Арыс қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 16/85-VII "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № 30/157-VІІ шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Арыс қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Арыс қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 16/85-VII (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26197 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арыс қаласының 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 19 257 668 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 418 355 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 68 021 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 188 250 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 16 583 042 мың теңге;
2) шығындар – 19 351 584 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 13 722 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 22 973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 251 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 107 638 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 107 638 мың теңге.
қарыздар түсімі – 22 973 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Арыс от 28 декабря 2021 года № 16/85-VІІ "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 2 декабря 2022 года № 30/157-VІІ. Прекращено действие в связи с истечением срока
Маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Арыс "О городском бюджете на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 16/85-VІІ (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26197) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Арыс на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 257 668 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 418 355 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 68 021 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 188 250 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 583 042 тысяч тенге;
2) затраты – 19 351 584 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 722 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22 973 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 251 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 107 638 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 107 638 тысяч тенге;
поступление займов – 22 973 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 9 251 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 93 916 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1, 4 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы А.Байтанаев
Арыс қалалық мәслихатының
2022 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 30/157-VIІ шешіміне
1-қосымша
Арыс қалалық мәслихатының

погашение займов – 9 251 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 93 916 тысяч тенге.
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата А.Байтанаев
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс
от 2 декабря 2022 года
№ 30/157-VIІ
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
694273
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
694273
2
Әлеуметтiк көмек
1469552
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1469552
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
796704
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17236
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
28764
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
85137
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2895
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
195792
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
76352
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
156012
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
110660
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
148015
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148015
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59697
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2743
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
9276
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2936
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
71861
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1502
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3519378
1
Тұрғын үй шаруашылығы
357891
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23312
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
23312
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
694273
005
Государственная адресная социальная помощь
694273
2
Социальная помощь
1469552
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1469552
002
Программа занятости
796704
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17236
006
Оказание жилищной помощи
28764
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
85137
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2895
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
195792
015
Территориальный центр социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
76352
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
156012
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
110660
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
148015
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148015
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59697
021
Капитальные расходы государственного органа
2743
028
Услуг лицам из групп риска, оказавшимся в трудной жизненной ситуации вследствие насилия или угрозы насилия
9276
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2936
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
71861
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1502
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3519378
1
Жилищное хозяйство
357891
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23312
003
Организация хранения государственного жилищного фонда
23312
467
Отдел строительства района (города областного значения)

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру"

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
467
Отдел строительства района (города областного значения)
011
Развития объектов культуры
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
13
Прочие
9
Прочие
467
Отдел строительства района (города областного значения)
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"