2022 - 2024 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № С-12/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджетіне тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 126 995,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 755 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 107 240,1 мың теңге;
2) шығындар – 130 595,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 600,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 600,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2022 жылға арналған Степняк қаласының бюджетінде 2022 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 3 600,6 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.06.2022 № С-17/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 22.07.2022 № С-18/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджетінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер.
2) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату.

О бюджете города Степняка района Биржан сал на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 27 декабря 2021 года № С-12/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2022 - 2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 126 995,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 755 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 107 240,1 тысяч тенге;
2) затраты – 130 595,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 600,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 600,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Учесть, что в бюджете города Степняка на 2022 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2022 года, в сумме 3 600,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.06.2022 № С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 22.07.2022 № С-18/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить доходы бюджета города Степняка района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
налогов на имущество;
налога на транспортные средства;
поступления за пользование природных и других ресурсов.
2) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями.

3. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджетінде субвенция көлемі 28 769 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

3. Учесть, что в бюджете города Степняка района Биржан сал на 2022 год предусмотрен объем субвенции в сумме 28 769 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета города Степняка района Биржан сал на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть, что в составе поступлений бюджета города Степняка района Биржан сал на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.

2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-12/2 шешіміне
4-қосымша
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 17.08.2022 № С-20/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
1206,4
Степняк қаласы әкімінің аппараты
1206,4
Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферттер
761
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
761
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
445,4
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
445,4
Біржан сал ауданы мәслихатының

от 27 декабря 2021 года
№ С-12/2
Целевые трансферты из республиканского бюджета и гарантированные трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на 2022 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 17.08.2022 № С-20/4 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
1206,4
Аппарат акима города Степняка
1206,4
Гарантированные трансферты из Национального фонда
761
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
761
Целевые трансферты из республиканского бюджета
445,4
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
445,4
Приложение 5 к решению
маслихата района Биржан сал

254
Степняк қаласы, Чапаев көшесі №1-14,16,18,20; Біржан сал көшесі №1,5,7,9,11,13,15,17,19,21 мекенжайы бойынша орналасқан қолданыстағы үйлердің іргелес аумақтарын абаттандыруға
10000
Мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысын көтеруге
3750
Біржан сал ауданы мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-12/2 шешіміне
6-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/3 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
62752,7
Ағымдағы нысаналы трансферттер
62752,7
оның ішінде:
Степняк қаласы әкімінің аппараты
62752,7
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4642
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
3228
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
8829,7
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
25646
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
5357
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4549,4
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
10500,6

254
На благоустройство прилегающих территорий существующих домов, расположенных по адресу город Степняк, улица Чапаева № 1-14,16,18,20; улица Биржан сал № 1,5,7,9,11,13,15,17,19,21
10000
На повышение оплаты труда государственных служащих
3750
Приложение 6 к решению
маслихата района Биржан сал
от 27 декабря 2021 года
№ С-12/2
Целевые трансферты из районного бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
62752,7
Целевые текущие трансферты
62752,7
в том числе:
Аппарат акима города Степняка
62752,7
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
4642
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа
3228
На освещение улиц населенных пунктов
8829,7
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
25646
На обеспечение санитарии населенных пунктов
5357
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
4549,4
На организацию водоснабжения населенных пунктов
10500,6