Қарақия аудандық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2023 жылғы 19 қазандағы № 7/77 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 31 қазанда № 4624-12 болып тіркелді
Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімге қосымшаға сәйкес Қарақия аудандық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарақия аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Қалаубай
Қарақия аудандық мәслихатының
2023 жылғы 19 қазандағы
№ 7/77 шешіміне қосымша
Қарақия аудандық мәслихатының кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. Қарақия аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 шілдедегі № 11/120 "Қарақия ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №2286 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Қарақия ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібінде:
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Тұрғын үй көмегін тағайындау "Қарақия аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүзеге асырылады.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифтерінің көтерілуіне өтемақы төлеу "Әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифтерінің өсуін өтеу мөлшерін айқындау және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 28 шілдедегі № 295/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33200 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.".
2. Қарақия аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 қарашадағы № 45/451 "Қарақия ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария және денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4359 болып тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімге қосымшада:
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые решения Каракиянского районного маслихата
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 19 октября 2023 года № 7/77. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 31 октября 2023 года № 4624-12
Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения в некоторые решения Каракиянского районного маслихата согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Каракиянского районного маслихата Ж. Қалаубай
Приложение к решению
Каракиянского районного маслихата
от 19 октября 2023 года № 7/77
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Каракиянского районного маслихата
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 11 июля 2013 года № 11/120 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Каракиянском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2286) следующие изменения:
в размере и порядке оказания жилищной помощи в Каракиянском районе, утвержденных указанным решением:
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Назначение жилищной помощи осуществляется государственным учреждением "Каракиянский районный отдел занятости, социальных программ" (далее – уполномоченный орган).";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Выплата компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникации социально-защищаемым гражданам осуществляется в соответствии с приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 295/НҚ "Об определении размера и утверждении Правил компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33200).".
2. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 27 ноября 2020 года № 45/451 "Об утверждении порядка и размера оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии и здравоохранения, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Каракиянского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4359) следующее изменение:
в приложении к указанному решению:
пункт 2 изложить в новой редакции:

"2. Әлеуметтік қолдауды тағайындау уәкілетті органмен – "Қарақия аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен жүзеге асырылады.".
3. Қарақия аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 маусымдағы № 16/155 "Қарақия ауданында мүгедектігі бар балалар қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алудың тәртібі мен мөлшерін айқындау туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28809 болып тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімге қосымшада:
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Мүгедектігі бар балалар қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу (бұдан әрі - оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу) мүгедектігі бар баланың үйде оқу фактісін растайтын оқу орнының анықтамасы негізінде "Қарақия аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен жүргізіледі.".

"2. Назначение социальной поддержки осуществляется уполномоченным органом – государственным учреждением "Каракиянский районный отдел занятости, социальных программ".".
3. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 30 июня 2022 года № 16/155 "Об определении порядка и размера возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа детей с инвалидностью по индивидуальному учебному плану в Каракиянском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28809) следующее изменение:
в приложении к указанному решению:
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Возмещение затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа детей с инвалидностью по индивидуальному учебному плану (далее – возмещение затрат на обучение) производится государственным учреждением "Каракиянский районный отдел занятости, социальных программ" на основании справки из учебного заведения, подтверждающей факт обучения ребенка с инвалидностью на дому.".