Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің орталық аппараты "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 3 мамырдағы № 137 бұйрығы.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 17-бабы 4-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің орталық аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" 2016 жылғы 1 қарашадағы № 370н бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 3 мамырдағы
№ 137 бұйрығымен бекітілді
Республикасы Әділет министрлігінің "Б"корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын БІЛІКТІЛІК ТАЛАПТАРЫ
Ескерту. Біліктілік талаптарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - ҚР Әділет министрінің 11.08.2017 № 295н; 06.08.2018 № 279н (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Министрдің кеңесшісі С-3 санаты (5 бірлік), № 1-0-1, 1-0-2, 1-0-3, 1-0-4, 1-0-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (қаржы немесе экономика) саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және сараптау мәселелерін реттейтін заңнаманы білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілер жобаларының сапалы орындалуын қамтамасыз ету, құқықтық, ұйымдастырушылық және сот сараптамалық қызмет мәселелері бойынша ақпараттық - талдау қызметтерді жүзеге асыру, анықтамалық, ақпараттық және талдау материалдармен қамтамасыз ету, кеңестерді және мәжілістерді өткізуді дайындау, баяндама мен сөз сөйлеулерді дайындау. Министрлік басшысының басқа да тапсырмаларын орындау.
Министрдің режим жөніндегі көмекшісі
С-3 санаты (1 бірлік), №1-0-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және сараптау мәселелерін реттейтін заңнаманы білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құпиялық жұмыстардың және құжаттардың барлық түрін өткізген жағдайда құпиялық режимді және мемлекеттік құпияны сақтауды қамтамасыз ету шараларын әзірлеуге ұсыныстар енгізеді.
Құпиялық жұмыстарды және құжаттарды орындаушылардың үстінен бақылау жүргізу.
Министрлікте құпия режимінің қадағалануына талдау жүргізу.
Министрлікте ғимаратқа өткізуді және ішкі объектілік режимді қамтамасыз етуді ұйымдастыру шараларын әзірлеуге қатысады.
Басқа да министрлік басшысының тапсырмаларын орындау.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің директоры

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 3 мая 2017 года № 137.
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 ноября 2016 года № 370н "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 3 мая 2017 года
№ 137
Квалификационные требования
к категориям административных государственных должностей корпуса "Б"
Министерства юстиции Республики Казахстан
Сноска. Квалификационные требования с изменениями, внесенными приказами Министра юстиции РК от 11.08.2017 № 295н; от 06.08.2018 № 279н (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Советник Министра, категория С-3 (5 единицы), № 1-0-1, № 1-0-2, № 1-0-3, № 1-0-4, № 1-0-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права, либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина), либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно знание законодательства, регулирующего вопросы подготовки и экспертизы нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение качества подготовки нормативных правовых актов, осуществление правовой, организационной и информационно-аналитической деятельности, обеспечение справочными, информационными и аналитическими материалами в том числе по судебно-медицинской деятельности, организация и подготовка проведения совещаний и заседаний; подготовка докладов и выступлений. Исполнение иных поручений руководства Министерства.
Помощник Министра по режиму,
категория С-3 (1 единица), №1-0-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно знание законодательства, регулирующего вопросы подготовки и экспертизы нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Внесение предложений при разработке мероприятий по обеспечению режима секретности и защиты государственных секретов при проведении всех видов секретных работ. Участие в контроле за исполнителями секретных работ и документов.
Проведение анализа по соблюдению режима секретности в Министерстве. Участие в разработке мероприятий по организации обеспечения пропускного и внутри объектового режима в Министерстве. Исполнение иных поручений руководства Министерства.
Уполномоченный по этике
Категория С-3 (1 единица), № 1-0-8
Сноска. Квалификационные требования дополнены разделом в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 11.08.2017 № 295н.
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление, либо психология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153, "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно знание законодательства, регулирующего вопросы подготовки и экспертизы нормативных правовых актов в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Оказывает государственным служащим консультативную помощь по вопросам соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса; по поручению руководства Министерства, рассматривает обращения физических и юридических лиц по фактам нарушения норм служебной этики государственными служащими; содействует формированию культуры взаимоотношений, соответствующей общепринятым морально-этическим нормам в коллективе; осуществляет мониторинг и контроль за соблюдением норм служебной этики государственными служащими; в целях профилактики и недопущения нарушений законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса, а также формирования позитивного имиджа государственной службы взаимодействует с институтами гражданского общества и государственными органами; проводит с государственными служащими разъяснительную работу по вопросам соблюдения законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса; определяет проблемные вопросы, вносит предложения по совершенствованию работы в данном направлении; осуществляет иную деятельность в целях профилактики нарушений норм служебной этики.
Директор Департамента стратегического планирования

С-1 санаты (1 бірлік) №2-0-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, немесе журналистика) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология немесе аударма ісі)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын ұйымдастыру, департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын басқару, Министрліктің міндеттеріне сәйкес қызмет бағыттарын және департаменттің ағымдағы міндеттерін айқындау, Министрліктің, оның құрылымдық, аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының жұмысын ұйымдастыруды жетілдіру бойынша шаралар қабылдау, Министрлік басшылығының департамент директорына жүктеген өзге де қызметтерді жүзеге асыру.
Әділет органдарының мәселелері бойынша талдаулық, анықтамалық және ақпараттық құжаттарды Министрге дайындауды қамтамасыз ету, Министрлік қызметінің бағыттарындағы жұмыс жағдайы бойынша Министр және Министрлік басшыларын ұйымдастыру және талдау жағынан қамтамасыз ету.
Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты, Министрліктің басшыларымен және құрылымдық бөлімшелерінің басшыларымен байланысты қамтамасыз ету.
Стратегиялық жоспарлау департаменті директорының орынбасары
С-2 санаты (1 бірлік) №2-0-2
Өлшем
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, немесе журналистика) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология немесе аударма ісі)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

категория С–1 (1 единица) №2-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономике и бизнеса (экономика, либо журналистика), либо гуманитарные науки (филология либо переводческое дело)
Профессиональная
Компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организация работы департамента, руководство работой структурных подразделений департамента, определение направлений деятельности и текущих задач департамента в соответствии с задачами Министерства, принятие мер по совершенствованию организации работы Министерства, его структурных, территориальных подразделений и подведомственных организаций, осуществление иных функций, возложенных на директора департамента руководством Министерства.
Обеспечение подготовки для Министра аналитических, справочных и информационных материалов по вопросам деятельности органов юстиции, организационное и аналитическое обеспечение Министра и руководства Министерства о состоянии работы по направлениям деятельности Министерства.
Обеспечение взаимодействия с государственными органами в соответствии с компетенцией Департамента, обеспечение связи с руководством Министерства и руководителями других структурных подразделений.
Заместитель директора
Департамента стратегического планирования
категория С-2 (1 единица) №2-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономике и бизнеса (экономика, либо журналистика), либо гуманитарные науки (филология либо переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Жетекшілік ететін басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, жетекшілік ететін басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауды қамтамасыз ету.
Департамент құзыретіне сәйкес Министрліктің құрылымдық, аумақтық, ведомстволық бағынысты бөлімшелерімен және мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты қамтамасыз ету, Министрлік басшыларымен департамент директорының орынбасарына жүктелген басқа да функцияларды жүзеге асыру.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің
Үйлестіру және талдау жұмысы басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бiрлiк) №2-1-1
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Жоғары бiлiм: құқықтану
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Басқарма қызметiне басшылық ету. Бөлімше қызметкерлерінің функционалдық міндеттерін орындауын бақылау.
Басқарманың Министрліктің басқа құрылымдық, аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарымен әрекеттестігін үйлестіру.
Министрліктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің, сонымен қатар ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін жүйелі талдау және жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындау.
Құрылымдық бөлімшелермен бірге Министр өткізетін алқаларды, аппараттық кеңесті, кездесулерді ұйымдастыру, тиісті құжаттарды рәсімдеу кеңестердің хаттамасын жүргізу.
Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша, сондай-ақ Президент, Президент Әкімшілігі басшылығының, Премьер-Министр, Премьер-Министрдің орынбасарлары, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын, оның ішінде құпия тапсырмаларын орындау.
Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ оларды жылжыту туралы ұсыныс еңгізу.
Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылауды жүзеге асыру, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің
Үйлестіру және талдау жұмысы басқармасының бас сарапшысы

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за деятельностью сотрудников курируемых управлений, обеспечение соблюдения сотрудниками курируемых управлений исполнительской и трудовой дисциплины.
Обеспечение взаимодействия по курируемым направлениям деятельности со структурными, территориальными подразделениями, подведомственными организациями Министерства и государственными органами в соответствии с компетенцией департамента, осуществление иных функций, возложенных на заместителя директора департамента руководством Министерства.
Руководитель Управления координации и аналитической работы
Департамента стратегического планирования
категория С-3 (1 единица) №2-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Обеспечение деятельности Управления. Контроль за выполнением сотрудниками подразделения своих функциональных обязанностей.
Координация взаимодействия Управления с другими структурными, территориальными подразделениями и подведомственными организациями Министерства.
Анализ деятельности структурных и территориальных подразделений, а также подведомственных организаций Министерства и выработка предложений по их совершенствованию.
Организация проведения совместно со структурными подразделениями коллегий, аппаратных совещаний, встреч, проводимых Министром, оформление соответствующих материалов, ведение протоколов совещаний.
Исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, руководителей Канцелярии Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции управления, в том числе секретных.
Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении.
Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов.
Главный эксперт Управления координации и аналитической работы
Департамента стратегического планирования

С-4 санаты (2 бiрлiк) №2-1-2, №2-1-3
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Жоғары бiлiм: құқықтану
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Құрылымдық бөлімшелермен бірге Министр өткізетін алқаларды, аппараттық кеңесті, кездесулерді ұйымдастыруға, тиісті құжаттарды рәсімдей отырып, дайындықты қамтамасыз ету.
Құрылымдық бөлімшелермен бірге ҚР ПӘ және жоғары органдарға министрліктің қызметі туралы жинақталған есепті ақпаратты дайындау.
Құрылымдық бөлімшелермен бірге Әділет министрінің Қоғамдық кеңестің және халықтың алдындағы есебін ұйымдастыру.
Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша Президент, Президент Әкімшілігі басшылығының, Премьер-Министр, Премьер-Министрдің орынбасарлары, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын орындау.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің
Үйлестіру және талдау жұмысы басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (2 бiрлiк) №2-1-4, №2-1-5
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Жоғары бiлiм: құқықтану
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы. Мемлекеттік жоспарлау жүйесін реттейтін заңнаманы білуі.
Жұмыс тәжiрибесi

категория С-4 (2 единицы) №2-1-2, №2-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства, регулирующего систему государственного планирования. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организация проведения совместно со структурными подразделениями коллегий, аппаратных совещаний, встреч, проводимых Министром, оформление соответствующих материалов, ведение протоколов совещаний.
Подготовка совместно со структурными подразделениями сводной отчетной информации о деятельности министерства в АП РК и другие вышестоящие органы.
Организация совместно со структурными подразделениями отчета Министра юстиции перед Общественным советом и населением.
Исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, руководителей Канцелярии Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции управления.
Эксперт Управления координации и аналитической работы
Департамента стратегического планирования
С-5 (2 единицы) №2-1-4, №2-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание законодательства, регулирующего систему государственного планирования. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Құрылымдық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың ұсыныстарын талдау, жинау негізінде Әділет министрлігінің және оның алқасының жұмыс жоспарын қалыптастыру.
Құрылымдық бөлімшелермен бірге Министр өткізетін алқаларды, апараттық кеңесті, кездесулерді ұйымдастыруға, тиісті құжаттарды рәсімдей отырып, дайындықты қамтамасыз ету.
Құрылымдық бөлімшелермен бірге Әділет министрінің Қоғамдық кеңестің және халықтың алдындағы есебін ұйымдастыру.
Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша Президент, Президент Әкімшілігі басшылығының, Премьер-Министр, Премьер-Министрдің орынбасарлары, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын орындау.
Министрлік мұрағатына өткізгенге дейін құжаттардың тіркелуін, сақталуын қамтамасыз ету.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің
Стратегиялық жоспарлау басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бiрлiк) №2-2-1
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Жоғары бiлiм: құқықтану немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика)
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мемлекеттік жоспарлау жүйесін реттейтін заңнаманы білуі. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Басқарма қызметiне басшылық ету.
Бөлімше қызметкерлерінің функционалдық міндеттерін орындауды бақылау.
Басқарманың Министрліктің басқа құрылымдық, аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарымен әрекеттестігін үйлестіру.
ҚР мемлекеттік жоспарлау жүйесінде Министрліктің қатысуын қамтамасыз ету.
Құрылымдық және аумақтық бөлімшелер, сонымен қатар, ведомстволық бағынысты ұйымдармен ҚР мемлекеттік жоспарлау жүйесіне қатысты құжаттарды орындау бойынша қызметті үйлестіру.
Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша Президент, Президент Әкімшілігі басшылығының, Премьер-Министр, Премьер-Министрдің орынбасарлары, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын, оның ішінде құпия тапсырмаларын орындау.
Министрліктің стратегиялық жоспарлау саласындағы саясатты қалыптастыруға қатысу.
Министрліктің Стратегиялық жоспарын жасау және түзетулер енгізу.
Министрліктің Стратегиялық жоспары бойынша есепті қалыптастыру.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің
Стратегиялық жоспарлау басқармасының бас сарапшысы

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Формирование плана работы Министерства юстиции и его коллегии на основе сбора, анализа предложений структурных подразделений и подведомственных организаций.
Организация проведения совместно со структурными подразделениями коллегий, аппаратных совещаний, встреч, проводимых Министром, оформление соответствующих материалов, ведение протоколов совещаний.
Организация совместно со структурными подразделениями отчета Министра юстиции перед Общественным советом и населением.
Исполнение поручений Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, руководителей Канцелярии Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции управления.
Учет, хранение и обеспечение сохранности документов до передачи их на хранение в архив Министерства.
Руководитель Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования
категория С-3 (1 единица) №2-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства, регулирующего систему государственного планирования. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Обеспечение деятельности Управления. Контроль за выполнением сотрудниками подразделения своих функциональных обязанностей.
Координация взаимодействия Управления с другими структурными, территориальными подразделениями и подведомственными организациями Министерства.
Обеспечение участия Министерства в системе государственного планирования РК.
Координация деятельности структурных и территориальных подразделений, а также подведомственных организаций по исполнению документов системы государственного планирования РК.
Исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, руководителей Канцелярии Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции управления, в том числе секретных.
Участие в формировании политики в области стратегического планирования Министерства.
Разработка и корректировка Стратегического плана Министерства.
Формирование отчетов по реализации Стратегического плана Министерства.
Главный эксперт Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования

С-4 санаты (2 бiрлiк) №2-2-2, №2-2-3
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Жоғары бiлiм: құқықтану немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика)
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік жоспарлау жүйесін реттейтін заңнаманы білуі. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
ҚР мемлекеттік жоспарлау жүйесінде Министрліктің қатысуын қамтамасыз ету;
құрылымдық және аумақтық бөлімшелер, сонымен қатар, ведомстволық бағынысты ұйымдармен ҚР мемлекеттік жоспарлау жүйесіне қатысты құжаттарды орындау бойынша қызметті үйлестіру;
Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша Президент, Президент Әкімшілігі басшылығының, Премьер-Министр, Премьер-Министрдің орынбасарлары, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын орындау.
Министрліктің Стратегиялық жоспарын жасау және түзетулер енгізу;
Министрліктің Стратегиялық жоспары бойынша есепті қалыптастыру.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің
Стратегиялық жоспарлау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (1 бiрлiк) №2-2-4
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Жоғары бiлiм: құқықтану немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика).
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасы конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мемлекеттік жоспарлау жүйесін реттейтін заңнаманы білуі. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы.
Жұмыс тәжiрибесi

категория С-4 (2 единицы) №2-2-2, №2-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Знание законодательства, регулирующего систему государственного планирования. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Обеспечение участия Министерства в системе государственного планирования РК; Координация деятельности структурных и территориальных подразделений, а также подведомственных организаций по исполнению документов системы государственного планирования РК;
Исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, руководителей Канцелярии Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции управления.
Разработка и корректировка Стратегического плана Министерства;
Формирование отчетов по реализации Стратегического плана Министерства.
Эксперт Управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования
категория С-5 (1 единица) №2-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономике и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Желательно знание законодательства, регулирующего систему государственного планирования. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
ҚР мемлекеттік жоспарлау жүйесінде Министрліктің қатысуын қамтамасыз ету;
құрылымдық және аумақтық бөлімшелер, сонымен қатар, ведомстволық бағынысты ұйымдармен ҚР мемлекеттік жоспарлау жүйесіне қатысты құжаттарды орындау бойынша қызметті үйлестіру;
Министрліктің Стратегиялық жоспарын жасау және түзетулер енгізу;
Министрліктің Стратегиялық жоспары бойынша есепті қалыптастыру.
Министрлік мұрағатына өткізгенге дейін құжаттардың тіркелуін, сақталуын қамтамасыз ету.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің
Баспасөз қызметі басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) №2-3-1
Ескерту. Бөлімнің атауы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 11.08.2017 № 295н бұйрығымен.
Өлшем
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (журналистика) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология немесе аударма ісі)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы"" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау. Басқарма қызметін жоспарлау.
Баспасөз қызметі саласындағы жұмыстардың тәжірибесін талдау және олардың қызметтерін жетілдіру жөніндегі шараларды әзірлеу.
Министрліктің басшылығы қабылдаған шешімдер мен іс-әрекеттермен байланысты қоғамдық пікірлердің өзгеруі туралы Министрліктің басшылығын хабардар ету мақсатында бұқаралық ақпарат құралдарының материалдарының мониторингі және талдау.
Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша, құпияларды қоса отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігі басшылығының, Премьер-Министрдің, оның орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесі басшысы мен оның орынбасарларының тапсырмаларын орындауды ұйымдастыру.
Баспасөз қызметінің жұмысы мәселелері бойынша аумақтық әділет органдарымен өзара іс-қимыл жүргізуді қамтамасыз ету.
Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың жылжытуы туралы ұсыныс еңгізу.
Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылауды жүзеге асыру, олардың атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Обеспечение участия Министерства в системе государственного планирования РК; Координация деятельности структурных и территориальных подразделений, а также подведомственных организаций по исполнению документов системы государственного планирования РК;
Разработка и корректировка Стратегического плана Министерства;
Формирование отчетов по реализации Стратегического плана Министерства.
Учет, хранение и обеспечение сохранности документов до передачи их на хранение в архив Министерства.
Руководитель Управления пресс-службы Департамента стратегического планирования категория С-3 (1 единица) №2-3-1
Сноска. Наименование раздела в редакции приказа Министра юстиции РК от 11.08.2017 № 295н.
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономике и бизнеса (журналистика), либо гуманитарные науки (филология либо переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением. Планирование деятельности управления.
Анализ практики работы в сфере пресс-службы и выработка мер по совершенствованию деятельности.
Мониторинг и анализ материалов средств массовой информации в целях информирования руководства Министерства об основных тенденциях в освещении деятельности Министерства в средствах массовой информации, об изменении общественного мнения в связи с решениями и действиями, принятыми руководством Министерства.
Организация исполнения поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и его заместителей по вопросам, отнесенным к компетенции Департамента, в том числе секретных.
Обеспечение взаимодействия с территориальными органами юстиции по вопросам работы пресс-службы.
Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении.
Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, соблюдением ими исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистам.

Баспасөз қызметі басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (2 бірлік) №2-3-2, №2-3-3
Ескерту. Бөлімнің атауы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 11.08.2017 № 295н бұйрығымен.
Өлшем
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (журналистика) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология немесе аударма ісі)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Министрлік Медиа-жоспарын әзірлеу және іске асырылуына мониторинг жүргізу, өзге билік органдарының және ұйымдардың баспасөз қызметтерімен жедел ақпарат алмастыруды ұйымдастыру.
Министрлік қызметі туралы қоғамды ақпараттандыру мәселесі бойынша жұмысты үйлестіру және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау.
Бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерімен брифингтерді ұйымдастыру.
Баспасөз-конференцияларды, Министрдің, министрлік басшылығының, сарапшыларының, басқа лауазымды тұлғалардың сұхбаттарын дайындау мен өткізу. "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заң нормаларына сәйкес бұқаралық ақпарат құралдарының сұрау салуына жедел ден қою.
Бұқаралық ақпарат құралдарында Министрліктің, оның басшылығының ағымдағы қызметі туралы жедел ақпараттарды дайындау және тарату (анонстар, баспасөз хабарламалар, комментарийлер, сарапшы пікірлері).
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл арқылы Министрлік басшылығының бұқаралық ақпарат құралдарында сұхбат, тікелей эфирлер, сөз сөйлеулерді дайындау.
Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша, құпияларды қоса отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігі басшылығының, Премьер-Министрдің, оның орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесі басшысы мен оның орынбасарларының тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету.
Министрдің блогына және Министрліктің сайтына келіп түскен азаматтардың шағымдарын құрылымдық бөлімдермен қарастыруды ұйымдастыру.
Стратегиялық жоспарлау департаментінің

Главный эксперт Управления пресс-службы Департамента стратегического планирования категория С-4 (2 единицы) №2-3-2, №2-3-3
Сноска. Наименование раздела в редакции приказа Министра юстиции РК от 11.08.2017 № 295н.
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономике и бизнеса (журналистика), либо гуманитарные науки (филология либо переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Разработка и мониторинг реализации Медиа-плана Министерства, организация обмена оперативной информацией с пресс-службами других государственных органов и организации.
Координация работы и взаимодействие со средствами массовой информации по вопросам информирования общества о деятельности Министерства.
Организация брифингов с представителями средств массовой информации.
Подготовка и проведение пресс-конференций, интервью Министра, руководства министерства, экспертов, других должностных лиц.
Подготовка и распространение в средствах массовой информации
оперативных материалов о текущей деятельности министерства, его руководства (анонсов, пресс-релизов, заявлений, комментариев, экспертных мнений). Оперативное реагирование на запросы средств массовой информации в соответствии с нормами Закона "О средствах массовой информации".
Во взаимодействии со структурными подразделениями Министерства подготовка интервью, прямых эфиров, выступлений руководства Министерства в средствах массовой информации.
Обеспечение исполнения поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и его заместителей по вопросам, отнесенным к компетенции Управления, в том числе секретных.
Обеспечение рассмотрения обращений граждан, поступающих на блог Министра и сайт Министерства структурными подразделениями.

Баспасөз қызметі басқармасының сарапшысы С-5 санаты (1 бірлік) №2-3-4
Ескерту. Бөлімнің атауы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 11.08.2017 № 295н бұйрығымен.
Өлшем
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (журналистика) немесе гуманитарлық ғылымдар (филология немесе аударма ісі)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерімен брифингтер ұйымдастыру.
Бұқаралық ақпарат құралдарында Министрліктің, оның басшылығының ағымдағы қызметі туралы жедел ақпараттарды дайындау және тарату (анонстар, баспасөз хабарламалар, комментарийлер, сарапшы пікірлері).
Ведомстволық сайттың жұмысын қамтамасыз ету, оның уақтылы және сапалы ақпаратпен толтырылуына бақылауды жүзеге асыру. Министрдің блог-платформасының жұмысын қамтамасыз ету (шолу ақпаратын дайындау).
Министрдің блогына және Министрліктің сайтына келіп түскен азаматтардың шағымдарын құрылымдық бөлімдермен қарастыруды ұйымдастыру.
Министрлік мұрағатына өткізгенге дейін құжаттардың тіркелуін, сақталуын қамтамасыз ету.
Заңнама Заңнама департаментінің директоры С-1 санаты (1 бірлік), № 3-0-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Эксперт Управления пресс-службы Департамента стратегического планирования категория С-5 (1 единица), №2-3-4
Сноска. Наименование раздела в редакции приказа Министра юстиции РК от 11.08.2017 № 295н.
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (журналистика), либо гуманитарные науки (филология либо переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организация брифингов с представителями средств массовой информации.
Подготовка и распространение в средствах массовой информации оперативных материалов о текущей деятельности министерства, его руководства (анонсов, пресс-релизов, заявлений, комментариев, экспертных мнений).
Обеспечение работы ведомственного сайта, осуществление контроля за его своевременным и качественным информационным наполнением.
Обеспечение работы блог-платформы Министра (подготовка обзорной информации).
Обеспечение рассмотрения обращений граждан, поступающих на блог Министра и сайт Министерства структурными подразделениями.
Учет, хранение и обеспечение сохранности документов до передачи их на хранение в архив Министерства.
Директор Департамента законодательства категория С-1 (1 единица), № 3-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын ұйымдастыру және өзіне жүктелген міндеттерді және функцияларды жүзеге асыру үшін дербес жауапты болады; Министрлік бойынша үлкен, маңызды, қажетті іс-шараларда ұйымдастыру дайындыққа қатысу; Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, Әділет Министрлік басшылығының бақылаудағы қиын тапсырмаларды орындау; уақтылы және сапалы жоғары тұрған органдардың тапсырмаларды орындауына бақылау (Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрдің Кеңсесі), Министрдің, Министірдің орынбасары-министрдің, Жауапты хатшының тапсырмаларды қамтамасыз ету; Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету; Департамент құзыреті бойынша Министрге ұсыныстар енгізу, Департамент қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу; Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты қамтамасыз ету; Министрдің және Жауапты хатшыға кадр мәселесі бойынша ұсыныстар енгізу; және басқа да тапсырмаларды Министрлік басшылығымен орындау жүзеге асыру; заң жобалардың қызметін үйлестіру, заң жобалардың сараптама, заңнаманы жүйелеу, Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігіне түскен келісімге заң актілерін жобаларын қарастыру және әзірлеу.
Заңнама департаменті директорының орынбасары С-2 санаты (3 бірлік) № 3-0-2, № 3-0-3, № 3-0-4
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует работу Департамента; участвует в организационной подготовке наиболее крупных, значительных мероприятий по Министерству; выполняет сложные контрольные поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, руководства Министерства юстиции; осуществляет контроль за своевременным и качественным исполнением поручений вышестоящих органов (Администрация Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан), поручений Министра и Заместителей -Министра, Ответственного секретаря; осуществляет контроль за соблюдением работниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; вносит предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников, а также назначении, освобождении от должности и перемещении внутри Департамента; взаимодействует с юридическими службами центральных исполнительных органов Республики Казахстан и других государственных органов и организаций; вносит на рассмотрение Министру и Ответственному секретарю предложения по кадровым вопросам; осуществляет иные полномочия по поручению руководства Министерства; осуществляет комплекс работ, связанных с координацией законопроектной деятельности, экспертизой законопроектов, систематизацией законодательства, разработкой проектов законодательных актов, рассмотрением проекта законодательных актов, поступающих в Министерство юстиции Республики Казахстан на согласование.
Заместитель директора Департамента законодательства категория С-2 (3 единицы) № 3-0-2, № 3-0-3, № 3-0-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын ұйымдастыру және өзіне жүктелген міндеттерді және функцияларды жүзеге асыру үшін дербес жауапты болады; Министрлік бойынша үлкен, маңызды, қажетті іс-шараларда ұйымдастыру дайындыққа қатысу; Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, Әділет Министрлік басшылығының бақылаудағы қиын тапсырмаларды орындау; жетекшілік ететін басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, жетекшілік ететін басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету; заң жобалардың сараптама, заңнаманы жүйелеу, Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігіне түскен келісімге заң актілерін жобаларын қарастыру және әзірлеу; және басқа да Директордың және Министрлік басшылығын тапсырмаларын орындау; бірін бірі алмастыруын.
Заңнама департаментінің Жобалық жұмыс басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 3-1-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует работу Департамента и несет персональную ответственность за возложенные на него задачи и функции; осуществляет контроль за качественным и своевременным исполнением поручений руководства Министерства, директора Департамента; выполняет сложные контрольные поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, руководства Министерства юстиции; распределяет объем работы между работниками Департамента в зависимости от их функциональных обязанностей и нагрузки; вносит на рассмотрение руководства предложения по улучшению работы Департамента; инициирует внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на работников управления, а также о назначении на должность, освобождении от должности и перемещении работников внутри Департамента; осуществляет контроль и планирование работы сотрудников Департамента; обеспечивает соблюдение сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины; осуществляет комплекс работ, связанных с экспертизой законопроектов, систематизацией законодательства, разработкой проектов законодательных актов, осуществляет иные полномочия по поручению директора Департамента и руководства Министерства; взаимозаменяемость: в случае отсутствия, его обязанности исполняет руководитель управления.
Руководитель управления проектной работы Департамента законодательства категория С-3 (1 единица) № 3-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және жұмыстарын жоспарлау. Заң жобаларын сапалы және уақтылы әзірлеуді қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Министрлік және Департамент басшылығы тапсырмаларының сапалы және уақтылы орындалуын қадағалау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығына сарапшының функционалдық міндеттері бойынша ұсыныстар енгізу. Орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету. Басшылықтың Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады.
Заңнама департаментінің Жобалық жұмыс басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (3 бірлік) № 3-1-2, № 3-1-3, № 3-1-4
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" "Әділет органдары туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует и осуществляет контроль и планирование работы сотрудников управления. Обеспечивает своевременную и качественную разработку законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Осуществляет контроль за качеством и своевременным исполнением поручений руководства Департамента и Министерства. Вносит руководству Департамента предложения по функциональным обязанностям экспертов. Обеспечивает исполнительскую и трудовую дисциплину. Рассматривает наиболее сложные поручения руководства, Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан.
Главный эксперт управления проектной работы Департамента законодательства категория С-4 (3 единицы) № 3-1-2, № 3-1-3, № 3-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Заң жобаларын әзірлеуді және келісуді мүдделі органдармен қарым-қатынасты жүзеге асырады, оларды одан әрі Үкіметпен, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігімен келісімді үйлестіру. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының өте қиын және өзге де тапсырмаларын орындайды.
Заңнама департаментінің Жобалық жұмыс басқармасының сарапшысы С-5 санаты (1 бірлік) № 3-1-5
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Заң жобалау жұмыстарының мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты жүзеге асырады. Заң жобаларын мүдделі органдармен әзірлеуге және келісуге қатысу, оларды одан әрі Үкіметпен, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігімен келісімді үйлестіру. Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының шараларын орындайды. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет разработку и согласование законопроектов с заинтересованными органами, их дальнейшее сопровождение при согласовании с Правительством и Администрации Президента. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан. Исполняет наиболее сложные и иные поручения Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента.
Эксперт управления проектной работы Департамента законодательства категория С-5 (1 единицы) № 3-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет взаимодействие с государственными органами по вопросам законопроектной работы. Участвует в разработке и согласовании законопроектов с заинтересованными органами, а также при дальнейшем сопровождение и согласовании с Правительством и Администрации Президента. Исполняет мероприятия Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения, поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан.

Заңнама департаментінің Талдау жұмысы басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 3-2-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және жұмыстарын жоспарлау, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмаларын уақытында және сапалы орындалуын бақылау. Министрліктің және Департаменттің басшылығына норма шығармашылығы қызметін жетілдіру бойынша құқықтық қамтамасыз ету сапасын арттыру, норма шығару саласындағы талдаулық және іргелі зерттеулерге мұқтаж басым мәселелері бойынша ұсыныстар енгізеді. Орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету.
Басшылықтың, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының тапсырмасы бойынша заң жобаларын әзірлеуді жүзеге асыру. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу.

Руководитель управления аналитической работы Департамента законодательства категория С-3 (1 единица) № 3-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует и осуществляет контроль и планирование работы сотрудников управления, осуществляет контроль за качеством и своевременным исполнением поручений руководства Департамента и Министерства. Вносит руководству Департамента и Министерства предложения по приоритетным вопросам, нуждающимся в аналитических и фундаментальных исследованиях в сфере нормотворчества, повышения качества правового обеспечения, по совершенствованию нормотворческой деятельности. Обеспечивает исполнительскую и трудовую дисциплину. Рассматривает наиболее сложные поручения руководства, Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан. По поручению руководства Министерства юстиции Республики Казахстан осуществляет разработку законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан.

Заңнама департаментінің Талдау жұмысы басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (2 бірлік) № 3-2-2, № 3-2-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады, заңнама сапасын арттыру тұрғысында талдау жүргізеді. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының тапсырмасы бойынша заң жобаларын әзірлеуді жүзеге асыру. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау.
Заңнама департаментінің Талдау жұмысы басқармасының сарапшысы С-5 санаты (2 бірлік) № 3-2-4, № 3-2-5
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Главный эксперт аналитической работы Департамента законодательства категория С-4 (2 единицы) № 3-2-2, № 3-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права
Профессиональная компетентность
Знание Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполняет наиболее сложные и иные поручения Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента, проводит анализ на предмет повышения качества законодательства. По поручению руководства Министерства юстиции Республики Казахстан осуществляет разработку и согласование законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения, поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан.
Эксперт аналитической работы Департамента законодательства категория С-5 (2 единицы) № 3-2-4, № 3-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындайды. Заңнама сапасын арттыру тұрғысында талдау жүргізуде қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау.
Заңнама департаментінің Әкімшілік заңнама басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 3-3-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және жұмыстарын жоспарлау, заң жобаларын саралау және келісу, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмаларының сапалы және уақтылы орындалуын қадағалау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығына сарапшының функционалдық міндеттері бойынша ұсыныстар енгізу. Орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету. Басшылықтың Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының тапсырмасы бойынша заң жобаларын әзірлеуді жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполняет поручения Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента. Участвует в проведении анализа на предмет повышения качества законодательства. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан.
Руководитель управления административного законодательства Департамента законодательства категория С-3 (1 единица) № 3-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства,
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует и осуществляет контроль и планирование работы сотрудников управления, осуществляет рассмотрение, экспертизу и согласование законопроектов, осуществляет контроль за качеством и своевременным исполнением поручений руководства Департамента и Министерства. Вносит руководству Департамента предложения по функциональным обязанностям экспертов. Обеспечивает исполнительскую и трудовую дисциплину. Рассматривает наиболее сложные поручения руководства, Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. По поручению руководства Министерства юстиции Республики Казахстан осуществляет разработку законопроектов.

Заңнама департаментінің Әкімшілік заңнама басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (5 бірлік) № 3-3-2, № 3-3-3, № 3-3-4, № 3-3-5, № 3-3-6
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Заң жобаларын қарау, саралау және келісуді жүзеге асырады. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының өте қиын және өзге де тапсырмаларын орындайды.
Заңнама департаментінің Әкімшілік заңнама басқармасының сарапшысы С-5 санаты (4 бірлік) № 3-3-7, № 3-3-8, № 3-3-9, № 3-3-10
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Главный эксперт управления административного законодательства Департамента законодательства категория С-4 (5 единицы) № 3-3-2, № 3-3-3, № 3-3-4, № 3-3-5, № 3-3-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет рассмотрение, экспертизу и согласование законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан. Исполняет наиболее сложные и иные поручения Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента.
Эксперт управления административного законодательства Департамента законодательства категория С-5 (4 единицы) № 3-3-7, № 3-3-8, № 3-3-9, № 3-3-10
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Заң жобаларын қарау, саралау және келісуді жүзеге асырады. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындайды.
Заңнама департаментінің Шаруашылық заңнама басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 3-4-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және жұмыстарын жоспарлау, заң жобаларын саралау және келісу, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмаларының сапалы және уақтылы орындалуын қадағалау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығына сарапшының функционалдық міндеттері бойынша ұсыныстар енгізу. Орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету. Басшылықтың Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет рассмотрение, экспертизу и согласование законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан. Исполняет поручения Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента.
Руководитель управления хозяйственного законодательства Департамента законодательства категория С-3 (1 единица) № 3-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует, осуществляет контроль и планирование работы сотрудников управления, осуществляет рассмотрение, экспертизу и согласование законопроектов, осуществляет контроль за качеством и своевременным исполнением поручений руководства Департамента и Министерства. Вносит руководству Департамента предложения по функциональным обязанностям экспертов. Обеспечивает исполнительскую и трудовую дисциплину. Рассматривает наиболее сложные поручения руководства, Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Заң жобаларын қарау, саралау және келісуді жүзеге асырады. Қазақстан Республикасы Парламентінде қарастырылып жатқан заң жобалары бойынша жұмыс тобы отырысына қатысу. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалына және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындайды.
Заңнама департаментінің Үйлестіру және қосалқы жұмыс басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 3-5-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және жұмыстарын жоспарлау, заң жобаларын саралау және келісу, жоғары тұрған мемлекеттік органдар тапсырмаларының сапалы және уақтылы орындалуын өз құзыреті шегінде қадағалау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығына сарапшының функционалдық міндеттері бойынша ұсыныстар енгізу. Орындаушылық және еңбек тәртібін қамтамасыз ету. Басшылықтың, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады. Заң жобалау қызметі бойынша ведомствоаралық комиссия отырысын ұйымдастырады және өткізуді қамтамасыз етеді. Үкіметтің заң жобалау қызметін үйлестіруді жүзеге асырады және қажеттілік жағдайда Үкіметке хабарлайды. Үкіметтің заң жобалау жұмысы жоспарын әзірлейді. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің басшылығына норма шығармашылықты жетілдіруді құқықтық қамтамасыз ету сапасын арртыру бойынша ұсыныстарды енгізеді.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет рассмотрение, экспертизу и согласование законопроектов. Участвует в рабочих группах по рассмотрению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Готовит ответы на запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и иные обращения, поступающие в Министерство юстиции Республики Казахстан. Исполняет поручения Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан и руководства Департамента.
Руководитель управления координации и вспомогательной работы Департамента законодательства категория С-3 (1 единица) № 3-5-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует, осуществляет контроль и планирование работы сотрудников управления, осуществляет в рамках компетенции контроль за качеством и своевременным исполнением поручений вышестоящих государственных органов. Вносит руководству Министерства юстиции Республики Казахстан предложения по функциональным обязанностям экспертов. Обеспечивает исполнительскую и трудовую дисциплину. Рассматривает наиболее сложные поручения руководства, Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан. Обеспечивает организацию и проведение заседаний МВК по законопроектной деятельности. Осуществляет координацию законопроектной деятельности Правительства и в случае необходимости информирует Правительство. Разрабатывает планы законопроектных работ Правительства. Вносит руководству Министерства юстиции Республики Казахстан предложения по повышению качества правового обеспечения по совершенствованию нормотворческой деятельности.

Заңнама департаментінің Үйлестіру және қосалқы жұмыс басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (1 бірлік) № 3-5-2
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Үйлестіру заңжобасы қызметі саласындағы мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты жүзеге асырады, Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің өте қиын тапсырмаларын қарастырады. Заң жобалау қызметі бойынша ведомствоаралық комиссия отырысын ұйымдастырады және өткізуді қамтамасыз етеді. Үкіметтің заң жобалау қызметін үйлестіруді жүзеге асырады және қажеттілік жағдайда Үкіметке хабарлайды. Үкіметтің заң жобалау жұмысы жоспарын әзірлейді.
Заңнама департаментінің Үйлестіру және қосалқы жұмыс басқармасының сарапшысы С-5 санаты (7 бірлік) № 3-5-3, № 3-5-4, № 3-5-5, № 3-5-6, № 3-5-7, № 3-5-8, № 3-5-9
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Главный эксперт управления координации и вспомогательной работы Департамента законодательства категория С-4 (1 единица) № 3-5-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет взаимодействие с государственными органами в сфере координации законопроектной деятельности, исполняет наиболее сложные поручения Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан. Обеспечивает организацию и проведение заседаний МВК по законопроектной деятельности. Осуществляет координацию законопроектной деятельности Правительства и в случае необходимости информирует Правительство. Разрабатывает планы законопроектных работ Правительства.
Эксперт управления координации и вспомогательной работы Департамента законодательства категория С-5 (7 единицы) № 3-5-3, № 3-5-4, № 3-5-5, № 3-5-6, № 3-5-7, № 3-5-8, № 3-5-9
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Үйлестіру заңжобасы қызметі саласындағы мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты жүзеге асырады, Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің тапсырмаларын қарастырады. Заң жобалау қызметі бойынша ведомствоаралық комиссия отырысын ұйымдастырады және өткізуді қамтамасыз етеді. Үкіметтің заң жобалау қызметін үйлестіруді жүзеге асырады және қажеттілік жағдайда Үкіметке хабарлайды. Үкіметтің заң жобалау жұмысы жоспарын әзірлейді.
Заңға тәуелді актілер департаментінің директоры
С-1 санаты (1 бірлік), №4-0-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттері
Жалпы басшылықты атқару және департаменттің қызметін ұйымдастыру; жетекшілік ететін Әділет Министрдің орынбасарын мемлекеттік органдардың заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуі және сараптауы бойынша ақпараттандыру; департаменттің шұғыл кеңестерін ұйымдастыру; департамент құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды және Министрліктің басшылығымен және өзге де құрылымдық бөлімшелерімен байланысты қамтамасыз ету; Министрліктің басқа да тапсырмаларын орындау; департаментке жүктелген міндеттерді орындау және оларды жүзеге асырудағы жауапкершілік.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру; департамент жұмысшыларының біліктілігін жоғарылату жұмысын ұйымдастыру; департамент жұмысшыларының орындаушылық және еңбек тәртібін ұстануын қамтамасыз ету; Департаменттің және аумақтық әділет органдар қызметкерлерінің біліктілігін арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстарды енгізу.
Заңға тәуелді актілер департаменті директорының орынбасары

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет взаимодействие с государственными органами в сфере координации законопроектной деятельности, исполняет поручения Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан. Обеспечивает организацию и проведение заседаний МВК по законопроектной деятельности. Осуществляет координацию законопроектной деятельности Правительства и в случае необходимости информирует Правительство. Разрабатывает планы законопроектных работ Правительства.
Директор Департамента подзаконных актов
категория С-1 (1 единица), №4-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности департамента; информирование курирующего Заместителя -Министра юстиции о работе государственных органов по подготовке и экспертизе проектов подзаконных нормативных правовых актов; организация проведения оперативных совещаний департамента; обеспечение взаимодействия с государственными органами в соответствии с компетенцией департамента; обеспечение связи с руководством Министерства и руководителями других структурных подразделений; исполнение иных поручений руководства Министерства;
Координация деятельности структурных подразделений департамента; организация работы по повышению квалификации работников департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.
Заместитель директора Департамента подзаконных актов

С-2 санаты (2 бірлік), №4-0-2, №4-0-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық
міндеттері
Жалпы басшылықты ұйымдастыруды атқару және жетелеген басқармалардың қызметін ұйымдастыру, Президенттің, Үкіметтің және Премьер-Министрдің актілерінің, Жоғарғы Соттың нормативтік қаулыларының жобаларын құқықтық сараптамадан өткізуге, келісуге, әзірлеуге байланысты жұмыстардың және Үкіметтің, Премьер-Министрдің, министрліктің басшылығының тапсырмасы бойынша ресми түсініктемелерді әзірлеу кешенін атқару; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; заңнаманы жетілдіруге ұсыныстар әзірлеуге қатысу; нормативтік құқықтық актілерді сараптау және талдау; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау; Департамент директоры жоқ болған уақытта оның міндеттерін атқару.
Департамент жұмысшыларының қызметін жоспарлау және бақылауды атқару.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Қорғаныс, құқықтық тәртіп және қоршаған ортаны қорғау мәселелері бойынша заңға
тәуелді актілерді сараптау басқармасының басшысы

категория С-2 (2 единицы), №4-0-2, №4-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300. нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление организации общего руководства и организация деятельности курируемых управлений; осуществление комплекса работ, связанных с юридической экспертизой, согласованием и разработкой проектов актов Президента, Правительства и Премьер-Министра, нормативных постановлений Верховного Суда Республики Казахстан, с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, по депутатским инициативам; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; участие в разработке предложений по совершенствованию законодательства; экспертиза и анализ нормативных правовых актов; исполняет иные поручения Министерства и департамента; в период отсутствия Директора департамента исполняет его обязанности.
Осуществление планирования и контроля работы сотрудников Департамента.
Руководитель Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам обороны,
правопорядка и охраны окружающей среды Департамента подзаконных актов

С-3 санаты (1 бірлік), № 4-1-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қорғаныс, құқықтық тәртіп және қоршаған ортаны қорғау мәселелері бойынша жобаларға құқықтық сараптамада жүргізу және келісу; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрлік басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; заңнаманы жетілдіруге ұсыныстар әзірлеуге қатысу; "Құпиялылық" таңбалары бар құжаттармен жұмыс істеу; нормативтік құқықтық актілерді сараптау және талдау; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау; басқарманың жұмысын басшылық ету; заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілерді сараптау; басқарманың жұмысшыларының міндеттері мен өкілеттерін анықтау.
Басқармадағы құжаттардың орындалуын басқару.
Нормативтік құқықтық актілердің әзірлеу мемлекеттік органдардың жұмысын талдау бойынша Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру және талдаудың нәтижесі бойынша барлық статистикалық деректері бар толық ақпаратты Департамент директорына ұсыну; басқарманың жұмысшыларының орындаушылық және еңбек тәртібін ұстануын қамтамасыз ету.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Қорғаныс, құқықтық тәртіп және қоршаған ортаны қорғау мәселелері бойынша заңға
тәуелді актілерді сараптау басқармасының бас сарапшысы

категория С-3 (1 единица), №4-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с юридической экспертизой и согласованием проектов по вопросам обороны, правопорядка и охраны окружающей среды с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; участие в разработке предложений по совершенствованию законодательства; работа с документами с грифом "Секретно", экспертиза и анализ нормативных правовых актов; исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента; организация и руководство работой Управления; экспертиза подзаконных актов, направленных на совершенствование законодательства; определение обязанностей и полномочий работников Управления;
Осуществление контроля за исполнением документов, находящихся в Управлении;
Координация деятельности структурных подразделений Департамента по ежемесячному анализу работы государственных органов по подготовке проектов нормативных правовых актов и по результатам анализа представление развернутой информации с отражением всех статических данных Директору департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины.
Главный эксперт Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам
обороны, правопорядка и охраны окружающей среды
Департамента подзаконных актов

С-4 санаты (2 бірлік), №4-1-2, 4-1-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу және келісу; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрлік басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Қорғаныс, құқықтық тәртіп және қоршаған ортаны қорғау мәселелері бойынша заңға
тәуелді актілерді сараптау басқармасының сарапшысы

категория С-4 (2 единицы), №4-1-2, 4-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанного с юридической экспертизой и согласованием проектов, разработанных государственными органами, с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; работа с документами с грифом "Секретно"; исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента.
Эксперт Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам обороны,
правопорядка и охраны окружающей среды Департамента подзаконных актов

С-5 санаты (1 бірлік), №4-1-4
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдармен әзірленген нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу және келісу; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрліктің басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің,Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Әлеуметтік-экономикалық сала мәселелері
бойынша заңға тәуелді актілерді сараптау басқармасының басшысы

категория С-5 (1 единица), №4-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанного с юридической экспертизой и согласованием проектов, разработанных государственными органами, подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов, исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента.
Руководитель Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам
социально-экономической сферы Департамента подзаконных актов

С-3 санаты (1 бірлік), №4-2-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық
міндеттері
Әлеуметтік-экономикалық сала мәселелері бойынша жобаларға құқықтық сараптама жүргізу және келісу; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрлік басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; заңнаманы жетілдіруге ұсыныстар әзірлеуге қатысу; "Құпиялылық" таңбалары бар құжаттармен жұмыс істеу; нормативтік құқықтық актілерді сараптау және талдау; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау; басқарманың жұмысын басшылық ету; заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілерді сараптау; басқарманың жұмысшыларының міндеттері мен өкілеттерін анықтау.
Басқармадағы құжаттардың орындалуын басқару.
Нормативтік құқықтық актілердің әзірлеу мемлекеттік органдардың жұмысын талдау бойынша Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру және талдаудың нәтижесі бойынша барлық статистикалық деректері бар толық ақпаратты Департамент директорына ұсыну; басқарманың жұмысшыларының орындаушылық және еңбек тәртібін ұстануын қамтамасыз ету.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Әлеуметтік-экономикалық сала мәселелері бойынша
заңға тәуелді актілерді сараптау басқармасының бас сарапшысы

категория С-3 (1 единица), №4-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с юридической экспертизой и согласованием проектов по вопросам социально-экономической сферы с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего Заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; работа с документами с грифом "Секретно", участие в разработке предложений по совершенствованию законодательства; экспертиза и анализ нормативных правовых актов; исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента; организация и руководство работой Управления; экспертиза подзаконных актов, направленных на совершенствование законодательства; определение обязанностей и полномочий работников Управления; Осуществление контроля за исполнением документов, находящихся в Управлении; Координация деятельности структурных подразделений Департамента по ежемесячному анализу работы государственных органов по подготовке проектов нормативных правовых актов и по результатам анализа представление развернутой информации с отражением всех статических данных Директору департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины.
Главный эксперт Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам
социально-экономической сферы Департамента подзаконных актов

С-4 санаты (1 бірлік), №4-2-2
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық
міндеттері
Мемлекеттік органдармен әзірленген нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу және келісу; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрліктің басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзыреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; "Құпиялылық" таңбалары бар құжаттармен жұмыс істеу; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Әлеуметтік-экономикалық сала мәселелері
бойынша заңға тәуелді актілерді сараптау басқармасының сарапшысы

категория С-4 (1 единица), №4-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Желательно знание законодательства в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанного с юридической экспертизой и согласованием проектов разработанных государственными органами, с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярии Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего Заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; работа с документами с грифом "Секретно", ведет работу по гендерной политике, исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента.
Эксперт Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам
социально-экономической сферы Департамента подзаконных актов

С-5 санаты (2 бірлік), №4-2-3, №4-2-4
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу және келісу; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрліктің басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзыреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Өнеркәсіп және агроөнеркәсіптік кешен мәселелері
бойынша заңға тәуелді актілерді сараптау басқармасының басшысы

категория С-5 (2 единицы), №4-2-3, №4-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Желательно знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанного с юридической экспертизой и согласованием проектов, разработанных государственными органами; с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего Заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов, исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента.
Руководитель Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам
промышленности и агропромышленного комплекса Департамента подзаконных актов

С-3 санаты (1 бірлік), № 4-3-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіп және агроөнеркәсіптік кешен мәселелері бойынша жобаларға құқықтық сараптама жүргізу және келісу, Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрлік басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; заңнаманы жетілдіруге ұсыныстар әзірлеуге қатысу; "Құпиялылық" таңбалары бар құжаттармен жұмыс істеу; нормативтік құқықтық актілерді сараптау және талдау; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау; басқарманың жұмысын басшылық ету; заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілерді сараптау; басқарманың жұмысшыларының міндеттері мен өкілеттерін анықтау.
Басқармадағы құжаттардың орындалуын басқару.
Нормативтік құқықтық актілердің әзірлеу мемлекеттік органдардың жұмысын талдау бойынша Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру және талдаудың нәтижесі бойынша барлық статистикалық деректері бар толық ақпаратты Департамент директорына ұсыну; басқарманың жұмысшыларының орындаушылық және еңбек тәртібін ұстануын қамтамасыз ету.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Өнеркәсіп және агроөнеркәсіптік кешен мәселелері бойынша заңға тәуелді актілерді
сараптау басқармасының бас сарапшысы

категория С-3 (1 единица), № 4-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях , соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с юридической экспертизой и согласованием проектов актов по вопросам промышленности и агропромышленного комплекса с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего Заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; участие в разработке предложений по совершенствованию законодательства; работа с документами с грифом "Секретно", экспертиза и анализ нормативных правовых актов; исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента; организация и руководство работой Управления; экспертиза подзаконных актов, направленных на совершенствование законодательства; определение обязанностей и полномочий работников Управления;
Осуществление контроля за исполнением документов, находящихся в Управлении;
Координация деятельности структурных подразделений Департамента по ежемесячному анализу работы государственных органов по подготовке проектов нормативных правовых актов и по результатам анализа представление развернутой информации с отражением всех статических данных Директору департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины.
Главный эксперт Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам
промышленности и агропромышленного комплекса Департамента подзаконных актов

С-4 санаты (2 бірлік), №4-3-2, №4-3-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу және келісу; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрліктің басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Өнеркәсіп және агроөнеркәсіптік кешен мәселелері бойынша заңға тәуелді актілерді
сараптау басқармасының сарапшысы

категория С-4 (2 единицы), №4-3-2, №4-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанного с юридической экспертизой и согласованием проектов, разработанных государственными органами, подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; работа с документами с грифом "Секретно"; исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента.
Эксперт Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам промышленности
и агропромышленного комплекса Департамента подзаконных актов

С-5 санаты (1 бірлік), №4-3-4
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" , "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органдар әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу және келісу; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрлік басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Көлік, инфрақұрылым және телекоммуникация мәселелері
бойынша заңға тәуелді актілерді сараптау басқармасының басшысы

категория С-5 (1 единица), №4-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанного с юридической экспертизой и согласованием проектов, разработанных государственными органами, подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента.
Руководитель Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам транспорта,
инфраструктуры и телекоммуникаций Департамента подзаконных актов

С-3 санаты (1 бірлік), № 4-4-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 ққаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Көлік, инфрақұрылым және телекоммуникация сұрақтары бойынша жобаларға құқықтық сараптама жүргізу және келісу, Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрлік басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; заңнаманы жетілдіруге ұсыныстар әзірлеуге қатысу; "Құпиялылық" таңбалары бар құжаттармен жұмыс істеу; нормативтік құқықтық актілерді сараптау және талдау; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау; басқарманың жұмысын басшылық ету; заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілерді сараптау; басқарманың жұмысшыларының міндеттері мен өкілеттерін анықтау.
Басқармадағы құжаттардың орындалуын басқару.
Нормативтік құқықтық актілердің әзірлеу мемлекеттік органдардың жұмысын талдау бойынша Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру және талдаудың нәтижесі бойынша барлық статистикалық деректері бар толық ақпаратты Департамент директорына ұсыну; басқарманың жұмысшыларының орындаушылық және еңбек тәртібін ұстануын қамтамасыз ету.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Көлік, инфрақұрылым және телекоммуникация сұрақтары
бойынша заңға тәуелді актілерді сараптау басқармасының бас сарапшысы

категория С-3 (1 единица), №4-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с юридической экспертизой и согласованием проектов, разработанных по вопросам транспорта, инфраструктуры и телекоммуникаций с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; участие в разработке предложений по совершенствованию законодательства; работа с документами с грифом "Секретно", экспертиза и анализ нормативных правовых актов; исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента; организация и руководство работой Управления; экспертиза подзаконных актов, направленных на совершенствование законодательства; определение обязанностей и полномочий работников Управления;
Осуществление контроля за исполнением документов, находящихся в Управлении;
Координация деятельности структурных подразделений Департамента по ежемесячному анализу работы государственных органов по подготовке проектов нормативных правовых актов и по результатам анализа представление развернутой информации с отражением всех статических данных Директору департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины.
Главный эксперт Управления экспертизы подзаконных актов по вопросам
транспорта, инфраструктуры и телекоммуникаций

С-3 санаты (1 бірлік), №4-5-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық
міндеттері
Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің мониторингін талдау және үйлестіру жөніндегі жұмыс кешенін атқару; Президенттің, Үкіметтің және Премьер-Министрдің, Министрдің актілерінің жүзеге асыруының тиімділігін бағалау және оларға өзгертулер мен толықтырулар енгізу бойынша немесе оларды күшін жойылды деп тану бойынша уақытылы шаралар қабылдау; нормативтік құқықтық актілердің жобалары мүдделі мемлекеттік органдармен әзірленуі және келісуі; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрліктің басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзыреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; заңнаманы жетілдіруге ұсыныстар әзірлеуге қатысу; "Құпиялылық" таңбалары бар құжаттармен жұмыс істеу; нормативтік құқықтық актілерді сараптау және талдау; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау; басқарманың жұмысын басшылық ету; заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілерді сараптау; басқарманың жұмысшыларының міндеттері мен өкілеттерін анықтау. Басқармадағы құжаттардың орындалуын басқару.
Нормативтік құқықтық актілердің әзірлеу мемлекеттік органдардың жұмысын талдау бойынша Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру және талдаудың нәтижесі бойынша барлық статистикалық деректері бар толық ақпаратты Департамент директорына ұсыну; басқарманың жұмысшыларының орындаушылық және еңбек тәртібін ұстануын қамтамасыз ету
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді талдау және мониторингін үйлестіру
басқармасының бас сарапшысы

категория С-3 (1 единица), №4-5-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с юридической экспертизой и согласованием проектов разработанных структурными подразделениями Министерства юстиции с анализом и координацией мониторинга подзаконных нормативных правовых актов; оценка эффективности реализации актов Президента, Правительства и Премьер-Министра и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу, а также разработкой и согласованием с заинтересованными государственными органами проектов нормативных правовых актов, с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего Заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; участие в разработке предложений по совершенствованию законодательства; работа с документами с грифом "Секретно"; экспертиза и анализ нормативных правовых актов; исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента; руководство работой Управления; экспертиза подзаконных актов, направленных на совершенствование законодательства; определение обязанностей и полномочий работников Управления.
Осуществление контроля за исполнением документов, находящихся в Управлении.
Координация деятельности структурных подразделений Департамента по анализу работы государственных органов по подготовке проектов нормативных правовых актов и по результатам анализа представление развернутой информации с отражением всех статистических данных Директору департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины.
Главный эксперт Управления анализа и координации мониторинга подзаконных
нормативных правовых актов Департамента подзаконных актов

С-4 санаты (1 бірлік), №4-5-2
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 ққаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық
міндеттері
Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің мониторингін талдау және үйлестіру жөніндегі жұмыс кешенін атқару; Президенттің, Үкіметтің және Премьер-Министрдің, Министрдің актілерінің жүзеге асыруының тиімділігін бағалау және оларға өзгертулер мен толықтырулар енгізу бойынша немесе оларды күшін жойылды деп тану бойынша уақытылы шаралар қабылдау; нормативтік құқықтық актілердің жобалары мүдделі мемлекеттік органдармен әзірленуі және келісуі; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрліктің басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; "Құпиялылық" таңбалары бар құжаттармен жұмыс істеу; нормативтік құқықтық актілерді сараптау және талдау; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.
Заңға тәуелді актілер департаментінің
Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді талдау және мониторингін үйлестіру
басқармасының сарапшысы

категория С-4 (1 единица), №4-5-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных координацией деятельности юридических служб центральных государственных органов по мониторингу актов Президента, Правительства и Премьер-Министра, юридической экспертизой и согласованием проектов, разработанных государственными органами; с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего Заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; работа с документами с грифом "Секретно"; исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента.
Эксперт Управления анализа и координации мониторинга
подзаконных нормативных правовых актов Департамента подзаконных актов

С-5 санаты (1 бірлік), №4-5-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық
міндеттері
Президенттің, Үкіметтің және Премьер-Министрдің, Министрдің актілерінің жүзеге асыруының тиімділігін бағалау және оларға өзгертулер мен толықтырулар енгізу бойынша немесе оларды күшін жойылды деп тану бойынша уақтылы шаралар қабылдау; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Үкіметтің және Премьер-Министрдің актілерін, оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына қарама-қайшылығына және ескіргеніне қарай мониторингін өткізеді; нормативтік құқықтық актілердің жобалары мүдделі мемлекеттік органдармен әзірленуі және келісуі; Үкіметтің, Премьер-Министрдің, Министрліктің басшылығының тапсырмасымен нормативтік құқықтық актілердің ресми түсініктемелерін әзірлеу; Министрліктің құзыреті шегінде Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр кеңсесінің тапсырмаларын орындау; өз құзыреті шегінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша депутаттық сауалдарға, прокурорлық ден қою актілерін қарау, оларға өз құзіреті шегінде жауаптар әзірлеу; қарастырылатын мәселелерді шешуге құқықтық тәсілдері бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекші Министрдің орынбасары қатысуымен өтетін кеңестерге материалдар әзірлеу; Министрліктің және департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау.

категория С-5 (1 единица), №4-5-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Желательно знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с оценкой эффективности реализации актов Президента, Правительства и Премьер-Министра и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу; проведение мониторинга актов Президента, Правительства и Премьер-Министра, по вопросам, отнесенным законодательством к компетенции Министерства юстиции, на предмет выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан и устаревших норм права, юридической экспертизой и согласованием проектов, разработанных государственными органами; с подготовкой официальных разъяснений нормативных правовых актов Правительства по поручению Правительства и Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, депутатские запросы по поручению Правительства, Премьер-Министра и по собственной инициативе; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего Заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; исполнение иных поручений руководства Министерства и департамента.

Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң директоры, С-1 санаты (1 бiрлiк) № 5-0-1
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әдiлет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық мiндеттер
Департамент қызметiн басшылық ету, Министрлiк басшылығының тапсырмалары бойынша нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысу, тапсырмаларды орындаудың сапасына және уақыттылығына бақылауды жүзеге асыру, Департаменттiң Жұмыс жоспарларын бекiту, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу сұрағы бойынша аумақтық әдiлет бөлiмшелердiң жұмысын үйлестiру, мемлекеттік орталық органдарының нормативтік құқықтық актілеріне заңды сараптамасын өткізу, Департаменттiң және аумақтық әдiлет органдар қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстарды енгiзу, Департаменттiң хаттарын қарау, Министрлiктiң басшылығымен жүктелген басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментi директорының орынбасары, С-2 санаты (1 бiрлiк) № 5-0-2
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әдiлет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi

Директор Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-1 (1 единица) 5-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Департамента, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по поручению руководства Министерства, осуществление контроля за качеством и своевременностью исполнения поручений, утверждение Планов работ Департамента, координация работы территориальных подразделений юстиции по вопросу государственной регистрации нормативных правовых актов, осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов внесение предложений о повышении квалификации, поощрении, наказании сотрудников Департамента и территориальных органов юстиции, рассмотрение корреспонденции Департамента, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.
Заместитель Директора Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-2 (1 единица) № 5-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Қорғаныс, құқықтық тәртіп, өнеркәсіп, инвестиция, телекоммуникация, ауыл шаруашылығы, қаржы, энергетика және сыртқы байланыстар, салаларының нормативтік құқықтық актілерді тіркеу сұрақтарына басшылық жасау, Министрлiк басшылығының тапсырмалары бойынша нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысу, Департамент қызметкерлерiнiң функционалдық мiндеттерi бойынша ұсыныстарды енгiзу, тапсырмаларды орындаудың сапасына және уақыттылығына бақылауды жүзеге асыру, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, мемлекеттік орталық органдарының нормативтік құқықтық актілеріне заңды сараптамасын өткізу, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңымен көзделген мiндеттердi атқару, Департамент қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстарды енгiзу, Министрлiктiң басшылығымен берілетін жүктелген басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.
Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты (1 бірлік) № 5-0-3
Критерии
Қойылатын талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, облыстық қарым-қатынасыты реттеуші мамандандырылған нақты категорияға сәйкестігі, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу заңнамасының білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибиесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Кураторство регистрации нормативных правовых актов по вопросам обороны, правопорядка, промышленности, инвестиций, телекоммуникаций, сельского хозяйства, финансов, энергетики и внешним связям, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по поручению руководства Министерства, внесение предложений по функциональным обязанностям сотрудников Департамента, осуществление контроля за качеством и своевременным исполнением поручений, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов исполнение обязанности предусмотренные Законом Республики Казахстан "О государственной службе", внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.
Заместитель Директора Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-2 (1 единица) № 5-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік саласында нормативтік құқықтық актілерді тіркеу бойынша басшылық жасау, нормативтік құқықтық актілердің талдау жұмысы және бақылауына жетекшілік етеді, министрлік басшысының тапсырмасы бойынша нормативтік құқықытқ базасын жетілдіру үшін тіркелетін нормативтік құқытық актіге ұсыныс енгізу, департамнеттердің қызметкерлеріне функционалдық міндеттері бойынша ұсыныстар беру, "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нормативтік құқықтық базаларын жетілдіру мақсатында ұсыныстар береді, мемлекеттік орталық органдарының нормативтік құқықтық актілеріне заңды сараптамасын өткізу, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңымен көзделген мiндеттердi атқару, Департамент қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру, Департамент қызметкерлерін жазалауды, мадақтауды және министірлік басшыларының бекітілген басқа да функцияларды жүзеге асырады
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Қорғаныс, құқықтық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бiрлiк) № 5-1-1
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, облыстық қарым-қатынасыты реттеуші мамандандырылған нақты категорияға сәйкестігі, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу заңнамасының білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Кураторство регистрации нормативных правовых актов по вопросам социальной сферы, аналитической работы и контроля нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по поручению руководства Министерства, внесение предложений по функциональным обязанностям сотрудников Департамента, осуществление контроля за качеством и своевременным исполнением поручений, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов исполнение обязанности предусмотренные Законом Республики Казахстан "О государственной службе", внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.
Руководитель Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере обороны, правопорядка и безопасности Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-3 (1 единица) № 5-1-1
Критерии Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Басқарма қызметін басқару, нормативтік құқықтық актілерге заң сараптамасын жүргізу сапасын бақылауды жүзеге асыру, тәртіптік және атқарушылық жауапкершілікті қамтамасыз ету, басшылықтың күрделі тапсырмаларын қарастыру, өзге де міндеттерді атқару, нормативтік құқықтық актілерді тіркеу саласында нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, Департамент басшылығымен оған тапсырылған, сарапшылардың функционалдық міндеттеріне ұсыныстар енгізу, күрделі нормативтік құқықтық актілерге және Департамент басшылығының тапсырмасымен берілген нормативтік құқықтық актілреге заң сараптамасын жүргізу.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Қорғаныс, құқықтық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (3 бiрлiк) № 5-1-2, № 5-1-3, № 5-1-4
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, облыстық қарым-қатынасыты реттеуші мамандандырылған нақты категорияға сәйкестігі, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу заңнамасының білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управления, осуществление контроля за качеством проведения юридической экспертизы нормативных правовых актов, обеспечение исполнительской и трудовой дисциплины, рассмотрение наиболее сложных поручений руководства, осуществление иных функций, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, внесение предложений по функциональным обязанностям экспертов, возложенных на него руководством Департамента, проведение юридической экспертизы наиболее сложных нормативных правовых актов и нормативных правовых актов по поручению руководства Департамента.
Главный эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере обороны, правопорядка и безопасности Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-4 (3 единицы) № 5-1-2, № 5-1-3, № 5-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттік органдардың күрделі нормативтік құқықтық актілеріне заң сараптамасын жүргізу, нормативтік құқықтық актілерді тіркеу саласында нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, Департамент басшылығымен оған тапсырылған, өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Қорғаныс, құқықтық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (4 бiрлiк) № 5-1-5, № 5-1-6, № 5-1-7, № 5-1-8
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, облыстық қарым-қатынасыты реттеуші мамандандырылған нақты категорияға сәйкестігі, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты. Нақты лауазымдағы басқа да функционалдық міндеттерді жүзеге асыра алуы. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу заңнамасының білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне заң сараптамасын жүргізу, нормативтік құқықтық актілерді тіркеу саласында нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, Департамент басшылығымен оған тапсырылған, өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы наиболее сложных нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.
Эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере обороны, правопорядка и безопасности Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-5 (4 единицы) № 5-1-5, № 5-1-6, № 5-1-7, № 5-1-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Желательно знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.

Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Экономика саласындағы нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бiрлiк) № 5-2-1
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әдiлет органдары туралы" Заңдарын, "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы", Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламенті, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Басқарма қызметiн басшылық ету, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысу, нормативтiк құқықтық актiлерге өткiзiлетiн заң сараптамасының сапасына бақылауды жүзеге асыру, сарапшылардың функционалдық мiндеттерi бойынша ұсыныстар енгiзу, атқару және еңбек тәртiбiн қамтамасыз ету, басшылықтың өте қиын тапсырмаларын қарастыру, Департамент басшылығымен басқа да міндеттерді жүзеге асыру.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Экономика саласындағы нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (4 бiрлiк) № 5-2-2, № 5-2-3, № 5-2-4, № 5-2-5
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, С-4 әкімшілік мемлекеттік кызметті аткару үшін үміткерлерді тестілеу көзделген бағдарламасының заңнамасын білу, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік .
Жұмыс тәжiрибесi

Руководитель Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере экономики Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-3 (1 единица) № 5-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управления, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, осуществление контроля за качеством проведения юридической экспертизы нормативных правовых актов, внесение предложений по функциональным обязанностям экспертов, обеспечение исполнительской и трудовой дисциплины, рассмотрение наиболее сложных поручений руководства, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.
Главный эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере экономики Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-4 (4 единицы) № 5-2-2, № 5-2-3, № 5-2-4, № 5-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттiк органдардың жүктелген нормативтiк құқықтық актiлерiне заң сараптамасын өткiзу, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеу, Департамент және Басқармасы басшылығымен берілетін басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Экономика саласындағы нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (4 бiрлiк) № 5-2-6, № 5-2-7, № 5-2-8, № 5-2-9
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын білу, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласын реттейтiн заңнаманы бiлуi жақсы.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiне заң сараптамасын өткiзу, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеу, Департамент және Басқармасы басшылығымен берілетін басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы наиболее сложных нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.
Эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов в сфере экономики Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-5 (4 единицы) № 5-2-6, № 5-2-7, № 5-2-8, № 5-2-9
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Желательно знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.

Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Әлеуметтік сала мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бiрлiк) № 5-3-1
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әдiлет органдары туралы" Заңдарын, "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы", Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламенті, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Басқарма қызметiн басшылық ету, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысу, нормативтiк құқықтық актiлерге өткiзiлетiн заң сараптамасының сапасына бақылауды жүзеге асыру, басшылық нормативтік құқықтық актілеріне тапсырыс беретін бойынша және жүктелген нормативтік құқықтық актілеріне заңды сараптамасын өткізу, сарапшылардың функционалдық мiндеттерi бойынша ұсыныстар енгiзу, атқару және еңбек тәртiбiн қамтамасыз ету, жүктелген тапсырмаларын қарау, Департамент басшылығымен басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.

Руководитель Управления регистрации нормативных правовых актов по вопросам социальной сферы Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-3 (1 единица) № 5-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "О правовых актах", Регламента Правительства Республики Казахстан, законодательства, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административной государственной должностей категория С-3, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих сферу государственной регистрации нормативных правовых актов, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Управления, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, осуществление контроля за качеством проведения юридической экспертизы нормативных правовых актов, проведение юридической экспертизы наиболее сложных нормативных правовых актов и нормативных правовых актов по поручению руководства Департамента, внесение предложений по функциональным обязанностям главных экспертов и экспертов, обеспечение исполнительской и трудовой дисциплины, рассмотрение наиболее сложных поручений руководства, осуществление иных функций, возложенных руководством Департамента.

Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Әлеуметтік сала мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (2 бiрлiк) № 5-3-2, № 5-3-3
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын білу, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік .
Жұмыс тәжiрибесi
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттiк органдардың жүктелген нормативтiк құқықтық актiлерiне заң сараптамасын өткiзу, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеу, Департамент және Басқармасы басшылығымен берілетін басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.
Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу департаментiнiң Әлеуметтік сала мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актiлердi тiркеу басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (2 бiрлiк) № 5-3-4, № 5-3-5
Өлшем
Талаптар
Бiлiмi
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсiптiк құзыреттiлiгi
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын білу, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттiң жаңа саяси бағыты стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласын реттейтiн заңнаманы бiлуi жақсы.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжiрибесi

Главный эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов по вопросам социальной сферы Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-4 (2 единицы) № 5-3-2, № 5-3-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", законодательства, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административной государственной должностей категория С-4, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих сферу государственной регистрации нормативных правовых актов, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы наиболее сложных нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Управления и Департамента.
Эксперт Управления регистрации нормативных правовых актов по вопросам социальной сферы Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-5 (2 единицы) № 5-3-4, № 5-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О правовых актах", законодательства, предусмотренного программой тестирования кандидатов на занятие административной государственной должностей категория С-4, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих сферу государственной регистрации нормативных правовых актов, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Желательно знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық мiндеттер
Орталық мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiне заң сараптамасын өткiзу, нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеу, Департамент және Басқармасы басшылығымен берілетін басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.
Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеу департаментінің нормативтік-құқықтық актілерді талдау жұмысы және бақылау басқармасының басшысы С-3 санат (1 бірлік) № 5-4-1
Критерийлер
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы","Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн, "Қазақстан - 2050": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер. Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу саласын реттейтін заңнамаларды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Қызметтік міндеттері
"Мемлекеттік қызмет туралы" Заңында көзделген міндеттерді орындау, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілер мониторингін үйлестіру, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу бойынша жұмысты үйлестіру және ведомстволық нормашығаршылықты бақылау, Департамент құзыреті шегінде Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, сондай-ақ министрліктің басшыларының тапсырмаларын орындау, нормативтік құқықтық базасын жетілдіру үшін тіркелетін нормативтік құқықтық актіге ұсыныс енгізу, Департамент басшысының тапсырмасы бойынша орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне құқықтық сараптама өткізу, нормативтік құқықтық актілерді дайындау жобасына қатысу, территориалдық әділет органдарында нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу бойынша кешенді тексеруде қатысу, орталық мемлекеттік сондай-ақ жергілікті мемлекеттік басқару органдарында тексеру жүргізу, ҚР "Әкімшілік құқық бұзуышылық туралы" кодексінің 457 бабына сәйкес әкімшілік хаттама жасау, басшылардың қиындау тапсырмаларын қарастыру, "Құпия" белгісі қойылған құжаттарды қарастыру, енгізілген прокурорлық қадағалау актілеріне Бас прокуратурамен салыстырма актісіне қол қою, жоғары тұрған органдардың, Министрдің, министрліктің Жауапты хатшысының, министрдің орынбасарларының тапсырмаларын сапалы және дер кезінде орындауын бақылау, басқарма басшысының жұмысын басқару, басқарма сарапшыларының және бас сарапшыларының қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбектік тәртібін сақтау бойынша бақылауды қамтамасыз ету, Департамент басшыларына сарапшылардың функционалдық міндеттері және біліктілікті көтеру бойынша, басқарма қызметкерлерінің лауазымына тағайындау және босату бойынша, тәртіптік жаза және көтермелеу бойынша ұсыныстар беру, Департамент басшыларымен бекітілген басқа да функцияларды жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление юридической экспертизы нормативных правовых актов центральных государственных органов, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, разработка проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Управления и Департамента.
Руководитель Управления аналитической работы и контроля нормативных правовых актов Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-3 (1 единица) № 5-4-1
Критерии Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполнение обязанностей предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственной службе", координация правового мониторинга нормативных правовых актов центральных государственных органов, координация работы территориальных подразделений юстиции по вопросу государственной регистрации нормативных правовых актов и контроль за ведомственным нормотворчеством, исполнение поручений Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, в пределах компетенции Департамента, а также поручений руководства Министерства, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, по поручению руководства Департамента проведение юридической экспертизы по нормативным правовым актам центральных государственных органов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, участие в комплексных проверках территориальных органов юстиции по вопросам регистрации нормативных правовых актов, осуществление проверки в центральных государственных органах, а также в местных органах государственного управления, в том числе по нормативным правовым актам акима, на предмет соблюдения законодательства, регулирующего издание, применение и официальное опубликования нормативных правовых актов, составление административного протокола, предусмотренной статьей 457 Кодекса РК "Об административных правонарушениях", рассмотрение наиболее сложных поручений руководства, рассмотрение документов с грифом "Секретно", подписание акта сверки с Генеральной прокуратурой по внесенным актам прокурорского надзора, осуществление контроля за качеством и своевременным исполнением поручений вышестоящих органов, поручений Министра, Ответственного секретаря Министерства, Заместителей Министра, руководство деятельностью Управления, координация и организация деятельности главных экспертов и экспертов Управления, обеспечение контроля за соблюдением сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины, внесение руководству Департамента предложения по содержанию и объему функциональных обязанностей, повышению квалификации, назначении на должности и освобождения от занимаемых должностей сотрудников Управления, о поощрении и наложении на них дисциплинарных взысканий, осуществление иных функций и прав, возложенных на него руководством Департамента.

Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаментінің нормативтік-құқықтық актілерді талдау жұмысы және бақылау басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты (2 бірлік) № 5-4-2, № 5-4-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн, "Қазақстан - 2050": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" стратегиясын бiлуi. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық мiндеттердi орындау үшiн қажеттi басқа да мiндеттi бiлiмдер. Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу саласын реттейтін заңнамаларды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
"Мемлекеттік қызмет туралы" Заңында көзделген міндеттерді орындау, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің мониторингі бойынша ақпаратты жинақтау, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілер мониторингін үйлестіру, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне құқытық мониторинг өткізу (бағытталған аймақ бойынша), ҚР Бас прокуратурасына жолдау үшін орталық және жергілікті органдардың нормативтік құқықтық актілеріне енгізілген прокурорлық қадағалау актілері бойынша салыстырма актісін дайындау, территориалдық әділет органдарына жолдау үшін енгізілген прокурорлық қадағалау актілеріне талдау жүргізу, Министрліктің заң бұзушылықтарды жою туралы енгізген ұсынымдарын орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті мемлекеттік басқару органдарының қарау нәтижелерін жинақтау, әкімшілік істер бойынша, орталық және жергілікті мемлекеттік органдарда жүргізілген тексеріс бойынша жинақтау жүргізу, мемлекеттік органдардың заң бұзушылықтарды жою туралы Министрлік енгізген ұсынымдарды қарауының мерзімдерін қадағалау, орталық мемлекеттік органдар қабылдаған актілердің тізбесін зерделеу және тоқсанның қорытындысы бойынша талдау анықтамасын дайындау (бағытталған аймақ бойынша), Департамент басшысының тапсырмасы бойынша орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне құқықтық сараптама өткізу, енгізілген прокурорлық қадағалау актілер бойынша территориалдық әділет органдарымен өзара әрекеттесу (бағытталған аймақ бойынша), сондай- ақ олардың себебін талдау, Министрліктің жинақтау құрылымдық бөлімшесіне жолдау үшін ҚР Премьер-Министрдің өкімдеріне қатысты орталық органдардың ақпаратын жинақтау, Департамент құзыреті шегінде Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, сондай-ақ министрліктің басшыларының тапсырмаларын орындау, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерің қарастыру, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу саласында анықталған бұзышылықтарға Заңды бұзылуын жою туралы ұсыныстың жобасын дайындау, орталық мемлекеттік және жергілікті мемлекеттік басқару органдарында тексеру жүргізу, ҚР "ҚР Әкімшілік құқық бұзышылық туралы" кодексінің 457 бабына сәйкес әкімшілік хаттама жасау, территориалдық әділет органдарында нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу бойынша кешенді тексеруде қатысу, әкімшілік мемлекеттік лауазымға бірініші рет орналасқан тұлғалардың тәлі алуын жүзеге асыру, бекітілген Департамент қызметкерлерінің сөз сөйлеу жоспарына сәйкес мақала дайындау және баспасөз және электрондық бұхаралық ахуал құралдарына орналастыру үшін жолдау, Азаматтық процессуалдық кодекстің 56 бабына сәйкес соттарда қатысу, "Құпиян" белгісі қойылған құжаттарды қарастыру, басқарма құзыреті шегінде министрліктің және департамент басшылары қатысуымен өтетін алқа және кеңес отырыстарына тиісті ақпарат дайындау, нормативтік құқықтық базасын жетілдіру үшін тіркелетін нормативтік құқытық актіге ұсыныс енгізу, нормативтік құқықытқ актілерді дайындау жобасына қатысу, Департамент басшыларымен бекітілген басқа да функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт Управления аналитической работы и контроля нормативных правовых актов Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-4 (2 единицы) № 5-4-2, № 5-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполнение обязанностей предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственной службе", обобщение информации центральных государственных органов по правовому мониторингу нормативных правовых актов, осуществление координации правового мониторинга нормативных правовых актов центральных государственных органов, осуществление правового мониторинга нормативных правовых актов центральных государственных и местных органов госуправления (по курируемым зонам), подготовка акта сверки по внесенным актам прокурорского надзора на нормативные правовые акты центральных и местных органов для последующего направления в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан, проведение анализа по внесенным актам прокурорского реагирования, с последующим направлением в территориальные органы юстиции, обобщение результатов рассмотрения центральными государственными органами и местными органами государственного управления, внесенных Министерством представлений об устранении нарушений Закона, обобщение информации по административной практике, по проведенным проверкам в центральных государственных органах и местных органах государственного управления, по поручению руководства Департамента, проведение юридической экспертизы по нормативным правовым актам центральных государственных органов, взаимодействие с территориальными органами юстиции (по курируемым зонам) по внесенным актам прокурорского надзора, анализ причин их внесения, обобщение информации центральных государственных органов по распоряжениям Премьер-Министра РК, с последующим направлением сводной информации в сводящее структурное подразделение Министерства, изучение перечня принятых актов центральных госорганов (по курируемым зонам) и по итогам подготовка аналитической справки, отслеживание сроков рассмотрения государственными органами представлений об устранений нарушений Закона, внесенных Министерством, исполнение поручений Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, в пределах компетенции Департамента, а также поручений руководства Министерства, рассмотрение обращений физических и юридических лиц, подготовка проекта представлений об устранении нарушений Закона по выявленным нарушениям в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, осуществление проверок в центральных государственных и местных органах государственного управления, составление административного протокола, предусмотренной статьей 457 Кодекса РК "Об административных правонарушениях", участие в комплексных проверках территориальных органов юстиции по вопросам государственной регистрации нормативных правовых актов, осуществление наставничества над лицами, впервые принятыми на административную государственную должность, по поручению руководства Министерства, подготовка и направление статей для размещения в печатных и электронных средствах массовой информации согласно утвержденному Плану выступлений сотрудников Департамента, участие в судах в порядке статьи 56 Гражданского процессуального кодекса, рассмотрение документов с грифом "Секретно", предоставление в рамках компетенции Управления необходимых сведений на коллегию Министерства и совещания, в которых принимает участие руководство Министерства и Департамента, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.

Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаменті нормативтік-құқықтық актілерді талдау жұмысы және бақылау басқармасының сарапшысы, С-5 санаты (3 бірлік) № 5-4-4, № 5-4-5, 5-4-6
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер. Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу саласын реттейтін заңнаманы білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
"Мемлекеттік қызмет туралы" Заңында көзделген міндеттерді орындау, жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің мониторингі бойынша ақпаратты жинақтау, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне құқытық мониторинг өткізу (бағытталған аймақ бойынша), Әділет министрлігінің жанындағы мемлекеттік органдардың заң қызметтерінің үйлестіру кеңесін ұйымдастыру, сондай-ақ күн тәртібі және хаттама жобаларын дайындау, ҚР Премьер-Министрдің өкімдеріне қатысты жергілікті мемлекеттік органдардың ақпаратын жинақтау, мемлекеттік органдардың заң бұзушылықтарды жою туралы Министрлік енгізген ұсынымдарды қарауының мерзімдерін қадағалау, орталық мемлекеттік органдар қабылдаған актілердің тізбесін зерделеу (бағытталған аймақ бойынша), орталық мемлекеттік органдардың мемлекеттік тіркеуден өткен НҚА ресми жариялауға уақытылы жолданғаны бойынша талдау жүргізу, ҚР Президент Әкімшілігіне жолдау үшін әділет органдарында тіркеуден өткен орталық мемлекеттік органдардың және жергілікті мемлекеттік басқару органдардыі нормативтік құқытық актілерінің саны және тізімі, сондай-ақ мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы (бас тарту себебін көрсетіп) сандық және тізімі бойынша ақпаратты дайындау, нормативтік құқытық актілерге Әділет министрлігінің ескертулері бойынша орталық мемлекеттік органдардың ақпаратын жинақтау, Министрліктің интернет-ресурсына жолдау үшін тіркелген және тіркеуден бас тартылған нормативтік құқытық актілер бойынша есептік ақпарат дайындау, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі корпоративтік порталының "Нормативтік құқықтық актілер құқықтық мониторинг" жүйесінде Әділет министрлігінің нормативтік құқықтық актілеріне (бұйрықтарды) тізім жүргізу, Қазақстан Республикасы министрлерінің және мемлекеттік органдардың өзге де басшыларының, ведомство басшыларының нормативтік құқықтық бұйрықтары, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық қаулылары бойынша нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімі қағаз түрінде жүргізеді, орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының нормативтік құқықтық актілеріне тіркеуден бас тарту және кері қайтару бойынша мәліметті "Эталондық бақылау банкі" құқытық ақпараттық жүйесіне толтырады, аумақтық әділет органдары қызметкерлерінің тағылымдамадан өту кестесін дайындау, орталық мемлекеттің органдармен қабылданған бұйрықтары мен қаулыларына салыстыру Кестесін дайындау, орындалуын бақылау Министрліктің саяси мемлекеттік қызметшілері қатарындағы жауапты тұлғаларға бекітілген Мемлекет Басшысы тапсырмаларының тізбесін орындау бойынша ақпарат дайындау, Департамент басшысының тапсырмасы бойынша орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілеріне құқықтық сараптама өткізу, орталық мемлекеттік және жергілікті мемлекеттік басқару органдарында тексеру жүргізу, ҚР "ҚР Әкімшілік құқық бұзышылық туралы" кодексінің 457 бабына сәйкес әкімшілік хаттама жасау, территориалдық әділет органдарында нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу бойынша кешенді тексеруде қатысу, енгізілген прокурорлық қадағалау актілер бойынша территориалдық әділет органдарымен өзара әрекеттесу (бағытталған аймақ бойынша), сондай- ақ олардың себебін талдау, басқарма құзыреті шегінде министрліктің және департамент басшылары қатысуымен өтетін алқа және кеңес отырыстарына тиісті ақпарат дайындау, Департамент құзыреті шегінде Президет Әкімшілігінің, Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, сондай-ақ министрліктің басшыларының тапсырмаларын орындау, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерің қарастыру, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу саласында анықталған бұзышылықтарға Заңды бұзылуын жою туралы ұсыныстың жобасын дайындау, бекітілген Департамент қызметкерлерінің сөз сөйлеу жоспарына сәйкес мақала дайындау және баспасөз және электрондық бұхаралық ахуал құралдарына орналастыру үшін жолдау, Азаматтық процессуалдық кодекстің 56 бабына сәйкес соттарда қатысу, Департамент басшыларымен бекітілген басқа да функцияларды жүзеге асыру.
Мемлекеттің мүліктік құқықтарын қорғау департаментінің директоры

Эксперт Управления аналитической работы и контроля нормативных правовых актов Департамента регистрации нормативных правовых актов, категория С-5 (3 единицы) № 5-4-4, № 5-4-5, 5-4-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Желательно знание законодательства, регулирующего сферу государственной регистрации нормативных правовых актов.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполнение обязанностей предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственной службе", обобщение информации местных органов государственного управления по правовому мониторингу нормативных правовых актов, осуществление правового мониторинга нормативных правовых актов центральных государственных и местных органов госуправления (по курируемым зонам), организация Координационного Совета юридических служб государственных органов при Министерстве, а также подготовка проектов повестки дня и протокола заседаний Координационного Совета юридических служб государственных органов при Министерстве, обобщение информации местных органов государственного управления по распоряжениям Премьер-Министра РК, отслеживание сроков рассмотрения государственными органами представлений об устранений нарушений Закона, внесенных Министерством, изучение перечня принятых актов центральных госорганов (по курируемым зонам), обобщение информации по своевременному направлению на официальное опубликование зарегистрированных нормативных правовых актов центральных государственных органов, подготовка для Администрации Президента РК информации о количестве и перечне зарегистрированных органами юстиции нормативных правовых актов центральных государственных органов и местных органов государственного управления, а также информация о количестве и перечень актов по которым отказано в государственной регистрации (с указанием причин отказа), обобщает информацию центральных государственных органов по замечаниям Министерства юстиции по результатам юридической экспертизы нормативных правовых актов, подготовка отчетной информации о зарегистрированных и отказанных нормативных правовых актах для направления на интернет-ресурс Министерства, ведение регистра нормативных правовых актов (приказов) Министерства юстиции в подсистеме "Правовой мониторинг нормативных правовых актов" корпоративного портала Министерства юстиции Республики Казахстан, а также реестра государственной регистрации нормативных правовых актов по нормативным правовым приказам министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, руководителей ведомств, нормативным правовым постановлениям центральных государственных органов в бумажном виде, наполнение информационной правовой системы "Эталонный контрольный банк" сведениями об отказанных и отозванных нормативных правовых актах центральных государственных органов и их ведомств, подготовка Графика проведения стажировок сотрудников территориальных органов юстиции, подготовка Графика сверки с центральными государственными органами по принятым ими приказам и постановлениям, подготовка информации по исполнению Перечня поручений Главы государства, контроль за исполнением которых закреплено за ответственными лицами из числа политических госслужащих Министерства, подготовка по поручению руководства Департамента проведение юридической экспертизы нормативных правовых актов, осуществление проверок в центральных государственных и местных органах государственного управления, осуществление иных функций, составление административного протокола, предусмотренной статьей 457 Кодекса РК "Об административных правонарушениях", взаимодействие с территориальными органами юстиции (по курируемым зонам) по внесенным актам прокурорского надзора, анализ причины их внесения, предоставление в рамках компетенции Управления необходимых сведений на коллегию Министерства и совещания, в которых принимает участие руководство Министерства и Департамента, исполнение поручений Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, в пределах компетенции Департамента, а также поручений руководства Министерства, рассмотрение обращений физических и юридических лиц, подготовка проекта представлений об устранении нарушений Закона по выявленным нарушениям в сфере государственной регистрации нормативных правовых актов, анализирует причины их внесения участие в комплексных проверках территориальных органов юстиции по вопросам государственной регистрации нормативных правовых актов, подготовка и направление статей для размещения в печатных и электронных средствах массовой информации согласно утвержденному Плану выступлений сотрудников Департамента, участие в судах в порядке статьи 56 Гражданского процессуального кодекса, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Департамента.
Директор Департамента по защите имущественных прав государства

С-1 санаты (1 бірлік), №6-0-1
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы жоғары білім.
Шетелдік жетекші жоғары оқу орындарында оқуы, бакалавр, және/немесе магистр, және/немесе философия докторы (PhD) не бейін бойынша доктор дәрежесі болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, Үкіметтің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін, функциональдық міндеттерге тиісті салалардағы заңнаманы білу. Осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Шетел тілдерін білген жөн. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру; Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру; Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету.
Нормативтік құқықтық актілер мен мемлекеттің мүліктік мүдделерімен байланысты шарттарға, Өнімді бөлу туралы келісімдерге, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттарға, мүлікті және акцияларды, оның ішінде талап арыздық материалдарды сату туралы мемлекеттің қатысуымен шарттарға құқықтық сараптамамен;
Қазақстан Республикасының мүдделерін қорғаумен байланысты тапсырмаларды, шағымдарды және өтініштерді қарау және орындаумен;
Қазақстан Республикасының және шетелдік мемлекеттердің соттарында, Қазақстан Республикасының және шетелдік мемлекеттердің аумағындағы төреліктерде, сондай-ақ мемлекеттің қатысуымен аралық іс қарауларда Қазақстан Республикасы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүдделерін қорғау және білдіруді қамтамасыз етумен;
мемлекеттің мүдделерін қорғау мәселелері бойынша, оның ішінде депутаттық сұраулар бойынша Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша ресми түсініктемелер дайындаумен;
Үкіметтің отырыстарына, Министрдің, Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жетекшілік ететін Министірдің орынбасары қатысуымен өтетін жиналыстарға материалдар мен ұсыныстар дайындаумен;
мемлекеттің мүддесін қорғау мәселесі бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық және халықаралық құқықтық базасын талдау, сот және төрелік іс қарауларға қатысу, мемлекеттің мүддесін қорғау бойынша азаматтық құқықтық шарттар жасасу жөнінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық және халықаралық құқықтық базасын талдаумен байланысты кешенді жұмыстар жүзеге асыру.
Құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлері арасында өзара ауысымдылық принципін іске асыру, Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
Мемлекеттің мүліктік құқықтарын қорғау департаменті директорының орынбасары

категория С-1 (1 единица) №6-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса.
Желательно высшее образование в зарубежных высших учебных заведениях с получением степени бакалавра и/или магистра и/или доктора философии (PhD) либо доктора по профилю или по специальности "международное право".
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля деятельности Департамента; организация работы Департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины.
Осуществление комплекса работ, связанных с:
правовой экспертизой нормативных правовых актов и договоров, связанных с имущественными интересами государства, соглашений о разделе продукции, контрактов на недропользование, договоров с участием государства о продаже имущества и акций и т.п, в том числе претензионно-исковых материалов;
рассмотрение и исполнение поручений, обращений и заявлений, связанных с защитой интересов Республики Казахстан;
обеспечение защиты и представительства интересов Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан в судах Республики Казахстан, иностранных государствах, арбитражах на территории Республики Казахстан и иностранных государствах, а также в третейских разбирательствах с участием государства;
подготовкой официальных разъяснений по вопросам защиты интересов государства, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства;
подготовкой материалов и предложений к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, Заместителя–Министра, курирующего ответственного секретаря по вопросам, относящимся к компетенции Департамента;
анализом нормативной правовой и международно-правовой базы Республики Казахстан по вопросам защиты интересов государства, участия в судебных и арбитражных разбирательствах, заключения гражданско-правовых договоров с участием государства на предмет защиты интересов государства.
Реализация принципа взаимозаменяемости между сотрудниками Департамента, исполнение иных поручений руководства Министерства.
Заместитель директора
Департамента по защите имущественных прав государства

С-2 санаты (2 бірлік), №6-0-2, №6-0-3
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы жоғары білім.
Шетелдік жетекші жоғары оқу орындарында оқитын, бакалавр, және/немесе магистр, және/немесе философия докторы (PhD) не бейін бойынша доктор дәрежесі болғаны жөн.
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, Үкіметтің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін, функциональдық міндеттерге тиісті салалардағы заңнаманы білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Шетел тілдерін білген жөн. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметкерлерінің жұмысын үйлестіру және бақылау; Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру; Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру; қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету;
Нормативтік құқықтық актілер мен мемлекеттің мүліктік мүдделерімен байланысты шарттарға, Өнімді бөлу туралы келісімдерге, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттарға, мүлікті және акцияларды, оның ішінде талап арыздық материалдарды сату туралы мемлекеттің қатысуымен шарттарға құқықтық сараптамамен;
Қазақстан Республикасының мүдделерін қорғаумен байланысты тапсырмаларды, шағымдарды және өтініштерді қарау және орындаумен;
Қазақстан Республикасының және шетелдік мемлекеттердің соттарында, Қазақстан Республикасының және шетелдік мемлекеттердің аумағындағы төреліктерде, сондай-ақ мемлекеттің қатысуымен аралық іс қарауларда Қазақстан Республикасы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүдделерін қорғау және білдіруді қамтамасыз етумен;
мемлекеттің мүдделерін қорғау мәселелері бойынша, оның ішінде депутаттық сұраулар бойынша Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша ресми түсініктемелер дайындаумен;
Үкіметтің отырыстарына, Министрдің, Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жетекшілік ететін Министірдің орынбасары қатысуымен өтетін жиналыстарға материалдар мен ұсыныстар дайындаумен;
мемлекеттің мүддесін қорғау мәселесі бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық және халықаралық құқықтық базасын талдау, сот және төрелік іс қарауларға қатысу, мемлекеттің мүддесін қорғау бойынша азаматтық құқықтық шарттар жасасу жөнінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық және халықаралық құқықтық базасын талдаумен байланысты кешенді жұмыстар жүзеге асыру;
Құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлері арасында өзара ауысымдық принципін іске асыру, Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
Мемлекеттің мүліктік құқықтарын қорғау департаментінің
Төрелік талқылауларға дейінгі басқармасының басшысы

категория С-2 (2 единицы), №6-0-2, №6-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса.
Желательно наличие высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях с получением степени бакалавра или магистра или доктора философии (PhD), либо доктора по профилю
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за работой сотрудников Департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, определяет содержание и объем функциональных обязанностей сотрудников Департамента; вносит предложения по планированию и организации работы в Департаменте и совершенствование его деятельности.
Осуществление комплекса работ, связанных с:
правовой экспертизой нормативных правовых актов и договоров, связанных с имущественными интересами государства, включая соглашения о разделе продукции, контракты на недропользование, договоры о продаже имущества и акции и т.п., в том числе претензионно-исковые материалы, поручения, обращения и заявления, связанные с защитой интересов Республики Казахстан, обеспечение защиты и представительства интересов Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан в судах Республики Казахстан, иностранных государствах, арбитражах на территории РК и иностранных государствах, а также в третейских разбирательствах с участием государства;
подготовкой официальных разъяснений по вопросам защиты интересов государства, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства;
проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции Департамента с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов;
анализом нормативной правовой и международно-правовой базы Республики Казахстан по вопросам защиты интересов государства, участия в судебных и арбитражных разбирательствах, заключения гражданских правовых договоров и их проектов на предмет защиты интересов государства;
Реализация принципа взаимозаменяемости между сотрудниками Департамента, исполнение иных поручений руководства Министерства.
Руководитель управления до арбитражного разбирательства
Департамента по защите имущественных прав государства

С-4 санаты (6 бірлік) № 6-1-2, № 6-1-3, № 6-1-4, № 6-1-5, № 6-1-6, № 6-1-7
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы жоғары білім.
Шетелдік жетекші жоғары оқу орындарында оқитын, бакалвр, және/немесе магистр, және/немесе философия докторы (PhD) не бейін бойынша доктор дәрежесі болғаны жөн.
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Азаматтық, Азаматтық іс жүргізу, Бюджет және Салық кодекстер, "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заң.
Компьютердегі Word, Excel, Internet бағдарламаларымен міндетті түрде жұмыс істей білуі.
Шетел тілдерін білген жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Премьер-Министрінің актілері жобаларына, халықаралық төрелік, Қазақстан Республикасындағы сот және төрелік іс қараулар мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының нормативтік қаулыларына құқықтық сараптамамен;
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен шетелді қатысушы арасында (жер қойнауын пайдалану) өнімді бөлу туралы келісімдердің жобаларына құқықтық сараптамамен;
Қазақстан Республикасының заңнамасына және халықаралық шарттарға сәйкестігіне мемлекетке мүліктік талап арыздар бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары беретін шарттар мен материалдарға құқықтық сараптамамен;
шетелдік ұйымдар алдындағы берешектер мәселелері бойынша Ведомствоаралық комиссияның жұмысы мен қызметін ұйымдастыру мен қамтамасыз етумен;
Үкіметтің және Министрліктің қатысуымен халықаралық төрелік іс қараулар бойынша заң консультанттарымен өзара әрекеттесуді ұйымдастыру және материалдарды қараумен;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің міндеттемелерін өтеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Үкіметтің және Министрліктің қатысуымен халықаралық төрелік іс қараулар бойынша шешімдердің жобаларын әзірлеумен;
халықаралық төрелік мәселелері бойынша, оның ішінде депутаттық сұраулар бойынша, Үкіметтің, Премьер-Министрдің, сондай-ақ Министрлік басшылығы тапсырмасы бойынша ресми түсініктемелер пысықтаумен;
Қазақстан Республикасына шетелдік субъектілердің талап арыздарын талдаумен;
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындаумен байланысты кешенді жұмыстар жүзеге асыру.
Мемлекеттің мүліктік құқықтарын қорғау департаментінің
Төрелік талқылауларға дейінгі басқармасының сарапшысы

категория С-4 (6 единиц), № 6-1-2, № 6-1-3, № 6-1-4, № 6-1-5, № 6-1-6, № 6-1-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса.
Желательно наличие высшего образования в зарубежных высших учебных заведениях с получением степени бакалавра или магистра или доктора философии (PhD), либо доктора по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Знание Гражданского, Гражданского процессуального, Бюджетного и Налогового кодексов Республики Казахстан, Закона "О государственных закупках". Знание законодательства в областях, соответствующих функциональным обязанностям. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Желательно знание иностранных языков.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с:
- правовой экспертизой проектов актов Президента, Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан, нормативных постановлений Верховного Суда Республики Казахстан по вопросам международного арбитража, судебных и арбитражных разбирательств в Республике Казахстан;
правовой экспертизой проектов соглашений о разделе продукции (недропользовании) между Правительством Республики Казахстан и иностранным участником;
правовой экспертизой договоров и материалов, представляемых государственными органами Республики Казахстан, по имущественным претензиям к государству на соответствие законодательству Республики Казахстан и международным договорам;
организацией работы и обеспечением деятельности Межведомственной комиссии по вопросам задолженности перед иностранными организациями;
рассмотрением материалов и организацией взаимодействия с юридическими консультантами по международным арбитражным разбирательствам с участием Правительства и Министерства;
разработкой проектов решений Правительства Республики Казахстан по вопросам погашения обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по международным арбитражным разбирательствам с участием Правительства и Министерства;
подготовкой официальных разъяснений по вопросам международного арбитража, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства;
проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции Департамента;
анализом претензий иностранных субъектов к Республике Казахстан;
исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Эксперт управления до арбитражного разбирательства
Департамента по защите имущественных прав государства

С-1 санаты (1 бірлік), № 7-0-1
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін жоспарлауға және ұйымдастыруға жалпы басшылықты жүзеге асыру; департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру және бақылау; департамент қызметкерлерінің біліктігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; департаменттің жедел кеңестерін өткізуді ұйымдастыру; департамент қызметкерлерімен атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету.
Министрліктің басшылығымен және басқа құрылымдық бөлімшелердің басшыларымен байланысты қамтамасыз ету; жетекшілік ететін Министрдің орынбасарын мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау бойынша жұмысы туралы хабардар ету.
Заңда белгіленген тәртіппен департаменттің құзыреті мәселелері бойынша департамент қызметкерлерін қызметке тағайындау және лауазымынан босату туралы, оларды марапаттау және оларға тәртіптік жазалау шараларын қолдану туралы Жауапты хатшыға ұсыныстар енгізу.
Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапкершілікте болу.
Халықаралық құқық және ынтымақтастық департаменті директорының орынбасары

категория С-1 (1 единица), № 7-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов Республики Казахстан "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан" и Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности Департамента, координация и контроль деятельности Департамента, организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента, организация проведения оперативных совещаний Департамента, обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины.
Обеспечение связи с руководством Министерства и руководителями других структурных подразделений, представление информации курирующему Заместителю министра о работе государственных органов по подготовке проектов международных договоров и нормативны правовых актов Республики Казахстан по вопросам заключения, исполнения и прекращения международных договоров.
Внесение предложений Ответственному секретарю по вопросам компетенции Департамента о назначении на должность и освобождении от занимаемых должностей работников Департамента, о поощрении и наложении на них дисциплинарных взысканий.
Обеспечение взаимодействия с государственными органами в соответствии с компетенцией Департамента, исполнение иных поручений руководства Министерства.
Персональная ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
Заместитель Директора Департамента международного права и сотрудничества,

С-2 санаты (2 бірлік), № 7-0-2, № 7-0-3
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше .
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметкерлерінің жұмысын жоспарлау және бақылау жасау; қызметкерлерімен атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылау жасау.
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттардың Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Премьер-Министрінің актілері жобаларының, Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының халықаралық шарттарды жасау, орындау және күшін жою, Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғаларының шетелдік мемлекеттерге ресми сапарлары мәселелері бойынша, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
халықаралық құқық мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында департаменттің құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Қазақстан Республикасы халықаралық құқықтық базасына заңдарды және қабылданған халықаралық міндеттерді үйлестіру және жүйелеу мәселелері бойынша талдау жасауымен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің арасында өзара ауыстыру принципін жүзеге асыру; Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапкершілікте болу, департамент директордың орынбасары болмаған кезде оның міндеттерін атқару.
Халықаралық құқық және ынтымақтастық департаменті Екіжақты халықаралық
шарттар жобаларын сараптау басқармасының басшысы

категория С-2 (2 единицы), № 7-0-2, № 7-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов Республики Казахстан "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан" и Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за работой сотрудников Департамента, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины. Осуществление и координация комплекса работ, связанных с: правовой экспертизой проектов международных договоров Республики Казахстан, проектов актов Президента, Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан, нормативных постановлений Верховного Суда Республики Казахстан по вопросам заключения, исполнения и денонсации международных договоров, официальных визитах должностных лиц Республики Казахстан в иностранные государства, а также по иным вопросам международного права, подготовкой разъяснений по вопросам международного права, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства, проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего Заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции Департамента с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов, анализом международно-правовой базы Республики Казахстан по вопросам гармонизации и унификации законодательства и принятых международных обязательств.
Реализация принципа взаимозаменяемости между сотрудниками структурных подразделений, исполнение иных поручений руководства Министерства и Директора Департамента.
Персональная ответственность за выполнение возложенных на него задач и осуществление им своих функций, в период отсутствия Директора Департамента исполнение его обязанностей.
Руководитель управления экспертизы проектов двусторонних международных
договоров Департамента международного права и сотрудничества,

С-3 санаты (1 бірлік), №7-1-1
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлау және бақылау жасау; қызметкерлерімен атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылау жасау.
Қазақстан Республикасының Азия, Еуропа мен Америка елдерімен халықаралық шарттары жобаларының, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Премьер-Министрінің актілері жобаларының, Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының халықаралық шарттарды жасау, орындау және күшін жою, Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғаларының шетелдік мемлекеттерге ресми сапарлары мәселелері бойынша, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
Азия, Еуропа мен Америка елдерінің халықаралық шарттары мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрліктің тапсырмасы бойынша оның ішінде депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында басқарманың құзыретіне жататын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасардың қатысуымен кеңестерге, Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Қазақстан Республикасының Азия, Еуропа мен Америка елдерімен халықаралық шарттарын үйлестіру және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүйелеу мақсатында оларға талдау жасаумен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру,
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Халықаралық құқық және ынтымақтастық департаменті Екіжақты халықаралық
шарттар жобаларын сараптау басқармасының бас сарапшысы

категория С-3 (1 единица), №7-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов Республики Казахстан "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан" и Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за работой сотрудников управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины.
Осуществление и координация комплекса работ, связанных с: правовой экспертизой проектов международных договоров Республики Казахстан со странами Азии, Европы и Америки, проектов актов Президента, Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан, нормативных постановлений Верховного Суда Республики Казахстан по вопросам заключения, исполнения и денонсации международных договоров со странами Азии, Европы и Америки, а также об официальных визитах должностных лиц Республики Казахстан в указанные страны, подготовкой разъяснений по вопросам международных договоров Азии, Европы и Америки, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства, проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции управления с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов, анализом международных договоров Республики Казахстан со странами Азии, Европы и Америки в целях их гармонизации и унификации с законодательством Республики Казахстан, исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Главный эксперт управления экспертизы проектов двусторонних
международных договоров Департамента международного права и сотрудничества,

С-4 санаты (2 бірлік), № 7-1-2, 7-1-3
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Азия, Еуропа мен Америка елдерімен халықаралық шарттары жобаларының, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Премьер-Министрінің актілері жобаларының, Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының халықаралық шарттарды жасау, орындау және күшін жою, Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғаларының шетелдік мемлекеттерге ресми сапарлары мәселелері бойынша, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
Азия, Еуропа мен Америка елдерінің халықаралық шарттары мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрліктің тапсырмасы бойынша оның ішінде депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында бөлемнің құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Қазақстан Республикасының Азия, Еуропа мен Америка елдерімен халықаралық шарттарын үйлестіру және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүйелеу мақсатында оларға талдау жасаумен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру,
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Халықаралық құқық және ынтымақтастық департаменті Екіжақты халықаралық шарттар жобаларын сараптау басқармасының сарапшысы

категория С-4 (2 единицы), 7-1-2, 7-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с: правовой экспертизой проектов международных договоров Республики Казахстан со странами Азии, Европы и Америки, проектов актов Президента, Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан, нормативных постановлений Верховного Суда Республики Казахстан по вопросам заключения, исполнения и денонсации международных договоров со странами Азии, Европы и Америки, а также об официальных визитах должностных лиц Республики Казахстан в указанные страны, подготовкой разъяснений по вопросам международных договоров Азии, Европы и Америки, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства, проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции управления с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов, анализом международных договоров Республики Казахстан со странами Азии, Европы и Америки в целях их гармонизации и унификации с законодательством Республики Казахстан, исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Эксперт управления экспертизы проектов двусторонних международных договоров
Департамента международного права и сотрудничества,

С-5 санаты (2 бірлік), №7-1-4, 7-1-5,
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Компьютердегі Word, Excel, Internet программаларымен жұмыс істей білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Азия, Еуропа мен Америка елдерімен халықаралық шарттары жобаларының, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Премьер-Министрінің актілері жобаларының, Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының халықаралық шарттарды жасау, орындау және күшін жою, Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғаларының шетелдік мемлекеттерге ресми сапарлары мәселелері бойынша, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
Азия, Еуропа мен Америка елдерінің халықаралық шарттары мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрліктің тапсырмасы бойынша оның ішінде депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында бөлемнің құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Халықаралық құқық және ынтымақтастық департаменті Екіжақты халықаралық
шарттар жобаларын сараптау басқармасының сарапшысы

категория С-5 (2 единицы), №7-1-4, №7-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с: правовой экспертизой проектов международных договоров Республики Казахстан со странами Азии, Европы и Америки, проектов актов Президента, Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан, нормативных постановлений Верховного Суда Республики Казахстан по вопросам заключения, исполнения и денонсации международных договоров со странами Азии, Европы и Америки, а также об официальных визитах должностных лиц Республики Казахстан в указанные страны, подготовкой разъяснений по вопросам международных договоров Азии, Европы и Америки, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства, проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции управления с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов, исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Эксперт управления экспертизы проектов двусторонних международных договоров
Департамента международного права и сотрудничества,

С-3 санаты (1 бірлік), №7-2-1
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Компьютердегі Word, Excel, Internet программаларымен жұмыс істей білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлау және бақылау жасау; қызметкерлерімен атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылау жасау.
Ұжымдық қауіпсіздік шарты ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерімен халықаралық шарттары жобаларының, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Премьер-Министрінің актілері жобаларының, Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының халықаралық шарттарды жасау, орындау және күшін жою, Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғаларының шетелдік мемлекеттерге ресми сапарлары мәселелері бойынша, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
Ұжымдық қауіпсіздік шарты ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерімен халықаралық шарттары мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрліктің тапсырмасы бойынша оның ішінде депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында басқармасының құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Қазақстан Республикасының Ұжымдық қауіпсіздік шарты ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерімен халықаралық шарттарын үйлестіру және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүйелеу мақсатында оларға талдау жасаумен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру,
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Халықаралық құқық және ынтымақтастық департаменті Ұжымдық қауіпсіздік
шарты ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер
достастығының халықаралық шарттар жобаларын сараптау басқармасының бас
сарапшысы

категория С-3 (1 единица), №7-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов Республики Казахстан "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан" и Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за работой сотрудников управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины.
Осуществление и координация комплекса работ, связанных с:
правовой экспертизой проектов международных договоров Республики Казахстан со странами Организации договора коллективной безопасности, Шанхайской организации сотрудничества, Содружества Независимых Государств проектов актов Президента, Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан, нормативных постановлений Верховного Суда Республики Казахстан по вопросам заключения, исполнения и денонсации международных договоров со странами Организации Договора коллективной безопасности, Шанхайской организации сотрудничества, Содружества Независимых Государств, а также об официальных визитах должностных лиц Республики Казахстан в указанные страны,
подготовкой разъяснений по вопросам международных договоров со странами Организация договора коллективной безопасности, Шанхайская организация сотрудничества, Содружество независимых государств, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства,
проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции управления с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов,
анализом международных договоров Республики Казахстан со странами Организация договора коллективной безопасности, Шанхайская организация сотрудничества, Содружество независимых государств в целях их гармонизации и унификации с законодательством Республики Казахстан,
исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Главный эксперт управления экспертизы проектов международных договоров
Организации договора коллективной безопасности, Шанхайской организации
сотрудничества, Содружества независимых государств
Департамента международного права и сотрудничества,

С-4 санаты (2 бірлік), №7-2-2, №7-2-3
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлау және бақылау жасау; қызметкерлерімен атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылау жасау.
Ұжымдық қауіпсіздік шарты ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерімен Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары жобаларының, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Премьер-Министрінің актілері жобаларының, Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының халықаралық шарттарды жасау, орындау және күшін жою, Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғаларының шетелдік мемлекеттерге ресми сапарлары мәселелері бойынша, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
Ұжымдық қауіпсіздік шарты ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерінің халықаралық шарттары мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрліктің тапсырмасы бойынша депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында бөлемнің құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Ұжымдық қауіпсіздік шарты ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерімен халықаралық шарттарын үйлестіру және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүйелеу мақсатында оларға талдау жасаумен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру,
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Халықаралық құқық және ынтымақтастық департаменті Ұжымдық қауіпсіздік шарты
ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер
достастығының халықаралық шарттар жобаларын сараптау басқармасының
сарапшысы

категория С-4 (2 единицы), №7-2-2, №7-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с:
правовой экспертизой проектов международных договоров Республики Казахстан со странами Организация договора коллективной безопасности, Шанхайская организация сотрудничества, Содружество независимых государств проектов актов Президента, Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан, нормативных постановлений Верховного Суда Республики Казахстан по вопросам заключения, исполнения и денонсации международных договоров со странами Организация договора коллективной безопасности, Шанхайская организация сотрудничества, Содружество независимых государств, а также об официальных визитах должностных лиц Республики Казахстан в указанные страны, подготовкой разъяснений по вопросам международных договоров Организация договора коллективной безопасности, Шанхайская организация сотрудничества, Содружество независимых государств в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства, проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции управления с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов, анализом международных договоров Республики Казахстан со странами Организация договора коллективной безопасности, Шанхайская организация сотрудничества, Содружество независимых государств в целях их гармонизации и унификации с законодательством Республики Казахстан, исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Эксперт управления экспертизы проектов международных договоров
Организации договора коллективной безопасности, Шанхайской организация
сотрудничества, Содружества независимых государств
Департамента международного права и сотрудничества,

С-5 санаты (3 бірлік), №7-2-4, №7-2-5, №7-2-6
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ұжымдық қауіпсіздік шарты ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерімен Қазақстан Республикасы елдерімен шарттарды Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Премьер-Министрінің актілері жобаларының, Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының халықаралық шарттарды жасау, орындау және күшін жою, Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғаларының шетелдік мемлекеттерге ресми сапарлары мәселелері бойынша, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
Ұжымдық қауіпсіздік шарты ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерінің халықаралық шарттары мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрліктің тапсырмасы бойынша оның ішінде депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында басқарманың құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Қазақстан Республикасының Ұжымдық қауіпсіздік шарты ұйымының, Шанхай ынтымақтастық ұйымының, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерімен халықаралық шарттарын үйлестіру және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүйелеу мақсатында оларға талдау жасаумен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру,
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Халықаралық құқық және ынтымақтастық департаменті
Ынтымақтастық басқармасының басшысы

