Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 879 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы № 8 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімдігі" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 879 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы В. Христенко
Еуразиялық экономикалық одақ
Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 8 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 879 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1.      Қолдану нәтижесінде көрсетілген Шешіммен бекітілген Кеден одағының "Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі" техникалық регламентінің (КО ТР 020/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 879 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық одақ
Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 8 шешімінің редакциясында)

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 879
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 февраля 2015 года № 8
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе
от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 879 «О принятии технического регламента Таможенного союза «Электромагнитная совместимость технических средств» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении
30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии              В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 февраля 2015 г. № 8
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 9
декабря 2011 г. № 879
1. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Электромагнитная совместимость технических средств» (ТР ТС 020/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 879 в редакции
Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 3 февраля 2015 г. № 8
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на
добровольной основе обеспечивается соблюдение требований
технического регламента Таможенного союза «Электромагнитная

Қолдану нәтижесінде көрсетілген шешіммен бекітілген Кеден одағының "Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі" техникалық регламентінің (КО ТР 020/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
4-баптың екінші абзацы
5 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 30804.3.2-2013
(IEC 61000-3-2:2009)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Токтың үйлесімдік құрамдас бөліктерінің тұтынылатын тогы 16 А аспайтын (бір фазада) техникалық құралдармен эмиссиясы. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
2
5-бөлім
МЕМСТ 30804.3.3-2013
(IEC 61000-3-3:2008)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріндегі кернеудің өзгерістерін, кернеудің ауытқуын және фликерді шектеу. Тұтынылатын тогы 16 А (бір фазада) аспайтын, қосылудың белгілі бір шарттары сақталмаған кезде электр желісіне қосылатын техникалық құралдар. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
3

совместимость технических средств» (ТР ТС 020/2011)
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
абзац второй статьи 4
разделы 5 и 7
ГОСТ 30804.3.2-2013
(IEC 61000-3-2:2009)
Совместимость технических средств электромагнитная. Эмиссия гармонических составляющих тока техническими средствами с потребляемым током не более 16 А (в одной фазе). Нормы и методы испытаний
2
раздел 5
ГОСТ 30804.3.3-2013
(IEC 61000-3-3:2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение изменений напряжения, колебаний напряжения и фликера в низковольтных системах электроснабжения общего назначения. Технические средства с потребляемым током не более 16 А (в одной фазе), подключаемые к электрической сети при несоблюдении определенных условий подключения. Нормы и методы испытаний
3

7-бөлім
МЕМСТ 30804.3.8-2002
(ХЭК 61000-3-8:1997)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Төмен вольтты электр желілері арқылы сигналдар беру. Сигналдардың деңгейі және жиілік жолақтары және электрмагниттік кедергілердің нормалары.
4
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 30804.3.11-2013
(IEC 61000-3-11:2000)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 75 А (бір фазада) аспайтын, белгілі бір шарттармен электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын техникалық құралдардан туындайтын кернеудің ауытқуы және фликер. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
5
5-бөлік
МЕМСТ 30804.3.12-2013
(IEC 61000-3-12:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 16 А көп, бірақ 75 А аспайтын (бір фазада), электрмен жабдықтаудың төмен вольтты бөлу жүйелеріне қосылатын техникалық құралдар жасайтын токтың үйлесімді құрамдас бөліктерінің нормалары. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
6
7-бөлім
МЕМСТ 30804.6.3-2013
(IEC 61000-6-3:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Энергия аз тұтынылатын тұрғын, коммерциялық аймақтарда және өнеркәсіптік аймақтарда қолданылатын техникалық құралдардан болатын электрмагниттік кедергілер. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
7
7-бөлім
МЕМСТ 30804.6.4-2013
(IEC 61000-6-4:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өнеркәсіптік аймақтарда қолданылатын техникалық құралдардан болатын электрмагниттік кедергілер. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
8
4-бөлім
МЕМСТ 30805.12-2002
(СИСПР 12-97)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өздігінен жүретін құралдардан, моторлы қайықтардан және іштен жану қозғалтқыштары бар құрылғылардан болатын радиокедергілер. Сынақтардың нормалары мен әдістері
9
4-бөлім
МЕМСТ 30805.13-2013
(CISPR 13:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиохабарын тарату қабылдағыштары, телевизорлар мен басқа да тұрмыстық радиоэлектрондық аппаратура. Индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
10
4-бөлім
МЕМСТ 30805.14.1-2013
(CISPR 14-1:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрмыстық аспаптар, электр құралдары және осыған ұқсас құрылғылар. Индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
11
4 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 30805.22-2013
(CISPR 22:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ақпараттық технологиялардың жабдықтары. Индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
12
4 және 5-бөлімдер, 6.7-кіші бөлім
МЕМСТ 32143-2013
(EN 12015:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Лифтілер, эскалаторлар және жолаушы конвейерлері. Кедергі эмиссиясы
13

