2024 – 2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 84 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 124 795 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 553 610 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 45 427 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 88 976 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 436 782 мың теңге;
2) шығындар – 16 161 016 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 4 938 235 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 4 938 235 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 951 007 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 3 987 228 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 13.03.2024 № 114 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:

О городском бюджете на 2024 – 2026 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 26 декабря 2023 года № 84.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 124 795 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 553 610 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 45 427 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 88 976 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 436 782 тысяч тенге;
2) затраты – 16 161 016 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 4 938 235 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 938 235 тысяч тенге тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 951 007 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 987 228 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 13.03.2024 № 114 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:

1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 75 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 75 пайыз.
3. 2024 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығындарының құрамында келесі трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 2 316 533 мың теңге сомасында ескерілсін.

1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 75 процентов;
2) по социальному налогу – 75 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты согласно приложению 4.
4. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2024 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города, в сумме 2 316 533 тысяч тенге.

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 742
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
51 742
2
Әлеуметтiк көмек
1 069 036
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 069 036
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 153
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
328 306
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 797
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
193 496
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
543 284
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
162 962
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162 962
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
144 499
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
563
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 900
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 498 871
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 312 469
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
878 172
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
15 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
313 172
005
Авариялық және ескi тұрғын үйлердi бұзу
10 000
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
540 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 309 122
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 939 227
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
369 895
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
125 175
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 742
005
Государственная адресная социальная помощь
51 742
2
Социальная помощь
1 069 036
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 069 036
006
Оказание жилищной помощи
2 153
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
328 306
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 797
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
193 496
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
543 284
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
162 962
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162 962
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
144 499
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
563
021
Капитальные расходы государственного органа
15 900
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 498 871
1
Жилищное хозяйство
3 312 469
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
878 172
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
313 172
005
Снос аварийного и ветхого жилья
10 000
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
540 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 309 122
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 939 227
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
369 895
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
125 175
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

79 745
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
69 266
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 266
02
Қорғаныс
82 230
1
Әскери мұқтаждар
80 813
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
80 813
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
80 813
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 417
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 417
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
629
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
788
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
96 571
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
96 571
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
96 571
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
96 571
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 279 157
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
52 815
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 815
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
52 815
2
Әлеуметтiк көмек
1 074 673
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 074 673
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 515
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
331 983
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 811
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
194 726
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
543 638
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
151 669
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151 669
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

79 745
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
69 266
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
69 266
02
Оборона
82 230
1
Военные нужды
80 813
122
Аппарат акима района (города областного значения)
80 813
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
80 813
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 417
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 417
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
629
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
788
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
96 571
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
96 571
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
96 571
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
96 571
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 279 157
1
Социальное обеспечение
52 815
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 815
005
Государственная адресная социальная помощь
52 815
2
Социальная помощь
1 074 673
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 074 673
006
Оказание жилищной помощи
2 515
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
331 983
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 811
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
194 726
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
543 638
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
151 669
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151 669
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения