2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет пен аудандардың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 16/176 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Облыстық бюджет пен аудандардың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі 2023-2025 жылдарға үш жылдық кезеңге абсолюттік көрсеткіште мына көлемде бекітілсін:
1) Аудан және қала бюджеттерінен облыстық бюджетке 2023 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар -15 067 248 мың теңге, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 4 136 468 мың теңге;
Ақтау қаласы – 10 930 780 мың теңге сомасында белгіленсін.
2) Аудан және қала бюджеттерінен облыстық бюджетке 2024 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар - 13 496 651 мың теңге, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 4 460 344 мың теңге;
Ақтау қаласы – 9 036 307 мың теңге сомасында белгіленсін.
3) Аудан және қала бюджеттерінен облыстық бюджетке 2025 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар - 11 547 403 мың теңге сома көлемінде бюджеттік алымдар белгіленсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 4 665 941 мың теңге;
Ақтау қаласы – 6 881 462 мың теңге сомасында белгіленсін.
4) Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін 2023 жылға арналған субвенциялар 3 049 241 мың теңге, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 710 711 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 1 338 530 мың теңге сомасында белгіленсін.
5) Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған субвенциялар 3 606 112 мың теңге, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 2 043 022 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 1 563 090 мың теңге сомасында белгіленсін.
6) Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған субвенциялар 4 055 317 мың теңге оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 2 240 214 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 1 815 103 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 1 - тармаққа қазақ тілінде өзгеріс енгізілді, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Маңғыстау облысы мәслихатының 27.09.2023 № 5/43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылдың 31 желтоқсанына дейін қолданылады.
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы Н. Тумышев

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными бюджетами на 2023 - 2025 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 9 декабря 2022 года № 16/176.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить объемы трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов в абсолютном выражении на трехлетний период 2023 - 2025 годы с разбивкой по годам в следующих размерах:
1) бюджетные изъятия из районных и городских бюджетов в областной бюджет на 2023 год в сумме 15 067 248 тысяч тенге, в том числе:
Каракиянского района – 4 136 468 тысячи тенге;
города Актау – 10 930 780 тысяч тенге;
2) бюджетные изъятия из районных и городских бюджетов в областной бюджет на 2024 год в сумме 13 496 651 тысяча тенге, в том числе:
Каракиянского района – 4 460 344 тысячи тенге;
города Актау – 9 036 307 тысяч тенге;
3) бюджетные изъятия из районных и городских бюджетов в областной бюджет на 2025 год в сумме 11 547 403 тысячи тенге, в том числе:
Каракиянского района – 4 665 941 тысячи тенге;
города Актау – 6 881 462 тысяч тенге;
4) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные бюджеты на 2023 год в сумме 3 049 241 тысяча тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 710 711 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 1 338 530 тысяч тенге;
5) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные на 2024 год в сумме 3 606 112 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 2 043 022 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 1 563 090 тысяч тенге;
6) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные на 2025 год в сумме 4 055 317 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 2 240 214 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 1 815 103 тысяч тенге.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Мангистауского областного маслихата от 27.09.2023 № 5/43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года и действует до 31 декабря 2025 года.
Секретарь Мангистауского областного маслихата Н. Тумышев