категория С-5 (3 единицы), №7-2-4, №7-2-5, №7-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с: правовой экспертизой проектов международных договоров Республики Казахстан со странами Организация договора коллективной безопасности, Шанхайская организация сотрудничества, Содружество независимых государств, проектов актов Президента, Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан, нормативных постановлений Верховного Суда Республики Казахстан по вопросам заключения, исполнения и денонсации международных договоров со странами Организация договора коллективной безопасности, Шанхайская организация сотрудничества, Содружество независимых государств, а также об официальных визитах должностных лиц Республики Казахстан в указанные страны, подготовкой разъяснений по вопросам международных договоров Организация договора коллективной безопасности, Шанхайская организация сотрудничества, Содружество независимых государств, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства, проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции управления с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов, исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Руководитель управления сотрудничества
Департамента международного права и сотрудничества,

С-3 санаты (1 бірлік), №7-3-1
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
департамент біліктілігі шегінде хаттамалық іс-шаралар ұйымдастыру;
шет мемлекеттердің сот тапсырмасы және қолдаухаттар, азаматтық ахуалдың актісі, мемлекеттік тіркеулер, интеграциялық меншік құқығын қорғау сот шешімдерін мойындау мен орындаудан басқа шет мемлекеттердің құқықтық көмек көрсету туралы қолдаухатын орындау;
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында бөлемнің құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Халықаралық құқық және ынтымақтастық департаменті
Ынтымақтастық басқармасының бас сарапшысы

категория С-3 (1 единица), №7-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов Республики Казахстан "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан" и Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за работой сотрудников управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины. Осуществление и координация комплекса работ, связанных с:
организацией протокольных мероприятий в пределах компетенции Департамента, исполнение ходатайств иностранных государств о правовой помощи, за исключением ходатайств и судебных поручений иностранных государств и признании и исполнении судебных решений и актов гражданского состояния, государственной регистрации, охраны прав интеллектуальной собственности, проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции управления с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов, исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Главный эксперт управления сотрудничества
Департамента международного права и сотрудничества

С-5 санаты (2 бірлік), №7-3-5, № 7-3-6
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Компьютердегі Word, Excel, Internet программаларымен міндетті түрде жұмыс істеуін білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Шетел тілдерін білуі
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент құзыреті шегінде хаттамалық іс-шаралар ұйымдастыру;
Қазақстан Республикасының Азия, Еуропа мен Америка елдерімен халықаралық шарттарының халықаралық шарттарды жасау, орындау және күшін жою мәселелеріне қатысты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының лауазымды тұлғаларының аталған мемлекеттерге ресми сапарлары мәселелері бойынша сөйлемдерді аудары;
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Халықаралық экономикалық интеграция бойынша жобаларды сараптау
департаменті директоры,
С-1 (1 бірлік), № 8-0-1
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы", Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, жүргізілетін сараптаманың сапасына бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі

категория С-5 (2 единиц), №7-3-5, 7-3-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300. Умение работать на компьютере с программами Word, Excel, Internet. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с: организацией протокольных мероприятий в пределах компетенции Департамента, переводом текстов международных договоров Республики Казахстан и иных документов, касающихся вопросов заключения, исполнения и денонсации международных договоров со странами Азии, Европы и Америки, а также об официальных визитах должностных лиц Республики Казахстан в указанные страны, исполнение иных переводов по поручению руководства Министерства и Департамента.
Директор Департамента экспертизы проектов по международной
экономической интеграции категория С-1 (1 единица), № 8-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов Республики Казахстан "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан" и Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300. Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Желательно знание иностранных языков.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество проводимых экспертиз, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін жоспарлауға және ұйымдастыруға жалпы басшылықты жүзеге асыру; департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру және бақылау; департамент қызметкерлерінің біліктігін арттыру бойынша жұмысты ұйымдастыру; департаменттің жедел кеңестерін өткізуді ұйымдастыру; департамент қызметкерлерімен атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету.
Министрліктің басшылығымен және басқа құрылымдық бөлімшелердің басшыларымен байланысты қамтамасыз ету; жетекшілік ететін Министрдің орынбасарын мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау бойынша жұмысы туралы хабардар ету.
Заңда белгіленген тәртіппен департаменттің құзыреті мәселелері бойынша департамент қызметкерлерін қызметке тағайындау және лауазымынан босату туралы, оларды марапаттау және оларға тәртіптік жазалау шараларын қолдану туралы жауапты хатшыға ұсыныстар енгізу.
Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапкершілікте болу.
Халықаралық экономикалық интеграция бойынша жобаларды
сараптау директорының орынбасары
С-2 санаты (2 бірлік), № 8-0-2, № 8-0-3
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, жүргізілетін сараптаманың сапасына бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности Департамента, координация и контроль деятельности структурных подразделений Департамента, организация работы по повышению квалификации сотрудников Департамента, организация проведения оперативных совещаний Департамента, обеспечение соблюдения сотрудниками Департамента исполнительской и трудовой дисциплины.
Обеспечение связи с руководством Министерства и руководителями других структурных подразделений, представление информации курирующему Заместителю министра о работе государственных органов по подготовке проектов нормативных правовых актов.
Внесение предложений Ответственному секретарю по вопросам компетенции Департамента о назначении на должность и освобождении от занимаемых должностей работников Департамента, о поощрении и наложении на них дисциплинарных взысканий.
Обеспечение взаимодействия с государственными органами в соответствии с компетенцией Департамента, исполнение иных поручений руководства Министерства.
Персональная ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
Заместитель директора Департамента экспертизы проектов
по международной экономической интеграции
категория С-2 (2 единицы), № 8-0-2, № 8-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов Республики Казахстан "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан" и Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Желательно знание иностранных языков.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество проводимых экспертиз, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметкерлерінің жұмысын жоспарлау және бақылау жасау; қызметкерлерімен атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылау жасау.
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттардың, Евразиялық экономикалық комиссия жобасының шешімі, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы органдары, сондай ақ экономикалық интеграция мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актісі, Бүкіләлемдік сауда ұйымы мен экономикалық даму және ынтымақтастық Ұйымына кіру, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
экономикалық интеграция және Кедендік одақ, Біріңғай экономикалық кеңістік шеңберінде қабылданған халықаралық міндеттерді орындау, сонымен қатар бүкіләлемдік сауда ұйымына кіру мәселелері бойынша құқықтық сұрақтарға байланысты мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында департаменттің құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Қазақстан Республикасы халықаралық құқықтық базасына заңдарды және экономикалық интеграция бойынша қабылданған халықаралық міндеттерді үйлестіру және жүйелеу мәселелері бойынша талдау жасауымен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру. Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің арасында өзара ауыстыру принципін жүзеге асыру; Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапкершілікте болу, департамент директордың орынбасары болмаған кезде оның міндеттерін атқару.
Халықаралық экономикалық интеграция бойынша жобаларды сараптау департаменті
Экономика, қаржы және сауда саласындағы жобаларын сараптау
басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бірлік), № 8-1-1
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за работой сотрудников Департамента, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины.
Осуществление и координация комплекса работ, связанных с: -правовой экспертизой проектов международных договоров, проектов решений Евразийской экономической комиссии и Высшего Евразийского экономического совета, органов Содружества Независимых государств, а также нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам экономической интеграции, вступления во Всемирную торговую организацию и Организацию экономического развития и сотрудничества, а также по иным вопросам международного права,
- подготовкой разъяснений по вопросам экономической интеграции и исполнения принятых международных обязательств в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства, а также связанных с правовыми вопросами по вступлению во Всемирную торговую организацию, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства,
-проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего Заместителя Министра по вопросам, относящимся к компетенции Департамента с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов,
- анализом международно-правовой базы Республики Казахстан по вопросам гармонизации и унификации законодательства и принятых международных обязательств по экономической интеграции.
Реализация принципа взаимозаменяемости между сотрудниками структурных подразделений, исполнение иных поручений руководства Министерства и Директора Департамента.
Персональная ответственность за выполнение возложенных на него задач и осуществление им своих функций, в период отсутствия Директора Департамента исполнение его обязанностей.
Руководитель управления экспертизы проектов в сфере экономики,
финансов и торговли Департамента экспертизы проектов по
международной экономической интеграции
категория С-3 (1 единица), № 8-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы", Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, жүргізілетін сараптаманың сапасына бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлау және бақылау жасау; қызметкерлерімен атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылау жасау.
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттардың, Евразиялық экономикалық комиссия жобасының шешімі, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы органдары, сондай ақ экономикалық интеграция мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актісі, Экономика, қаржы және сауда саласындағы Бүкіләлемдік сауда ұйымы мен экономикалық даму және ынтымақтастық Ұйымына кіру, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
экономикалық интеграция және Кедендік одақ, Біріңғай экономикалық кеңістік шеңберінде қабылданған халықаралық міндеттерді орындау, сонымен қатар бүкіләлемдік сауда ұйымына кіру мәселелері бойынша құқықтық сұрақтарға байланысты мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында департаменттің құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Қазақстан Республикасы халықаралық құқықтық базасына заңдарды және экономикалық интеграция бойынша қабылданған халықаралық міндеттерді үйлестіру және жүйелеу мәселелері бойынша талдау жасауымен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру.
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Халықаралық экономикалық интеграция бойынша жобаларды сараптау департаменті
Экономика, қаржы және сауда саласындағы жобаларын сараптау
басқармасының бас сарапшысы

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов Республики Казахстан "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан" и Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Желательно знание иностранных языков.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество проводимых экспертиз, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за работой сотрудников управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины.
Осуществление и координация комплекса работ, связанных с:
-правовой экспертизой проектов международных договоров, проектов решений Евразийской экономической комиссии и Высшего Евразийского экономического совета, органов Содружества Независимых государств, а также нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам экономической интеграции, вступления во Всемирную торговую организацию и Организацию экономического развития и сотрудничества в сфере экономики, торговли и финансов, а также по иным вопросам международного права,
- подготовкой разъяснений по вопросам экономической интеграции и исполнения принятых международных обязательств в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства, а также связанных с правовыми вопросами по вступлению Всемирную торговую организацию, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства,
- проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции Департамента с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов,
- анализом международно-правовой базы Республики Казахстан по вопросам гармонизации и унификации законодательства и принятых международных обязательств по экономической интеграции,
исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Главный эксперт управления экспертизы проектов в сфере экономики,
финансов и торговли Департамента экспертизы проектов по международной

С-4 санаты (1 бірлік), № 8-1-3
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, жүргізілетін сараптаманың сапасына бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік .
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттардың, Еуразиялық экономикалық комиссия жобасының шешімі, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы органдары, сондай ақ экономикалық интеграция мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актісі, Экономика, қаржы және сауда саласындағы Бүкіләлемдік сауда ұйымы мен экономикалық даму және ынтымақтастық Ұйымына кіру, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
экономикалық интеграция және Кедендік одақ, Біріңғай экономикалық кеңістік шеңберінде қабылданған халықаралық міндеттерді орындау, сонымен қатар бүкіләлемдік сауда ұйымына кіру мәселелері бойынша құқықтық сұрақтарға байланысты мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында департаменттің құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Қазақстан Республикасы халықаралық құқықтық базасына заңдарды және экономикалық интеграция бойынша қабылданған халықаралық міндеттерді үйлестіру және жүйелеу мәселелері бойынша талдау жасауымен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру.
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Халықаралық экономикалық интеграция бойынша жобаларды сараптау департаменті
Экономика, қаржы және сауда саласындағы жобаларын
сараптау басқармасының сарапшысы

категория С-4 (1 единица), № 8-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Желательно знание иностранных языков.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество проводимых экспертиз, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление и координация комплекса работ, связанных с:
правовой экспертизой проектов международных договоров, проектов решений Евразийской экономической комиссии и Высшего Евразийского экономического совета, органов Содружества Независимых государств, а также нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам экономической интеграции, вступления во Всемирную торговую организацию и Организацию экономического развития и сотрудничества в сфере экономики, торговли и финансов, а также по иным вопросам международного права, подготовкой разъяснений по вопросам экономической интеграции и исполнения принятых международных обязательств в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства, а также связанных с правовыми вопросами по вступлению во Всемирную торговую организацию, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства, проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции Департамента с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов, анализом международно-правовой базы Республики Казахстан по вопросам гармонизации и унификации законодательства и принятых международных обязательств по экономической интеграции, исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Эксперт управления экспертизы проектов в сфере экономики,
финансов и торговли Департамента экспертизы проектов по
международной экономической интеграции

С-3 санаты (1 бірлік), № 8-3-1
Өлшем
Талаптар
Білім
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы", Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттік жаңа саяси бағыты стратегиясын, сонымен қатар "Әділет органдары туралы", "Қазақстан Республикасы халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын және 2002 жылғы 10 желтоқсандағы №1300 Үкімет қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білуі.
Функционалдық міндеттерге сәйкес салалардағы заңнаманы және халықаралық шарттарды білу.
Шетел тілдерін білу мүмкіндігінше.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, жүргізілетін сараптаманың сапасына бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлау және бақылау жасау; қызметкерлерімен атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын бақылау жасау.
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттардың, Евразиялық экономикалық комиссия жобасының шешімі, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы органдары, сондай ақ экономикалық интеграция мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актісі, Бәсекелестік саласындағы монополияға қарсы және кедендік реттеу, Бүкіләлемдік сауда ұйымы мен экономикалық даму және ынтымақтастық Ұйымына кіру, сондай-ақ өзге де халықаралық құқық мәселелері бойынша нормативтік қаулыларының құқықтық сараптамасымен,
экономикалық интеграция және Кедендік одақ, Біріңғай экономикалық кеңістік шеңберінде қабылданған халықаралық міндеттерді орындау, сонымен қатар бүкіләлемдік сауда ұйымына кіру мәселелері бойынша құқықтық сұрақтарға байланысты мәселелері бойынша, оның ішінде Үкіметтің, Премьер-Министрдің тапсырмасы бойынша, сондай-ақ Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша депутаттық сауалдар бойынша түсініктемелерді дайындаумен,
қаралатын мәселелерді шешуге әдіс амалдар туралы ұсыныстар енгізу мақсатында департаменттің құзыретіне қарайтын мәселелері бойынша Министрдің, жетекшілік ететін Министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге Үкімет отырыстарына материалдарды пысықтаумен,
Қазақстан Республикасы халықаралық құқықтық базасына заңдарды және экономикалық интеграция бойынша қабылданған халықаралық міндеттерді үйлестіру және жүйелеу мәселелері бойынша талдау жасауымен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру.
Министрлік басшылығының және департамент басшыларының өзге де тапсырмаларын орындау.
Экономикалық интеграция бойынша жобаларды сараптау департаменті Бәсекелестік,
монополияға қарсы және кедендік реттеу саласындағы шарттар жобаларын сараптау
басқармасының бас сарапшысы

категория С-3 (1 единица), 8-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", нормативных правовых актов Республики Казахстан регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, а также законов Республики Казахстан "Об органах юстиции", "О международных договорах Республики Казахстан" и Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300. Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Знание законодательства и международных договоров в областях, соответствующих функциональным обязанностям.
Желательно знание иностранных языков.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество проводимых экспертиз, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Координация и контроль за работой сотрудников управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины. Осуществление комплекса работ, связанных с:
правовой экспертизой проектов международных договоров, проектов решений Евразийской экономической комиссии и Высшего Евразийского экономического совета, органов Содружества Независимых государств, а также нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам экономической интеграции, вступления во Всемирную торговую организацию и Организацию экономического развития и сотрудничества в сфере конкуренции, антимонопольного и таможенного регулирования, а также по иным вопросам международного права,
подготовкой разъяснений по вопросам экономической интеграции и исполнения принятых международных обязательств в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства, а также связанных с правовыми вопросами по вступлению Всемирную торговую организацию, в том числе по депутатским запросам по поручению Правительства, Премьер-Министра, а также по поручению руководства Министерства,
проработкой материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра, курирующего заместителя министра по вопросам, относящимся к компетенции Департамента с целью внесения предложений о международно-правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов,
анализом международно-правовой базы Республики Казахстан по вопросам гармонизации и унификации законодательства и принятых международных обязательств по экономической интеграции,
исполнение иных поручений руководства Министерства и Департамента.
Главный эксперт управления экспертизы проектов
в сфере конкуренции, антимонопольного и таможенного регулирования
Департамента экспертизы проектов по международной экономической интеграции

С-1 санаты (1 бірлік) № 9-0-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс) саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
"Қазақстан Республикасының Конституциясын", "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" , "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы", "Лицензиялау туралы", "Бағалау қызметі туралы", "Нотариат туралы", "Адвокаттық қызмет туралы", Заңдары мен "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттер
Департаментке жалпы басшылықты жүзеге асырады және департаменттің қызметін ұйымдастырады; халыққа құқықтық көмек және заң көмегін көрсету сапасын, лицензиялау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды, міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу сапасын қамтамасыз ету, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу, азаматтық хал актілері мен апостильдеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру мәселесіне жетекшілік етеді. Басшылық тапсырмасын орындауды мониторингілеу мен тиімді басқаруды қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүзеге асырды.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
директорының орынбасары

категория С-1 (1 единица) № 9-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса, либо технических наук и технологий (строительство)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", "О государственном имуществе", "О лицензировании", "Об оценочной деятельности", "О нотариате", "Об адвокатской деятельности", Кодекса РК "О браке (супружестве) и семье", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство и организацию деятельности департамента; курирует вопросы реализации государственной политики в сфере обеспечения правовой помощи и качества оказания юридических услуг населению, лицензирования, регистрации прав на недвижимое имущество, залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, государственной регистрации юридических лиц, учетной регистрации филиалов и представительств, актов гражданского состояния и апостилирования.
Мониторинг исполнения поручений и обеспечение проведений мероприятий по эффективному управлению.
Заместитель директора Департамента регистрационной службы
и организации юридических услуг

С-2 санаты (3 бірлік) № 9-0-2, № 9-0-3, № 9-0-4
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс) саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы", "Лицензиялау туралы", "Бағалау қызметі туралы", "Нотариат туралы", "Адвокаттық қызмет туралы", Мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы
Заңдары мен "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттер
Бүкіләлемдік Банктің "Doing Business" және Бүкіләлемдік экономикалық форумның "Бәсекеге қабілеттіліктің жаһандық индексі" рейтингтерінде Департаменттің құзыретіне кіретін индикаторлар бойынша Қазақстанның ұстанымын жақсарту мәселелеріндегі жұмыстарды үйлестіреді; Департаменттің қызметі шегінде үкіметтік емес (халықаралық) ұйымдармен өзара іс-қимыл бойынша жұмысты үйлестіреді; "Заңды тұлғалар", "Жеке тұлғалар", "АХАЖ" АЖ мемлекеттік деректер қорын қалыптастыру және жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастырады; жетекшілік ететін мәселелер бойынша стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды және іс-шараларды іске асыруды қамтамасыз етеді; заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тіркелімінің және филиалдар мен өкілдіктердің тізілімінің жүргізілуіне бақылауды жүзеге асырады, нотариат, адвокатура және бағалау қызметі бойынша мәселелерге жетекшілік етеді.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Мониторинг және ішкі талдау басқармасының басшысы,

С-2 (3 единицы) № 9-0-2, № 9-0-3, 9-0-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса, либо технических наук и технологий (строительство)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", "О государственном имуществе", "О лицензировании", "Об оценочной деятельности", "О нотариате", "Об адвокатской деятельности", "О гарантированной государством юридической помощи", Кодекса РК "О браке (супружестве) и семье", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет координацию работы в вопросах улучшения позиций Казахстана в рейтингах "Doing Business" Всемирного Банка и "Глобальный индекс конкурентоспособности" Всемирного экономического форума по индикаторам, входящим в компетенцию Департамента; координирует работу по взаимодействию с неправительственными (международными) организациями в пределах деятельности Департамента; организовывает работу по формированию и ведению государственных баз данных "Юридические лица", "Физические лица", ИС "ЗАГС"; обеспечивает реализацию стратегических и программных документов и мероприятий по курируемым вопросам; осуществляет контроль за ведением единого государственного регистра юридических лиц и реестра филиалов и представительств, координирует вопросы по нотариату, адвокатуре и оценочной деятельности.
Руководитель управления мониторинга и внутреннего анализа
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг

санаты С-3 (1 бірлік) № 9-1-1
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
"Қазақстан Республикасының Конституциясын", "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" , "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасайды, Департаменттің жұмыс жоспарының атқарылуына бақылау жасайды; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; Басқарма қызметкерлерінің құжаттардың уақытылы және сапалы орындауына, Басқарма қызметкерлерінің жұмыс Регламентін, Әділет Министрлігінің бұйрықтары мен өкімдерін, жоғары тұрған органдар мен лауазымды тұлғалардың шешімдері мен нұсқауларын сақтауға; Президент Әкімшілігі, Үкімет, Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, Парламент депутаттарының талқылауы бойынша, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша атқару жұмыстарын ұйымдастырады.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Мониторинг және ішкі талдау басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4 (1 бірлік) № 9-1-2
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі

С-3 (1 единица) № 9-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Знание нормативных – правовых актов, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство деятельностью Управления, контролирует исполнение планов работы Департамента; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; соблюдение работниками Управления Регламентов работы, приказов и распоряжений руководства Министерства юстиции, решений и указаний вышестоящих органов и должностных лиц; работу по исполнению поручений Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра, по рассмотрению запросов депутатов Парламента, обращений физических и юридических лиц.
Главный эксперт управления мониторинга и внутреннего анализа
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг
С-4 (1 единица) № 9-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции" , "Об административных процедурах" , "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Знание нормативных – правовых актов, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Президент Әкімшілігі, Үкімет, Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын орындайды, Парламент депутаттарының сұраныстарын, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады; Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шаралардың уақытылы және сапалы атқарылуына шара қолданады; Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, басқармаға қатысы бар сұрақтарға жауаптар дайындайды; есептер мен баяндамалар, жиналыстарға материалдар дайындау, сонымен қатар, басшылықтың тапсырмасымен талдау мен анықтамалар жасайды; Департамент, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Мониторинг және ішкі талдау басқармасының сарапшысы,
санаты С-5 (2 бірлік) № 9-1-3, № 9-1-4
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Президент Әкімшілігі, Үкімет, Премьер-Министр Кеңсесінің тапсырмаларын орындайды, Парламент депутаттарының сұраныстарын, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады; Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шаралардың уақытылы және сапалы атқарылуына шара қолданады; Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, басқармаға қатысы бар сұрақтарға жауаптар дайындайды; есептер мен баяндамалар, жиналыстарға материалдар дайындау, сонымен қатар, басшылықтың тапсырмасымен талдау мен анықтамалар жасайды; Департамент, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Азаматтық хал актілерін тіркеу мен апостиль қоюды
әдістемелік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполняет поручения Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра; рассматривает запросы депутатов Парламента, обращения физических и юридических лиц; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; готовит ответы на вопросы, поступающие на блог Министра юстиции, и на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающимся деятельности Управления; подготавливает отчеты и материалы к совещаниям, анализы и справки по поручению руководства; рассматривает обращения граждан и юридических лиц и готовит по ним ответы; исполняет другие поручения руководства Департамента, Управления.
Эксперт управления мониторинга и внутреннего анализа
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг
С-5 (2 единицы) № 9-1-3, № 9-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции" , "Об административных процедурах" , "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Знание нормативных – правовых актов, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Исполняет поручения Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра; рассматривает запросы депутатов Парламента, обращения физических и юридических лиц; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; готовит ответы на вопросы, поступающие на блог Министра юстиции, и на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающимся деятельности Управления; подготавливает отчеты и материалы к совещаниям, анализы и справки по поручению руководства; рассматривает обращения граждан и юридических лиц и готовит по ним ответы; исполняет другие поручения руководства Департамента, Управления.
Руководитель управления методического обеспечения и контроля за
регистрацией актов гражданского состояния и апостилирования
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг

басшысы С-3 санаты, (1 бірлік) № 9-2-1
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметкерлерінің жұмысын үйлестіру және ұйымдастыруды жүзеге асырады; тапсырмалардың орындау мерзімдері мен сапасына дербес жауапкершілікте болады; басқарманың жұмысын жоспарлау, басқарма қызметкерлерімен құжаттардың уақытылы және сапалы орындалуына бақылау жүргізеді; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; Президент Әкімшілігі, Үкімет, Премьер - Министр Кеңсесінің тапсырмаларын орындайды, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады; азаматтық хал актілерін тіркеу және апостиль қою мәселелері бойынша заңдылық және өзге де нормативтық құқықтық актілерін әзірлеуге және түсіндіруге, соңдай-ақ құқықтық көмек жөніндегі халықаралық келісімдердің мәтіндерін әзірлеуге қатысады; апостиль қоюға арналған табанша мен елтаңбалы мөрге дербес жауап береді.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Азаматтық хал актілерін тіркеу мен апостиль қоюды
әдістемелік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының

С-3 (1 единица) № 9-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет координацию и организацию деятельности сотрудников Управления; несет персональную ответственность за сроки и качество выполнения поручений; планирует работу Управления, контролирует исполнение планов работы Департамента, своевременную и качественную подготовку документов работниками Управления; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; исполняет поручения Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра, готовит ответы на обращения физических и юридических лиц; участвует в разработке и разъяснении законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам регистрации актов гражданского состояния и апостилирования, а также в разработке проектов текстов международных соглашений по правовой помощи; несет персональную ответственность за штамп и гербовую печать для апостилирования документов.
Главный эксперт управления методического обеспечения и контроля
за регистрацией актов гражданского состояния и апостилирования
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг

бас сарапшы С-4 санаты, ( 1 бірлік) № 9-2-2
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы құжаттарына қатысты құқықтық көмек бойынша халықаралық келісімдер мәтіндерін жасауға қатысады; Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер - Министр Кеңсесі, Қазақстан Республикасы Парламенті, басқа мемлекеттік органдарының аса маңызды мәселелер бойынша тапсырмалардың жауаптарының жобаларын қарастырады және әзірлейді; азаматтық хал актілерін тіркеу және апостиль қою мәселелері бойынша заңдылық және өзге де нормативтық құқықтық актілерін әзірлеуге және түсіндіруге қатысады; азаматтық хал актілерін тіркеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы мен ТМД елдерінің заңдарын қолдану тағылымдамасын зерттейді және қорытындылайды; азаматтық, отбасы және қылмыстық істер бойынша құқықтық көмек көрсету және құқықтық қатынастар туралы 22.01.1993 ж. Минск қаласында қол қойылған келісімнің талаптарына сәйкес ТМД елдерінің мүшелері болып табылатын елдердің мемлекеттік органдарымен хат алмасу, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті арқылы қиыр шетел елдерінің консулдық қызметімен өзара әрекет етеді; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; неке - отбасы заңнамасының қағидалары бойынша құқық түсіндіру жұмыстарын жүргізеді; азаматтардың және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды және олар бойынша жауап әзірлейді; Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен басқармаға қатысты бар сұрақтарға жауаптар әзірлейді, есептер мен баяндамалар, жиналыстарға материалдар дайындайды, сонымен қатар, басшылықтың тапсырмасымен талдау мен анықтамалар жасайды; азаматтардың және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды және олар бойынша жауап әзірлейді; Департамент, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Азаматтық хал актілерін тіркеу мен апостиль қоюды
әдістемелік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының
сарапшысы С-5 санаты, ( 5 бірлік)
№ 9-2-3, № 9-2-4, № 9-2-5, № 9-2-6, № 9-2-7
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы құжаттарына қатысты құқықтық көмек бойынша халықаралық келісімдер мәтіндерін жасауға қатысады; Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Премьер - Министр Кеңсесі, Қазақстан Республикасы Парламенті, басқа мемлекеттік органдарының аса маңызды мәселелер бойынша тапсырмалардың жауаптарының жобаларын қарастырады және әзірлейді; азаматтық хал актілерін тіркеу және апостиль қою мәселелері бойынша заңдылық және өзге де нормативтық құқықтық актілерін әзірлеуге және түсіндіруге қатысады; азаматтық хал актілерін тіркеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы мен ТМД елдерінің заңдарын қолдану тағылымдамасын зерттейді және қорытындылайды; азаматтық, отбасы және қылмыстық істер бойынша құқықтық көмек көрсету және құқықтық қатынастар туралы 22.01.1993 ж. Минск қаласында қол қойылған келісімнің талаптарына сәйкес ТМД елдерінің мүшелері болып табылатын елдердің мемлекеттік органдарымен хат алмасу, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті арқылы қиыр шетел елдерінің консулдық қызметімен өзара әрекет етеді; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; неке - отбасы заңнамасының қағидалары бойынша құқық түсіндіру жұмыстарын жүргізеді; азаматтардың және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды және олар бойынша жауап әзірлейді; Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен басқармаға қатысты бар сұрақтарға жауаптар әзірлейді, есептер мен баяндамалар, жиналыстарға материалдар дайындайды, сонымен қатар, басшылықтың тапсырмасымен талдау мен анықтамалар жасайды; азаматтардың және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды және олар бойынша жауап әзірлейді; Департамент, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Құқық түсіндіру жұмысын, заң қызметтерін ұйымдастыру және лицензиялау
басқармасының басшысы,

С-4 (1 единица) № 9-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах" , "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке проектов текстов международных соглашений по правовой помощи в части документов Евразийского экономического сообщества; рассматривает и готовит проекты ответов на запросы и поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, других государственных органов по наиболее важным вопросам; участвует в разработке и разъяснении законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам регистрации актов гражданского состояния и апостилирования, а также в разработке проектов текстов международных соглашений по правовой помощи; изучает и обобщает практику применения законов Республики Казахстан и государств СНГ по вопросам регистрации актов гражданского состояния; ведет переписку с государственными органами государств-членов Содружества Независимых Государств согласно требованиям Конвенции о правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам, подписанной в г. Минске 22.01.1993 г., также взаимодействуют с консульскими службами стран дальнего зарубежья через Департамент консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; проводит праворазъяснительную работу норм брачно–семейного законодательства; рассматривает обращения физических и юридических лиц и готовит по ним ответы; готовит ответы на вопросы, поступающие на блог Министра юстиции, а также на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающихся деятельности Управления; подготавливает отчеты и материалы к совещаниям, анализы и справки по поручению руководства; исполняет другие поручения руководства Департамента, Управления.
Эксперт управления методического обеспечения и контроля за регистрацией актов
гражданского состояния и апостилирования
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг
С-5 (5 единиц) № 9-2-3, № 9-2-4, № 9-2-5, № 9-2-6, № 9-2-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции" , "Об административных процедурах" , "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Участвует в разработке проектов текстов международных соглашений по правовой помощи в части документов Евразийского экономического сообщества; рассматривает и готовит проекты ответов на запросы и поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, других государственных органов по наиболее важным вопросам; участвует в разработке и разъяснении законодательных и иных нормативных правовых актов по вопросам регистрации актов гражданского состояния и апостилирования, а также в разработке проектов текстов международных соглашений по правовой помощи; изучает и обобщает практику применения законов Республики Казахстан и государств СНГ по вопросам регистрации актов гражданского состояния; ведет переписку с государственными органами государств-членов Содружества Независимых Государств согласно требованиям Конвенции о правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам, подписанной в г. Минске 22.01.1993 г., также взаимодействуют с консульскими службами стран дальнего зарубежья через Департамент консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; проводит праворазъяснительную работу норм брачно–семейного законодательства; рассматривает обращения физических и юридических лиц и готовит по ним ответы; готовит ответы на вопросы, поступающие на блог Министра юстиции, а также на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающихся деятельности Управления; подготавливает отчеты и материалы к совещаниям, анализы и справки по поручению руководства; исполняет другие поручения руководства Департамента, Управления.
Руководитель управления организации праворазъяснительной работы, юридических
услуг и лицензирования Департамента регистрационной службы
и организации юридических услуг

санаты С-3 (1 бірлік) № 9-3-1
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
"Қазақстан Республикасының Конституциясын", "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" , "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
"Лицензиялау туралы", "Бағалау қызметі туралы", "Нотариат туралы", "Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасауды жүзеге асырады, оның жұмысын ұйымдастырады және жүктелген міндеттерге жеке жауапкершілікті атқарады; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; басқарма құзырына кіретін мәселелер бойынша заңнамаларды жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды енгізеді; қазақстандық және халықаралық ұйымдармен, адвокатура, нотариат, бағалау қызметі мәселелерімен айналысатын ғалымдар-құқықтанушылармен өзара әрекетті ұйымдастырады; құқық түсіндіру және заң қызметтерін ұйымдастыруды жүзеге асырады; басқарма құзырына қатысты мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғаларды қабылдауды жүзеге асырады.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Құқық түсіндіру жұмысын, заң қызметтерін ұйымдастыру және лицензиялау
басқармасының бас сарапшысы,
санаты С-4 (4 бірлік) № 9-3-2, № 9-3-3, № 9-3-4, № 9-3-5
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу "Лицензиялау туралы", "Бағалау қызметі туралы", "Нотариат туралы", "Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Нотариат, адвокатура және бағалау қызметі бойынша нормативті құқықтық актілерді әзірлеуге қатысады, аталған сұрақтар бойынша жұмыс топтары мен отырыстарына қатысады; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; нотариат, адвокатура, бағалау қызметі мәселелері жөнінде халықаралық тәжірибені зерделейді; нотариустардың, адвокаттардың мемлекеттік лицензияларының қызметінен тоқтата тұру, кері қайтарып алу және тоқтату мәселелері бойынша аумақтық әділет органдары мен құқық қорғау органдарының ұсыныстарын қарайды және олар бойынша талдау жасайды; нотариаттық және адвокаттық қызметті көрсетуге уәкілетті лауазымды тұлғалар туралы статистикалық есептерді қорытындылайды және олардың қызметіне қолданыстағы заңнаманың талаптарын сақтауына талдау жасайды; жеке практикамен айналысатын нотариустардың мәселелері бойынша аумақтық әділет органдарының қызметіне тексеру жүргізеді; тоқсан сайын республикадағы нотариустардың сандық және сапалық құрамы туралы мәліметтерді әзірлейді; құқық түсіндіру және заң қызметтерін ұйымдастыруды жүзеге асырады; есептер мен баяндамалар, басшылықтың тапсырмасымен талдау мен анықтамалар жасайды; нотариат, адвокатура және бағалау қызметі бойынша азаматтардың және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды және олар бойынша жауап әзірлейді;. Департамент, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Құқық түсіндіру жұмысын, заң қызметтерін ұйымдастыру және лицензиялау
басқармасының сарапшысы,
санаты С-5 (8 бірлік) № 9-3-6, № 9-3-7, № 9-3-8, № 9-3-9, № 9-3-10, № 9-3-11, № 9-3-12, № 9-3-13
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу "Лицензиялау туралы", "Бағалау қызметі туралы", "Нотариат туралы", "Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Нотариат, адвокатура және бағалау қызметі бойынша нормативті құқықтық актілерді әзірлеуге қатысады, аталған сұрақтар бойынша жұмыс топтары мен отырыстарына қатысады; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; нотариат, адвокатура, бағалау қызметі мәселелері жөнінде халықаралық тәжірибені зерделейді; нотариустардың, адвокаттардың мемлекеттік лицензияларының қызметінен тоқтата тұру, кері қайтарып алу және тоқтату мәселелері бойынша аумақтық әділет органдары мен құқық қорғау органдарының ұсыныстарын қарайды және олар бойынша талдау жасайды; нотариаттық және адвокаттық қызметті көрсетуге уәкілетті лауазымды тұлғалар туралы статистикалық есептерді қорытындылайды және олардың қызметіне қолданыстағы заңнаманың талаптарын сақтауына талдау жасайды; жеке практикамен айналысатын нотариустардың мәселелері бойынша аумақтық әділет органдарының қызметіне тексеру жүргізеді; тоқсан сайын республикадағы нотариустардың сандық және сапалық құрамы туралы мәліметтерді әзірлейді; есептер мен баяндамалар, басшылықтың тапсырмасымен талдау мен анықтамалар жасайды; құқық түсіндіру және заң қызметтерін ұйымдастыруды жүзеге асырады; нотариат, адвокатура және бағалау қызметі бойынша азаматтардың және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды және олар бойынша жауап әзірлейді;. Департамент, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Қоғамдық бірлестіктер мен заңды тұлғаларды тіркеуді
нормативтік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының

С-3 (1 единица) № 9-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О лицензировании", "Об оценочной деятельности", "О нотариате", "Об адвокатской деятельности", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство деятельностью Управления; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; организует работу Управления и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на управление задач; вносит предложения по совершенствованию законодательства по вопросам, затрагивающим компетенцию Управления; организует взаимодействие с казахстанскими и международными организациями, учеными-правоведами, занимающимися вопросами адвокатуры, нотариата, оценочной деятельности; организует работу по правовой пропаганде осуществляет прием физических лиц и представителей юридических лиц по вопросам, затрагивающим компетенцию Управления.
Главный эксперт Управления организации праворазъяснительной работы,
юридических услуг и лицензирования
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг
С-4 (4 единицы) № 9-3-2, № 9-3-3, № 9-3-4, № 9-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции" , "Об административных процедурах" , "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О лицензировании", "Об оценочной деятельности", "О нотариате", "Об адвокатской деятельности", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Принимает участие в разработке нормативно правовых актов по вопросам нотариата, адвокатуры и оценочной деятельности, участвует на заседаниях рабочих групп и совещаниях по данным вопросам; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; изучает международный опыт по вопросам нотариата, адвокатуры, оценочной деятельности; рассматривает представления территориальных органов юстиции и правоохранительных органов по вопросам лишения, приостановления, отзыва и прекращения действия государственных лицензий нотариусов, адвокатов в предусмотренных законом случаях, а также проводит по ним анализ; обобщает статистические данные по должностным лицам, уполномоченным совершать нотариальные действия, и анализирует их деятельность по соблюдению требований действующего законодательства; проводит проверки деятельности территориальных органов юстиции по вопросам нотариата и частнопрактикующих нотариусов; ежеквартально готовит сведения о количественном и качественном составе нотариусов республики; осуществляет работу по правовой пропаганде и праворазъяснительной работы, подготавливает отчеты и материалы к совещаниям, анализы и справки по поручению руководства; рассматривает обращения физических и юридических лиц по вопросам нотариата, адвокатуры и оценочной деятельности, а также поступающих на блог и сайт Министерства юстиции; выполняет иные поручения руководства Департамента, Управления.
Эксперт управления организации праворазъяснительной работы,
юридических услуг и лицензирования Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг
С-5 (8 единиц) № 9-3-6, № 9-3-7, № 9-3-8, № 9-3-9, № 9-3-10, № 9-3-11,
№ 9-3-12, № 9-3-13
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О лицензировании", "Об оценочной деятельности", "О нотариате", "Об адвокатской деятельности", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Принимает участие в разработке нормативно правовых актов по вопросам нотариата, адвокатуры и оценочной деятельности, участвует на заседаниях рабочих групп и совещаниях по данным вопросам; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; изучает международный опыт по вопросам нотариата, адвокатуры, оценочной деятельности; рассматривает представления территориальных органов юстиции и правоохранительных органов по вопросам лишения, приостановления, отзыва и прекращения действия государственных лицензий нотариусов, адвокатов в предусмотренных законом случаях, а также проводит по ним анализ; обобщает статистические данные по должностным лицам, уполномоченным совершать нотариальные действия, и анализирует их деятельность по соблюдению требований действующего законодательства; проводит проверки деятельности территориальных органов юстиции по вопросам нотариата и частнопрактикующих нотариусов; ежеквартально готовит сведения о количественном и качественном составе нотариусов республики; подготавливает отчеты и материалы к совещаниям, анализы и справки по поручению руководства; осуществляет работу по правовой пропаганде и праворазъяснительной работы, рассматривает обращения физических и юридических лиц по вопросам нотариата, адвокатуры и оценочной деятельности, а также поступающих на блог и сайт Министерства юстиции; выполняет иные поручения руководства Департамента, Управления.
Руководитель управления нормативного обеспечения и контроля
за регистрацией общественных объединений и юридических лиц
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг

басшысы, санаты С-3 (1 бірлік) № 9-4-1
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
"Қазақстан Республикасының Конституциясын", "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" , "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Әділет органдары туралы" "Қоғамдық бірлестіктер туралы", "Коммерциялық емес ұйымдар туралы", "Саяси партиялар туралы", "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" Заңын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің қаулысын, актілерін және өзге де нормативтік құқықтық, сонымен қатар, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық актілерін. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастырады және басқармаға жүктелген тапсырмалардың орындалуы бойынша жеке жауапкершілікте болады; заңды тұлғалардың (филиалдар мен өкілдіктерді) тіркелуіне (қайта тіркелуіне) бақылауды жүзеге асырады; заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тізілімін, филиалдар мен өкілдіктердің тізімін жүргізілуіне, тіркелген заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің электрондық деректер қорына, тіркеу құжаттарының мұрағатына бақылауды жүзеге асырады; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; Қазақстан Республикасының Президенті және Үкіметінің бастамасы бойынша әзірленетін, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша комиссиялардың (жұмыс топтарының) құрамына қатысады; заңды тұлғаларды тіркеу және сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімі салаларындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді; басқарма құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша азаматтар мен заңды тұлғаларды қабылдауды жүзеге асырады; заңды тұлғаларды тіркеу мәселелері бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында құқықтық түсіндіру жұмыстарын жүргізеді; Департаменттің тапсырмаларын жүзеге асырумен байланысты өзге де функцияларды орындайды.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Қоғамдық бірлестіктер мен заңды тұлғаларды тіркеуді
нормативтік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының

С-3 (1 единица) № 9-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об органах юстиции", "Об общественных объединений", "О некоммерческих организациях", "О политических партиях", "О религиозной деятельности и религиозных объединениях", Постановлениями, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует работу Управления и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на управление задач; осуществляет контроль за регистрацией (перерегистрацией) юридических лиц (филиалов и представительств); осуществляет контроль за ведением единого Государственного регистра юридических лиц и реестра филиалов и представительств юридических лиц, электронного банка данных зарегистрированных юридических лиц, филиалов и представительств, архива регистрационных материалов; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; принимает участие в составе комиссий (рабочих групп) по разработке нормативных правовых актов, регулирующих вопросы государственной регистрации юридических лиц, подготавливаемых по инициативе Президента и Правительства Республики Казахстан; вносит предложения по совершенствованию законодательства в сферах регистрации юридических лиц и национальных реестров идентификационных номеров; осуществляет прием граждан и юридических лиц по вопросам, затрагивающих компетенцию Управления; ведет праворазъяснительную работу в средствах массовой информации по вопросам регистрации юридических лиц; выполняет иные функции, связанные с осуществлением задач Департамента.
Главный эксперт управления нормативного обеспечения и контроля
за регистрацией общественных объединений и юридических лиц
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг

бас сарапшысы, санаты С-4 (2 бірлік) № 9-4-2, № 9-4-3
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Әділет органдары туралы" "Қоғамдық бірлестіктер туралы", "Коммерциялық емес ұйымдар туралы", "Саяси партиялар туралы", "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" Заңын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің қаулысын, актілерін және өзге де нормативтік құқықтық, сонымен қатар, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық актілерін. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютермен жұмыс істей білу.
Заңгерлік, құқықтану саласында жұмыс тәжірибесі болу.
Функционалдық міндеттері
"Электрондық үкімет" аясында "Заңды тұлғалар" Мемлекеттік дерек қорын қалыптастыру және заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысады; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; заңды тұлғаларды тіркеу бойынша әділет органдарының статистика және салық органдарымен ақпараттық әрекеттесуіне бақылау жүргізеді; заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктердің мұрағаттық тіркеу материалдарына бақылау және есебін жүргізеді; заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсынылған заңды тұлғалардың құжаттарын қарайды; бизнес сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін қалыптастыруына және жүргізілуіне бақылау жүзеге асырады; сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құру, жүргізу және пайдалану бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуіне ұсыныстар енгізеді; Әділет министрлігінің аумақтық органдарына олардың өтініші бойынша методикалық және тәжірибелік көмек көрсетеді; заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу), қызметінің тоқтатылуын тіркеу және мекен-жайын өзгертулері туралы статистика органдарына хабарлама жолдайды; азаматтардың және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды және олар бойынша жауап әзірлейді; министрлікпен тіркелген, заңды тұлғалар, филиалдар мен өкілдіктердің электрондық дерек қорын қалыптастыруды жүзеге асырады; заңды тұлғаларды тіркеу мәселесі бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында құқықтық түсіндіру жұмыстарын жүргізеді; есептер мен баяндамалар, жиналыстарға материалдар дайындау, сонымен қатар, басшылықтың тапсырмасымен талдау мен анықтамалар жасау; Департамент, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Қоғамдық бірлестіктер мен заңды тұлғаларды тіркеуді
нормативтік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының
сарапшысы, санаты С-5 (5 бірлік)
№ 9-4-4, № 9-4-5, № 9-4-6, № 9-4-7, № 9-4-8
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Әділет органдары туралы" "Қоғамдық бірлестіктер туралы", "Коммерциялық емес ұйымдар туралы", "Саяси партиялар туралы", "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" Заңын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің қаулысын, актілерін және өзге де нормативтік құқықтық, сонымен қатар, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық актілерін. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
"Электрондық үкімет" аясында "Заңды тұлғалар" Мемлекеттік дерек қорын қалыптастыру және заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысады; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; заңды тұлғаларды тіркеу бойынша әділет органдарының статистика және салық органдарымен ақпараттық әрекеттесуіне бақылау жүргізеді; заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктердің мұрағаттық тіркеу материалдарына бақылау және есебін жүргізеді; заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсынылған заңды тұлғалардың құжаттарын қарайды; бизнес сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін қалыптастыруына және жүргізілуіне бақылау жүзеге асырады; сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құру, жүргізу және пайдалану бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуіне ұсыныстар енгізеді; Әділет министрлігінің аумақтық органдарына олардың өтініші бойынша методикалық және тәжірибелік көмек көрсетеді; заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу), қызметінің тоқтатылуын тіркеу және мекен-жайын өзгертулері туралы статистика органдарына хабарлама жолдайды; азаматтардың және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды және олар бойынша жауап әзірлейді; министрлікпен тіркелген, заңды тұлғалар, филиалдар мен өкілдіктердің электрондық дерек қорын қалыптастыруды жүзеге асырады; заңды тұлғаларды тіркеу мәселесі бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында құқықтық түсіндіру жұмыстарын жүргізеді; есептер мен баяндамалар, жиналыстарға материалдар дайындау, сонымен қатар, басшылықтың тапсырмасымен талдау мен анықтамалар жасау; Департамент, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу мен техникалық түгендеуді
нормативтік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының

С-4 (2 единицы) № 9-4-2, № 9-4-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции" , "Об административных процедурах" , "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Законов Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об органах юстиции", "Об общественных объединений", "О некоммерческих организациях", "О политических партиях", "О религиозной деятельности и религиозных объединениях", Постановлениями, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Принимает участие в составе комиссий (рабочих групп) по разработке нормативных правовых актов регулирующих вопросы государственной регистрации юридических лиц и формирования Государственной базы данных "Юридические лица" в рамках "Электронного правительства";
осуществляет учет и контроль за архивными регистрационными материалами юридических лиц, филиалов и представительств; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; рассматривает документы юридических лиц, представляемых на регистрацию (перерегистрацию) юридических лиц, филиалов и представительств; осуществляет мониторинг информационного взаимодействия органов юстиции, статистики и налоговых органов по регистрации юридических лиц; осуществляет мониторинг формирования и ведения Национального реестра бизнес - идентификационных номеров; вносит предложения по разработке нормативных правовых актов по созданию, ведению и использованию национальных реестров идентификационных номеров; оказывает методическую и практическую помощь территориальным органам Министерства юстиции по их обращениям; направляет в органы статистики извещение о произведенной государственной (учетной) регистрации (перерегистрации), регистрации прекращения деятельности и об изменении местонахождения юридического лица, филиала и представительства; осуществляет формирование электронного банка данных юридических лиц, филиалов и представительств, зарегистрированных Министерством; ведет праворазъяснительную работу в средствах массовой информации по вопросам регистрации юридических лиц; рассматривает обращения граждан и юридических лиц и готовит по ним ответы; рассматривает документы юридических лиц, представляемых на регистрацию (перерегистрацию) юридических лиц, филиалов и представительств; подготавливает отчеты, материалы к совещаниям, анализы и справки по поручению руководства; выполняет другие поручения руководства Департамента, Управления
Эксперт управления нормативного обеспечения и контроля
за регистрацией общественных объединений и юридических лиц
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг
С-5 (5 единиц) № 9-4-4, № 9-4-5, № 9-4-6, № 9-4-7, № 9-4-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции" , "Об административных процедурах" , "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об органах юстиции", "Об общественных объединений", "О некоммерческих организациях", "О политических партиях", "О религиозной деятельности и религиозных объединениях", Постановлениями, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Принимает участие в составе комиссий (рабочих групп) по разработке нормативных правовых актов регулирующих вопросы государственной регистрации юридических лиц и формирования Государственной базы данных "Юридические лица" в рамках "Электронного правительства";
осуществляет учет и контроль за архивными регистрационными материалами юридических лиц, филиалов и представительств; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; рассматривает документы юридических лиц, представляемых на регистрацию (перерегистрацию) юридических лиц, филиалов и представительств; осуществляет мониторинг информационного взаимодействия органов юстиции, статистики и налоговых органов по регистрации юридических лиц; осуществляет мониторинг формирования и ведения Национального реестра бизнес - идентификационных номеров; вносит предложения по разработке нормативных правовых актов по созданию, ведению и использованию национальных реестров идентификационных номеров; оказывает методическую и практическую помощь территориальным органам Министерства юстиции по их обращениям; направляет в органы статистики извещение о произведенной государственной (учетной) регистрации (перерегистрации), регистрации прекращения деятельности и об изменении местонахождения юридического лица, филиала и представительства; осуществляет формирование электронного банка данных юридических лиц, филиалов и представительств, зарегистрированных Министерством; ведет праворазъяснительную работу в средствах массовой информации по вопросам регистрации юридических лиц; рассматривает обращения граждан и юридических лиц и готовит по ним ответы; рассматривает документы юридических лиц, представляемых на регистрацию (перерегистрацию) юридических лиц, филиалов и представительств; подготавливает отчеты, материалы к совещаниям, анализы и справки по поручению руководства; выполняет другие поручения руководства Департамента, Управления
Руководитель управления нормативного обеспечения и контроля за регистрацией
прав на недвижимое имущество и технической инвентаризации
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг

басшысы, санаты С-3 (1 бірлік) № 9-5-1
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс) саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Заңгерлік, құқықтану саласында жұмыс тәжірибесі болу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін ұйымдастырады және жетекшілік етеді; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; жылжымайтын мүлік құқығын мемлекеттік тіркеу, жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру, міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеумен байланысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын жасайды; Президент Әкімшілігі, Үкімет, Премьер - Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, Парламент депутаттарының сауалдары мен өтініштерін орындайды; жылжымайтын мүлік құқығын мемлекеттік тіркеу, жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру, міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша жұмыс топтарына, кеңестерге қатысады.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу мен техникалық түгендеуді
нормативтік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының
бас сарапшысы,

С-3 (1 единица) № 9-5-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса, либо технических наук и технологий (строительство)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", "О государственном имуществе", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет организацию и руководство деятельности Управления; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; разрабатывает проекты нормативно правовых актов, связанных с государственной регистрацией прав на недвижимое имущество, техническим обследованием недвижимого имущества, регистрацией залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации; исполняет поручения Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра; обращений и запросов депутатов Парламента, участвует в рабочих группах, совещаниях по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество, технического обследования недвижимого имущества, регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации.
Главный эксперт управления нормативного обеспечения и контроля за регистрацией
прав на недвижимое имущество и технической инвентаризации
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг

санаты С-4 (3 бірлік) № 9-5-2, № 9-5-3, № 9-5-4,
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс) саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
"Меншікті тіркеу" көрсеткіші бойынша "Doing Business" Дүниежүзілік Банкінің бедел көрсеткіштерінде Қазақстанның ұстанымын көтеру үшін жұмыстарды жүргізеді; Президент Әкімшілігі, Үкімет, Премьер - Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, Парламент депутаттарының сауалдары мен өтініштерін орындау; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; жылжымайтын мүлікке құқықты тіркеу, жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру, жылжымалы мүліктің кепілін тіркеу мәселелері бойынша жұмыс топтарына, жиналыстарға қатысады; Әділет министрлігінің алқа отырысы мен аппаратты кеңестеріне ақпаратты дайындайды және тиісті хаттамалардың тапсырмаларын орындайды; жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру жөніндегі қызметті жетілдіруге бағытталған құжаттарды әзірлеу; жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру жөніндегі қызметіне қатысты заңнама актілерінің жобаларын жасау;
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу, жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тіркеу және жылжымалы мүлік кепілі тіркелімін қалыптастыру бөлігінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация қызметіне тексеру жүргізеді; Жылжымайтын мүлік құқығын мемлекеттік тіркеу, жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру, міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу салаларына қатысты жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттік органдардың өтініштерін қарау; Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен сұрақтарға құзыреті шегінде жауап әзірлейді; есептер мен баяндамалар, жиналыстарға материалдар дайындайды, сонымен қатар, басшылықтың тапсырмасымен талдау мен анықтамалар жасайды; Департамент, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу мен техникалық түгендеуді
нормативтік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының
сарапшысы, санаты С-5 (5 бірлік)
№ 9-5-5, № 9-5-6, № 9-5-7, № 9-5-8, № 9-5-9
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
"Меншікті тіркеу" көрсеткіші бойынша "Doing Business" Дүниежүзілік Банкінің бедел көрсеткіштерінде Қазақстанның ұстанымын көтеру үшін жұмыстарды жүргізеді; Президент Әкімшілігі, Үкімет, Премьер - Министр Кеңсесінің тапсырмаларын, Парламент депутаттарының сауалдары мен өтініштерін орындау; ҚР Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару бойынша шаралар қабылдайды; жылжымайтын мүлікке құқықты тіркеу, жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру, жылжымалы мүліктің кепілін тіркеу мәселелері бойынша жұмыс топтарына, жиналыстарға қатысады; Әділет министрлігінің алқа отырысы мен аппаратты кеңестеріне ақпаратты дайындайды және тиісті хаттамалардың тапсырмаларын орындайды; жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру жөніндегі қызметті жетілдіруге бағытталған құжаттарды әзірлеу; жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру жөніндегі қызметіне қатысты заңнама актілерінің жобаларын жасау;
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу, жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тіркеу және жылжымалы мүлік кепілі тіркелімін қалыптастыру бөлігінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация қызметіне тексеру жүргізеді; Жылжымайтын мүлік құқығын мемлекеттік тіркеу, жылжымайтын мүлікті техникалық тексеру, міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу салаларына қатысты жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттік органдардың өтініштерін қарау; Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен сұрақтарға құзыреті шегінде жауап әзірлейді; есептер мен баяндамалар, жиналыстарға материалдар дайындайды, сонымен қатар, басшылықтың тапсырмасымен талдау мен анықтамалар жасайды; Департамент, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу мен техникалық түгендеуді
нормативтік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының

С-4 (3 единиц) № 9-5-2, № 9-5-3, № 9-5-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса, либо технических наук и технологий (строительство)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции" , "Об административных процедурах" , "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", "О государственном имуществе", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Принимает участие по повышению позиции Казахстана в рейтинге Всемирного банка "Doing Business" по индикатору "Регистрация собственности"; рассматривает обращения и запросы депутатов Парламента, поручения Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции участвует в рабочих группах, совещаниях по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество, технического обследования недвижимого имущества, регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации; подготавливает информации к коллегиям Министерства юстиции, аппаратным совещаниям Министерства юстиции, и исполняет соответствующие протокольные поручения; подготавливает нормативно – правовые акты, направленные на совершенствование деятельности по техническому обследованию недвижимого имущества; осуществление проверки деятельности Госкорпорации "Правительство для граждан" в части регистрации залога движимого имущества, государственного технического обследования недвижимого имущества и формирования реестра залога движимого имущества; рассматривает обращения физических и юридических лиц, государственных органов в области государственной регистрации прав на недвижимое имущество, технического обследования недвижимого имущества, регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации; подготавливает ответы на вопросы, поступающие на веб-сайт Министерства юстиции, блог Министра юстиции в пределах компетенции; подготавливает отчеты и материалы к совещаниям, анализы и справки по поручению руководства; исполняет другие поручения руководства Департамента, Управления.
Эксперт управления нормативного обеспечения и контроля за регистрацией
прав на недвижимое имущество и технической инвентаризации
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг
С-5 (5 единиц) № 9-5-5, № 9-5-6, № 9-5-7, № 9-5-8, № 9-5-9
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции" , "Об административных процедурах" , "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", "О государственном имуществе", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Принимает участие по повышению позиции Казахстана в рейтинге Всемирного банка "Doing business" по индикатору "Регистрация собственности"; рассматривает обращения и запросы депутатов Парламента, поручения Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра; принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции; участвует в рабочих группах, совещаниях по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество, технического обследования недвижимого имущества, регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации; подготавливает информации к коллегиям Министерства юстиции, аппаратным совещаниям Министерства юстиции, и исполняет соответствующие протокольные поручения; подготавливает нормативно – правовые акты, направленные на совершенствование деятельности по техническому обследованию недвижимого имущества; осуществление проверки деятельности Госкорпорации "Правительство для граждан" в части регистрации залога движимого имущества, государственного технического обследования недвижимого имущества и формирования реестра залога движимого имущества; рассматривает обращения физических и юридических лиц, государственных органов в области государственной регистрации прав на недвижимое имущество, технического обследования недвижимого имущества, регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации; подготавливает ответы на вопросы, поступающие на веб-сайт Министерства юстиции, блог Министра юстиции в пределах компетенции; подготавливает отчеты и материалы к совещаниям, анализы и справки по поручению руководства; исполняет другие поручения руководства Департамента, Управления.
Эксперт управления нормативного обеспечения и контроля за регистрацией
прав на недвижимое имущество и технической инвентаризации
Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг

сарапшысы, санаты С-5 (1 бірлік) № 9-5-10
Өлшемдері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (құрылыс) саласындағы жоғары білім
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу.
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, сонымен қатар осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес, қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білу. Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тексеру және жылжымалы мүлік кепілі тізілімін жүргізу мәселелері бойынша құжаттарды әзірлейді; жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік тексеру және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді; жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік тексеру және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен өзара әрекеттеседі; жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамасын (мекен-жайы, кадастрлық нөмірі, ауданы, қабаттылығы және т.б.) және жылжымалы мүлік кепілі тізілімін толтыру бөлігінде құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесін қалыптастыру бойынша жұмысты үйлестіреді; жылжымалы мүлік кепілін тіркеу, жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тіркеу және жылжымалы мүлік кепілі тіркелімін қалыптастыру бөлігінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация қызметіне тексеру жүргізеді; азаматтардың және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды және олар бойынша жауаптар әзірлейді; Департаменттің, Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау
Зияткерлік меншік құқығы департаменті директоры,

С-5 (1 единица) № 9-5-10
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса, либо технических наук и технологий (строительство)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции" , "Об административных процедурах" , "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Законов Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", "О государственном имуществе", а также нормативные – правовые акты, регулирующие отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Разрабатывает документы по вопросам реализации государственной политики в сфере регистрации залога движимого имущества, государственного технического обследования недвижимого имущества и ведения реестра залога движимого имущества; разработка нормативных правовых актов в области государственного технического обследования объектов недвижимости и в сфере регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации; взаимодействует с Госкорпорацией "Правительство для граждан" по вопросам гос. технического обследования объектов недвижимости и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной гос. регистрации; координирует работу по формированию информационной системы правового кадастра в части заполнения идентификационных характеристик (адрес, кадастровый номер площадь, этажность и т.д.) объекта недвижимости и реестра залога движимого имущества; осуществление проверки деятельности Госкорпорации "Правительство для граждан" в части регистрации залога движимого имущества, государственного технического обследования недвижимого имущества и формирования реестра залога движимого имущества; рассматривает обращения физических и юридических лиц, государственных органов в области государственной регистрации прав на недвижимое имущество; исполняет другие поручения руководства Департамента, Управления.
Директор Департамента по правам интеллектуальной собственности

С-1 санаты (1 бірлік) № 10-0-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық, немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика), жаратылыстану (физика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Мүмкіндігінше шет тілдерін білгені қаланады.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін жалпы ұйымдастыру және басқару; Департаменттің жиналыстарын ұйымдастырып өткізу; департаменттің өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен байланыспен қамтамасыз ету; министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелері басшыларымен және басшылықпен байланыс орнату; Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру; Департаменттің апелляциялық кеңестің, Қазақстан Республикасында тауар таңбасын (қызмет көрсету таңбасын) жалпыға белгілі деп тану жөніндегі комиссияның, аттестациялық және апелляциялық комиссиялардың қызметін қамтамасыз етуін ұйымдастыру. Министрліктің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті директорының орынбасары,

С-1 (1 единица), № 10-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо гуманитарных наук (международное отношение), либо технических наук и технологий (вычислительная техника и программное обеспечение), либо естественных наук (физика), либо социальных, экономике и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности департамента; организация проведения оперативных совещаний департамента; обеспечение взаимодействия с государственными органами в соответствии с компетенцией департамента; обеспечение связи с руководством Министерства и руководителями других структурных подразделений; координация деятельности структурных подразделений департамента; организация обеспечения работы апелляционного совета, комиссии по признанию товарного знака (знака обслуживания) общеизвестным в Республики Казахстан, аттестационной и апелляционной комиссий Департамента; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.
Заместитель директора Департамента по правам интеллектуальной собственности

С-2 санаты, (2-бірлік), №10-0-2, №10-0-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық, немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика), жаратылыстану (физика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан– 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Мүмкіндігінше шет тілдерін білгені қаланады.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Зияткерлік меншік құқығы саласында Департаменттің жетекшілік жасайтын басқармалар, аумақтық әділет органдары қызметін ұйымдастырды және жалпы басшылық жасайды; баспасөз ақпараттық құралдарымен және қоғаммен өзара байланысты қамтамасыз ету; өз құзыреті шегінде зияткерлік меншік құқығы саласындағы халықаралық ынтымақтастыққа қатысты мәселелерді шешуді қамтамасыз ету, комиссия отырыстарына, жұмыс топтарына қатысу; Департамент директорының тапсырмалары және бұйрықтарын өз қызметі шегінде тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау. Департамент директоры болмаған уақытта оның міндеттерін атқару. Департамент қызметкерлерінің жұмыстарын жоспарлау және бақылау.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Авторлық және сабақтас құқықтар бойынша басқармасының басшысы,

категория С-2 (2 единицы), №10-0-2, 10-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо гуманитарных наук (международное отношение), либо технических наук и технологий (вычислительная техника и программное обеспечение), либо естественных наук (физика), либо социальных, экономике и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществление организации общего руководства и организация деятельности курируемых управлений, территориальных органов юстиции в области интеллектуальной собственности; обеспечение взаимодействия с общественностью и средствами массовой информации; обеспечение решения вопросов, касающихся международного сотрудничества в сфере интеллектуальной собственности, участие в заседаниях комиссий, рабочих групп по вопросам, входящим в его полномочия; своевременное и качественное выполнение поручений в рамках своих функциональных обязанностей, распоряжений и поручений директора Департамента. Исполнение иных поручений Министерства и Департамента. В период отсутствия директора Департамента исполняет его обязанности. Осуществление планирования и контроля работы сотрудников Департамента.
Руководитель Управления по авторскому и смежным правам
Департамента по правам интеллектуальной собственности

С-3 санаты (1 бірлік), №10-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық, немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан– 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Мүмкіндігінше шет тілдерін білгені қаланады.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және басқару; авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу; авторлық құқық және сабақтас құқықтар объектілерін қорғау мәселелері жөніндегі халықаралық шарттарды жасасу және оларға қосылу туралы ұсыныстарды енгізу; Комитеттің, басқарманың қысқа, орта және ұзақ мерзімге арналған жоспарларды әзірлеу; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі, Қазақстан Республикасының Үкіметі үшін талдамалы және шолу материалдарын әзірлеу; республикалық, халықаралық ғылыми - практикалық конференцияларын, семинарларын дайындауға қатысу; зияткерлік меншік құқықтарының қорғауын жетілдіру мәселелері бойынша материалдарды жариялау; басқарма құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, шағымдарын, өтініштерін қарау. Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Авторлық және сабақтас құқықтар бойынша басқармасының бас сарапшысы,

категория С-3 (1 единица), №10-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо технических наук и технологий (вычислительная техника и программное обеспечение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", " правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой Управления; выработка предложений по совершенствованию законодательства об авторском праве и смежных правах; внесение предложений о заключении и присоединении к международным договорам по вопросам охраны объектов авторского права и смежных прав; разработка планов Департамента, управления на кратко-, средне-, долгосрочную перспективу; подготовка аналитических и обзорных материалов для Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан; участие в подготовке республиканских, международных научно-практических конференций, семинаров; публикация материалов по вопросам совершенствования охраны прав интеллектуальной собственности; рассмотрение писем, жалоб, заявлений физических и юридических лиц в пределах компетенции Управления. Осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департамента.
Главный эксперт Управления по авторскому и смежным правам
Департамента по правам интеллектуальной собственности

С-4 санаты, (1-бірлік), №10-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық, немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан– 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; авторлық құқықты ресми тізілімге тіркеу; авторлық құқықтар объектілеріне куәліктерді дайындау; басқарма құзыретінің шегінде зияткерлік меншік жүйесін жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу; мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру; авторлық және сабақтас құқықтар туралы заңнаманы сақтау бойынша мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру; басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық әділет органдарымен іс-қимыл жасау; авторлық және сабақтас құқықтар туралы заңнамасын қолдану тәжірибесіне қорытынды жасау. Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Авторлық және сабақтас құқықтар бойынша басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), №10-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо технических наук и технологий (вычислительная техника и программное обеспечение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по совершенствованию законодательства об авторском праве и смежных правах; регистрация авторского права в официальных реестрах; подготовка свидетельств на объекты авторского права; разработка предложений по совершенствованию системы интеллектуальной собственности в пределах компетенции Управления; осуществление государственного контроля за деятельностью организаций, управляющей имущественными правами на коллективной основе; консультация и рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам авторского и смежных прав; взаимодействие с территориальными органами юстиции по вопросам, входящих в компетенцию Управления; анализ и обобщение практики применения законодательства об авторском праве и смежных правах. Осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департамента.
Главный эксперт Управления по авторскому и смежным правам
Департамента по правам интеллектуальной собственности

С-4 санаты, (1-бірлік), №10-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан– 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Мүмкіндігінше шет тілдерін білгені қаланады.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық және қоғамдық ұйымдармен бірлескен іс-шаралардың жобаларын әзірлеуге қатысу және олардың өткізуін ұйымдастыру; зияткерлік меншік құқығын қорғау саласында халықаралық байланыстарды одан әрі кеңейту және халықаралық ұйымдармен өзара ақпарат алмасу жөніндегі тапсырмаларды орындау; халықаралық ұйымдармен хат алмасуды және құжаттарды аударуды ұйымдастыру және қамтамасыз ету; зияткерлік меншік құқығын қорғау мәселелері жөніндегі аймақаралық және халықаралық семинарларды, іскерлік кездесулерді ұйымдастыру және дайындауға қатысу, іссапарға шығатын қызметкерлердің құжаттарын рәсімдеу; ДЗМҰ-нан және өзге де халықаралық ұйымдардан келіп түсетін материалдар бойынша жинақтауды және талдауды дайындау. Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Авторлық және сабақтас құқықтар бойынша басқармасының сарапшысы,

категория С-4 (1 единица), №10-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов совместных мероприятий с международными и общественными организациями и организация их проведения; исполнение поручений по дальнейшему расширению международных связей и взаимному обмену информацией с международными организациями в области охраны прав интеллектуальной собственности; организация и обеспечение переписки и перевода корреспонденции с международными организациями; организация и участие в подготовке различных межрегиональных и международных семинаров, деловых встреч по вопросам охраны прав интеллектуальной собственности; оформление документов работников, выезжающих в командировку; подготовка обзоров и анализов материалов, поступающих из ВОИС и других международных организаций. Осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департамента.
Эксперт Управления по авторскому и смежным правам
Департамента по правам интеллектуальной собственности

С-5 санаты (1-бірлік), №10-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық, немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Авторлық және сабақтас құқықтар туралы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; авторлық құқықты ресми тізілімдерде тіркеу; авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға куәліктерді дайындау; зияткерлік меншік жүйесін жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу; басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық әділет органдарымен іс-қимыл жасау; авторлық және сабақтас құқықтар туралы заңнамасын қолдану тәжірибесіне жинақтау және талдау жасау; жарияланбаған туындыларының қолжазбаларын сақтауға қабылдау; авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды тіркеу сұрақтары бойынша жеке және заңды тұлғаларға кеңес беру. Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Авторлық және сабақтас құқықтар бойынша басқармасының сарапшысы,

категория С-5 (1 единица), №10-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо технических наук и технологий (вычислительная техника и программное обеспечение)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по совершенствованию законодательства об авторском праве и смежных правах; регистрация авторского права в официальных реестрах; подготовка свидетельств на произведения; участие в разработке предложений по совершенствованию системы интеллектуальной собственности; взаимодействие с территориальными органами юстиции по вопросам, входящим в компетенцию Управления; анализ и обобщение практики применения законодательства об авторском праве и смежных правах; принятие на хранение рукописей неопубликованных произведений; консультация физических и юридических лиц по вопросам регистрации прав на произведения, охраняемых авторским правом. Осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департамента.
Эксперт Управления по авторскому и смежным правам
Департамента по правам интеллектуальной собственности

Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан– 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Авторлық және сабақтас құқықтар туралы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; авторлық және сабақтас құқықтарды бұзу мәселелері жөнінде азаматтардың өтініштерін қарау; авторлық және сабақтас құқықтар сұрақтары бойынша жеке және заңды тұлғаларға кеңес беру; жарияланбаған туындыларының қолжазбаларын сақтауға қабылдау; авторлық және сабақтас құқықтар туралы заңнамасын қолдану тәжірибесіне жинақтау және талдау жасау; басқарма құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша аумақтық әділет органдарымен іс-қимыл жасау; Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Өнеркәсіптік меншік басқармасының басшысы,
С-3 санаты (1-бірлік), №10-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық, немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету), жаратылыстану (физика), немесе әлеуметтік ғалымдар, экономика және бизнес (экономика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по совершенствованию законодательства об авторском праве и смежных правах; регистрация авторского права в официальных реестрах; подготовка свидетельств на произведения, охраняемые авторским правом; консультация физических и юридических лиц по вопросам авторского и смежных прав; принятие на хранение рукописей неопубликованных произведений; ведение делопроизводства Управления; анализ и обобщение практики применения законодательства об авторском праве и смежных правах; осуществление взаимодействия с территориальными органами юстиции по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департамента.
Руководитель Управления промышленной собственности
Департамента по правам интеллектуальной собственности
категория С-3 (1 единица), №10-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо гуманитарных наук (международное отношение), либо технических наук и технологий (вычислительная техника и программное обеспечение), либо естественных наук (физика), либо социальных наук, экономике и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан– 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Мүмкіндігінше шет тілдерін білгені қаланады.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және басқару; өнеркәсіптік меншік құқықтарын қорғау туралы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарын қорғау мәселелері жөніндегі халықаралық шарттарды жасасу және оларға қосылу туралы ұсыныстарды енгізу; Департаменттің, Басқарманың қысқа, орта және ұзақ мерзімге арналған жоспарларын әзірлеу; Қазақстан Республикасының Президент Әкімшілігі, Қазақстан Республикасының Үкіметі үшін талдамалы және шолу материалдарын әзірлеу; республикалық, халықаралық ғылыми – практикалық конференцияларын, семинарларын дайындауға қатысу; зияткерлік меншік құқықтарының қорғауын жетілдіру мәселелері бойынша материалдарды жариялау; басқарма құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, шағымдарын, өтініштерін қарау. Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Өнеркәсіптік меншік басқармасының бас сарапшысы,

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой Управления; выработка предложений по совершенствованию законодательства об охране прав промышленной собственности; внесение предложений о заключении и присоединение к международным договорам по вопросам охраны прав промышленной собственности; разработка планов Департамента, Управления на кратко, средне, долгосрочную перспективу; подготовка аналитических обзорных материалов для Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан; участие в подготовке республиканских, международных научно-практических конференций, семинаров, публикация материалов по вопросам совершенствования охраны прав интеллектуальной собственности; рассмотрение писем, жалоб, заявлений физических и юридических лиц в пределах компетенции Управления. Осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департамента.
Главный эксперт Управления промышленной собственности
Департамента по правам интеллектуальной собственности

С-4 санаты (2-бірлік), №10-2-2, №10-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық, немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіптік меншік құқықтарын қорғау туралы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; тауар таңбаларға, қызмет көрсету таңбаларға, тауар шығарылған жерлердің атауларға, өнеркәсіптік үлгілерге, өнертабыстарға, пайдалы модельдерге, селекциялық жетістіктерге қорғау құжаттарын беру туралы өтінімдер бойынша сараптамалық қорытындыларды қарау; тауар таңбаларын, қызмет көрсету таңбаларын, тауар шығарылған жерлердің атауларын, өнеркәсіптік үлгілерін пайдалануға лицензиялық және қорғау құжаттарына құқықты басқаға беру шарттарын, ашық лицензияларын тіркеу. Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Өнеркәсіптік меншік басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4 (2 единицы), №10-2-2, №10-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо технических наук и технологий (вычислительная техника и программное обеспечение), либо социальных наук, экономике и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по совершенствованию законодательства об охране прав промышленной собственности; рассмотрение экспертных заключений по заявкам на выдачу охранных документов на товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, промышленные образцы, изобретения, полезные модели, селекционные достижения; регистрация лицензионных договоров на использование товарных знаков, знаков обслуживания, наименование мест происхождения товаров, промышленных образцов, открытых лицензий и договоров уступки на охранные документы. Осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департамента.
Главный эксперт Управления промышленной собственности
Департамента по правам интеллектуальной собственности

Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіптік меншік құқықтарын қорғау туралы заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; өнертабыстарға, пайдалы модельдерге, селекциялық жетістіктерге, интегралдық микросхемалар топологияларына қорғау құжаттарын беру туралы өтінімдер бойынша сараптамалық қорытындыларды қарау; өнеркәсіптік меншік объектілерін, селекциялық жетістіктерді, интегралдық микросхемалар топологияларын пайдалануға лицензиялық және қорғау құжаттарына құқықты басқаға беру шарттарын, ашық лицензияларын тіркеу. Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Өнеркәсіптік меншік басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1-бірлік), №10-2-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе жаратылыстану (физика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан– 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по совершенствованию законодательства об охране прав промышленной собственности; рассмотрение экспертных заключений по заявкам на выдачу охранных документов на товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, промышленные образцы; регистрация лицензионных договоров на использование товарных знаков, знаков обслуживания, наименование мест происхождения товаров, промышленных образцов, открытых лицензий и договоров уступки на охранные документы. Осуществление иных полномочий, определяемых руководством Комитета.
Эксперт Управления промышленной собственности
Департамента по правам интеллектуальной собственности
категория С-5 (1 единица), №10-2-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо естественных наук (физика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіптік меншік құқықтарын қорғау туралы заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; өнеркәсіптік меншік объектілеріне қорғау құжаттарын беру туралы өтінімдер бойынша сараптамалық қорытындыларды қарау; өнеркәсіптік меншік объектілерін, селекциялық жетістіктерді, интегралдық микросхемалар топологияларын пайдалануға лицензиялық және қорғау құжаттарына құқықты басқаға беру шарттарын, ашық лицензияларын тіркеу. Басқарманың іс-жүргізуі; Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Өнеркәсіптік меншік басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты (1-бірлік), №10-2-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе жаратылыстану (физика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан– 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өнеркәсіптік меншік құқықтарын қорғау туралы заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстарды әзірлеуге қатысу; өнертабыстарға, пайдалы модельдерге, селекциялық жетістіктерге, интегралдық микросхемалар топологияларына қорғау құжаттарын беру туралы өтінімдер бойынша сараптамалық қорытындыларды қарау; өнеркәсіптік меншік объектілерін, селекциялық жетістіктерді, интегралдық микросхемалар топологияларын пайдалануға лицензиялық және қорғау құжаттарына құқықты басқаға беру шарттарын, ашық лицензияларын тіркеу. Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Апелляциялық кеңестің, тауар таңбасын жалпыға бірдей деп тану, аттестациялық
және апелляциялық комиссиялардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по совершенствованию законодательства об охране прав промышленной собственности; рассмотрение экспертных заключений по заявкам на выдачу охранных документов на объекты промышленной собственности; регистрация лицензионных договоров на использование товарных знаков, знаков обслуживания, наименование мест происхождения товаров, промышленных образцов, открытых лицензий и договоров уступки на охранные документы. Осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департамента, ведение делопроизводства Управления.
Эксперт Управления промышленной собственности
Департамента по правам интеллектуальной собственности
категория С-5 (1 единица), №10-2-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо естественных наук (физика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Участие в выработке предложений по совершенствованию законодательства об охране прав промышленной собственности; рассмотрение экспертных заключений по заявкам на выдачу охранных документов на изобретения, полезные модели, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем; регистрация лицензионных договоров на использование объектов промышленной собственности, селекционных достижений, топологий интегральных микросхем, открытых лицензий и договоров уступки охранных документов. Осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департаментом.
Руководитель Управления по обеспечению деятельности апелляционного совета,
комиссии по признанию товарного знака общеизвестным, аттестационной и
апелляционной комиссий Департамента по правам интеллектуальной собственности

басқармасының басшысы, С-3 санаты (1 бірлік), №10-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика) саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан– 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Мүмкіндігінше шет тілдерін білгені қаланады.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және басқару; қорғау құжаттарын беруге өтінімдер бойынша сараптама шешімдеріне, қорғау құжаттарын беруге және олардың күшіне қарсы қарсылықтарды қарау бойынша апелляциялық кеңестің, Қазақстан Республикасында тауар таңбасын (қызмет көрсету таңбасын) жалпыға белгілі деп тану жөніндегі, аттестациялық және апелляциялық комиссиялардың жұмысын, келіп түскен іс-материалдарының тіркеуін, қалыптастыруын және талдауын, апелляциялық кеңестің, Қазақстан Республикасында тауар таңбасын (қызмет көрсету таңбасын) жалпыға белгілі деп тану жөніндегі комиссияның, аттестациялық және апелляциялық комиссиялар отырыстарының дайындауын, аталған алқалы органдардың шешімдер жобаларының әзірлеуін, мүшелердің жұмысын үйлестіруін, шешімдерін орындалуын бақылауды, сұраныстардың, ақпарат алу туралы хаттардың жобаларын әзірлеуін және жолдауын қамтамасыз ету; Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
Апелляциялық кеңестің, тауар таңбасын жалпыға бірдей деп тану, аттестациялық
және апелляциялық комиссиялардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі
басқармасының сарапшысы,

категория С-3 (1 единица), №10-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции. Желательно знание иностранных языков.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация и руководство работой Управления; обеспечение работы апелляционного совета по рассмотрению возражений на решения экспертизы по заявкам на выдачу охранных документов, против выдачи и действия охранных документов, комиссии по признанию товарного знака (знака обслуживания) общеизвестным в Республики Казахстан, аттестационной и апелляционной комиссии, ведения учета, формирования к рассмотрению и анализа материалов, подготовки заседаний апелляционного совета, комиссии по признанию товарного знака (знака обслуживания) общеизвестным в Республики Казахстан, аттестационной и апелляционной комиссии, составления проектов решений, координации работы членов, контроля за исполнением решений указанных коллегиальных органов, подготовки проектов и направления запросов, писем о получении информации; осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департамента.
Эксперт Управления по обеспечению деятельности апелляционного совета, комиссии по
признанию товарного знака общеизвестным, аттестационной и апелляционной
комиссий Департамента по правам интеллектуальной собственности

С-5 санаты (1 бірлік), №10-3-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика)
саласындағы жоғары білім
Кәсіби
біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін бекіту туралы 10 желтоқсандағы 2002 жылғы №1300 Қаулысын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қорғау құжаттарын беруге өтінімдер бойынша сараптама шешімдеріне, қорғау құжаттарын беруге және олардың күшіне қарсы қарсылықтарды қарау бойынша апелляциялық кеңестің, Қазақстан Республикасында тауар таңбасын (қызмет көрсету таңбасын) жалпыға белгілі деп тану жөніндегі, аттестациялық және апелляциялық комиссиялардың жұмысын қамтамасыз ету; келіп түскен іс-материалдарды тіркеу, қалыптастыру және талдау; апелляциялық кеңестің, Қазақстан Республикасында тауар таңбасын (қызмет көрсету таңбасын) жалпыға белгілі деп тану жөніндегі комиссияның, аттестациялық және апелляциялық комиссиялар отырыстарын дайындау; аталған алқалы органдар шешімдерінің жобаларын әзірлеу, мүшелердің жұмысын үйлестіру, шешімдердің орындалуын бақылау; сұраныстардың, ақпарат алу туралы хаттардың жобаларын әзірлеу және жолдау; Департаменттің басшылығымен анықталған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.

категория С-5 (1 единица), №10-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение работы апелляционного совета по рассмотрению возражений на решения экспертизы по заявкам на выдачу охранных документов, против выдачи и действия охранных документов, комиссии по признанию товарного знака (знака обслуживания) общеизвестным в Республики Казахстан, аттестационной и апелляционной комиссии; ведение учета, формирование к рассмотрению и анализ материалов; подготовка заседаний апелляционного совета, комиссии по признанию товарного знака (знака обслуживания) общеизвестным в Республики Казахстан, аттестационной и апелляционной комиссии; составление проектов решений, координация работы членов, контроль за исполнением решений указанных коллегиальных органов; подготовка проектов и направление запросов, писем о получении информации; осуществление иных полномочий, определяемых руководством Департамента.

Сот актілерін орындау департаментінің директоры С-1 санаты (1 бірлік) №11-0-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; не әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика немесе қаржы); не техникалық ғылымдар мен технология (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық жасақтама, математикалық және компьютерлік модельдеу); не білім; не жаратылыстану ғылымдары, математика, информатика, механика, физика саласындағы жоғарғы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқару өндірісі және сот орындаушылардың мәртебесі туралы" заңдарын, "Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті туралы" Ережені және басқаларын, "Қазақстан-2050": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдамасын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және департамент қызметін ұйымдастыру; жетекшілік ететін Министрдің орынбасарын сот актілерін орындау бойынша мемлекеттік органдардың жұмысы туралы хабардар ету; департаменттің жедел кеңестерін өткізуді ұйымдастыру; департаменттің құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету; Министрліктің басшылығымен және басқа құрылымдық бөлімшелердің басшылығымен байланысты қамтамасыз ету; Министрліктің басшылығының өзге тапсырмаларын орындау; департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру; департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету. Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстар енгізу; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге функцияларды жүзеге асыру.

Директор Департамента по исполнению судебных актов Категория С-1 (1 единица) № 11-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы); либо технических наук и технологии, автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование; либо образования; либо естественных наук, математика, информатика, механика, физика.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности департамента; информирование курирующего Заместителя Министра юстиции о работе государственных органов по исполнению судебных актов; организация проведения оперативных совещаний департамента; обеспечение взаимодействия с государственными органами в соответствии с компетенцией департамента; обеспечение связи с руководством Министерства и руководителями других структурных подразделений; исполнение иных поручений руководства Министерства; координация деятельности структурных подразделений департамента; организация работы по повышению квалификации работников департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Сот актілерін орындау департаменті директорының орынбасары С-2 санаты (2 бірлік) № 11-0-2, № 11-0-3
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; не әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика немесе қаржы); не техникалық ғылымдар мен технология (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық жасақтама, математикалық және компьютерлік модельдеу); не білім; не жаратылыстану ғылымдары, математика, информатика, механика, физика саласындағы жоғарғы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқару өндірісі және сот орындаушылардың мәртебесі туралы" заңдарын, "Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті туралы" Ережені және басқаларын, "Қазақстан-2050": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдамасын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және жетекшілік ететін басқармалардың қызметін ұйымдастыру; сот актілерін орындаумен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру; Президенттің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесінің Министрліктің құзыретіне жататын тапсырмаларын орындау; депутаттық бастамашылық бойынша прокурорлық ден қою актілеріне өз құзыреті шегінде қарау және жауап дайындау; қаралатын мәселелерді шешудің құқықтық әдістері туралы ұсыныстар енгізу мақсатында Үкіметтің отырыстарына, Министрдің және жетекшілік ететін министрдің орынбасарының қатысуымен кеңестерге материалдарды пысықтау; Министрлік пен департаменттің өзге тапрсырмаларын орындау; Департамент директоры болмаған кезеңде оның міндеттерін орындау. Департамент қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды және бақылауды жүзеге асыру.

Заместитель директора Департамента по исполнению судебных актов Категория С-2 (2 единицы) № 11-0-2, № 11-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы); либо технических наук и технологии, автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование; либо образования; либо естественных наук, математика, информатика, механика, физика.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление организации общего руководства и организация деятельности курируемых управлений; осуществление комплекса работ, связанных с исполнением судебных актов; исполнение поручений Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярии Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; рассмотрение и подготовка в пределах своей компетенции ответов на акты прокурорского реагирования, по депутатским инициативам; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра и курирующего заместителя министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; исполняет иные поручения руководства Министерства и департамента; в период отсутствия Директора департамента исполняет его обязанности. Осуществление планирования и контроля работы сотрудников Департамента.

Сот актілерін орындау департаментінің мемлекеттік сот орындаушыларының қызметін бақылау және ұйымдастыру басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 11-1-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғарығы білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру, сот актілерінің уақытылы орындалуын қамтамасыз ету, сот актілерінің орындалмауына және сот орындаушыларының әрекетіне жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын тиісті және уақытылы қарастыруды қамтамасыз ету. Сот актілерінің орындалуы бойынша аумақтық органдардың қызметіне тексеру жүргізуді ұйымдастыру. Басқарма жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру, нұсқаулық, талдау және әдістемелік материалдарды дайындау.
Сот актілерін орындау департаментінің мемлекеттік сот орындаушыларының қызметін бақылау және ұйымдастыру басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (4 бірлік) № 11-1-2, № 11-1-3, № 11-1-4, № 11-1-5
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі

Руководитель управления по контролю и организации деятельности государственных судебных исполнителей Департамента по исполнению судебных актов Категория С-3 (1 единица) № 11-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Планирование и организация работы управления, обеспечение своевременного исполнения судебных актов, обеспечение своевременного и надлежащего рассмотрения обращений физических и юридических лиц, касательно неисполнения судебных актов либо на действия (бездействия) судебных исполнителей. Организация проведения проверок деятельности территориальных органов. Планирование и организация работы управления, подготовка инструктивных, аналитических и методических материалов.
Главный эксперт управления по обеспечению исполнительного производства Департамента по исполнению судебных актов Категория С-4 (4 единицы) № 11-1-2, № 11-1-3, № 11-1-4, № 11-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Атқару өндірісі құжаттарымен жұмыс. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тиісті және уақтылы қарастыру. Атқарушылық өндіріс саласында аумақтық органдардың жұмыстарын тексеруді жүргізу. Азаматтардың өтініштерін тиісті және уақтылы қарау мәселесі бойынша талдау жасау және жинақтау, Департаменттің және оның аумақтық әділет органдарының атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша жұмыстары туралы талдау анықтамаларын жасау.
Сот актілерін орындау департаментінің мемлекеттік сот орындаушыларының қызметін бақылау және ұйымдастыру басқармасының сарапшысы С-5 санаты (1 бірлік) № 11-1-6
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тиісті және уақытылы қарастыру. Атқару өндірісі саласында аумақтық органдардың жұмыстарын тексеруді жүргізу. Азаматтардың өтініштерін тиісті және уақтылы қарау мәселесі бойынша талдау жасау және жинақтау, Департаменттің және оның аумақтық әділет органдарының атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша жұмыстары туралы талдау анықтамаларын жасау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Работа с материалами исполнительного производства. Своевременное и надлежащее рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Проведение проверок деятельности территориальных органов в сфере исполнительного производства. Обобщение и анализ по вопросам своевременного и надлежащего рассмотрения обращений граждан, составление аналитических справок о работе Департамента и территориальных органов юстиции по вопросам исполнительного производства.
Эксперт управления по контролю и организации деятельности государственных судебных исполнителей Департамента по исполнению судебных актов категория С-5 (1 единиц) № 11-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Своевременное и надлежащее рассмотрение обращений физических и юридических лиц. Проведение проверок деятельности территориальных органов в сфере исполнительного производства. Обобщение и анализ по вопросам своевременного и надлежащего рассмотрения обращений граждан, составление аналитических справок о работе Департамента и территориальных органов юстиции по вопросам исполнительного производства.

Сот актілерін орындау департаментінің Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылау, ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 11-2-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия беру бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру. Басқарма жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру, сот актілерінің уақытылы орындалуын қамтамасыз ету, сот актілерінің орындалмауына және сот орындаушыларының әрекетіне жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын тиісті және уақытылы қарастыруды қамтамасыз ету. Нұсқаулық, талдау және әдістемелік материалдарды дайындау бойынша басқарма жұмысын ұйымдастыру және жоспарлау. Жеке сот орындаушыларының лицензия қызметін тоқтату/ қысқарту туралы ұсыныстарды қарау бойынша жұмысын ұйымдастыру.
Сот актілерін орындау департаментінің Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылау, ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (4 бірлік) № 11-2-2, № 11-2-3, № 11-2-4 № 11-2-5
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі

Руководитель управления по контролю, организации и лицензированию деятельности частных судебных исполнителей Департамента по исполнению судебных актов категория С-3 (1 единица) № 11-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация работы возглавляемого управления по выдаче лицензий на право занятия деятельностью по исполнению исполнительных документов. Планирование и организация работы управления, обеспечение исполнения судебных актов и надлежащего рассмотрения обращений физических и юридических лиц на действия (бездействия) судебных исполнителей. Планирование и организация работы управления по подготовке инструктивных, аналитических и методических материалов. Организация работы по рассмотрению представлений о приостановлении/прекращении действия лицензии частных судебных исполнителей.
Главный эксперт управления по контролю, организации и лицензированию деятельности частных судебных исполнителей Департамента по исполнению судебных актов категория С-4 (4 единицы) № 11-2-2, № 11-2-3, № 11-2-4, № 11-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын орындау. Сот орындаушылардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын тиісті қарастыру, сонымен бірге, қолданыстағы заңнама нормаларын түсіндіру. Нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия беру бойынша жұмысын ұйымдастыру. Жеке сот орындаушыларының лицензия қызметін тоқтату/ қысқарту туралы ұсыныстарды қарастыру. Әділет министрлігінің мүддесін сотта қорғау.
Сот актілерін орындау департаментінің Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылау, ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының сарапшысы С-5 санаты (9 бірлік) № 11-2-6, № 11-2-7, № 11-2-8, № 11-2-9, № 11-2-10, № 11-2-11, № 11-2-12, № 11-2-13, № 11-2-14
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласындағы жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушылардың мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың тапсырмаларын орындау. Атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия беру бойынша жұмысын жүзеге асыру. Нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Басқарма жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру, сот актілерінің уақытылы орындалуын қамтамасыз ету және сот орындаушыларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын тиісті қарастыру. Жеке сот орындаушыларының лицензия қызметін тоқтату/ қысқарту туралы ұсыныстарды қарастыру. Әділет министрлігінің мүддесін сотта қорғау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выполнение поручений руководства. Надлежащего рассмотрение обращений физических и юридических лиц на действия (бездействия) судебных исполнителей, а также разъяснения норм действующего законодательства. Разработка нормативно-правовых актов. Организация работы по выдаче лицензий на право занятия деятельностью по исполнению исполнительных документов. Рассмотрение представлений о приостановлении/прекращении действия лицензии частных судебных исполнителей. Представление интересов Министерства юстиции в судах.
Эксперт управления по контролю, организации и лицензированию деятельности частных судебных исполнителей Департамента по исполнению судебных актов категория С-5 (9 единиц) № 11-2-6, № 11-2-7, № 11-2-8, № 11-2-9, № 11-2-10, № 11-2-11, № 11-2-12, № 11-2-13, № 11-2-14
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Выполнение поручений руководства. Осуществление работ по подготовке выдачи лицензий на право занятия деятельностью по исполнению исполнительных документов. Разработка нормативно-правовых актов. Планирование и организация работы управления, обеспечение исполнения судебных актов и надлежащего рассмотрения обращений физических и юридических лиц на действия (бездействия) судебных исполнителей, а также разъяснения норм действующего законодательства. Рассмотрение представлений о приостановлении/прекращении действия лицензии частных судебных исполнителей. Представление интересов Министерства юстиции в судах.

Сот актілерін орындау департаментінің талдау жұмысы және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 11-3-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық не әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру, басшылық жасау, жоспарлау, бақылау. Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басшылыққа алып, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот актілерін орындау мәселесі бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу. Талдау жүргізу, статистикалық деректерді, Республика бойынша алимент берешектерінің сомаларын өңірлер бөлінісінде жинақтау, мемлекет кірісіне сомаларды өндіріп алу, жеке және заңды тұлғалардың пайдасына, атқарушылық санкцияны, әкімшілік айыппұлдарды өндіріп алу. Департаменттің мүддесін сотта қорғау.
Сот актілерін орындау департаментінің талдау жұмысы және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (3 бірлік) № 11-3-2, № 11-3-3, № 11-3-4
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық не әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі

Руководитель управления аналитической работы и правового обеспечения Департамента по исполнению судебных актов Категория С-3 (1 единица) № 11-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика либо финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация, руководство, планирование и контроль за деятельностью управления. Руководство аналитической, правовой и методической работой, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий по вопросам исполнения судебных актов. Разработка законопроектов, подзаконных и нормативных правовых актов по вопросам исполнительного производства. Проведение анализа, свод статистических данных, сумм задолженности по алиментам по республике в разрезе регионов, взыскание сумм в доход государства, взыскание в пользу физических и юридических лиц, исполнительской санкции, административных штрафов. Представление интересов Департамента в суде.
Главный эксперт управления аналитической работы и правового обеспечения Департамента по исполнению судебных актов категория С-4 (3 единицы) № 11-3-2, № 11-3-3, № 11-3-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика либо финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Атқару өндірісі құжаттарымен жұмыс. Атқару өндірісі мәселесі, құқықтық қамтамасыз ету бойынша талдау жасау және жинақтау, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот актілерін орындау мәселесі бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу. Талдау жүргізу, статистикалық деректерді, Республика бойынша алимент берешектерінің сомаларын өңірлер бөлінісінде жинақтау, мемлекет кірісіне сомаларды өндіріп алу, жеке және заңды тұлғалардың пайдасына, атқарушылық санкцияны, әкімшілік айыппұлдарды өндіріп алу. Сот актілерін орындалу туралы сұрақтар бойынша жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қарастыру және түсіндерме беру. Департаменттің мүддесін сотта қорғау.
Сот актілерін орындау департаментінің талдау жұмысы және құқықтық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы С-5 санаты (3 бірлік) № 11-3-5, № 11-3-6, № 11-3-7
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы)
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Атқару өндірісі құжаттарымен жұмыс. Атқару өндірісі мәселесі, құқықтық қамтамасыз ету бойынша талдау жасау және жинақтау, сот актілерін орындау мәселесі бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу. Талдау жүргізу, статистикалық деректерді, Республика бойынша алимент берешектерінің сомаларын өңірлер бөлінісінде жинақтау, мемлекет кірісіне сомаларды өндіріп алу, жеке және заңды тұлғалардың пайдасына, атқарушылық санкцияны, әкімшілік айыппұлдарды өндіріп алу. Сот актілерін орындалу сұрақтары бойынша жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қарастыру және түсіндерме беру. Департаменттің мүддесін сотта қорғау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Работа с документами исполнительного производства. Проведение анализов и обобщений по вопросам исполнительного производства, правового обеспечения, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий по вопросам исполнения судебных актов. Разработка законопроектов, подзаконных и нормативных правовых актов по вопросам исполнительного производства. Проведение анализа, свод статистических данных, сумм задолженности по алиментам по Республике в разрезе регионов, взыскание сумм в доход государства, взыскание в пользу физических и юридических лиц, исполнительской санкции, административных штрафов. Рассмотрение и дача разъяснений по обращениям физических и юридических лиц по вопросам исполнительного производства. Представление интересов Департамента в суде.
Эксперт управления управления аналитической работы и правового обеспечения Департамента по исполнению судебных актов категория С-5 (3 единицы) № 11-3-5, № 11-3-6, № 11-3-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика либо финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "О государственных закупках" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Работа с документами исполнительного производства. Проведение анализов и обобщений по вопросам исполнительного производства, правового обеспечения, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий по вопросам исполнения судебных актов, разработка нормативных правовых актов по вопросам исполнительного производства. Проведение анализа, свод статистических данных, сумм задолженности по алиментам по республике в разрезе регионов, взыскание сумм в доход государства, взыскание в пользу физических и юридических лиц, исполнительской санкции, административных штрафов. Рассмотрение и дача разъяснений по обращениям физических и юридических лиц по вопросам исполнительного производства. Представление интересов Департамента в суде.

Сот актілерін орындау департаментінің ақпараттық атқарушылық іс жүргізу жүйесін бақылау, автоматтандыру және сүйемелдеу басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) № 11-4-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; не әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика немесе қаржы); не техникалық ғылымдар мен технология (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық жасақтама, математикалық және компьютерлік модельдеу); не білім; не жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика, механика, физика саласындағы жоғарғы білім).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы", "Ақпараттандыру туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050" Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметін ұйымдастыру, басшылық жасау, жоспарлау, бақылау. Департаменттің ақпараттық сервистерін ілестіру мониторингіне бақылауды, атқарушылық іс жүргізу бойынша дерекқорларды жүргізуді қамтамасыз ету, автоматтандыру жағдайы туралы, ақпараттандыру және статистика жағдайы туралы нақты ақпаратпен қамтамасыз ету; басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша басқарма қызметіне сәйкес есептерді уақтылы жасауды және ұсынуды қамтамасыз ету, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысында тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету.

Руководитель управления по контролю, автоматизации и сопровождению информационной системы исполнительного производства Департамента по исполнению судебных актов категория С-3 (1 единица) № 11-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы); либо технических наук и технологии, (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование); либо образования; либо естественных наук (математика, информатика, механика, физика).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "Об информатизации" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация, руководство, планирование, контроль за деятельностью управления. Обеспечение контроля мониторинга за сопровождением информационных сервисов Департамента, по ведению баз данных по исполнительному производству; по достоверной информации о состоянии автоматизации, информатизации и статистики, своевременного составления и предоставления отчетов в соответствии с деятельностью управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов.

Сот актілерін орындау департаментінің ақпараттық атқарушылық іс жүргізу жүйесін бақылау, автоматтандыру және сүйемелдеу басқармасының сарапшысы С-5 санаты (2 бірлік) № 11-4-2, № 11-4-3
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; не әлеуметтік ғылымдар экономика және бизнес (экономика немесе қаржы); не техникалық ғылымдар мен технология (автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық жасақтама, математикалық және компьютерлік модельдеу); не білім; не жаратылыстану ғылымдары (математика, информатика, механика, физика саласындағы жоғарғы білім).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы", "Ақпараттандыру туралы" заңдарын және басқаларын, "Қазақстан-2050": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Жолдауын білу.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің ақпараттық сервистерін ілестіру мониторингі. Атқарушылық іс жүргізу бойынша дерекқорларды жүргізу, автоматтандыру жағдайы туралы, ақпараттандыру және статистика жағдайы туралы нақты ақпарат жұмыстарын жүзеге асыру; басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша Президенттің, Президент Әкімшілігі басшылығының, Премьер-Министрдің және оның орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесінің басшысының және оның орынбасарларының тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету. Заңнамамен жүктелген өзге де функциялар.
Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің директоры С-1 санаты (1 бірлік) 12-0-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина); немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы"; Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық жасау, қызметін жоспарлау және ұйымдастыру.
Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басқару, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот сараптамалық қызмет мәселесі бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, сот-сараптамалық қызмет мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу.
Тапсырмалардың уақытты және сапалы орындалуына бақылау жүргізеді, Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді, Сот сараптамалары орталығының жұмысын үйлестіреді.
Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, қызметкерлердің біліктілігін арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстар енгізу; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге функцияларды жүзеге асыру.

Эксперт управления по контролю, автоматизации и сопровождению информационной системы исполнительного производства Департамента по исполнению судебных актов категория С-5 (2 единицы) № 11-4-2, № 11-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы); либо технических наук и технологии, (автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, математическое и компьютерное моделирование); либо образования; либо естественных наук, математика, информатика, механика, физика.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", "Об информатизации" и других, Стратегии "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Мониторинг за сопровождением информационных сервисов Департамента. Осуществление работ по ведению баз данных по исполнительному производству; по ведению баз данных по исполнительному производству; по достоверной информации о состоянии автоматизации, информатизации и статистики обеспечивает исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-министра и его заместителей по вопросам, отнесенным к компетенции Управления. Иные функции, возложенные на него законодательством.
Директор Департамента по организации экспертной деятельности категория С-1 (1 единица) № 12-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина); либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика и финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О разрешениях и уведомлениях" Уголовно-процессуального и  Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан, "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство, планирование и организацию деятельности Департамента.
Руководство аналитической, правовой и методологической работой, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий, разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз.
Осуществляет контроль за качеством и своевременностью исполнения поручений, утверждает Планы работ Департамента, координация работы Центра судебной экспертизы.
Организация работы по повышению квалификации работников департамента; обеспечение соблюдения сотрудниками департамента исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті директорының орынбасары С-2 санаты (2 бірлік) № 12-0-2, № 12-0-3
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина); немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе қаржы) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы"; Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Сот сараптамалық қызметіне, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық мәселелері бойынша басшылық етеді, Министрлiк басшылығының тапсырмалары бойынша нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлеуге қатысу, Департамент қызметкерлерiнiң функционалдық мiндеттерi бойынша ұсыныстарды енгiзу, тапсырмаларды орындаудың сапасына және уақыттылығына бақылауды жүзеге асыру, сот сараптамалық қызмет, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық мәселелері бойынша нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру бойынша ұсыныстарды енгiзу, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңымен көзделген мiндеттердi атқару, Департамент қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстарды енгiзу, Министрлiктiң басшылығымен жүктелген басқа да мiндеттердi жүзеге асыру.

Заместитель директора Департамента по организации экспертной деятельности категория С-2 (2 единицы) № 12-0-2, № 12-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина); либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика и финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О разрешениях и уведомлениях" Уголовно-процессуального и  Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан, "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Кураторство вопросов судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по поручению руководства Министерства, внесение предложений по функциональным обязанностям сотрудников Департамента, осуществление контроля за качеством и своевременным исполнением поручений, внесение предложений по совершенствованию нормативной правовой базы в сфере судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз, исполнение обязанности предусмотренные Законом Республики Казахстан "О государственной службе", внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Департамента, поощрении, наказании, осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті Сот сараптамалары орталығының қызметін бақылау басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) 12-1-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы"; Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау, қызметін жоспарлау және ұйымдастыру.
Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басқару, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот сараптамалық қызмет, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық мәселелері бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, қызметкерлердің біліктілігін арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстар енгізу; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге функцияларды жүзеге асыру.

Руководитель Управления по контролю за деятельностью Центра судебных экспертиз Департамента по организации экспертной деятельности категория С-3 (1 единица) № 12-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", Уголовно-процессуального и  Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан, "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство, планирование и организацию деятельности управления.
Руководство аналитической, правовой и методологической работой, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий, разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз.
Организация работы по повышению квалификации работников управления; обеспечение соблюдения сотрудниками управления исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Управления, поощрении, наказании; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті Сот сараптамалары орталығының қызметін бақылау басқармасының бас сарапшысы С-4 санаты (1 бірлік) 12-1-2
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы"; "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің тапсырмаларын орындайды. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сауалын, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады; және басқа да Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне түскен өтініштерге жауап дайындау. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Стратегиялық және Операциялық жоспарларында қарастырылған іс-шараларды уақытылы және сапалы атқару. Үкімет отырыстарына, Министрдің қатысуымен өткізілетін жиналыстарға қарастырылатын мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында материалдарды әзірлеу Премьер - Министр, Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, Басқарманың қызметіне қатысы бар, сұрақтарға жауаптар дайындайды.
Премьер - Министр, Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, Басқарманың қызметіне қатысы бар, сұрақтарға жауаптар дайындайды.
Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басқару, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот сараптамалық қызмет, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық мәселелері бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу.

Главный эксперт Управления по контролю за деятельностью Центра судебных экспертиз Департамента по организации экспертной деятельности категория С-4 (1 единица) № 12-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполняет поручения Администрации Президента, Правительства, Канцелярии Премьер-Министра, рассматривает запросы депутатов Парламента, обращения физических и юридических лиц. Принимает меры по своевременному и качественному выполнению мероприятий, предусмотренных Стратегическим и Операционным планами Министерства юстиции РК. Проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов. Готовит ответы на вопросы, поступающие на блоги Премьер-Министра, Министра юстиции, а также на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающимся деятельности Управления. Исполняет другие поручения руководства Министерства, Управления.
Проводит анализы и обобщения, правового обеспечения, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий по вопросам судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті Сот сараптамалары орталығының қызметін бақылау басқармасының сарапшысы С-5 санаты (3 бірлік) 12-1-3, 12-1-4, 12-1-5
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Үкіметтің, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің құзыретіне қатысты тапсырмаларын орындайды. Үкімет отырыстарына, Министрдің қатысуымен өткізілетін жиналыстарға қарастырылатын мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу мақсатында материалдарды әзірлеу Премьер - Министр, Әділет Министрінің блогына, сонымен қатар Әділет министрлігінің веб-сайтына келіп түскен, Басқарманың қызметіне қатысы бар, сұрақтарға жауаптар дайындайды.
Министрліктің, Басқарманың басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Сот сарапшыларына қатысты, соның ішінде сот медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларына қатысты жеке және заңды тұлғалардың арыздарын қарайды.

Эксперт Управления по контролю за деятельностью Центра судебных экспертиз Департамента по организации экспертной деятельности категория С-5 (3 единицы) № 12-1-3, 12-1-4, 12-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Исполненяет поручения Президента, Администрации Президента, Премьер-Министра, заместителей Премьер-Министра, Канцелярий Премьер-Министра по вопросам, отнесенным к компетенции Министерства; проработка материалов к заседаниям Правительства, совещаниям с участием Министра с целью внесения предложений о правовых подходах к решению рассматриваемых вопросов; Готовит ответы на вопросы, поступающие на блоги Премьер-Министра, Министра юстиции, а также на веб-сайт Министерства юстиции по вопросам, касающимся деятельности Управления. Исполняет другие поручения руководства Министерства, Управления.
Рассматривает обращения физических и юридических лиц в отношении судебных экспертов, в том числе судебно-медицинским, судебно-психиатрическим и судебно-наркологическим экспертам.

Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті Лицензиялау және сот-сараптамасы қызметін бақылау басқармасының басшысы С-3 санаты (1 бірлік) 12-2-1
Белгілері
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық; немесе денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы"; Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, "Әділет органдары туралы", "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның тиісті біліктілігіне сәйкес келетін саладағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері, "Қазақстан - 2050": Қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты.
Осы санаттағы лауазымдардың функционалдық міндеттерін орындауға қажетті басқа да міндетті білімдер. Сараптамалық қызмет саласындағы заңнаманы білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен бекітілген . Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12639 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау, қызметін жоспарлау және ұйымдастыру.
Талдау, құқықтық және әдістемелік жұмыстарды басқару, оң жұмыс тәжірибесін зерделеу және тарату, сот сараптамалық қызмет, соның ішінде сот медицина, сот-психиатрия және сот-наркология саласында лицензиялау мәселелері бойынша нұсқаулық, әдістемелік материалдар және тәжірибелік құрал әзірлеу, нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу.
Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, қызметкерлердің біліктілігін арттыру, көтермелеу, жазалау туралы ұсыныстар енгізу; Министрліктің басшылығы жүктеген өзге функцияларды жүзеге асыру.

Руководитель Управления лицензирования и контроля судебно-экспертной деятельности Департамента по организации экспертной деятельности категория С-3 (1 единица) № 12-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо здравоохранения и социального обеспечения (медицина)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", Уголовно-процессуального и  Гражданского процессуального кодексов Республики Казахстан,; "Об органах юстиции", "О судебно-экспертной деятельности", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. Знание законодательства, регулирующего сферу судебно-экспертной деятельности.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12639. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство, планирование и организацию деятельности управления;
Руководство аналитической, правовой и методологической работой, изучение и распространение положительного опыта работы, подготовка инструктивных и методических материалов и практических пособий, разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам лицензирования в сфере судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз.
Организация работы по повышению квалификации работников Управления; обеспечение соблюдения сотрудниками Управления исполнительской и трудовой дисциплины. Внесение предложений о повышении квалификации сотрудников Управления, поощрении, наказании; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.

С-1 санаты (1 бірлік), № 13-0-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы", "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы", "Акционерлік қоғамдар туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Қаржы, экономика және бухгалтерлік есеп саласында жұмыс тәжірибесі болу.
Функционалдық
міндеттер
Қаржылық, бухгалтерлік және экономикалық жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру; мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру; Әділет министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мекемелерде қаржы-экономиқалық жұмысты және бухгалтерлік есептілікті жүргізу; жинақталған бухгалтерлік және қаржылық есептілікті жасау; Департаментің құзыреті шегінде Министрлігі қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу, ведомстволық бағыныстағы ұйымдар қаржы-экономиқалық қызметін нәтижелері қарастыру; басшылық тапсырмасын орындауды мониторингілеу мен тиімді басқаруды қамтамасыз ету бойынша іс-шаралар жинағы басшылықты жүзеге асыру.
Экономика және қаржы департаменті директорының орынбасары

категория С-1 (1 единица), № 13-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "О государственных закупках", "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", "Об акционерных обществах", "О государственном имуществе", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Опыт работы в области финансов, экономики и бухгалтерского учета.
Функциональные обязанности
Руководство комплексом мероприятий по организации финансовой, бухгалтерской и экономической работы; организации государственных закупок; ведению финансово-экономической работы и бухгалтерского учета в подведомственных Министерству юстиции учреждениях; составлению сводной бухгалтерской и финансовой отчетности; проведению оценки эффективности деятельности Министерства в пределах компетенции Департамента; рассмотрению результатов финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций; обеспечению мониторинга и эффективному контролю за исполнением поручений руководства.
Заместитель директора Департамента экономики и финансов

С-2 санаты (1 бірлік), № 13-0-2
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы", "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы", "Акционерлік қоғамдар туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Қаржы, экономика және бухгалтерлік есеп саласында жұмыс тәжірибесі болу қажет.
Функционалдық
міндеттер
Әділет министрлігі жүйесі бойынша бюджет болжамын және жобасын әзірлеу және қалыптастыру, республикалық бюджеттік бағдарламаларды қаржыландырудың жылдық жоспарларының жобасын заңнамада белгіленген тәртіппен дайындау; Министрлік бойынша тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу және тиісті жиынтық есепті жүргізу жөнінде жұмысты ұйымдастыру; Әділет министрлігінің республикалық бюджеттің атқару, кәсіпорындармен есеп айырысу және тиісті жиынтық есеп; Әділет министрлігі жүйесі бойынша республикалық бюджеттің атқарылуың талдау; Департаментің құзыреті шегінде Министрлігі қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу; ведомстволық бағыныстағы ұйымдар қаржы-экономиқалық қызметі нәтижелері қарастыру. Оған заңнамамен жүктелген басқа да функциялар.
Экономика және қаржы департаменті директорының орынбасары – бас бухгалтер

категория С-2 (1 единица), № 13-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "О государственных закупках", "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", "Об акционерных обществах", "О государственном имуществе", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Опыт работы в области финансов, экономики и бухгалтерского учета.
Функциональные обязанности
Контроль за организацией работ, связанных с:
разработкой и формированием прогноза и проекта бюджета по системе Министерства юстиции, подготовкой в установленном порядке проектов годовых планов финансирования республиканских бюджетных программ; организацией работ по проведению процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по Министерству и соответствующей сводной отчетности; исполнением республиканского бюджета Министерства юстиции, состоянием расчетов с предприятиями и соответствующей сводной отчетности; анализом исполнения республиканского бюджета по системе Министерства юстиции, проведению оценки эффективности деятельности Министерства в пределах компетенции Департамента; рассмотрением результатов финансово-экономической деятельности подведомственных организаций; иные функции, возложенные на него законодательством.
Заместитель директора Департамента экономики и финансов – главный бухгалтер

С-2 санаты (1 бірлік), № 13-0-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы", "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы", "Акционерлік қоғамдар туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамашылық, адамдармен тіл табысу, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білуі.
Қаржы, экономика және бухгалтерлік есеп саласында жұмыс тәжірибесі болуы қажет.
Функционалдық
міндеттер
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және ведомстволық бағынысты мекемелерде бухгалтерлік есепті жүргізу, Министрлік бойынша тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу және тиісті жиынтық есепті жүргізу жөнінде жұмысты ұйымдастыру; Әділет министрлігінің республиқалық бюджеттің орындалуына, қаржылық және бюджеттік есептіліктерінің жасалуына, мемлекеттік сыртқы заемдар бойынша есеп беру, статистикалық және салық есебінің нысанын жасалуына, мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігін бағалау бойынша есеп беруді, Әділет министрлігі және аумақтық бөлімшелерін материалдық-техникалық қамтамасыз ету бойынша жиынтық ақпараттың уақтылы әзірленуін қамтамасыз ету, ақшалай қаражаттың және материалдық құндылықтардың сақталуына жұмысты ұйымдастыруды қадағалау.
Ведомстволық бағынысты мекемелердің қаржылық және бюджеттік есептіліктерінің жасалуын бақылауға алу және қарастыру, шоғырландырылған қаржылық және бюджеттік есептілікті жасау, ұсыну және заңнамамен жүктелген басқа да функциялар.
Экономика және қаржы департаментінің
Экономика және жоспарлау басқармасының басшысы

категория С-2 (1 единица), № 13-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", Законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", "О государственных закупках", "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", "Об акционерных обществах", "О государственном имуществе", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Опыт работы в области финансов, экономики и бухгалтерского учета.
Функциональные обязанности
Контроль за организацией работ, связанных с:
ведением бухгалтерского учета в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в подведомственных государственных учреждениях; организацией работ по проведению процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по Министерству и соответствующей сводной отчетности, исполнением республиканского бюджета Министерством юстиции, составлением финансовой и бюджетной отчетностей, отчетности по государственным внешним займам, статистической и налоговых отчетов, отчета по оценке эффективности управления государственным имуществом, обеспечением сводной информации по материально-техническому обеспечению Министерства юстиции и территориальных подразделений, сохранностью денежных средств и материальных ценностей.
Контроль за составлением и рассмотрение финансовых и бюджетных отчетностей подведомственных государственных учреждений; составление и представление консолидированной финансовой и бюджетной отчетности и иные функции, возложенные на него законодательством.
Руководитель управления экономики и планирования
Департамента экономики и финансов

С-3 санаты (1 бірлік), № 13-1-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", "Акционерлік қоғамдар туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Қаржы және экономика саласында жұмыс тәжірибесі болу қажет.
Функционалдық
міндеттер
Жұмысты ұйымдастыру және инвестициялық жобаларды, мемлекеттік және салалалық бағдарламаларды қоса алғандағы әділет органдары жүйесінің бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджет болжамын және жобасын әзірлеу, қалыптастыру, белгіленген тәртіппен міндеттемелерді және төлемдер мен олар бойынша есептеулерді қаржыландыру жоспарларының жобаларын дайындау және қарауға ұсыну;
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді қаржыландырудың жеке жоспарларын дұрыс жасауды; Әділет министрлігі жүйесі бойынша республикалық бюджеттің атқарылуын талдау, Департаментің құзыреті шегінде Министрлігі қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу; ведомстволық бағыныстағы ұйымдар қаржы-экономиқалық қызметін нәтижелері қарастыру; Әділет министрлігі штат кестесінің жасалуына және бекітуге дайындауға; басқарудағы тапсырмалардың, құжаттардың орындаруына бақылауды жүзеге асыру. Оған заңнамамен жүктелген басқа да функциялар.
Экономика және қаржы департаментінің
Экономика және жоспарлау басқармасының бас сарапшысы

категория С-3 (1 единица), № 13-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "Об акционерных обществах", "О государственном имуществе", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Опыт работы в области финансов и экономики.
Функциональные обязанности
Организация работы и разработка, формирование прогноза и проекта бюджета по бюджетным программам системы органов юстиции, включая инвестиционные проекты, государственные и отраслевые программы, подготовка и представление на рассмотрение в установленном порядке проектов планов финансирования по обязательствам и платежам и расчетов к ним.
Осуществление контроля за:
правильностью составления индивидуальных планов финансирования подведомственными государственными учреждениями; организацией работы по анализу исполнения республиканского бюджета по системе Министерства юстиции; проведением оценки эффективности деятельности Министерства в пределах компетенции Департамента; рассмотрением результатов финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций; составлением и подготовкой к утверждению штатных расписаний Министерства юстиции; исполнением поручений, документов находящихся в управлении; иные функции, возложенные на него законодательством.
Главный эксперт управления экономики и планирования
Департамента экономики и финансов

С-4 санаты (6 бірлік), № 13-1-2, 13-1-3, 13-1-4, 13-1-5, 13-1-6, 13-1-7
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", Әділет органдары туралы" "Акционерлік қоғамдар туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Қаржы және экономика саласында жұмыс тәжірибесі болу қажет.
Функционалдық
міндеттер
Инвестициялық жобаларды, мемлекеттік және салалалық бағдарламаларды қоса алғандағы әділет органдары жүйесінің бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджет болжамын және жобасын қалыптастыру; міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларының жобасын, олардың есептерінің дайындау және белгіленген тәртіппен қарауға ұсыну; ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді қаржыландырудың жеке жоспарларын жасау; Әділет министрлігі жүйесі бойынша республикалық бюджеттің атқарылуын талдау, Департаментің құзыреті шегінде Министрлігі қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу; ведомстволық бағыныстағы ұйымдар қызметінің нәтижелерін қарастыру және олардың кейбіреулері даму жоспарларын, даму жоспарларын орындау бойынша есептерді бекітуге дайындауға; Әділет министрлігінің жүйесі бойынша кредиторлық және дебиторлық берешек туралы жиынтық есептер құрастыру; ведомстволық бағынасты мекемелердің штат кестесінің жасалуына және бекітуге дайындауға. Оған заңнамамен жүктелген басқа да функциялар.
Экономика және қаржы департаментінің
Экономика және жоспарлау басқармасының бас сарапшысы

категория С-4 (6 единиц), № 13-1-2, 13-1-3, 13-1-4, 13-1-5, 13-1-6, 13-1-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "Об акционерных обществах", "О государственном имуществе", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Опыт работы в области финансов и экономики.
Функциональные обязанности
Организация работы по:
формированию прогноза и проекта бюджета по бюджетным программам системы органов юстиции, включая инвестиционные проекты, государственные и отраслевые программы; подготовке и представлению на рассмотрение в установленном порядке проектов планов финансирования по обязательствам и платежам и расчетов к ним; составлению индивидуальных планов финансирования подведомственными государственными учреждениями; анализу исполнения республиканского бюджета по системе Министерства юстиции, проведению оценки эффективности деятельности Министерства в пределах компетенции Департамента; рассмотрению результатов деятельности подведомственных организаций и подготовке к утверждению планов развития, отчетов по исполнению планов развития некоторых из них; составлению сводных отчетов о кредиторской и дебиторской задолженности по системе Министерства юстиции; подготовке к утверждению штатных расписаний подведомственных государственных учреждений; иные функции, возложенные на него законодательством.
Главный эксперт управления экономики и планирования
Департамента экономики и финансов

С-3 санаты (1 бірлік), № 13-2-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы", "Акционерлік қоғамдар туралы", "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Қаржы және экономика саласында жұмыс тәжірибесі болу.
Функционалдық
міндеттер
Оған заңнамамен жүктелген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және ведомстволық бағынысты мекемелерде бухгалтерлік есепті жүргізу және бухгалтерлік қаржылық есептілікті жасау, Әділет министрлігінің республикалық бюджеттің орындалуын, ақшалай қаражаттың және материалдық құндылықтардың сақталуына және ведомстволық бағынысты мекемелердің жылдық, жартыжылдық қаржылық және бюджеттік есептіліктерінің жасалуын бақылауға алу және шоғырландырылған қаржылық және бюджеттік есептілікті жасау, ұсыну және басқа да функцияларды ұйымдастыру.
Экономика және қаржы департаментінің
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының бас сарапшысы

Категория С-3 (1 единица), № 13-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", Законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", "О государственных закупках", "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", "Об акционерных обществах", "О государственном имуществе", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, нетерпимость к коррупции;
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Опыт работы в области финансов и экономики.
Функциональные обязанности
Организует работы по:
обеспечению полной и достоверной информацией в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности, исполнению республиканского бюджета Министерством юстиции, контроль над исполнением договорных обязательств; состояния взаиморасчетов с организациями, государственными учреждениями и лицами, сохранностью денежных средств и материальных ценностей, составлению годовой и полугодовой финансовой и бюджетной отчетности по бюджетным программ Министерства юстиции.
Контроль за составлением и рассмотрение финансовых и бюджетных отчетностей подведомственных государственных учреждений, составление и представление консолидированной финансовой и бюджетной отчетности и иные функции, возложенные на него законодательством.
Главный эксперт управления бухгалтерского учета и отчетности
Департамента экономики и финансов

С-4 санаты, (4 бірлік), № 13-2-2, 13-2-3, 13-2-4, 13-2-5
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттер
Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласында толық және шынайы ақпаратпен қамтамасыз ету, Әділет министрлігінің республикалық бюджетті орындауы, шарттық міндеттемелердің орындалуын, ұйымдармен, мемлекеттік мекемелермен және тұлғалармен есеп-айырысу жағдайын, ақшалай қаражаттың және материалдық құндылықтардың сақталуын бақылау, Әділет министрлігінің бюджеттік бағдарламалары бойынша жылдық және жартыжылдыққаржылық және бюджеттік есептіліктің, статистикалық және салық есебінің жинақталған нысанын жасау оған заңнамамен жүктелген өзге де функциялар бойынша жұмысты жүзеге асырады.
Экономика және қаржы департаментінің
Бухгалтерлік есеп және есептілік басқармасының сарапшысы

Категория С-4 (4 единиц), № 13-2-2, 13-2-3, 13-2-4, 13-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", "О государственном имуществе", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Опыт работы в области финансов и экономики.
Функциональные обязанности
Осуществляет работу по:
обеспечению полной и достоверной информацией в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности, исполнению республиканского бюджета Министерством юстиции, контроль над исполнением договорных обязательств; состояния взаиморасчетов с организациями, государственными учреждениями и лицами, сохранностью денежных средств и материальных ценностей, составлению сводных форм годовой и полугодовой финансовой и бюджетной отчетности по бюджетным программ Министерства юстиции. Контроль за составлением и рассмотрение полугодовых, годовых финансовых и бюджетных отчетностей подведомственных государственных учреждений, составление и представление консолидированной финансовой и бюджетной отчетности, статистической и налоговых отчетов и иные функции, возложенные на него законодательством.
Эксперт управления бухгалтерского учета и отчетности
Департамента экономики и финансов

С-5 санаты (4 бірлік), № 13-2-6, 13-2-7, 13-2-8, 13-2-9
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттер
Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласында толық және шынайы ақпаратпен қамтамасыз ету, Әділет министрлігінің республикалық бюджетті орындауы, шарттық міндеттемелердің орындалуын, ұйымдармен, мемлекеттік мекемелермен және тұлғалармен есеп-айырысу жағдайын, ақшалай қаражаттың және материалдық құндылықтардың сақталуын бақылау, Әділет министрлігінің бюджеттік бағдарламалары бойынша жылдық және жартыжылдыққаржылық және бюджеттік есептіліктің, статистикалық және салық есебінің жинақталған нысанын жасау оған заңнамамен жүктелген өзге де функциялар бойынша жұмысты жүзеге асырады.
Экономика және қаржы департаментінің
Мемлекеттік сатып алу басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бірлік), № 13-3-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", Әділет органдары туралы" "Мемлекеттік сатып алу туралы", Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Категория С-5 (4 единицы), № 13-2-6, 13-2-7, 13-2-8, 13-2-9
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", Законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", "О государственном имуществе", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории..
Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Осуществляет работу по:
обеспечению полной и достоверной информацией в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности, исполнению республиканского бюджета Министерством юстиции, контролю над исполнением договорных обязательств; состоянием расчетов с организациями, государственными учреждениями и лицами, сохранностью денежных средств и материальных ценностей, составлению сводных форм годовой и полугодовой финансовой и бюджетной отчетности по бюджетным программ Министерства юстиции, статистической и налоговых отчетов и иные функции, возложенные на него законодательством.
Руководитель управления государственных закупок
Департамента экономики и финансов
Категория С-3 (1 единица), № 13-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Қаржы және экономика саласында жұмыс тәжірибесі болу.
Функционалдық
міндеттер
Министрлік бойынша тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүргізу және тиісті жинақталған есептілікті бақылау және олар бойынша жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету. Оған заңнамамен жүктелген басқа да функциялар.
Экономика және қаржы департаментінің
Мемлекеттік сатып алу басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, (2 бірлік), № 13-3-2, 13-3-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер .
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Қаржы және экономика саласында жұмыс тәжірибесі болу.
Функционалдық
міндеттер
Әділет министрлігі бойынша тауарларды, жұмыстар мен қазметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін ұйымдастыру және өткізумен байлынысты жұмыстар кешенін жүргізу, шарттық міндеттемелерді қабылдау және олардың орындалуын бақылау, ведомстволық бағыстағы мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік сатып алу рәсімдерін мониторингілеу және үйлестіру; мемлекеттік сатып алу жоспарын дұрыс құрауды бақылау. Оған заңнамамен жүктелген басқа да функциялар.
Экономика және қаржы департаментінің
Мемлекеттік сатып алу басқармасының сарапшысы

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Опыт работы в области финансов и экономики.
Функциональные обязанности
Контроль и организация работы по: проведению процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по министерству и соответствующей сводной отчетности, обеспечению составления годового плана государственных закупок Министерства юстиции; обеспечению соблюдения законодательства при осуществлении государственных закупок; иные функции, возложенные на него законодательством.
Главный эксперт управления государственных закупок
Департамента экономики и финансов
Категория С-4 (2 единицы), № 13-3-2, 13-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Опыт работы в области финансов и экономики.
Функциональные обязанности
Обеспечение соблюдения законодательства при осуществлении государственных закупок министерства; проведением комплекса работ, связанных с организацией государственных закупок товаров, работ и услуг по обязательствам и контролем над их исполнением, составление отчетов, анализов, обобщений по вопросам государственных закупок товаров, работ и услуг с учетом подведомственных и территориальных государственных учреждений; формирование плана государственных закупок; иные функции, возложенные на него законодательством. Обеспечение размещения информации по государственным закупкам на ведомственном интернет – ресурсе.
Эксперт управления государственных закупок
Департамента экономики и финансов

С-5 санаты (2 бірлік), № 13-3-4, 13-3-5
Өлшем
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттер
Әділет министрлігі бойынша тауарларды, жұмысты мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізу, шарттық міндеттемелерді қабылау және олардың орындалуын бақылау; мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті құру. Оған заңнамамен жүктелген басқа да функциялар.
Экономика және қаржы департаментінің
Экономикалық анализ басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бірлік), №13-4-1
Ескерту. Басқарма басшысының бөлімі жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 11.08.2017 № 295н бұйрығымен.
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Категория С-5 (2 единицы), № 13-3-4, 13-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О государственных закупках", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Обеспечение соблюдения законодательства при осуществлении государственных закупок министерства; проведение процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по Министерству юстиции, принятие договорных обязательств и контроль над их исполнением; составление отчетности по государственным закупкам; иные функции, возложенные на него законодательством.
Руководитель управления экономического анализа Департамента экономики и финансов Категория С-3 (1 единица), № 13-4-1
Сноска. Раздел руководитель управления в редакции приказа Министра юстиции РК от 11.08.2017 № 295н.
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан ""О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "О государственном имуществе", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Қаржы және экономика саласында жұмыс тәжірибесі болу.
Функционалдық
міндеттер
Әділет министрлігі және аумақтық бөлімшелерін экономикалық анализді, оның ішінде ғимараттар және автокөлікпен қамтамасыз ету бойынша жиынтық ақпараттың уақытылы әзірленуін қамтамасыз ету. Министрліктің балансында орналасқан автокөлік құралдарын және өзге де техниканы, ғимараттар мен құрылғыларды ұстап күту бойынша, негізгі құралдарды аумақтық бөлімшелерге беру-қабылдауды келісу, мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігін бағалау бойынша есеп беруді дайындау мен тапсыру бойынша және Министрліктің ұйымдастырушылық-шаруашылық мәселелерімен және басқа да функцияларымен байланысты жұмысты ұйымдастыру.
Экономика және қаржы департаментінің
Экономикалық анализ басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, (1 бірлік), № 13-4-2
Ескерту. Басқарма бас сарапшысының бөлімі жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 11.08.2017 № 295н бұйрығымен
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында жоғары білім (Экономика, менеджемент, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет, Еңбек кодекстерін, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерін білу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер .
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Опыт работы в области финансов и экономики.
Функциональные обязанности
Контроль и организация работы по: обеспечению своевременного составления сводной информации по экономическому анализу Министерства юстиции и территориальных подразделений, в том числе зданиями и автотранспортом; содержанию и обслуживанию транспортных средств и иной техники, зданий, сооружений, находящихся на балансе Министерства юстиции, согласованию приема-передачи основных средств территориальным подразделениям; подготовке и сдаче отчета по оценке эффективности управления государственным имуществом и другие функции, связанные с организационно-хозяйственными вопросами Министерства.
Главный эксперт управления экономического анализа
Департамента экономики и финансов
Категория С-4 (1 единица), № 13-4-2
Сноска. Раздел главный эксперт в редакции приказа Министра юстиции РК от 11.08.2017 № 295н.
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области права либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, менеджмент, учет и аудит либо финансы)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного, Трудового кодексов Республики, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", "О государственном имуществе", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

С-4 санаты (4 бірлік), № 14-1-2, № 14-1-3, № 14-1-4, № 14-1-5
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласында жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттер
Әділет органдары саласында мемлекеттік қызмет көрсету мониторингі және сапасына бақылауды қамтамасыз ету, Министрліктің тоқсан сайынғы, жылдық және операциялық жұмыс жоспарларын әзірлеу, Министрліктің тоқсан сайынғы, жылдық және операциялық жұмыс жоспарларының мониторингі және бақылауды жүзеге асыру.
Мемлекеттік қызметті мониторингтеу және ішкі әкімшілендіру
департаменті Мемлекеттік қызметті мониторингтеу
басқармасының сарапшысы

категория С-4 (4 единицы), № 14-1-2, № 14-1-3, № 14-1-4, № 14-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение мониторинга и контроля качества оказания государственных услуг в сфере органов юстиции, формирование ежеквартальной отчетности о работе Министерства по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг, осуществление переписки с государственными органами и ведомствами, а также структурными подразделениями, подведомственными организациями Министерства по вопросам оказания государственных услуг, разработка годовых операционных планов работ Министерства, осуществление мониторинга и контроля операционных планов работ Министерства, формирование отчетов по реализации операционного плана и представление их в уполномоченный орган по стратегическому планированию.
Эксперт управления мониторинга государственных услуг
Департамента мониторинга государственных услуг и внутреннего администрирования

С-5 санаты (2 бірлік), № 14-1-6, № 14-1-7
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласында жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттер
Операциялық жоспарды іске асыру жөніндегі есептерді қалыптастыру және оларды стратегиялық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға ұсыну, Министрліктің алқа отырыстарын ұйымдастыруды қамтамасыз етумен байланысты іс-шараларды жүзеге асыру(залды дайындау, өткізу күні мен уақыты туралы жариялау, алқа қатысушылары тізімін жасау, оларды орналастыру, дайындаудың белгіленген тәртібін сақтауға және бөлімшелердің отырыстарға алқа мүшелеріне материалдарды ұсынуына бақылауды жүзеге асыру және басқа). Құрылымдық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың Департаменттің және Министрліктің қызметіне қатысты мәселелері бойынша ақпараттарын жинақтау және тиісті ақпаратты Президент Әкімшілігіне, Премьер-Министрдің Кеңсесіне және өзге де мемлекеттік органдарға ұсыну.
Мемлекеттік қызметті мониторингтеу және ішкі әкімшілендіру
департаменті Орындаушылық тәртіпті мониторингтеу басқармасының басшысы

категория С-5 (2 единицы) № 14-1-6, № 14-1-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: в области право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Обеспечение мониторинга и контроля качества оказания государственных услуг в сфере органов юстиции, формирование ежеквартальной отчетности о работе Министерства по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг, осуществление переписки с государственными органами и ведомствами, а также структурными подразделениями, подведомственными организациями Министерства по вопросам оказания государственных услуг, осуществление мониторинга и контроля операционных планов работ Министерства, формирование отчетов по реализации операционного плана и представление их в уполномоченный орган по стратегическому планированию.
Руководитель управления мониторинга исполнительской дисциплины
Департамента мониторинга государственных услуг и внутреннего администрирования

бас сарапшысы С-4 санаты (2 бірлік), № 14-2-2, № 14-2-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласында жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттер
Мемлекет Басшысының, Президент Әкімшілігі, Үкімет басшылығының бақылау тапсырмалары бойынша Әділет министрлігіндегі орындаушылық тәртіптің жай-күйіне бақылау жасауды жүзеге асыру; Әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелеріндегі, ведомстволық бағынысты ұйымдарындағы осы бағыттағы атқарушылық тәртіптің жай-күйіне талдау жүргізу және жинақтап қорытындылау; басқа министрліктерден және ведомстволардан, сондай-ақ Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен, ведомстволық бағынысты ұйымдардан орындаушылық тәртіп мәслелері бойынша түскен хаттарға жауап дайындау.
Мемлекеттік қызметті мониторингтеу және ішкі әкімшілендіру
департаменті Орындаушылық тәртіпті мониторингтеу басқармасының
сарапшысы С-5 санаты (4 бірлік), № 14-2-4, № 14-2-5, № 14-2-6, № 14-2-7
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласында жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" , "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.

категория С-4 (2 единицы), № 14-2-2, № 14-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: прав
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановление Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за состоянием исполнительской дисциплины в Министерстве юстиции по контрольным поручениям Главы государства, руководства Администрации Президента, Правительства; обобщение и анализ состояния исполнительской дисциплины в структурных подразделениях, подведомственных организациях Министерства юстиции в данном направлении; подготовка ответов на письма, поступающие из других министерств и ведомств, а также структурных подразделений Министерства, подведомственных организаций по вопросам исполнительской дисциплины.
Эксперт управления мониторинга исполнительской дисциплины
Департамента мониторинга государственных услуг и внутреннего администрирования
категория С-5 (4 единиц), № 14-2-4, № 14-2-5, № 14-2-6, № 14-2-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области право
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттер
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау.
Департамент директоры, оның орынбасарлары тапсырмаларының орындалуына бақылау жасау. Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына, басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің көлемі мен мазмұнын айқындау, кіріс және шығыс хат-хабар алмасулардың уақытылы тіркелуіне бақылауды жүзеге асыру, ведомстволық архив жұмысын, соның ішінде электрондық архив бойынша ұйымдастыру, сондай-ақ Министрге, оның орынбасарларына және Жауапты хатшыға азаматтарды қабылдау жазбасын жүргізу және онлайн-режимде және ашық порталда ұйымдастыру. Басқарма қызметкерлерінің еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауын қамтамасыз ету.
Мемлекеттік қызметті мониторингтеу және ішкі әкімшілендіру
департаменті Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты (2 бірлік), № 14-3-2, №14-3-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық немесе гуманитарлық ғылымдар (филология немесе аударма ісі) саласында жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением.
Осуществление контроля за исполнением поручений директора Департамента, его заместителей. Персональная ответственность за выполнение возложенных на него задач, определение объема и содержания функциональных обязанностей сотрудников управления, осуществление контроля за надлежащей и своевременной регистрации входящей и исходящей корреспонденции, организация работы ведомственного архива, в том числе электронного архива. Ведение записи и организация приема граждан к Министру, его заместителям и Ответственному секретарю, в том числе в онлайн-режиме и в открытом портале. Обеспечение соблюдения сотрудниками управления исполнительской и трудовой дисциплины
Главный эксперт управления документационного обеспечения
Департамента мониторинга государственных услуг и внутреннего администрирования
категория С-4 (2 единицы), № 14-3-2, №14-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо гуманитарных наук (филология, либо переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық
міндеттер
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінен және Қазақстан Республикасы Парламентінен, мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан келіп түскен пакеттерді және кіріс хат-хабар алмасуларын уақытылы тіркеу, сондай-ақ қызметтік пайдалану үшін (қпбү) белгісімен кіріс хат-хабар алмасуларын тіркеу. ЭҚАБЖ қорындағы басшының құжаттарды бақылауға қою және кейіннен департаменттер бойынша бөлу үшін құжаттарды жолдауға бұрыштамасын енгізу. Лицензияларды (адвокаттық, нотариаттық бағалау, сот сараптама қызметі және жеке сот орындаушылары) тіркеу және оларды Е-лицензия қорына енгізу, сондай-ақ апостиль койылған құжаттарды тіркеу. Әділет министрлігінің бұйрықтарын тіркеу және берілген сенім хаттарды тіркеу. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шығыс хат-хабар алмасуларын уақытылы тіркеу, соның ішінде тізілім жасау, конверттеу және конверттерді франкирлеу және поштаға жеткізу. Ағымдағы және перспективті жоспарларды әзірлеу және олардың орындалуын қамтамасыз ету.
Еңбек және орындаушылық тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету.
Мемлекеттік қызметті мониторингтеу және ішкі әкімшілендіру
департаменті Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (4 бірлік), № 14-3-4, №14-3-5, №14-3-6, №14-3-7
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық немесе гуманитарлық ғылымдар (филология немесе аударма ісі) саласында жоғары білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" , "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Вскрытие поступивших пакетов и своевременная регистрация входящей корреспонденции из Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, государственных органов и иных организаций, а так же регистрация входящей корреспонденции с пометкой для служебного пользования (дсп). Внесение резолюции руководителя в базу ЕСЭДО, направление документов для постановки на контроль и после распределение по департаментам. Регистрация лицензий (адвокатской, нотариальной, оценочной, судебно-экспертной деятельности и частных судебных исполнителей) и внесение их в базу Е-лицензия, а так же регистрация апостилированных документов. Регистрация приказов Министерства юстиции и регистрация выданных доверенностей. Своевременная регистрация исходящей корреспонденции Министерства, в том числе составление реестра, конвертирование и франкирование конвертов так же доставка на почту. Разработка текущих и перспективных планов, обеспечение их выполнения, а также исполнение иных поручений руководства.
Эксперт управления документационного обеспечения
Департамента мониторинга государственных услуг и внутреннего администрирования
категория С-5 (4 единицы), № 14-3-4, №14-3-5, №14-3-6, №14-3-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо гуманитарных наук (либо филология, либо переводческое дело)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау. Департамент директоры мен оның орынбасарларының тапсырмаларының орындалуына бақылауды жүзеге асыру. Оған жүктелген міндеттердің орындалуына дербес жауапкершілік, басқарма қызметкерлерінің функционалдық міндеттерінің ауқымы мен мазмұнын белгілеу. Әділет органдары жүйесіндегі мемлекеттік тілді дамыту, бірыңғай мемлекеттік саясатын іске асыруды үйлестіру және қамтамасыз ету. Мемлекеттік тілді дамыту және аударма жұмыстарына әдістемелік басшылық жасауды және үйлестіруді жүзеге асыру және Басқарманың құзыретіне жататын тексерулерді жүзеге асыру. Өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының және басқа да мемлекеттік органдар мен ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасау. Аударылатын және редакцияланатын құжаттардың сапасы мен түпнұсқалығын қамтамасыз ету. Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмасы бойынша өзге де тапсырмаларды жүзеге асыру.
Мемлекеттік қызметті мониторингтеу және ішкі әкімшілендіру департаментінің
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты (2 бірлік), №14-4-2, №14-4-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе гуманитарлық ғылымдар (филология) саласында жоғары білім.
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением.
Осуществление контроля за исполнением поручений директора Департамента, его заместителей. Персональная ответственность за выполнение возложенных на него задач, определение объема и содержания функциональных обязанностей сотрудников управления.
Координация и обеспечение реализации единой государственной политики развития государственного языка в системе органов юстиции.
Осуществление методического руководства и координация работы по развитию государственного языка и переводу и проверок, относящихся к компетенции управления. Взаимодействие в пределах своей компетенции со структурными подразделениями центральных исполнительных органов Республики Казахстан и других государственных органов и организаций. Обеспечение качества и аутентичности переводимых и редактируемых документов. Осуществление иных полномочий по поручению руководства Министерства и Департамента.
Главный эксперт управления по развитию государственного языка
Департамента мониторинга государственных услуг и внутреннего администрирования
категория С-4 (2 единицы), №14-4-2, №14-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: в области право, либо гуманитарных наук (филология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік тілді дамыту және қолдану мәселесі бойынша ағымдағы және перспективалық жоспарларды әзірлеу, олардың орындалуын қамтамасыз ету. Әдістемелік басшылықты жүзеге асыру және мемлекеттік тілді дамыту мәселелері бойынша жұмысты үйлестіру. Министрдің, Министрдің орынбасарларының, Жауапты хатшының баяндамаларын, сөздерін аударуды жүзеге асыруға, Министрліктің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің мемлекеттік тілде әзірлеген құжаттарын редакциялау және олардың орыс тіліндегі мәтіндерінің тең түпнұсқалылығын тексеруді жүзеге асыру. Әділет органдары жүйесінде мемлекеттік тілді қолдану және дамыту жөніндегі іс-шараларды, мемлекеттік тілдегі кіріс және шығыс құжаттарының мониторингін жүзеге асыру ұйымдастыруды жүзеге асыру.
Мемлекеттік қызметті мониторингтеу және ішкі әкімшілендіру департаментінің
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (1 бірлік), №14-4-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе гуманитарлық ғылымдар (филология) саласында жоғары білім.
Кәсіптік құзыреттілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiн білу.
Функционалдық міндеттеріне сәйкес келетін салалардағы заңнаманы білгені жөн.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Разработка текущих и перспективных планов по вопросам развития и функционирования государственного языка, обеспечение их выполнения.
Осуществление методического руководства и координация работы по вопросам развития государственного языка. Осуществление при необходимости перевода на государственный язык докладов, выступлений Министра, заместителя министра, Ответственного секретаря, редактирование документов, разработанных работниками структурных подразделений Министерства на государственном языке их аутентичности текстам на русском языке. Осуществление организации мероприятий по функционированию и развитию государственного языка в системе органов юстиции, мониторинга входящей и исходящей документации на государственном языке в органах юстиции.
Эксперт управления по развитию государственного языка
Департамента мониторинга государственных услуг и внутреннего администрирования
категория С-5, (1 единица), №14-4-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: в области права, либо гуманитарных наук (филология)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Желательно знание Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 10 декабря 2002 года № 1300.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік тілді оқыту жөнінде курстар ұйымдастыру және оның қызмет етуіне бақылауды жүзеге асыру. Құжаттарды мемлекеттік тілде дайындау кезінде құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлеріне консультативтік көмек көрсетуді жүзеге асыру және олардың орыс тіліндегі нұсқасымен түпнұсқалылығын тексеру. Қажет болған кезде Министрдің, Министрдің орынбасарларының, Жауапты хатшының баяндамаларын, сөз сөйлеулерін мемлекеттік тілге аударуды жүзеге асыру. Аумақтық әділет органдарының Министрліктің терминологиялық комиссиясының атына жолдаған терминдерін қорытындылау, сондай-ақ кейіннен ҚР Үкіметі жанындағы Республикалық терминологиялық комиссияға жібере отырып, Министрліктің терминологиялық комиссиясының нәтижелерін жүйеге келтіруді қамтамасыз ету. Министрліктің құрылымдық, аумақтық бөлімшелеріне, ведомстволық бағынысты ұйымдарына мемлекеттік тілді дамыту және енгізу мәселелері бойынша практикалық және әдістемелік көмек көрсету.
Кадр қызметі департаментінің директоры
С-1 санаты (1 бірлік), №15-0-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық немесе немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мемлекеттік және жергілікті басқару, қаржы немесе экономика) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Организация курсов по обучению государственному языку и осуществление контроля за их функционированием. Осуществление консультативной помощи сотрудникам структурных подразделений при составлении документов на государственном языке и проверке и их аутентичности текстам на русском языке. Осуществление при необходимости перевода на государственный язык докладов, выступлений Министра, Заместителей министра, Ответственного секретаря. Обобщение терминов, направляемых терминологическими секциями территориальных органов юстиции в адрес терминологической комиссии Министерства, а также обеспечение систематизации результатов терминологической комиссии Министерства с последующим направлением в Республиканскую терминологическую комиссию при Правительстве РК. Оказание практической и методической помощи структурным, территориальным подразделениям, подведомственным организациям Министерства по вопросам развития и внедрения государственного языка.
Директор Департамента кадровой службы
Категория С-1 (1 единица), № 15-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление, либо финансы либо экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жоғары тұрған органдар мен басшыларының жүктеген міндеттері мен тапсырмаларын орындау бойынша өзі және Департамент қызметкерлерінің дербес жауапкершілікте болуы. Департаментке жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру және жалпы қызметін ұйымдастыру; министрліктің және алқаның жұмыс жоспарын әзірлеуге қатысу; республика бойынша әділет органдарының кадр жұмысының жағдайына тұрақты бақылау; Министрлік басшылығы жүктеген басқа да қызметтерді жүзеге асыру. Проблемалық мәселелерді айқындап, Департамент жұмысын жетілдіру бойынша ұсыныс енгізеді.
Кадр қызметі департаменті директорының орынбасары
С-2 санаты (1 бірлік), №15-0-2
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық немесе немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мемлекеттік және жергілікті басқару, қаржы немесе экономика) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жоғары тұрған органдар мен басшыларының жүктеген міндеттері мен тапсырмаларын орындау бойынша өзі және Департамент қызметкерлерінің дербес жауапкершілікте болуы. Департаментке жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру. Республика бойынша кадр жұмысының жай-күйін жалпы бақылау. Министрліктің тәртіптік комиссиясының жұмысын ұйымдастыру, қызметтік тергеулер жүргізу. Жеке және заңды тұлғалардың өтінішін, арыз-шағымдарын, мемлекеттік органдардың сұрауларын қарастыруды ұйымдастыру. Министрлік басшылығына жазылған өзге де функцияларды ұйымдастыру. Жетекшілік ететін басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, жетекшілік ететін басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету.
Проблемалық мәселелерді айқындап, Департамент жұмысын жетілдіру бойынша ұсыныс енгізеді.
Кадр қызметі департаментінің
Кадр жұмысы басқармасының басшысы

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Персональная ответственность за выполнение возложенных на него задач и выполнение сотрудниками Департамента поручений вышестоящих органов и руководства. Организация и руководство деятельностью Департамента; участие в разработке плана работы министерства и коллегии; постоянный контроль за состоянием кадровой работы в органах юстиции по республике; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.
Определяет проблемные вопросы, вносит предложения по совершенствованию работы Департамента.
Заместитель директора Департамента кадровой службы
категория С-2 (1 единица), № 15-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление, либо финансы либо экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Персональная ответственность за выполнение возложенных на него задач и выполнение сотрудниками Департамента поручений вышестоящих органов и руководства. Участие в работе по разработке должностных инструкций сотрудников министерства и квалификационным требований к должностям административных государственных служащих. Участие в работе дисциплинарной комиссии министерства, проведение служебных расследований.
Организация рассмотрения жалоб и заявлений физических и юридических лиц, запросов государственных органов.
Координация и контроль над деятельностью управлений Департамента. Контроль за состоянием трудовой и исполнительской дисциплины департамента.
Определяет проблемные вопросы, вносит предложения по совершенствованию работы Департамента.
Руководитель управления кадровой работы

С-3 санаты (1 бірлік), №15-1-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мемлекеттік және жергілікті басқару) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы бақылау жүргізу, жұмыс уақытын есепке алу және қызметкерлер арасында тапсырмаларды теңестіру. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету.
Қызметтік тергеулердің және тексерістердің жағдайына қадағалау жасайды. Кадр қызметі мәселелері жөніндегі жұмысты жүргізеді және үйлестіреді. Басқарма қызметі бойынша мәліметтерді қорытындылау бойынша талдауды ұйымдастыру.
Басқарма жұмысын жетілдіру бойынша проблемалық сұрақтарды анықтап ұсыныс енгізеді.
Жеке және заңда тұлғалардың арыздарын, азаматтардың өтініштерін, прокурорлар ұсыныстарын, сот анықтамаларын уақытылы және сапалы қаралуын қадағалайды. Басқарма қызметкерлерінің демалыстарда және іссапарларда болған кезеңдерде өзара алмасуын ұйымдастырады.
Кадр қызметі департаментінің
Кадр жұмысы басқармасының бас сарапшысы

Департамента кадровой службы категория С-3 (1 единица), № 15-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права,; либо социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет руководство, планирование и контроль за работой управления, ведет учет работы и распределяет поручения между подчиненными сотрудниками, Осуществляет контроль за состоянием служебных расследований и проверок.
Координация и ведение работы по вопросам кадровой деятельности.
Организация аналитической работы по обобщению сведений по вопросам деятельности управления.
Определяет проблемные вопросы, вносит на рассмотрение руководства департамента предложения по совершенствованию работы управления.
Участие в работе по разработке должностных инструкций сотрудников министерства и квалификационным требований к должностям административных государственных служащих. Контролирует качество и своевременность рассмотрения жалоб, заявлений граждан, юридических лиц, представлений прокуроров, определений судов. Обеспечивает взаимозаменяемость сотрудников управления в период нахождения в служебных командировках, отпусках и т.п.
Главный эксперт управления кадровой работы
Департамента кадровой службы

С-4 санаты (2 бірлік), №15-1-2, №15-1-3
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мемлекеттік және жергілікті басқару) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер .
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Азаматтардың арыз және өтініштерін қарастырады. Мемлекеттік қызмет туралы және еңбек заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу және енгізу.
Министрліктер мен ведомстволармен кадр мәселелері жөнінде хат алмасу. Мемлекеттік қызмет істері министрлігімен жұмыс жүргізу. Орталық аппарат және аумақтық органдар мемлекеттік қызметшілері туралы тоқсан сайынғы есептерін беру. Кадр құрамы және алмасуы туралы жылдық статистикалық есептерді беру.
Штаттан тыс қызметкерлермен жеке еңбек шарт жасасу.
Кадр қызметі департаментінің
Кадр жұмысы басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (5 бірлік), №15-1-4, № 15-1-5, № 15-1-6, № 15-1-7, № 15-1-8
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мемлекеттік және жергілікті басқару) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

категория С-4 (2 единицы), № 15-1-2, №15-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Рассмотрение жалоб и заявлений граждан.
Разработка и внесение предложений по совершенствованию законодательства о государственной службе и трудового законодательства.
Ведение переписки с министерствами и ведомствами по кадровым вопросам. Работа с Министерством по делам государственной службы по делам государственной службы по кадровым вопросам. Составление ежеквартальных отчетов о численности государственных служащих центрального аппарата и территориальных органов юстиции, а также о результатах проведенных конкурсов.
Составление годовых статистических отчетов о составе и сменяемости кадров по центральному аппарату, комитетам.
Оформление трудовых договоров с внештатными сотрудниками.
Эксперт управления кадровой работы
Департамента кадровой службы
категория С-5 (5 единиц) № 15-1-4, №15-1-5, №15-1-6, №15-1-7, №15-1-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Желательно знание законодательных и нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в сфере государственной службы, антикоррупционного и трудового законодательства;
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік және комитеттер қызметкерлерінің мемлекеттік өтілдерін бекіту жөніндегі комиссиясының жұмысын ұйымдастыру. Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің бос лауазымына конкурс өткізу, тестілеу жүргізуді ұйымдастыру. Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің аттестаттаудан өтуін, тестілеуін ұйымдастыру және өткізу. Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің антын қабылдауын ұйымдастыру. Материалдық көмек көрсету, сыйақы беру, жалақысына үстемақы төлеу мәселелерін қарастыру жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастыру.
Жеке істерді, еңбек кітапшаларын толтыру, қызметтік куәліктерді әзірлеу және жүргізу.
Қазақстан Республикасы Президентінің Істері басқармасының Медициналық орталығымен жұмыс жүргізу.
Басқарманың іс-жүргізу жұмысын ұйымдастырады. Кадр мәселесі бойынша құрылымдық бөлімшелермен хат алмасады. Ұйымдастыру жұмыстарын жүргізеді
Кадр қызметі департаментінің
Мемлекеттік қызметшілерді бағалау және мониторингі басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бірлік), №15-2-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мемлекеттік және жергілікті басқару, қаржы немесе экономика) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществление работы комиссии по установлению стажа государственной службы сотрудников министерства и комитетов. Организация проведения тестирования, конкурса на замещение вакантных административных государственных должностей.
Организация и проведения тестирования, аттестации административных государственных служащих.
Осуществление работы по проведению церемонии принятия присяги административных государственных служащих.
Осуществление работы комиссии по рассмотрению вопросов об оказании материальной помощи, премирования, установления доплаты и надбавки к должностным окладам, оказанию материальной помощи.
Ведение личных дел, трудовых книжек, подготовка и выдача служебных удостоверений.
Работа с Медицинским центром Управления делами Президента Республики Казахстан.
Ведение делопроизводства в управлении, переписки внутри министерства по кадровым и организационным вопросам.
Руководитель управления оценки и мониторинга государственных служащих
Департамента кадровой службы категория С-3 (1 единица), № 15-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление, либо финансы либо экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Азаматтардың өтініштерін қарастырады. Мемлекеттік қызмет туралы және еңбек заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу және енгізу.
Министрліктер мен ведомстволармен кадр мәселелері жөнінде хат алмасу. Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлықа қарсы іс-қимыл агенттігімен жұмыс жүргізу.
Мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау бойынша жұмыстарды жүргізу, құзыретті мемлекеттік органдармен факторлы-балдық жүйені енгізу бойынша жұмыстарды жүргізу
Орталық аппарат және аумақтық органдар мемлекеттік қызметшілері туралы тоқсан сайынғы есептерін беру. Кадр құрамы және алмасуы туралы жылдық статистикалық есептерді беру.
Мемлекеттік қызметшілердің жеке деректерін, бағалау, аттестаттау қорытындылары туралы мәліметтердің есебін жүргізеді.
Кадр қызметі департаментінің
Мемлекеттік қызметшілерді бағалау және мониторингі
басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (3 бірлік), №15-2-5, № 15-2-6, № 15-2-7
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мемлекеттік және жергілікті басқару, қаржы немесе экономика) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Рассмотрение обращений граждан.
Разработка и внесение предложений по совершенствованию законодательства о государственной службе и трудового законодательства.
Ведение переписки с министерствами и ведомствами по кадровым вопросам. Работа с Министерством по делам государственной службы и противодействию коррупции по кадровым вопросам. Составление ежеквартальных отчетов о численности государственных служащих центрального аппарата и территориальных органов юстиции, а также о результатах проведенных конкурсов.
Проведение работы по оценке деятельности государственных служащих, взаимодействие с компетентными государственными органами по вопросам введения факторно-балльной шкалы
Составление годовых статистических отчетов о составе и сменяемости кадров по центральному аппарату, комитетам.
Осуществляет учет персональных данных государственных служащих, сведений о результатах оценки, аттестации
Эксперт управления оценки и мониторинга государственных служащих
Департамента кадровой службы
категория С-5 (3 единицы) № 15-2-5, №15-2-6, №15-2-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права; либо социальных наук, экономике и бизнеса (государственное и местное управление, либо финансы либо экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Желательно знание законодательных и нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в сфере государственной службы, антикоррупционного и трудового законодательства;
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы бақылау жүргізу, жұмыс уақытын есепке алу және қызметкерлер арасында тапсырмаларды теңестіру. Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету.
Сыбайлас жемқорлықтың алдын-алу, анықтау және жолын кесу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру. Қызметтік тергеулердің және тексерістердің жағдайын бақылауды жүзеге асыру.
Басқарма қызметі бойынша мәліметтерді қорытындылау бойынша талдауды ұйымдастыру. Жеке және заңда тұлғалардың арыздарын, азаматтардың өтініштерін, прокурорлар ұсыныстарын, сот анықтамаларын уақытылы және сапалы қаралуын қадағалайды. Басқарма қызметкерлерінің демалыстарда және іссапарларда болған кезеңдерде өзара алмасуын ұйымдастырады.
Кадр қызметі департаментінің
Мемлекеттік қызметшілердің этикасын сақтауды
бақылау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты (4 бірлік), № 15-3-2, №15-3-3, №15-3-4, №15-3-5
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (қаржы немесе экономика) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер .
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Осуществляет руководство, планирование и контроль за работой управления, ведет учет работы и распределяет поручения между подчиненными сотрудниками. Координация и ведение работы по вопросам профилактики, выявления и пресечения коррупционных проявлений.
Осуществляет контроль за состоянием служебных расследований и проверок.
Организация аналитической работы по обобщению сведений по вопросам деятельности управления. Участие в работе по разработке должностных инструкций сотрудников министерства и квалификационным требований к должностям административных государственных служащих. Контролирует качество и своевременность рассмотрения жалоб, заявлений граждан, юридических лиц, представлений прокуроров, определений судов. Обеспечивает взаимозаменяемость сотрудников управления в период нахождения в служебных командировках, отпусках и т.п.
Главный эксперт управления контроля за соблюдением этики
государственных служащих Департамента кадровой службы
категория С-4 (4 единицы), № 15-3-2, №15-3-3, №15-3-4, №15-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (финансы, либо экономика)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Сыбайлас жемқорлықты анықтау және жолын кесу, алдын алу бойынша шаралар қолдану. Сыбайлас жемқорлық құқықбұзушылық және қылмыс жасауға жағдай жасайтын себептер мен жағдайларды айқындат, олардың алдын-алу шараларын жасайды.
Басшылық тапсырмасын, мемлекеттік органдардың және мемлекеттік емес органдар сұрауларын уақытылы және сапалы қаралуын қамтамасыз етеді. Қызметтік тергеулер жүргізеді.
Сыбайлас жемқорлықпен күрес жүргізу шараларын күшейту жөніндегі ұсыныстар енгізеді.
Басқарма құзыретіне енетін БАҚ-да жарияланған басылымдар мен хабарландырулар, азаматтардың және лауазымдық тұлғалардың өтініштерінің уақытылы және сапалы қаралуын ұйымдастырады. Министрліктің аумақтық және ведомстволық бағынысты ұйымдарының, құрылымдық бөлімшелерінен түсетін мәліметтерді жинақтау бойынша талдауды ұйымдастырады.
Кадр қызметі департаментінің
Мемлекеттік қызметшілердің этикасын сақтауды бақылау басқармасының
сарапшысы
С-5 санаты (1 бірлік), №15-3-6
Ескерту. Басқарма сарапшысы бөлімі алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 03.05.2017 № 295н бұйрығымен.
Ішкі аудит басқармасының басшысы
(дербес басқару құқығы негізінде)
С-3 санаты (1 бірлік) № 16-0-1
Критерий
Талаптар
Білімі
Экономика және (немесе) қаржы, және (немесе) есеп және аудит, және (немесе) мемлекеттік аудит, және (немесе) құқық, және (немесе) менеджмент, және (немесе) мемлекеттік және жергілікті басқару саласындағы жоғары білім және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті білім, оның ішінде Бюджет кодексін, Мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың жалпы стандарттарын, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Заңын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы қажет: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Мемлекеттік аудитор және (немесе) тиісті облыстың ішкі мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере.
Функциональные обязанности
Принятие мер по профилактике, выявлению и пресечению коррупционных проявлений.
Устанавливает причины и условия, способствующие совершению коррупционных правонарушений и преступлений, принимает меры по их устранению.
Принимает меры по качественному и своевременному исполнению поручений руководства, запросов государственных органов и негосударственных учреждений.
Проводит служебные расследования. Обеспечивает их полноту, объективность и законность.
Вносит предложения по усилению мер по борьбе с коррупцией.
Обеспечивает своевременное рассмотрение заявлений, жалоб и сообщений граждан, должностных лиц, публикаций и сообщений в Средствах массовой информации по вопросам, отнесенным к компетенции управления. Участие в работе дисциплинарной комиссии министерства. Организация аналитической работы по обобщению сведений, поступающих из территориальных органов юстиции, структурных подразделений министерства и подведомственных организаций.
Эксперт управления контроля за соблюдением этики государственных служащих,
Департамента кадровой службы
категория С-5 (1 единица), №15-3-6
Сноска. Раздел эксперт управления исключен приказом Министра юстиции РК от 11.08.2017 № 295н.
Руководитель Управления внутреннего аудита
(на правах самостоятельного управления)
категория С-3 (1 единица) № 16-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование и (или) послевузовское образование: экономика и (или) финансы, и (или) учет и аудит, и (или) государственный аудит, и (или) право, и (или) менеджмент, и (или) государственное и местное управление.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, в том числе Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Общих стандартов государственного аудита и финансового контроля, Закона Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле".
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Наличие сертификата государственного аудитора и (или) внутреннего государственного аудитора соответствующей области.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 573 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 14573 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы жетекшілік етуді және оның қызметін ұйымдастыруды жүзеге асырады; қызметтің барлық бағыты бойынша мемлекеттік органның, ведомстволық бағынысты аумақтық бөлімшелердің қызметіне аудитті жоспарлау, жүзеге асыруға байланысты кешенді жұмыстарды ұйымдастырады және мемлекеттік аудит саласындағы мәселелерге жетекшілік етеді; Министрліктің басшылығымен жүктелген өзге де міндеттерді іске асырады.
Ішкі аудит басқармасының бас сарапшысы-мемлекеттік аудитор
(дербес басқару құқығы негізінде)
С-4 санаты (5 бірлік), № 16-0-2, № 16-0-3, № 16-0-4, № 16-0-5, № 16-0-6
Критерий
Талаптар
Білімі
Экономика және (немесе) қаржы, және (немесе) есеп және аудит, және (немесе) мемлекеттік аудит, және (немесе) құқық, және (немесе) менеджмент, және (немесе) мемлекеттік және жергілікті басқару саласындағы жоғары білім және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті білім, оның ішінде Бюджет кодексін, Мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың жалпы стандарттарын, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Заңын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы қажет: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Мемлекеттік аудитор және (немесе) тиісті облыстың ішкі мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542 и Типовым квалификационным требованиям к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б", утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 октября 2016 года № 573, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14573.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство и организацию деятельности управления; курирует вопросы в сфере государственного аудита и организует комплекс работ, связанных с планированием, осуществлением и реализацией аудита в государственном органе, подведомственных территориальных подразделениях, по всем направлениям деятельности; осуществляет иные функций, возложенные на него руководством Министерства.
Главный эксперт – государственный аудитор Управления внутреннего аудита
(на правах самостоятельного управления)
С-4 (5 единиц), № 16-0-2, № 16-0-3, № 16-0-4, № 16-0-5, № 16-0-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование и (или) послевузовское образование: экономика и (или) финансы, и (или) учет и аудит, и (или) государственный аудит, и (или) право, и (или) менеджмент, и (или) государственное и местное управление.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, в том числе Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Общих стандартов государственного аудита и финансового контроля, Закона Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле".
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Наличие сертификата государственного аудитора и (или) внутреннего государственного аудитора соответствующей области.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 573 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 14573 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органда, оның аумақтық бөлімшелерінде, ведомстволық бағынысты ұйымдарында қызметтің барлық бағыты бойынша тиімділік аудитін, сәйкестік аудитін, тәуекелдерді басқарудың жүйесі негізінде ішкі бақылау және басқару жүйесінің қызметін бағалауды, Министрліктің жылдық жұмыс жоспарларының орындалуына мониторингті жүргізу. Министрліктің Стратегиялық жоспарымен қарастырылған мақсаттар мен міндеттерге жетуіне талдау жүргізу. Жылдық және тоқсандық жұмыс жоспарларын әзірлеу, олардың орындалуын қамтамасыз ету. Басшылықтың тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындау.
Ішкі аудит басқармасының сарапшысы
(дербес басқару құқығы негізінде)
С-5 санаты (1 бірлік), № 16-0-7
Критерий
Талаптар
Білімі
Құқық, немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, менеджмент, қаржы) саласындағы жоғары білім
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес келетін облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті білім, оның ішінде Бюджет кодексін, Мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың жалпы стандарттарын, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Заңын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы қажет: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік орган, аумақтық ведомстволық бағынысты бөлімшелер қызметіне ішкі аудитті жоспарлау, жүзеге асырумен байланысты жұмыстар кешенін ұйымдастырады, ЭҚАБЖ-де құжат айналымын бақылау, Министрліктің басшылығымен жүктелген басқа да фнукцияларды атқарады.
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
басқармасының басшысы
С-3 санаты (1 бірлік) 17-0-8
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (азық – түлік өнімдерінің технологиясы); немесе ауылшаруашылық ғылымдары (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы", "Мемлекеттік құпиялар туралы" Заңдарын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жоғары тұрған органдар мен басшыларының жүктеген міндеттері мен тапсырмаларын орындау бойынша өзі және Басқарма қызметкерлерінің дербес жауапкершілікте болуы. Басқармаға жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру және жалпы қызметін ұйымдастыру; Министрліктің және алқаның жұмыс жоспарларын әзірлеуге қатысу; республика бойынша әділет органдарының жүктелген жұмысының жағдайына тұрақты бақылау; Министрлік басшылығы жүктеген басқа да қызметтерді жүзеге асыру. Проблемалық мәселелерді айқындап, Басқарма жұмысын жетілдіру бойынша ұсыныс енгізеді.
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
басқармасының бас сарапшысы

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542 и Типовым квалификационным требованиям к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б", утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 октября 2016 года № 573, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14573.
Функциональные обязанности
Проведение аудита эффективности в государственном органе, его территориальных подразделениях, подведомственных организациях по всем направлениям их деятельности, аудита соответствия, оценки функционирования системы внутреннего контроля и управления на основе системы управления рисками, мониторинга выполнения годовых планов работы Министерства. Проведение анализа достижений целей и задач, предусмотренных Стратегическим планом Министерства. Разработка годовых и квартальных планов работы, обеспечение их выполнения. Своевременное и качественное исполнение поручений руководства.
Эксперт Управления внутреннего аудита
(на правах самостоятельного управления)
С-5 (1 единица), № 16-0-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, учет и аудит, менеджмент, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, в том числе Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Общих стандартов государственного аудита и финансового контроля, Закона Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле".
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организует комплекс работ, связанных с планированием, осуществлением и реализацией внутреннего аудита деятельности государственного органа, подведомственных территориальных подразделений, контроль документооборота ЕСЭДО, осуществляет иные функции, возложенные на него руководством Министерства.
Руководитель Управления организации работы по защите государственных секретов
(на правах самостоятельного управления)
категория С-3 (1 единица) № 17-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо технических наук и технология (технология продовольственных продуктов), либо сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", "О государственных секретах", соблюдение служебной этики.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Компьютерная грамотность.
Функциональные обязанности
Персональная ответственность за выполнение возложенных на него и сотрудников задач Управления, поручений вышестоящих органов и руководства. Организация и руководство деятельностью Управления; участие в разработке планов работ Министерства и коллегии; постоянный контроль за состоянием возложенной работы в органах юстиции по республике; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.
Определяет проблемные вопросы, вносит предложения по совершенствованию работы Управления.
Главный эксперт Управления организации работы
по защите государственных секретов
(на правах самостоятельного управления)

С-4 санаты (1 бірлік) 17-0-2
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық; немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (азық – түлік өнімдерінің технологиясы); немесе ауылшаруашылық ғылымдары (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы", "Мемлекеттік құпиялар туралы" Заңдарын білуі, қызметтік этиканы сақтауі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер .
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жоғары тұрған органдар мен басшыларының жүктеген міндеттері мен тапсырмаларын орындау бойынша өзі және Басқарма қызметкерлерінің дербес жауапкершілікте болуы. Басқармаға жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру және жалпы қызметін ұйымдастыру; Министрліктің және алқаның жұмыс жоспарларын әзірлеуге қатысу; республика бойынша әділет органдарының жүктелген жұмысының жағдайына тұрақты бақылау; Министрлік басшылығы жүктеген басқа да қызметтерді жүзеге асыру. Проблемалық мәселелерді айқындап, Басқарма жұмысын жетілдіру бойынша ұсыныс енгізеді.
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (2 бірлік) 17-0-3, 17-0-4
Өлшем
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер, немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, немесе математикалық және компьютерлік модельдеу, немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, немесе информатика, есептегіш техника және басқару) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" "Мемлекеттік құпиялар туралы" Заңдарын білуі, қызметтік этиканы сақтауы.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

категория С-4 (1 единица) №17-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо технических наук и технология (технология продовольственных продуктов), либо сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", v, "О государственных секретах", соблюдение служебной этики.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Компьютерная грамотность.
Функциональные обязанности
Персональная ответственность за выполнение возложенных на него и сотрудников задач Управления, поручений вышестоящих органов и руководства. Организация и руководство деятельностью Управления; участие в разработке планов работ Министерства и коллегии; постоянный контроль за состоянием возложенной работы в органах юстиции по республике; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.
Определяет проблемные вопросы, вносит предложения по совершенствованию работы Управления.
Эксперт Управления организации работы по защите государственных секретов
(на правах самостоятельного управления)
категория С-5 (2 единицы) №17-0-3, 17-0-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: права, либо технических наук и технология (технология продовольственных продуктов), либо сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства)
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции" "О государственных секретах", соблюдение служебной этики.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции;
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жоғары тұрған органдар мен басшыларының жүктеген міндеттері мен тапсырмаларын орындау бойынша өзі және Басқарма қызметкерлерінің дербес жауапкершілікте болуы. Басқармаға жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру және жалпы қызметін ұйымдастыру; Министрліктің және алқаның жұмыс жоспарларын әзірлеуге қатысу; республика бойынша әділет органдарының жүктелген жұмысының жағдайына тұрақты бақылау; Министрлік басшылығы жүктеген басқа да қызметтерді жүзеге асыру. Проблемалық мәселелерді айқындап, Басқарма жұмысын жетілдіру бойынша ұсыныс енгізеді.
Ақпараттандыру басқармасының басшысы
(дербес басқарма құқығында) С-3 санаты (1 бірлік), №18-0-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер, немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, немесе математикалық және компьютерлік модельдеу, немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, немесе информатика, есептегіш техника және басқару) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Ақпараттандыру туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджеттік, Еңбек кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі;
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс қызметін мемлекеттік органдармен өзара байланыста ұйымдастыру;
Әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерімен өзара әрекеттесу бойынша Басқарма жұмысын ұйымдастыру;
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бюджетті жоспарлау бойынша орталық өкілетті органға ұсыну үшін, кезекті жоспарлы кезеңіне Ақпараттандыру және ақпараттық ресурстарды қорғау басқармасының бюджеттік өтінімді, сондай-ақ мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органға ұсыну үшін бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық ұсыныстар дайындау;
Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу тәртібін жүргізуде қатысу, сондай-ақ шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау;
Басқарма құзыретіне жататын, оның ішінде құпиялы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр Орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету;
Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың жылжытуы туралы ұсыныс енгізу.
Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылауды жүзеге асыру, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтау, мамандардың жұмыстарында тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсетуін қамтамасыз ету.
Заңнамамен жүктелген басқа да қызметтерді атқару.
Ақпараттандыру басқармасының бас сарапшысы

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Компьютерная грамотность.
Функциональные обязанности
Персональная ответственность за выполнение возложенных на него и сотрудников задач Управления, поручений вышестоящих органов и руководства. Организация и руководство деятельностью Управления; участие в разработке планов работ Министерства и коллегии; постоянный контроль за состоянием возложенной работы в органах юстиции по республике; осуществление иных функций, возложенных на него руководством Министерства.
Определяет проблемные вопросы, вносит предложения по совершенствованию работы Управления.
Руководитель Управления информатизации
(на правах самостоятельного управления)
категория С-3 (1 единица), №18-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: технических наук и технология (автоматизация и управление, либо информационные системы, либо вычислительная техника и программное обеспечение, либо математическое и компьютерное моделирование, либо радиотехника, электроника и телекоммуникации, либо информатика, либо вычислительная техника и программное обеспечение, либо автоматизация и управление), либо права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об информатизации", "Об органах юстиции", Бюджетного, Трудового кодексов Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства;
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический
опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организация работы деятельности во взаимосвязи с государственными органами;
Организация работы управления во взаимодействии со структурными подразделениями Министерства юстиции;
Подготовка бюджетной заявки Управления информатизации и защиты информационных ресурсов на очередной плановый период для представления администратором бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, а также инвестиционные предложения по бюджетным инвестиционным проектам для предоставления в уполномоченный орган по государственному планированию;
Участие в проведении процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по информационным технологиям, а также контроль над исполнением договорных обязательств;
Обеспечивает исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и его заместителей по вопросам, отнесенным к компетенции Управления, в том числе секретных;
Вносит предложения о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении;
Осуществляет контроль за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказывает практическую и методическую помощь в работе специалистов;
Иные функции, возложенные на него законодательством.
Главный эксперт Управления информатизации

С-4 санаты (3 бірлік), №18-0-2, №18-0-3, №18-0-4
Өлшем
Талаптар
Білім
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер, немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, немесе математикалық және компьютерлік модельдеу, немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, немесе информатика, есептегіш техника және басқару) саласында жоғары білім.
Кәсіптік құзыреттілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Ақпараттандыру туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджеттік, Еңбек кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі;
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттер
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бюджетті жоспарлау бойынша орталық өкілетті органға ұсыну үшін, кезекті жоспарлы кезеңіне Ақпараттандыру және ақпараттық ресурстарды қорғау басқармасының бюджеттік өтінімді, сондай-ақ мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органға ұсыну үшін бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық ұсыныстар дайындау;
Ақпараттық технологиялар бойынша техникалық спецификацияларды дайындау және тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу тәртібін жүргізуде қатысу, сондай-ақ шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау;
Әділет министрлігінің ақпараттық жүйелерін сүйемелдеуге талдау жүргізу;
Әділет министрлігі мен оның аумақтық әділет органдарының бірыңғай корпоративтік желісін сүйемелдеуді және жұмыс істеуін талдау;
Әділет министрлігі ұлттық тізілімдерінің ("Жеке тұлғалар", "Заңды тұлғалар", "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" Мемлекеттік деректер қоры) жұмысын талдау;
Әділет министрлігі мен оның аумақтық әділет органдарының ІР-телефониясының қызмет жасауына талдау жүргізу және бейнеконференция өткізу;
Әділет министрлігі ақпараттық қауіпсіздігінің деңгейін көтеруге ықпал ету;
Енгiзу және инновациялық технологиялардың қолдануы арқылы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен көрсетілетін қызметтерiнiң спектрі сапасын жақсартуға және кеңейтуге ықпал ету;
Басқарма құзыретіне жататын, оның ішінде құпиялы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр Орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету;
Заңнамамен жүктелген басқа да қызметтерді атқару.
Ақпараттандыру басқармасының сарапшысы

категория С-4 (3 единицы), №18-0-2, №18-0-3, №18-0-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: технических наук и технология (автоматизация и управление, либо информационные системы, либо вычислительная техника и программное обеспечение, либо математическое и компьютерное моделирование, либо радиотехника, электроника и телекоммуникации, либо информатика, вычислительная техника и программное обеспечение, либо автоматизация и управление), либо права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об информатизации", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства;
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Подготовка бюджетной заявки Управления информатизации и защиты информационных ресурсов на очередной плановый период для представления администратором бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, а также инвестиционные предложения по бюджетным инвестиционным проектам для предоставления в уполномоченный орган по государственному планированию.
Подготовка технических спецификаций и участие в проведении процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по информационным технологиям, а также контроль над исполнением договорных обязательств.
Мониторинг за сопровождением информационных систем Министерства юстиции;
Мониторинг за сопровождением и работоспособностью единой корпоративной сети Министерства юстиции и его территориальных органов юстиции;
Мониторинг работоспособности национальных реестров Министерства юстиции (Государственные базы данных "Физические лица", "Юридические лица", "Регистр недвижимости");
Мониторинг функционирования ІР-телефонии Министерства юстиции и его территориальных органов юстиции и проведения видеоконференции;
Способствовать улучшению качества и расширению спектра услуг, предоставляемых Министерством населению Республики Казахстан, посредством внедрения и применения инновационных технологий;
Обеспечение исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и его заместителей по вопросам, отнесенным к компетенции Управления, в том числе секретных;
Иные функции, возложенные на него законодательством.
Эксперт Управления информатизации

С-5 санаты (1 бірлік), №18-0-5
Өлшем
Талаптар
Білім
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер, немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, немесе математикалық және компьютерлік модельдеу, немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, немесе информатика, есептегіш техника және басқару); немесе құқық саласында жоғары білім.
Кәсіптік құзыреттілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білген жөн,;
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттер
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бюджетті жоспарлау бойынша орталық өкілетті органға ұсыну үшін, кезекті жоспарлы кезеңіне Ақпараттандыру және ақпараттық ресурстарды қорғау басқармасының бюджеттік өтінімді, сондай-ақ мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органға ұсыну үшін бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық ұсыныстар дайындау;
Ақпараттық технологиялар бойынша техникалық спецификацияларды дайындау және тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу тәртібін жүргізуде қатысу, сондай-ақ шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау;
Әділет министрлігінің ақпараттық жүйелерін сүйемелдеуге талдау жүргізу;
Әділет министрлігі мен оның аумақтық әділет органдарының бірыңғай корпоративтік желісін сүйемелдеуді және жұмыс істеуін талдау;
Әділет министрлігі мен оның аумақтық әділет органдарының ІР-телефониясының қызмет жасауына талдау жүргізу және бейнеконференция өткізу;
Әділет министрлігі ақпараттық қауіпсіздігінің деңгейін көтеруге ықпал ету;
Басқарма құзыретіне жататын Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр Орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету;
Заңнамамен жүктелген басқа да қызметтерді атқару.
Ақпараттық қауіпсіздік басқармасының басшысы
(дербес басқарма құқығында)

категория С-5 (1 единицы), №18-0-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: технических наук и технология (автоматизация и управление, либо информационные системы, либо вычислительная техника и программное обеспечение, либо математическое и компьютерное моделирование, либо радиотехника, электроника и телекоммуникации, либо информатика, либо вычислительная техника и программное обеспечение, либо автоматизация и управление), либо права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан,
Желательно знание законодательных и нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства;
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Подготовка бюджетной заявки Управления информатизации и защиты информационных ресурсов на очередной плановый период для представления администратором бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, а также инвестиционные предложения по бюджетным инвестиционным проектам для предоставления в уполномоченный орган по государственному планированию;
Подготовка технических спецификаций и участие в проведении процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по информационным технологиям, а также контроль над исполнением договорных обязательств;
Мониторинг за сопровождением информационных систем Министерства юстиции;
Мониторинг за сопровождением и работоспособностью единой корпоративной сети Министерства юстиции и его территориальных органов юстиции;
Мониторинг функционирования ІР-телефонии Министерства юстиции и его территориальных органов юстиции и проведения видеоконференции;
Обеспечивает исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и его заместителей по вопросам, отнесенным к компетенции Управления.
Руководитель Управления информационной безопасности
(на правах самостоятельного управления)

С-3 санаты (1 бірлік), №19-0-1
Өлшем
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер, немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, немесе математикалық және компьютерлік модельдеу, немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, немесе информатика, есептегіш техника және басқару) немесе құқық саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Ақпараттандыру туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджеттік, Еңбек кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін,, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс қызметін мемлекеттік органдармен өзара байланыста ұйымдастыру;
Әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерімен өзара әрекеттесу бойынша Басқарма жұмысын ұйымдастыру;
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бюджетті жоспарлау бойынша орталық өкілетті органға ұсыну үшін, кезекті жоспарлы кезеңіне Ақпараттық қауіпсіздік басқармасының бюджеттік өтінімді, сондай-ақ мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органға ұсыну үшін бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық ұсыныстар дайындау;
Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу тәртібін жүргізуде қатысу, сондай-ақ шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау;
Басқарма құзыретіне жататын, оның ішінде құпиялы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр Орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету;
Ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мен басқарудың бірыңғай қағидаттарын айқындау;
Басқарманың қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың жылжытуы туралы ұсыныс енгізу.
Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылауды жүзеге асыру, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтау, мамандардың жұмыстарында тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсетуін қамтамасыз ету.
Заңнамамен жүктелген басқа да қызметтерді атқару.
Ақпараттық қауіпсіздік басқармасының бас сарапшысы

категория С-3 (1 единица) №19-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: технических наук и технология (автоматизация и управление, либо информационные системы, либо вычислительная техника и программное обеспечение, либо математическое и компьютерное моделирование, либо радиотехника, электроника и телекоммуникации, либо информатика, либо вычислительная техника и программное обеспечение, либо автоматизация и управление), либо права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об информатизации", "Об органах юстиции", Бюджетного, Трудового кодексов Республики Казахстан, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства;
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический
опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Организация работы деятельности во взаимосвязи с государственными органами;
Организация работы управления во взаимодействии со структурными подразделениями Министерства юстиции;
Подготовка бюджетной заявки Управления информационной безопасности на очередной плановый период для представления администратором бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, а также инвестиционные предложения по бюджетным инвестиционным проектам для предоставления в уполномоченный орган по государственному планированию;
Участие в проведении процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по информационным технологиям, а также контроль над исполнением договорных обязательств;
Обеспечение исполнения поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и его заместителей по вопросам, отнесенным к компетенции Управления, в том числе секретных;
Определение единых принципов обеспечения и управления информационной безопасностью объектов информатизации;
Представление предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении;
Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов;
Иные функции, возложенные на него законодательством.
Главный эксперт Управления информационной безопасности

С-4 санаты (1 бірлік), №19-0-2
Өлшем
Талаптар
Білім
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер, немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, немесе математикалық және компьютерлік модельдеу, немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, немесе информатика, есептегіш техника және басқару) саласында жоғары білім.
Кәсіптік құзыреттілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Ақпараттандыру туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджеттік, Еңбек кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі;
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттер
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бюджетті жоспарлау бойынша орталық өкілетті органға ұсыну үшін, кезекті жоспарлы кезеңіне Ақпараттық қауіпсіздік басқармасының бюджеттік өтінімді, сондай-ақ мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органға ұсыну үшін бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық ұсыныстар дайындау;
Ақпараттық технологиялар бойынша техникалық спецификацияларды дайындау және тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу тәртібін жүргізуде қатысу, сондай-ақ шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау;
Ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мен басқарудың бірыңғай қағидаттарын айқындау;
Әділет министрлігінің ақпараттандыру объектілерін, "Жеке тұлғалар", "Заңды тұлғалар", "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" ұлттық тізілімдері қоса алғанда пайдалану барысында, ақпараттық қауіпсіздік саясатың сақталуын талдауды жүргізу;
Әділет министрлігі ақпараттық қауіпсіздігінің деңгейін көтеруге ықпал ету;
Басқарма құзыретіне жататын, оның ішінде құпиялы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр Орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету;
Заңнамамен жүктелген басқа да қызметтерді атқару.
Ақпараттандыру және ақпараттық ресурстарды қорғау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты (1 бірлік)
Өлшем
Талаптар
Білім
Техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер, немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, немесе математикалық және компьютерлік модельдеу, немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, немесе информатика, есептегіш техника және басқару); немесе құқық саласында жоғары білім.
Кәсіптік құзыреттілік
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын білуі, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білген жөн;
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттер
Ақпараттық технологиялар бойынша техникалық спецификацияларды дайындау және тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу тәртібін жүргізуде қатысу, сондай-ақ шарттық міндеттемелердің орындалуын бақылау;
Әділет министрлігінің ақпараттандыру объектілерін пайдалану барысында, ақпараттық қауіпсіздік саясатың сақталуын талдауды жүргізу;
Әділет министрлігі ақпараттық қауіпсіздігінің деңгейін көтеруге ықпал ету;
Басқарма құзыретіне жататын Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігінің, Премьер-Министрдің, Премьер-Министр Орынбасарларының, Премьер-Министр Кеңсесі басшыларының тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету;
Заңнамамен жүктелген басқа да қызметтерді атқару.
Әділет департаментінің басшысы
С-0-1 санаты (16 бірлік)
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру.
Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, Департаменттің жедел жиналыстарын өткізуді ұйымдастыру, Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету.Өз құзыреті шегінде Департамент қызметкерлерін жұмысқа тағайындайды және босатады.
Департамент құзыреті бойынша Министрге ұсыныстар енгізу, Департамент қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы мәселелерді шешеді. Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты қамтамасыз ету, Министрлік басшылығымен және құрылымдық бөлімшелердің басшыларымен байланысты қамтамасыз ету, Министрлік басшылығының тапсырмаларын орындау.
Әділет департаменті басшысының орынбасары С-0-2 санаты (58 бірлік)
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан - 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бағынышты бөлімдердің жұмысына жалпы бақылау жүргізу және үйлестіру. Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету.
Жеке және заңды тұлғалардың арыз, өтініштерін уақытылы және сапалы қаралуын қамтамасыз етеді. Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты қамтамасыз ету, Министрлік басшылығымен және құрылымдық бөлімшелердің басшыларымен байланысты қамтамасыз ету, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындау.
Әдеп жөніндегі уәкіл
С-3 санаты (1 бірлік), №1-0-8
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа бөліммен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 11.08.2017 № 295н бұйрығымен.
Өлшем
Талаптар
Білімі
Құқық немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе психология) саласында жоғары білім.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидаларын), "Әділет органдары туралы" Заңын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандануына сәйкес облыстардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Мынадай құзыреттердің бар болуы: бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14542 болып тіркелген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.Компьютерде жұмыс істей білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметшілерге Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасының және Әдеп кодексінің талаптарын сақтау мәселелері бойынша консультациялық көмек көрсетеді; мемлекеттік қызметшілердің заңдарда белгіленген шектеулер мен тыйымдарды сақтауына ықпал етеді; Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын бұзу фактілері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды; ұжымда жалпы қабылданған моральдық-әдептілік нормаларына сәйкес келетін өзара қатынастар мәдениетін қалыптастыруға жәрдемдеседі; мемлекеттік қызметшілердің құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған жағдайларда, оларды қорғауға және қалпына келтіруге бағытталған шараларды қабылдайды; мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтауын мониторингтеуді және бақылауды жүзеге асырады; Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын және Әдеп кодексін бұзу профилактикасы және оған жол бермеу, сондай-ақ мемлекеттік қызметтің оң бейнесін қалыптастыру мақсатында азаматтық қоғам институттарымен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасайды; Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын және Әдеп кодексін сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік қызметшілермен түсіндіру жұмыстарын тұрақты негізде жүргізеді; осы бағытта проблемалық мәселелерді айқындап, жұмысты жетілдіру бойынша ұсыныс енгізеді; қызметтік әдеп нормаларын бұзудың профилактикасы мақсатында өзге де қызметті ұйымдастырады.

категория С-4 (1 единица) №19-0-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: технических наук и технология (автоматизация и управление, либо информационные системы, либо вычислительная техника и программное обеспечение, либо математическое и компьютерное моделирование, либо радиотехника, электроника и телекоммуникации, либо информатика, вычислительная техника и программное обеспечение, либо автоматизация и управление), либо права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об информатизации", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства;
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Подготовка бюджетной заявки Управления информационной безопасности на очередной плановый период для представления администратором бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, а также инвестиционные предложения по бюджетным инвестиционным проектам для предоставления в уполномоченный орган по государственному планированию.
Подготовка технических спецификаций и участие в проведении процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по информационным технологиям, а также контроль над исполнением договорных обязательств.
Определение единых принципов обеспечения и управления информационной безопасностью объектов информатизации;
Мониторинг за соблюдением политики информационной безопасности при эксплуатации объектов информатизации Министерства юстиции, в том числе национальных реестров "Физические лица", "Юридические лица", "Регистр недвижимости";
Способствование повышению уровня информационной безопасности Министерства юстиции;
Обеспечение исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и его заместителей по вопросам, отнесенным к компетенции Управления, в том числе секретных;
Иные функции, возложенные на него законодательством.
Эксперт Управления информационной безопасности
категория С-5 (1 единица) №19-0-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование в области: технических наук и технология (автоматизация и управление, либо информационные системы, либо вычислительная техника и программное обеспечение, либо математическое и компьютерное моделирование, либо радиотехника, электроника и телекоммуникации, либо информатика, либо вычислительная техника и программное обеспечение, либо автоматизация и управление), либо права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации.
Желательно знание законодательных и нормативных правовых актов РК, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства;
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542.
Функциональные обязанности
Подготовка технических спецификаций и участие в проведении процедур государственных закупок товаров, работ и услуг по информационным технологиям, а также контроль над исполнением договорных обязательств;
Мониторинг за соблюдением политики информационной безопасности при эксплуатации объектов информатизации Министерства юстиции;
Способствование повышению уровня информационной безопасности Министерства юстиции;
Обеспечивает исполнение поручений Президента, руководства Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и его заместителей по вопросам, отнесенным к компетенции Управления;
Иные функции, возложенные на него законодательством.
Руководитель Департамента юстиции, категория С-О-1 (17 единиц)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организует и руководит деятельностью Департамента юстиции и его структурных подразделений, представляет Департамент юстиции в отношениях с органами государственной власти и другими государственными организациями, в пределах своей компетенции назначает и освобождает от должностей работников Департамента юстиции и его структурных подразделений, обеспечивает решение вопросов, связанных с финансовым и ресурсным обеспечением деятельности Департамента юстиции и его структурных подразделений, подписывает бухгалтерские и финансовые документы Департамента, заключает договора, издает приказы, подписывает доверенности, осуществляет иные полномочия, отнесенные к его компетенции действующим законодательством, Положением о территориальных органах Министерств
Заместитель руководителя Департамента юстиции, категория С-О-2 (58 единиц)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование в области права
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", "О противодействии коррупции", "Об административных процедурах", "О правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О государственных услугах", "Об органах юстиции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства.
Наличие следующих компетенций: инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14542. Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Координирует и контролирует деятельность курируемых отделов Департамента в пределах своих компетенции. Организует работу по повышению квалификации сотрудников Департамента. Обеспечивает соблюдение трудовой и исполнительской дисциплины сотрудниками Департамента.
Обеспечивает своевременное и качественное рассмотрение жалоб и обращений физических и юридических лиц. Обеспечивает взаимодействие с государственными органами в соответствии с компетенцией Департамента, обеспечивает связь с руководством Министерства и руководством структурных подразделений Министерства, исполнение поручений руководства Министерства и Департамента.