"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті" мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 15 қазандағы № 67 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 10 тамыздағы № 565 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 мамырдағы № 286 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 06.05.2019 № 286 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті" мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 15 қазандағы № 67 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9806 болып тіркелген, 2014 жылы 27 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет) реттеу, іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын, сондай-ақ мемлекеттік геологиялық зерделеу, минералдық-шикізат базасын өндіру, жер қойнауын мемлекеттік басқару салаларындағы Министрліктің стратегиялық функцияларын орындауға қатысатын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) ведомствосы болып табылады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Міндеттері: мемлекеттік геологиялық зерделеу, минералдық-шикізат базасын өндіру, жер қойнауын пайдалануды мемлекеттік басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Функциялары:
1) меншіктегі, сондай-ақ мемлекет иеленуі мен пайдалануындағы геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, жүйеге келтіру, жинақтап қорыту және беру;
2) Қазақстан Республикасындағы өндіруші салалар қызметінің ашықтығы бастамалары стандартын іске асыру;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 октября 2014 года № 67 "Об утверждении положений Республиканского государственного учреждения "Комитет геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" и его территориальных подразделений"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 августа 2018 года № 565. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 мая 2019 года № 286.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.05.2019 № 286.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 октября 2014 года № 67 "Об утверждении положений Республиканского государственного учреждения "Комитет геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" и его территориальных подразделений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9806, опубликован 27 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Положении Республиканского государственного учреждения "Комитет геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканское государственное учреждение "Комитет геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет) является ведомством Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим регулятивные, реализационные и контрольные функции, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства в сферах государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы, государственного управления недропользованием.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Задачи: реализация государственной политики в сфере государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы, государственного управления недропользованием.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Функции:
1) учет, хранение, систематизация, обобщение и предоставление геологической информации, находящейся в собственности, а также владении и пользовании у государства;
2) реализация стандарта Инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан;

3) жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензиялар және жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензиялар шарттарының сақталуын бақылау;
4) мемлекеттік жер қойнауы қорын басқару бағдарламасын әзірлеуге қатысу;
5) тарихи шығындар мөлшерін, геологиялық ақпарат алудың құны мен талаптарын айқындау;
6) геологиялық және тау-кен бөлінісін беру;
7) мемлекеттік жер қойнауы қорының бірыңғай кадастрын енгізу;
8) пайдалануға берілетін жер қойнауы учаскелерінің шекараларын айқындау, геологиялық ақпаратты пайдалану және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексімен көзделген басқа да мәселелер бойынша құзыретті органмен өзара іс-қимыл жасау және үйлестіру;
9) геологиялық есептің мемлекеттік сараптамасын жүргізуді ұйымдастыру;
10) Қазақстан Республикасының Пайдалы қазбалар қорлары бойынша мемлекеттік комиссияның қызметін ұйымдастыру;
11) жерасты сулары бөлігінде мемлекеттік су кадастрын жүргізуге қатысу;
12) су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған жеке және өаңды тұлғалар жүргізетін су қорғау іс-шараларын келісу;
13) су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру;
14) жер қойнауын геологиялық зерттеуге және оның кеңістігін пайдалану үшін жер қойнауын пайдалану құқығын беру;
15) жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қорлары бар аумақтарда облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарымен ауыз сумен қамтамасыз етуге байланысты емес мақсаттар үшін ауыз су сапасындағы жер асты суларын пайдалануға рұқсаттарды келісу;
16) жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуді ұйымдастыру және өткізу;
17) жер қойнауын геологиялық зерттеу және оның кеңістігін пайдалану жөніндегі операцияларды реттеу;
18) жер қойнауын геологиялық зерттеу жөніндегі операцияларға, сондай-ақ оның кеңістігін пайдалану жөніндегі операцияларға мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
19) Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалану саласындағы заңнамасының геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, оның сақталуы мен анықтығы жөніндегі талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
20) уранды және кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды қоспағанда, пайдалы қатты қазбаларды барлау мен өндіру жөніндегі операциялардың жүргізілуіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;

3) контроль соблюдения недропользователями условий лицензии на геологическое изучение недр и лицензии на использование пространства недр;
4) участие в разработке программы управления государственным фондом недр;
5) определение размера исторических затрат, стоимости и условий получения геологической информации;
6) выдача геологических и горных отводов;
7) ведение единого кадастра государственного фонда недр;
8) взаимодействие и координация с компетентным органом по определению границ предоставляемых в пользование участков недр, использованию геологической информации и другим вопросам, предусмотренным Кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании";
9) организация проведения государственной экспертизы геологического отчета;
10) организация деятельности Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан;
11) участие в ведении государственного водного кадастра в части подземных вод;
12) согласование водоохранных мероприятий, проводимых физическими и юридическими лицами, направленных на предотвращение водных объектов от истощения;
13) выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов;
14) предоставление права недропользования для геологического изучения и использования пространства недр;
15) согласование с местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы) разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым водоснабжением, на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества;
16) организация и проведение государственного геологического изучения недр;
17) регулирование операций по геологическому изучению и использованию пространства недр;
18) осуществление государственного контроля за операциями по геологическому изучению, а также использованию пространства недр;
19) осуществление государственного контроля за соблюдением требований законодательства Республики Казахстан в сфере недропользования по учету, хранению, сохранности и достоверности геологической информации;
20) осуществление государственного контроля за проведением операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, за исключением операций по добыче урана и общераспространенных полезных ископаемых;

21) құпия болып табылмайтын геологиялық ақпаратқа, сондай-ақ жер қойнауын пайдалануға арналған, өздері берген лицензиялар туралы ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету;
22) техногендік минералдық түзілімдерді орналастырудың қолданыстағы объектілерін мемлекеттік есепке алуды ұйымдастыру және жүргізу;
23) жер қойнауының мемлекеттік мониторингін, геологиялық ақпаратты жинауды және жинақтап қорытуды жүзеге асыру;
24) жер қойнауы кеңістігін пайдаланудың салдарын жою актісіне қол қою жөніндегі комиссияны құру;
25) өздігінен ағып жататын иесіз және авариялық ұңғымаларды жою мен консервациялауды жүзеге асыру;
26) пайдалы қазбалар қорларын мемлекеттік есепке алу бойынша ақпаратты мемлекеттік органдарға ұсыну;
27) пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттiк балансын жүргізу;
28) геологиялық ақпаратты жариялау немесе оған ашық қолжетімділік жасау арқылы ашып көрсету;
29) керндерді Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге әкетуге рұқсат беру;
30) бiр келiсiмшарттық аумақ шегiнде жер қойнауын пайдалану бойынша операцияларды жүргiзу тәртiбiн келiсу;
31) жер қойнауын пайдаланушының геологиялық ақпараттың сынамалар түріндегі табиғи жеткізгіштерін иеліктен шығаруы және (немесе) сынамаларды Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге әкетуге рұқсат беру;
32) жер қойнауын пайдаланушылар беретін нормаланатын ысыраптар туралы деректер негізінде жүзеге асырылатын пайдалы қатты қазбаларды өндіру кезінде ысырапты есепке алу;
33) ұңғымадан көмірсутектердің ағымын құжатпен растау арқылы алу, оның ішінде қабатты сынағышпен сынамалау жүргізген кезде және (немесе) мұнай-газдың мол болуына коллектор-жынысты зертханалық зерттеу кезінде растаған жаңа кенжатынның (кенжатындар жиынтығының) ашылуын растау;
34) жер қойнауын геологиялық зерттеуге берілген лицензиялар бойынша жерасты суларына арналған іздестіру-бағалау жұмыстары жобаларына өзгерістерді келісу;
35) жерасты сулары учаскелері қорларының мемлекеттік сараптамасын ұйымдастыру және жүргізу;
36) барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру;
37) жер қойнауын пайдаланушының балансына ұңғымаларды, технологиялық бірлікті қабылдау және беру;
38) өз құзыретi шегiнде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
39) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша мемлекеттік акциялар пакетіне (жарғылық капиталдағы қатысу үлесі) иелік ету және пайдалану құқығын, сондай-ақ республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелерге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру;

21) обеспечение доступа к геологической информации, не являющейся конфиденциальной, а также к информации о выданных им лицензиях на недропользование;
22) организация и ведение государственного учета действующих объектов размещения техногенных минеральных образований;
23) осуществление государственного мониторинга недр, сбора и обобщения геологической информации;
24) создание комиссии по подписанию акта ликвидации последствий использования пространства недр;
25) осуществление ликвидации и консервации бесхозных самоизливающихся и аварийных скважин;
26) предоставление информации по государственному учету запасов полезных ископаемых государственным органам;
27) ведение государственного баланса запасов полезных ископаемых;
28) раскрытие геологической информации путем ее опубликования или предоставления к ней открытого доступа;
29) выдача разрешения на вывоз кернов за пределы Республики Казахстан;
30) согласование порядка проведения в пределах одной контрактной территории операций по недропользованию;
31) выдача разрешения на отчуждение недропользователем природных носителей геологической информации в виде проб и (или) вывоз им проб за пределы Республики Казахстан;
32) ведение учета потерь при добыче твердых полезных ископаемых, осуществляемых на основании данных о нормируемых потерях, представляемых недропользователями;
33) подтверждение обнаружения открытия новой залежи (совокупности залежей) посредством документально подтвержденного получения притока углеводородов из скважины, в том числе при проведении ее опробования пластоиспытателем, и (или) лабораторных исследований породы-коллектора на нефтегазонасыщенность;
34) согласование изменений в проекты поисково-оценочных работ на подземные воды по выданным лицензиям на геологическое изучение недр;
35) организация и проведение государственной экспертизы запасов участков подземных вод;
36) выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров;
37) принятие и передача недропользователю на баланс скважин, технологических единиц;
38) осуществление международного сотрудничества в пределах своей компетенции;
39) осуществление по решению Правительства Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале), а также функции уполномоченного органа по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских государственных предприятий и государственных учреждений;

40) өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу және бекіту;
41) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін әзірлеу;
42) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 132-бабының 2-тармағына сәйкес тексерілетін субъектілер қызметінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігін бақылауды және тексеруді жүзеге асыру;
43) тиісті салада мемлекеттік бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
44) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 2 және 3-тармақтарында, 143-бабының 1-тармағында көзделген нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ тексерулер жүргізудің жартыжылдық кестелерін әзірлеу;
45) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік бақылауды жүргізу;
46) мемлекеттік бақылау тиімділігінің мониторингін жүргізу;
47) мемлекеттік бақылау жүргізуді жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
48) бекітілген тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, ведомстволық есептіліктің жиынтық деректерін Министрліктің интернет-ресурсында орналастыру;
49) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру жүргізудің жартыжылдық кестелерін әзірлеу;
50) өз құзырет шегінде мемлекеттік құпияларын қорғау саласындағы Қазақстан Республкасы заңдарының және өзге нормативтік құқықтық актілердің сақтаулуын қамтамасыз ету;
51) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.";
қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген "Өскемен қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Шығысқазжерқойнауы" Шығыс Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Өскемен қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Шығысқазжерқойнауы" Шығыс Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - "Шығысқазжерқойнауы" ӨД) Шығыс Қазақстан облысының аумағында мемлекеттік геологиялық зерделеу, минералдық-шикізат базасын өндіру, жер қойнауын пайдалануды мемлекеттік басқару салаларындағы қызметтерді жүзеге асыратын "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.;"
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

40) разработка, согласование и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов;
41) разработка стандартов и регламентов государственных услуг;
42) осуществление наблюдения и проверки на предмет соответствия деятельности проверяемых субъектов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 2 статьи 132 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан;
43) реализация государственной политики в области государственного контроля в соответствующей сфере;
44) разработка в пределах своей компетенции нормативных правовых актов, предусмотренных пунктами 2 и 3 статьи 141, пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, а также полугодовых графиков проведения проверок;
45) проведение государственного контроля в соответствии с законами Республики Казахстан;
46) проведение мониторинга эффективности государственного контроля;
47) внесение предложений по совершенствованию проведения государственного контроля;
48) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства утвержденных форм проверочных листов, критериев оценки степени риска, сводных данных ведомственной отчетности;
49) разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска, полугодовых графиков проведения проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
50) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов;
51) осуществление иных полномочий в соответствии с законами Республики Казахстан.";
приложение изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Положении республиканского государственного учреждения "Восточно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Востказнедра" в городе Усть-Каменогорске", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканское государственное учреждение "Восточно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Востказнедра" в городе Усть-Каменогорске" (далее - МД "Востказнедра") является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим функции в сферах государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы, государственного управления недропользованием на территории Восточно-Казахстанской области".";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

16) техногендік минералдық түзілімдерді орналастырудың қолданыстағы объектілерін мемлекеттік есепке алуды ұйымдастыру және жүргізу;
17) жер қойнауының мемлекеттік мониторингін, геологиялық ақпаратты жинауды және жинақтап қорытуды жүзеге асыру;
18) өздігінен ағып жататын иесіз және авариялық ұңғымаларды жою мен консервациялауды жүзеге асыру;
19) пайдалы қазбалар қорларын мемлекеттік есепке алу бойынша ақпаратты мемлекеттік органдарға ұсыну;
20) пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттiк балансын жүргізу;
21) геологиялық ақпаратты жариялау немесе оған ашық қолжетімділік жасау арқылы ашып көрсету;
22) жерасты сулары учаскелері қорларының мемлекеттік сараптамасын ұйымдастыру және жүргізу;
23) пайдалы қазбалар қорлары бойынша өңіраралық комиссиялардың қызметін ұйымдастыру;
24) жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қорлары бар аумақтарда облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарымен ауыз сумен қамтамасыз етуге байланысты емес мақсаттар үшін ауыз су сапасындағы жер асты суларын пайдалануға рұқсаттарды келісу;
25) жер қойнауы кеңістігін пайдаланудың салдарын жою актісіне қол қою жөніндегі комиссияны құру;
26) барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру;
27) жер қойнауын пайдаланушының балансына ұңғымаларды, технологиялық бірлікті қабылдау және беру;
28) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 3-тармағы он бірінші бөлігінің 1), 3) және 6) тармақшаларында, 144-бабы 3-тармағының 3), 4), 9) және 10) тармақшаларында, 6, 7 және 8-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру жүргiзу нысанасын көрсете отырып, тексерiлетiн субъектiге жоспардан тыс тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізудің басталатыны туралы тексерудің олар басталғанға дейiн кемiнде бiр тәулiк бұрын хабарлау;
29) тиісті салада мемлекеттік бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
30) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік бақылауды жүргізу;
31) мемлекеттік бақылау жүргізуді жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
32) тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіні ресімдеу және оны құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органда тіркеу;
33) тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды ұзарту туралы қосымша актіні ресімдеу және оны құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органда тіркеу;

16) организация и ведение государственного учета действующих объектов размещения техногенных минеральных образований;
17) осуществление государственного мониторинга недр, сбора и обобщения геологической информации;
18) осуществление ликвидации и консервации бесхозных самоизливающихся и аварийных скважин;
19) предоставление информации по государственному учету запасов полезных ископаемых государственным органам;
20) ведение государственного баланса запасов полезных ископаемых;
21) раскрытие геологической информации путем ее опубликования или предоставления к ней открытого доступа;
22) организация и проведение государственной экспертизы запасов участков подземных вод;
23) организация деятельности Межрегиональной комиссии по запасам полезных ископаемых;
24) согласование с местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы) разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым водоснабжением, на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества;
25) создание комиссии по подписанию акта ликвидации последствий использования пространства недр;
26) выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров;
27) принятие и передача недропользователю на баланс скважин, технологических единиц;
28) извещение проверяемого субъекта о начале проведения внеплановой проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 1), 3) и 6) части одиннадцатой пункта 3 статьи 141, подпунктами 3), 4), 9) и 10) пункта 3, пунктами 6, 7 и 8 статьи 144 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, не менее чем за сутки до их начала с указанием предмета проведения проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
29) реализация государственной политики в области государственного контроля в соответствующей сфере;
30) проведение государственного контроля в соответствии с законами Республики Казахстан;
31) внесение предложений по совершенствованию проведения государственного контроля;
32) оформление и регистрация в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам акта о назначении проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
33) оформление и регистрация в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам дополнительного акта о продлении проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;

34) өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы Қазақстан Республкасының заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету;
35) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.";
осы бұйрықпен бекітілген "Ақтөбе қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Батысқазжерқойнауы" Батыс Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Ақтөбе қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Батысқазжерқойнауы" Батыс Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - "Батысқазжерқойнауы" ӨД) Атырау, Маңғыстау, Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстарының аумақтарында мемлекеттік геологиялық зерделеу, минералдық-шикізат базасын өндіру, жер қойнауын пайдалануды мемлекеттік басқару салаларында қызметтерді жүзеге асыратын "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.";"
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. "Батысқазжерқойнауы" ӨД толық атауы:
"Ақтөбе қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Батысқазжерқойнауы" Батыс Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі".";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Міндеттері: мемлекеттік геологиялық зерделеу, минералдық-шикізат базасын өндіру, жер қойнауын пайдалануды мемлекеттік басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Функциялары:
1) меншіктегі, сондай-ақ мемлекет иеленуі мен пайдалануындағы геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, жүйеге келтіру, жинақтап қорыту және беру;
2) жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензиялар және жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензиялар шарттарының сақталуын бақылау;
3) мемлекеттік жер қойнауы қорын басқару бағдарламасын әзірлеуге қатысу;
4) тарихи шығындар мөлшерін, геологиялық ақпарат алудың құны мен талаптарын айқындау;
5) мемлекеттік жер қойнауы қорының бірыңғай кадастрын енгізу;
6) жерасты сулары бөлігінде мемлекеттік су кадастрын жүргізуге қатысу;

34) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов;
35) осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Западно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Запказнедра" в городе Актобе", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканское государственное учреждение "Западно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Запказнедра" в городе Актобе" (далее - МД "Запказнедра") является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим функции в сферах государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы, государственного управления недропользованием на территориях Атырауской, Мангистауской, Актюбинской и Западно-Казахстанской областей".";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Полное наименование МД "Запказнедра":
Республиканское государственное учреждение "Западно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Запказнедра" в городе Актобе".";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Задачи: реализация государственной политики в сфере государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы, государственного управления недропользованием.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Функции:
1) учет, хранение, систематизация, обобщение и предоставление геологической информации, находящейся в собственности, а также владении и пользовании у государства;
2) контроль соблюдения недропользователями условий лицензии на геологическое изучение недр и лицензии на использование пространства недр;
3) участие в разработке программы управления государственным фондом недр;
4) определение размера исторических затрат, стоимости и условий получения геологической информации;
5) ведение единого кадастра государственного фонда недр;
6) участие в ведении государственного водного кадастра в части подземных вод;

26) барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру;
27) жер қойнауын пайдаланушының балансына ұңғымаларды, технологиялық бірлікті қабылдау және беру;
28) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 3-тармағы он бірінші бөлігінің 1), 3) және 6) тармақшаларында, 144-бабы 3-тармағының 3), 4), 9) және 10) тармақшаларында, 6, 7 және 8-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру жүргiзу нысанасын көрсете отырып, тексерiлетiн субъектiге жоспардан тыс тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізудің басталатыны туралы тексерудің олар басталғанға дейiн кемiнде бiр тәулiк бұрын хабарлау;
29) тиісті салада мемлекеттік бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
30) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік бақылауды жүргізу;
31) мемлекеттік бақылау жүргізуді жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
32) тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіні ресімдеу және оны құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органда тіркеу;
33) тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды ұзарту туралы қосымша актіні ресімдеу және оны құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органда тіркеу;
34) өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы Қазақстан Республкасының заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету;
35) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.";
осы бұйрықпен бекітілген "Көкшетау қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Солтүстікқазжерқойнауы" Солтүстік Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Көкшетау қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Солтүстікқазжерқойнауы" Солтүстік Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - "Солтүстікқазжерқойнауы" ӨД) Қостанай, Ақмола және Солтүстік Қазақстан облыстарының аумақтарында мемлекеттік геологиялық зерделеу, минералдық-шикізат базасын өндіру, жер қойнауын пайдалануды мемлекеттік басқару салаларында қызметтерді жүзеге асыратын "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.";"
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

26) выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров;
27) принятие и передача недропользователю на баланс скважин, технологических единиц;
28) извещение проверяемого субъекта о начале проведения внеплановой проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 1), 3) и 6) части одиннадцатой пункта 3 статьи 141, подпунктами 3), 4), 9) и 10) пункта 3, пунктами 6, 7 и 8 статьи 144 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, не менее чем за сутки до их начала с указанием предмета проведения проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
29) реализация государственной политики в области государственного контроля в соответствующей сфере;
30) проведение государственного контроля в соответствии с законами Республики Казахстан;
31) внесение предложений по совершенствованию проведения государственного контроля;
32) оформление и регистрация в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам акта о назначении проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
33) оформление и регистрация в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам дополнительного акта о продлении проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
34) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов;
35) осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Северо-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Севказнедра" в городе Кокшетау", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканское государственное учреждение "Северо-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Севказнедра" в городе Кокшетау" (далее - МД "Севказнедра") является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим функции в сферах государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы, государственного управления недропользованием на территориях Костанайской, Акмолинской и Северо-Казахстанской областей.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

34) өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы Қазақстан Республкасының заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету;
35) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.";
осы бұйрықпен бекітілген "Қарағанды қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Орталыққазжерқойнауы" Орталық Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қарағанды қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Орталыққазжерқойнауы" Орталық Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - "Орталыққазжерқойнауы" ӨД) Павлодар және Қарағанды облыстарының аумақтарында мемлекеттік геологиялық зерделеу, минералдық-шикізат базасын өндіру, жер қойнауын пайдалануды мемлекеттік басқару салаларында қызметтерді жүзеге асыратын "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.";"
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. "Орталыққазжерқойнауы" ӨД толық атауы:
"Қарағанды қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Орталыққазжерқойнауы" Орталық Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі".";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Міндеттері: мемлекеттік геологиялық зерделеу, минералдық-шикізат базасын өндіру, жер қойнауын пайдалануды мемлекеттік басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Функциялары:
1) меншіктегі, сондай-ақ мемлекет иеленуі мен пайдалануындағы геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, жүйеге келтіру, жинақтап қорыту және беру;
2) жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензиялар және жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензиялар шарттарының сақталуын бақылау;
3) мемлекеттік жер қойнауы қорын басқару бағдарламасын әзірлеуге қатысу;
4) тарихи шығындар мөлшерін, геологиялық ақпарат алудың құны мен талаптарын айқындау;
5) мемлекеттік жер қойнауы қорының бірыңғай кадастрын енгізу;
6) жерасты сулары бөлігінде мемлекеттік су кадастрын жүргізуге қатысу;

34) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов;
35) осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Центрально-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Центрказнедра" в городе Караганде", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканское государственное учреждение "Центрально-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Запказнедра" в городе Караганде" (далее - МД "Центрказнедра") является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим функции в сферах государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы, государственного управления недропользованием на территориях Павлодарской и Карагандинской областей.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Полное наименование МД "Центрказнедра":
Республиканское государственное учреждение "Центрально-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Центрказнедра" в городе Караганде".";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Задачи: реализация государственной политики в сфере государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы, государственного управления недропользованием.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Функции:
1) учет, хранение, систематизация, обобщение и предоставление геологической информации, находящейся в собственности, а также владении и пользовании у государства;
2) контроль соблюдения недропользователями условий лицензии на геологическое изучение недр и лицензии на использование пространства недр;
3) участие в разработке программы управления государственным фондом недр;
4) определение размера исторических затрат, стоимости и условий получения геологической информации;
5) ведение единого кадастра государственного фонда недр;
6) участие в ведении государственного водного кадастра в части подземных вод;

26) барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру;
27) жер қойнауын пайдаланушының балансына ұңғымаларды, технологиялық бірлікті қабылдау және беру;
28) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 3-тармағы он бірінші бөлігінің 1), 3) және 6) тармақшаларында, 144-бабы 3-тармағының 3), 4), 9) және 10) тармақшаларында, 6, 7 және 8-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру жүргiзу нысанасын көрсете отырып, тексерiлетiн субъектiге жоспардан тыс тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізудің басталатыны туралы тексерудің олар басталғанға дейiн кемiнде бiр тәулiк бұрын хабарлау;
29) тиісті салада мемлекеттік бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
30) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік бақылауды жүргізу;
31) мемлекеттік бақылау жүргізуді жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
32) тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актіні ресімдеу және оны құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органда тіркеу;
33) тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды ұзарту туралы қосымша актіні ресімдеу және оны құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органда тіркеу;
34) өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы Қазақстан Республкасының заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету;
35) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.";
осы бұйрықпен бекітілген "Алматы қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Оңтүстікқазжерқойнауы" Оңтүстік Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Алматы қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Оңтүстікқазжерқойнауы" Оңтүстік Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - "Оңтүстікқазжерқойнауы" ӨД) Алматы, Жамбыл, Қызылорда және Түркістан облыстарының аумақтарында мемлекеттік геологиялық зерделеу, минералдық-шикізат базасын өндіру, жер қойнауын пайдалануды мемлекеттік басқару салаларында қызметтерді жүзеге асыратын "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.";"

26) выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров;
27) принятие и передача недропользователю на баланс скважин, технологических единиц;
28) извещение проверяемого субъекта о начале проведения внеплановой проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 1), 3) и 6) части одиннадцатой пункта 3 статьи 141, подпунктами 3), 4), 9) и 10) пункта 3, пунктами 6, 7 и 8 статьи 144 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, не менее чем за сутки до их начала с указанием предмета проведения проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
29) реализация государственной политики в области государственного контроля в соответствующей сфере;
30) проведение государственного контроля в соответствии с законами Республики Казахстан;
31) внесение предложений по совершенствованию проведения государственного контроля;
32) оформление и регистрация в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам акта о назначении проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
33) оформление и регистрация в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам дополнительного акта о продлении проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
34) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов;
35) осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан.";
в Положении республиканского государственного учреждения "Южно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Южказнедра" в городе Алматы", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканское государственного учреждение Южно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Южказнедра" в городе Алматы" (далее - МД "Южказнедра") является территориальным подразделением республиканского государственного учреждения "Комитет геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим функции в сферах государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы, рационального и комплексного использования недр, государственного управления недропользованием на территориях Алматинской, Жамбылской, Кызылординской и Туркестанской областей.";

34) өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы Қазақстан Республкасының заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету;
35) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.".
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық бекітілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 565 бұйрығына
қосымша
"Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігінің Геология және
жер қойнауын пайдалану
комитеті" республикалық
мемлекеттік мекемесінің
ережесіне қосымша
Комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Қазақстан Республикасы геология және минералдық ресурстар ақпараттық-талдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Қазгеоақпарат" республикалық геологиялық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Комитетінің қарамағындағы аумақтық бөлімшелерінің тізбесі
1) "Өскемен қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Шығысқазжерқойнауы" Шығыс Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;

34) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов;
35) осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан.".
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после утверждения настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 565
Приложение
к Положению республиканского
государственного учреждения
"Комитет геологии и
недропользования Министерства
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан"
Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр геологии и минеральных ресурсов Республики Казахстан" Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
2) Республиканское государственное учреждение "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ" Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
Перечень территориальных подразделений, находящихся в ведении Комитета
1) Республиканское государственное учреждение "Восточно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Востказнедра" в городе Усть-Каменогорске";

2) "Ақтөбе қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Батысқазжерқойнауы" Батыс Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) "Көкшетау қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Солтүстікқазжерқойнауы" Солтүстік Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) "Қарағанды қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Орталыққазжерқойнауы" Орталық Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) "Алматы қаласындағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Оңтүстікқазжерқойнауы" Оңтүстік Қазақстан өңіраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

2) Республиканское государственное учреждение "Западно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Запказнедра" в городе Актобе";
3) Республиканское государственное учреждение "Северо-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Севказнедра" в городе Кокшетау";
4) Республиканское государственное учреждение "Центрально-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Центрказнедра" в городе Караганде";
5) Республиканское государственное учреждение "Южно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Южказнедра" в городе Алматы".