Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 375 бұйрығы
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 202) тармақшасына, 19-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Абай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақмола облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақтөбе облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім  саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Атырау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Батыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
7)  осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Жамбыл облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Жетісу облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;

Об утверждении положений территориальных подразделений Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 15 декабря 2023 года № 375
В соответствии с подпунктом 202) пункта 15, подпункта 4) пункта 19 Положения о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Положение республиканского государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Абай Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Акмолинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Актюбинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Алматинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Атырауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Западно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Жамбылской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Положение республиканского государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Жетісу Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қарағанды облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қостанай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қызылорда облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Маңғыстау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Павлодар облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Солтүстік Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Түркістан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ұлытау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережелері бекітілсін;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шығыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Астана қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің;

9) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Карагандинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Костанайской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Кызылординской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Мангистауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Павлодарской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Северо-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Туркестанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение республиканского государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Ұлытау области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Восточно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Астаны Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 18 к настоящему приказу;

19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес  "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шымкент қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 27 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" № 489 бұйрықтың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етcін.
4. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамсыз ету комитетнінің аумақтық бөлімшелері осы бұйрықтан туындайтын қажетті шараларды заңнамада белгіленген мерзімде қабылдасын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
6. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Ғ. Бейсембаев
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
1 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Абай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Абай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.

19) Положение республиканского государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Алматы Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Шымкента Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан" согласно приложению 20 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2021 года № 489 "Об утверждении положений территориальных подразделений Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Комитету по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в электронной форме в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан.
4. Территориальным подразделениям Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленные сроки принять необходимые меры, вытекающие из настоящего приказа.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр Г. Бейсембаев
Приложение 1 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Абай Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Абай Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.

2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттілік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 071400, Абай облысы, Семей қаласы, Абай көшесі, 97-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Абай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен Департаменттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кiрiс республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Департаменттің мақсаттары, құқықтары мен міндеттері
13. Мақсаттары:
1) Департаменттің құзыреті шегінде білім беру саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде іске асыру;
2) білім беру қызметтерінің сапасын қамтамасыз ету мақсатында білім беру ұйымдарына сырттай бағалау жүргізу арқылы білім саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру, мемлекеттік бақылауды жүргізу.

2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 071400, область Абай, город Семей, улица Абая, дом 97.
9. Полное наименование государственного органа – Республиканское государственное учреждение "Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Абай Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
Глава 2. Задачи, права и обязанности Департамента
13. Задачи:
1) реализация в пределах соответствующей административно-территориальной единицы единой государственной политики в области образования, в пределах компетенции Департамента;
2) осуществление государственного регулирования в области образования в целях обеспечения качества образовательных услуг, предоставляемых организациями образования путем внешней оценки качества системы образования и проведения государственного контроля.

14. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдарға кабылданған Қазақстан Республикасының құқықтық актілерінің күшін жою және оларға өзгерістер енгізу туралы ұсыныстар енгізу;
2) меншік нысанына және ведомостволық бағыныстылығына қарамастан, заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпарат пен материалдарды, оның ішінде мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қажетті құжаттар мен ақпаратты сұрату және алу;
3) Департаменттің құзыреті шегінде мәселелерді пысықтау үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ғылыми және өзге де ұйымдарды, сондай-ақ, жекелеген ғалымдарды, педагогтерді, мамандар мен сарапшыларды тарту;
4) Департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша комиссиялардың, жұмыс тобының жұмысына қатысу;
5) Департамент жанынан консультативтік-кеңесші органдар (комиссиялар, кеңестер, алқалар) құру;
6) мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру үшін білім саласындағы білікті мамандардан сарапшылардың дерекқорын құру;
7) тексерілетін субъектілерге бақылау жүргізу кезінде мемлекеттiк органдардың және ұйымдардың мамандарын, консультанттарын және сарапшыларын тарту;
8) әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау, олар бойынша хаттамалар жасау және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен әкімшілік жаза қолдану;
9) Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы заңнамасымен белгіленген әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамасын толтыру және сот органдарына жолдау;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департаменттің құқықтары мен мүдделерін қорғау мақсатында сотқа жүгіну, талап-арыз беру;
11) Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды жүзеге асыру;
12) Еңбек кодексінде және Мемлекеттік қызмет туралы заңнамада көзделген жағдайларда және тәртіппен қызметкерлерді көтермелеу, тәртіптік жаза қолдану, қызметкерлерді материалдық жауапкершілікке тарту;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттң құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын, өтініштері мен шағымдарын қарау;
14) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қолданыстағы заңнаманы қолдану бойынша түсіндірмелер мен түсініктемелер беру;
15) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен, сондай-ақ, тиісті мемлекеттік органдармен келісу бойынша олармен бірлескен актілер негізінде басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау;

14. Права и обязанности:
1) вносить в пределах своей компетенции предложения в государственные органы об отмене или изменении принятых правовых актов Республики Казахстан;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности, их должностных лиц, необходимую информацию и материалы, в том числе, необходимые для оказания государственных услуг;
3) привлекать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке для проработки вопросов, в пределах компетенции Департамента, научные и иные организации, а также отдельных ученых, педагогов, специалистов и экспертов;
4) принимать участие в работе комиссий, рабочих групп по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) создавать консультативно-совещательные органы (комиссии, советы, коллегии) при Департаменте;
6) создавать базу данных экспертов из числа квалифицированных специалистов в сфере образования для осуществления государственного контроля;
7) привлекать специалистов, консультантов и экспертов государственных органов и организаций при проведении контроля над проверяемыми субъектами;
8) рассматривать дела об административных правонарушениях, составлять по ним протоколы и налагать административные взыскания в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
9) составлять протоколы об административных правонарушениях и передавать их в судебные органы, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
10) обращаться в суд, предъявлять иски в целях защиты прав и интересов Департамента в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
11) осуществлять повышение квалификации и переподготовки сотрудников Департамента;
12) поощрять работников, налагать дисциплинарные взыскания, привлекать работников к материальной ответственности в случаях и порядке, предусмотренных Трудовым кодексом и законодательством о государственной службе;
13) рассматривать обращения, заявления и жалобы физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
14) давать разъяснения и комментарии по применению действующего законодательства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
15) взаимодействовать с другими государственными органами, в порядке, определенном законодательными актами Республики Казахстан, а также на основании совместных актов соответствующих государственных органов, по согласованию с ними;

16) Комитетке атқарып жатқан жұмыстар бойынша уақытылы және сапалы ақпарат беру, сондай-ақ, Министрлік пен Комитет берген нұсқауларды орындау;
17) мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің қолжетімділігін қамтамасыз ету;
18) мемлекеттік қызметтерді тұтынушыларды мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі туралы хабардар етуді қамтамасыз ету;
19) мемлекеттік қызметті көрсету саласындағы уәкілетті органдарға тиісті ақпарат ұсыну;
20) жергілікті атқарушы органдардың білім басқармалары, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру, денсаулық сақтау және халықты әлеуметтік қорғау ұйымдары, арнаулы білім беру ұйымдары және ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдары бала құқықтарын қорғау саласындағы заңнаманы (балалардың білім алуға құқықтарын қамтамасыз ету, тамақтануды ұйымдастыру) бұзу фактілері анықталған кезде тәртіптік, әкімшілік немесе қылмыстық іс жүргізуді қозғау үшін уәкілетті органдарға материалдар жіберу;
21) Комитет пен балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі уәкілетті орган қызметінің бағыттары бойынша әдістемелік көмек алу;
22) бала құқықтарын қорғау саласындағы заңнаманы, оның ішінде отбасы мен балалар саласындағы мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және оңтайландыру бөлігінде жетілдіру жөнінде ұсыныстар жіберу;
23) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
15. Функциялары:
1) білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтауды қамтамасыз ету;
2) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы оның жұмыс істеу қағидаларына сәйкес:
бастауыш білім беру;
негізгі орта білім беру;
жалпы орта білім беру;
мамандықтар топтары бойынша әскери, арнаулы оқу орындары үшін біліктілігі бойынша техникалық және кәсіптік білім беру;
біліктілігі бойынша, әскери, арнаулы оқу орындары үшін мамандықтар топтары бойынша орта білімнен кейінгі білім беру үшін бiлiм беру қызметiмен айналысуға лицензиялауды электрондық түрде жүзеге асыру;
3) білім беру қызметімен айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру, білім беру ұйымының қайта ұйымдастырылуына байланысты білім беру қызметімен айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу мәселелерін алқалы және жария қарау үшін консультациялық-кеңесші орган құру;
4) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту бойынша қызметті жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыру;

16) своевременно и качественно представлять информацию о проводимой работе в Комитет, а также выполнять указания, данные Министерством и Комитетом;
17) обеспечивать доступность перечня основных требований к оказанию государственной услуги;
18) обеспечивать информированность потребителей государственных услуг о порядке оказания государственных услуг;
19) предоставлять соответствующую информацию в уполномоченные органы в области оказания государственных услуг;
20) направлять материалы в уполномоченные органы для возбуждения дисциплинарного, административного или уголовного производства при установлении фактов нарушений законодательства в области защиты прав ребенка (обеспечение прав детей на образование, организация питания, подвоз, отдых, оздоровление и досуг) управлениями образования местных исполнительных органов, организациями образования, здравоохранения и социальной защиты населения для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, специальными организациями образования и организациями образования с особым режимом содержания;
21) получать методическую помощь по направлениям деятельности Комитета и уполномоченного органа по охране прав детей;
22) направлять предложения по совершенствованию законодательства в области защиты прав ребенка, в том числе в части автоматизации и оптимизации государственных услуг в сфере семьи и детей;
23) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан.
15. Функции:
1) обеспечение соблюдения конституционных прав и свобод граждан в области образования;
2) осуществление лицензирования на занятие образовательной деятельностью в электронном виде посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений согласно правилам ее функционирования, на предоставление:
начального образования;
основного среднего образования;
общего среднего образования;
технического и профессионального образования по квалификациям, для военных, специальных учебных заведений по группам специальностей;
послесреднего образования по квалификациям, для военных, специальных учебных заведений по группам специальностей;
3) создание консультативно-совещательного органа для коллегиального и гласного рассмотрения вопросов выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии на занятие образовательной деятельностью, переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии на занятие образовательной деятельностью;
4) осуществление приема уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности по дошкольному воспитанию и обучению;

5) білім беру ұйымын Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту бойынша қызметті жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалардың тізілімінен алып тастау;
6) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен қызметін хабарлама жасау тәртібінде жүзеге асыратын білім беру ұйымының қызметін тоқтату;
7) мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты қоспағанда, рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу;
8) жұмыс жасау ережелеріне сәйкес рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы электронды түрде хабарлама тәртібін жүзеге асыру;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша берілгенге дейін өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігіне бақылау субъектісіне барумен рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру;
10) педагогтердің құқығын қорғау және педагогикалық әдеп нормалары мәселелерін алқалы және жария қарау мақсатында консультативтік–кеңесші органын құру;
11) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
12) республикалық білім беру ұйымдарын, рухани білім беру ұйымдарын, денсаулық сақтау саласында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру ұйымдарын және Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдарын қоспағанда, меншік нысанына қарамастан білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттаудан өткізу;
13) меншік нысанына қарамастан, республикалық білім беру ұйымдарын, рухани білім беру және Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдарын қоспағанда, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан білім беру ұйымдарында бақылау субъектісіне барумен профилактикалық бақылауды жүзеге асыру;
14) меншік нысанына қарамастан, республикалық білім беру ұйымдарын, рухани білім беру және Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдарын қоспағанда, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін оқу бағдарламаларын іске асырып жатқан білім беру ұйымдарында білім беру қызметімен айналысуға берілген лицензиялар бойынша біліктілік талаптарына сәйкестігіне жүргізілетін тексерулер жүргізу;

