2022-2024 жылдарға арналған Абай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 161 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Абай ауылдық округінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 73 011 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 735 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 70 256 мың теңге;
2) шығындар – 73 511 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 500 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 500 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 500 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 17.11.2022 № 280 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 60 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 36 018 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын;

Об утверждении бюджета Абайского сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 161. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Абайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 73 011 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 735 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов - 70 256 тысяч тенге;
2) затраты – 73 511 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -500 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
500 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 17.11.2022 № 280 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в доход бюджета Абайского сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 3 063 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 36 018 тенге;

2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 226 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінетін 16 679 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.

Установить с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 15.06.2022 № 226 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в бюджете Абайского сельского округа на 2022 год объем субвенций в сумме 16 679 тысяч тенге выделяемый с районного бюджета:

5. 2022 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
Абай ауылындағы автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін 2 500 мың теңге.
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Абай ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Д. Х. Мулдашев

5. Учесть в бюджете Абайского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в селе Абай 2 500 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Абайского сельского округа.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Мулдашев Д. Х.