раздел 7
ГОСТ 30804.3.8-2002
(МЭК 61000-3-8:1997)
Совместимость технических средств электромагнитная. Передача сигналов по низковольтным электрическим сетям. Уровни сигналов, полосы частот и нормы электромагнитных помех
4
разделы 4 и 5
ГОСТ 30804.3.11-2013
(IEC 61000-3-11:2000)
Совместимость технических средств электромагнитная. Колебания напряжения и фликер, вызываемые техническими средствами с потребляемым током не более 75 А (в одной фазе), подключаемыми к низковольтным системам  электроснабжения при определенных условиях. Нормы и методы испытаний
5
раздел 5
ГОСТ 30804.3.12-2013
(IEC 61000-3-12:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Нормы  гармонических составляющих тока, создаваемых техническими средствами  с потребляемым током более 16 А, но не более 75 А (в одной фазе),  подключаемыми к низковольтным распределительным системам электроснабжения. Нормы и методы испытаний
6
раздел 7
ГОСТ 30804.6.3-2013
(IEC 61000-6-3:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электромагнитные помехи от технических средств, применяемых в жилых, коммерческих зонах и производственных зонах с малым энергопотреблением. Нормы и методы испытаний
7
раздел 7
ГОСТ 30804.6.4-2013
(IEC 61000-6-4:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электромагнитные помехи от технических средств, применяемых в промышленных зонах. Нормы и методы испытаний
8
раздел 4
ГОСТ 30805.12-2002
(СИСПР 12-97)
Совместимость технических средств электромагнитная. Радиопомехи индустриальные от самоходных средств, моторных лодок и устройств с двигателями внутреннего сгорания. Нормы и методы испытаний
9
раздел 4
ГОСТ 30805.13-2013
(CISPR 13:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Радиовещательные приемники, телевизоры и другая бытовая радиоэлектронная аппаратура. Радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений
10
раздел 4 ГОСТ 30805.14.1-2013
(CISPR 14-1:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Бытовые приборы, электрические инструменты и аналогичные устройства. Радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений
11
разделы 4 – 6
ГОСТ 30805.22-2013
(CISPR 22:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Оборудование информационных технологий. Радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений
12
разделы 4 и 5, подраздел 6.7
ГОСТ 32143-2013
(EN 12015:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Лифты, эскалаторы и пассажирские конвейеры. Помехоэмиссия
13

4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ EN 50270-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жану газдарын, уытты газдарды немесе оттегін табуға және өлшеуге арналған электр аспаптары
14
5.1.2-тармақша
МЕМСТ EN 50370-1-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Металл өңдеу станоктары. 1-бөлік. Кедергі эмиссиясы
15
5.1.2-тармақша
МЕМСТ EN 50370-2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Металл өңдеу станоктары. 2-бөлік. Кедергіге орнықтылық.
16
5 және 8-бөлімдер
МЕМСТ EN 55103-1-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кәсіби аудио-, бейне-, аудиовизуалды аппаратурадан және ойын-сауық іс-шараларына арналған жарық аспаптарын басқару аппаратураларынан болатын электрмагниттік кедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
17
5-бөлім
МЕМСТ IEC/TS 61000-3-5-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Номиналды тогы 75 А (бір фазада) көп, электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын техникалық құралдардан туындайтын кернеудің ауытқуын шектеу және фликер. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
18
4-бөлім
БСТ CISPR 13-2012
Электрмагниттік үйлесімділік. Радиохабарын тарату қабылдағыштарынан, телевизорлардан және олармен байланысты жабдықтардан болатын радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
19
4 және 5-бөлімдер
БСТ ЕН 50270-2004
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жану газдарын, уытты газдарды немесе оттегін табуға және өлшеуге арналған электр аспаптары
15.02.2016 дейін қолданылады
20
5.1.2-тармақша
БСТ EN 50370-1-2008
Электрмагниттік үйлесімділік. Металл өңдеу станоктары. 1-бөлік. Кедергі эмиссиясы
15.02.2016 дейін қолданылады
21
5.1.2-тармақша
БСТ EN 50370-2-2008
Электрмагниттік үйлесімділік. Металл өңдеу станоктары. 2-бөлік. Кедергіге орнықтылық
15.02.2016 дейін қолданылады
22
5 және 6-бөлімдер
БСТ EN 55011-2012
Электрмагниттік үйлесімділік. өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық (ӨҒМ) жоғары жиілікті құрылғылардан болатын радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
23
1 – 4-бөлімдер
БСТ ЕН 55014-1-2005
Электрмагниттік үйлесімділік. Тұрмыстық электр аспаптарына, электр құралдарына және осыған ұқсас құрылғыларға қойылатын талаптар. 1-бөлік. Кедергі эмиссиясы
15.02.2016 дейін қолданылады
24
4 және 5-бөлімдер
БСТ ЕН 55015-2006
Электрмагниттік үйлесімділік. Электр жарық және осыған ұқсас жабдықтардан болатын радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
25
4 және 6-бөлімдер
БСТ EN 55022-2012
Электрмагниттік үйлесімділік. Ақпараттық технологиялардың жабдықтарынан болатын радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
26

разделы 4 и 5
ГОСТ EN 50270-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Приборы электрические для обнаружения и измерения горючих газов, токсичных газов или кислорода
14
подпункт 5.1.2
ГОСТ EN 50370-1-2012
Электромагнитная совместимость технических средств. Станки металлообрабатывающие. Часть 1. Помехоэмиссия
15
подпункт 5.1.2
ГОСТ EN 50370-2-2012
Электромагнитная совместимость технических средств. Станки металлообрабатывающие. Часть 2. Помехоустойчивость
16
разделы 5 и 8
ГОСТ EN 55103-1-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Электромагнитные помехи от профессиональной аудио-, видео-, аудиовизуальной аппаратуры и аппаратуры управления световыми приборами для зрелищных мероприятий. Нормы и методы измерений
17
раздел 5
ГОСТ IEC/TS 61000-3-5-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение колебаний напряжения и фликера, вызываемых техническими средствами с номинальным током более 75 А, подключаемыми к низковольтным системам электроснабжения. Нормы и методы испытаний
18
раздел 4
СТБ CISPR 13-2012
Электромагнитная совместимость. Радиопомехи от радиовещательных приемников, телевизоров и связанного с ними оборудования. Нормы и методы измерений
19
разделы 4 и 5
СТБ ЕН 50270-2004
Совместимость технических средств электромагнитная. Приборы электрические для обнаружения и измерения горючих газов, токсичных газов или кислорода
применяется до 15.02.2016
20
подпункт 5.1.2
СТБ EN 50370-1-2008
Электромагнитная совместимость. Станки металлообрабатывающие. Часть 1. Помехоэмиссия
применяется до 15.02.2016
21
подпункт 5.1.2
СТБ EN 50370-2-2008
Электромагнитная совместимость. Станки металлообрабатывающие. Часть 2. Помехоустойчивость
применяется до 15.02.2016
22
разделы 5 и 6
СТБ EN 55011-2012
Электромагнитная совместимость. Радиопомехи от промышленных, научных и медицинских (ПНМ) высокочастотных устройств. Нормы и методы измерений
23
разделы 1 – 4
СТБ ЕН 55014-1-2005
Электромагнитная совместимость. Требования к бытовым электрическим приборам, электрическим инструментам и аналогичным приборам. Часть 1. Помехоэмиссия
применяется до 15.02.2016
24
разделы 4 и 5
СТБ ЕН 55015-2006
Электромагнитная совместимость. Радиопомехи от электрического светового и аналогичного оборудования. Нормы и методы измерений
25
разделы 4 – 6
СТБ EN 55022-2012
Электромагнитная совместимость. Радиопомехи от оборудования информационных технологий. Нормы и методы измерений
26

5 және 7-бөлімдер
БСТ ХЭК 61000-3-2-2006
Электрмагниттік үйлесімділік. 3-2-бөлік. Нормалар. Бір фазада тұтынылатын тогы <16 А жабдықтарға арналған үйлесімді құрамдас бөліктер эмиссияларының нормалары
15.02.2016 дейін қолданылады
27
5-бөлім
БСТ IEC 61000-3-3-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. 3-3-бөлік. Нормалар. Бір фазада номиналды тогы <16 А жабдықтарға арналған, шартты қосуға жатпайтын электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріндегі кернеудің өзгерістерін, ауытқуын және фликерді шектеу.
15.02.2016 дейін қолданылады
28
4 және 5-бөлімдер
БСТ ХЭК 61000-3-11-2005
Электрмагниттік үйлесімділік. 3-11-бөлік. Нормалар. Бір фазада номиналды тогы <75 А жабдықтарға арналған, шартты қосуға жататын электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріндегі кернеудің өзгерістерін, ауытқуын және фликерді шектеу
15.02.2016 дейін қолданылады
29
5-бөлім
БСТ IEC 61000-3-12-2009
Электрмагниттік үйлесімділік. 3-12-бөлік. Нормалар. Тұтынылатын тогы бір фазада 16 А көп және 75 А аз, жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын, токтың жабдық жасайтын үйлесімді құрамдас бөліктеріне арналған нормалар
15.02.2016 дейін қолданылады
30
7-бөлім
БСТ IEC 61000-6-3-2012
Электрмагниттік үйлесімділік. 6-3-бөлік. Жалпы стандарттар. Энергия аз тұтынылатын тұрғын, коммерциялық аймақтарда және өнеркәсіптік аймақтарда орнатуға арналған жабдықтардың кедергі эмиссиясының нормалары
31
7-бөлім
БСТ IEC 61000-6-4-2012
Электрмагниттік үйлесімділік. 6-4-бөлік. Жалпы стандарттары. Өнеркәсіп аймақтарға орнатуға арналған жабдықтардың кедергі эмиссиясы
32
5-бөлім
Р МЕМСТ 51317.3.4-2006
(ХЭК 61000-3-4:1998)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 16 А асатын, электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын техникалық құралдармен токтың құрамдас бөліктерінің эмиссиясын шектеу. Сынақтардың нормалары мен әдістері
33
Р МЕМСТ 51317.3.5-2006
(ХЭК 61000-3-5:1994)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 16 А асатын, электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын техникалық құралдардан туындайтын кернеудің ауытқуын және фликерді шектеу. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
34
4 және 5-бөлімдер
Р МЕМСТ 51318.11-2006
(СИСПР 11:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жоғары жиілікті өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық және тұрмыстық құрылғылар. Индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
35
4-бөлім
Р МЕМСТ 51318.12-2012
(СИСПР 12:2009)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Көлік құралдары, моторлы қайықтар және іштен жану қозғалтқыштары бар құрылғылар. Индустриялық радиокедергілердің сипаттамалары. Жылжымалы құралдардан тыс орналастырылған радиоқабылдағыш құрылғыларын қорғауға арналған өлшем нормалары мен әдістері
36
Н қосымша

разделы 5 и 7
СТБ МЭК 61000-3-2-2006
Электромагнитная совместимость. Часть 3-2. Нормы. Нормы эмиссии гармонических составляющих тока для оборудования с потребляемым током < 16 А в одной фазе
применяется до 15.02.2016
27
раздел 5
СТБ IEC 61000-3-3-2011
Электромагнитная совместимость. Часть 3-3. Нормы. Ограничение изменений, колебаний напряжения и фликера в низковольтных системах электроснабжения для оборудования с номинальным током < 16 А в одной фазе, которое не подлежит условному соединению
применяется до 15.02.2016
28
разделы 4 и 5
СТБ МЭК 61000-3-11-2005
Электромагнитная совместимость. Часть 3-11. Нормы. Ограничение изменений, колебаний напряжения и фликера в низковольтных системах электроснабжения для оборудования с номинальным током < 75 А, которое подлежит условному соединению
применяется до 15.02.2016
29
раздел 5
СТБ IEC 61000-3-12-2009
Электромагнитная совместимость. Часть 3-12. Нормы. Нормы для гармонических составляющих тока, создаваемых оборудованием, подключаемым к низковольтным системам электроснабжения общего назначения, с потребляемым током более 16 А и не более 75 А в одной фазе
применяется до 15.02.2016
30
раздел 7
СТБ IEC 61000-6-3-2012
Электромагнитная совместимость. Часть 6-3. Общие стандарты. Нормы помехоэмиссии оборудования, предназначенного для установки в жилых, коммерческих зонах и промышленных зонах с малым энергопотреблением
31
раздел 7
СТБ IEC 61000-6-4-2012
Электромагнитная совместимость. Часть 6-4. Общие стандарты. Помехоэмиссия от оборудования, предназначенного для установки в промышленных зонах
32
раздел 5
ГОСТ Р 51317.3.4-2006
(МЭК 61000-3-4:1998)
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение эмиссии гармонических составляющих тока техническими средствами с потребляемым током более 16 А, подключаемыми к низковольтным системам электроснабжения. Нормы и методы испытаний
33
ГОСТ Р 51317.3.5-2006
(МЭК 61000-3-5:1994)
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение колебаний напряжения и фликера, вызываемых техническими средствами с потребляемым током более 16 А, подключаемыми к низковольтным системам электроснабжения. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
34
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 51318.11-2006
(СИСПР 11:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Промышленные, научные, медицинские и бытовые (ПНМБ) высокочастотные устройства. Радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений
применяется до 15.02.2016
35
раздел 4
ГОСТ Р 51318.12-2012
(СИСПР 12:2009)
Совместимость технических средств электромагнитная. Транспортные средства, моторные лодки и устройства с двигателями внутреннего сгорания. Характеристики индустриальных радиопомех. Нормы и методы измерений для защиты радиоприемных устройств, размещенных вне подвижных средств
36
приложение Н