5) исключение организации образования из реестра уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности по дошкольному воспитанию и обучению в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан;
6) приостановление деятельности организаций образования, осуществляющих деятельность в уведомительном порядке, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
7) ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений по дошкольному воспитанию и обучению, за исключением информации, содержащей государственные секреты и иную охраняемую законом тайну;
8) осуществление уведомительного порядка в электронном виде посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений согласно правилам ее функционирования;
9) осуществление разрешительного контроля с посещением субъекта контроля на соответствие заявителя квалификационным требованиям до выдачи разрешения и (или) приложения к разрешению в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
10) создание консультативно-совещательного органа для коллегиального и гласного рассмотрения вопросов норм педагогической этики и защиты прав педагогов;
11) проведение государственного контроля в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
12) проведение государственной аттестации организаций образования независимо от форм собственности, за исключением республиканских организаций образования, организаций духовного образования, организаций образования, осуществляющих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования в области здравоохранения, а также организаций образования, подведомственных Министерству обороны Республики Казахстан;
13) проведение профилактического контроля с посещением субъекта контроля в организациях образования независимо от форм собственности, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, за исключением республиканских организаций образования, организаций духовного образования, а также организаций образования, подведомственных Министерству обороны Республики Казахстан;
14) проведение проверки на соответствие квалификационным требованиям по выданным лицензиям на осуществление образовательной деятельностью организаций образования независимо от форм собственности, реализующих образовательные программы дошкольного воспитания и обучения начального, основного среднего и общего среднего образования, за исключением республиканских организаций образования, организаций духовного образования, а также организаций образования, подведомственных Министерству обороны Республики Казахстан;

15) республикалық білім беру ұйымдарын, рухани білім беру және Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдарын қоспағанда, талаптарға сәйкестігін тексеру және бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау нәтижесінде анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалардың орындалуы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексімен көзделген басқа да негіздер бойынша жоспардан тыс тексеру жүргізу;
16) бақылау және тексеру іс-шараларының нәтижелері бойынша әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау, білім саласындағы уәкілетті органның құзыретіне кіретін баптар бойынша Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін әкімшілік жаза қолдану, оларды қозғау және сот органдарына беру, сот процестеріне қатысу;
17) өз құзыреті шегінде білім беру саласындағы анықталған Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзушылықтарын нұсқамада белгіленген мерзімде жою туралы орындалуы міндетті жазбаша нұсқамаларды беру;
18) тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары негізінде бақылау субъектілеріне бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізудің жартыжылдық тізімін әзірлеу;
19) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу рәсімін жүзеге асыру;
20) білім алушылардың білім жетістіктеріне мониторингілеу жүргізуге қатысу;
21) білім беру жетістіктерін мониторингілеу нәтижелері бойынша білім беру ұйымдарына әдістемелік қолдау көрсету;
22) бiлiм беру жүйесінің сапасын сырттай және iшкi бағалау үшін статистикалық және талдамалық бағалау көрсеткіштерінің кешені көмегімен білім беру мониторингін жүзеге асыруға қатысу;
23) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүргізу;
24) білім беру ұйымдарын салу, күрделі және ағымдағы жөндеу, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, бейнебақылау жүйелерімен және санитариялық-гигиеналық жайлылықпен (жылы дәретханалар) жарақтандыру, оқулықтармен қамтамасыз ету, апаттық және үш ауысымды мектептердің дайындығына, педагогтердің құқықтарын қорғау мәселелеріне мониторинг жүргізу;
25) Департаменттің өкілеттілігіне жататын мәселелер бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру;

15) проведение внеплановой проверки на предмет контроля исполнения предписаний об устранении выявленных нарушений в результате проверки на соответствие квалификационным требованиям и профилактического контроля с посещением субъекта контроля, а также по иным основаниям предусмотренным Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, за исключением республиканских организаций образования, организаций духовного образования, а также организаций образования, подведомственных Министерству обороны Республики Казахстан;
16) по результатам контрольных и проверочных мероприятий составление протоколов об административных правонарушениях, наложение административных взысканий за административные правонарушения по статьям, отнесенным в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях к компетенции уполномоченного органа в области образования, возбуждение и передача их в судебные органы, участие в судебных процессах;
17) выдача обязательных для исполнения письменных предписаний об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан в области образования в установленные в предписании сроки в пределах своей компетенции;
18) разработка полугодового списка проведения профилактического контроля с посещением субъектов контроля на основании критериев оценки степени риска;
19) осуществление процедуры апостилирования официальных документов, исходящих из организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования;
20) участие в проведении мониторинга образовательных достижений обучающихся;
21) оказание методологической поддержки организациям образования по результатам мониторинга образовательных достижений;
22) участие в проведении образовательного мониторинга с помощью комплекса статистических и аналитических оценочных показателей для внешней и внутренней оценки качества системы образования;
23) проведение информационно-разъяснительной работы по реализации государственной политики в области дошкольного воспитания и обучения, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования;
24) проведение мониторинга готовности организаций образования вопросам строительства, капитального и текущего ремонта школ, аварийных и трехсменных школ, материально-технического обеспечения и оснащенности системами видеонаблюдения и санитарно-гигиеническими удобства (теплые туалеты), обеспеченности учебниками, защиты прав детей и педагогов;
25) осуществление контрольных функций за деятельностью местных исполнительных органов по вопросам, относящимся к полномочиям Департамента;

26) мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес және өзге де ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады, сондай-ақ, педагогикалық әдепті сақтау және педагогтің құқықтарын қорғау мәселелері бойынша консультативтік-кеңесші органның қызметін үйлестіреді;
27) жылына бір рет білім беру, денсаулық сақтау және жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында, арнайы білім беру ұйымдарында және ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарында балалардың білім алуға, тамақтануды, тасымалдауды, демалысты, сауықтыруды және бос уақытын ұйымдастыруға балалардың құқықтарын қамтамасыз етуге мониторинг жүргізу және оның нәтижелерін балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі уәкілетті органға жіберу;
28) мемлекеттік қызмет көрсету;
29) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды, оған қолжетімділікті қамтамасыз ету;
30) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылауды жүргізу;
31) Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келетін, ескірген, сыбайлас жемқорлық және тиімсіз іске асырылатын құқық нормаларын анықтау үшін Комитет әзірлеген және (немесе) іске асыратын заңға тәуелді актілерге қатысты мониторинг жүргізуге қатысу, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
32) білім беру саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөнінде шаралар қабылдау;
33) жеке және заңды тұлғалар жолданымдарда (арыздарда, шағымдарда), сұрау салуларда, ұсыныстарда, үн қосулар мен хабарларда көтеретін жүйелі мәселелерді талдауды, мониторингілеуді және айқындауды жүзеге асыру;
34) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сотқа талап-арыз беру;
35) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3-тарау. Департамент басшысының мәртебесі және өкілеттіктері
16. Департаментке басқаруды Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты басшы жүзеге асырады.
17. Департаменттің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Департамент басшысының өкілеттігі:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
2) Департамент қызметкерлерінің функционалдық міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) Департаменттің тәртіптік, аттестациялық және конкурстық комиссияларының қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады, еңбек және орындаушылық тәртіпке, кадр қызметінің жұмысына және құжат айналымының ұйымдастырылуына бақылау жасайды;

26) осуществление взаимодействия с государственными органами, неправительственными и иными организациями, а также координация деятельности консультативно-совещательного органа по вопросам соблюдения педагогической этики и защиты прав педагога;
27) проведение раз в год мониторинга обеспечения прав детей на образование, организации питания, подвоза, отдыха, оздоровления и досуга в организациях образования, здравоохранения и социальной защиты населения для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в специальных организациях образования и организациях образования с особым режимом содержания, и направление его результатов в уполномоченный орган по охране прав детей;
28) оказание государственных услуг;
29) обеспечение повышения качества, доступности оказания государственных услуг;
30) проведение внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
31) участие в проведении мониторинга в отношении разработанных и (или) реализуемых Комитетом подзаконных актов для выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан, устаревших, коррупциогенных и неэффективно реализуемых норм права, выработки предложений по их совершенствованию;
32) принятие мер по противодействию коррупции в сфере образования;
33) осуществление анализа, мониторинга и выявления системных проблем, поднимаемых физическими и юридическими лицами в обращениях (заявлениях, жалобах), запросах, предложениях, откликах и сообщениях;
34) предъявление в суды исков в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
35) осуществление иных функций, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
Глава 3. Статус и полномочия руководителя Департамента
16. Руководство Департаментом осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Департамента назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия руководителя Департамента:
1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников Департамента;
2) определяет функциональные обязанности и полномочия сотрудников Департамента;
3) организует деятельность и осуществляет общее руководство дисциплинарной, аттестационной и конкурсной комиссий Департамента, контролирует соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, работу кадровой службы и организацию документооборота;

