдағы
N 7-229/2003, 2004
жылғы 9 желтоқсан-

002
Развитие
автомобильных
дорог на
республикан-
ском уровне
2
004
За счет
внешних
займов
Реализация
инвестиционных
проектов,
направленных на
развитие
автомобильных
дорог на
республиканском
уровне в
пределах сумм
согласно
приложению 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 12
декабря 2007
года N 1223 "О
реализации Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на
2008 год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке
проектно-сметной
документацией на
мероприятия по:
1. Реконструкции
автодороги
Актау-Атырау на
участке
"Карабатан-Бейнеу
(приказы Комитета
по делам
строительства
Министерства
индустрии и тор-
говли Республики
Казахстан N 185
ПИР от 23.04.04
г., N 186 ПИР
от 23.04.04 г.,
N 187 ПИР от
23.04.04 г.,
N 188 ПИР от
23.04.04 г.,
N 189 ПИР от
23.04.04 г.,
N 190 ПИР от
23.04.04 г.,
N 191 ПИР от
23.04.04 г.,
N 192 ПИР от
23.04.04 г.,
Заключение
экспертизы
N 7-296-1/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-2/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-3/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-4/06 от
09.06.06 г.):
надзор за
строительством
реконструкция
автодороги Актау-
Атырау согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в уста-
новленном порядке
государственную
экспертизу и
контрактам с
подрядчиками;
2. Развитию авто-
дорожной отрасли
(Алматы-Бишкек)
(приказы Комитета
по делам
строительства
Министерства
индустрии и тор-
говли Республики
Казахстан N 373
ПИР от 25.09.2003
г., N 372 ПИР от
25.09.2003 г.,
N 361 ПИР от
18.09.2003 г.,
заключения
государственной
экспертизы
N 7-332/06 от
28.06.06 г.,
N 7-570/06 от
02.11.06 г.):
реабилитация
автодороги
согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в уста-
новленном порядке
государственную
экспертизу и
контрактам с
подрядчиками,
консалтинговые
услуги, надзор за
строительством.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
транс-
порта и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
005
За счет
внутренних
источников
Реализация
инвестиционных
проектов, направ-
ленных на разви-
тие автомобильных
дорог на респуб-
ликанском уровне
в пределах сумм
согласно
приложения 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 12
декабря 2007 года
"О реализации
Закона Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2008
год" в соответ-
ствии с утверж-
денной в установ-
ленном порядке
проектно-сметной
документацией на
мероприятия по:
1. реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам
автодороги грани-
ца Российской
Федерации (на
Самару)-Шымкент,
через города
Уральск, Актобе,
Кызылорда на
участке граница
Российской
Федерации-Уральск
-Актобе и строи-
тельство обхода
города Актобе
(заключение
экспертизы
N 7-229/2003 от
27.05.03 г.,

дағы N 14 225/04,
2006 жылғы 15
қарашадағы N
11-806/06, 2006
жылғы 12 желтоқ-
сандағы N 11-862
/06, 2006 жылғы
12 желтоқсандағы
N 11 863/06, 2006
жылғы 20 желтоқ-
сандағы N 2-689/06
сараптамалар
қорытындылары).
2. Астана-Қоста-
най-Челябі
автожолын қайта
жаңарту және
жобалы-ізденіс
жұмыстар жүргізу,
Қостанай қаласын
айналып өтуді
және көлік
айырымын салу
(2005 жылғы 28
қарашадағы N
7-599/05, 2005
жылғы 1 желтоқсан-
дағы N 7-604/05,
2005 жылғы 8
желтоқсандағы N
2-837/05, 2005
жылғы 8 желтоқсан-
дағы N 2-838/05,
2005 жылғы 8
желтоқсандағы N
2-839/05, 2005
жылғы 15 желтоқ-
сандағы N 2-884
/05, 2005 жылғы
26 желтоқсандағы
N 2-931/05, 2005
жылғы 29 желтоқ-
сандағы N 2-961
/05, 2006 жылғы
27 қарашадағы N
7-642/06, 2006
жылғы 28 қараша-
дағы N 7-647/06
сараптамалар
қорытындылары).
3. "Ресей
Федерациясы
шекарасы (Омске)-
Майқапшағай"
(Қытай Халық
Республикасына
шығу) автожолын
қайта жаңарту
және жобалы-ізде-
ніс жұмыстар
жүргізу Павлодар,
Семей қалалары
арқылы және
Павлодар қаласын
айналып өтуді
салу (2006 жылғы
13 қаңтардағы N
2-10/06, 2006
жылғы 2 ақпандағы
N 2-54/06, 2006
жылғы 2 ақпандағы
N 2-53/06, 2006
жылғы 3 ақпандағы
N 2-64/06, 2006
жылғы 3 ақпандағы
N 2-65/06, 2006
жылғы 23 қазандағы
N 16-605/06, 2006
жылғы 23 қазандағы
N 16-570/06, 2006
жылғы 30 қазандағы
N 16-640/06, 2006
жылғы 25 қарашада-
ғы N 16-613/06,
2006 жылғы 24
қарашадағы N
16-607/06, 2006
жылғы 27 қарашада-
ғы N 16-622/06,
2006 жылғы 28
қарашадағы N
16-631/06,
2006 жылғы 29
қарашадағы N
16-637/06, 2006
жылғы 11 желтоқ-
сандағы N 16-660
/06, 2007 жылғы
23 қаңтардағы N
16-25/07, 2007 жылғы 31 қаңтар-
дағы N 16-45/07
сараптамалар
қорытындылары).
4. Астана-Петро-
павл автожолын
қайта жаңарту
және жобалы-ізде-
ніс жұмыстар
жүргізу, соның
ішінде Көкшетау
қаласы арқылы
"Астана-Щучин"
учаскесі. Шарт
сомасының 70
пайызынан
аспайтын мөлшерде
аванстық төлем
(сараптама
қорытындылары:
2007 жылғы 31
шілдедегі N
2-440/07, 2006
жылғы 29
желтоқсандағы N
2-733/06, 2006
жылғы 30
желтоқсандағы N
2-741/06, 2006
жылғы 30
желтоқсандағы N
2-751/07, 2007
жылғы 1 маусымдағы
N 2-305/07).
5. Астана-
Петропавл
автожолын қайта
жаңарту және
жобалы-ізденіс
жұмыстар жүргізу,
соның ішінде
Көкшетау қаласы
арқылы "Шучин-
Көкшетау-Петропавл
-Ресей Федерациясы
шекарасы" учаскесі
(сараптама қоры-
тындылары: 2007
жылғы 14 мамырдағы
N 12-118/07, 2007
жылғы 30 мамырдағы
N 12-138/07, 2007
жылғы 9 шілдедегі
N 12-169/07).
6. Ақсай-Шоңжа-
Көлжат-Қытай Халық
Республикасының
шекарасы автожолын
қайта жаңарту және
жобалау-іздестіру
жұмыстарын жүргі-
зу, соның ішінде
"Шоңжа-Көлжат"
(Қытай Халық
Республикасының
шекарасы) учаске-
сінде (2005 жылғы
9 желтоқсандағы N
7-627/05, 2005
жылғы 9 желтоқсан-
дағы N 7-658/05
сараптамалар
қорытындылары).

N 14-225/04 от
09.12.2004 г.
N 11-806/06 от
15.11.06 г.,
N 11-862/06 от
12.12.06 г.,
N 11-863/06 от
12.12.06 г.,
N 2-689/06 от
20.12.06 г.);
2. реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам автодоро-
ги Астана-
Костанай-
Челябинск,
строительство
обхода города
Костанай и
транспортной
развязки (заклю-
чения экспертизы:
N 7-599/05 от
28.11.05 г.,
N 7-604/05 от
01.12.05 г.,
N 2-837/05 от
08.12.05 г.,
N 2-838/05 от
08.12.05 г.,
N 2-839/05 от
08.12.05 г.,
N 2-884/05 от
15.12.05 г.,
N 2-931/05 от
26.12.05 г.,
N 2-961/05 от
29.12.05 г.,
N 7-642/06 от
27.11.06 г.,
N 7-647/06 от
28.11.06 г.);
3. реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам автодоро-
ги граница
Российской Феде-
рации (на Омск)-
Майкапшагай
(выход на Китай-
скую Народную
Республику),
через города
Павлодар,
Семипалатинск
и строительство
обхода города
Павлодар (заклю-
чения экспертизы:
N 2-10/06 от
13.01.06 г.,
N 2-54/06 от
02.02.06 г.,
N 2-53/06 от
02.02.06 г.,
N 2-64/06 от
03.02.06 г.,
N 2-65/06 от
03.02.06 г.,
N 16-605/06 от
23.10.06 г.,
N 16-570/06 от
31.10.06 г.,
N 16-640/06 от
30.10.06 г.,
N 16-613/06 от
25.11.06 г.,
N 16-607/06 от
24.11.06 г.,
N 16-622/06 от
27.11.06 г.,
N 16-631/06 от
28.11.06 г.,
N 16-637/06 от
29.11.06 г.,
N 16-660/06 от
11.12.06 г.,
N 16-25/07 от
23.01.07 г.,
N 16-45/07 от
31.01.07 г.);
4. реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам по авто-
дороге Астана-
Петропавловск,
через город
Кокшетау на
участке "Астана-
Щучинск.
Авансовая оплата
в размере не
более 70
процентов от
суммы договора" (заключение
экспертиз:
N 2-440/07 от
31.07.07 г.,
N 2-733/06 от
29.12.06 г.,
N 2-741/06 от
30.12.06 г.,
N 2-751/06 от
30.12.06 г.,
N 2-305/07 от
01.06.07 г.);
5. реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам по авто-
дороге Астана-
Петропавловск,
через город
Кокшетау на
участке "Щучинск-
Кокшетау-
Петропавловск-
граница
Российской Феде-
рации" (заклю-
чения экспертизы:
N 12-118/07 от
14.05.2007 г.,
N 12-138/07 от
30.05.2007 г.,
N 12-169/07 от
09.07.2007 г.);
6. реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам
автодороги Аксай-
Чунджа-Кольжат-
граница Китайской
Народной Респуб-
лики на участке
"Чунджа-Кольжат"
(граница Китай-
ской Народной
Республики)
(заключения
экспертизы
N 7-627/05 от
09.12.05 г.,
N 7-628/05 от
09.12.05 г.);

7. Таскескен-Бақты
(Қытай Халық
Республикасының
шекарасы)
автожолын қайта
жаңарту және
жобалау-іздестіру
жұмыстарын жүргізу
(2005 жылғы 29
желтоқсандағы N
9-891/05, 2005
жылғы 29 желтоқ-
сандағы N 9-
892/05, 2006
жылғы 18 мамырдағы
N 9-498/06, 2006
жылғы 14 желтоқ-
сандағы N 22-426
/06 сараптама
қорытындылары).
8. Астана
қаласының Оңтүстік
айналымы айналма
жолын салу (2006
жылғы 26 сәуірдегі
N 2-203/06
сараптама
қорытындысы).
9. "Ресей
Федерациясының
шекарасы
(Самараға)-Шым-
кент", соның
ішінде Орал,
Ақтөбе, Қызылорда
қалалары арқылы
Қарабұтақ-Ырғыз-
Қызылорда облысы
учаскесінде
автожолын қайта
жаңарту және
жобалау іздестіру
жұмыстарын жүргізу
(2006 жылғы 1
қарашадағы N
2-582/06 2006
жылғы 30 қарашада-
ғы N 2-630/06,
2007 жылғы 28
ақпандағы N 2-82
/07, 2007 жылғы
26 наурыздағы N
2-126/07, 2007
жылғы 14 сәуірдегі
N 2-194/07
сараптама қорытын-
дылары).
10. "Қорғас-Алма-
ты-Георгиевка-
Тараз-Шымкент-
Өзбекстан шекара-
сы" автожолының
"Қордай-Тараз-
Шымкент-Өзбекстан
шекарасы"
учаскесінде қайта
жаңарту және
жобалау-іздестіру
жұмыстары (2004
жылғы 10 желтоқ-
сандағы N 7-559-1/
2004, 2005 жылғы
29 наурыздағы N
7-151/05 сараптама
қорытындылары).
11. - "Үшарал-
Достық";
- "Қорғас-Алматы"
учаскесінде
"Қорғас-Алматы-
Георгиевка-Тараз-
Шымкент-Өзбекстан
шекарасы";
- "Алматы-Өске-
мен";
- "Ресей Федера-
циясы шекарасы
(Самараға)-Шымкент, Орал, Ақтөбе,
Қызылорда қалалары
арқылы"«Ақтөбе
облысының шекара-
сы-Қызылорда-
Шымкент";
- "Ресей Федера-
циясы шекарасы
(Самараға) -
Шымкент, Орал,
Ақтөбе, Қызылорда
қалалары арқылы"
Ақтөбе облысының
шекарасы-Қызылорда
-Шымкент";
- "Ресей Федера-
циясы шекарасы
(Астраханға) -
Атырау";
-"Ақтөбе - Мәртөк
- Ресей Федерация-
сының шекарасы.
Ағымдағы жылы
мынадай жұмыс
түрлері жүргізіле-
ді: қолданыстағы
жол жамылғысын
бұзу, жер
жұмыстары, жер
төсемінің топыра-
ғын бекіту, төсеу
қабаты, коммуника-
цияларды қайта
жайғастыру, жасан-
ды құрылыстарды,
жол негізін,
асфальт-бетон
және цемент-бетон
жамылғыны, жол
жиегін жайғастыру
және қайта жайғас-
тыру, таңбалау
жөніндегі жұмыс-
тар, жол жағдайы
және жолды жайғас-
тыру жөніндегі
жұмыстар, соның
ішінде интеллек-
туалды-көлік
жүйесі, айналма
жолдарды жайғасты-
ру және күтіп
ұстау, электрмен
қамтамасыз ету
және жарықтандыру,
бағдаршам сигнали-
зациясы, қар
тоқтатқыш қоршау-
лар және орман
қорғау жолағын
отырғызу, бұзылған
құрылыстар үшін
төлем, жер бөлуді
ресімдеу, орларды
әзірлеуге арналған
құжаттаманы дайын-
дау, жабдықталған
жол полициясы
бекеті, жобалық-
сметалық құжатта-
маны әзірлеу және
есептеу, орларды,
кесінділерді және
айналма жолдарды
рекультивациялау,
жер бөлу, ауыл
шаруашылығы
өндірушілерінің
зияндары мен
шығындарын
толықтыру, салу,
қайта жаңарту
барысын
технологиялық
қамтамасыз етуді,
авторлық және
техникалық
қадағалауды жүзеге
асыру, жұмыс
жобасына мемлекет-
тік сараптама,
белгіленген
тәртіпте мемлекет-
тік сараптамадан
өткен жобалық-
сметалық құжатта-
маға сәйкес басқа
да жұмыстар.
Жұмыстар көлемі
ведомостерін және
конкурстық
құжаттамаларды
тарамдау және
автомобиль
жолдарын салуға
жаңадан бөлінген
жер учаскелерін
паспорттау.
Қаңтар- желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
4

7. реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам
автодороги
Таскескен-Бахты
(граница Китай-
ской Народной
Республики)
(заключения
экспертизы
N 9-891/05 от
29.12.05 г.,
N 9-892/05
от 29.12.05 г.,
N 9-498/06 от
18.05.06 г.
N 22-426/06 от
14.12.06 г.);
8. строительству
объездной дороги
Южный обход горо-
да Астаны (заклю-
чение экспертизы
N 2-203/06 от
26.04.06 г.);
9. реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам автодо-
роги граница
Российской Федерации (на
Самару)-Шымкент,
через города
Уральск, Актобе,
Кызылорда на
участке
Карабутак-Иргиз-
граница
Кызылординской
области (заклю-
чение экспертизы
N 2-582/06 от
01.11.06 г.,
N 2-630/06 от
30.11.06 г.,
N 2-82/07 от
28.02.07 г.,
N 2-126/07 от
26.03.07 г.,
N 2-194/07 от
14.04.07 г.;
10. реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам автодо-
роги "Хоргос-
Алматы-Георгиевка
-Тараз-Шымкент-
граница
Узбекистана" на
участке "Кордай-
Тараз-Шымкент-
граница
Узбекистана".
(заключение
экспертизы
N 7-559-1/2004 от
10.12.04 г.,
N 7-151/05 от
29.03.05 г.);
11. проектно-
изыскательским
работам на
автодорогах:
- "Ушарал-
Достык";
- "Хоргос-
Алматы-Георгиевка
-Тараз-Шымкент-
граница
Узбекистана" на
участке "Хоргос-
Алматы";
- "Алматы-
Усть-
Каменогорск";
- "граница
Российской
Федерации (на
Самару)-Шымкент,
через города
Уральск, Актобе,
Кызылорда" на
участке "граница
Актюбинской
области-Кызылорда
-Шымкент";
- "граница
Российской
Федерации (на
Астрахань)-
Атырау;
- "Актобе -
Мартук - граница
Российской
Федерации".
В текущем году
будут проведены
следующие виды
работ: разборка
существующего
дорожного покры-
тия, земляные
работы, укрепле-
ние грунтов зем-
ляного полотна,
заготовка мате-
риалов, подсти-
лающий слой,
переустройство
коммуникаций,
устройство и
переустройство
искусственных
сооружений, осно-
вания дороги,
асфальтобетонного
и цементобетонно-
го покрытия,
обочин, работы по
разметке, обста-
новке пути и
обустройству до-
рог, в том числе
интеллектуально-
транспортной
системы,
устройство и
содержание
объездных дорог,
электроснабжение
и освещение,
светофорная
сигнализация,
снегозадерживаю-
щие заборы и
посадка лесо-
защитных полос,
компенсация за
снос, оформление
отвода земли,
подготовка
документации на
разработку
карьеров, посты
дорожной полиции
с оборудованием,
разработка и
перерасчет
проектно-сметной
документации,
рекультивация
карьеров, резер-
вов и объездных
дорог, отвод
земли, возмещение
убытков и потерь
сельскохозяйст-
венных производи-
телей, осуществ-
ление технологи-
ческого сопровож-
дения, авторского
и технического
надзора за
строительством,
реконструкцией,
научно-
техническое
сопровождение
проектов, госу-
дарственная
экспертиза рабо-
чего проекта,
технической
спецификации и
другие работы в
соответствии с
проектно-сметной
документацией,
прошедшей в уста-
новленном порядке
государственную
экспертизу,
тиражирование ве-
домостей объемов
работ и конкурс-
ной документации,
паспортизация
вновь отведенных
участков земли
под строительство
автомобильных
дорог.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
транс-
порта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
4

016
Республи-
калық
бюджеттен
сыртқы
қарыздарды
бірлесіп
қаржылан-
дыру
есебінен
Төмендегі іс-
шараларға арнал-
ған, белгіленген
тәртіппен бекітіл-
ген жобалық-смета-
лық құжаттамаға
сәйкес, "2008
жылға арналған
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан Респу-
бликасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Респу-
бликасы Үкіметінің
2007 жылғы 12
желтоқсандағы N
1223 қаулысына
3-қосымшаға сай
сомалар шеңберінде
автомобиль жолда-
рын республикалық
деңгейде дамытуға
бағытталған инвес-
тициялық жобаларды
іске асыру:
1. Батыс
Қазақстандағы жол
желісін қайта
жаңарту (Қазақстан
Республикасының
Индустрия және
сауда министрлігі
Құрылыс істері
жөніндегі комите-
тінің 2003 жылғы
30 маусымдағы N
257-ЖІЖ, 2003
жылғы 27 маусымда-
ғы N 252-ЖІЖ
бұйрықтары):
жолдарды қайта
жаңартуға қатысты
салықтарды төлеу,
белгіленген
тәртіпте мемлекет-
тік сараптамадан
өткен жобалық-сме-
талық құжаттамаға
және мердігерлер-
мен келісім-шарт-
тарға сәйкес Батыс
Қазақстанның
автожолдарын қайта
жаңарту;
құрылысты қадаға-
лау жөніндегі
консультанттардың
қызметіне ақы
төлеу, құрылысты
қадағалауға байла-
нысты салықтар
төлеу;
техникалық
аудармашыларға
төлем жүргізу.
2. Ақтау-Атырау
автожолын қайта
жаңарту, соның
ішінде "Қарабатан-
Бейнеу" учаскесін-
де (Қазақстан
Республикасының
Индустрия және
сауда министрлігі
Құрылыс істері
жөніндегі комите-
тінің 2004 жылғы
23 сәуірдегі N
185 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 186 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 187 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 188 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 189 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 190 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 191 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 192 ЖІЖ,
бұйрықтары, 2006
жылғы 9 маусымдағы
N 7-296-1/06, 2006
жылғы 9 маусымдағы
N 7-296-2/06, 2006
жылғы 9 маусымдағы
N 7-296-3/06, 2006
жылғы 9 маусымдағы
N 7-296-4/06
сараптамалар
қорытындысы):
белгіленген
тәртіпте мемлекет-
тік сараптамадан
өткен жобалық-сме-
талық құжаттамаға
және мердігерлер-
мен келісім-шарт-
тарға сәйкес
Ақтау-Атырау
автожолын қайта
жаңарту, салу
барысын қадағалау-
ға байланысты
салықтарды төлеу,
жолды қайта
жаңартуға
байланысты
салықтарды төлеу,
техникалық
аудармашыларға
төлем жүргізу.
3. Автожол
саласын дамытуға
(Алматы-Бішкек)
(Қазақстан
Республикасының
Индустрия және
сауда министрлігі
Құрылыс істері
жөніндегі комите-
тінің 2003 жылғы
25 қыркүйектегі
N 373 ЖІЖ, 2003
жылғы 25 қыркүйек-
тегі N 372 ЖІЖ,
2003 жылғы 18
қыркүйектегі N 361
ЖІЖ, 2006 жылғы
28 маусымдағы N
7-332/06, 2006
жылғы 2 қарашадағы
N 7-570/06 мемле-
кеттік сараптама
қорытындысы):
белгіленген
тәртіппен мемле-
кеттік сараптама-
дан өткен жобалық-
сметалық құжатта-
маға және
мердігерлермен
келісім-шарттарға
сәйкес автожолдар-
ды қалпына
келтіру, жолдарды
қалпына келтіруге
байланысты
салықтар төлеу,
құрылыс барысын
қадағалауға
байланысты
салықтарды төлеу.

016
За счет
софинансиро-
вания внешних
займов из
республикан-
ского бюджета
Реализация
инвестиционных
проектов, направ-
ленных на разви-
тие автомобильных
дорог на респуб-
ликанском уровне
в пределах сумм
согласно
приложения 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 12
декабря 2007 года
N 1223
"О реализации
Закона Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2008
год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке проектно-
сметной
документацией нa
мероприятия по:
1. Реконструкции
дорожной сети в
Западном Казах-
стане (приказы
Комитета по делам
строительства
Министерства
индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан
N 257 ПИР от
30.06.2003 г.,
N 252 ПИР от
27.06.2003 г.):
выплата налогов,
связанных с
реконструкцией
дорог,
реконструкция
автодорог Запад-
ного Казахстана
согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в уста-
новленном порядке
государственную
экспертизу и
контрактам с
подрядчиками;
оплата услуг
консультантов по
надзору за
строительством,
оплата налогов,
связанных с
надзором за
строительством;
оплата техничес-
ких переводчиков;
2. Реконструкции
автодороги
Актау-Атырау на
участке
"Карабатан-
Бейнеу" (приказы
Комитета по делам
строительства
Министерства
индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан
N 185 ПИР от
23.04.04 г.,
N 186 ПИР от
23.04.04 г.,
N 187 ПИР от
23.04.04 г.,
N 188 ПИР от
23.04.04 г.,
N 189 ПИР от
23.04.04 г.,
N 190 ПИР от
23.04.04 г.,
N 191 ПИР от
23.04.04 г.,
N 192 ПИР от
23.04.04 г.
Заключение
экспертизы
N 7-296-1/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-2/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-3/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-4/06 от
09.06.06 г.):
реконструкция
автодороги Актау-
Атырау согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в уста-
новленном порядке
государственную
экспертизу и
контрактам с
подрядчиками,
надзор за
строительством,
выплата налогов,
связанных с
надзором за
строительством,
выплата налогов,
связанных с
реконструкцией
дороги, оплата
технических
переводчиков;
3. Развитию
автодорожной
отрасли (Алматы-
Бишкек (приказы
Комитета по делам
строительства
Министерства
индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан
N 373 ПИР от
25.09.2003 г.,
N 372 ПИР от
25.09.2003 г.,
N 361 ПИР от
18.09.2003 г.,
заключение
государственной
экспертизы
N 7-332/06 от
28.06.06 г.,
N 7-570/06 от
02.11.06 г.):
реабилитация
автодороги
согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в уста-
новленном порядке
государственную
экспертизу и
контрактам с
подрядчиками,
выплата налогов,
связанных с
реабилитацией
дороги, оплата
налогов, связан-
ных с надзором за
строительством;

4. Алматы-Астана
автожолын қалпына
келтіру, соның
ішінде»Алматы-
Гүлшат және
Ақшатау-Қарағанды
учаскесінде-жол-
дарды қайта
жаңартуға байла-
нысты салықтарды
төлеу, құрылысты
қадағалау жөнін-
дегі консультант-
тардың қызметіне
ақы төлеу,
егжей-тегжейлі
жобаға және
мердігерлермен
келісім-шарттарға
сәйкес автожолды
қайта жаңарту,
жабдықтарды сатып
алу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.12 N 579 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтижесі: республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында пайдалануға енгізу арқылы жол-құрылыс жұмыстарын жүргізу.
Соңғы нәтижесі: автожолдардың технико-экономикалық жай-күйінің сапасын жоғарылату, республикалық және халықаралық қатынастардағы автомобиль жолдарында көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз ету үшін объектілерді пайдалануға енгізу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: белгіленген орынға дейін жүктер мен жолаушыларды жеткізу мерзімін қысқарту, көлік-құрылымдық шығындарын қысқару есебінен өзіндік құнның төмендеуі.
Уақытылығы: жұмыс өндірісінің кестесіне, жасалған келісім-шарттарға, сондай-ақ жасалған келісім-шарттар бойынша қабылданған міндеттемелерге сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
166-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностика
және аспаптық құралдармен тексеру" деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 20 376 916 мың теңге (жиырма миллиард үш жүз жетпіс алты миллион тоғыз жүз он алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 17-бабы ; "Жол саласының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 14 қазандағы N 1527 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарын жөндеу мен күтіп ұстауға арналған қаржыландыру нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 423 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Реабилитации
автодороги
Алматы-Астана, в
том числе на
участках "Алматы-
Гульшад и
Акчатау-
Караганда" -
выплата налогов,
связанных с
реконструкцией
дорог, оплата
услуг консуль-
тантов по
надзору за
строительством,
реконструкция
автодороги
согласно деталь-
ному проекту и
контрактам с
подрядчиками,
приобретение
оборудования.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
транс-
порта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.06.2008 N 579 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение дорожно-строительных работ на автомобильных дорогах республиканского значения с вводом в эксплуатацию.
Конечный результат: ввод объектов в эксплуатацию для повышения качества технико-эксплуатационного состояния автодорог, обеспечения безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств на автомобильных дорогах республиканского и международного сообщения; сокращение времени проезда.
Финансово-экономический результат: сокращение сроков доставки грузов и пассажиров до места назначения; снижение себестоимости товаров за счет сокращения транспортно-составляющих затрат.
Своевременность: согласно графика производства работ, заключенных договоров, а также принятых обязательств по заключенным контрактам.
Качество: согласно строительных норм и правил (СНиП).
ПРИЛОЖЕНИЕ 166
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание,
озеленение, диагностика и инструментальное обследование
автодорог республиканского значения"
на 2008 год
1. Стоимость: 20376916 тысяч тенге (двадцать миллиардов триста семьдесят шесть миллионов девятьсот шестнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2000 года N 1527 "О некоторых вопросах дорожной отрасли"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 423 "Об утверждении нормативов финансирования на ремонт и содержание автомобильных дорог Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : республикалық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүріп өтуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, көгалдандыру, күтіп ұстау, пайдалануды басқару жөніндегі жұмыстарды, авариялық көпірлерді күрделі жөндеуге арналған жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу және мемлекеттік сараптамадан өткізу, көпірлерді күрделі жөндеу, жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының орындалу сапасын қамтамасыз ету үшін зертханаларды сатып алу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/
с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның (кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Республи-
калық
маңызы бар
автожолдар-
ды күрделі,
орташа және
ағымдағы
жөндеу,
ұстау,
көгалдан-
дыру, диаг-
ностика
және
аспаптық
құралдармен
тексеру
Авторлық қадаға-
лауға, жер бөлуге,
жылжымайтын
мүлікті тіркеуге,
жолдарды және жол
құрылыстарын,
жарықтандыруға,
көпірлерді,
ғимараттарды,
өндірістік
базаларды, күрделі
жөндеуге арналған
жобалық-сметалық
құжаттаманы
дайындауға,
материалдарды
дайындауға,
жарықтандыру
құруға, мемлекет-
тік және экология-
лық сараптама
жүргізуге, техно-
логиялық қамтама-
сыз етуге, техни-
калық қадағалауға,
көпірді сынауға,
ауыл шаруашылығы
өндірушілерінің
шығындары мен
залалдарын өтеуге,
жұмыстар көлемдері
ведомостарын және
конкурстық құжат-
тамаларды таралым-
дауға, нормативтік
құжаттамаларды
әзірлеу мен қайта
өңдеуге арналған
шығындар.
I. Жобалық-смета-
лық құжаттамаға
және шарттарға
сәйкес автожолдар-
ды және жол
құрылыстарын,
ғимараттарды және
өндірістік
базаларды күрделі
жөндеу бойынша
жұмыстарды
жүргізу, жолды,
көпірді және
жарықтандыруды
күрделі жөндеуге
арналған жобалау-
іздестіру жұмыста-
рын жүргізу,
тұрпатты жобаларды
әзірлеу.
II. Ақаулық
ведомостке, смета-
лық есептерге және
шарттарға сәйкес
орташа жөндеу
бойынша жұмыстарды
жүргізу.
III. Ақаулық
ведомость пен
шарттарға сәйкес
республикалық
маңызы бар
автожолдарды
ағымдағы жөндеу,
күтіп ұстау және
көгалдандыру
бойынша жұмыстар
жүргізу, автомо-
биль жолдарын
басқару, диагнос-
тика және аспаптық
құралдармен тексе-
ру, өндірістік
базаларға орман
алқаптарын қоса
алғандағы респу-
бликалық маңызы
бар автомобиль
жолдарына техника-
лық паспорттар мен
тұрақты жер
пайдаланудың
мемлекеттік
актілерін ресімдеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтижесі: республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына арналған жол-жөндеу жұмыстарын жүргізу, соның ішінде:

4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств по автомобильным дорогам республиканского значения.
5. Задачи бюджетной программы: проведение работ по капитальному, среднему и текущему ремонту, озеленению, содержанию, управлению эксплуатацией автомобильных дорог и мостов республиканского значения, проектно-изыскательские работы по капитальному ремонту дорог и мостов и прохождение государственной экспертизы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Капитальный,
средний и
текущий
ремонт,
содержание,
озеленение,
диагностика
и инструмен-
тальное
обследование
автодорог
республикан-
ского
значения
Затраты на автор-
ский надзор,
отвод земель,
регистрация
недвижимости,
подготовку
проектно-сметной
документации на
капитальный
ремонт дорог и
дорожных сооруже-
ний, освещения,
мостов, зданий,
производственных
баз, заготовка
материалов,
устройство осве-
щения, проведение
государственной и
экологической
экспертизы,
технологическое
сопровождение,
технический над-
зор, испытание
мостов, возмеще-
ние убытков и
потерь сельскохо-
зяйственных
производителей,
тиражирование ве-
домостей объемов
работ и конкурс-
ной документации,
разработка и
переработка
нормативных
документов.
I. Проведение
работ по капи-
тальному ремонту
автодорог, дорож-
ных сооружений,
зданий и произ-
водственных баз,
освещения, заго-
товка материалов
в соответствии с
проектно-сметной
документацией и
договорами, про-
ведение проектно-
изыскательских
работ на капи-
тальный ремонт
дорог, мостов и
освещение, разра-
ботка типовых
проектов.
II. Проведение
работ по среднему
ремонту в
соответствии со
сметными расчета-
ми и договорами.
III. Проведение
работ по текущему
ремонту, содержа-
нию, озеленение,
управление авто-
мобильными доро-
гами, диагностика
и инструменталь-
ное обследование
автодорог респуб-
ликанского значе-
ния, регистрацию
недвижимости,
оформление техни-
ческих паспортов
и государственных
актов постоянного
землепользования
на производствен-
ные базы, автомо-
бильные дороги
республиканского
значения, включая
лесополосы в
соответствии с
дефектной ведо-
мостью и догово-
рами, разработка
и переработка
нормативных
документов.
в
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение дорожно-ремонтных работ на автомобильных дорогах республиканского значения, в том числе:

79 шақырым автожолдарды және 5 көпірді күрделі жөндеу;
жолды күрделі жөндеуге арналған жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
авариялық көпірді күрделі жөндеуге арналған жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
құбырлар мен көпірлерді жөндеумен 1438 дейін шақырым орташа жөндеу;
ағымдағы жөндеу, күтіп ұстау, көгалдандыру, диагностика, республикалық маңыздағы жолдарда автомобиль жолдарына және өндірістік кешендерге жер учаскелерін бөлуді ресімдеу.
Соңғы нәтижесі:
қауіпсіз және үздіксіз жүріп өтуді қамтамасыз ету;
жүктер мен жолаушыларды белгіленген жерге дейін жеткізу мерзімдерін қысқарту;
көлік-құрамдас бөліктік шығындарды қысқарту;
республикалық маңызы бар автомобиль жолдарындағы авариялық учаскелерді азайту;
республикалық маңызы бар жолдарда авариялық көпірлердің санын қысқарту.
Жөндеу жұмыстарының нәтижесі бойынша республикалық маңыздағы автожолдар желісінде мынадай жағдай болжанады: жақсы 24%, қанағаттанарлық 48%, қанағаттанғысыз 28%.
Қаржы-экономикалық нәтижесі: бюджеттік қаражатты тиімді пайдалануды қамтамасыз ету мынадай жолдармен жүзеге асырылады:
күрделі және орташа жөндеу бойынша мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес конкурс өткізу;
қолданыстағы нормаларға сәйкес жолдарды жөндеу және күтіп ұстау сапасына бақылау жүргізу;
Уақтылығы: жасалған шарттардың талаптарына сәйкес қаржы жылының ішінде.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
167-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Су жолдарының кеме жүретін жағдайда
болуын қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Құны: 4047966 мың теңге (төрт миллиард қырық жеті миллион тоғыз жүз алпыс алты мың теңге).
Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының 9-бабы ; "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңы ; "Мемлекеттік күзетілуі тиіс объектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 4 қыркүйектегі N 901 қаулысы ; "Су объектілерін кеме жүзетін су жолдары санатына жатқызу ережесін және кеме жүзуі үшін ашық кеме жүретін су жолдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қаңтардағы N 105 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының кеме қатынасын дамытудың және ішкі су жолдарында қауіпсіздікті қамтамасыз етудің 2007-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 қыркүйектегі N 917 қаулысы .
Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ішкі су жолдарында кеме қатынасының қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : навигациялық жабдықтарды қою (алып тастау) және күтіп ұстау, түбін тереңдету (жер қарпу), түзету, түбін тазарту жұмыстарын орындау арқылы кеме жүрісінің кепілдендірілген көлемдерін қамтамасыз ету; кеме қатынасының гидротехникалық құрылыстарын (шлюздерді) қауіпсіз жұмыс жағдайында күтіп ұстау.

капитальный ремонт 79 км автодорог и 5 мостов;
проведение проектно-изыскательских работ на капитальный ремонт дорог;
проведение проектно-изыскательских работ на капитальный ремонт аварийных мостов;
средний ремонт не менее 1438 км с ремонтом труб и мостов;
текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика, оформление отвода земельных участков под автомобильные дороги и производственные комплексы на дорогах республиканского значения;
Конечный результат:
обеспечение безопасного и бесперебойного проезда;
сокращение сроков доставки грузов и пассажиров до места назначения;
снижение транспортно-составляющих затрат;
снижение аварийных участков на автомобильных дорогах республиканского значения;
сокращение количества аварийных мостов на дорогах республиканского значения.
По итогам проведения ремонтных работ на сети автодорог республиканского значения прогнозируется состояние: в хорошем 24 %, удовлетворительном 48 %, неудовлетворительном 28 %.
Финансово-экономическая эффективность: обеспечение эффективности использования бюджетных средств осуществляется путем:
проведения конкурса в соответствии с законодательством о государственных закупках по капитальному и среднему ремонту;
проведения контроля за качеством ремонта и содержание дорог в соответствии с действующими нормами.
Своевременность: в течение финансового года, в соответствии с условиями заключенных договоров.
Качество: в соответствии со строительными нормами и правилами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 167
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Обеспечение водных путей в судоходном
состоянии и содержание шлюзов"
на 2008 год
1. Стоимость: 4047966 тысяч тенге (четыре миллиарда сорок семь миллионов девятьсот шестьдесят шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 9 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2003 года N 901 "Некоторые вопросы обеспечения безопасности объектов, подлежащих государственной охране"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2004 года N 105 "Об утверждении Правил отнесения водных объектов к категории судоходных и перечня судоходных водных путей, открытых для судоходства"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2006 года N 917 "Об утверждении Программы развития судоходства и обеспечения безопасности на внутренних водных путях Республики Казахстан на 2007-2012 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение гарантированных габаритов судового хода посредством выставления (снятия) и содержания знаков навигационного оборудования; выполнение дноуглубительных (землечерпательных), выправительных, дноочистительных и тральных работ; содержание судоходных гидротехнических сооружений (шлюзов) в безопасном рабочем состоянии.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның (кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Су жолдары-
ның кеме
жүретін
жағдайда
болуын
қамтамасыз
ету және
шлюздерді
ұстау
Павлодар облысы:
Ертіс өзенінің
ұзақтығы 634 км
учаскелерінде
навигациялық
жабдықтың
белгілерін қою
(алып тастау) және
оларға қызмет
көрсету (120585
км/тәулік);
1000 мың текше м.
көлемінде түбін
тереңдету (жер
қарпу) жөніндегі
жұмыстар;
түбін тазалау
жұмыстары - 550,0
т;
тазарту жұмыстары
188 текше метр;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу
17 (бірлік);
орташа жөндеу 4
(бірлік);
жабдықтау
мүкәммалы мен
мүліктерін жасау
және жөндеу;
мемлекеттік
техникалық өзен
жабдығын жаңғырту
және жаңарту,
соның ішінде:
жабдық флоты (1
бірлік);
қосалқы флоты (1
бірлік);
Шығыс Қазақстан
облысы:
Шығыс Қазақстан
СЖК:
Ертіс өзенінің
ұзақтығы 796 км
учаскелерінде
навигациялық
жабдықтың
белгілерін қою
(алып тастау) және
оларға қызмет
көрсету (136877
км/тәулік);
100 мың текше м.
көлемінде түбін
тереңдету (жер
қарау) жөніндегі
жұмыстар;
Ертіс және Қара
Ертіс өзендерінің
ұзындығы 280 км
учаскелерінде
арналық жобалау-
іздестіру жұмыста-
рын жүргізу;
Өскемен, Бұқтырма
және Шульба
шлюздерін күтіп
ұстау және
ағымдағы жөндеу
жүргізу;
Өскемен, Бұқтырма
және Шульба
шлюздерінің
авариясыз жұмысын
қамтамасыз ету;
Өскемен шлюзінің
төменгі айлақ
қабырғасын салу;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу
27 (бірлік);
орташа жөндеу 4
(бірлік);
жабдықтау
мүкәммалы мен
мүліктерін жасау
және жөндеу;
мемлекеттік
техникалық өзен
флотын жаңарту
және жаңғырту,
соның ішінде:
жер караваны (1
жиынтық) (2
кезең);
Семей СЖК:
Ертіс өзенінің
ұзақтығы 289,5 км
учаскелерінде
навигациялық
жабдықтың
белгілерін қою
(алып тастау) және
оларға қызмет
көрсету (55584
км/тәулік);
415 мың текше м.
көлемінде түбін
тереңдету (жер
қарпу) жөніндегі
жұмыстар;
түзету жұмыстары
55 мың текше м.;
түбін тазалау
жұмыстары - 900 т;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу
20 (бірлік);
орташа жөндеу 4
(бірлік);
жабдықтау
мүкәммалы мен
мүліктерін жасау
және жөндеу,
әкімшілік және
өндірістегі
ғимараттарды
жөндеу;
мемлекеттік
техникалық өзен
флотын жаңарту
және жаңғырту,
соның ішінде:
қосалқы флот (3
бірлік);
Батыс Қазақстан
облысы:
Жайық өзенінің
ұзақтығы 623 км
учаскелерінде
навигациялық
жабдықтың
белгілерін қою
(алып тастау) және
оларға қызмет
көрсету (117747
км/тәулік);
240 мың текше м.
көлемінде түбін
тереңдету (жер
қарпу) жөніндегі
жұмыстар;
түбін тазалау
жұмыстары - 5200т;
Жайық өзенінің
ұзындығы 120 км
учаскелерінде
арналық жобалау-
іздестіру жұмыста-
рын жүргізу,
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу
19 (бірлік);
орташа жөндеу 3
(бірлік);
жабдықтау
мүкәммалы мен
мүліктерін жасау
және жөндеу,
Атырау облысы:
Жайық өзенінің
ұзақтығы 333 км
учаскелерінде
навигациялық
жабдықтың
белгілерін қою
(алып тастау) және
оларға қызмет
көрсету (66898
км/тәулік);
500 мың текше м.
көлемінде түбін
тереңдету (жер
қарпу) жөніндегі
жұмыстар флотты
жөндеу:
ағымдағы жөндеу 7
(бірлік);
орташа жөндеу 1
(бірлік).
Жабдықтау
мүкәммалы мен
мүліктерін жасау
және жөндеу
Алматы облысы:
Іле өзені мен
Қапшағай су
қоймасында 330 км
учаскелерінде
навигациялық
жабдықтың
белгілерін қою
(алып тастау) және
оларға қызмет
көрсету (71890
км/тәулік);
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 4
(бірлік);
жабдықтау
мүкәммалы мен
мүліктерін жасау
және жөндеу,
Қарағанды облысы:
Балқаш өзенінде
978 км учаскесінде
навигациялық
жабдықтың
белгілерін қою
(алып тастау) және
оларға қызмет
көрсету (209292
км/тәулік);
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 3
(бірлік);
орташа жөндеу 1
(бірлік);
күрделі жөндеу 1
(бірлік);
жабдықтау
мүкәммалы мен
мүліктерін жасау
және жөндеу;
мемлекеттік
техникалық өзен
флотын жаңарту
және жаңғырту,
соның ішінде:
жабдық флоты (1
бірлік);
қосалқы флоты (1
бірлік).
Жыл
бойы;
дейін
нави-
гация
кезең-
інде
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Обеспечение
водных путей
в судоходном
состоянии и
содержание
шлюзов
Павлодарская
область:
выставление
(снятие) и обслу-
живание знаков
навигационного
оборудования на
участках р.Иртыш
протяженностью
634 км (120585
км/сут);
работы по дноуг-
лублению (земле-
черпанию) в объе-
ме 1000 тыс. м3;
дноочистительные
работы - 5500 т.;
тральные работы
188 кв. км;
ремонт флота:
текущий ремонт
17 (ед.);
средний ремонт
4 (ед.);
ремонт и изготов-
ление обстановоч-
ного инвентаря и
имущества;
обновление и мо-
дернизация госу-
дарственного тех-
нического речного
флота, в том
числе:
обстановочный
флот (1 ед.);
вспомогательный
флот (1 ед.);
Восточно-
Казахстанская
область:
Восточно-
Казахстанское
ПВП:
выставление
(снятие) и обслу-
живание знаков
навигационного
оборудования на
участках р.Иртыш
протяженностью
796 км (136877
км/сут);
работы по дноуг-
лублению (земле-
черпанию) в объе-
ме 100 тыс. м3;
проведение русло-
вых проектно-
изыскательских
работ на участках
реки Иртыш и
Черный Иртыш
протяженностью
280 км;
содержание и
текущий ремонт
Усть-
Каменогорского,
Бухтарминского и
Шульбинского
шлюзов;
обеспечение без-
аварийной работы
на Усть-
Каменогорском,
Бухтарминском и
Шульбинском
шлюзах;
строительство
нижней причальной
стенки Усть-
Каменогорского
шлюза;
ремонт флота:
текущий ремонт
27 (ед.);
средний ремонт
4 (ед.);
ремонт и изготов-
ление обстановоч-
ного инвентаря и
имущества;
обновление и мо-
дернизация госу-
дарственного тех-
нического речного
флота, в том
числе:
земкараван (1
компл.) (2 этап);
Семипалатинское
ПВП:
выставление
(снятие) и обслу-
живание знаков
навигационного
оборудования на
участках р.Иртыш
протяженностью
289,5 км (55584
км/сут);
работы по дноуг-
лублению (земле-
черпанию) в объе-
ме 415 тыс. м3;
выправительные
работы - 55
тыс. м3;
дноочистительные
работы - 900 т.;
ремонт флота:
текущий ремонт
20 (ед.);
средний ремонт
4 (ед.);
ремонт и изготов-
ление обстановоч-
ного инвентаря и
имущества;
ремонт админис-
тративного и
производственного
зданий;
обновление и мо-
дернизация госу-
дарственного тех-
нического речного
флота, в том
числе:
вспомогательный
флот (3 ед.);
Западно-
Казахстанская
область:
выставление
(снятие) обслу-
живание знаков
навигационного
оборудования на
участках р.Урал -
623 км (117747
км/сут);
работы по дноуг-
лублению (земле-
черпанию) - 240
тыс. м3;
дноочистительные
работы - 5200 т;
проведение русло-
вых проектно-
изыскательских
работ на участках
р.Урал протяжен-
ностью 120 км;
ремонт флота:
текущий ремонт
19 (ед.);
средний ремонт
3 (ед.);
ремонт и изготов-
ление обстановоч-
ного инвентаря и
имущества;
Атырауская
область:
выставление
(снятие) и обслу-
живание знаков
навигационного
оборудования на
участках реки
Урал - 333 км
(66898 км/сут);
работы по земле-
черпанию (дноуг-
лублению) - 500
тыс. м3;
ремонт флота:
текущий ремонт
7 (ед.);
средний ремонт
(1 ед.);
ремонт и изготов-
ление обстановоч-
ного инвентаря и
имущества;
Алматинская
область:
выставление
(снятие) и обслу-
живание знаков
навигационного
оборудования на
р.Или и Капчагай-
ском водохранили-
ще-330 км (71890
км/сут);
ремонт флота:
текущий ремонт
4 (ед.);
ремонт и изготов-
ление обстановоч-
ного инвентаря и
имущества;
Карагандинская
область:
выставление
(снятие) и обслу-
живание знаков
навигационного
оборудования на
оз. Балхаш - 978
км (209292
км/сут);
ремонт флота:
текущий ремонт
3 (ед.);
средний ремонт
1 (ед.);
капитальный
ремонт 1 (ед.);
ремонт и изготов-
ление обстановоч-
ного инвентаря и
имущества;
обновление и мо-
дернизация госу-
дарственного тех-
нического речного
флота, в том
числе:
обстановочный
флот (1 ед.);
вспомогательный
флот (1 ед.).
в
течение
года;
в
течение
периода
навига-
ции
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
ұзындығы 3983,5 км су жолдары учаскелерінде навигациялық жабдықтың белгілерін қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету;
2255 мың текше м. көлемінде түбін тереңдету (жер қарау) жөніндегі жұмыстар;
55 мың текше м. көлемінде түзету жұмыстары;
11600 тонна көлемінде түбін тазалау жұмыстары;
188 текше км. көлемінде тазалау жұмыстар;
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерін ұстау және ағымдағы жөндеу;
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерінің авариясыз жұмысын қамтамасыз ету;
Өскемен шлюзінің төменгі айлақ қабырғасын салу;
Ертіс, Қара Ертіс және Жайық өзендерінде ұзындығы 400 км учаскелерінде арналық жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
флотты жөндеу: ағымдағы жөндеу 97 бірлік; орташа жөндеу 17 бірлік, күрделі жөндеу 1 бірлік;
мемлекеттік техникалық өзен флотын жаңарту және жаңғырту бойынша, соның ішінде:
жабдық флоты (2 бірлік);
қосалқы флоты (5 бірлік);
жер караваны (2 кезең) (1 жиынтық)
Соңғы нәтиже: кеме жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге байланысты авариялық жағдайлардың санының төмендеуі.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: Су жолдарының кеме қатынасы жағдайында болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп ұстау жөніндегі шығын 1 км.- ге - 578 мың теңге.
Сапасы және уақтылығы: тасымалдау жүктердің көлемі алдыңғы жылға қарағанда 10 пайызға көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
168-ҚОСЫМША
215 ң Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылғы арналған
"Әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 3300000 мың теңге (үш миллиард үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясы туралы" 2006 жылғы 11 сәуірдегі N 86 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 10 мамырдағы N 377 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 632 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: әуежайлар инфрақұрылымы объектілерін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық талаптармен сәйкестікке келтіру үшін Қазақстан Республикасы әуежайларының жердегі инфрақұрылым объектілерін жаңғыртуды және дамытуды жүзеге асыру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
выставление (снятие) и обслуживание знаков навигационного оборудования на участках водных путей протяженностью 3983,5 км;
работы по дноуглублению (землечерпанию) в объеме 2255 тыс. м3;
выправительные работы в объеме 55 тыс. м3;
дноочистительные работы в объеме 11600 т;
тральные работы 188 кв. км;
содержание и текущий ремонт Усть-Каменогорского, Бухтарминского и Шульбинского шлюзов;
обеспечение безаварийной работы на Усть-Каменогорском, Бухтарминском и Шульбинском шлюзах;
строительство нижней причальной стенки Усть-Каменогорского шлюза;
проведение русловых проектно-изыскательских работ на участках реки Иртыш, Черный Иртыш и Урал протяженностью 400 км;
ремонт флота: текущий 97 ед., средний 17 ед., капитальный 1 ед.;
ремонт обстановочного инвентаря и оборудования;
обновление и модернизация государственного технического речного флота, в том числе:
обстановочный флот (2 ед.);
вспомогательный флот (5 ед.);
земкараван (1 компл.) (2 этап).
Конечный результат: снижение количества аварийных случаев связанных с обеспечением безопасности судоходства
Финансово-экономический результат: затраты на 1 км по обеспечению водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов - 578 тыс. тенге;
Качество и своевременность: увеличение объема перевозимых грузов к предыдущему году на 10 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 168
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Развитие инфраструктуры воздушного транспорта"
на 2008 год
1. Стоимость: 3300000 тысяч тенге (три миллиарда триста миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 11 апреля 2006 года N 86 "О Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2006 года N 377 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 632 "Об утверждении Программы развития отрасли гражданской авиации Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие объектов инфраструктуры аэропортов.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление модернизации и развития объектов наземной инфраструктуры аэропортов Республики Казахстан для приведения в соответствие с международными требованиями по обеспечению безопасности полетов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Әуе көлігі
инфрақұры-
лымын
дамыту
2
005
Ішкі көздер
есебінен
Белгіленген
тәртіппен
бекітілген
жобалық-сметалық
құжаттамаға
сәйкес "2008
жылға арналған
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан
Республикасының
Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің 2007
жылғы 12 желтоқ-
сандағы N 1223
қаулысына 3-қосым-
шаға сәйкес
сомалар шегінде
әуе көлігі
инфрақұрылымын
дамытуға бағыттал-
ған мынадай
инвестициялық
жобаларды іске
асыру:
1) "Қызылорда
қаласындағы
"Қорқыт ата"
әуежайының
ұшу-қону жолағын
қайта жаңарту
және әуеайлақты
арнайы техникалар-
мен сервистік
қайта жаңарту"
жобасы (Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігі
Құрылыс істері
комитетінің 2006
жылғы 28 наурызда-
ғы N 113-ЖІЖ
бұйрығы;
мем.сараптама
2006 жылғы 13
ақпандағы N 7-68/
06 қорытындысы);
2) "Қостанай қаласы
әуежайындағы
әуеайлақты және
жасанды ұшу-қону
жолағын қайта
жаңарту жобасының
жобалау-сметалық
құжаттамасының
2-кезеңін (жобалау
іздестіру жұмыста-
ры, жұмыс жобасы)
әзірлеу.
3) Ақтөбе халық-
аралық әуежайын
қайта жаңарту.
Аэровокзал.
(Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігі
Құрылыс істері
комитетінің 2007
жылғы 11 маусымда-
ғы N 187-ЖІЖ
бұйрығы;
мем.сараптама
2007 жылғы 21
мамырдағы N 7-244
/07 қорытындысы).
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.12 N 579 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: "Қорқыт ата" әуежайының ұшу-қону жолағын қайта жаңарту және сервистік және әуеайлақты арнайы техникамен қайта жарақтандыру. "Қостанай қаласы әуежайының жасанды ұшу-қону жолағын және аэровокзалын қайта жаңарту" жобасының 2-кезеңінің жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу. Ақтөбе әуежайының аэровокзал кешенін қайта жаңарту.
Соңғы нәтижесі: Қазақстанның транзит әлеуетін дамытуды қамтамасыз етуге, авиакомпаниялардың да, жолаушылардың да сапалы әуежай қызметтеріне өсіп отырған қажеттіліктерін қанағаттандыруға, әуежайлардың негізгі өндірістік қорларын қайта жаңарту және жаңарту есебінен ұшу қауіпсіздігінің тиісті деңгейін қамтамасыз етуге қабілетті Қазақстан Республикасының азаматтық авиация әуежайларының желісін құру; Қазақстан Республикасының әуежайлары арқылы жолаушылар ағынын және жүк ағынын ұлғайту; отандық және шетелдік авиакомпаниялар орындайтын халықаралық және ішкі ұшулардың географиясын ұлғайту; Қазақстан Республикасының әуежайларында халықаралық нормаларға жауап беретін жердегі инфрақұрылым деңгейін көтеру.
Уақтылығы: жұмыстар жүргізу кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне (ҚНжЕ) және Халықаралық азаматтық авиация ұйымының нормаларына сәйкес.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Развитие
инфраструк-
туры
воздушного
транспорта
2
005
За счет
внутренних
источников
Реализация сле-
дующих инвести-
ционных проектов,
направленных на
развитие инфра-
структуры воздуш-
ного транспорта в
пределах сумм
согласно
приложения 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 12
декабря 2007 года
N 1223 "О реали-
зации Закона Рес-
публики Казахстан
"О республикан-
ском бюджете на
2008 год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке проектно-
сметной докумен-
тацией:
1) реконструкция
взлетно-посадоч-
ной полосы и
переоснащение
сервисной и аэро-
дромной спецтех-
никой аэропорта
"Коркыт Ата"
города Кызылорда
(приказ Комитета
по делам строи-
тельства Минис-
терства индустрии
и торговли Рес-
публики Казахстан
N 113-ПИР от
28.03.2006 года;
заключение
гос.экспертизы
N 7-68/06 от
13 февраля 2006
года);
2) разработка
проектно-сметной
документации
(проектно-
изыскательские
работы, рабочий
проект) 2-го
этапа проекта
"Реконструкция
искусственной
взлетно-посадоч-
ной полосы и
аэровокзала
аэропорта
г. Костанай";
3) реконструкция
международного
аэропорта Актобе.
Аэровокзал.
(приказ Комитета
по делам строи-
тельства Минис-
терства индустрии
и торговли Рес-
публики Казахстан
N 187-ПИР от
11.06.2007 года;
заключение
гос.экспертизы
N 7-244/07 от
21.05.2007 года).
Январь-
декабрь
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.06.2008 N 579 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Реконструкция взлетно-посадочной полосы и переоснащение сервисной и аэродромной спецтехникой аэропорта "Коркыт Ата". Разработка проектно-сметной документации 2-го этапа проекта "Реконструкция искусственной взлетно-посадочной полосы и аэровокзала аэропорта г. Костанай". Реконструкция аэровокзального комплекса аэропорта Актобе;
конечный результат: создание сети аэропортов гражданской авиации Республики Казахстан, способной обеспечить развитие транзитного потенциала Казахстана, удовлетворить нарастающую потребность как авиакомпаний, так и пассажиров в качественных аэропортовых услугах, обеспечить надлежащий уровень безопасности полетов за счет реконструкции и обновления основных производственных фондов аэропортов; увеличение пассажиропотока и грузопотока через аэропорты Республики Казахстан; увеличение географии как международных, так и внутренних полетов, выполняемых отечественными и зарубежными авиакомпаниями; повышение уровня наземной инфраструктуры, отвечающей международным нормам в аэропортах Республики Казахстан;
своевременность: согласно графику производства работ и заключенных договоров;
качество: согласно строительных норм и правил (СНиП) и норм Международной организации гражданской авиации.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.12 N 579 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
169-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Әлеуметтік маңызы бар облысаралық бағыттар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 9520554 мың теңге (тоғыз миллиард бес жүз жиырма миллион бес жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексі ; "Темір жол көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің" Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясы туралы" 2006 жылғы 11 сәуірдегі N 86 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының темір жол көлігін қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 ақпандағы N 145 қаулысы ; "Әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1185 қаулысы ; "Тасымалдаушының әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1188 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 10 мамырдағы N 377 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы тұрғындарының темір жол тасымалдарына қажеттіліктерін қанағаттандыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын ұйымдастырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын жабу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
009
Әлеуметтік
маңызы бар
облысаралық
қатынастар
бойынша
темір жол
жолаушылар
тасымалда-
рын субси-
диялау
Қазақстан
Республикасының
Үкіметі бекіткен
тәртіпке сәйкес
облысаралық
қатынастарда
жолаушы
тасымалдарын
жүзеге асыруымен
байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын
субсидиялау.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.06.2008 N 579 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 169
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок
по социально значимым межобластным сообщениям"
на 2008 год
1. Стоимость: 9520554 тысячи тенге (девять миллиардов пятьсот двадцать миллионов пятьсот пятьдесят четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 апреля 2006 года N 86 "О Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 145 "Об утверждении Программы реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1185 "Об определении социально значимых межобластных сообщений"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1188 "Об утверждении Правил субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2006 года N 377 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных пассажирских перевозках.
5. Задачи бюджетной программы: покрытие убытков перевозчиков, связанных с организацией железнодорожных пассажирских перевозок по социально-значимым сообщениям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Субсидирова-
ние железно-
дорожных
пассажирских
перевозок по
социально
значимым
межобластным
сообщениям
Субсидирование
убытков перевоз-
чиков, связанных
с осуществлением
пассажирских пе-
ревозок в межоб-
ластных сообще-
ниях, в соответ-
ствии с порядком,
определенным
Правительством
Республики
Казахстан.
в
тече-
ние
года
Министер-
ство
тран-
спорта и
коммуни-
каций
Республи-
ки
Казах-
стан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтижесі: Қазақстан Республикасы Үкіметі бекіткен әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушыларды темір жол көлігімен тасымалдауды жүзеге асыру.
Соңғы нәтижесі: Қазақстан Республикасы тұрғындарының темір жол көлігімен тасымалдарға қажеттіліктерін қанағаттандыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жолаушы тасымалдаушылардың шығындарын өтеуді және тұрғындардың темір жол көлігімен жүруге қол жеткізуін қамтамасыз ету.
Уақтылығы: жыл бойы.
Сапасы: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 122-І бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының темір жол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажын тасымалдау ережесіне сәйкес жолаушыларға үздіксіз және қауіпсіз қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
170-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Көлік және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 115713 мың теңге (бір жүз он бес миллион жеті жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңы ; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңы ; "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 сәуірдегі N 86 Жарлығы ; "Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастыру мен іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының халықаралық көлік дәліздерін дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 сәуірдегі N 566 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2008 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 726 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы мемлекеттік көлік саясатының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы N 801 қаулысы ; "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 1385 қаулысы ;  "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы N 1232 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222 Қаулысы ; "Отандық, өңірлік және жаһандық нарықтардың қажеттіліктеріне бағытталған зерттеулерді жүргізудің, орта мерзімді және ұзақ мерзімді перспективада республикада дамытылуы мүмкін тауарлар мен қызметтер өндірісін айқындаудың 2007-2008 жылдарға арналған жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 мамырдағы N 487 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: осуществление перевозок пассажиров железнодорожным транспортом по социально значимым межобластным сообщениям, определенным Правительством Республики Казахстан.
Конечный результат: удовлетворение потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных пассажирских перевозках.
Финансово-экономический результат: обеспечение покрытия убытков пассажирских перевозчиков и доступности для населения проезда железнодорожным транспортом. Увеличение доходности пассажирских перевозок.
Своевременность: в течение года в соответствии с планом финансирования.
Качество: бесперебойное и безопасное обслуживание пассажиров в соответствии с Правилами перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Казахстан, утвержденных Приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 марта 2004 года N 122-1.
ПРИЛОЖЕНИЕ 170
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Прикладные научные исследования в области
транспорта и коммуникаций"
на 2008 год
1. Стоимость: 115713 тысяч тенге (сто пятнадцать миллионов семьсот тринадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах"; Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 апреля 2006 года N 86 "О Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2001 года N 566 "О Концепции развития международных транспортных коридоров Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2001 года N 726 "О Концепции развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2008 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 801 "Об одобрении Концепции государственной транспортной политики Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 1385 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года N 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2006 года N 487 "О Плане проведения сфокусированных исследований потребностей отечественного, регионального и глобального рынков, определение производств товаров и услуг, которые могут быть развиты в республике в среднесрочной и долгосрочной перспективе на 2007-2008 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : республиканың көлік магистралдары бойынша транзиттік және экспорттық-импорттық тасымалдардың көлемін көбейту және тиімділігін арттыру үшін Қазақстанның транзит-көлік әлеуетін жетілдіру мен дамытуға бағытталған құқықтық, ұйымдастырушылық, техникалық, экономикалық және қаржылық сипаттағы өзекті өзара байланысқан шаралардың кешенін белгілеу және іске асыру, сондай-ақ осы шараларды іске асыру жөніндегі іс-қимылдарды нақтылау және оларды жүзеге асырудың орынды кезеңділігін белгілеу; автожол және автомобиль саласы қызметінің тиімділігін арттыру; темір жол көлігімен қызмет көрсету кезінде Қазақстан Республикасының тұрғындарына және экономика салаларына қызмет көрсету сапасын және тиімділігін жоғарылату; Қазақстан Республикасының экономика салаларына және халыққа автомобиль көлігімен қызметтер көрсету кезінде қызмет көрсетудің тиімділігі мен сапасын арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының транзит-көлік әлеуетінің қазіргі жай-күйін талдау, транзит-көлік әлеуетті дамыту бойынша негізгі бағыттар мен іс-шараларды пысықтау жөніндегі жұмыстарды қаржыландыру; қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізу, халықаралық талаптарға сәйкес автожол және автомобиль саласындағы ұлттық нормативтік-техникалық құжаттарды пысықтау және жетілдіру; темір жол тасымалдарын орындау кезінде қызмет көрсету сапасын арттыру және тасымалдау қауіпсіздігін арттыру үшін қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу; қызмет көрсету сапасын арттыру үшін қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу, автомобиль тасымалдарын орындау кезінде тасымалдау қауіпсіздігін және экологиялық қауіпсіздікті жоғарылату, автомобиль көлігі қызметінің нормативтік құқықтық базасын жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның (кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Көлік және
коммуника-
ция сала-
сындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
1. Автожол
саласында 7
тақырып бойынша
қолданбалы ғылыми
зерттеулер жүргі-
зу, соның ішінде:
3 ауыспалы
тақырыптар бойын-
ша:
1) Автомобиль
жолдарын жобалау
үшін табиғи
жағдайлардағы
есептік көрсеткіш-
тер мен қызмет
мерзімін нақтылау
мақсатында жаңа
материалдар мен
технологияларды
пайдалану арқылы
салынған автомо-
биль жолдары
учаскелерін зерт-
теу және сынау
(мониторинг);
2) Республиканың
климаттық ерекше-
ліктерін ескере
отырып асфальт-
бетонының реоло-
гиялық қасиеттерін
зерттеу және
Қазақстанның
аумағын аудандас-
тыру жөніндегі
ұсыныстарды
әзірлей отырып,
республиканың әр
түрлі аумақтары
үшін асфальт-
бетонның есептік
температурасын
негіздеу;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: определение и реализация комплекса актуальных взаимоувязанных мер правового, организационного, технического, экономического и финансового характера, направленных на совершенствование и развитие транзитно-транспортного потенциала Казахстана для увеличения объема и повышения эффективности транзитных и экспортно-импортных перевозок по транспортным магистралям республики, а также конкретизация действий по реализации этих мер и определение целесообразной этапности их осуществления; повышение эффективности функционирования автодорожной и автомобильной отрасли; повышение качества и эффективности обслуживания населения и отраслей экономики Республики Казахстан при оказании услуг железнодорожным транспортом; повышение качества и эффективности обслуживания населения и отраслей экономики Республики Казахстан при оказании услуг автомобильным транспортом.
5. Задачи бюджетной программы: финансирование работ по анализу современного состояния транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан, выработке основных направлений и мероприятий по развитию транзитно-транспортного потенциала; проведение прикладных научных исследований, переработка и совершенствование национальных нормативно-технических документов в автодорожной и автомобильной отрасли в соответствии с международными требованиями; проведение прикладных научных исследований для повышения качества обслуживания и повышения безопасности перевозок при выполнении железнодорожных перевозок; проведение прикладных научных исследований для повышения качества обслуживания, повышения безопасности перевозок и экологической безопасности при выполнении автомобильных перевозок, совершенствования нормативной правовой базы функционирования автомобильного транспорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Прикладные
научные
исследования
в области
транспорта и
коммуникаций
1. Проведение
прикладных
научных
исследований в
автодорожной
отрасли по
7 темам, в том
числе:
по переходящим 3
темам:
1) Обследование и
испытание (мони-
торинг) участков
автомобильных
дорог построен-
ных с применением
новых материалов
и технологий с
целью уточнения
расчетных показа-
телей и сроков
службы в натурных
условиях для
проектирования
автомобильных
дорог;
2) Обоснование
расчетных темпе-
ратур асфальтобе-
тона для различ-
ных регионов рес-
публики с разра-
боткой рекоменда-
ций по райониро-
ванию территорий
Казахстана и
исследование
реологических
свойств асфальто-
бетона с учетом
климатических
особенностей
республики;

3) Қазақстанның
климаттық жағдайы-
на арналған
автомобиль жолда-
рының жетілдіріл-
ген жамылғысының
өңірлік құрылымдар
цемент және
органикалық емес
өндіріс қалдықта-
рын қолдану арқылы
әзірлеу;
4 жаңа тақырып
бойынша:
1) Жұмсақ жол
қабатын оның
жобалаудағы
әдістемелік
негіздемесін
жетілдіру мақса-
тында динамикалық
деформациялануды
кешенді зерттеу;
2) Темір бетон
деформациялану
моделі негізінде
автожол көпірлері
құрылысының темір
бетондық пайдалану
ресурстарын
жоспарлау;
3) Жобалау
нормаларын жетіл-
діру мақсатында
екі жолақты
автомобиль жолда-
рының геометриялық
параметрлерінің
көліктік-пайдалану
сапасы мен жол
қозғалысының
қауіпсіздігі
әсерлеріне теори-
ялық және экспе-
ременттік зерттеу-
лер жүргізу;
4) Халықаралық
тәжірибені ескере
отырып Қазақстан
Республикасының
жағдайында іске
асыру мақсатымен
жол конструкцияла-
рының жұмыс істеу
қабілеттілігін
зерттеу және
олардың принципті
конструктивтік
шешімдерін ғылыми
негіздеу.
2. Автомобиль
көлігі саласында
4 тақырып бойынша
қолданбалы ғылыми
зерттеулер
жүргізу, соның
ішінде:
3 ауыспалы
тақырыптар
бойынша:
1) Автокөлік
шығындары деңгейі-
нің жолдардың
техникалық және
көлік-пайдаланым-
дық жай-күйіне
экономикалық
тұрғыдан тәуелді-
гін зерттеу;
2) Жолаушылар мен
жүктерді тасымал-
дау жөніндегі
автокөлік қызметі
сапасының деңгейін
бағалау зерттеуле-
рін жүргізу, ИСО
халықаралық
стандарттарын
ескере отырып
көліктік қызмет
көрсету сапасы
стандарттарының
бірыңғай жүйесін
құру жөнінде
ғылыми-негізделген
ұсынымдар әзірлеу;
3) Орта мерзімді
және ұзақ мерзімді
перспективада
Қазақстанның
өңірлері бойынша
автокөлік қызмет-
тері нарығындағы
тасымалдарға
қажеттіліктерді
зерттеу және
автотасымалдарға
қажеттіліктерді
қанағаттандыру
жөніндегі іс-шара-
лардың негізгі
бағыттары бойынша
ұсынымдар әзірлеу;
1 жаңа тақырып
бойынша:
1) Қазақстанның
үлкен қалаларында
жолаушылар
тасымалын
диспетчерлік
басқару проблема-
ларын зерттеу және
қалалық жолаушылар
көлігінің бағдарғы
желісін және
тасымалдау сапасын
жоғарылатуды
оңтайландыру
жөнінде ғылыми
негізделген
ұсынымдар әзірлеу.
3. Транзит әлеуеті
саласында 3
тақырып бойынша
қолданбалы ғылыми
зерттеулер
жүргізу, соның
ішінде:
2 ауыспалы тақы-
рыптар бойынша:
1) көліктік
құрауышын қалыпта-
су шарттарына
ғылыми зерттеулер
жүргізу және
отандық тауарлар
бағасында және
жалпы ішкі өнімде
(ЖІӨ) оның
бәсекелестігін
қамтамасыз ету
үшін көліктік
құрауышты төменде-
ту жөнінде ғылыми
ұсыныстар әзірлеу;
2) БЭК шеңберінде
көлік жүйесінің
өңірлік
интеграциялануын
ғылыми негіздеуді
жүргізу және оны
одан әрі дамытуға
ғылыми негізделген
ұсыныстар әзірлеу;
1 жаңа тақырып
бойынша:
1) Көліктік-логис-
тикалық орталық-
тардың қызмет ету
жағдайларын зерт-
теу және оларды
Қазақстанда құруды
ынталандыру
тетіктерін және
оларды дамыту
жөнінде ғылыми
негізделген
ұсыныстар әзірлеу.

