2022-2024 жылдарға арналған Никельтау ауылының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 171 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Никельтау ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 47 596 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 46 236 мың теңге;
2) шығындар – 48 279 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -683 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 683 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 683 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 17.11.2022 № 290 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылының бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
Жеке табыс салығы;
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
Жер салығы;
Көлік құралдары салығы;
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
Әкім салатын айыппұлдар;
Жеке және заңды тұлғалардың
Ерікті түрдегі алымдары;
Коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
Мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
Аудандық бюджеттен берілетін трансферттер;
Басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 60 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 36 018 теңге болып белгіленгені ескерілсін жәнебасшылыққа алынсын;

Об утверждении бюджета села Никельтау на 2022-2024 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2021 года № 171. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в республики Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Никельтау на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 596 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 360 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 46 236 тысяч тенге;
2) затраты – 48 279 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 0 тенге:
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге , в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -683 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
683 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 683 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 –в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 17.11.2022 № 290 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в доход бюджета села зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной рекламы (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 3 063 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 36 018 тенге;

2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 236 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған Никельтау ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінетін 20 996 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.

Установить с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 15.06.2022 № 236 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в бюджете села Никельтау на 2022 год объем субвенций в сумме 20 996 тысяч тенге выделяемый с районного бюджета.

5. 2022 жылға арналған Никельтау ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
Никельтау ауылының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін 2 500 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Никельтау ауылының әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Д. Х. Мулдашев
Хромтау аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 171 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Никельтау ауылының бюджеті

5. Учесть в бюджете села Никельтау на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в селе Никельтау 2 500 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима села Никельтау.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Мулдашев Д. Х.
Приложение 1 к решению Хромтауского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 171
Бюджет села Никельтау на 2022 год