Р МЕМСТ 51327.1-2010
(ХЭК 61009-1:2006)
Автоматты, сараланған токпен басқарылатын жоғары токтан кіріктірілген қорғанышы бар тұрмыстық және аналогты мақсаттағы ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынақтардың әдістері
37
1-бөлім
МЕМСТ 22012-82
Электр беру желілерінен және электр кіші станцияларынан болатын индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
38
МЕМСТ 28934-91
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электрмагниттік үйлесімділік бөлігінде техникалық тапсырма бөлімінің мазмұны
39
4-қосымша
МЕМСТ 30377-95
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Күштік электр жабдығы. Төмен жиілікті кезеңдік магниттік өріс параметрлерінің нормалары
40
5-қосымша
МЕМСТ 30886-2002
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кәсіби аудио-, бейне-, аудиовизуалды аппаратурадан және ойын-сауық іс-шараларына арналған жарық аспаптарын басқару аппаратураларынан болатын кедергі эмиссиясы. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
41
5-бөлім
МЕМСТ 32135-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кәсіби аудио-, бейне-, аудиовизуалды аппаратурадан және ойын-сауық іс-шараларына арналған жарық аспаптарын басқару аппаратураларынан болатын кедергі эмиссиялары. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
42
5-бөлім
ҚР СТ 2141-2011
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 16 А көп, бірақ 75 А аспайтын (бір фазада), жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын, токтың техникалық құралдар жасайтын үйлесімді құрамдас бөліктерін шектеу. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
43
ҚР СТ 2163-2011
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 16 А көп, электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын техникалық құралдардан туындайтын кернеудің ауытқуын және фликерді шектеу. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
44
4 және 5-бөлімдер
ҚР СТ Р МЕМСТ 51317.3.11-2009
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелерінде кернеудің өзгерістерін, кернеудің ауытқуларын және фликерді шектеу. Тұтынылатын тогы 75 А аспайтын, белгілі бір шарттармен электр желілеріне қосылатын техникалық құралдары. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
45
4-бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 51318.14.1-2009
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Электрмагниттік үйлесімділік. Тұрмыстық электр аспаптарына, электр құралдарына және осыған ұқсас аспаптарға қойылатын талаптар. Кедергі эмиссиясы

ГОСТ Р 51327.1-2010
(МЭК 61009-1:2006)
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения со встроенной защитой от сверхтоков. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
37
раздел 1
ГОСТ 22012-82
Радиопомехи индустриальные от линий электропередачи и электрических подстанций. Нормы и методы измерений
38
ГОСТ 28934-91
Совместимость технических средств электромагнитная. Содержание раздела технического задания в части электромагнитной совместимости
39
раздел 4
ГОСТ 30377-95
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрооборудование силовое. Нормы параметров низкочастотного периодического магнитного поля
40
раздел 5
ГОСТ 30886-2002
Совместимость технических средств электромагнитная. Помехоэмиссия от профессиональной аудио-, видео-, аудиовизуальной аппаратуры и аппаратуры управления световыми приборами для зрелищных мероприятий. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
41
раздел 5
ГОСТ 32135-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Помехоэмиссия от профессиональной аудио-, видео-, аудиовизуальной аппаратуры и аппаратуры управления световыми приборами для зрелищных мероприятий. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
42
раздел 5
СТ РК 2141-2011
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение гармонических составляющих тока, создаваемых техническими средствами с потребляемым током более 16 А, но не более 75 А (в одной фазе), подключаемыми к низковольтным системам электроснабжения общего назначения. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
43
СТ РК 2163-2011
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение колебаний напряжения и фликера, вызываемых техническими средствами с потребляемым током более 16 А, подключаемыми к низковольтным системам электроснабжения. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
44
разделы 4 и 5
СТ РК ГОСТ Р 51317.3.11-2009
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение изменений напряжения, колебаний напряжения и фликера в низковольтных системах электроснабжения общего назначения. Технические средства с потребляемым током не более 75 А, подключаемые к электрической сети при определенных условиях. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
45
раздел 4
СТ РК ГОСТ Р 51318.14.1-2009
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Электромагнитная совместимость.
Требования к электрическим бытовым приборам, электрическим инструментам и аналогичным приборам. Помехоэмиссия

