Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 117-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 12 қазандағы № 185-VII шешімі
Құрманғазы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Құрманғазы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 117-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26244 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 701 439 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 458 390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 209 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 44 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 153 340 мың теңге;
2) шығындар – 15 289 618 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 210 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 350 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 140 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 604 389 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 604 389 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 41 350 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 140 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 588 179 мың теңге."
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 37 475 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 54 773 мың теңге;
"Amanat" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді көгалдандыруға 5 700 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 607 480 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 73 900 мың теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 117-VІІ "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 12 октября 2022 года № 185-VII
Курмангазинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курмангазинского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 117-VІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26244) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 701 439 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 458 390 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 209 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 153 340 тысяч тенге;
2) затраты – 15 289 618 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 210 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 350 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 140 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 604 389 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 604 389 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 41 350 тысяч тенге;
погашение займов – 25 140 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 588 179 тысяч тенге."
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Установить на 2022 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
37 475 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
54 773 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
5 700 тысяч тенге на озеленение населенных пунктов по предвыборной программме партии "AMANAT";
607 480 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
73 900 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры;

автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 20 500 мың теңге."
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесі көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 189 605 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 26 791 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға 227 876 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 114 274 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 144 618 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 76 644 мың теңге."
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
"Amanat" партиясының сайлауалды бағдарламасы бойынша елді мекендерді көгалдандыруға 5 700 мың теңге;
"Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының "Алғашқы жұмыс орны" жобасын жүзеге асыруға 792 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 138 041 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 77 042 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 625 717 мың теңге;
жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 82 881 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 81 828 мың теңге;
"Ұрпақтар келісім шарты" жобасын жүзеге асыруға 460,0 мың теңге;
мүгедек балалар мен 1 топтағы мүгедектердің санаторлық-курорттық емделу кезінде ілесіп жүретін адамдардың жол жүру шығындарына 10 107,0 мың теңге."
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 37 482 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға 46 726 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 558 906 мың теңге.

20 500 тысяч тенге на содержание автомобильных дорог."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
189 605 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
26 791 тысяч тенге на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
227 876 тысяч тенге на развитие продуктивной занятости;
114 274 тысяч тенге на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
144 618 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
76 644 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений."
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
5 700 тысяч тенге на озеленение населенных пунктов по предвыборной программме партии "AMANAT";
792 тысяч тенге на реализацию проекта "Первое рабочее место" в рамках государственной программы "Еңбек";
138 041 тысяч тенге на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
77 042 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры;
625 717 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
82 881 тысяч тенге на субсидирование пассажирских перевозок;
81 828 тысяч тенге на содержание автомобильных дорог;
460 тысяч тенге на реализацию проекта "Ұрпақтар келісім шарты";
10 107 тысяч тенге на оплату проезда сопровождающим детей-инвалидов и инвалидов 1 группы при санаторно-курортном лечении."
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих объемах:
37 482 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
46 726 тысяч тенге на развитие объектов культуры;
558 906 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;

инженерлік инфрақұрылымның құрылысына 12 060 мың теңге;
объектілерді салуға және қайта жаңартуға 50 000 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға 9 000 мың теңге."
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 30 178 мың теңге көзделгені ескерілсін."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

12 060 тысяч тенге на строительство инженерной инфраструктуры;
50 000 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов;
9 000 тысяч тенге на развитие объектов спорта."
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено 30 178 тысяча тенге для погашения и обслуживания долга местных исполнительных органов."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Б. Жүгінісов
Аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 12 қазандағы
№ 185-VII шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 117-VII шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер
14 701 439
1
Салықтық түсімдер
3 458 390
01
Табыс салығы
589 958
1
Корпоративтік табыс салығы

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Б. Жугинисов
Приложение к решению
районного маслихата № 185-VІІ
от 12 октября 2022 года
Приложение 1 к решению
районного маслихата № 117-VІІ
от 27 декабря 2021 года
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы
14 701 439
1
Налоговые поступления
3 458 390
01
Подоходный налог
589958
1
Корпоративный подоходный налог