Кеден одағында карамель өндірушілердің экономикалық мүдделерін қорғау жөніндегі шаралар туралы
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 856 шешімі
2010 жылғы 19 қарашадағы Өтпелі кезең ішінде арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану тәртібі туралы келісімге сәйкес Кеден одағы комиссиясы шешті:
1. 2014 жылғы 7 шілдені қоса алғандағы мерзімі бойынша Кеден одағының бірыңғай кеден аумағына әкелінетін 1704 90 710 0, 1704 90 750 0, 1806 90 500 1, 1806 90 500 2 КО СЭҚ ТН кодтарымен жіктелетін карамель 1000 килограммы үшін 294,1 АҚШ доллары мөлшерінде арнайы баж салығы белгіленсін.
Көрсетілген арнайы баж салығын қолдану мақсатында тауар КО СЭҚ ТН кодтарымен, сондай-ақ тауардың атауымен айқындалады.
2. Осы Шешіммен белгіленген арнаулы баж салығының әрекеті дамушы Қытай Халық Республикасын (Тайвань және Қытайдың арнайы әкімшілік аудандары Гонконг пен Макаоны қоса алғанда) және Туркия Республикасын қоспағанда, Кеден одағының тарифтік преференциялар жүйесін пайдаланушылар-шығарлатын елдерден карамель әкелуге қолданылмайды.
3. Беларусь Республикасы Мемлекеттік кедендік комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті, Федералдық кедендік қызметке осы Шешіммен белгіленген арнаулы баж алуды қамтамасыз етсін.
4. Осы Шешімнің 1-тармағында көрсетілген тауарды әкелуге қатысты Қазақстан Республикасында белгіленген қорғау шарасы осы Шешім қолданысқа енгізілгеннен кейін өз әрекетін тоқтатады.
5. Осы Шешім оның ресми жарияланған күннен кейiн күнтiзбелiк отыз күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Кеден одағының мүшелері:
Беларусь Республикасының Үкіметі атынан
С. Румас
Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан
Ө. Шөкеев
Ресей Федерациясының
Үкіметі атынан
И. Шувалов

О мерах по защите экономических интересов производителей карамели в Таможенном союзе
Решение Комиссии таможенного союза от 18 ноября 2011 года № 856
В соответствии с Соглашением о порядке применения специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер в течение переходного периода от 19 ноября 2010 года Комиссия Таможенного союза решила:
1. Установить в отношении ввозимой на единую таможенную территорию Таможенного союза карамели, классифицируемой кодами 1704 90 710 0, 1704 90 750 0, 1806 90 500 1, 1806 90 500 2 ТН ВЭД ТС, специальную пошлину:
с 15 июня 2013 г. по 14 декабря 2013 г. включительно в размере 283,8 доллара США за 1000 килограммов;
с 15 декабря 2013 г. по 7 июля 2014 г. включительно в размере 273,5 доллара США за 1000 килограммов.
Для целей применения указанной специальной пошлины товар определяется как кодами ТН ВЭД ТС, так и наименованием товара.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24.04.2013 № 100 (вступает в силу с 15.06.2013).
2. Действие специальной пошлины, установленной настоящим Решением, не распространяется на ввоз карамели, происходящей из развивающихся стран – пользователей системы тарифных преференций Таможенного союза, за исключением Китайской Народной Республики, Турецкой Республики и Федеративной Республики Бразилия.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24.04.2013 № 100 (вступает в силу с 15.06.2013).
3. Государственному таможенному комитету Республики Беларусь, Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан, Федеральной таможенной службе обеспечить взимание специальной пошлины, установленной настоящим Решением.
4. Защитная мера, установленная в Республике Казахстан в отношении ввоза товара, указанного в пункте 1 настоящего Решения, прекращает свое действие с даты вступления в силу настоящего Решения.
5. Настоящее Решение вступает в силу по истечении тридцати календарных дней после дня его официального опубликования.
Члены Комиссии Таможенного союза:
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Российской
Федерации
С. Румас
У. Шукеев
И. Шувалов