Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 37/446 "Маңғыстау облысының аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына тегін амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 7/79 шешімі
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 37/446 "Маңғыстау облысының аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына тегін амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4278 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы Ж. Матаев
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 7/ 79 шешіміне
қосымша
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2020 жылғы 28 тамыздағы
№ 37/446 шешіміне
1-қосымша
Маңғыстау облысында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы тізбесі
Аурудың атауы
Халықтың санаты
Дәрілік заттарды тағайындау көрсеткіші (дәрежесі, сатысы, ағым ауырлығы)
Дәрілік заттардың (шығару нысаны), мамандандырылған емдік өнімдердің және медициналық бұйымдардың атауы
1
2
3
4
5
1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар
1
Мультифокалдық, краниалдық дистония
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
А-гемаглютинин типті ботулиндік упттық кешен, бұлшықет ішіне және тер астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
2
Психикалық ауру
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Миртазапин
3
Ювенильді артрит
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Тоцилизумаб
Канакинумаб
Адалимумаб
4
Тромбофилия
Диспансерлік есепте тұрған жүкті әйелдер және босанғаннан кейінгі кезеңде босанған әйелдер
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Натрий эноксапарині
Кальций надропарині
5
Дәнекер тінінің жүйелік аурулары, неврологиялық аурулар, Девик ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Ритуксимаб
6
Буллалы эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Құрамында күміс сульфотиазолы бар крем, сыртқа қолдануға арналған крем
Декспантенол 5%, сыртқа қолдануға арналған крем
Декспантенол 5%, сыртқа қолдануға арналған жақпамай
Хлоргексидин, ерітінді
7
Көмей стенозы, созылмалы канюльтасығыш
Диспансерлік есепте
тұрған азаматтардың
барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Будесонид, ингаляцияға арналған дозаланған ұнтақ
Фенотерол мен Ипратропий бромиді, ингаляцияға арналған ерітінді/дозаланған ингаляцияға арналған аэрозоль
Ацетилцистеин, ішуге арналған ерітінді
8
Созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары

О внесении изменения в решение Мангистауского областного маслихата от 28 августа 2020 года № 37/446 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан постоянно проживающих на территории Мангистауской области при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года № 7/79
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан постоянно проживающих на территории Мангистауской области при амбулаторном лечении бесплатно" от 28 августа 2020 года № 37/446 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4278) следующее изменение:
приложение 1 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель областного маслихата Ж. Матаев
Приложение
к решению Мангистаукого
областного маслихата
от 8 декабря 2023 года № 7/79
Приложение
1 к решению Мангистауского
областного маслихата
от 28 августа 2020 года № 37/446
Перечень дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в Мангистауской области при амбулаторном лечении бесплатно
Наименование заболевания
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма), медицинских изделий, специализированных лечебных продуктов
1
2
3
4
5
1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Мультифокальная, краниальная дистония
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Комплекс ботулинический токсин типа а-гемаглютинин, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения
2
Психические заболевания
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Миртазапин
3
Ювенильный артрит
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб
Канакинумаб
Адалимумаб
4
Тромбофилия
Беременные состоящие на диспансерном учете и родильницы в
послеродовом периоде
Все стадии и степени тяжести
Эноксапарин натрия
Надропарин кальция
5
Системные заболевания соединительных тканей, неврологические заболевания, болезнь Девика
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб
6
Буллезный эпидермолиз
Все категории
граждан, состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Крем на основе сульфотиазола серебра, крем для наружного применения
Декспантенол 5%, крем для наружного применения
Декспантенол 5%, мазь для наружного применения
Хлоргексидин, раствор
7
Стеноз гортани,
хронический канюленоситель
Все категории
граждан, состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Будесонид, суспензия для ингаляций дозированная
Фенотерол и Ипратропия бромид, раствор для ингаляций/аэрозоль для ингаляций
Ацетилцистеин, раствор для приема внутрь
8
Хроническая почечная недостаточность
Все категории
граждан, состоящие на
диспансерном учете

