Шортанды аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-34/2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 11 мамырдағы № 8С-3/2 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-34/2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 430 064,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 054 610,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 349 253,9 мың теңге;
2) шығындар – 8 566 189,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-26 328) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78 078 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-109 797) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 109 797 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бөлінген 64 000,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік кредиттерді мерзімінен бұрын өтеу есепке алынсын.";
10-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10-1. 2023 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 200 125,3 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 8, 9 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрайымы Г. Сәдуақасова
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 11 мамырдағы

О внесении изменений и дополнения в решение Шортандинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 7С-34/2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 11 мая 2023 года № 8С-3/2
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 7С-34/2 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 430 064,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 054 610,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 349 253,9 тысяч тенге;
2) затраты – 8 566 189,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-26 328) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78 078 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-109 797) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 109 797 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год досрочное погашение бюджетных кредитов, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 64 000,3 тысяч тенге.";
пункт 10-1 изложить в новой редакции:
"10-1. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 200 125,3 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2023 года.";
приложения 1, 4, 7, 8, 9 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Шортандинского районного маслихата Г. Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

5866
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1037,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
31000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
31000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
31000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
396542,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
14713
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14713
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14713
2
Әлеуметтiк көмек
291851,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
291851,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
132125
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
44561
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
2855
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37960,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
965
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
21598
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51786,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89977,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89977,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46445,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7215
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

5866
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1037,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
31000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
31000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
31000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
396542,3
1
Социальное обеспечение
14713
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14713
005
Государственная адресная социальная помощь
14713
2
Социальная помощь
291851,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
291851,6
002
Программа занятости
132125
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
44561
006
Оказание жилищной помощи
2855
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37960,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
965
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
21598
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51786,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89977,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89977,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46445,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7215
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

№ 8С-3/2 шешіміне
3 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-34/2 шешіміне
7 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2534324,8
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
10303
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
22449
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға

маслихата № 8С-3/2 от
11 мая 2023 года
Приложение 7 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-34/2 от
23 декабря 2022 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
2534324,8
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
10303
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
22449
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

18000
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
44561
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1812
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
851307
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
949061,7
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жөндеуге
100000
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеу
466740,4
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
276
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге

18000
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
44561
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
1812
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
851307
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
949061,7
на ремонт системы водоснабжения и водоотведения
100000
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
466740,4
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
276
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции

1324,8
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
3450
мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
65039,9
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
454005,3
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
27297
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға

1324,8
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
3450
на материально-техническое оснащение организациям культуры
65039,9
Целевые трансферты на развитие
454005,3
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
27297
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

411229
көлік инфрақұрылымын дамытуға
10205,1
елді мекендерді абаттандыруды дамытуға
5274,2
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 11 мамырдағы
№ 8С-3/2 шешіміне
4 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-34/2 шешіміне
8 қосымша
2023 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
507183,3
оның ішінде:
Андреевка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға

411229
на развитие транспортной инфраструктуры
10205,1
на развитие благоустройства населенных пунктов
5274,2
Приложение 4 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 8С-3/2 от
11 мая 2023 года
Приложение 8 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-34/2 от
23 декабря 2022 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
507183,3
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Андреевского сельского округа

1035
Новоселовка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2000
Шортанды кентінде көшелерді жарықтандыруға
8000
Жолымбет кентінде көшелерді жарықтандыруға
537
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
500
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
1215
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
10000
Шортанды кентін абаттандыруға
141739
Дамса ауылдық округін абаттандыруға
1600
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
24700
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
3420
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
5500
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
7900
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
2300
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
100
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
8000
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
9203
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
5000
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
25045
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
500
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
965
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1000
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
30249,8
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
24000
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
21914,8
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
10000
Новокубанка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
286
Шортанды кентінде санитарияны қамтамасыз етуге
1000
Дамса ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
500
Пригородный ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1200
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7439,6
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
10789
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7683
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
23731,7
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
15544
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
17525,8
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
36980
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8442,2
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
4033
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8895,4
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
3192
Бектау ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге

1035
на освещение улиц в населенных пунктах Новоселовского сельского округа
2000
на освещение улиц в поселке Шортанды
8000
на освещение улиц в поселке Жолымбет
537
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
500
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
1215
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
10000
на благоустройство поселка Шортанды
141739
на благоустройство Дамсинского сельского округа
1600
на благоустройство Пригородного сельского округа
24700
на благоустройство Новокубанского сельского округа
3420
на благоустройство сельского округа Бектау
5500
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
7900
на благоустройство Раевского сельского округа
2300
на благоустройство Новоселовского сельского округа
100
на благоустройство Андреевского сельского округа
8000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
9203
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
5000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
25045
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андревского сельского округа
500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
965
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
1000
на средний ремонт автомобильных дорог сельского округа Бектау
30249,8
на средний ремонт автомобильных дорог Андреевского сельского округа
24000
на средний ремонт автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
21914,8
на средний ремонт автомобильных дорог Петровского сельского округа
10000
на обеспечение санитарии в Новокубанском сельском округе
286
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
1000
на обеспечение санитарии в Дамсинском сельском округе
500
на обеспечение санитарии в Пригородном сельском округе
1200
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
7439,6
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
10789
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
7683
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
23731,7
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
15544
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
17525,8
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
36980
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
8442,2
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
4033
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
8895,4
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
3192
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому сельского округа Бектау

1957
Раевка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
478
Шортанды кентінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
2754
Бозайғыр ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
2825
Дамса ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
746
Новокубанка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
860
Жолымбет кентінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге

1957
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Раевского сельского округа
478
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому поселка Шортанды
2754
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому сельского округа Бозайгыр
2825
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Дамсинского сельского округа
746
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Новокубанского сельского округа
860
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому поселка Жолымбет