2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Андреев ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 25-1 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Андреев ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 802,3 мың теңге:
салық түсімдері – 8 806 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 25 996,3 мың теңге;
2) шығындар – 35 874,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 0:
бюджеттік кредиттер– 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 071,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 071,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 071,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 23.05.2023 № 3-36 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 10-13 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған Андреев ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес, мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатындығы белгіленсін:
1) ауылдың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жерінен;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығынан;
2) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
3) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;

Об утверждении бюджета Андреевского сельского округа района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2022 года № 25-1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Андреевского сельского округа района имени Габита Мусрепова на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 802,3 тысячи тенге:
налоговые поступления – 8 806 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 25 996,3 тысячи тенге;
2) затраты – 35 874,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 071,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 1 071,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 071,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 23.05.2023 № 3-36 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 10-13 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что доходы бюджета Андреевского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
3) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящихся на территории села;

3-1) бірыңғай жер салығынан;
4) көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
4-1) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.
3. Ауылдық округ бюджеттеріне негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден.
4. Аудандық бюджеттен Андреев ауылдық округінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 21 150 мың теңгені құрайды.

3-1) единого земельного налога;
4) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
4-1) плата за пользование земельными участками.
3. Поступлениями в бюджеты сельского округа от продажи основного капитала являются:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
4. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет Андреевского сельского округа, составляет 21 150 тысяч тенге.

5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының хатшысы
Е. Әділбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 25-1 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Андреев ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 23.05.2023 № 3-36 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 10-13 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен..
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Е. Адильбеков
Приложение 1
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 29 декабря 2022 года № 25-1
Бюджет на 2023 год Андреевского сельского округа района имени Габита Мусрепова
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 23.05.2023 № 3-36 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 10-13 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)