Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 27 қазандағы № 1095 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгеріс және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
4 "Трансферттердің түсімдері" санатында:
03 "Облыстық бюджеттеріне, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне берілетін трансферттер" сыныбында:
1 "Облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің басқа облыстық бюджеттермен, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерімен өзара қатынастары" кіші сыныбында:
01 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған, жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда берілетін трансферттер" ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"01 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған, жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен берілетін трансферттер";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
261 "Облыстың білім басқармасы" және 753 "Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 125 және 126 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"125 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
2 "Әлеуметтiк көмек" функционалдық кіші тобында:
451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 027 бюджеттік бағдарламасы мен 015 және 028 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"027 Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен";
801 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 027 бюджеттік бағдарламасы мен 015 және 028 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"027 Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен";
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 27 октября 2022 года № 1095.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 28.10.2022.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменение и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификацию поступлений бюджета:
в категории 4 "Поступления трансфертов":
в классе 03 "Трансферты в областные бюджеты, бюджеты города республиканского значения, столицы":
в подклассе 1 "Взаимоотношения областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы с другими областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы":
наименование специфики 01 "Трансферты областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения" изложить в следующей редакции:
"01 Трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан";
функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
по администраторам бюджетных программ 261 "Управление образования области" и 753 "Управление развития человеческого потенциала области":
дополнить бюджетными программами 125 и 126 следующего содержания:
"125 Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 2 "Социальная помощь":
по администратору бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 027 и бюджетными подпрограммами 015 и 028 следующего содержания:
"027 Реализация мероприятий по социальной защите населения
015 За счет средств местного бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета";
по администратору бюджетных программ 801 "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 027 и бюджетными подпрограммами 015 и 028 следующего содержания:
"027 Реализация мероприятий по социальной защите населения
015 За счет средств местного бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)":

мынадай мазмұндағы 123 және 124 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
307 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 025 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"025 Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
458 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
083 "Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ны кредиттеу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 020 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"020 Облыстық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен";
491 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 083 бюджеттік бағдарламасы мен 020 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"083 Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
020 Облыстық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен";
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 752 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"752 Облыстың қоғамдық даму басқармасы
012 Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
467 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
011 "Мәдениет объектілерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
3 "Ақпараттық кеңiстiк" функционалдық кіші тобында:
310 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"007 Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер";
760 "Облыстың мәдениет және спорт басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 123 и 124 следующего содержания:
"123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 307 "Управление жилья города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 025 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"025 Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 458 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
по бюджетной программе 083 "Кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов":
дополнить бюджетной подпрограммой 020 следующего содержания:
"020 За счет кредитов из областного бюджета";
по администратору бюджетных программ 491 "Отдел жилищных отношений района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 083 и бюджетной подпрограммой 020 следующего содержания:
"083 Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
020 За счет кредитов из областного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 752 с бюджетной программой 012 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"752 Управление общественного развития области
012 Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 467 "Отдел строительства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 011 "Развитие объектов культуры":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
по администратору бюджетных программ 310 "Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 007 следующего содержания:
"007 Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения";
по администратору бюджетных программ 760 "Управление культуры и спорта области":

мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015, 049 және 055 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"015 Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
514 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустрия басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 074 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"074 Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 165, 166 және 167 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу";
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
3 "Орман шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
254 "Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
104 "Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 051 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"051 Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар есебінен";
4 "Балық шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
254 "Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
034 "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 051 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"051 Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар есебінен";
700 "Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 015 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 049 и 055 следующего содержания:
"015 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 За счет субвенции из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
по администратору бюджетных программ 514 "Управление туризма, внешних связей и креативной индустрии города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 074 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"074 Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 165, 166 и 167 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 3 "Лесное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 254 "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области":
по бюджетной программе 104 "Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях":
дополнить бюджетной подпрограммой 051 следующего содержания:
"051 За счет субвенций из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения";
в функциональной подгруппе 4 "Рыбное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 254 "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области":
по бюджетной программе 034 "Субсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства":
дополнить бюджетной подпрограммой 051 следующего содержания:
"051 За счет субвенций из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения";
по администратору бюджетных программ 700 "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области":

мынадай мазмұндағы 010 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 051 бюджеттік кіші бағдарламалары толықтырылсын:
"010 Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
051 Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар есебінен";
034 "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 051 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"051 Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар есебінен";
742 "Облыстың балық шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
004 "Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу" және 034 "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 051 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"051 Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар есебінен";
6 "Жер қатынастары" функционалдық кіші тобында:
463 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 123 және 124 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу";
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:

дополнить бюджетной программой 010 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 051 следующего содержания:
"010 Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
051 За счет субвенций из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения";
по бюджетной программе 034 "Субсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства":
дополнить бюджетной подпрограммой 051 следующего содержания:
"051 За счет субвенций из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения";
по администратору бюджетных программ 742 "Управление рыбного хозяйства области":
по бюджетным программам 004 "Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях" и 034 "Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства":
дополнить бюджетной подпрограммой 051 следующего содержания:
"051 За счет субвенций из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения";
в функциональной подгруппе 6 "Земельные отношения":
по администратору бюджетных программ 463 "Отдел земельных отношений района (города областного значения)":
дополнить бюджетными программами 123 и 124 следующего содержания:
"123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":

мынадай мазмұндағы мынадай мазмұндағы 031, 033, 034, 035, 056 және 057 бюджеттік бағдарламалары бар 337 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"337 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
031 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
033 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
034 Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
035 Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
056 Үй жануарларына арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
057 Үй жануарларына арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау";
349 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы мынадай мазмұндағы 060, 061 және 062 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"060 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
061 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
062 Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында" функционалдық тобында:
9 "Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 211 бюджеттік бағдарлама әкімшісімен толықтырылсын:
"211 Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
809 "Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
039 ""Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
15 "Трансферттер" функционалдық тобында:
1 "Трансферттер" функционалдық кіші тобында:
459 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
024 "Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 028 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен".

дополнить администратором бюджетных программ 337 бюджетными программами 031, 033, 034, 035, 056 и 057 следующего содержания:
"337 Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
031 Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
033 Идентификация безнадзорных и бродячих животных
034 Вакцинация и стерилизация бродячих животных
035 Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
056 Строительство приютов, пунктов временного содержания для домашних животных
057 Содержание приютов, пунктов временного содержания для домашних животных";
по администратору бюджетных программ 349 "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетными программами 060, 061 и 062 следующего содержания:
"060 Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
061 Идентификация безнадзорных и бродячих животных
062 Вакцинация и стерилизация бродячих животных";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере промышленности, архитектурной, градостроительной и строительной деятельности":
дополнить администратором бюджетных программ 211 следующего содержания:
"211 Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 809 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 039 "Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 15 "Трансферты":
в функциональной подгруппе 1 "Трансферты":
по администратору бюджетных программ 459 "Отдел экономики и финансов района (города областного значения)":
по бюджетной программе 024 "Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства":
дополнить бюджетной подпрограммой 028 следующего содержания:
"028 За счет трансфертов из областного бюджета".

2.  "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесі" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760) бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
4 "Трансферттердің түсімдері" санатында:
03 "Облыстық бюджеттеріне, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне берілетін трансферттер" сыныбында:
1 "Облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің басқа облыстық бюджеттермен, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерімен өзара қатынастары" кіші сыныбында:
мына:
"
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған, жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда берілетін трансферттер
4
03
1
01
100
100
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған, жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен берілетін трансферттер
4
03
1
01
100
100
".

2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9760) следующее изменение:
в категории 4 "Поступления трансфертов":
в классе 03 "Трансферты в областные бюджеты, бюджеты города республиканского значения, столицы":
в подклассе 1 "Взаимоотношения областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы с другими областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы":
строку
"
Трансферты областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
4
03
1
01
100
100
"
изложить в следующей редакции:
"
Трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан
4
03
1
01
100
100
".

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылдың 28 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 28 октября 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра-
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев