Жаңақала аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 13-3 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2024 жылғы 7 наурыздағы № 15-1 шешімі
Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жаңақала аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 13-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 585 852 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 346 181 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 730 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 210 941 мың теңге;
2) шығындар – 4 624 779 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 218 585 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 299 052 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 80 467 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -257 512 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 257 512 мың теңге:

О внесении изменений в решение Жангалинского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 13-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 7 марта 2024 года № 15-1
Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жангалинского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 13-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 585 852 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 346 181 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 17 730 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 210 941 тысяча тенге;
2) затраты – 4 624 779 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 218 585 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 299 052 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 80 467 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -257 512 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 257 512 тысяч тенге:

1 200
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
163 907
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
78 293
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
71 517
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 517
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 638
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 079
054
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
398 550
1
Тұрғын үй шаруашылығы
93 364
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 551
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
4 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
17 520
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 031
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
67 813
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 800
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
63 013
3
Елді-мекендерді көркейту
305 186
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
305 186
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
302 186
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
3 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 005 481
1
Мәдениет саласындағы қызмет
324 572
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
312 072
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
312 072
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

1 200
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
163 907
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
78 293
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
71 517
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 517
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 638
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 079
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
398 550
1
Жилищное хозяйство
93 364
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 551
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
17 520
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 031
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
67 813
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 800
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
63 013
3
Благоустройство населенных пунктов
305 186
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
305 186
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
302 186
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
3 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 005 481
1
Деятельность в области культуры
324 572
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
312 072
003
Поддержка культурно-досуговой работы
312 072
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

12 500
011
Мәдениет объектілерін дамыту
12 500
2
Спорт
369 379
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
369 379
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
358 293
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 086
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8 000
3
Ақпараттық кеңiстiк
216 963
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16 300
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 300
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
200 663
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
200 663
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
94 567
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
65 085
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 952
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
42 133
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29 482
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 482
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80 649
6
Жер қатынастары
24 599
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
24 599
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 599
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
56 050
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 050
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
56 050
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 384
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 384
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
34 384
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

12 500
011
Развитие объектов культуры
12 500
2
Спорт
369 379
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
369 379
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
358 293
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 086
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8 000
3
Информационное пространство
216 963
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16 300
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 300
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
200 663
006
Функционирование районных (городских) библиотек
200 663
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
94 567
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
65 085
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22 952
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
42 133
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
29 482
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 482
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80 649
6
Земельные отношения
24 599
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
24 599
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 599
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
56 050
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 050
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
56 050
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 384
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 384
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
34 384
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)