"Атырау облысы Экономика және қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 18 шілдедегі № 131 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27, 37-баптарына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 17-бабына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Атырау облысы Экономика және қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Атырау облысы әкімиятының 2008 жылғы 10 сәуірдегі № 86 "Атырау облысы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының мәселелері" қаулысына келесі өзгеріс енгізілсін:
2-тармақ алынып тасталсын.
3. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Атырау облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. "Атырау облысы Экономика және қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С. Шәпкенов
Атырау облысы әкімдігінің
2023 жылғы "18" шілдедегі
№ 131 қаулысына 1-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2023 жылғы "18" шілдедегі
№ 131 қаулысымен бекітілген
"Атырау облысы Экономика және қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Атырау облысы Экономика және қаржы басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) Атырау облысы бойынша экономика, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқаруды, жергілікті бюджеттің атқарылуы бойынша бухгалтерлік есепке алуды, бюджеттік есепке алу мен бюджеттік есептілікті жүргізу салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның рәміздері мен айырым белгілері (бар болса), Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление экономики и финансов Атырауской области"
Постановление акимата Атырауской области от 18 июля 2023 года № 131
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 17 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Управление экономики и финансов Атырауской области" согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление акимата Атырауской области от 10 апреля 2008 года № 86 "Вопросы Управления экономики и бюджетного планирования Атырауской области" следующее изменение:
пункт 2 исключить.
3. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Атырауской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Государственному учреждению "Управление экономики и финансов Атырауской области" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Атырауской области.
6. Настоящиее постановление вступает в силу со дня его подписания и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области С. Шапкенов
Приложение 1 к постановлению
акимата Атырауской области
от "18" июля 2023 года № 132
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от "18" июля 2023 года № 132
Положение о государственном учреждении "Управления экономики и финансов Атырауской области"
1. Общие положения
1. Управление экономики и финансов Атырауской области (далее - Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере экономики, государственного планирования, исполнения бюджета, ведения бухгалтерского учета, бюджетного учета и бюджетной отчетности по исполнению местного бюджета.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет символы и знаки отличия (при их наличии), печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Басқарма Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың орналасқан жері: 060010, Атырау облысы, Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77 үй.
9. Осы ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
10. Басқарманың қызметiн қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергiлiктi бюджеттен жүзеге асырылады.
11. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді Басқарманың орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Басқарманың мақсаттары мен өкілеттіктері
12. Міндеттері:
облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының мақсаттарын және басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру;
әлеуметтік-экономикалық дамудың басымдықтарымен, салықтық және ақша кредит саясатымен өзара іс-қимыл жасап отырып, бюджет және инвестициялық саясатты қалыптастыру және іске асыру;
өңірлік даму саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
облыстық бюджеттің орындалуы бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
бюджеттік есептілікті жасау;
Басқармаға жүктелген өзге де міндеттер.
13. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
облыс әкімдігіне облыстың әлеуметтiк-экономикалық дамуының негiзгi бағыттары бойынша ұсыныстар енгізуге;
өз құзыретi шегiнде облыс әкіміне, облыстық бюджеттен қаржыланатын атқарушы органдарға облыстың қалалары мен аудандарында экономика саласында жұмысты жақсарту жөнінде ұсыныстар (ұсынымдар) жолдауға;
өз құзыретi шегiнде құқықтық актілерді әзiрлеуге және шығаруға;
өз құзыретi шегiнде мемлекеттiк органдардан, мемлекет қатысатын заңды тұлғалардан және басқа да ұйымдар мен жеке тұлғалардан қажеттi ақпарат пен құжатты сұратуға және алуға;
келісу бойынша олардың құрамына мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың өкілдерін қосу арқылы уақытша жұмыс топтарын құруға;
бюджеттік заңнама және бухгалтерлік есепті жүргізу салаларындағы қолданыстағы заңнамалық актілермен қарастырылған өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.

4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение Управления: 060010, Атырауская область, город Атырау, улица Айтеке би, 77.
9. Настоящее положение является учредительным документом Управления.
10. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия Управления
12. Задачи:
формирование целей и приоритетов, основных направлений социально-экономического развития области;
формирование и реализация бюджетной и инвестиционной политики во взаимодействии с приоритетами социально-экономического развития, налоговой и денежно-кредитной политикой;
реализация государственной политики в области регионального развития;
организация работы по исполнению областного бюджета;
составление бюджетной отчетности;
осуществление иных задач, возложенные на Управление;
13. Полномочия:
1) Права:
вносить в акимат области предложения по основным направлениям социально-экономического развития области;
в пределах своей компетенции представлять акиму области, исполнительным органам, финансируемым из областного бюджета, предложения (рекомендации) по улучшению работы в сфере экономики, в городах и районах области;
в пределах своей компетенции разрабатывать и издавать правовые акты;
в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию и документы от государственных органов, юридических лиц с участием государства и иных организаций, и физических лиц;
создавать временные рабочие группы, с включением в их состав по согласованию представителей государственных органов и иных организаций;
осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами в сфере бюджетного законодательства и ведения бухгалтерского учета;

2) Міндеттері:
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсінік беруге;
заңды және жеке тұлғалар ресми сұрау салған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
Басқарма қызметкерлерінің Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексі нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
Басқарманың құзыретіне кіретін өзге де міндеттерді орындауға міндетті.
14. Функциялары:
1) әлеуметтік –экономикалық даму болжамын әзірлеу, облыс әкімдігіне мақұлдауға енгізу және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету;
2) облыстың даму жоспарын жасақтау;
3) облыстың даму жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту жөнінде шаралар әзірлеу және қабылдау;
4) ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуының мониторингі мен талдауы туралы ақпаратты зерделейді, талдайды және оның негізінде ауылдық аумақтарды дамыту жөніндегі қорытынды талдамалық ақпаратты дайындайды және өңірлік даму саласындағы уәкілетті органға ұсынады;
5) даму әлеуеті бар ауылдардың (негізгі және серіктестік, оның ішінде стрегиялық маңызы бар ауылдық елді мекендер) тізбесін бекіту жөніндегі шараларды айқындау және қабылдау;
6) ауылдық аумақтар саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
7) Ұлттық жобаны әзірлеуге жауапты уәкілетті органға "Қуатты өңірлер- ел дамуының драйвері" (Ауыл ел бесігі жобасы, моноқаланы дамыту жоба аясында) ұлттық жобасын іске асыру барысы туралы ақпарат ұсыну;
8) Даму тұжырымдамасын әзірлеуге жауапты уәкілетті органға Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2023-2027 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру туралы есепті ұсыну;
9) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық аумақтардың әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарының инвестициялық жобаларының тізбесін анықтайды;
11) инвестициялық ұсыныстарда қамтылған бюджеттік комиссиялар мақұлдаған бюджеттік инвестициялық жоба бойынша тізбесін қалыптастыру, бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша тізбені қалыптастыру, бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларды жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша консультациялық сүйемелдеу жөніндегі қызметтер тізбесі, оның ішінде бөлінетін тиісті бюджеттік бағдарламаның қаражаты есебінен жүзеге асырылатын концессиялық жоба;
12) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің инвестициялық ұсыныстары бойынша экономикалық қорытындылар дайындау;

2) Обязанности:
давать разъяснения по вопросам, входящим в компетенцию Управления;
представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
обеспечивать соблюдение сотрудниками Управления норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан;
14. Функции:
1) разработка прогноза социально-экономического развития, внесение на одобрение в акимат области и обеспечение опубликованию в средствах массовой информации;
2) разработка плана развития области;
3) разработка и принятие мер по утверждению плана мероприятий по реализации плана развития области;
4) изучает, анализирует информацию по мониторингу и анализу социально-экономического развития сельских населенных пунктов и на ее основе готовит итоговую аналитическую информацию по развититю сельских территорий и представляет в уполномоченный орган в области регионального развития;
5) определение и принятие мер по утверждению перечня сел с потенциалом развития (опорных и спутниковых, включая стратегических сельских населенных пунктов);
6) реализация государственной политики в области сельских территорий;
7) предоставление информации о ходе реализации национального проекта "Сильные регионы-драйвер развития страны" (в рамках проекта Ауыл-Ел бесігі, развитие моногорода) в уполномоченный орган ответственный за разработку Национального проекта;
8) предоставление отчета реализации Концепции развития сельских территории Республики Казахстан на 2023-2027 годы в уполномоченный орган, ответственный за разработку Концепции развития;
9) формирование перечня приоритетных местных бюджетных инвестиционных проектов по развитию социальной и инженерной инфраструктуры сельских территорий, согласованных с уполномоченным органом в области развития сельских территорий, финансируемых за счет бюджетных средств;
10) формирование перечня по бюджетным инвестиционным проектам, одобренны бюджетными комиссиями, содержащимся в инвестиционных предложениях, разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетны инвестиционны проектов; перечня услуг по консультативному сопровождению по проекту государственно-частного партнерства, в том числе концессионному проекту, которые осуществляются за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программой;
11) подготовка экономических заключений по инвестиционным предложениям администраторов бюджетных программ;
12) проведение экономической экспертизы по поступившим документациям недропользования;

13) жер қойнауын пайдаланушылар бойынша түскен құжаттарға экономикалық сараптамалар жүргізу;
14) бюджеттік инвестициялық жобаларға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуымен іске асыруға жоспарланатын бюджеттік инвестицияларға экономикалық қорытындылар дайындау;
15) облыс бюджетiн нақтылау (түзету) туралы ұсыныстар әзiрлеу,
16) жергілікті бюджетке түсетін түсімдерді болжауды облыстың әлеуметтік-экономикалық даму болжамын ескере отырып жүзеге асыру;
16) тиiстi қаржы жылына арналған облыс бюджетін бекіту және бюджетке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жөніндегі облыстық мәслихат шешiмдерiнің жобаларын әзiрлеу;
17) тиiстi қаржы жылына арналған облыс бюджетін бекіту жөніндегі мәслихаттардың шешiмдерiн iскe асыру туралы облыс әкiмдігі қаулысының жобасын әзірлеу; облыс бюджеті және қалалар мен аудандар бюджеттерiнiң арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің үшжылдық кезеңге арналған көлемi туралы облыстық мәслихаты шешiмiнің жобасын әзiрлеу;
18) облыс бюджеті және қалалар мен аудандар бюджеттерінің арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің үшжылдық кезеңге арналған көлемі туралы облыстық мәслихаты шешімінің жобасын әзірлеу;
19) облыстық бюджеттік комиссияның қызметін ұйымдастыру;
20) әкімшілер шығыстарының лимитін және бюджеттік бағдарламаны айқындау;
21) облыстық бюджеттен қалалар мен аудандардың бюджеттерiне берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттiк кредиттер көлемiн қарайды және ұсыныстар дайындау;
22) бюджеттің атқарылуын ұйымдастыру және бюджетті атқару бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қызметін үйлестіру;
23) міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларын, жергілікті бюджет бойынша түсімдердердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасау, бекіту және жүргізу;
24) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджетке түсетін түсімдердің толық және уақытылы есепке алынуын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар кешенін жүргізу;
25) бюджет ақшасын басқару;
26) түсімдер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарында көзделген көлемде төлемдерді қолма-қол ақшамен қамтамасыз ету үшін қажетті шаралар қабылдау;
27) қолма-қол ақша легінің болжамын жасау;
28) ішкі нарықта айналысқа арналған мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару жөніндегі іс-шараларын жүргізу;
29) бюджеттік мониторинг жүргізу;
30) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне тоқсан сайын бюджеттік мониторингтің нәтижелері және жыл қорытындысы бойынша бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есепті, сондай-ақ ай сайын бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларына сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша қабылданбаған міндеттемелер және төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының уақытылы орындалмағаны туралы ескертпе ақпарат беру;

13) подготовка экономических заключений на бюджетные инвестиционные проекты и бюджетные инвестиции, планируемые к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц;
14) подготовка предложения об уточнении (корректировке) бюджета области,
15) осуществление прогнозирования поступлений в местный бюджет с учетом прогноза социально-экономического развития области;
16) разработка проекта решения маслихата области по утверждению областного бюджета на соответствующий финансовый год и внесению изменений и дополнений в бюджет;
17) разработка проекта постановлений акимата области о реализации решений маслихата об утверждении бюджета области на соответствующий финансовый год;
18) разработка проекта решений маслихата области об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов и городов на трехлетний период;
19) организация деятельности областной бюджетной комиссии;
20) определение лимита расходов администраторов бюджетной программы;
21) рассмотрение и подготовка предложений по объемам целевых трансфертов и бюджетных кредитов из областного бюджета бюджетам районов и городов;
22) организация исполнения бюджета и координации деятельности администраторов бюджетных программ по исполнению бюджета;
23) составление, утверждение и ведение сводного плана финансирования по обязательствам, сводного плана поступлений и финансирования по платежам по областному бюджету;
24) проведение в соответствии с законодательством Республики Казахстан комплекса мероприятий по обеспечению полноты и своевременности зачисления поступлений в областной бюджет;
25) управление бюджетными деньгами;
26) принятие необходимых мер для обеспечения наличностью платежей в объеме, предусмотренном в сводном плане поступлений и финансирования по платежам;
27) составление прогноза потоков наличности;
28) проведение мероприятий по выпуску государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке;
29) осуществление бюджетного мониторинга;
30) ежеквартально по результатам бюджетного мониторинга и по итогам года направление в Министерство финансов Республики Казахстан аналитического отчета об исполнении бюджета, а также ежемесячно администраторам бюджетных программ информации - напоминаний о непринятых обязательствах и несвоевременном выполнении плана финансирования по платежам;

31) ай сайын облыстық бюджеттің атқарылуы туралы есепті әкімдікке, облыстың тексеру комиссиясына, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органға ұсыну;
32) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есепті жасау және ҚР Қаржы министрлігіне ұсыну;
33) облыс бойынша бюджеттік есептілікті жасау және ҚР Қаржы министрлігіне ұсыну:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуден түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп;
филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақшаның түсуі және оның жұмсалуы туралы есеп;
облыс бойынша жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есеп;
34) облыс бойынша шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау және ҚР Қаржы министрлігіне ұсыну;
35) берешектің жай-күйі туралы қаржылық есептілікті жасау және ведомствоға ұсыну;
36) бюджеттік алып қоюлар тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен бекітілген сомалар шегінде жоғары тұрған бюджетке аудару;
37) Атырау облысы жергілікті атқарушы органының қарыздарына қызмет көрсету;
38) облыстық бюджеттік төтенше резевінен шығыстарды қаржыландыру;
39) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің мониторингін жүзеге асыру;
40) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға тіркеуге жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестігінің шарттарын/ қосымша келісімдерін ұсыну;
41) азаматтық бюджетті жасау мен ұсыну;
42) заңнамамен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Басқарма басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
15. Басқарманы басқаруды басшы жүзеге асырады, ол Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
16. Басқарманың басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
17. Басқарма басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
18. Басқарма басшысының өкілеттіктері:
1) Басқарманың жұмысына басшылық жасайды және оған жүктелген міндеттердің орындалуын қамтамасыз етеді;
2) мемлекеттік органдар, сот пен басқа да ұйымдарда Басқарманың мүддесін білдіреді;

31) ежемесячное представление отчета об исполнении областного бюджета в акимат, ревизионную комиссию области, уполномочный орган по внутреннему государственному аудиту;
32) составление и представление отчета в Министерство финансов РК отчета о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета;
33) составление и представление в Министерство финансов РК бюджетной отчетности по области:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг);
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине;
отчет об исполнении бюджета области;
34) составление и представление в Министерство финансов РК консолидированной финансовой отчетности по области;
35) составление и представление в ведомство финансовой отчетности о состоянии задолженности;
36) перечисление бюджетных изъятий в вышестоящий бюджет в пределах сумм, утвержденным законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
37) обслуживание займа местного исполнительного органа Атырауской области
38) финансирование расходов из чрезвачайного резерва областного бюджета;
39) осуществление мониторинга государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства местных исполнительных органов;
40) предоставление на регистрацию в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета договоров/дополнительных соглашений государственно-частного партнерства местных исполнительных органов;
41) составление и представление гражданского бюджета;
42) осуществление иных функций, возложенных законодательством.
3. Статус, полномочия руководителя Управления
15. Руководство Управлением осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих полномочий.
16. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия руководителя Управления:
1) руководит деятельностью Управления и обеспечивает выполнение возложенных на него задач;
2) представляет интересы Управления в государственных органах, судах и других организациях;

3) өзінің орынбасарлары мен Басқарма қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқарманың қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) Басқарманың құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
6) заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма қызметкерлерін көтермелейді және оларға тәртіптік жазалар қолданады;
7) Басқармада сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған тиісті шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануы үшін дербес жауапты болады;
8) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарып, өзінің құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды;
9) өз құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
19. Басшы өз орынбасарларының өкілеттігін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4. Басқарманың мүлкі
20. Басқарма заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарма өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Атырау облысы әкімдігінің
2023 жылғы "18" шілдедегі
№ 131 қаулысына 2-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің күші жойылған кейбір қаулыларының тізбесі
1. Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 13 наурыздағы №61 "Облыс әкімиятының 2008 жылғы №10 сәуірдегі №86 "Атырау облысы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының мәселелері" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы.
2. Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 18 қаңтардағы №17 "Облыс әкімиятының 2008 жылғы №10 сәуірдегі №86 "Атырау облысы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының мәселелері" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы.

3) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и работников Управления;
4) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должность и освобождает от должности работников Управления;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Управления;
6) в установленном законодательстве порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Управления;
7) принимает необходимые меры, направленные на противодействие коррупции в Управлении и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
8) в пределах своей компетенции издает приказы, принимает решения по другим вопросам, относящимся к его компетенции;
9) в пределах своей компетенции осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством;
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутстия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
19. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Управления
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к постановлению
акимата Атырауской области
от "18" июля 2023 года № 132
Перечень утративших силу некоторых постановлений акимата Атырауской области
1. Постановление акимата Атырауской области от 13 марта 2012 года №61 "О внесении изменений в постановление акимата области от 10 апреля 2008 года №86 "Вопросы Управления экономики и бюджетного планирования Атырауской области".
2. Постановление акимата Атырауской области от 18 января 2013 года № 17 "О внесении изменений в постановление акимата области от 10 апреля 2008 года №86 "Вопросы Управления экономики и бюджетного планирования Атырауской области".

3. Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 14 маусымдағы №227 "Облыс әкімиятының 2008 жылғы №10 сәуірдегі №86 "Атырау облысы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының мәселелері" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы.
4. Атырау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 27 желтоқсандағы №302 "Атырау облысы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының мәселелері" қаулысы.
5. Атырау облысы әкімдігінің қаулысы 2017 жылғы 10 қарашадағы №277 "Облыс әкімиятының 2008 жылғы №10 сәуірдегі №86 "Атырау облысы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының мәселелері" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы.
6. Атырау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 30 қазандағы №270 "Облыс әкімиятының 2008 жылғы №10 сәуірдегі №86 "Атырау облысы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының мәселелері" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы.
7. Атырау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 4 мамырдағы №94 "Облыс әкімиятының 2008 жылғы №10 сәуірдегі №86 "Атырау облысы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының мәселелері" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы.

3. Постановление акимата Атырауской области от 14 июня 2013 года № 227 "О внесении изменений в постановление акимата области от 10 апреля 2008 года №86 "Вопросы Управления экономики и бюджетного планирования Атырауской области".
4. Постановление акимата Атырауской области от 2016 года 27 декабря №302 "О некоторых вопросах Управления экономики и бюджетного планирования Атырауской области".
5. Постановление акимата Атырауской области от 10 ноября 2017 года №277 "О внесении изменения в постановление акимата области от 10 апреля 2008 года № 86 "Вопросы Управления экономики и бюджетного планирования Атырауской области".
6. Постановление акимата Атырауской области от 30 октября 2018 года №270 "О внесении изменений в постановление акимата области от 10 апреля 2008 года № 86 "Вопросы Управления экономики и бюджетного планирования Атырауской области".
7. Постановление акимата Атырауской области от 4 мая 2022 года №94 "О внесении изменения в постановление акимата области от 10 апреля 2008 года №86 "Вопросы Управления экономики и бюджетного планирования Атырауской области".