4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлерін іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы төлеу және сыйақы беру мәселелерін шешеді;
6) барлық Департамент қызметкерлері үшін міндетті түрде орындалуға тиісті құзыретіне енетін мәселелер бойынша құқықтық актілер шығарып, қол қояды;
7) Департаменттің өз құзыреті шегінде тиісті қаулыларын шығарады;
8) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексіне сәйкес білім саласындағы уәкілетті органның құзыретіне кіретін баптар бойынша әкімшілік істерді қарайды және әкімшілік жаза қолданады;
9) Комитеттің келісімі бойынша Департаменттің жұмыс жоспарын және тексеріс субъектілеріне барып, профилактикалық бақылау жүргізу тізімін бекітеді;
10) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Департаменттің атынан өкілдік етеді;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейтуге бағытталған шараларды қабылдау бойынша жалпы басшылық жасайды, қызметкерлердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамалар талаптарын сақтауын қамтамасыз етеді, Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі жұмыстарының жай-күйіне дербес жауапты болады;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
19. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаментке өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату

4) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Департамента;
5) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования сотрудников Департамента;
6) принимает решения и подписывает правовые акты по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, обязательные для выполнения всеми сотрудниками Департамента;
7) выносит соответствующие постановления Департамента в пределах компетенции;
8) рассматривает административные дела и налагает административные взыскания по статьям, отнесенным в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях к компетенции уполномоченного органа в области образования;
9) утверждает план работы и списки проведения профилактического контроля с посещением субъектов контроля Департамента по согласованию с Комитетом;
10) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
11) осуществляет общее руководство по принятию мер, направленных на усиление борьбы с коррупцией, обеспечивает соблюдение работниками требований антикоррупционного законодательства, несет персональную ответственность за состояние работы по противодействию коррупции в Департаменте;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
19. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента

22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
2 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақмола облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақмола облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттілік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Ақан-сері көшесі, 24-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақмола облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесі.

22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Акмолинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Акмолинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 020000 Акмолинская область, город Кокшетау, улица Акан-сері, дом 24.
9. Полное наименование государственного органа – Государственное учреждение "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Акмолинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан".

12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
19. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаментке өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
3 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақтөбе облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Ақтөбе облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
19. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Актюбинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Актюбинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

9) Комитеттің келісімі бойынша Департаменттің жұмыс жоспарын және тексеріс субъектілеріне барып, профилактикалық бақылау жүргізу тізімін бекітеді;
10) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Департаменттің атынан өкілдік етеді;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейтуге бағытталған шараларды қабылдау бойынша жалпы басшылық жасайды, қызметкерлердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамалар талаптарын сақтауын қамтамасыз етеді, Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі жұмыстарының жай-күйіне дербес жауапты болады;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
19. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаментке өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
4 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.

9) утверждает план работы и списки проведения профилактического контроля с посещением субъектов контроля Департамента по согласованию с Комитетом;
10) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
11) осуществляет общее руководство по принятию мер, направленных на усиление борьбы с коррупцией, обеспечивает соблюдение работниками требований антикоррупционного законодательства, несет персональную ответственность за состояние работы по противодействию коррупции в Департаменте;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
19. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Алматинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Алматинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.

22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
5 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Атырау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Атырау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттілік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 060011, Атырау облысы, Атырау қаласы, Владимир Худин көшесі, 6-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Атырау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесі.

22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Атырауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Атырауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 060011 Атырауская область, город Атырау, улица Владимира Худина, дом 6.
9. Полное наименование государственного органа – Государственное учреждение "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Атырауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан".

12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
19. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаментке өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
6 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Батыс-Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Батыс-Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
19. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Западно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Западно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
8 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Жетісу облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Жетісу облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттілік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, , 040000, Жетісу облысы, Талдықорған қаласы, Қонаев көшесі, 51-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Жетісу облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Жетісу Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Жетісу Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 040000 область Жетісу, город Талдыкорган, улица Конаева, дом 51.
9. Полное наименование государственного органа – Республиканское государственное учреждение "Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Жетісу Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан".

12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
19. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаментке өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
9 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қарағанды облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қарағанды облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
19. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Карагандинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Карагандинской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
11 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қызылорда облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қызылорда облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттілік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 120014, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Төле би көшесі, 36-ғимарат.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Қызылорда облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесі.

22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Кызылординской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Кызылординской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 120014 Кызылординская область, город Кызылорда, улица Толе би, здание 36.
9. Полное наименование государственного органа – Государственное учреждение "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Кызылординской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан".

12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
19. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаментке өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
12 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Манғыстау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Манғыстау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
19. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 12 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Мангистауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Мангистауской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

9) Комитеттің келісімі бойынша Департаменттің жұмыс жоспарын және тексеріс субъектілеріне барып, профилактикалық бақылау жүргізу тізімін бекітеді;
10) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Департаменттің атынан өкілдік етеді;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейтуге бағытталған шараларды қабылдау бойынша жалпы басшылық жасайды, қызметкерлердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамалар талаптарын сақтауын қамтамасыз етеді, Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі жұмыстарының жай-күйіне дербес жауапты болады;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
19. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаментке өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
13 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Павлодар облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Павлодар облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.

9) утверждает план работы и списки проведения профилактического контроля с посещением субъектов контроля Департамента по согласованию с Комитетом;
10) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
11) осуществляет общее руководство по принятию мер, направленных на усиление борьбы с коррупцией, обеспечивает соблюдение работниками требований антикоррупционного законодательства, несет персональную ответственность за состояние работы по противодействию коррупции в Департаменте;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
19. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Павлодарской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Павлодарской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.

22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
14 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Солтүстіқ Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Солтүстіқ Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сонадй-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттілік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавловск қаласы, Пушкин көшесі, 81-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Солтүстіқ Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесі.

22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 14 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Северо-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Северо-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 150000, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Пушкина, дом 86.
9. Полное наименование государственного органа – Государственное учреждение "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Северо-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан".

12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
19. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаментке өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
15 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Түркістан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Түркістан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
19. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 15 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Туркестанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Туркестанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
17 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шығыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шығыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттілік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 070004, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Крылова көшесі, 80-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шығыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесі.

22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 17 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Восточно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Восточно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 070004 Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица Крылова, дом 80.
9. Полное наименование государственного органа – Государственное учреждение "Департамент по обеспечению качества в сфере образования Восточно-Казахстанской области Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан".

12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
19. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаментке өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
18 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Астана қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Астана қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
19. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 18 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Астана Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Астана Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

9) Комитеттің келісімі бойынша Департаменттің жұмыс жоспарын және тексеріс субъектілеріне барып, профилактикалық бақылау жүргізу тізімін бекітеді;
10) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Департаменттің атынан өкілдік етеді;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейтуге бағытталған шараларды қабылдау бойынша жалпы басшылық жасайды, қызметкерлердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамалар талаптарын сақтауын қамтамасыз етеді, Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі жұмыстарының жай-күйіне дербес жауапты болады;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
19. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаментке өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
19 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Алматы қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.

9) утверждает план работы и списки проведения профилактического контроля с посещением субъектов контроля Департамента по согласованию с Комитетом;
10) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
11) осуществляет общее руководство по принятию мер, направленных на усиление борьбы с коррупцией, обеспечивает соблюдение работниками требований антикоррупционного законодательства, несет персональную ответственность за состояние работы по противодействию коррупции в Департаменте;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
19. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 19 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение республиканского государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Алматы Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Алматы Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.

22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2023 жылғы "____" _________
№ _____бұйрығымен бекітілген
20 қосымша
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шымкент қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шымкент қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде білім саласында іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады, сондай-ақ, Департаменттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) стратегиялық функцияларын орындауға қатысады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттілік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 160015, Шымкент қаласы, Шаяхметов көшесі, 39-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің Шымкент қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті" мемлекеттік мекемесі.

22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 20 к приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 375
Положение государственного учреждения "Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Шымкент Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Шымкент Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным подразделением Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим в пределах компетенции Комитета реализационные и контрольные функции в сфере образования, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство) в пределах компетенции Департамента.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 160015, город Шымкент, улица Шаяхметова, дом 39.
9. Полное наименование государственного органа – Государственное учреждение "Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Шымкент Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан".