Ұзынкөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 205 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұзынкөл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 353 843,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 322 904,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 106 017,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 152,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 922 769,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 429 072,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -693,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 18 657,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 19 350,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 163 076,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -237 613,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 237 613,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 06.12.2023 № 49 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 396105,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 312608,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Бауман ауылы – 21784,0 мың теңге;
Ершов ауылдық округі – 6445,0 мың теңге;
Киров ауылдық округі – 22741,0 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 21443,0 мың теңге;
Обаған ауылдық округі – 22534,0 мың теңге;
Пресногорьков ауылдық округі – 31639,0 мың теңге;
Ряжск ауылдық округі – 24594,0 мың теңге;
Сатай ауылы – 20527,0 мың теңге;
Троебратское ауылы – 33224,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауылдық округі – 88128,0 мың теңге;
Федоров ауылдық округі – 19549,0 мың теңге.
Ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттерді өтеу ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аударуға жататын бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу жөнінде борышқа қызмет көрсету көзделсін.

О районном бюджете Узункольского района на 2023-2025 годы
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 27 декабря 2022 года № 205.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 353 843,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 322 904,8 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 106 017,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 152,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3 922 769,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 429 072,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -693,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18 657,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 350,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 163 076,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -237 613,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 237 613,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 06.12.2023 № 49 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 396105,0 тысяч тенге.
Бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет не предусмотрены.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов, в сумме 312608,0 тысяч тенге, в том числе:
село Бауманское – 21784,0 тысячи тенге;
Ершовский сельский округ – 6445,0 тысяч тенге;
Кировский сельский округ – 22741,0 тысяча тенге;
Новопокровский сельский округ – 21443,0 тысячи тенге;
сельский округ Обаған – 22534,0 тысячи тенге;
Пресногорьковский сельский округ – 31639,0 тысяч тенге;
Ряжский сельский округ – 24594,0 тысячи тенге;
село Сатай – 20527,0 тысяч тенге;
село Троебратское – 33224,0 тысячи тенге;
Узункольский сельский округ – 88128,0 тысяч тенге;
Федоровский сельский округ – 19549,0 тысяч тенге.
Бюджетные изъятия из бюджетов сел, сельских округов в районный бюджет не предусмотрены.
4. Учесть в районном бюджете на 2023 год погашение бюджетных кредитов.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год обслуживание долга по выплате вознаграждений по бюджетным кредитам, подлежащих перечислению в областной бюджет.

6. Ұзынкөл ауданының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 15061,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық мәслихатының хатшысы А. Бараншина
КЕЛІСІЛДІ
"Ұзынкөл ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________ Б. Займулдынова
2021 жылғы "27" желтоқсан
Мәслихаттың
2022 жылғы "27" желтоқсадағы
№ 205 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Узункольского района на 2023 год в размере 15061,0 тысяча тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Узункольского районного маслихата А. Бараншина
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Узункольского района"
__________ Б. Займулдынова
"27" декабря 2022 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "27" декабря 2022 года
№ 205
Районный бюджет на 2023 год