15.02.2016 дейін қолданылады
46
4 және 5-бөлімдер, 6.7-кіші бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 52506-2008
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Лифтілерден, эскалаторлардан және жолаушы конвейерлерінен болатын индустриялық радиокедергілер. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
47
4-бөлім
Р МЕМСТ 51097-97
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Изоляторлар гирляндынан және желілік арматурадан болатын индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
48
4-баптың екінші және үшінші абзацтары
7.3-кіші бөлім
МЕМСТ 30011.1-2012
(IEC 60947-1:2004)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 1-бөлім. Жалпы талаптар
49
7.3-кіші бөлім
МЕМСТ 30011.3-2002
(ХЭК 60947-3:1999)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 3-бөлім. Ажыратқыштар, айырғыштар, ажыратқыш-айырғыштар және олардың сақтандырғыштарымен жасалатын амалдар
50
7.3-кіші бөлім, Н.7.4-кіші бөлім
Н қосымша
МЕМСТ 30011.5.1-2012
(IEC 60947-5-1:2003)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 5-бөлік. Басқару тізбектерінің аппараттары мен коммутациялық элементтері.
1-тарау. Басқару тізбектеріне арналған электр механикалық аппараттары
51
8.3-кіші бөлім
МЕМСТ 30011.6.1-2012
(IEC 60947-6-1:1989)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 6-бөлік. Көп функционалды аппаратура. 1-бөлім. Автоматты ауыстырып қайта қосқыштардың коммутациялық аппаратурасы
52
3 және 36-бөлім
МЕМСТ 30324.1.2-2012
(IEC 60601-1-2:2001)
Медициналық электр бұйымдар. 1-2-бөлік. Жалпы қауіпсіздік талаптары. Электрмагниттік үйлесімділік. Сынақтардың нормалары мен әдістері
53
26-бөлім
МЕМСТ 30850.2.1-2002
(ХЭК 60669-2-1-96)
Тұрмыстық және осыған ұқсас стационарлық электр қондырғыларға арналған ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Жартылай өткізгіш ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынақтардың әдістері
54
26-бөлім
МЕМСТ 30850.2.2-2002
(ХЭК 60669-2-2-96)
Тұрмыстық және осыған ұқсас стационарлық электр қондырғыларға арналған ажыратқыштар.
2-2-бөлік. Қашықтан басқарылатын ажыратқыштарға (ҚБА) қойылатын қосымша талаптар және сынақтардың әдістері
55
26-бөлім
МЕМСТ 30850.2.3-2002
Тұрмыстық және осыған ұқсас стационарлық электр қондырғыларға арналған ажыратқыштар. 2-3-бөлік. Уақыт ұстау ажыратқыштарына (таймерлер) қойылатын қосымша талаптар және сынақтардың әдістері
56
6-бөлім
МЕМСТ 30880-2002
(ХЭК 60118-13:1997)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Есту аппараттары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
57
4-бөлім,
6.2, 6.5 және 7.2 кіші бөлімдер
МЕМСТ 30969-2002
(ХЭК 61326-1:1997)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдықтары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
58

применяется до 15.02.2016
46
разделы 4 и 5, подраздел 6.7
СТ РК ГОСТ Р 52506-2008
Совместимость технических средств электромагнитная. Радиопомехи индустриальные от лифтов, эскалаторов и пассажирских конвейеров. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
47
раздел 4
ГОСТ Р 51097-97
Совместимость технических средств электромагнитная. Радиопомехи индустриальные от гирлянд изоляторов и линейной арматуры. Нормы и методы измерений
48
абзацы второй
и третий
статьи 4
подраздел 7.3
ГОСТ 30011.1-2012
(IEC 60947-1:2004)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 1. Общие требования
49
подраздел 7.3
ГОСТ 30011.3-2002
(МЭК 60947-3:1999)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 3. Выключатели, разъединители,
выключатели-разъединители и комбинации их с предохранителями
50
подраздел 7.3, подраздел Н.7.4 приложения Н
ГОСТ 30011.5.1-2012
(IEC 60947-5-1:2003)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Глава 1. Электромеханические аппараты для цепей управления
51
подраздел 8.3
ГОСТ 30011.6.1-2012
(IEC 60947-6-1:1989)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6. Аппаратура многофункциональная. Раздел 1. Аппаратура коммутационная автоматического переключения
52
разделы 3 и 36
ГОСТ 30324.1.2-2012
(IEC 60601-1-2:2001)
Изделия медицинские электрические. Часть 1-2. Общие требования безопасности. Электромагнитная совместимость. Требования и методы испытаний
53
раздел 26
ГОСТ 30850.2.1-2002
(МЭК 60669-2-1-96)
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-1. Дополнительные требования к полупроводниковым выключателям и методы испытаний
54
раздел 26
ГОСТ 30850.2.2-2002
(МЭК 60669-2-2-96)
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-2. Дополнительные требования к выключателям с дистанционным управлением (ВДУ) и методы испытаний
55
раздел 26
ГОСТ 30850.2.3-2002
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-3. Дополнительные требования к выключателям с выдержкой времени (таймеры) и методы испытаний
56
раздел 6
ГОСТ 30880-2002
(МЭК 60118-13:1997)
Совместимость технических средств электромагнитная. Слуховые аппараты. Требования и методы испытаний
57
раздел 4,
подразделы 6.2, 6.5 и 7.2
ГОСТ 30969-2002
(МЭК 61326-1:1997)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения, управления   и лабораторного применения. Требования и методы испытаний
58

3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ 31216-2003
(ХЭК 61543:1995)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы, сараланған токпен басқарылатын қорғанышты сөндіру құрылғысы (ҚСҚ-С). Сынақтардың талаптары мен әдістері
59
4, 6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 32132.3-2013
(IEC 61204-3:2000)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрақты токты қоректендірудің төмен вольтты көздері. Сынақтардың талаптары мен әдістері
60
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 32133.2-2013
(IEC 62040-2:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Үздіксіз қоректендіру жүйесі. Сынақтардың талаптары мен әдістері
61
4.4.1-тармақ
МЕМСТ IEC 60204-31-2012
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 31-бөлік. Тігін машиналарына, қондырғылар мен жүйелерге қойылатын қауіпсіздіктің қосымша талаптары мен электрмагниттік үйлесімділіктің талаптары
62
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-1-2011
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 1-бөлік. Жалпы талаптар
63
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-5-2012
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар.
2-5-бөлік. Жанарғыларды басқарудың автоматты электр құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар
64
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-7-2011
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар.
2-7-бөлік. Таймерлерге және уақытша ауыстырып қайта қосқыштарға қойылатын жекеше талаптар
65
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-8-2012
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 2-8-бөлік. Механикалық сипаттамаларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, электржетекті су клапандарына қойылатын қосымша талаптар
66
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-9-2011
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 2-9-бөлік. Термиялық сезімтал басқарушы құрылғыларға қойылатын жекеше талаптар
67
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-14-2012
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 2-14-бөлік. Электр күштік жетектерге қойылатын қосымша талаптар
68
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-15-2013
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 2-15-бөлік. Ауа шығынына, су шығына және су деңгейіне сезімтал, автоматты электр басқарушы құрылғыларға қойылатын жекеше талаптары
69
7.2.6-тармақ
МЕМСТ IEC 60947-5-2-2012
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 5-2-бөлік. Басқару тізбегінің аппараттары мен коммутациялық элементтері. Контактысыз датчиктер
70

разделы 3 – 5
ГОСТ 31216-2003
(МЭК 61543:1995)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устройства защитного отключения, управляемые дифференциальным током (УЗО-Д), бытового и аналогичного назначения. Требования и методы испытаний
59
разделы 4, 6 и 7
ГОСТ 32132.3-2013
(IEC 61204-3:2000)
Совместимость технических средств электромагнитная. Низковольтные источники питания постоянного тока. Требования и методы испытаний
60
разделы 6 и 7
ГОСТ 32133.2-2013
(IEC 62040-2:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы бесперебойного питания. Требования и методы испытаний
61
пункт 4.4.1
ГОСТ IEC 60204-31-2012
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам и системам
62
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-1-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования
63
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-5-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения.
Часть 2-5. Дополнительные требования
к автоматическим электрическим устройствам управления горелками
64
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-7-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-7. Частные требования к таймерам и временным переключателям
65
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-8-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-8. Дополнительные требования к электроприводным водяным клапанам, включая требования к механическим характеристикам
66
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-9-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-9. Частные требования к термочувствительным управляющим устройствам
67
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-14-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-14. Дополнительные требования к электрическим силовым приводам
68
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-15-2013
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-15. Частные требования к автоматическим электрическим управляющим устройствам, чувствительным к расходу воздуха, расходу воды и уровню воды
69
пункт 7.2.6
ГОСТ IEC 60947-5-2-2012
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-2. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Бесконтактные датчики
70

8.3-кіші бөлім
МЕМСТ IEC 60947-6-2-2013
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 6-2-бөлік. Көп функционалды жабдық. Басқару мен қорғаудың коммутациялық құрылғылары (немесе жабдықтары)
71
8.17-кіші бөлім
МЕМСТ IEC 61008-1-2012
Автоматты, сараланған токпен басқарылатын, жоғары токтан кіріктірілген қорғанышы жоқ тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы ажыратқыштар.
1-бөлік. Сынақтардың жалпы талаптары мен әдістері
72
8 – 10-бөлімдер
МЕМСТ IEC 61131-2-2012
Бағдарламаланатын бақылаушылар. 2-бөлік. Жабдықтарға қойылатын талаптар және сынақтар
73
9.4-кіші бөлім
МЕМСТ IEC 61439-1-2013
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты кешенді құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар
74
9.4-кіші бөлім
МЕМСТ IEC 61439-5-2013
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты кешенді құрылғылары. 5-бөлік. Қоғамдық пайдаланылатын желілердегі қуатты бөлуге қойылатын жекеше талаптар
75
17-бөлім
МЕМСТ IEC 61812-1-2013
Уақыты нормаланатын өнеркәсіптік мақсаттағы реле. 1-бөлік. Талаптар мен сынақтар
76
3.10 және 3.11-кіші бөлімдер
МЕМСТ ХЭК 61812-1-2007
Өнеркәсіпте қолданылатын уақыт релесі. 1-бөлік. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
77
5-бөлім
МЕМСТ IEC 62041-2012
Трансформаторлардың, реакторлардың, қоректендіру көздерінің және олардың аралас құрылғыларының қауіпсіздігі.
Электрмагниттік үйлесімділік (ЭМҮ) талаптар
78
МЕМСТ IEC 62423-2013
Жоғары токтан кіріктірілген қорғанышы бар және жоқ, F типті және В типті сараланған токпен басқарылатын, тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты ажыратқыштар
79
4-бөлім
МЕМСТ EN 12895-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Еденүсті көлік машиналары
80
МЕМСТ 32134.1-2013
(EN 301 489-1:2008)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 1-бөлік. Сынақтардың жалпы техникалық талаптары мен әдістері
81
МЕМСТ 32134.11-2013
(EN 301 489-11:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 11-бөлік. Радиохабарын таратқыштарға қойылатын жекеше талаптар
82
МЕМСТ 32134.12-2013
(EN 301 489-12:2003)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 12-бөлік. 4-тен 30 ГГц дейінгі жиілік жолағында жұмыс істейтін, тіркелген жерсеріктік қызметінің шағын апертурасы бар жер станцияларына қойылатын жекеше талаптар
83
МЕМСТ 32134.13-2013
(EN 301 489-13:2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 13-бөлік. 26965-тен 27860 кГц дейінгі жиілік жолағында жұмыс істейтін, жеке пайдаланудағы радиобайланыс құралдарына және қосалқы жабдықтарға қойылатын жекеше талаптар
84

подраздел 8.3
ГОСТ IEC 60947-6-2-2013
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6-2. Оборудование многофункциональное. Коммутационные устройства (или оборудование) управления и защиты
71
подраздел 8.17
ГОСТ IEC 61008-1-2012
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков.
Часть 1. Общие требования и методы испытаний
72
разделы 8 – 10
ГОСТ IEC 61131-2-2012
Контроллеры программируемые. Часть 2. Требования
к оборудованию и испытания
73
подраздел 9.4
ГОСТ IEC 61439-1-2013
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 1. Общие требования
74
подраздел 9.4
ГОСТ IEC 61439-5-2013
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 5. Частные требования к распределению мощности в сетях общественного пользования
75
раздел 17
ГОСТ IEC 61812-1-2013
Реле с нормируемым временем промышленного назначения. Часть 1. Требования и испытания
76
подразделы 3.10 и 3.11
ГОСТ МЭК 61812-1-2007
Реле времени промышленного применения. Часть 1. Технические требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
77
раздел 5
ГОСТ IEC 62041-2012
Безопасность трансформаторов, реакторов, источников питания и комбинированных устройств из них.
Требования электромагнитной совместимости (ЭМС)
78
ГОСТ IEC 62423-2013
Автоматические выключатели, управляемые дифференциальным током типа F и типа В со встроенной
и без встроенной защиты от сверхтоков бытового и аналогичного назначения
79
раздел 4
ГОСТ EN 12895-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Машины напольного транспорта
80
ГОСТ 32134.1-2013
(EN 301 489-1:2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 1. Общие технические требования и методы испытаний
81
ГОСТ 32134.11-2013
(EN 301 489-11:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 11. Частные требования к радиовещательным передатчикам
82
ГОСТ 32134.12-2013
(EN 301 489-12:2003)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 12. Частные требования к земным станциям с малой апертурой фиксированной спутниковой службы, работающим в полосах частот от 4 до 30 ГГц
83
ГОСТ 32134.13-2013
(EN 301 489-13:2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 13. Частные требования к средствам радиосвязи личного пользования, работающим в полосе частот от 26965 до 27860 кГц, и вспомогательному оборудованию
84

МЕМСТ 32134.14-2013
(EN 301 489-14:2003)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 14-бөлік. Аналогтық және цифрлық телевизиялық радио таратқыштарға қойылатын жекеше талаптар
85
4.2.2, 4.3.2, 4.4.2, 4.5.2, 4.6.2, 4.7.2, 4.8.2 және 4.9.2-тармақтар
МЕМСТ 32140-2013
(EN 13309:2000)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ішкі электрмен қоректендіру көздері бар құрылыс машиналары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
86
7-бөлім
МЕМСТ EN 50065-1-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. 3-тен 148,5 кГц дейінгі жиілік жолағындағы төмен вольтты электр қондырғыларындағы сигнализация. 1-бөлік. Жалпы талаптар, жиілік жолақтары және электрмагниттік кедергілер
87
2.4 және 3.4-кіші бөлімдер
МЕМСТ EN 50293-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жол жүрісін басқару жүйелері. Сынақтардың талаптары мен әдістері
88
МЕМСТ ETSI EN 301 489-34-2013
Электрмагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі. Радиобайланыс техникалық құралдарының электрмагниттік үйлесімділігі. 34-бөлік. Ұялы телефондарды қоректендірудің сыртқы көздеріне (EPS) қойылатын қосымша талаптар
89
7.2.6-тармақ
БСТ Р МЕМСТ 50030.5.2-2003
(ХЭК 60947-5-2-97)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
5-2-бөлік. Басқару тізбегінің аппараттары мен коммутациялық элементтері. Контактысыз датчиктер
15.02.2016 дейін қолданылады
90
Е қосымша
БСТ Р МЕМСТ 51326.1-2003
(ХЭК 61008-1-96)
Автоматты, сараланған токпен басқарылатын, жоғары токтан кіріктірілген қорғанышы жоқ тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы ажыратқыштар.
1-бөлік. Сынақтардың жалпы талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
91
4.4.1-тармақ
БСТ ХЭК 60204-31-2006
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдығы. 31-бөлік. Тігін машиналарына, қондырғылар мен жүйелерге қойылатын қауіпсіздіктің қосымша талаптары мен электрмагниттік үйлесімділіктің талаптары
15.02.2016 дейін қолданылады
92
3 және 36-бөлімдер
БСТ ХЭК 60601-1-2-2006
Медициналық электр бұйымдары. 1-2-бөлік. Жалпы қауіпсіздік талаптары. Электрмагниттік үйлесімділік. Сынақтардың талаптары мен әдістері
93
23 және 26-бөлімдер
БСТ ХЭК 60730-1-2004
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 1-бөлік. Жалпы талаптар
94
23 және 26-бөлімдер
БСТ ХЭК 60730-2-5-2004
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 2-5-бөлік. Жанарғыларды басқарудың автоматты электр құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар
15.02.2016 дейін қолданылады
95
23 және 26-бөлімдер
БСТ IEC 60730-2-8-2008

