2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 61 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 626 344 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 842 698 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 403 445 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 380 201 мың теңге;
2) шығындар – 5 714 589 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 133 250 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 73 502 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 221 495 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 221 495 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 206 752 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 141 942 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 156 685 теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2023 года № 61.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 626 344 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 842 698 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 403 445 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 380 201 тысяч тенге;
2) затраты – 5 714 589 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 133 250 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 206 752 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 73 502 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 221 495 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 221 495 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 206 752 тысяч тенге;
погашение займов – 141 942 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 156 685 тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 29.03.2024 № 78 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 4 қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі ескерілсін.
3. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған бюджеттік кредиттер ескерілсін.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2024 № 78 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в составе расходов бюджета района перечень бюджетных программ развития на 2024 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2024 год согласно приложению 5.

4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
5. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 7 қосымшаға сәйкес ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеттеріне 2024 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 44 923 мың теңге сомасында бекітілсін.

4. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, поселков и сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложению 6.
5. Учесть, в составе расходов районного бюджета на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сел, поселков и сельских округов согласно приложению 7.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 44 923 тысяч тенге.

532
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
100 224
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
80 965
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
70 820
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 820
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 088
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 019
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32 713
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 325 134
1
Тұрғын үй шаруашылығы
488 866
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
220 252
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
216 252
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
268 614
098
Қоммуналдық тұргын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
268 614
2
Коммуналдық шаруашылық
830 476
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
555 066
005
Коммуналдық шаруашылық дамыту
8 000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
547 066
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
275 410
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
246 170
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
29 240
3
Елді-мекендерді көркейту
5 792
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 792
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
5 792
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 103 747
1
Мәдениет саласындағы қызмет

532
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
100 224
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
80 965
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
70 820
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 820
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 088
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 019
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32 713
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 325 134
1
Жилищное хозяйство
488 866
467
Отдел строительства района (города областного значения)
220 252
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
216 252
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
268 614
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
268 614
2
Коммунальное хозяйство
830 476
467
Отдел строительства района (города областного значения)
555 066
005
Развитие коммунального хозяйства
8 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
547 066
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
275 410
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
246 170
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)
29 240
3
Благоустройство населенных пунктов
5 792
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 792
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
5 792
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 103 747
1
Деятельность в области культуры

19 829
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығындары
565
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
33 776
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
3 250
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
146 981
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
12 596
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
197 410

19 829
На капитальные расходы государственного органа
565
На освещение улиц населенных пунктов
33 776
На обеспечение санитарии населенных пунктов
3 250
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
146 981
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
12 596
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
197 410