Исатай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 12 желтоқсандағы № 170-VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 54-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 12 желтоқсандағы № 170-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176295 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1,2,3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 736 887 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 293 317 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 73 144 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 863 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 361 563 мың теңге;
2) шығындар – 7 853 559 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 583 мың теңге
бюджеттік кредиттер- 20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 117 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 118 255 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 118 255 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 117 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 116 672 мың теңге."
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2023 жылға 750 091 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 169 876 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 92 859 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 56 135 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 55 963 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 105 789 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 135 209 мың теңге.
Қамысқала ауылдық округі 134 260 мың теңге көзделсін.".
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. 2023 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 0 теңге сомасында бюджеттік сомасында бекітілсін.".
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 856 316 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қысқы дайындық жұмыстарын жүргізу – 45 607 мың теңге.
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары – 67 872 мың теңге.

О внесении изменений решение районного маслихата от 12 декабря 2022 года № 170-VІІ "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 14 декабря 2023 года № 54-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2023-2025 годы" от 12 декабря 2022 года № 170-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176295) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 736 887 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 293 317 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 73 144 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 863 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 361 563 тысяч тенге;
2) затраты - 7 853 559 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 583 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 19 117 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 118 255тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 118 255 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 20 700 тысяч тенге;
погашение займов - 19 117 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 116 672 тысяч тенге."
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть на 2023 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 750 091 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 169 876 тысяч тенге;
Исатайкий сельский округ 92 859 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 56 135 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 55 963 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 105 789 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 135 209 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 134 260 тысяч тенге".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2023 год в сумме 0 тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 856 316 тысяч тенге, в том числе:
45 607 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
67 872 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций;

"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру – 500 000 мың теңге.".
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 1 832 854 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту – 9 668 мың теңге.
Ауылдық елді мекендердегі жарықтандыру жүйесін дамыту – 843 824 мың теңге.
Көлік инфрақұрылымын дамытуға - 724 362 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.

500 000 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 1 832 854 тысяч тенге, в том числе:
9 668 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
843 824 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;
724 362 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайруллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
28 692
01
Құқық қорғау қызметi
28 692
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
28 692
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
28 692
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
723 359
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
45 976
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
45 976
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
45 976
02
Әлеуметтiк көмек
571 234
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
337 713
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 240
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
34
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
110 843
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
960
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
69 551
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
50 725
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
84 360
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
233 521
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
203 832
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29 689
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106 149
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
28 692
1
Правоохранительная деятельность
28 692
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
28 692
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
28 692
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
723 359
01
Социальное обеспечение
45 976
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
45 976
005
Государственная адресная социальная помощь
45 976
02
Социальная помощь
571 234
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
337 713
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 240
006
Оказание жилищной помощи
34
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
110 843
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
960
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69 551
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
50 725
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
84 360
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
233 521
004
Программа занятости
203 832
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29 689
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106 149
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района ( города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)