Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 13-39 "Жетісу облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 27 шілдедегі № 5-35 шешімі
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "Жетісу облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 13-39 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176753 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 434 246 786 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 43 304 065 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 4 082 224 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 386 860 497 мың теңге;
2) шығындар 441 565 043 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 7 855 442 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 15 253 422 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 7 397 980 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 1 372 985 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 1 372 985 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 16 546 684 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
16 546 684 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 14 709 564 мың теңге;
қарыздарды өтеу 7 393 423 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 230 543 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-1, 8, 11, 14 және 15-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"7-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 9 855 614 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 1 502 727 мың теңге;
денсаулық сақтауға 238 025 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 71 099 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 370 375 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 808 434 мың теңге;
басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялауға 2 205 924 мың теңге;
ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға 166 230 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға 4 492 800 мың теңге.

О внесении изменений в решение маслихата области Жетісу от 14 декабря 2022 года № 13-39 "Об областном бюджете области Жетісу на 2023-2025 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 27 июля 2023 года № 5-35
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете области Жетісу на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 13-39 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176753) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 434 246 786 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 43 304 065 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 4 082 224 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 386 860 497 тысяч тенге;
2) затраты 441 565 043 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 7 855 442 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 15 253 422 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 7 397 980 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 1 372 985 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 1 372 985 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 16 546 684 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
16 546 684 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 14 709 564 тысячи тенге;
погашение займов 7 393 423 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 230 543 тысячи тенге.";
пункты 7-1, 8, 11, 14 и 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"7-1. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 9 855 614 тысяч тенге, в том числе на:
образование 1 502 727 тысяч тенге;
здравоохранение 238 025 тысяч тенге;
социальную помощь 71 099 тысяч тенге;
повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений 370 375 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий 808 434 тысячи тенге;
субсидирование развития производства приоритетных культур 2 205 924 тысячи тенге;
субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок 166 230 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения 4 492 800 тысяч тенге.

8. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 31 560 146 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім объектілерін салу және реконструкциялауға 4 184 400 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға 587 452 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 2 651 103 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 5 150 115 мың теңге;
жер үсті су ресурстарының сулылығын арттыруға 1 287 914 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 5 366 606 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 2 946 008 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыс орталықтарында инженерлік және көліктік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға 2 000 000 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 2 500 000 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 4 886 548 мың теңге.
11. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;
азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
көлік инфрақұрылымы саласында іс-шараларды іске асыруға;
тұрғын-үй шарушылығы саласында іс-шараларды іске асыруға;
жер қатынастары саласында іс-шараларды іске асыруға;
мәдениет саласындағы іс-шараларды өткізуге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке;
күрделі шығыстарына;
мемлекеттік органдардың қызметін қамтамасыз етуге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

8. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета и Национального фонда в сумме 31 560 146 тысяч тенге, в том числе на:
строительство и реконструкцию объектов образования 4 184 400 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов здравоохранения 587 452 тысячи тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 2 651 103 тысячи тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 5 150 115 тысяч тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 1 287 914 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 5 366 606 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 2 946 008 тысяч тенге;
развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 2 000 000 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 2 500 000 тысяч тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 4 886 548 тысяч тенге.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
предоставление социальной помощи гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
проведение мероприятий в сфере транспортной инфраструктуры;
проведение мероприятий в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
проведение мероприятий в сфере земельных отношений;
проведение мероприятий в сфере культуры;
обеспечение прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
социальную помощь отдельным категориям граждан по решениям местных представительных органов;
капитальные расходы;
обеспечение деятельности государственных органов;
повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата области Жетісу.

14. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 731 254 мың теңге сомасында көзделсін.
15. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 17 003 903 мың теңге сомасында көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

14. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 731 254 тысячи тенге.
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 17 003 903 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың төрағасы Г. Тойлыбаева
Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 27 шілдедегі № 5-35 шешіміне қосымша
Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы "Жетісу облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 13-39 шешіміне 1-қосымша
Жетісу облысының 2023 жылға арналған облыстық бюджеті
Сынып
Сомасы, мың теңге
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель областного маслихата Г. Тойлыбаева
Приложение к решению маслихата области Жетісу от 27 июля 2023 года № 5-35
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу от 14 декабря 2022 года № 13-39 "Об областном бюджете области Жетісу на 2023-2025 годы"
Областной бюджет области Жетісу на 2023 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

6 667 806
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
218 041
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
55 718
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
18 733
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
398 967
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
753 802
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 172 545
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
50 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 419 673
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 657 149
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 852 557
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 004 641
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 139 404
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 989 149
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
649 623
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
69 740
261
Облыстың білім басқармасы
776 616
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
456 759
037
Әлеуметтік сауықтандыру
171 314
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
76 209
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
72 334
271
Облыстың құрылыс басқармасы
27 976
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
27 976
2
Әлеуметтiк көмек
1 842 085
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

6 667 806
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
218 041
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
55 718
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
18 733
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
398 967
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
753 802
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 172 545
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
50 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 419 673
1
Социальное обеспечение
6 657 149
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 852 557
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 004 641
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 139 404
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 989 149
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
649 623
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
69 740
261
Управление образования области
776 616
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
456 759
037
Социальная реабилитация
171 314
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
76 209
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
72 334
271
Управление строительства области
27 976
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
27 976
2
Социальная помощь
1 842 085
256
Управление координации занятости и социальных программ области

2 233 108
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 161 769
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 600 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 300 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
992 220
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
12 182
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
124 337
090
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
166 230
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 428 529
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2 428 529
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 270 060
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
132 637
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
35 895
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
35 381
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6 643
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
64 400
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 344 630
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
633 888
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 900
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
11 686
2
Су шаруашылығы
1 052 811
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
30 000
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
30 000
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы

2 233 108
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 161 769
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 600 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 300 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
992 220
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
12 182
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
124 337
090
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
166 230
271
Управление строительства области
2 428 529
020
Развитие объектов сельского хозяйства
2 428 529
719
Управление ветеринарии области
4 270 060
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
132 637
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
35 895
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
35 381
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6 643
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
64 400
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 344 630
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
633 888
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 900
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
11 686
2
Водное хозяйство
1 052 811
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
30 000
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
30 000
255
Управление сельского хозяйства области