2024-2026 жылдарға арналған Әлімбет ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 115 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған Әлімбет ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60677,0 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6048,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 54629,0 мың теңге;
2) шығындар – 65859,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредитеу– 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -5182,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитiн пайдалану) – 5182,8 мың теңге;
оның ішінде: бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5182,8 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.04.2024 № 149 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей түсімдер есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер.
3. Қазақстан Республикасының "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк
көрсеткiш – 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 46566,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға.
Аталған ағымдағы нысаналы трасферттердің сомаларын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Об утверждении бюджета Алимбетовского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 115
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алимбетовского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 60677,0 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 6048,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54629,0 тысяч тенге;
2) затраты – 65859,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5182,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета –5182,8 тысяч тенге;
в том числе: используемые остатки бюджетных средств 5182,8 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.04.2024 № 149 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024–2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –43 407 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме –46566,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа

6. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру.
Аталған ағымдағы нысаналы трасферттердің сомаларын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 115 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Әлімбет ауылдық округ бюджеті

6. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
Благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение 1 к решению Каргалинского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 115
Бюджет Алимбетовского сельского округа на 2024 год

552,9
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерi мен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтер сатып алу
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
-5182,8
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
5182,8
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
7
Қарыздар түсімдері
0,0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0,0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
0,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
16
Қарыздарды өтеу
0,0
1
Қарыздарды өтеу
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
5182,8
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
5182,8
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
5182,8
Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 115 шешіміне 2 қосымша
2025 жылға арналған Әлімбет ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

552,9
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
5
Погашение бюджетных кредитов
0,0
01
Погашение бюджетных кредитов
0,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
0,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-5182,8
VI.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
5182,8
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
7
Поступления займов
0,0
01
Внутренние государственные займы
0,0
2
Договоры займа
0,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
16
Погашение займов
0,0
1
Погашение займов
0,0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
5182,8
01
Остатки бюджетных средств
5182,8
1
Свободные остатки бюджетных средств
5182,8
Приложение 2 к решению Каргалинского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 115
Бюджет Алимбетовского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I.Доходы