2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 21-176-VII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Келес ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 11 040 482 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 441 600 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 7 600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31 344 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 8 559 938 мың теңге;
2) шығындар – 11 475 394 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 300 678 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 414 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 322 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -735 590 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 735 590 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 414 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 113 322 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 434 912 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 8-83-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 48,9 пайыз, облыстық бюджетке 51,1 пайыз, төлем көзінен салық салынбатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз және әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2023 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 482 756 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2023 жылға аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 512 043 мың теңге сомасында 5- қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2022 года № 21-176-VII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 040 482 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 441 600 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 600 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 344 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 559 938 тысяч тенге;
2) затраты – 11 475 394 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 300 678 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 414 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 322 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -735 590 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 735 590 тысяч тенге:
поступление займов – 414 000 тысяч тенге;
погашение займов – 113 322 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 434 912 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 21.12.2023 № 8-83-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год норматив распределения по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджет района в размере 50 процента, в областной бюджет 50 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 48,9 процента, в областной бюджет 51,1 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 50 процента, в областной бюджет 50 процента и по социальному налогу в бюджет района 50 процента, в областной бюджет 50 процента.
3. Установить на 2023 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в общей сумме 2 482 756 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2023 год размеры субвенций согласно приложению 5, передаваемых из районного бюджета в село и сельских округов в общей сумме 512 043 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Бирлесу

Бірлесу ауылдық округіне 38 217 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округіне 45 054 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 34 601 мың теңге;
Бозай ауылдық округіне 21 107 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 45 519 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне 63 014 мың теңге;
Ошақты ауылдық округіне 49 039 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округіне 70 051 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округіне 38 914 мың теңге;
Біртілек ауылдық округіне 69 959 мың теңге;

38 217 тысяч тенге;
в сельский округ Ушкын
45 054 тысяч тенге;
в сельский округ Жамбыл
34 601 тысяч тенге;
в сельский округ Бозай
21 107 тысяч тенге;
в сельский округ Бирлик
45 519 тысяч тенге;
в сельский округ Актюбе
63 014 тысяч тенге;
в сельский округ Ошакты
49 039 тысяч тенге;
в сельский округ Кошкарата
70 051 тысяч тенге;
в сельский округ Алпамыс батыр
38 914 тысяч тенге;
в сельский округ Биртилек
69 959 тысяч тенге;
в сельский округ Жузимдик

Жүзімдік ауылдық округіне 31 568 мың теңге;
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 47 987 мың теңге болып бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2023 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы А.Тотиков
Келес аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
23 желтоқсандағы № 21-176-VII
шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

31 568 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 47 987 тысяч тенге.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2023 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата А.Тотиков
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 23 декабря
2022 года № 21-176-VII
Районный бюджет на 2023 год