2023-2025 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 148 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 505 117,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 951 162 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 352 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 440 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 526 163,7 теңге;
2) шығындар – 7 248 044,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 727 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 93 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78 423 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -757 653,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 757 653,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 93 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 78 423 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 742 926,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.12.2023 № 62 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне келесі түсімдер есепке алынатыны ескерілсін:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 70 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 3 450 теңге;

Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2023-2025 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2022 года № 148
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 505 117,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 951 162 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 352 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 440 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 526 163,7 тысяч тенге;
2) затраты – 7 248 044,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 727 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 93 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78 423 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -757 653,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 757 653,4 тысяч тенге:
поступление займов – 93 150 тысяч тенге;
погашение займов – 78 423 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 742 926,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.12.2023 № 62 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются следующие поступления:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
акцизы;
поступление за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 450 тенге;

3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 443 149 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 778 097 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Аққұдық ауылдық округіне – 34 273 мың теңге;
Байнассай ауылдық округіне – 28 443 мың теңге;
Байторысай ауылдық округіне – 32 367 мың теңге;
Жайсан ауылдық округіне – 52 641 мың теңге;
Қарашай ауылдық округіне – 33 808 мың теңге;
Қаратоғай ауылдық округіне – 38 100 мың теңге;
Құрмансай ауылдық округіне – 30 639 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне – 33 002 мың теңге;
Мәртөк ауылдық округіне – 335 748 мың теңге;
Родников ауылдық округіне – 36 809 мың теңге;
Тәңірберген ауылдық округіне – 40 830 мың теңге;
Сарыжар ауылдық округіне – 55 980 мың теңге;
Хазірет ауылдық округіне – 25 457 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан және республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттер түсімі ескерілсін:
1) Мәртөк ауданы Мәртөк ауылының оңтүстік-шығыс бөлігіндегі жаңа құрылыс аумағында газ құбырының құрылысына – 400 000 мың теңге;
2) Мәртөк ауданы Мәртөк ауылының оңтүстік-шығыс бөлігіндегі жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 553 930 мың теңге;
3) тұрғындардың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй сатып алуға – 76 800 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 7 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер түсімі мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 93 150 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 02.11.2023 № 47 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
1) Мәртөк ауданы Мәртөк ауылының оңтүстік-шығыс бөлігіндегі жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 128 215 мың теңге;
2) Мәртөк ауданының Мәртөк ауылында екіпәтерлі жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлер құрылысына – 220 284 мың теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1 443 149 тысяч тенге.
5. Утвердить в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в сельские бюджеты в сумме 778 097 тысяч тенге, в том числе:
Аккудыкскому сельскому округу – 34 273 тысяч тенге;
Байнассайскому сельскому округу – 28 443 тысяч тенге;
Байторысайскому сельскому округу – 32 367 тысяч тенге;
Жайсанскому сельскому округу – 52 641 тысяч тенге;
Карачаевскому сельскому округу – 33 808 тысяч тенге;
Каратогайскому сельскому округу – 38 100 тысяч тенге;
Курмансайскому сельскому округу – 30 639 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу – 33 002 тысяч тенге;
Мартукскому сельскому округу – 335 748 тысяч тенге;
Родниковскому сельскому округу – 36 809 тысяч тенге;
Танирбергенскому сельскому округу – 40 830 тысяч тенге;
Сарыжарскому сельскому округу – 55 980 тысяч тенге;
Хазретовскому сельскому округу – 25 457 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального Фонда Республики Казахстан и республиканского бюджета в следующих размерах:
1) на строительство газопровода новой застройки юго-восточной части села Мартук Мартукского района – 400 000 тысяч тенге;
2) на строительство электролиний новой застройки юго-восточной части села Мартук Мартукского района – 553 930 тысяч тенге;
3) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 76 800 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 28.04.2023 № 7 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 93 150 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 02.11.2023 № 47 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
1) на строительство электролиний новой застройки юго-восточной части села Мартук Мартукского района – 128 215 тысяч тенге;
2) на строительство двухквартирных арендных коммунальных жилых домов в селе Мартук Мартукского района – 220 284 тысяч тенге;

3) Мәртөк ауданы Мәртөк ауылының оңтүстік-шығыс бөлігіндегі жаңа құрылыс аумағында газ құбырының құрылысына – 86 057 мың теңге;
4) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 1 145 789 мың теңге;
5) "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 50 164 мың теңге;
6) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 10 735 мың теңге;
7) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға – 107 254 мың теңге;
8) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 26 050 мың теңге;
9) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 5 533 мың теңге;
10) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
11) жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 14 273 мың теңге;
12) жалақыны ішінара субсидиялауға – 29 700 мың теңге;
13) жастар практикасына – 242 190 мың теңге;
14) жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін, оның ішінде NEET санатындағы жастарға, аз қамтылған көпбалалы отбасылардың мүшелеріне, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектігі бар адамдарға гранттар беруге – 55 200 мың теңге;
15) қоғамдық жұмыстарға – 124 200 мың теңге;
16) "Күміс жас" жобасын жүзеге асыруға – 30 864 мың теңге;
17) "Ұрпақтар келісімшарты" жобасын жүзеге асыруға – 4 968 мың теңге;
18) "Алғашқы жұмыс орны" жобасын жүзеге асыруға – 18 630 мың теңге;
19) мүгедектігі бар адамдар үшін жалақыны ішінара субсидиялауға – 435 мың теңге;
20) біліктілік жүйесін дамытуға – 104 мың теңге;
21) техникалық көмекші құралдар тізбесін кеңейтуге – 5 330 мың теңге;
22) Мәртөк ауданы Саржансай ауылында су тасқынана қарсы бөгет құрылысының жобалық-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге – 14 616 мың теңге;

