"Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 4-НҚ нормативтік қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2019 жылғы 15 қазандағы № 11-НҚ нормативтік қаулысы. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2020 жылғы 21 қазандағы № 8-НҚ нормативтік қаулысымен
Ескерту. Нормативтік қаулының күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 21.10.2020 № 8-НҚ нормативтік қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 4-НҚ нормативтік қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген нормативтік қаулымен бекітілген Есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарында:
"ЭКОНОМИКАНЫҢ НАҚТЫ СЕКТОРЫНА АУДИТ ЖҮРГІЗУ БӨЛІМІ" деген бөлімде:
бөлім басшысы-мемлекеттік аудитор, В-1 санаты (2-1), бөлім басшысының орынбасары – мемлекеттік аудитор, В-2 санаты (2-2, 2-3) және мемлекеттік әкімшілік қызметшілер - мемлекеттік аудиторлар (2-4), (2-5), (2-6, 2-7, 2-8, 2-9), (2-10, 2-11, 2-12), (2-13), (2-14, 2-15, 2-16, 2-17, 2-18), (2-19), (2-20), (2-21, 2-22, 2-23), (2-24), (2-25), (2-26), (2-27, 2-28, 2-29, 2-30), (2-31, 2-32) бойынша біліктілік талаптарында:
"Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
";
"МЕМЛЕКЕТТІК БАСҚАРУҒА ЖӘНЕ ӘЛЕУМЕТТІК САЛАҒА АУДИТ ЖҮРГІЗУ БӨЛІМІ" деген бөлімде:

О внесении изменений в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 11 апреля 2019 года № 4-НҚ "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета"
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 15 октября 2019 года № 11-НҚ. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 21 октября 2020 года № 8-НҚ.
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 21.10.2020 № 8-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85, ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 11 апреля 2019 года № 4-НҚ "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета" следующие изменения:
в квалификационных требованиях к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Счетного комитета, утвержденных указанным нормативным постановлением:
в разделе "ОТДЕЛ АУДИТА РЕАЛЬНОГО СЕКТОРА ЭКОНОМИКИ":
в квалификационных требованиях руководителя отдела-государственный аудитор, категория В-1 (2-1), заместителя руководителя отдела-государственный аудитор, категория В-2 (2-2, 2-3) и административных государственных служащих-государственные аудиторы (2-4), (2-5), (2-6, 2-7, 2-8, 2-9), (2-10, 2-11, 2-12), (2-13), (2-14, 2-15, 2-16, 2-17, 2-18), (2-19), (2-20), (2-21, 2-22, 2-23), (2-24), (2-25), (2-26), (2-27, 2-28, 2-29, 2-30), (2-31, 2-32):
графу "Образование" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
";
в разделе "ОТДЕЛ АУДИТА ГОСУДАРСТВЕННОГО УПРАВЛЕНИЯ И СОЦИАЛЬНОЙ СФЕРЫ":

бөлім басшысы – мемлекеттік аудитор, В-1 санаты (3-1), бөлім басшысының орынбасары – мемлекеттік аудитор, В-2 санаты (3-2, 3-3) және мемлекеттік әкімшілік қызметшілер - мемлекеттік аудиторлар (3-4), (3-5), (3-6, 3-7, 3-8, 3-9, 3-10), (3-11), (3-12), (3-13, 3-14, 3-15, 3-16, 3-17), (3-18), (3-19), (3-20, 3-21, 3-22, 3-23, 3-24), (3-25), (3-26, 3-27, 3-28) (3-29), (3-30) бойынша біліктілік талаптарында:
"Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі немесе құқық қорғау қызметі).
";
"ЖОСПАРЛАУ, ТАЛДАУ ЖӘНЕ ЕСЕПТІЛІК БӨЛІМІ" деген бөлімде:
"Талдау секторы" деген бөлімде:
"Сектор меңгерушісі – 1 бірлік, В-4 санаты (5-16)" деген кіші бөлімде "Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе кеден ісі).
";
"Бас консультант – 3 бірлік, В-4 санаты (5-17, 5-18, 5-19)" деген кіші бөлімде "Білімі" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білімі
Жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика немесе әлемдік экономика немесе қаржы немесе есеп және аудит немесе менеджмент немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе мемлекеттік аудит), құқық (құқықтану немесе кеден ісі).
".
2. Заң бөлімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының көшірмелерінің қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің Интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің Төрайымы
Н. Годунова

в квалификационных требованиях руководителя отдела-государственный аудитор, категория В-1 (3-1), заместителя руководителя отдела-государственный аудитор, категория В-2 (3-2, 3-3) и административных государственных служащих-государственные аудиторы (3-4), (3-5), (3-6, 3-7, 3-8, 3-9, 3-10), (3-11), (3-12), (3-13, 3-14, 3-15, 3-16, 3-17), (3-18), (3-19), (3-20, 3-21, 3-22, 3-23, 3-24), (3-25), (3-26, 3-27, 3-28), (3-29), (3-30):
графу "Образование" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или международное право или таможенное дело или правоохранительная деятельность).
";
в разделе "ОТДЕЛ ПЛАНИРОВАНИЯ, АНАЛИЗА и ОТЧЕТНОСТИ":
в разделе "Сектор аналитики":
графу "Образование" в подразделе "Заведующий сектором - 1 единица, категория В-4 (5-16)" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или таможенное дело).
";
графу "Образование" в подразделе "Главный консультант- 3 единицы, категория В-4 (5-17, 5-18, 5-19)" изложить в следующей редакции:
"
Образование
Высшее образование и/или послевузовское образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика или мировая экономика или финансы или учет и аудит или менеджмент или государственное и местное управление или государственный аудит), право (юриспруденция или таможенное дело).
".
2. Юридическому отделу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего нормативного постановления в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего нормативного постановления на Интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета.
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Счетного комитета
по контролю
за исполнением
республиканского бюджета
Н. Годунова