3-тен 4-ке ауысу
сатысына
Амин қышқылдарының кетоаналистері, таблеткалар
Перитонеалді диализге арналған препараттар
9
Онкологиялық аурулар
Диспансерлік есепте тұрған
азаматтардың барлық
санаттары
Барлық сатылар
және ауырлық
дәрежесі
Атезолизумаб
Пембролизумаб
Олапариб
10
Жоғары өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар
және ауырлық
дәрежесі
Мацитентан
Селексипаг
Риоцигуат
11
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салудан кейінгі жағдайлар
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар
және ауырлық
дәрежесі
Флуконазол, капсула
Итраконазол, капсула
12
Гомоцистинурия
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Барлық сатылар
және ауырлық
дәрежесі
Бетаин
13
Псориаз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Гуселькумаб
14
Ұстамалы гемоглобинурия, түнгі (Маркиафавтар-Микели)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Экулизумаб
2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі медициналық бұйымдар
1
Буллалы эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Күмісі бар майланған таңғыш
Фармпрепаратсыз таңғыш
Стерильді таңғыш
Абсорбциялайтын стерильді таңғыш
Абсорбциялайтын таңғыш
Бұласыр
Гидротюль, гидроактивті майланған таңғыш
Перуан бальзамы бар майланған таңғыш
Стерильді майлықтар
Бекітетін созылмалы бинт
Бекітетін бинт
Торлы құбырлы бинт
Жұмсақ стерильді емес мақталы бинт
Хлорамфеникол негізіндегі стерильді таңғыш
2
Көмей стенозы, созылмалы канюльтасығыш
Диспансерлік есепте
тұрған азаматтардың
барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Вакууммен басқарылатын аспирациялық катетер (қақырықтан тазарту үшін)
Трахеостомия түтігі
Трахеостоманы бекіту жолақтары
Трахеостомиялық түтіктің астына салуға арналған майлықтар
Дауыс клапандары
Бір рет қолданатын Жанне шприцтері
Жылу алмастырғыш
Гастростомия түтігі (баланы тамақтандыру үшін) F-16
Трахеостомаға арналған бітегіш
3. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі мамандандырылған емдік өнімдер
1
Буллалы эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Арнайы емдік тамақтану
2
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Глютенсыз арнайы ұн
Глютенсіз кондитерлік өнімдер
Глютенсіз макарондық өнімдер
3
Кистозды фиброз
(Муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Мамандандырылған емдік өнімдер

Переход с 3 в 4
стадию
Кетоаналоги аминокислот, таблетки
Препараты для перитонеального диализа
9
Онкологические заболевания
Все категории
граждан, состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Атезолизумаб
Пембролизумаб
Олапариб
10
Высокая легочная гипертензия
Все категории
граждан, состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Мацитентан
Селексипаг
Риоцигуат
11
Состояние после пересадки органов и тканей
Все категории
граждан, состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Флуконазол, капсула
Итраконазол, капсула
12
Гомоцистинурия
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бетаин
13
Псориаз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Гуселькумаб
14
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Экулизумаб
2. Медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Буллезный эпидермолиз
Все категории
граждан, состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Повязка мазевая с серебром
Повязка без фармпрепаратов
Повязка стерильная
Повязка абсорбирующая стерильная
Повязка абсорбирующая
Пластырь
Гидротюль, гидроактивная мазевая повязка
Повязка мазевая с перуанским бальзамом
Стерильные салфетки
Бинт фиксирующийся эластичный
Фиксирующийся бинт
Сетчатый трубчатый бинт
Бинт ваттный мягкий нестерильный
Стерильная повязка на основе хлорамфеникола
2
Стеноз гортани,
хронический канюленоситель
Все категории
граждан, состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Аспирационный катетер с вакуумным контролем (для санации мокроты)
Трахеостомическая трубка
Фиксирующие ленты для трахеостомы
Cалфетки для подкладывания под трахеостомическую трубку
Голосовые клапаны
Шприцы Жанне одноразовые
Тепловлагообменник
Гастростомическая трубка (для питания ребенка) F-16
Заглушки на трахеостому
3. Специализированные лечебные продукты в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Буллезный эпидермолиз
Все категории
граждан, состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Специализированное лечебное питание
2
Целиакия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Специализированная мука без глютена
Безглютеновые кондитерские изделия
Безглютеновые макаронные изделия
3
Кистозный фиброз
(Муковисцидоз)
Дети до 18 лет,
состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Специализированные лечебные продукты