3) Разработка
региональных
конструкций усо-
вершенствованных
покрытий автомо-
бильных дорог для
климатических ус-
ловий Казахстана
с использованием
цементов и про-
мышленных отходов
неорганического
происхождения;
по новым 4 темам:
1) Комплексное
изучение динами-
ческого деформи-
рования нежестких
дорожных одежд с
целью совершенст-
вования методи-
ческих основ их
проектирования;
2) Прогнозирова-
ние ресурса
эксплуатируемых
железобетонных
пролетных строе-
ний автодорожных
мостов на основе
деформационной
модели
железобетона;
3) Провести
теоретические и
экспериментальные
исследования
влияния геометри-
ческих параметров
двухполосных
автомобильных
дорог на их
транспортно-
эксплуатационные
качества и безо-
пасность дорожно-
го движения с
целью совер-
шенствования норм
проектирования;
4) Исследование
работоспособности
дорожных конс-
трукций и научное
обоснование
принципиальных
конструктивных
решений с целью
их реализации в
условиях Респуб-
лики Казахстан с
учетом междуна-
родного опыта.
2. Проведение
прикладных науч-
ных исследований
в области авто-
мобильного
транспорта по 4
темам, в том
числе:
по переходящим 3
темам:
1) Исследование
экономической за-
висимости уровня
автотранспортных
издержек от
технического и
транспортно-
эксплуатационного
состояния дорог;
2) Проведение
оценочных иссле-
дований уровня
качества авто-
транспортных
услуг по перевоз-
ке пассажиров и
грузов, разработ-
ка научно-
обоснованных
рекомендаций по
созданию единой
системы стандар-
тов качества
транспортного
обслуживания с
учетом междуна-
родных
стандартов ИСО;
3) Исследование
потребности в
перевозках на
рынке авто-
транспортных
услуг по регионам
Казахстана в
среднесрочной и
долгосрочной
перспективе и
разработка реко-
мендаций по
основным направ-
лениям мероприя-
тий по удовлетво-
рению потребности
в автоперевозках;
по новой 1 теме:
1) Исследование
проблем диспет-
черского управ-
ления пассажир-
скими перевозками
в крупных городах
Казахстана и раз-
работка научно-
обоснованных
рекомендаций по
оптимизации
маршрутной сети
городского пасса-
жирского
транспорта и
повышению качест-
ва перевозок.
3. Проведение
прикладных науч-
ных исследований
в области тран-
зитного потенциа-
ла по 3 темам, в
том числе:
по переходящим 2
темам:
1) Исследование
условий формиро-
вания и разработ-
ка научно-
обоснованных
рекомендаций по
снижению
транспортной сос-
тавляющей в ценах
на отечественную
продукцию и в
валовом внутрен-
нем продукте
(ВВП) для обеспе-
чения ее конку-
рентоспособности;
2) Научное обос-
нование
региональной
интеграции
транспортной
системы в рамках
ЕЭП и разработка
научно-
обоснованных
рекомендаций по
ее дальнейшему
развитию.
по новой 1 теме:
1) Исследование
условий функцио-
нирования ТЛЦ и
разработка меха-
низмов стимулиро-
вания их создания
в Казахстане и
научно-
обоснованных
рекомендаций по
их развитию.

4. Темір жол
көлігі саласында
2 тақырып бойынша
қолданбалы ғылыми
зерттеулер жүргі-
зу, соның ішінде:
2 жаңа тақырып
бойынша:
1) Тасымалдау
үдерісін қауіпсіз
басқаруды қамтама-
сыз ету саласында
ғарыштық техноло-
гияларды пайдала-
нуды талдау;
2) Қазақстанның
темір жолдарды
инфрақұрылымының
объектілері жай-
күйінің параметр-
лерін айқындау
үшін әуе-немесе
ғарыштық байқауды
қолдануды зерттеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтижесі: автожол саласында 7 тақырып бойынша, автомобиль көлігі саласында 4 тақырып бойынша, транзит әлеуеті саласында 3 тақырып бойынша және 2 тақырып бойынша темір жол көлігі саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу.
Түпкі нәтижесі: көліктік құрауышты төмендету, тасымалдаудың өзіндік құнын төмендету, ішкі және сыртқы рыноктарда отандық тауарлардың бәсекелестігін жоғарылату жөнінде ұсыныстар, БЭК шеңберінде көлік жүйесінің өңірлік шоғырлануын ғылыми негізделген ұсыныстар әзірлеу, көліктік-логистикалық орталықтарды Қазақстанда құруды ынталандыру тетіктерін және оларды дамыту жөнінде ғылыми негізделген ұсыныстар әзірлеу; жол жұмыстарының құнын төмендету және автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту және пайдалану сапасын арттыру; темір жол көлігімен жолаушылар мен жүктерді тасымалдау көлемін арттыру жөнінде іс-шаралар дайындау; автокөлікпен жолаушыларды және жүктерді тасымалдау көлемін 1,5%-ға арттыру, халықаралық тасымалдарды орындайтын автокөлік құралдарының санын 5%-ға арттыру.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: бір тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізудің орташа құны 7 232 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес бір жылдың ішінде.
Сапасы: Көлікті одан әрі оңтайлы дамыту және шекараны кесіп өтуді оңайлату, сондай-ақ Қазақстан Республикасының транзит-көлік әлеуетін дамыту, соның ішінде көліктік-логистикалық орталықтарды құруды ынталандыру тетіктерін және көліктік-логистикалық орталықтарды дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу. Орындалған жұмыстардың сапасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Ғылыми-сараптау кеңесінің қорытындысымен анықталады; жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету, автомобиль жолдарының және жасанды құрылыстардың ұзақтығын және сенімділігін арттыру; қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу жолаушылар мен жүктер тасымалының сапасын арттыруға ықпал етеді; қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу жолаушыларды және жүктерді тасымалдау сапасын арттыруға ықпал етеді, бұл автомобиль тасымалдарының табыстылығын 3,5 %-ға және пайдалылығын 2,5%-ға арттыруға және автомобиль санын 3,7%-ға көбейтуге септігін тигізеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
171-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі             Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге облыстық және аудандық маңызы бар
автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуден өткізуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

4. Проведение
прикладных науч-
ных исследований
в области желез-
нодорожного
транспорта по 2
темам, в том
числе:
по новым 2 темам:
1) Анализ исполь-
зования космичес-
ких технологий в
сфере обеспечения
безопасного
управления пере-
возочным
процессом;
2) Исследование
применения аэро-
или космического
наблюдения для
определения пара-
метров и состоя-
ния объектов
инфраструктуры
железных дорог
Казахстана.
в
тече-
ние
года
Министер-
ство
тран-
спорта и
коммуни-
каций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение прикладных научных исследований в автодорожной отрасли по 7 темам, в области автомобильного транспорта по 4 темам, в области транзитного потенциала по 3 темам и в области железнодорожной отрасли по 2 темам.
Конечный результат: рекомендации по снижению транспортной составляющей, снижению себестоимости перевозок, повышению конкурентоспособности отечественных товаров на внутреннем и международных рынках, разработка научно-обоснованных рекомендаций региональной интеграции транспортной системы в рамках ЕЭП, разработка механизмов стимулирования создания ТЛЦ в Казахстане и научно-обоснованных рекомендаций по их развитию; снижение стоимости дорожных работ и повышение качества строительства, реконструкции и эксплуатации автомобильных дорог; выработка мероприятий по повышению количества перевозок пассажиров и грузов железнодорожным транспортом; повышение объема перевозок пассажиров и грузов автотранспортом на 1,5 %, увеличение количества автотранспортных средств, выполняющих международные перевозки на 5 %.
Финансово-экономическая эффективность: средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по одной теме составляет 7 232 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество: разработка научно-обоснованных рекомендаций по дальнейшему оптимальному развитию транспорта и упрощению пересечения границ, а также развитию транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан, в том числе рекомендации о развитии транспортно-логистических центров и разработке механизмов стимулирования их создания. Качество выполненных работ определяется заключением Научно-экспертного совета Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан; обеспечение безопасности дорожного движения, повышение долговечности и надежности автомобильных дорог и искусственных сооружений; проведение прикладных научных исследований способствует повышению качества перевозок пассажиров и грузов; проведение прикладных научных исследований способствует повышению качества перевозок пассажиров и грузов, что приведет к повышению доходности на 3,5 % и рентабельности на 2,5 % автомобильных перевозок и увеличению численности автомобилей на 3,7 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 171
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог
областного и районного значения"
на 2008 год

Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
1. Құны: 11371992 мың теңге (он бір миллиард үш жүз жетпіс бір миллион тоғыз жүз тоқсан екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдары учаскелерінде күрделі және орташа жөндеу жұмыстарын жүргізу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Облыстық
бюджеттерге
облыстық
және аудан-
дық маңызы
бар автомо-
биль жолда-
рын күрде-
лі және ор-
таша жөн-
деуден өт-
кізуге бе-
рілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферт-
тер
Автожолдарды,
көпірлерді және
құрылыстарды,
жоба-сметалық
құжаттамаға және
келісім-шарттарға
сәйкес облыстық
және аудандық
маңызы бар
автомобиль жолда-
рын күрделі және
орташа жөндеу
бойынша жұмыстарды
жүргізуге нысаналы
трансферттерді
аудару және
жобалау-іздестіру
жұмыстары.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Көлік
және ком-
муникация
министр-
лігі,
облыстар-
дың
әкімдері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтижесі: облыстық және аудандық маңызы бар қашықтығы  431 шақырым автомобиль жолдарында және бір көпірге күрделі және орташа жөндеуді  жүргізу.
Соңғы нәтижесі: облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдары желісінің жай-күйін жақсарту.
Қаржылық-экономикалық тиімділігі: бюджет қаражаттарын пайдаланудың тиімділігін қамтамасыз ету төмендегі жолдар арқылы жүзеге асырылады:
облыстық және аудандық маңызы бар автожолдарды күрделі және орташа жөндеу бойынша мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес облыс әкімдіктері конкурс өткізу;
қолданыстағы нормаларға сәйкес облыстық және аудандық маңызы бар автожолдарды күрделі және орташа жөндеудің сапасына облыс әкімдіктері бақылау жүргізу.
Уақтылығы: жұмыс жүргізу кестесіне және жасалған келісім-шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.

Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
1. Стоимость: 11371992 тысячи тенге (одиннадцать миллиардов триста семьдесят один миллион девятьсот девяносто две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств.
5. Задачи бюджетной программы: проведение капитального и среднего ремонта участков автомобильных дорог областного и районного значения.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам на
капитальный и средний
ремонт
автомобиль-
ных дорог
областного
и районного
значения
Перечисление
целевых
трансфертов на
проведение работ
по капитальному
и среднему
ремонту автодо-
рог, мостов и,
сооружений,
автомобильных
дорог областного
и районного зна-
чения в соот-
ветствии с
проектно-сметной
документацией и
договорами и
проведение
проектно-изыска-
тельских работ.
в
тече-
ние
года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение капитального и среднего ремонта на автомобильных дорогах областного и районного значения протяженностью 431 км и 1 моста.
Конечный результат: улучшение состояния сети автомобильных дорог областного и районного значения.
Финансово-экономическая эффективность: обеспечение эффективности использования бюджетных средств осуществляется путем:
проведения областными акиматами конкурса в соответствии с законодательством о государственных закупках по капитальному и среднему ремонту автодорог областного и районного значения;
проведения областными акиматами контроля за качеством капитального и среднего ремонта автодорог областного и районного значения в соответствии с действующими нормами.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил (СНиП).

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
172-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Ішкі суларда жүзетін "өзен-теңіз" кемелерін жіктеуді және олардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 92050 мың теңге (тоқсан екі миллион елу мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңы ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігінің "Кеме қатынасының тіркелімі" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 1 наурыздағы N 142 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ішкі суда жүзу кемелерінің және "өзен-теңіз" жүзу кемелерінің техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Тиесілігі мен меншік түріне қарамастан, ішкі су жолдарында пайдалануға арналған, ішкі суда жүзу кемелерін және»"өзен-теңіз" жүзу кемелерін жіктеу және олардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
014
Ішкі сулар-
да жүзетін
"өзен-те-
ңіз" кеме-
лерін жік-
теуді және
олардың
техникалық
қауіпсіз-
дігін
қамтамасыз
ету
Кемелердің техни-
калық қауіпсізді-
гін қамтамасыз
етуге байланысты
қызметтерін жүргі-
зу үшін штат саны
22 бірлік "Кеме
қатынасының тірке-
лімі" мемлекеттік
мекемесін күтіп-
ұстау.
Инспекторлар үшін
арнайы киім
тіктіру және алу.
Су көлігі саласын-
да өнім және
аккредитациялық
қызмет жүргізу
үшін мамандарды
дайындау, қызмет-
керлердің білікті-
ліктерін арттыру
қызметтері.
Ұйым және лабора-
торияларды экс-
перттік бағалау
қызметтері.
Су көлігі саласын-
да өнім және
қызмет сертификаты
жүйесін енгізу,
сертификацияға
аккредитациядан
өту және лаборато-
рияларды аккреди-
тациялау.
Полиграфиялық және
типографиялық
қызметтер.
Программалық
өнімдерді алып
жүру. Көлік
кодексін іске
асыру мақсатында,
нормативтік құқық-
тық актілерінің
жобаларын әзірлеу.
Шетелдік техника-
лық қадағалау және
жіктеу органдары-
мен ынтымақтастық-
ты арттыру мақса-
тында кездесулер,
келіссөздер және
басқа да іс-шара-
лар жүргізу.
Шетелге шығуымен
бірге, қазақстан-
дық мамандардың
біліктілігін
арттыру және
кәсіптік дайындау.
Лабораториялық
жабдықтармен бірге
негізгі құралдарды
алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 172
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Обеспечение классификации и технической
безопасности судов внутреннего водного плавания "река-море""
на 2008 год
1. Стоимость: 92050 тысяч тенге (девяносто два миллиона пятьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте"; Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2006 года N 142 "О создании Государственного учреждения "Регистр судоходства" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение технической безопасности судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море".
5. Задачи бюджетной программы: Классификация и обеспечение технической безопасности судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" независимо от их принадлежности и форм собственности, предназначенных для эксплуатации на внутренних водных путях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Обеспечение
классифика-
ции и
технической
безопасности
судов
внутреннего
водного
плавания
"река-море"
Содержание госу-
дарственного
учреждения
"Регистр судоход-
ства" со штатной
численностью в
количестве 22
единицы для
осуществления
функций связанных
с обеспечением
технической
безопасности
судов.
Приобретение и
пошив специальной
одежды для
инспекторов.
Услуги по подго-
товке специалис-
тов на проведение
аккредитационных
услуг и продукции
в области водного
транспорта, в том
числе на повыше-
ние квалификации
сотрудников.
Услуги по
экспертной оценке
органа и лабора-
торий.
Внедрение системы
сертификации
услуг и продукции
в области водного
транспорта,
прохождение
аккредитации на
сертификацию и
аккредитация
лабораторий.
Полиграфические и
типографические
услуги.
Сопровождение
программных
продуктов.
Разработка проек-
тов нормативных
правовых актов,
в том числе в
целях реализации
Транспортного
кодекса.
Проведение
встреч, перегово-
ров, семинаров и
других мероприя-
тий, в целях
развития сотруд-
ничества с
иностранными
органами техни-
ческого надзора
и классификации.
Повышение квали-
фикации и профес-
сиональной подго-
товки казахстан-
ских специалис-
тов, в том числе
с выездом за
границу.
Приобретение
основных средств,
в том числе
лабораторного
оборудования.
в
тече-
ние
года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 22 бірлік штат санын күтіп-ұстау; арнайы киім тігу, формалық және арнайы киім-кешек тігу, кемелерді жіктеуді қамтамасыз ету және 400 бірлік кемелерге куәландыруды жүргізу; су көлігі облысында өнім және қызмет сертификатына аккредитациядан өту, сынақ лабораториясын ашу және оларды қазіргі заманғы құралдармен жабдықтау, шетелдік техникалық қадағалау және сыныптау органдарымен ынтымақтастықты жүзеге асыруымен бірге, мамандардың біліктілігін арттыру, сынақтан өту және семинарларға қатысу үшін шетелге шығуы.
Соңғы нәтиже: кеме қатынасы процесіне қатысатын кемелердің және басқа да инженерлік құрылыстардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтижесі: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Кеме қатынасының тіркелімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын жақсарту, 1 кемені куәландыру үшін орташа шығын шамамен 116,4 мың теңгені құрайды.
Уақытқа сайлығы: белгіленген мерзімде кемелерді, басқа құрылыстар мен объектілерді техникалық куәландыру.
Сапасы: ішкі суларда жүзу және "өзен-теңіз" жүзу кемелерінің апатсыз жұмыс істеуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
173-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Көліктік дерекқор және тасымалдар қауіпсіздігі серпіні
мониторингінің ақпараттық талдау жүйесін құру"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 290992 мың теңге (екі жүз тоқсан миллион тоғыз жүз тоқсан екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексі ; Экономиканың басым секторларында пилоттық кластерлерді жасау мен дамыту жөніндегі жоспарларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 633 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 10 мамырдағы N 377 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: транзиттік дәліздерге түсетін жүктемені болжау және басқармалық шешімдерді қолдау мақсатын іске асыратын көліктік дерекқор және тасымалдар қауіпсіздігі серпіні мониторингінің ақпараттық талдау жүйесін құру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: содержание штатной численности в количестве 22 единиц; приобретение и пошив специальной одежды, форменного и специального обмундирования; обеспечение классификации судов и проведение порядка 400 освидетельствований судов; прохождение аккредитации на сертификацию услуг и продукции в области водного транспорта, открытие испытательных лабораторий и оснащение их современным оборудованием; осуществление сотрудничества с иностранными органами технического надзора и классификации, с выездом специалистов за границу для участия на семинарах и повышения квалификации, прохождения стажировки.
Конечный результат: обеспечение технической безопасности судов и других инженерных сооружений, участвующих в процессе судоходства.
Финансово-экономический результат: улучшение деятельности государственного учреждения "Регистр судоходства" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан; средние затраты на проведение одного освидетельствования судна составят порядка 116,4 тысяч тенге.
Своевременность: проведение технического освидетельствования судов, других сооружений и объектов в установленные сроки.
Качество: безаварийная работа судов внутреннего водного плавания и плавания "река-море".
ПРИЛОЖЕНИЕ 173
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Создание информационной аналитической системы
транспортной базы данных и мониторинга динамики
безопасности перевозок"
на 2008 год
1. Стоимость: 290992 тысячи тенге (двести девяносто миллионов девятьсот девяносто две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 633 "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров в приоритетных секторах экономики"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2006 года N 377 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание информационной аналитической системы транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок, реализующей задачи прогнозирования нагрузок на транзитные коридоры и поддержки управленческих решений.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: көліктің барлық түрлерімен тасымалдау бойынша деректер қорын жинау, өңдеу және сақтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Көліктік
дерекқор
және тасы-
малдар
қауіпсізді-
гі серпіні
мониторин-
гінің
ақпараттық
талдау
жүйесін
құру
Техникалық заттар,
соның ішінде
телекоммуникация
жабдықтарын,
материалдық емес
активтерді
(лицензиялық
бағдарламалық
өнімдер) және
микропроцессорлық
карточкаларды
қолдану кезінде
трансзакцияны
өңдеуді бағдарла-
малық қамтамасыз
ету пакетін алу.
Бағдарламалық
қамтамасыз етуді
әзірлеу жөніндегі
қызмет.
Бағдарламалық
қамтамасыз етуді
сүйемелдеу
жөніндегі қызмет.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 42 өткізу бекеті, Қазақстан Республикасының аумағындағы 25 ішкі посттар арқылы автомобиль көлігімен жүзеге асырылатын транзиттік тасымалдар туралы жедел, нақты ақпаратты алу; көліктік бақылау постарында бақылауды жүргізу уақытын 3 сағаттан 45 минутқа дейін қысқарту; бақылауды автоматтандыру, көлік құралдарының есептілігін есепке алу және жүргізу; каботаж тасымалдарын анықтау.
Соңғы нәтижесі: көліктің барлық түрлерімен тасымалдау бойынша орталықтандырылған дерекқорды одан әрі дамыту жолымен республика аумағында транзиттік тасымалдар қауіпсіздігінің тиімділігін және деңгейін көтеру. Өндірістік пайдалануға ақпараттық талдау дерекқорын енгізу.
Уақтылығы: жыл бойында жоспарланған іс-шараларды және кесте мен жасалған шарттарға сәйкес қойылған міндеттерді уақтылы орындау.
Сапасы: көліктің барлық түрлерімен тасымалдау саласындағы барлық мүдделі тұлғалар үшін жедел және сапалы ақпаратты ұсыну.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
174-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету" деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 199670 мың теңге (бір жүз тоқсан тоғыз миллион алты жүз жетпіс мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 17-бабы ; "Жол саласының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 14 қазандағы N 1527 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227 қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: сбор, обработка и хранение базы данных по перевозкам всеми видами транспорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Создание
информацион-
ной
аналитической
системы
транспортной
базы данных и
мониторинга
динамики
безопасности
перевозок
Приобретение:
технических
средств, в том
числе телеком-
муникационного
оборудования,
нематериальных
активов (лицен-
зионных прог-
раммных продук-
тов) и пакета
программного
обеспечения
обработки
транзакций при
использовании
микропроцессор-
ных карточек.
Услуги по раз-
работке прог-
раммного обес-
печения.
Услуги по
сопровождению
программного
обеспечения.
в
тече-
ние
года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: получение оперативной и достоверной информации о транзитных перевозках, осуществляемых на автомобильном транспорте через 42 пункта пропуска, 25 внутренних постов на территории Республики Казахстан; сокращение времени проведения контроля от 3 часов до 45 минут на постах транспортного контроля; автоматизация контроля, учета и ведения отчетности транспортных средств; выявление каботажных перевозок.
Конечный результат: повышение эффективности и уровня безопасности транзитных перевозок на территории республики путем дальнейшего развития централизованной базы данных по перевозкам всеми видами транспорта. Введение информационной аналитической базы данных в производственную эксплуатацию.
Своевременность: своевременное выполнение в течение года запланированных мероприятий и поставленных задач в соответствии с графиками и заключенными договорами.
Качество: предоставление оперативной и качественной информации для всех заинтересованных сторон в области перевозок всеми видами транспорта.
ПРИЛОЖЕНИЕ 174
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Обеспечение качества выполнения
дорожно-строительных и ремонтных работ"
на 2008 год
1. Стоимость: 199670 тысяч тенге (сто девяносто девять миллионов шестьсот семьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2000 года N 1527 "О некоторых вопросах дорожной отрасли"; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының орындалу сапасын қамтамасыз ету, қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын бақылау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, күрделі, орташа, ағымдағы жөндеу жөніндегі орындалған жұмыстардың және қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын бақылауды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Жол-құрылыс және жөндеу
жұмыстарын
орындаудың
сапасын
қамтамасыз
ету
Республикалық
маңызы бар автомо-
биль жолдарын
салу, қайта
жаңарту, күрделі,
орташа, ағымдағы
жөндеу жөніндегі
орындалатын
жұмыстардың және
қолданылатын жол-
құрылыс материал-
дарының сапасын
бақылауды жүзеге
асыру үшін штат
саны 112 адам
жол-құрылыс және
жөндеу жұмыстары-
ның орындалу
сапасы жөніндегі
мемлекеттік
мекемені ұстау.
Жеткізу шарттарына
сәйкес конкурстық
негізде мемлекет-
тік мекемені
ұстауға, жобалық-сметалық
құжаттаманы
әзірлеуге,
ғимаратты күрделі
жөндеуге
жол-құрылыс және
жөндеу жұмыстары-
ның орындалу және
қолданылатын
материалдардың
сапасы жөніндегі
жол зертханаларын
тексеруге, аттес-
таттаудан өткізуге
құрастыруға,
жұмысқа дайындауға
арналған шығындар,
лабораториялық
қондырғылар,
автомашинаны,
химикаттарды,
сынауықтарды,
ұйымдастыру іс
техникасын,
компьютерлерді,
жиһазды, қосалқы
бөлшектерді сатып
алу, лицензиясы
бар өнімдерді және
басқа да жинақтау-
ыштарды, сатып
алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының, қайта жаңартылатын пайдалануға енгізілетін учаскелерде, сондай-ақ ауыспалы жобалар бойынша ұзақтығы 300 км. қайта жаңартылатын учаскелерде қолданылатын жол-құрылыс материалдарының және 1526 км. жөндеу жұмыстарының сапасын қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже: жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының сапасын, сондай-ақ қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын арттыру есебінен автомобиль жолдары қызметінің нормативтік мерзімін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының 1 км. сапасын бақылауды жүргізу үшін шығындар орташа есеппен 8468 теңгені құрайды.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес белгіленген мерзімде орындалатын жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының сапасын ұдайы бақылау.
Сапасы: құрылыс нормаларына және ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224қаулысына
175-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ, контроль за качеством применяемых дорожно-строительных материалов.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление контроля за качеством выполняемых работ по строительству, реконструкции, капитальному, среднему, текущему ремонту автомобильных дорог республиканского значения и применяемыми дорожно-строительными материалами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Обеспечение
качества
выполнения
дорожно-
строитель-
ных и
ремонтных
работ
Содержание госу-
дарственного
учреждения по
качеству выполне-
ния дорожно-
строительных и
ремонтных работ
со штатной
численностью -
112 человек для
осуществления
контроля за
качеством выпол-
няемых работ по
строительству,
реконструкции,
капитальному,
среднему, текуще-
му ремонту авто-
мобильных дорог
республиканского
значения и приме-
няемыми дорожно-
строительными
материалами.
Затраты на содер-
жание государ-
ственного учреж-
дения, разработку
проектно-сметной
документации, ка-
питальный ремонт
здания, поверку,
аттестацию,
монтаж, отладку
дорожных лабора-
торий по качеству
выполнения
дорожно-
строительных и
ремонтных работ и
применяемых мате-
риалов, регистра-
цию недвижимости,
приобретение ла-
бораторного обо-
рудования, авто-
машин, химикатов,
пробирок, оргтех-
ники, компьюте-
ров, мебели,
запасных частей,
приобретение ли-
цензионных про-
дуктов и прочих
комплектующих на
конкурсной основе
в соответствии с
договорами
поставок.
в
тече-
ние
года
Министер-
ство
транспорта
и комму-
никаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: обеспечение качества дорожно-строительных и ремонтных работ и применяемых дорожно-строительных материалов на вводимых в эксплуатацию реконструируемых участках протяженностью до 300 км и ремонтных работ протяженностью до 1 526 км, а так же на реконструируемых участках по переходящим проектам.
Конечный результат: обеспечение нормативного срока службы автомобильных дорог за счет повышения качества дорожно-строительных и ремонтных работ, а также качества применяемых дорожно-строительных материалов.
Финансово-экономическая эффективность: Затраты на 1 км автомобильных дорог республиканского значения для проведения контроля качества в среднем составит до 8 468 тенге.
Своевременность: постоянный контроль качества выполняемых дорожно-строительных и ремонтных работ в установленные сроки в соответствии с заключенными договорами.
Качество: в соответствии со строительными нормами и правилами (СНиП).
ПРИЛОЖЕНИЕ 175
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок"
на 2008 год

1. Құны : 667680 мың теңге (алты жүз алпыс жеті миллион алты жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының 9-бабы ; "Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 7-бабы ; "Авиабағыттарға субсидияларды жұмсау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 17 тамыздағы N 915 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 632 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының елордасы Астана қаласын Қазақстанның облыс орталықтарымен және ірі қалалармен әуе бойынша қосу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының облыс орталықтарын қосу орташа статистикалық тұтынушылар үшін әлеуметтік маңызы бар рейстер бойынша авиакөлік қызметтеріне қол жеткізілімдігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : орташа статистикалық тұтынушы үшін жүйелі ішкі авиатасымалдарға авиакөлік қызметтеріне қол жеткізілімдігін субсидиялау көлемін кезең-кезеңмен төмендетуге бағытталған икемді тариф жүйесін жүзеге асыру арқылы қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Жүйелі ішкі
авиатасы-
малдарды
субсидиялау
Қазақстан
Республикасының
Үкіметі бекіткен
Ережелерге сәйкес
ішкі авиабағыттар
бойынша тұрақты
авиатасымалдарды
субсидиялау:
Астана-Тараз-
Астана;
Астана-Семей-
Астана;
Астана-Жезқазған-
Астана;
Астана-Петропавл-
Астана;
Астана-Павлодар-
Астана;
Астана-Талдықорған
-Астана;
Астана-Қостанай-
Астана;
Қарағанды-Өскемен-
Қарағанды;
Қарағанды-Қызыл-
орда-Қарағанды.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : тікелей нәтиже: тұрақты авиатасымалдар:
Қазақстан Республикасының елордасы Астана қаласын Қазақстанның облыс орталықтарымен және ірі қалаларымен қосатын 7 авиабағыт бойынша;
облыс орталықтарын байланыстыратын 2 авиабағыт бойынша.
Түпкі нәтиже:
- ішкі бағыттарда тұрақты жолаушылар ағынын қамтамасыз ету және астананың облыс орталықтарымен байланысы бойынша ұшуларды орындаған кезде орташа өлшенген жолаушылар сыйымдылығын 65-70 пайызға дейін және облыс орталықтарының байланысы бойынша ұшуларды орындаған кезде 20-25 пайызға дейін ұлғайту;
- икемді тариф жүйесін жүзеге асыру есебінен ұшулар рентабельділікке жеткен кезде бағыттарды субсидияланатын рейстер тізімінен алып тастау.

1. Стоимость: 667680 тысяч тенге (шестьсот шестьдесят семь миллионов шестьсот восемьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 9 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан"; статья 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О государственном регулировании гражданской авиации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2002 года N 915 "Об утверждении Правил расходования субсидий на авиамаршруты"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 632 "Об утверждении Программы развития отрасли гражданской авиации Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: воздушное соединение столицы Республики Казахстан города Астана с областными центрами и крупными городами Казахстана, а также соединение областных центров Республики Казахстан, обеспечение доступности услуг авиатранспорта по социально-значимым рейсам для среднестатистических потребителей.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение доступности услуг авиатранспорта на регулярные внутренние авиаперевозки для среднестатистического потребителя, путем осуществления гибкой тарифной политики, направленной на поэтапное снижение объемов субсидирования и в дальнейшем переход на полную самоокупаемость.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Субсидиро-
вание
регулярных
внутренних
авиа-
перевозок
Субсидирование
регулярных
авиаперевозок по
внутренним
авиамаршрутам в
соответствии с
Правилами,
утвержденными
Правительством
Республики
Казахстан:
Астана-Тараз-
Астана;
Астана-Семей-
Астана;
Астана-Жезгазган-
Астана;
Астана-
Петропавловск-
Астана;
Астана- Костанай-
Астана;
Астана-Павлодар-
Астана;
Астана-Талды-
корган-Астана;
Караганда-
Оскемен-
Караганда;
Караганда-
Кызылорда-
Караганда.
в
тече-
ние
года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: прямой результат: обеспечение регулярных авиаперевозок по:
- 7 авиамаршрутам, соединяющим столицу Республики Казахстан города Астана с областными центрами и крупными городами Казахстана;
- 2 авиамаршрутам, соединяющим между собой областные центры.
конечный результат:
- обеспечение стабильного пассажиропотока на данных внутренних маршрутах и увеличение средневзвешенной пассажирозагрузки до 65-70 процентов при выполнении полетов по связи столицы с областными центрами и 20-25 процентов при выполнении полетов по связи областных центров;
- исключение маршрутов из перечня субсидируемых рейсов при достижении рентабельности полетов за счет проведения гибкой тарифной политики.

Қаржы-экономикалық нәтиже: жоспарлы сыйымдылық есебінен бір авиабағытқа субсидияның орташа жылдық көлемі астананың облыс орталықтарымен байланысы рейстерінде - 92,35 млн. теңгені және облысаралық орталықтар байланысы рейстерінде 10,58 млн.теңгені құрайды.
Уақтылығы: уәкілетті органдар бекіткен кестеге сәйкес 9 авиабағыт бойынша тұрақты рейстерді жүзеге асыру.
Сапасы: жолаушыларға қызмет көрсету ережесіне сәйкес сапалы қызмет көрсетуді қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
176-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Су көлігі инфрақұрылымын дамыту"
деген 020 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 176-қосымша алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
177-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Көлік және коммуникация саласындағы техникалық
регламенттер мен стандарттар әзірлеу" деген
021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 119008 мың теңге (бір жүз он тоғыз миллион сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңы ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2008 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 726 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы мемлекеттік көлік саясатының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы N 801 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : автожол және автомобиль саласы қызметінің тиімділігін арттыру; автокөлік қызметтер және автомобиль тасымалдарының қауіпсіздік сапасын арттыру үшін жағдай жасау; темір жол көлігі кәсіпорындары көрсететін қызметтер сапасын арттыру үшін жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : халықаралық талаптарға сәйкес автожол саласындағы ұлттық нормативті-техникалық құжаттарды (стандарттарды) және техникалық регламенттерді әзірлеу, қайта әзірлеу және жаңарту; автомобиль және темір жол көлігі саласындағы стандарттау жөніндегі стандарттар мен нормативтік құжаттар кешенін жасау.

финансово-экономическая эффективность: среднегодовой объем субсидирования на один авиамаршрут из расчета плановой загрузки составляет 92,35 млн. тенге - на рейсах связи столицы с областными центрами и 10,58 млн. тенге на рейсах связи межобластных центров.
своевременность: осуществления регулярных рейсов по 9 маршрутам в соответствии с расписанием утвержденным уполномоченным органом.
качество: обеспечение качественного обслуживания в соответствии с правилами обслуживания пассажиров.
ПРИЛОЖЕНИЕ 176
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Развитие инфраструктуры водного транспорта"
на 2008 год
Сноска. Приложение 176 исключено постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 177
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Разработка технических регламентов и стандартов в
области транспорта и коммуникаций"
на 2008 год
1. Стоимость: 119008 тысяч тенге (сто девятнадцать миллионов восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах"; Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2001 года N 726 "О Концепции развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2008 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 801 "Об одобрении Концепции государственной транспортной политики Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности функционирования автодорожной отрасли; создание условий для повышения качества автотранспортных услуг и безопасности автомобильных перевозок; создание условий для повышения качества услуг, оказываемых предприятиями железнодорожного транспорта.
5. Задачи бюджетной программы: разработка, переработка и совершенствование национальных нормативно-технических документов (стандартов), технических регламентов в автодорожной отрасли в соответствии с международными требованиями; создание комплекса стандартов и нормативных документов по стандартизации в области автомобильного и железнодорожного транспорта.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Көлік және
коммуника-
ция сала-
сындағы
техникалық
регламент-
тер мен
стандарттар
әзірлеу
1. Автожол
саласындағы 1
техникалық регла-
менті мен 11
стандартты әзір-
леу, қайта әзірлеу
және үйлестіру
бойынша қызметтер-
ді төлеу.
2. Автокөлік сала-
сындағы 17 стан-
дартты әзірлеу
жөніндегі қызмет-
терге ақы төлеу.
3. Темір жол
саласындағы 100
стандартты әзірлеу
жөніндегі қызмет-
терге ақы төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтижесі: автожол саласындағы 1 техникалық регламенті мен 11 стандартты әзірлеу, қайта әзірлеу және үйлестіру; автокөлік саласының 17 стандартын әзірлеу және бекіту; темір жол саласының 100 стандартын әзірлеу және бекіту.
Түпкі нәтижесі: жол салу мен жөндеу жұмыстарын сапасын арттыру, автомобиль жолдарын көліктік-пайдалану жай-күйін жақсарту және жол қозғалысы қауіпсіздігін арттыру; жүк жөнелтушілерге, жолаушыларға және автокөлік пен темір жол саласы кәсіпорындарының қызметін пайдаланатын басқа да пайдаланушыларға қызмет көрсету сапасын жақсарту үшін жағдайларды қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: бір тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізудің орташа құны 879,3 мың теңге және бір техникалық регламенті бойынша 6456 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес бір жылдың ішінде.
Сапасы: Жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету, автомобиль жолдарының және жасанды құрылыстардың ұзақтығын және сенімділігін арттыру; МемСТ талаптарына сәйкес болу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
178-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Көліктік бақылау бекеттерінің желілерін дамыту"
деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 221329 мың теңге (екі жүз жиырма бір миллион үш жүз жиырма тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясы туралы" 2006 жылғы 11 сәуірдегі N 86 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп өтуін реттейтін кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 қаңтардағы N 62 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінің және Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау посттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 ақпандағы N 238 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы N 1232 қаулысы ; "Бөлінбейтін ірі көлемді және ауыр салмақты жүктерді Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдауды ұйымдастыру және жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 51 қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Разработка
технических
регламентов и
стандартов в
области
транспорта и
коммуникаций
1. Оплата услуг по
разработке, пере-
работке и гармони-
зации 1 техничес-
кого регламента и
11 стандартов в
автодорожной
отрасли;
2. Оплата услуг по
разработке 17
стандартов в об-
ласти автомобиль-
ного транспорта;
3. Оплата услуг по
разработке 100
стандартов в
области
железнодорожного
транспорта.
В те-
чение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: разработка, переработка и гармонизация 1 технического регламента и 11 стандартов в автодорожной отрасли; разработка и утверждение 17 стандартов автотранспортной отрасли; разработка и утверждение 100 стандартов железнодорожной отрасли
Конечный результат: повышение качества дорожно-строительных и ремонтных работ, улучшение транспортно-эксплуатационного состояния автомобильных дорог и повышение безопасности дорожного движения; обеспечение условий для улучшения качества обслуживания грузоотправителей, пассажиров и других пользователей услуг предприятий автотранспортной и железнодорожной отрасли.
Финансово-экономическая эффективность: средние затраты на проведение разработки и переработке по одному стандарту ориентировочно составят 879,3 тыс. тенге и одному техническому регламенту 6456 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество: обеспечение безопасности дорожного движения, повышение долговечности и надежности автомобильных дорог и искусственных сооружений; соответствие требованиям ГОСТ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 178
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Развитие сети постов транспортного контроля"
на 2008 год
1. Стоимость: 221329 тысяч тенге (двести двадцать один миллион триста двадцать девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 апреля 2006 года N 86 "О Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2002 года N 62 "Некоторые вопросы, регламентирующие проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2004 года N 238 "Об утверждении Перечня пунктов пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан и постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года N 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2005 года N 51 "Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок неделимых крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : автомобиль тасымалдарының қауіпсіздігін сақтауды мемлекеттік
бақылау жүйесін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасы аумағында автокөлік құралдарының жүріп өтуін көліктік бақылау бекеттерін техникалық жарақтандыру жолымен мемлекеттік бақылау тиімділігін жоғарылату.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Көліктік
бақылау
бекеттері-
нің желіле-
рін дамыту
Жол төсемін
жайластыруды қоса,
көліктік бақылау
бекеттерін
стационарлық
таразы жабдығымен
жарақтандыру,
көлемдік шегін
анықтау, тексеру
шұңқырын, тоқта-
тылған автокөлік-
терді қоятын
орынмен жарақтан-
дыру, жобалық
құжатын әзірлеу,
авторлық және
техникалық қадаға-
лауды жүзеге
асыру, технология-
лық қамтамасыз
ету, жұмыс жобасы-
на мемлекеттік
сараптама жүргізу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: стационарлық таразы жабдығымен 6 көліктік бақылау бекеттерін техникалық жарақтандыру: "Қызылжар" (Астана қ.), "Атырау" (Атырау облысы), "Заречный" (Қарағанды облысы), "Ақжайық" (БҚО), "Қарабұтақ" (Ақтөбе облысы), "Шығанақ" (Жамбыл облысы).
Соңғы нәтиже: Автомобильмен тасымалдаушылардың заңнамамен белгіленген автокөлік құралдарының рұқсат етілген параметрлерін сақтауын қамтамасыз ету, жол төсеніштерінің сақталуын қамтамасыз ету, жол төсеніштерін жөндеуге шығындарды қысқарту және жарамдылық мерзімін ұзарту, автокөлік құралдарының қозғалыс қарқындылығын көбейту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жол төсеніштерін жөндеуге шығындарды қысқарту және жарамдылық мерзімін ұзарту, автокөлік құралдарының қозғалыс қарқындылығын көбейту.
Уақтылығы: жасасқан шарттарға сәйкес бір жыл ішінде.
Сапасы: Бар және жөндеудегі автомобиль жолдары мен құрылыстарын сақтауды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
179-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға
берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 028 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие системы государственного контроля за соблюдением безопасности автомобильных перевозок.
5. Задачи бюджетной программы: повышение эффективности государственного контроля за проездом автотранспортных средств по территории Республики Казахстан, путем технического оснащения постов транспортного контроля.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Развитие
сети постов
транспортного
контроля
Оснащение постов
транспортного
контроля стацио-
нарным весовым
оборудованием,
включая обустрой-
ство дорожного
полотна, установка
габаритной рамы,
смотровой ямы,
места для отстоя
автомашин, разра-
ботка проектно-
сметной документа-
ции, осуществление
авторского и тех-
нического надзора,
технологическое
сопровождение,
государственная
экспертиза
рабочего проекта.
В те-
чение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: техническое оснащение 6 постов транспортного контроля стационарным весовым оборудованием: "Кызыл Жар" (г.Астана), "Атырау" (Атырауская область), "Заречный" (Карагандинская область), "Акжайык" (Западно-Казахстанская область), "Карабутак" (Актюбинская область), "Шыганак" (Жамбылская область).
Конечный результат: обеспечение соблюдения автомобильными перевозчиками установленных законодательством допустимых параметров автотранспортных средств, обеспечение сохранности дорожного покрытия, сокращение расходов на ремонт и увеличение сроков годности дорожного покрытия, увеличение интенсивности движения автотранспортных средств.
Финансово-экономический результат: сокращение расходов на ремонт и увеличение сроков годности дорожного покрытия, увеличение интенсивности движения автотранспортных средств.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: обеспечение сохранности существующих и реконструируемых автомобильных дорог и сооружений.
ПРИЛОЖЕНИЕ 179
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
транспортной инфраструктуры"
на 2008 год

1. Құны : 92021772 мың теңге (тоқсан екі миллиард жиырма бір миллион жеті жүз жетпіс екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 ақпандағы N 1019 Жарлығы ; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы ; "Астана қаласының инженерлік инфрақұрылымын және жолдарын 2010 жылға дейін дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227 қаулысы ; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін автомобиль жолдарын қалпына келтіру және дамыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджетте-
ріне
көліктік
инфрақұры-
лымды
дамытуға
берілетін
нысаналы
даму
трансферт-
тері
Белгіленген
тәртіппен бекітіл-
ген жобалық-смета-
лық құжаттамаға
сәйкес мынадай
іс-шаралар
бойынша "2008
жылға арналған
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан
Республикасының
Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің сәйкес
сома шегінде
автомобиль жолда-
рын дамытуға
бағытталған
мақсатты транс-
ферттерді аудару:
Алматы қаласында
метрополитенін
салу (2004 жылғы
31 желтоқсандағы
N 7-588/2004;
2004 жылғы 5
қаңтардағы N
7-3/2004 мемлекет-
тік сараптаманың
қорытындысы);
Алматы қаласында
Сүйінбай даңғылы-
Пушкин көшесі-
Райымбек даңғылы
қиылысындағы
көліктік жол
айырым құрылысы;
Алматы қаласында
Абай даңғылы-
Жандосов көшесі-
Сатпаев даңғылы
қиылысындағы
көліктік жол
айырым құрылысы;
Алматы шығыс
айналма автожолын
салу;
Алматы қаласында
Рысқұлов -
Сейфуллин-Жансүгі-
ров көліктік жол
айырым құрылысын
салу;
Алматы қаласында
Рысқұлов-Бөкейха-
нов көліктік жол
айырым құрылысын
салу;
Алматы қаласында
Рысқұлов даңғылы
мен Кудерин
көшесінің қиылысында
көліктік жол
айырым құрылысын
салу;
Астана қаласында
М-3 жаңа көпірін
салу (мемлекеттік
сараптаманың 2004
жылғы 25
желтоқсандағы N

1. Стоимость: 92021772 тысячи тенге (девяноста два миллиарда двадцать один миллион семьсот семьдесят две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 1019 "О Государственной программе развития города Алматы на 2003-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств
5. Задачи бюджетной программы: восстановление и развитие сети автомобильных дорог, отвечающей современным требованиям
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
транспортной
инфраструк-
туры
Перечисление
целевых трансфер-
тов на развитие,
направленных на
развитие автомо-
бильных дорог в
пределах сумм,
согласно поста-
новлению Прави-
тельства Респуб-
лики Казахстан
"О реализации
Закона Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2008
год" в соответ-
ствии с утверж-
денной в установ-
ленном порядке
проектно-сметной
документацией на
мероприятия по:
строительству
первой очереди
метрополитена в
городе Алматы
(заключения
государственных
экспертиз от 31
декабря 2004 года
N 7-588/2004,
от 5 января
2004 года,
N 7-3/2004 г.);
строительству
транспортной раз-
вязки на пересе-
чении пр. Суюнбая
- ул. Пушкина -
пр. Райымбека в
городе Алматы;
строительству
транспортной раз-
вязки на пересе-
чении пр. Абая -
ул. Жандосова -
ул. Сатпаева в
городе Алматы;
строительству дороги "Восточная Объездная Алматинская Автодорога";
строительство транспортной развязки Рыскулова - Сейфуллина - Жансугурова в городе Алматы;
строительству транспортной развязки Рыскулова - Бокейханова в городе Алматы;
строительству транспортной развязки на пересечении проспекта Рыскулова и улицы Кудерина в городе Алматы;
строительству
моста М-3 в
городе Астане
(Заключение
государственной
экспертизы от 25
декабря 2004 года

2-721/04
қорытындысы);
Астана қаласында
N 19 көшеден
әуежайға дейін
Гастелло көшесін
салу;
Астана қаласында
Сарыарқа көшесінен
N 36 көшеге дейін
N 23 көшені салу
(қала құрылысы
кешендеріне және
Гастелло көшесіне)
(мемлекеттік
сараптаманың 2005
жылғы 21 маусымда-
ғы N 2-361/05
қорытындысы);
Астана қаласында
Есіл өзені арқылы
Қабанбай батыр
даңғылымен көпірді
қайта жаңарту
("Рамстор" СО-ның
ауданы);
Астана қаласында
Сарыарқа көшесінен
бастап Солтүстік
айналма жолдағы
көлік айрығына
дейінгі учаскеде
Бөгенбай даңғылын
қайта жаңарту. 3
учаске эстакаданың
басынан бастап
Угольная көшесінің
қиылысындағы екі
деңгейдегі көлік
айрығының соңына
дейін (мемлекеттік
сараптаманың 2006
жылғы 20 қарашада-
ғы N 2-618/06
қорытындысы);
Астана қаласында
N 19 және Гастелло
көшелерінің
қиылысында көлік
айрығын салу;
Астана қаласында
Күмісбеков
көшесінен бастап
Астана қаласының
солтүстік-батыс
айналымына дейінгі
учаскеде Тілендиев
даңғылын қайта
жаңарту;
Астана қаласында
Абай даңғылын
Ақбұлақ өзенінен
Оңтүстік Шығыс
шағын ауданына
дейін, Ақбұлақ
өзенінен N 12
көшеге дейінгі
учаскені қайта
жаңарту;
Астана қаласында
Республика даңғылы
- Бараев көшесі -
Тәшенов көшелері
қиылысында көлік
айырымын қайта
жаңарту;
Астана қаласында
Угольная, N 14, N
12 және Бейсекова
көшелерімен өтетін
магистральды жол
салу;
Астана қаласында
Мұңайтпасов
көшесінен бастап
Фабричная көшесіне
дейінгі учаскеде
Манас көшесін
қайта жаңарту;
Астана қаласындағы
N 1 жоспарлау
ауданының (N 19
көшесінің
оңтүстігіндегі)
инженерлік
желілері мен
жолдары N 19
көшеден бастап N
23 көшеге дейінгі
N 36 көше;
Астана қаласында
Абылай хан
даңғылынан
Махтумкули
көшесіне дейін
Мұстафин көшесін
салу;
Астана қаласында
Есіл өзенінің М-2
жаңа автожол
көпірінің құрылысы
(2005 жылғы 24
маусымдағы N
2-368/05 мемлекет-
тік сараптаманың
қорытындысы);
Астана қаласында
Сарыарқа көшесінің
N 4 көшеден N 23
көшеге дейін
учаскесін құрылы-
сын салу (2004
жылғы 29
желтоқсандағы N
2-741/04; 2005
жылғы 21 маусымда-
ғы N 2-361/05
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Астана қаласында
Мирзоян даңғылы-
нан Абылай хан
даңғылына дейін N
38 көшені салу;
Астана қаласында
Манас даңғылынан
университет қала-
шығына дейін N 41
көшені салу (мем-
лекеттік сарапта-
маның 2007 жылғы
3 желтоқсандағы N
23-393/07 қорытын-
дысы);
Астана қаласында
Манас даңғылынан
университет
қалашығына дейін N
42 көшені салу
(мемлекеттік
сараптаманың 2007
жылғы 26 желтоқ-
сандағы N 23-419
/07 қорытындысы);
Астана қаласында N 41 көшеден N 42 көшеге дейін N 39 көшені салу;
Астана қаласында N 23 көшеден N 27 көшеге дейін Сарыарқа көшесін салу (мемлекеттік сараптаманың 2007 жылғы 6 қарашадағы N 2-612/07 қорытындысы);
Астана қаласында
Комсомольский
кентінде жол салу;
Атырау қаласында
Жайық өзені арқылы
өтетін көпір
өткелін салу
жөніндегі жұмыс-
тарды жалғастыру
(мемлекеттік
сараптаманың 2006
жылғы 16 наурызда-

N 2-721/04);
строительству
улицы Гастелло от
улицы N 19 до
аэропорта в
городе Астане;
строительству
улицы N 23 от
улицы Сарыарка до
улицы N 36 (на
град, комплексы и
к улице Гастелло)
в городе Астане
(Заключение
государственной
экспертизы от 21
июня 2005 года
N 2-361/05);
реконструкции
моста по прос-
пекту Кабанбай-
батыра через реку
Ишим (район ТЦ
"Рамстор") в
городе Астане;
реконструкции
проспекта Боген-
бая на участке от
улицы Сары-Арка
до транспортной
развязки на
Северном объезде
в городе Астане.
3 участок от
начала эстакады
до конца
транспортной
развязки в двух
уровнях на пере-
сечении с улицей
Угольная (Заклю-
чение государ-
ственной экспер-
тизы от 20 ноября
2006 года
N 2-618/06);
строительству
транспортной раз-
вязки на пересе-
чении улиц N 19
и Гастелло в
городе Астане;
реконструкции
проспекта
Тлендиева на
участке от улицы
Кумисбекова до
Северо-западного
обхода города
Астаны;
реконструкции
проспекта Абая от
реки Акбулак до
микрорайона Юго-
Восток в городе
Астане, участок
от ручья Акбулак
до улицы N 12;
реконструкции
транспортной раз-
вязки на пересе-
чении проспекта
Республики-
улицы Бараева-
улицы Ташенова в
городе Астане;
строительству
магистральной
дороги, проходя-
щей по улицам
Угольной, N 14,
N 12 и Бейсековой
в городе Астане;
реконструкции
ул. Манаса на
участке от
ул. Мунайтпасова
до ул. Фабричная
в городе Астане;
инженерным сетям
и дорогам плани-
ровочного района
N 1 (южнее улицы
N 19) в городе
Астане ул. N 36
от ул. N 19 до
ул. N 23;
строительству
улицы Мустафина
от пр. Абылайхана
до улицы
Махтумкули в
городе Астане;
строительству
нового моста М-2
через реку Ишим
в городе Астане
(заключение
государственной
экспертизы от 24
июня 2005 года
N 2-368/05);
строительству
участка улицы
Сарыарка от улицы
N 4 до улицы N 23
в городе Астане
(заключения
государственных
экспертиз от 29
декабря 2004 года
N 2-741/04 и от
21 июня 2005 года
N 2-361/05);
строительству
улицы N 38 от
проспекта
Мирзояна до
проспекта
Абылай-хана в
городе Астане;
строительству
улицы N 41 от
проспекта Манаса
до университет-
ского городка в
городе Астане
(заключение
государственной
экспертизы от 3
декабря 2007 года
N 23-393/07);
строительству
улицы N 42 от
проспекта Манаса
до университет-
ского городка в
городе Астане
(заключение
государственной
экспертизы от 26
декабря 2007 года
N 23-419/07);
строительству
улицы N 39 от
улицы N 41 до
улицы N 42 в
городе Астане;
строительству
улицы Сарыарка
от улицы N 23 до
улицы N 27 в
городе Астане
(заключение
государственной
экспертизы от 6
ноября 2007 года
N 2-612/07);
строительству дорог в поселке Комсомольский в городе Астане;
продолжению работ
по строительству
мостового перехо-
да через реку
Урал в городе
Атырау (Заключе-
ние государствен-
ной экспертизы от
16 марта 2006

ғы N 2-128/06
қорытындысы);
Ақмола облысында
"Мәдениет-Мари-
новка" автожолына
шығатын "Петровка-
Каменка-Острогор-
ка" автомобиль
жолының учаскесін
қайта жаңарту
55-108 км;
Ақтөбе облысы
"Шұбарқұдық-Ойыл-
Қобда-Соль-Илецк"
автожолының
163-169 км
бөлігіндегі Ойыл
өзені арқылы
өтетін көпір
өткелін қайта
жаңарту;
Ақтөбе облысы
Хромтау қаласының
темір жол
станциясына кіре-
беріс автожолын
салу 0-5,95 км;
Алматы облысында
"Талдықорған-Те-
келі", автомобиль
жолын қайта
жаңарту 0-31 км;
Алматы облысында
"Сарыөзек-Қорғас-
Қоғалы-Көксу-
Қарабұлақ"
автожолды қайта
жаңарту, 0-122 км;
Атырау облысында
"Еркінқала
поселкісіне
кіреберіс"
облыстық маңыздағы
автомобиль жолын
қайта жаңарту,
0-11 км;
Атырау облысында
Шолақсай өзені
арқылы өтетін
көпірді қоса
алғанда
"Индер-Қарабау-
Миялы-Сағыз"
автожолын қайта
жаңарту 203-217
км;
Шығыс Қазақстан
облысында "Риддер
қаласының айналма
жолы автомобиль
жолын салу",
0-13,4 км;
Жамбыл облысында
"Қызтоған-обл.
шекарасы"
автомобиль жолын
салу, 0-10,5 км;
Батыс Қазақстан
облысында
Жымпиты-Қаратөбе
автожолын 55-72
км учаскесінде
қайта жаңарту;
Батыс Қазақстан
облысында
Жымпиты-Қаратөбе
автожолының 72-87
км учаскесінде
қайта жаңарту;
Қарағанды облысын-
да "Қарағанды-
Шахтинск-Есенгелді
-Шербаковский-
Ізенді-Жараспай-
Киевка автомобиль
жолын қайта жаңар-
ту, 165-255 км;
Қостанай облысында
"Ұзынкөл-Сарыкөл"
жалпы пайдаланым-
дағы автомобиль
жолын қайта
жаңарту, 0-79 км;
Қостанай облысында
"Федоровка-Ленин-
Вишневка" жалпы
пайдаланымдағы
автожолын қайта
жаңарту, 0-86 км;
Қостанай облысында
"Қойбағар-Қарасу-
Севостополь" жалпы
пайдаланымдағы
автомобиль жолын
қайта жаңарту,
0-63 км;
Қостанай облысында
"Қарасу Үлкен
Чураковка" жалпы
пайдаланымдағы
автомобиль жолын
қайта жаңарту,
0-114 км;
Қызылорда облысын-
да "Самара-
Шымкент-Қамыстыбас
-Аманөткел-Бөген
автомобиль жолын
қайта жаңарту,
10-68 км;
Маңғыстау облысын-
да "Форт
Шевченко-Таушик"
автомобиль жолын
салу, 30 км;
Маңғыстау облысын-
да "Қызылсай-Шопан
-Ата-Оғыланды"
автомобиль жолын
салу;
Павлодар облысында
"Панфилово-Бес-
төбе" автомобиль
жолын қайта
жаңарту 23-42 км;
Павлодар облысында
"Шербақты-Галкино-
Мақпал" автомобиль
жолын қайта
жаңарту, 32-54 км;
Солтүстік Қазақс-
тан облысында
"М-51-Петерфельд-
Архангелка-Ново-
каменка-А-16"
КТ-1 автожолын
қайта жаңарту,
0-31 км;
Оңтүстік Қазақстан
облысында
"Қаратөбе-Ғ.Мұрат-
баев" автомобиль
жолын қайта
жаңарту, 0-8 км;
Оңтүстік Қазақстан
облысында "Бозсу-
Құйған-Қияжол"
автомобиль жолын
қайта жаңарту,
0-8 км;
Оңтүстік Қазақстан
облысында Р/Д А-2
Қызыл-Сарқырама
ауылына кіреберіс
автомобиль жолын
қайта жаңарту,
0-8,6 км;
Оңтүстік Қазақстан
облысында ОК-52
"Қапланбек-Жібек
жолы" автомобиль
жолын қайта
жаңарту, 4-10,5
км;
Оңтүстік Қазақстан
облысында ОК-50
"Дербісек-Сарыағаш
шипажайы-Қанағат-
Арыншы" автомобиль
жолын қайта жаңар-

года N 2-128/06);
реконструкции
участка автодоро-
ги "Петровка-
Каменка-
Острогорка" с
выходом на
автодорогу
"Мариновка-
Мадениет", км 55-
108 в Акмолинской
области;
реконструкции
мостового перехо-
да через реку Уил
на участке 163-
169 км а/д
"Шубаркудук-Уил-
Кобда-Соль-Илецк"
в Актюбинской
области;
строительству
автодороги
"Подъезд к
железнодорожной
станции Хромтау",
км 0-5,95 в
Актюбинской
области;
реконструкции
автодороги
"Талдыкорган-
Текели" участок
км 0-31 в Алма-
тинской области;
реконструкции
автодороги
"Подъезд к
поселку Еркин
Кала Атырауской
области" 0-11 км
в Атырауской
области;
реконструкции
автодороги
"Индер-Карабау-
Миялы-Сагиз" 203-
317 км, включая
мост через реку
Шолаксай в Аты-
рауской области;
строительству а/д
"Объездная дорога
города Риддер"
0-13,4 км в
Восточно-
Казахстанской
области;
строительству
автодороги
"Кызтоган-граница
области", км 0-
10,5 в Жамбылской
области;
реконструкции
автодороги
"Жымпиты-
Каратобе" на
участке км 55-72
в Западно-
Казахстанской
области;
реконструкции
автодороги
"Жымпиты-
Каратобе" на
участке км 72-87
в Западно-
Казахстанской
области;
реконструкции
автодороги
"Караганды-
Шахтинск-
Есенгельды-
Щербаковский-
Изенды-Жараспай-
Киевка" 165-255
км в Карагандин-
ской области;
реконструкции
автодороги
"Узунколь-
Сарыколь" 0-79 км
в Костанайской
области;
реконструкции
автодороги
"Федоровка-
Ленино-Вишневое"
0-86 км в Коста-
найской области;
реконструкции
автодороги
"Койбагор-Карасу-
Севастопольский"
0-63 км в Коста-
найской области;
реконструкции
автодороги
"Карасу-Большая
Чураковка" 0-114
км в Костанайской
области;
реконструкции
автодороги
"Самара-Шымкент-
Камыстыбас-
Аманоткел-Бугень"
км 10-68 в
Кызылординской
области;
строительству
автодороги "Форт-
Шевченко-Таучик",
30 км Мангистау-
ской области;
строительству
автодороги
"Кызылсай-Шопан-
Ата-Огыланды"
Мангистауской
области;
реконструкции
автодороги
"Панфилово-
Бестобе", км 23-
42 в Павлодарской
области;
реконструкции
автодороги
"Шарбакты-
Галкино-Макпал",
км 32-54 в
Павлодарской
области;
реконструкции
автодороги КТ-1
"М-51-Петерфельд-
Архангелка-
Новокаменка-А-16"
0-31 км в Северо-
Казахстанской
области;
реконструкции
автодороги
"Каратобе-
Г. Муратбаев" км
0-8 в Южно-
Казахстанской
области;
реконструкции
автодороги
"Бозсу-Куйган-
Кия жол", км 0-8
в Южно-
Казахстанской
области;
реконструкции
автодороги Р/Д А
2 "Подъезд к с.
Кызыл Саркырама",
км 0-8,6 в Южно-
Казахстанской
области;
реконструкции
автодороги ОК 52
"Капланбек-Жибек
жолы" км 4-10,5 в
Южно-
Казахстанской
области;
реконструкции
автодороги ОК 50
"Дербисек-Курорт
Сарыагаш-Канагат-

ту, 41-56 км;
Оңтүстік Қазақстан
облысында
Оңтүстік Қазақстан
облысында темір
жол арқылы өтетін
жолөтпесі бар
"Арыс қаласының
айналымы"
автомобиль жолын
салу, 0-11 км;
Оңтүстік Қазақстан
облысында Байдыбек
ауданында
"Қошқарата-Кенсай-
Жамбыл облысы
шекарасы"
автокөлік жолының
құрылысы, км 0-15.
Жобалық-сметалық
жұмыстар жүргізу.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.12 N 579 , 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтижесі: жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарында жол-құрылыс және жобалық-сметалық жұмыстар жүргізу жұмыстарын жүргізу, Алматы қаласында метрополитен құрылысының бірінші кезегін салу бойынша орындалған жұмыстар көлемі.
Соңғы нәтижесі: автомобиль жолдарының желісін дамыту үшін объектілерді пайдалануға енгізу.
Уақтылығы: жұмыстарды жүргізу кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
180-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
""Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын ұстау"
деген 030 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 332568 мың теңге (үш жүз отыз екі миллион бес жүз алпыс сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын республикалық меншікке берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1202 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : "Transport tower" ғимаратына (бұдан әрі - Ғимарат) шаруашылық қызмет көрсету, мемлекеттік қызметкерлер үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлар жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : ғимаратқа техникалық және шаруашылық қызмет көрсету, жылумен, суық су, ыстық сумен қамтамасыз ету жүйелеріне профилактикалық жұмыстарын жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
030
"Transport
tower"
әкімшілік-
технология-
лық кешені
ғимаратын
ұстау
Ауданы 32294 шаршы
метр ғимаратты,
соның ішінде:
электр техникалық
жабдықтарды,
инженерлік желілер
мен коммуникация-
ларды, желдеткіш-
тің сору-шығару
жүйесін, өрт
қауіпсіздігін, өрт
сигналын беру мен
түтінді жоюды,
сыртқы және ішкі
желілері бар
автоматты телефон
станциясын ұстап
тұру, техникалық
қызмет көрсету
және жөндеу;
сыртқы инженерлік
желілерге қызмет
көрсету; қалалық
желілер қызметімен
қамтамасыз ету,
суық-жылумен
жабдықтау, ыстық
және суық сумен
жабдықтау жүйесі-
нің профилактика-
лық жұмыстарын
жүргізу канализа-
циялық желілерді
тазарту; лифтілер
жұмысы; Ғимаратты
күзету; Ішкі
үй-жайлары мен
ғимараттың қасбе-
тін, сондай-ақ
оған жапсарлас
аумақты таза
ұстау, Ғимаратты
санитарлық өңдеу,
аумақтан қоқыс
пен қарды әкету,
оны абаттандыру,
терезелерді,
алюкобонты,
витраждарды жуу,
және ғимараттың
қалыпты жұмыс
істеуін қамтамасыз
ету үшін басқа да
қажетті жұмыстар;
кіруді бейнебақы-
лау жүйесі,
конференция
залдарындағы дыбыс
күшейткіш жүйеле-
рі, көрсетілген
жүйелерді қосалқы
бөлшектермен және
шығыс материалда-
рымен қамтамасыз
ету; ғимаратты
күтіп ұстау бойын-
ша жабдықтаушы
функциясын орын-
дау, ғимаратқа
шаруашылық қызмет
көрсетуді қамтама-
сыз ету.
Қазандықтарға
қызмет көрсету үшін қосалқы
бөлшектер мен
шығыс материалдарын
сатып алу. Қызмет
көрсетушілердің
білімін жетілдіру,
қажетті әдебиетпен
қамтамасыз ету.
Қазандықтарды,
лифттерді, энерго-
жүйелерді тексеру-
ге қатысты
сұрақтарды шешу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік және
коммуни-
кация
министр-
лігі

Араншы", км 41-56
в Южно-
Казахстанской
области;
строительству
автомобильной
дороги"
Кошкарата-Кенсай-
граница Жамбыл-
ской области" в
районе Байдибек
0-15 км в Южно-
Казахстанской
области;
строительству
автодороги "Обход
города Арысь с
путепроводом
через железную
дорогу" 0-11 км
в Южно-
Казахстанской
области.
Проведение
проектно-
изыскательских
работ.
январь-
декабрь
Министер-
ство
транспорта
и комму-
никаций
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 12.06.2008 N 579 ; от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение дорожно-строительных и проектно-изыскательских работ на автомобильных дорогах местного значения, объем выполненных работ по строительству первой очереди метрополитена в городе Алматы.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для развития сети автомобильных дорог.
Своевременность: согласно графику производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительным нормам и правилам (СНиП).
ПРИЛОЖЕНИЕ 180
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
030 "Содержание здания административно-технологического
комплекса "Transport tower""
на 2008 год
1. Стоимость: 332568 тысяч тенге (триста тридцать два миллиона пятьсот шестьдесят восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1202 "О некоторых вопросах передачи здания административно-технологического комплекса "Transport tower" в республиканскую собственность".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования административно-технологического комплекса "Transport tower" (далее - Здание), создание необходимых трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих.
5. Задачи бюджетной программы: техническое и хозяйственное обслуживание, санитарная обработка, проведение профилактических работ системы хладо-теплоснабжения, горячего и холодного водоснабжения здания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Содержание
здания
администра-
тивно-техно-
логического
комплекса
"Transport
tower"
Содержание, техни-
ческое и хозяйст-
венное обслужива-
ние, текущий
ремонт Здания
32294 квадратных
метров, в том
числе:
электротехническо-
го оборудования,
инженерных сетей и
коммуникаций,
приточно-вытяжной
системы вентиля-
ции, пожарной
безопасности,
пожарной сигнали-
зации и дымоудале-
ния, работы лиф-
тов, автоматичес-
кой телефонной
станции с внешними
и внутренними
сетями.
Обслуживание
наружных инженер-
ных и коммуника-
ционных сетей.
Проведение профи-
лактических работ
системы хладо-
теплоснабжения,
горячего и холод-
ного водоснабже-
ния, а также про-
ведение ремонтных
пусконаладочных
работ и испытаний,
согласно правил
технической
эксплуатации
электроустановок
потребителей и
других РТМ (руко-
водящие техничес-
кие материалы)
экспортные и
лицензионные рабо-
ты инженерных
систем.
Содержание в чис-
тоте внутренних
помещений и фасада
Здания, а также
прилегающей к нему
территории.
Санитарная обра-
ботка Здания.
Вывоз мусора и
снега с террито-
рий, а также ее
озеленение и
благоустройство.
Мойка алюкобонда,
витражей. Другие
необходимые работы
для обеспечения
нормального
функционирования
здания, систем
доступа, видео-
наблюдения, систем
звукоусиления в
конференц-залах.
Обеспечение
указанных систем
запасными частями,
специальными
инструментами,
оборудования,
КИПов, аппаратуры
и расходными мате-
риалами; выполне-
ние снабженческих
функций по содер-
жанию Здания.
Приобретение запасных частей и расходных материалов для обслуживания котлов. Решение
вопросов касаю-
щихся проверки
энергосистем,
лифтов и котельни.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
транспорта
и комму-
никаций
Республики
Казахстан

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Мемлекеттік қызметті пайдаланушылар: мемлекеттік қызметкерлер.
Тікелей нәтижесі: ауданы 32294 шаршы метр ғимаратты күтіп ұстау, ғимараттың қалыпты жұмыс істеуін қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметкерлер үшін қажетті әлеуметтік-тұрмыстық жағдай жасау мақсатында ғимаратқа профилактикалық жөндеу жұмыстарын, инженерлік, санитарлық жұмыстарды, көгалдандыру мен абаттандыруды уақтылы жүргізу.
Соңғы нәтиже: ғимараттың үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметкерлер үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлар жасау.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: 1 шаршы метрге жұмсалатын орташа шығын 10298 теңгені құрайды.
Уақтылығы: жыл бойы.
Сапасы: техникалық нормаға сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
180-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 180-1-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Темір жол көлігінің инфрақұрылымын дамыту"
деген 031 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 97000 мың теңге (тоқсан жеті миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Өзен (Қазақстан) - Қызылқая - Берекет - Этрек (Түркіменстан) - Горган (Иран)" темір жол желісін жобалаудағы және салудағы ынтымақтастық туралы Иран Ислам Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі және Түркіменстан Үкіметі арасындағы келісімге қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 қарашадағы N 1140 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: темір жол желілерін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасының көлік-транзиттік әлеуетін одан әрі дамытуды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
Бағ-
дар-
лама-
ның
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама-
ның
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны (кіші
бағдарламаны) іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Темір жол
инфрақұры-
лымын
дамыту
"Өзен - Түркіменс-
танмен мемлекеттік
шекара" темір жол
желісін салуға
жобалау-сметалық
құжаттаманың
бірінші кезеңін
әзірлеу.
Мамыр-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ко-
ммуника-
ция мини-
стрлігі

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Получатели государственных услуг: государственные служащие.
Прямой результат: содержание Здания "Transport Tower" площадью 32294 кв. м., обеспечение нормального функционирования здания: своевременное проведение профилактических, ремонтных, инженерных, санитарных работ, озеленения, благоустройства с целью создания необходимых социально-бытовых условий государственным служащим.
Конечный результат: обеспечение функционирования Здания, создание необходимых трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих.
Финансово-экономическая эффективность: средние затраты на 1 кв. м составят 10298 тенге
Своевременность: в течение года.
Качество: в соответствии с техническими нормами.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 180-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 180-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
031 "Развитие инфраструктуры железнодорожного транспорта"
на 2008 год
1. Стоимость: 97000 тысяч тенге (девяносто семь миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 1140 "О подписании Соглашения между Правительством Исламской Республики Иран, Правительством Республики Казахстан и Правительством Туркменистана о сотрудничестве в проектировании и строительстве железнодорожной линии Узень (Казахстан) - Кызылкая - Берекет - Этрек (Туркменистан) - Горган (Иран)".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие сети железных дорог.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение дальнейшего развития транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Развитие
инфраструк-
туры желез-
нодорожного
транспорта
Разработка первого
этапа проектно-
сметной документа-
ции строительства
железнодорожной
линии "Узень -
государственная
граница с
Туркменистаном"
Май-
декабрь
Министер-
ство
транспорта
и комму-
никаций
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: "Өзен - Түркіменстанмен мемлекеттік шекара" темір жол желісін салуға жобалау-сметалық құжаттаманың бірінші кезеңін әзірлеу.
Соңғы нәтиже: Өзен (Қазақстан) - Қызылқая - Берекет - Этрек (Түркіменстан) - Горган (Иран) темір жол желісін 2011 жылғы желтоқсанда бір мезгілде пайдалануға енгізу.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Уақтылығы: жұмыс өндірісінің кестесіне және жасалған келісім-шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: разработка первого этапа проектно-сметной документации строительства железнодорожной линии "Узень - государственная граница с Туркменистаном"
Конечный результат: единовременный ввод железнодорожной линии Узень (Казахстан) - Кызылкая - Берекет - Этрек (Туркменистан) - Горган (Иран) в декабре 2011 года.
Финансово-экономический результат: сокращение сроков доставки грузов и пассажиров до места назначения; снижение себестоимости товаров за счет сокращения транспортно-составляющих затрат.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил.