Аягөз ауданы бойынша 2023 жылға мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Абай облысы Аягөз ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 687 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 31-бабының 1) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9-бабының 6) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы №498 "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудін тізілімінде № 14010 тіркелген) бұйрығына сәйкес, мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыруға көмек көрсету мақсатында, Аягөз ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлений квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью по Аягозскому району на 2023 год
Постановление акимата Аягозского района области Абай от 30 декабря 2022 года № 687
В соответствии с подпунктом 1) статьи 31 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года №498 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14010) , в целях оказания содействия занятости лиц с инвалидностью, акимат Аягозского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2023 жылға арналған жұмыс орындарына квота қосымшаға сәйкес белгіленсін:
1) 50 (елуден) 100 (жүз) адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының 2 (екі) пайыз мөлшерін;
2) 101 (жүз бір) адамнан 250 (екі жүз елу) адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының 3 (үш) пайыз мөлшерін;
3) 251 (екі жүз елу бір) адамнан астам – жұмыскерлердің тізімдік санының 4 (төрт) пайыз мөлшерін құрайды.

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства для лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными и опасными условиями труда по Аягозскому району на 2023 год согласно приложению:
1) от 50 (пятидесяти) до 100 (ста) человек – в размере 2 (двух) процентов списочной численности работников;
2) от 101 (ста одного) до 250 (двухсот пятидесяти) человек – в размере 3 (трех) процентов списочной численности работников;
З) свыше 251 (двухсот пятидесяти одного) человека – в размере 4 (четырех) процентов списочной численности работников.

2. "Аягөз ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыны Аягөз ауданының әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Аягөз ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 21 қаңтардағы №59 "Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 8381 нөмірімен тіркелген, 2021 жылғы 26 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

2. Государственному учереждения "Отдел занятости и социальных прогамм Аягозского района" в установленном законодательством порядке обеспечить размещение настоящего постановления на интернет- ресурсе акимата Аягозского района.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Аягозского района от 21 января 2021 года №59 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 8381, опубликовано 26 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).

4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары М. Татеновке жүктелсін.
5. Осы қаулы 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аягөз ауданының әкімі С. Ысқақов
Аягөз ауданы әкімдігінің 2022
жылғы "30" желтоқсан № 687
қаулысына қосымша
Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгіленетін ұйымдардың тізбесі
№ р\с
Ұйымдардың атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (жұмыскерлердің орташа тізімдік санынан %)
Белгіленген квота саны (адам)
10
Барлығы

4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Татенова М.
5.  Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2023 года.
Аким района С. Искаков
Приложение к постановлению
акимата Аягозского района
от "30" декабрь 2022 года № 687
Перечень организаций, для которых устанавливается квота рабочих мест для лиц с инвалидностью
№ п\п
Наименование организации
Списочная численность работников (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество установленной квоты (человек)
10
ИТОГО

2042
72
1
"Абай облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Аягөз ауданының көпсалалы орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
694
4%
28
2
Абай облысы Аягөз ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, денешынықтыру және спорт бөлімінің "Қозы Корпеш-Баян сұлу" мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
146
3%
4
3
Қазақстан Республикасы Қорғаныс Минстрлігінің “Аягөз аудандық пайдалану бөлімі” Республикалық Мемлекеттік Мекемесі
393
4%
16
4
Абай облысы білім басқармасының Аягөз ауданы білім бөлімінің "Қалалық қазақ мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
106
3%
3
5
Абай облысы білім басқармасының Аягөз ауданы білім бөлімінің "№ 1 жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
125
3%
4
6
Абай облысы білім басқармасының Аягөз ауданы білім бөлімінің "К.Бозтаев атындағы қазақ мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
123
3%
4
7
Абай облысы білім басқармасының Аягөз ауданы білім бөлімінің "Дулат Бабатайұлы атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
103
3%
3
8
"Абай облысы білім басқармасының Аягөз ауданы білім бөлімінің "мектеп жанындағы интернаты бар жалпы орта білім беретін № 6 мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
157
3%
5
9
Абай облысы білім басқармасының Аягөз ауданы білім бөлімінің
"№10 қазақ мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
84
2%
2
10
Абай облысы білім басқармасының Аягөз ауданы білім бөлімінің "С.Ғаббасов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
111
3%
3

2042
72
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "многопрофильная центральная районная больница Аягозского района" Управления здравоохранения области Абай
694
4%
28
2
Государственное коммунальное казенное предприятие дом культуры "Козы Корпеш –Баян сулу" отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта Аягозского района области Абай
146
3%
4
3
Республиканское Государственное Учреждение "Аягозская Районная Эксплуатационная Часть" Министерства Обороны Республики Казахстан
393
4%
16
4
Коммунальное государственное учреждение "Городская казахская школа-лицей"отдела образования Аягозского района управления оброзования области Абай
106
3%
3
5
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа №1" отдела образования Аягозского района управления оброзования области Абай
125
3%
4
6
Коммунальное государственное учреждение " Казахская школа-гимназия имени К.Бозтаева" отдела образования Аягозского района управления оброзования области Абай
123
3%
4
7
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа имени Дулата Бабатайулы" отдела образования Аягозского района управления оброзования области Абай
103
3%
3
8
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа №6 с пришкольным интернатом" отдела образования Аягозского района управления оброзования области Абай
157
3%
5
9
Коммунальное государственное учреждение "Казахская школа-гимназия №10" отдела образования Аягозского района управления оброзования области Абай
84
2%
2
10
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа С.Габбасова" отдела образования Аягозского района управления оброзования области Абай
111
3%
3