2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-34/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 324 071,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 087 819,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 990,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 208 261,7 мың теңге;
2) шығындар – 7 460 196,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-2 806,4) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 77 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 80 431,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-133 318,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 133 318,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.12.2023 № 8С-12/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте 116 520 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 143 018 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері көзделгені есепке алынсын, оның ішінде:
Шортанды кенті – 18 145 мың теңге;
Дамса ауылдық округі – 16 516 мың теңге;
Новокубанка ауылдық округі – 15 452 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 19 634 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 4 500 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 10 500 мың теңге;
Андреевка ауылдық округі – 12 500 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 16 010 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 18 500 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 11 261 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 77 625 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.12.2023 № 8С-12/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 80 431,4 мың теңге сомасында есепке алынсын.

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2022 года № 7С-34/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 324 071,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 087 819,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 990,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 208 261,7 тысяч тенге;
2) затраты – 7 460 196,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-2 806,4) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 80 431,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-133 318,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 133 318,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2023 № 8С-12/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть в районном бюджете на 2023 год субвенцию в сумме 116 520 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов, в сумме 143 018 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шортанды – 18 145 тысяч тенге;
Дамсинский сельский округ – 16 516 тысяч тенге;
Новокубанский сельский округ – 15 452 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 19 634 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 4 500 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 10 500 тысяч тенге;
Андреевский сельский округ – 12 500 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 16 010 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 18 500 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 11 261 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2023 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 77 625 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2023 № 8С-12/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Учесть в районном бюджете на 2023 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 80 431,4 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.12.2023 № 8С-12/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген 64 000,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік кредиттерді мерзімінен бұрын өтеу есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 5-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 11.05.2023 № 8С-3/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу 75,5 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.12.2023 № 8С-12/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.12.2023 № 8С-12/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес есепке алынсын.
9. 2023-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 7 және 9 қосымшаларға сәйкес есепке алынсын.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.04.2023 № 8С-2/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 8 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
10-1. 2023 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 200 125,3 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.
Ескерту. 10-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.04.2023 № 8С-2/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 11.05.2023 № 8С-3/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2023 № 8С-12/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
5-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год досрочное погашение бюджетных кредитов, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 64 000,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 11.05.2023 № 8С-3/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть в районном бюджете на 2023 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 75,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2023 № 8С-12/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2023 № 8С-12/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть в районном бюджете на 2023-2025 годы целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно.
9. Учесть в районном бюджете на 2023-2024 годы целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложениям 7 и 9 соответственно.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.04.2023 № 8С-2/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
10. Учесть в районном бюджете на 2023 год целевые трансферты за счет средств местного бюджета, согласно приложению 8.
10-1. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 200 125,3 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2023 года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.04.2023 № 8С-2/2 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 11.05.2023 № 8С-3/2 (вводится в действие с 01.01.2023).

1037,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17898,3
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
17898,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17898,3
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17898,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
318681,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10714,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10714,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10714,7
2
Әлеуметтiк көмек
212146,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212146,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
46750
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47868,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37967,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
756
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
42538
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29444,4
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
6821,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
95820,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95820,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47333,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12779,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23334,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12023,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1688707,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы

1037,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17898,3
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
17898,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17898,3
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17898,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
318681,7
1
Социальное обеспечение
10714,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10714,7
005
Государственная адресная социальная помощь
10714,7
2
Социальная помощь
212146,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212146,1
002
Программа занятости
46750
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47868,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37967,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
756
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
42538
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29444,4
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
6821,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
95820,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95820,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47333,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12779,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23334,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12023,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1688707,7
1
Жилищное хозяйство

№ 7С-34/2 шешіміне
4 қосымша
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 20.11.2023 № 8С-10/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
2137616
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
1233109
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
904507
Ағымдағы нысаналы трансферттер
969496
оның ішінде:
елді мекендердің көлік инфрақұрылымын жөндеуге
911896
халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
57600
Шортанды аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-34/2 шешіміне
5 қосымша
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
2834847
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
1517008
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
1317839
Шортанды аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-34/2 шешіміне
6 қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
2000000
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2000000
Шортанды аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-34/2 шешіміне
7 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер

маслихата № 7С-34/2
от 23 декабря 2022 года
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2023 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 20.11.2023 № 8С-10/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые трансферты на развитие
2137616
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1233109
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
904507
Целевые текущие трансферты
969496
в том числе:
на ремонт транспортной инфраструктуры населенных пунктов
911896
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
57600
Приложение 5 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-34/2
от 23 декабря 2022 года
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые трансферты на развитие
2834847
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1517008
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1317839
Приложение 6 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-34/2
от 23 декабря 2022 года
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые трансферты на развитие
2000000
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2000000
Приложение 7 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-34/2
от 23 декабря 2022 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2023 год

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.12.2023 № 8С-12/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1504157,6
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
8084,6
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
23334,6
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға

Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2023 № 8С-12/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
1504157,6
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
8084,6
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23334,6
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

25094,4
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
47868,8
Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1812
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
707217,3
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
115162,2
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жөндеуге
93998,7
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
408122,7
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
276
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1324,8
мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
65039,9
халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыруға
6821,6
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
479853,3
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
26956,7
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
438965,1
көлік инфрақұрылымын дамытуға
9184,7
елді мекендерді абаттандыруды дамытуға
4746,8
Шортанды аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-34/2 шешіміне
8 қосымша
2023 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 20.11.2023 № 8С-10/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
481329,6
оның ішінде:
Андреевка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
887,8
Новоселовка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
820
Шортанды кентінде көшелерді жарықтандыруға
23919,7
Жолымбет кентінде көшелерді жарықтандыруға
537
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
368,5
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
592
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
14780,7
Дамса ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
600
Петровка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
400
Шортанды кентін абаттандыруға
125285,3
Дамса ауылдық округін абаттандыруға
5552
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
18964
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға

25094,4
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
47868,8
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан
1812
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
707217,3
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
115162,2
на ремонт системы водоснабжения и водоотведения
93998,7
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
408122,7
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
276
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
1324,8
на материально-техническое оснащение организациям культуры
65039,9
на реализацию мероприятий по социальной защите населения
6821,6
Целевые трансферты на развитие
479853,3
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
26956,7
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
438965,1
на развитие транспортной инфраструктуры
9184,7
на развитие благоустройства населенных пунктов
4746,8
Приложение 8 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-34/2
от 23 декабря 2022 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2023 год
Сноска. Приложение 8 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 20.11.2023 № 8С-10/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
481329,6
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Андреевского сельского округа
887,8
на освещение улиц в населенных пунктах Новоселовского сельского округа
820
на освещение улиц в поселке Шортанды
23919,7
на освещение улиц в поселке Жолымбет
537
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
368,5
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
592
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
14780,7
на освещение улиц в населенных пунктах Дамсинского сельского округа
600
на освещение улиц в населенных пунктах Петровского сельского округа
400
на благоустройство поселка Шортанды
125285,3
на благоустройство Дамсинского сельского округа
5552
на благоустройство Пригородного сельского округа
18964
на благоустройство Новокубанского сельского округа

3420
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
6597
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
6171,5
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
1981,6
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
100
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
6927,3
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
9200
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4191,5
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
13520,5
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
500
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
861,7
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
820
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1000
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1500
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
30249,8
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
21914,8
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
10000
Новокубанка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
237,4
Шортанды кентінде санитарияны қамтамасыз етуге
690
Дамса ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
439
Пригородный ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
800
Бозайғыр ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1543,4
Бектау ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1700
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8195
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
10789
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8181,4
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
24314,7
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
14490,4
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
17525,8
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
43504,4
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
9112,1
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
4033
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8895,4
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
3192
Бектау ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
1957
Раевка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
478
Шортанды кентінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
2010
Бозайғыр ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
2037,9
Дамса ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге

3420
на благоустройство сельского округа Бектау
6597
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
6171,5
на благоустройство Раевского сельского округа
1981,6
на благоустройство Новоселовского сельского округа
100
на благоустройство Андреевского сельского округа
6927,3
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
9200
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
4191,5
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
13520,5
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
861,7
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
820
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
1000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Дамсинского сельского округа
1500
на средний ремонт автомобильных дорог сельского округа Бектау
30249,8
на средний ремонт автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
21914,8
на средний ремонт автомобильных дорог Петровского сельского округа
10000
на обеспечение санитарии в Новокубанском сельском округе
237,4
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
690
на обеспечение санитарии в Дамсинском сельском округе
439
на обеспечение санитарии в Пригородном сельском округе
800
на обеспечение санитарии в сельском округе Бозайгыр
1543,4
на обеспечение санитарии в сельском округе Бектау
1700
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
8195
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
10789
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
8181,4
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
24314,7
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
14490,4
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
17525,8
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
43504,4
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
9112,1
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
4033
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
8895,4
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
3192
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому сельского округа Бектау
1957
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Раевского сельского округа
478
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому поселка Шортанды
2010
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому сельского округа Бозайгыр
2037,9
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Дамсинского сельского округа

746
Новокубанка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
965
Жолымбет кентінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
3453
Андреевка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
377
Шортанды аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-34/2 шешіміне
9 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 9-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.04.2023 № 8С-2/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 9-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 11.05.2023 № 8С-3/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер

746
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Новокубанского сельского округа
965
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому поселка Жолымбет
3453
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Андреевского сельского округа
377
Приложение 9 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-34/2
от 23 декабря 2022 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Сноска. Решение дополнено приложением 9 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.04.2023 № 8С-2/2 (вводится в действие с 01.01.2023); Приложение 9 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 11.05.2023 № 8С-3/2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые трансферты на развитие