"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 24 ақпандағы № 207 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
1 "Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 029 бюджеттік бағдарламасымен 123 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"123 Қаладағы аудан әкімінің аппараты
029 Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
1 "Әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 056 және 057 бюджеттік бағдарламаларымен 123 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"123 Қаладағы аудан әкімінің аппараты
056 Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
057 Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
029 "Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Әлеуметтiк көмек" функционалдық кіші тобында:
123 "Қаладағы аудан әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мындай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 030, 031, 033 және 034 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"030 Тұрғын үй көмегін көрсету
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
031 Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
033 Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
034 Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

О внесении изменения и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 2023 года № 207
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменение и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 1 "Дошкольное воспитание и обучение":
дополнить администратором бюджетных программ 123 с бюджетной программой 029 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"123 Аппарат акима района в городе
029 Дошкольное воспитание и обучение, в том числе обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальное обеспечение":
дополнить администратором бюджетных программ 123 с бюджетными программами 056 и 057 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"123 Аппарат акима района в городе
056 Государственная адресная социальная помощь
015 За счет средств местного бюджета
057 Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 029 "Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью":
дополнить бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Социальная помощь":
по администратору бюджетных программ 123 "Аппарат акима района в городе":
дополнить бюджетными программами 030, 031, 033 и 034 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"030 Оказание жилищной помощи
015 За счет средств местного бюджета
031 Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
015 За счет средств местного бюджета
033 Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
015 За счет средств местного бюджета
034 Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
015 За счет средств местного бюджета";

мындай мазмұндағы 101, 102, 103, 104, 105 және 106 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 035 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"035 Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
101 Мүгедектігі бар мұқтаж адамдарға әлеуметтік көмектің қосымша түрлері
102 Мүгедектігі бар адамдарды және мүгедектігі бар балаларды мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емделумен қамтамасыз ету
103 Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету
104 Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
105 Мүгедектігі бар адамдар мен ардагерлерді оңалту
106 Протездеу, протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету және оларды пайдалануға үйрету бойынша медициналық қызметтер көрсету";
451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
002 "Жұмыспен қамту бағдарламасы" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
123 "Қаладағы аудан әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мындай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 036, 037, 038 және 039 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"036 Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
037 Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
038 Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
039 Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
063 "Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 035 с бюджетными подпрограммами 101, 102, 103, 104, 105 и 106 следующего содержания:
"035 Социальная поддержка лиц с инвалидностью
101 Дополнительные виды социальной помощи нуждающимся лицам с инвалидностью
102 Обеспечение санаторно-курортного лечения лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
103 Обеспечение лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
104 Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
105 Реабилитация лиц с инвалидностью и ветеранов
106 Предоставление медицинских услуг по протезированию, обеспечению протезно-ортопедическими средствами и обучению пользования ими";
по администратору бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)":
по бюджетной программе 002 "Программа занятости":
дополнить бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 123 "Аппарат акима района в городе":
дополнить бюджетными программами 036, 037, 038 и 039 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"036 Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
015 За счет средств местного бюджета
037 Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
015 За счет средств местного бюджета
038 Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
015 За счет средств местного бюджета
039 Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области":
по бюджетной программе 063 "Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи":
дополнить бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы":

062 "Біліктілік жүйесін дамыту" және 063 "Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
123 "Қаладағы аудан әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мындай мазмұндағы 005, 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 042 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"042 Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мындай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 043 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"043 Қаланы абаттандыруды дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
123 "Қаладағы аудан әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мындай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 044 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"044 Шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Спорт" функционалдық кіші тобында:
123 "Қаладағы аудан әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мындай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 046 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"046 Спорт секцияларын жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалар бар 056 бюджеттік бағдарламасымен 467 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"467 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
056 Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
1 "Автомобиль көлiгi" функционалдық кіші тобында:
123 "Қаладағы аудан әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
045 "Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"045 Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу".

по бюджетным программам 062 "Развитие системы квалификаций" и 063 "Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи":
дополнить бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 123 "Аппарат акима района в городе":
дополнить бюджетной программой 042 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"042 Развитие системы водоснабжения и водоотведения
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 043 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"043 Развитие благоустройства города
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 123 "Аппарат акима района в городе":
дополнить бюджетной программой 044 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"044 Реализация подушевого нормативного финансирования творческих кружков
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Спорт":
по администратору бюджетных программ 123 "Аппарат акима района в городе":
дополнить бюджетной программой 046 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"046 Реализация подушевого нормативного финансирования спортивных секций
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
дополнить администратором бюджетных программ 467 с бюджетной программой 056 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"467 Отдел строительства района (города областного значения)
056 Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 1 "Автомобильный транспорт":
по администратору бюджетных программ 123 "Аппарат акима района в городе":
наименование бюджетной программы 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов" изложить в следующей редакции:
"045 Текущий ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев