Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 162/20-VIII шешімі
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 12-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, бейімделген емдік өнімдер, медициналық бұйымдар қосымша тегін берілсін.
2. "Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 16 шілдедегі № 66/9-VI шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 30 маусымдағы № 45/5-VIII шешімінің жою туралы.
3. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен нен кейін қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 29 наурыздағы
№ 162/20-VIII шешіміне
қосымша
Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде қосымша берілетін тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемінің, оның ішінде дәрілік заттардың, мамандандырылған емдік өнімдердің, медициналық бұйымдардың тізбесі
Р/с №
Аурудың атауы
Халықтың санаты
Дәрілік заттарды тағайындау көрсеткіші (дәрежесі, сатысы, ағым ауырлығы)
Дәрілік заттардың (шығару нысаны), медициналық бұйымдардың, мамандандырылған емдік өнімдердің атауы
1. Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар
1)
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді фазада
Амфотерицин В, инфузия үшін концентрат дайындауға арналған ұнтақ
Жеке көтералмау-шылық жағдайында
Пульмозим (Дорназа-альфа), ингаляцияға арналған ерітінді

О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане при амбулаторном лечении бесплатно
Решение маслихата города Астаны от 29 марта 2024 года № 162/20-VIII.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане при амбулаторном лечении бесплатно согласно приложению к настоящему решению.
2. Отменить решение маслихата города Астаны от 30 июня 2023 года № 45/5-VIII "О внесении изменения в решение маслихата города Нур-Султан от 16 июля 2021 года № 66/9-VI "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане при амбулаторном лечении бесплатно".
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение
к решению маслихата города Астаны
от 29 марта 2024 года № 162/20-VIII
Перечень дополнительно предоставленного гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане, при амбулаторном лечении бесплатно
№ п/п
Наименование заболевания
Категория
населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма), медицинских изделий, специализированных лечебных продуктов
1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1)
Муковисцидоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Амфотерицин В, порошок для приготовления концентрата для инфузий
В случае индивидуальной непереносимости
Пульмозим (Дорназа альфа), раствор для ингаляций

2)
Туа біткен жүрек ақауы кезіндегі басқа екіншілікті өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Илопрост, ингаляцияға арналған ерітінді
3)
Алғашқы өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді фазада
Риоцигуат, қабықпен қапталған таблетка
Селексипаг, қабықпен қапталған таблетка
4)
Инсулома
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Диазоксид, капсула
5)
Қалқанша безінің медуллярлық ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылары және ауырлық дәрежелері
Вандетаниб, таблетка
6)
Шорбуындаушы спондилит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Инфликсимаб,
инъекцияға арналған ұнтақ
7)
Ювенильді идиопатиялық артрит, жүйелік нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Тоцилизумаб,
инъекция дайындау үшін ерітінді жасауға арналған концентрат,
тері астына инъекцияға арналған ерітінді
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
Голимумаб инъекцияға арналған ерітінді
Канакинумаб, инъекцияға арналған ерітінді
Тофацитиниб, таблетка, суспензия, ерітінді
8)
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Бетаметазон, жақпа майы
Бетаметазон және салицил қышқылы, сыртқа қолдануға арналған спрей
9)
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронхоөкпелік дисплазия
1 жасқа дейінгі балалар
1000 г дейінгі салмақпен өте шала туған нәрестелер
Паливизумаб, инъекция дайындауға арналған ерітінді, ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
10)
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмау-шылық жағдайында
Серетид Эвохалер (Салметерол және Флутиказон), ингаляцияларға арналған аэрозоль
11)
Артериялық гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмау-шылық жағдайында
Микардис (Телмисартан) таблетка
Микардис плюс (Телмисартан және Гидрохлортиазид)
таблетка
12)
Криопиринмен байланысты мерзімді синдром
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Канакинумаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекцияға арналған ерітінді
13)
Созылмалы вирустық C гепатиті, бауыр циррозы сатысын қоса алғанда
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Глекапревир және пибрентасвир, таблетка

2)
Другая вторичная легочная гипертензия, ассоциированная с врожденными пороками сердца
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Илопрост, раствор для ингаляций
3)
Первичная легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Риоцигуат, таблетка, покрытая пленочной оболочкой
Селексипаг, таблетка, покрытая пленочной оболочкой
4)
Инсулома
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Диазоксид, капсула
5)
Медуллярный рак щитовидной железы
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Вандетаниб, таблетка
6)
Анкилозирую-щий спондилит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Инфликсимаб, порошок для инъекций
7)
Ювенильный идиопатический артрит, системный вариант
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления раствора для инъекций,
раствор для подкожных инъекций
Адалимумаб, раствор для инъекций
Голимумаб, раствор для инъекций
Канакинумаб, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций, раствор для инъекций
Тофацитиниб, таблетка, суспензия, раствор
8)
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бетаметазон, мазь
Бетаметазон и салициловая кислота, спрей для наружого применения
9)
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Дети до 1 года
Глубоко недоношенные дети, рожденные с массой до 1000 г
Паливизумаб, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора
10)
Бронхиальная астма
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Серетид Эвохалер (Салметерол и Флутиказон), аэрозоль для ингаляций
11)
Артериальная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Микардис (Телмисартан), таблетка
Микардис плюс (Телмисартан и Гидрохлортиазид), таблетка
12)
Криопиринас-социированный периодический синдром
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Канакинумаб, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций, раствор для инъекций
13)
Хронический вирусный гепатит С, включая стадию цирроза печени
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае отсутствия ответа на традиционную терапию
Глекапревир и пибрентасвир, таблетка

14)
Қалқанша безінің қатерлі ісігі T3N0M0
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Ленватиниб, капсула
15)
Қуықасты безінің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Даролутамид, қабықпен қапталған таблетка
16)
Бүйрек қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Кабозантиниб, капсула
17)
Сүт безінің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Рибоциклиб, қабықпен қапталған таблетка
Алпелисиб, капсула
18)
Аналық бездің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Олапариб, капсула, таблетка
19)
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ұлпалық трансглютами-назаға қарсы денелері бар, гистологиялық немесе генетикалық расталған,
белсенді фазада
Панкреатин, таблетка, капсула
20)
Ихтиоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Бепантен (Декспантенол), сыртқы қолдануға арналған крем
21)
Жедел миелобластикалық лейкоз, М3 жасушаларының нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Третиноин, капсула
22)
Ауыр атопиялық дерматит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Дупилумаб, инъекцияға арналған ерітінді
23)
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Лакосамид, қабықпен қапталған таблетка
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Этосуксимид, шәрбат, тамшы
Руфинамид, таблетка
24)
Біріншілік иммундық тапшылық
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Интерферон гамма, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
25)
Идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Спленэктомия өткізуге қарсы көрсетілімдер-дің болуы
Ромиплостим, ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
26)
Оптикалық спектрдің невромиелит аурулары
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
27)
Шашыраңқы склероз
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Белсенді фазада
дәстүрлі терапияға толық емес жауаппен
Кладрибин, таблетка
Сипонимод, қабықпен қапталған таблетка
Офатумумаб, тері астына инъекцияға арналған ерітінді

14)
Рак щитовидной железы T3N0M0
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Ленватиниб, капсула
15)
Рак предстательной железы
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Даролутамид, таблетка, покрытая пленочной оболочкой
16)
Рак почки
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Кабозатиниб, капсула
17)
Рак молочной железы
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Рибоциклиб, таблетка, покрытая пленочной оболочкой
Алпелисиб, капсула
18)
Рак яичников
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Олапариб, капсула, таблетка
19)
Целиакия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с наличием антител к тканевой трансглютаминазе, подтвержденный гистологически или генетически
Панкреатин, таблетка, капсула
20)
Ихтиоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бепантен (Декспантенол), мазь, крем
21)
Острый миелобластный лейкоз, М3 клеточный вариант
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Третиноин, капсула
22)
Атопический дерматит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Дупилумаб, раствор для инъекций
23)
Эпилепсия
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Лакосамид, таблетка, покрытая пленочной оболочкой
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Этосуксимид, сироп, капли
Руфинамид, таблетка
24)
Первичный иммунодефицит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Интерферон гамма, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
25)
Идиопатическая тромбоцитопе-ническая пурпура
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Наличие противопоказаний к проведению спленэктомии
Ромиплостим, порошок для приготовления раствора для инъекций
26)
Заболевания спектра оптиконевро-миелита
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
27)
Рассеянный склероз
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Кладрибин, таблетка
Сипонимод, таблетка, покрытая пленочной оболочкой
Офатумумаб, раствор для подкожного введения

28)
Құрысқан мойынқисаюы
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Ботулиндік токсин, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
29)
Спастикалық церебральды сал ауруы
30)
Помпе ауруы
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Алглюкозидаза альфа, инфузия үшін концентрат дайындауға арналған ұнтақ
31)
Тұқым қуалайтын ангионеврологиялық ісіну
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Адамның С1-эстераза ингибиторы, инъекция дайындау үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
32)
Созылмалы қабыну демиелинациялаушы полиневропатия
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Иммуноглобулин, инфузияға арналған ерітінді
33)
Амиотрофиялық бүйірлік склероз
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Рилузол, таблетка
34)
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Омализумаб жиынтығында еріткіші бар инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
35)
Көптеген миелома
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Иксазомиб, капсула
Поналидомид, капсула
36)
Өкпе обыры
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Бригатиниб, таблетка
Атезолизумаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
37)
Бүйрек үсті безі қыртысының туа біткен дисфункциясы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық фазалары және дәрежелері
Гидрокортизон таблетка
Гидрокортизон, ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
Флудрокартизон таблетка
38)
Псориатикалық артрит
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Этанерцепт, тері астына енгізуге арналған ерітінді/ инъекция дайындауға арналған ерітінді лиофилденген, ұнтақ
Секукинумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді
39)
Виллебранд ауруы
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Жеке көтералмау-шылық жағдайында
Фанди (Виллебранд факторымен қан ұюының VIII факторы), инфузияға арналған ерітіндіге арналған лиофилизат
40)
Жүйелі қызыл жегі
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Белимумаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
41)
Аутоиммунды гепатит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді фазада
Азатиоприн, таблетка

28)
Спастическая кривошея
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Ботулинический токсин, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
29)
Спастический церебральный паралич
30)
Болезнь Помпе
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Алглюкозидаза альфа, порошок для приготовления концентрата для инфузий
31)
Наследственный ангионевроти-ческий отек
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Ингибитор С1-эстеразы человеческий, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
32)
Хроническая воспалительная демиелинизи-рующая полинейропатия
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Иммуноглобулин, раствор для инфузий
33)
Боковой амиотрофиче-ский склероз
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Рилузол, таблетка
34)
Бронхиальная астма
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Омализумаб, порошок для приготовления раствора для инъекций в комплекте с растворителем
35)
Множественная миелома
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Иксазомиб, капсула
Поналидомид, капсула
36)
Рак легкого
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Бригатиниб, таблетка
Атезолизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
37)
Врожденная дисфункция коры надпочечников
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Гидрокортизон, таблетка
Гидрокортизон, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
Флудрокортизон, таблетка
38)
Псориатриче-ский артрит
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Этанерцепт, раствор для подкожного введения/порошок, лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
Секукинумаб, раствор для подкожного введения
39)
Болезнь Виллебранда
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Фанди (фактор свертывания крови VIII с фактором Виллебранда), лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
40)
Системная красная волчанка
Дети, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Белимумаб, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
41)
Аутоимунный гепатит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе
с неполным ответом на традиционную терапию
Азатиоприн, таблетка

42)
Крон ауруы
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Жеке көтералмау-шылық жағдайында
Салофальк (Месалазин), суппозиторий
43)
Созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Перитонеальді диализдегі паратгормо-нының жоғары деңгейі бар науқастар
Цинакальцет, үлбірлі қабықпен қапталған таблетка
2. Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберіндегі медициналық бұйымдар
1)
Көмей стенозы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Трахеостомия-лық түтікше иеленушілері
Трахеостомиялық түтік
Аспирациялық катетер
Жылу қағал алмастырғыш
Гастростома, гастростоманы интродукциялауға арналған жиынтық
Жане типті шприц
2)
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Күмісі бар майланған таңғыш
Фармацевтикалық дәрілік затсыз таңғыштар
Ылғалды гигиеналық майлықтар
Стерильді таңғыш
Абсорбциялайтын стерильді
Абсорбциялайтын таңғыш
Бұласыр
Гидротюль, гидроактивті жақпа таңғыш
Перуан бальзамы бар майланған таңғыш
Стерильді майлықтар
Бекітетін созылмалы бинт
Бекітетін бинт
Торлы құбырлы бинт
Жұмсақ стерильді емес мақталы бинт
Хлорамфеникол негізіндегі
стерильді таңғыш
Таңғышты қорғауға және бекітуге арналған серпімді қолғаптар
Эпидерм жақпа, крем
3)
Созылмалы жүрек жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Көмекші құралдарды имплантация-лау, жасанды жүрек пен жүректі транспланта-циялау
Адгезивті стерильді таңғыш
Стерильді үлдірлі таңғыш
1)
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ұлпалық трансглюта-миназаға қарсы денелері бар, гистологиялық немесе генетикалық расталған
белсенді фазада
Нан пісіруге арналған глютенсіз қоспа
Глютенсіз әмбебап қоспа
Глютенсіз макарон өнімдері
Глютенсіз қызанақ соусы
Глютенсіз печенье
Глютенсіз вафли
Глютенсіз кәмпиттер
2)
Көмей стенозы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Трахеостомия-лық түтікше иеленушілері
Энтеральді тамақтануға арналған қоспа
3)
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Энтеральді тамақтануға арналған қоспа
4)
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Энтеральді тамақтануға арналған қоспа
5)
Май қышқылдарының алмасуының бұзылуы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Ұзын тізбекті триглицеридтердің төмен қоспасы және орташа тізбекті триглициридтердің жоғары мөлшері

42)
Болезнь Крона
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Салофальк (Месалазин), суппозитория
43)
Хроническая почечная недостаточность
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Пациенты с высоким уровнем паратгормона, находящиеся на перитонеальном диализе
Цинакальцет, таблетка покрытая пленочной оболочкой
2. Медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1)
Стеноз гортани
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Носители трахеостомической трубки
Трахеостомическая трубка
Аспирационный катетер
Тепловлагообменник
Гастростома, набор для интродукции гастростомы
Шприц тип Жане
2)
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Повязка мазевая с серебром
Повязка без фармпрепаратов
Влажные, гигиенические салфетки
Повязка стерильная
Повязка абсорбирующая, стерильная
Повязка абсорбирующая
Пластырь
Гидротюль, гидроактивная мазевая повязка
Повязка мазевая с перуанским бальзамом
Стерильные салфетки
Бинт фиксирующий, эластичный
Фиксирующий бинт
Сетчатый трубчатый бинт
Бинт ватный, мягкий, нестерильный
Стерильная повязка на основе хлорамфеникола
Перчатки эластичные для защиты и фиксации повязок
Эпадерм мазь, крем
3)
Хроническая сердечная недостаточность
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Имплантация вспомогательных устройств, искусственного сердца и трансплантация сердца
Адгезивная стерильная повязка
Стерильная пленочная повязка
3. Специализированные лечебные продукты в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1)
Целиакия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с наличием антител к тканевой трансглютаминазе, подтвержденный гистологически или генетически
Смесь безглютеновая для выпечки хлеба
Универсальная смесь безглютеновая
Макаронные изделия безглютеновые
Томатный соус без глютена
Печенье безглютеновое
Вафли безглютеновые
Конфеты безглютеновые
2)
Стеноз гортани
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Носители трахеостомической трубки
Смесь для энтерального питания
3)
Муковисцидоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Смесь для энтерального питания
4)
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Смесь для энтерального питания
5)
Нарушение обмена жирных кислот
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Смесь с низким содержанием длинноцепочечных триглициридов и с высоким содержанием среднецепочечных триглециридов

6)
Эпилепсия, церебральді салдану
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Псевдобульбар синдромы бар гастростома иеленушілері
Амин қышқылдары негізіндегі құрғақ қоспа, Энтеральді тамақтануға арналған қоспа
7)
Ақуыз энергетикалық тапшылық
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
III дәреже
Амин қышқылдары негізіндегі құрғақ қоспа, Энтеральді тамақтануға арналған қоспа
_____________________________________

6)
Эпилепсия, церебральный паралич
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
Носители гастростомы с псевдобульбарным синдромом
Сухая смесь на основе аминокислот,
смесь для энтерального питания
7)
Белково-энергетическая недостаточность
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
III степень
Сухая смесь на основе аминокислот,
смесь для энтерального питания