2023 - 2025 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 201/26 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 228 202 671 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 201 564 381 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 438 196 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 468 470 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 731 624 мың теңге;
2) шығындар – 222 646 368 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 340 875 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 345 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 625 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 165 510 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 165 510 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 5 049 918 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 5 049 918 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 08.12.2023 № 95/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 151 788 926 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2023 - 2025 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде кенттің, ауылдық округтің және кейбір ауылдардың бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемдері көзделсін, соның ішінде:
2023 жылға жалпы 868 901 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 259 821 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 200 571 мың теңге;
Павлодар ауылы – 190 591 мың теңге;
Жетекші ауылы – 143 242 мың теңге;
Мойылды ауылы – 74 676 мың теңге;
2024 жылға жалпы 948 536 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 282 772 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 216 282 мың теңге;
Павлодар ауылы – 207 431 мың теңге;
Жетекші ауылы – 159 458 мың теңге;
Мойылды ауылы – 82 593 мың теңге;
2025 жылға жалпы 1 016 819 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 302 889 мың теңге;

О Павлодарском городском бюджете на 2023 - 2025 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 23 декабря 2022 года № 201/26.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 228 202 671 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 201 564 381 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 438 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 7 468 470 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 731 624 тысяч тенге;
2) затраты – 222 646 368 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 340 875 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 345 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 625 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 165 510 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 165 510 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – 5 049 918 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 5 049 918 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 08.12.2023 № 95/10 (вводится в действие с 01.01.2023)
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2023 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 151 788 926 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2023 – 2025 годы объемы субвенций, передаваемых из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города, в том числе:
на 2023 год в общей сумме 868 901 тысяча тенге:
поселок Ленинский – 259 821 тысяча тенге;
Кенжекольский сельский округ – 200 571 тысяча тенге;
село Павлодарское – 190 591 тысяча тенге;
село Жетекши – 143 242 тысяч тенге;
село Мойылды – 74 676 тысяч тенге;
на 2024 год в общей сумме 948 536 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 282 772 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 216 282 тысяч тенге;
село Павлодарское – 207 431 тысяча тенге;
село Жетекши – 159 458 тысяч тенге;
село Мойылды – 82 593 тысяч тенге;
на 2025 год в общей сумме 1 016 819 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 302 889 тысяч тенге;

Кенжекөл ауылдық округі – 232 034 мың теңге;
Павлодар ауылы – 221 436 мың теңге;
Жетекші ауылы – 173 754 мың теңге;
Мойылды ауылы – 86 706 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде Кенжекөл ауылдық округінің бюджетіне "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға жоғары тұрған бюджеттен берілетін 211 178 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде қала кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде көзделгені ескерілсін:
1 316 986 мың теңге – Павлодар және Жетекші ауылдарының, Кенжекөл ауылдық округінің Ленин кентінің автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
339 262 мың теңге – Мойылды ауылының, Ленин кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға;
125 539 мың теңге – Кенжекөл ауылдық округі, Мойылды, Жетекши ауылы және Ленин кенті елді мекендерінің көшелерін жарықтандыруға;
68 406 мың теңге – Ленин кентінде, Кенжекөл ауылдық округінде және Павлодар ауылында жаңадан іске қосылатын және жұмыс істеп тұрған мәдениет ұйымдарын ұстауға;
55 171 мың теңге – Ленин кентінде және Жетекші, Мойылды ауылында жаңадан іске қосылатын және жұмыс істеп тұрған дене шынықтыру және спорт ұйымдарын ұстауға;
57 400 мың теңге – Мойылды және Жетекші ауылдарының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
39 843 мың теңге – Кенжекөл ауылдық округінің, Жетекші және Мойылды ауылдарының ведомстволық бағынысты дене шынықтыру және спорт ұйымдарының күрделі шығыстарына;
28 770 мың теңге – Ленин кентінің, Кенжекөл ауылдық округінің және Жетекші ауылының мемлекеттік органдарын ұстауға;
12 693 мың теңге – Ленин кенті мен Мойылды ауылының мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
25 781 мың теңге – Ленин кентінің және Павлодар ауылының елді мекендерінің санитариясын қамтамасыз етуге;
8 000 мың теңге - Ленин кентінде және Мойылды ауылында жерлеу орындарын ұстауға және туысы жоқ адамдарды жерлеуге;
5 045 мың теңге - Ленин кентінің және Жетекші ауылының мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына;
4 262 мың теңге – Кенжекөл ауылдық округінде "Ауыл - ел бесігі" жобасы шеңберінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.

Кенжекольский сельский округ – 232 034 тысяч тенге;
село Павлодарское 221 436 тысяч тенге;
село Жетекши – 173 754 тысяч тенге;
село Мойылды – 86 706 тысяч тенге.
4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из вышестоящего бюджета на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" бюджету Кенжекольского сельского округа в сумме 211 178 тысяч тенге.
5. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
1 316 986 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог сел Павлодарское и Жетекши, поселка Ленинский, Кенжекольского сельского округа;
339 262 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов села Мойылды, поселка Ленинский и Кенжекольского сельского округа;
125 539 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов Кенжекольского сельского округа, сел Мойылды, Жетекши и поселка Ленинский;
68 406 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых и действующих организаций культуры в поселке Ленинский, Кенжекольском сельском округе и селе Павлодарское;
55 171 тысяча тенге – на содержание вновь вводимых и действующих организаций физической культуры и спорта в поселке Ленинский и селах Мойылды, Жетекши;
57 400 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог сел Мойылды и Жетекши;
39 843 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных организаций физической культуры и спорта Кенжекольского сельского округа, сел Жетекши и Мойылды;
28 770 тысяч тенге – на содержание государственных органов поселка Ленинский, Кенжекольского сельского округа и села Жетекши;
12 693 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда поселка Ленинский и села Мойылды;
25 781 тысяча тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Ленинский и села Павлодарское;
8 000 тысяч тенге – на содержание мест захоронений и погребение безродных в поселке Ленинский и селе Мойылды;
5 045 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов поселка Ленинский и села Жетекши;
4 262 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" в Кенжекольском сельском округе.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 08.12.2023 № 95/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 2023 жылға 91 032 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 08.12.2023 № 95/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 08.12.2023 № 95/10 (вводится в действие с 01.01.2023)
6. Утвердить на 2023 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 91 032 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 08.12.2023 № 95/10 (вводится в действие с 01.01.2023).

7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған жалақылар мен тарифтік ставкалар көзделсін.

7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық мәслихатының хатшысы С. Қалижанова
Павлодар қалалық
мәслихатының 2022 жылғы
23 желтоқсандағы
№ 201/26 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Павлодар қалалық бюджеті (өзгерістермен)
Ескерту. 1-қосымша жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.10.2023 № 63/8 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Павлодарского городского маслихата С. Калижанова
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата
от 23 декабря 2022 года
№ 201/26
Павлодарский городской бюджет на 2023 год (с изменениями)
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 08.12.2023 № 95/10 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
4
5