3) на строительство газопровода новой застройки юго-восточной части села Мартук Мартукского района – 86 057 тысяч тенге;
4) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 1 145 789 тысяч тенге;
5) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" – 50 164 тысяч тенге;
6) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 10 735 тысяч тенге;
7) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 107 254 тысяч тенге;
8) на выплату государственной адресной социальной помощи – 26 050 тысяч тенге;
9) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 5 533 тысяч тенге;
10) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью – 1 035 тысяч тенге;
11) на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам – 14 273 тысяч тенге;
12) на частичное субсидирование заработной платы – 29 700 тысяч тенге;
13) на молодежную практику – 242 190 тысяч тенге;
14) на предоставление грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченным трудоспособным лицам с инвалидностью – 55 200 тысяч тенге;
15) на общественные работы – 124 200 тысяч тенге;
16) на реализацию проекта "Серебряный возраст" – 30 864 тысяч тенге;
17) на реализацию проекта "Контракт поколений" – 4 968 тысяч тенге;
18) на реализацию проекта "Первое рабочее место" – 18 630 тысяч тенге;
19) на частичное субсидирование заработной платы для лиц с инвалидностью – 435 тысяч тенге;
20) на развитие системы квалификаций – 104 тысяч тенге;
21) на расширение перечня технических вспомогательных средств – 5 330 тысяч тенге;
22) на разработку проектно-сметной документации на строительство противопаводковой дамбы в селе Саржансай Мартукского района – 14 616 тысяч тенге;

23) Мәртөк ауданы Қаратоғай ауылында 150 орындық ауылдық клуб құрылысына – 7 451 мың теңге;
24) Мәртөк ауданы Кеңсахара ауылында "Ғаділжан" шаруа қожалығына электр желілерінің құрылысына – 32 446 мың теңге;
25) ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға – 2 578 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

23) на строительство сельского клуба на 150 мест в селе Каратогай Мартукского района – 7 451 тысяч тенге;
24) на строительство линий электроснабжения для крестьянского хозяйства "Ғаділжан" в селе Кенсахара Мартукского района – 32 446 тысяч тенге;
25) на организацию эксплуатации газовых систем, находящихся в коммунальной собственности района – 2 578 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.12.2023 № 62 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 37 117 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихатының хатшысы
Т. Көлкебаев
Мәртөк аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 148 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Мәртөк аудандық бюджеті

Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.12.2023 № 62 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 37 117 тысяч тенге.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Мартукского
районного маслихата
Т. Көлкебаев
Приложение 1 к решению Мартукского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 148
Мартукский районный бюджет на 2023 год

596 917
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
264 462
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 063
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
114 715
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
719
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
2 105
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
153 781
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 072
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69 315
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 315
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 443
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
700
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 190
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 941
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 041
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 954 063,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 917 035
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 990
003
Мемлекетттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
4 990
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 912 045
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
580 672
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 247 073
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
84 300
2
Коммуналдық шаруашылық
11 468,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 868
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

596 917
002
Программа занятости
264 462
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 063
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
114 715
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
719
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 105
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
153 781
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 072
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 315
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 315
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32 443
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
700
021
Капитальные расходы государственного органа
6 190
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 941
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 041
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 954 063,9
1
Жилищное хозяйство
1 917 035
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 990
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 990
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 912 045
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
580 672
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 247 073
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
84 300
2
Коммунальное хозяйство
11 468,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 868
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 312
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 312
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
327 547
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
265 500
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 879
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
239 621
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
62 047
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 829
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
218
02
Қорғаныс
46 923
1
Әскери мұқтаждар
1 846
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 846
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1 846
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
45 077
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
45 077
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
26 773
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18 304
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 241 058
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
42 255
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 255
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 255
2
Әлеуметтiк көмек
1 119 166
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 119 166
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
818 683
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 365
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 955
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
97 467
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
2 105
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 312
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 312
9
Прочие государственные услуги общего характера
327 547
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
265 500
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
25 879
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
239 621
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
62 047
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
61 829
015
Капитальные расходы государственного органа
218
02
Оборона
46 923
1
Военные нужды
1 846
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 846
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1 846
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
45 077
122
Аппарат акима района (города областного значения)
45 077
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
26 773
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
18 304
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 241 058
1
Социальное обеспечение
42 255
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 255
005
Государственная адресная социальная помощь
42 255
2
Социальная помощь
1 119 166
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 119 166
002
Программа занятости
818 683
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 365
006
Оказание жилищной помощи
17 955
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
97 467
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 105
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью