Меңдіқара ауданы ауылдардың, ауылдық округтерінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 83 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 75-бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Боровское ауылының 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 814 911,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 70 519,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 743 492,0 мың теңге;
2) шығындар - 814 911,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
2. 2024 жылға арналған Боровское ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 61 130,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 664 428,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Теңіз ауылының 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 26 558,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 674,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 64,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 170,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 22 650,0 мың теңге;
2) шығындар - 26 558,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған Теңіз ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 19 997,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 2 653,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Алешин ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 85 338,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 14 094,0 мың теңге;

О бюджетах сел, сельских округов Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 26 декабря 2023 года № 83
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Боровское на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 814 911,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 70 519,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 900,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 743 492,0 тысяч тенге;
2) затраты - 814 911,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в бюджете села Боровское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 61 130,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 664 428,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Тенизовское на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 26 558,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 674,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 64,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 170,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 22 650,0 тысяч тенге;
2) затраты - 26 558,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Тенизовское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 19 997,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 2 653,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Алешинского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 85 338,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 14 094,0 тысяч тенге;

10. 2024 жылға арналған Введен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 10 141,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 5 587,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Қарақоға ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 126 056,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 540,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 122 316,0 мың теңге;
2) шығындар - 126 056,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
12. 2024 жылға арналған Қарақоға ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 22 858,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 99 458,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. Краснопреснен ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 527,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 5 230,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 27 047,0 мың теңге;
2) шығындар - 32 527,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
14. 2024 жылға арналған Краснопреснен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 21 183,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 5 864,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Ломоносов ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 31 072,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 11 934,0 мың теңге;

10. Учесть, что в бюджете Введенского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 10 141,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 5 587,0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Каракогинского сельского округа на 2024 - 2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 126 056,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 540,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 122 316,0 тысяч тенге;
2) затраты - 126 056,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
12. Учесть, что в бюджете Каракогинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 22 858,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 99 458,0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Краснопресненского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 527,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 230,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 250,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 27 047,0 тысяч тенге;
2) затраты - 32 527,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
14. Учесть, что в бюджете Краснопресненского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 21 183,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 5 864,0 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Ломоносовского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 31 072,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 11 934,0 тысяч тенге;

салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 220,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 18 918,0 мың теңге;
2) шығындар - 31 072,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
16. 2024 жылға арналған Ломоносов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 16 109,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 2 809,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Михайлов ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 270 238,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 23 373,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 280,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша -1040,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 245 545,0 мың теңге;
2) шығындар - 270 238,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
18. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін Михайлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 20 596,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 224 949,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Первомай ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 279 863,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22 937,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 355,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 256 571,0 мың теңге;
2) шығындар - 279 863,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;

неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 220,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 18 918,0 тысяч тенге;
2) затраты - 31 072,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
16. Учесть, что в бюджете Ломоносовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 16 109,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 2 809,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 270 238,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 23 373,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 280,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1040,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 245 545,0 тысяч тенге;
2) затраты - 270 238,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
18. Учесть, что в бюджете Михайловского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 20 596,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 224 949,0 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 279 863,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22 937,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 355,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 256 571,0 тысяч тенге;
2) затраты - 279 863,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
20. 2024 жылға арналған Первомай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 29 264,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 227 307,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
21. Соснов ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 85 819,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 11 146,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 38,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 486,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 74 149,0 мың теңге;
2) шығындар - 85 819,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
20. Учесть, что в бюджете Первомайского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 29 264,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 227 307,0 тысяч тенге.
21. Утвердить бюджет Сосновского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 85 819,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 11 146,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 38,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 486,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 74 149,0 тысяч тенге;
2) затраты - 85 819,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
22. 2024 жылға арналған Соснов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 544,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 50 605,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
23. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың

5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
22. Учесть, что в бюджете Сосновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 23 544,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 50 605,0 тысяч тенге.
23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата