"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволары мен аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 1 қазандағы № 662 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 17 қаңтардағы № 31 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволары мен аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 1 қазандағы № 662 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9792 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 100) және 101) тармақшалармен толықтырылсын:
"100) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
101) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 36-1) тармақшамен толықтырылсын:
"36-1) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 19-1) тармақшамен толықтырылсын:
"19-1) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының Полиция департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 93) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"93) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары басшылығының президенттік резервінде тұрған полиция қызметкерлерінің қатарынан, Нұр-Сұлтан қаласының әкімімен келісу бойынша, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының Полиция департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 93) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 662 "Об утверждении положений о ведомствах и территориальных органах Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 января 2020 года № 31
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 662 "Об утверждении положений о ведомствах и территориальных органах Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9792) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Комитете по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктами 100) и 101) следующего содержания:
"100) разработка подзаконных нормативных актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;
101) оказание государственных услуг в соответствии с подзаконными нормативными актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
в Положении о Комитете административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 36-1) следующего содержания:
"36-1) разрабатывает подзаконные нормативные акты, определяющие порядок оказания государственных услуг;";
в Положении о Комитете миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 14 дополнить подпунктом 19-1) следующего содержания:
"19-1) разрабатывает подзаконные нормативные акты, определяющие порядок оказания государственных услуг;";
в Положении о Департаменте полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 93) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"93) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность из числа сотрудников полиции, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан и освобождается от должности Министром внутренних дел Республики Казахстан, по согласованию с акимом города Нур-Султана.";
в Положении о Департаменте полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 93) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"93) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары басшылығының президенттік резервінде тұрған полиция қызметкерлерінің қатарынан, облыстың әкімімен келісу бойынша, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының Полиция департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 93) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"93) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары басшылығының президенттік резервінде тұрған полиция қызметкерлерінің қатарынан, облыстың әкімімен келісу бойынша, Қазақстан РеспубликасыІшкі істер министрі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының Полиция департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 93) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"93) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары басшылығының президенттік резервінде тұрған полиция қызметкерлерінің қатарынан, облыстың әкімімен келісу бойынша, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының Полиция департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 93) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"93) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары басшылығының президенттік резервінде тұрған полиция қызметкерлерінің қатарынан, облыстың әкімімен келісу бойынша, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының Полиция департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 93) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"93) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность из числа сотрудников полиции, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан и освобождается от должности Министром внутренних дел Республики Казахстан, по согласованию с акимом области.";
в Положении о Департаменте полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 93) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"93) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность из числа сотрудников полиции, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан и освобождается от должности Министром внутренних дел Республики Казахстан, по согласованию с акимом области.";
в Положении о Департаменте полиции города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 93) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"93) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность из числа сотрудников полиции, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан и освобождается от должности Министром внутренних дел Республики Казахстан, по согласованию с акимом города Алматы.";
в Положении о Департаменте полиции Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 93) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"93) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность из числа сотрудников полиции, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан и освобождается от должности Министром внутренних дел Республики Казахстан, по согласованию с акимом области.";
в Положении о Департаменте полиции Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 93) пункта 14 изложить в следующей редакции:

"93) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары басшылығының президенттік резервінде тұрған полиция қызметкерлерінің қатарынан, облыстың әкімімен келісу бойынша, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының Полиция департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 93) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"93) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары басшылығының президенттік резервінде тұрған полиция қызметкерлерінің қатарынан, облыстың әкімімен келісу бойынша, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шымкент қаласының Полиция департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 93) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"93) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары басшылығының президенттік резервінде тұрған полиция қызметкерлерінің қатарынан, Шымкент қаласының әкімімен келісу бойынша, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркістан облысының Полиция департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 93) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"93) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары басшылығының президенттік резервінде тұрған полиция қызметкерлерінің қатарынан, облыстың әкімімен келісу бойынша, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті (А.М. Сайтбеков) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

"93) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность из числа сотрудников полиции, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан и освобождается от должности Министром внутренних дел Республики Казахстан, по согласованию с акимом области.";
в Положении о Департаменте полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 93) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"93) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность из числа сотрудников полиции, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан и освобождается от должности Министром внутренних дел Республики Казахстан, по согласованию с акимом области.";
в Положении о Департаменте полиции города Шымкента Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 93) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"93) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность из числа сотрудников полиции, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан и освобождается от должности Министром внутренних дел Республики Казахстан, по согласованию с акимом города Шымкента.";
в Положении о Департаменте полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 93) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"93) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность из числа сотрудников полиции, состоящих в Президентском резерве руководства правоохранительных органов Республики Казахстан и освобождается от должности Министром внутренних дел Республики Казахстан, по согласованию с акимом области.";
2. Департаменту кадровой политики (Сайтбеков А.М.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның электрондық түрдегі қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрыққа қол қойылған күннен кейін жиырма жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-лейтенанты
Е. Тұрғымбаев

1) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение двадцати рабочих дней после дня подписания настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр внутренних дел Республики Казахстан генерал-лейтенант полиции Е. Тургумбаев