ГОСТ 32134.14-2013
(EN 301 489-14:2003)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 14. Частные требования к аналоговым и цифровым телевизионным радиопередатчикам
85
пункты 4.2.2, 4.3.2, 4.4.2, 4.5.2, 4.6.2, 4.7.2, 4.8.2 и 4.9.2
ГОСТ 32140-2013
(EN 13309:2000)
Совместимость технических средств электромагнитная. Машины строительные с внутренними источниками электропитания. Требования и методы испытаний
86
раздел 7
ГОСТ EN 50065-1-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Сигнализация в низковольтных электрических
установках в полосе частот от 3 до 148,5 кГц. Часть 1. Общие требования, полосы частот и электромагнитные помехи
87
подразделы 2.4 и 3.4
ГОСТ EN 50293-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы управления дорожным движением. Требования и методы испытаний
88
ГОСТ ETSI EN 301 489-34-2013
Электромагнитная совместимость и радиочастотный спектр. Электромагнитная совместимость технических средств радиосвязи. Часть 34. Дополнительные требования
к внешним источникам питания (EPS) мобильных телефонов
89
пункт 7.2.6
СТБ ГОСТ Р 50030.5.2-2003
(МЭК 60947-5-2-97)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-2. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Бесконтактные датчики
применяется до 15.02.2016
90
приложение Е
СТБ ГОСТ Р 51326.1-2003
(МЭК 61008-1-96)
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
91
пункт 4.4.1
СТБ МЭК 60204-31-2006
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам и системам
применяется до 15.02.2016
92
разделы 3 и 36
СТБ МЭК 60601-1-2-2006
Изделия медицинские электрические. Часть 1-2.
Общие требования безопасности. Электромагнитная совместимость. Требования и методы испытаний
93
разделы 23 и 26
СТБ МЭК 60730-1-2004
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения.
Часть 1. Общие требования
94
разделы 23 и 26
СТБ МЭК 60730-2-5-2004
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-5. Дополнительные требования к автоматическим электрическим устройствам управления горелками
применяется до 15.02.2016
95
разделы 23 и 26
СТБ IEC 60730-2-8-2008

Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 2-8-бөлік. Механикалық сипаттамаларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, электржетекті су клапандарына қойылатын қосымша талаптар
15.02.2016 дейін қолданылады
96
23 және 26-бөлімдер
БСТ ХЭК 60730-2-14-2006
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 2-14-бөлік. Электр күштік жетектерге қойылатын қосымша талаптар
15.02.2016 дейін қолданылады
97
23 және 26-бөлімдер
БСТ ХЭК 60730-2-18-2006
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 2-18-бөлік. Механикалық сипаттамаларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, су мен ауа ағынын басқарудың автоматты электр сенсорлық құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар
98
5-бөлім
БСТ ХЭК 60870-2-1-2003
Телемеханика құрылғылары мен жүйелері. 2-бөлік. Пайдалану шарттары. 1-бөлім. Қоректендіру көздері мен электрмагниттік үйлесімділік
99
7.3-кіші бөлім
БСТ IEC 60947-2-2011
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
2-бөлік. Автоматты ажыратқыштар
100
7.3-кіші бөлім, Н.7.4-кіші бөлім
Н қосымша
БСТ IEC 60947-5-1-2012
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
5-1-бөлік. Қайталама коммутация тізбектеріндегі құрылғылар және коммутациялайтын элементтер. Қайталама коммутация тізбектеріндегі электрмеханикалық құрылғылар
15.02.2016 дейін қолданылады
101
8.3-кіші бөлім
БСТ IEC 60947-6-1-2012
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
6-1-бөлік. Көп функционалды жабдық. Ауыстырып қайта қосқыш коммутациялық жабдық
102
6.3 және 7.4-кіші бөлімдер,
7.1.1-тармақ
БСТ IEC 60974-10-2008
Доға етіп дәнекерлеуге арналған жабдық. 10-бөлік. Электрмагниттік үйлесімділікке қойылатын талаптар
103
БСТ ХЭК 61000-2-4-2005
Электрмагниттік үйлесімділік. 2-4-бөлік. Қоршаған орта жағдайлары. Жиілігі төмен кондуктивтік кедергілерге арналған өнеркәсіптік қондырғылардағы үйлесімділік деңгейлері
104
8 – 10-бөлімдер
БСТ IEC 61131-2-2010
Бағдарламаланатын бақылаушылар. 2-бөлік. Жабдықтарға қойылатын талаптар мен сынақтар
15.02.2016 дейін қолданылады
105
4, 6 және 7-бөлімдер
БСТ IEC 61204-3-2008
Төмен вольтты тұрақты токтың қоректендіру көздері. 3-бөлік. Электрмагниттік үйлесімділік
15.02.2016 дейін қолданылады
106
3.10 және 3.11-кіші бөлімдер
БСТ ХЭК 61812-1-2004
Өнеркәсіпте қолданылатын уақыт релесі. 1-бөлік. Техникалық талаптар және сынақтар
15.02.2016 дейін қолданылады
107
6 және 7-бөлімдер
БСТ IEC 62040-2-2008
Үздіксіз қоректендіру жүйелері (ҮҚЖ). 2-бөлік. Электрмагниттік үйлесімділікке қойылатын талаптар
15.02.2016 дейін қолданылады
108
5-бөлім
БСТ IEC 62041-2008
Электрмагниттік үйлесімділік. Күштік трансформаторлар, қоректендіру көздері, электр реакторлары және осыған ұқсас бұйымдар. Талаптар

Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-8. Дополнительные требования к электроприводным водяным клапанам, включая требования к механическим характеристикам
применяется до 15.02.2016
96
разделы 23 и 26
СТБ МЭК 60730-2-14-2006
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-14. Дополнительные требования к электрическим силовым приводам
применяется до 15.02.2016
97
разделы 23 и 26
СТБ МЭК 60730-2-18-2006
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-18. Дополнительные требования к автоматическим электрическим сенсорным устройствам управления потоком воды и воздуха, включая требования к механическим характеристикам
98
раздел 5
СТБ МЭК 60870-2-1-2003
Устройства и системы телемеханики. Часть 2. Условия эксплуатации. Раздел 1. Источники питания и электромагнитная совместимость
99
подраздел 7.3
СТБ IEC 60947-2-2011
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 2. Автоматические выключатели
100
подраздел 7.3, подраздел Н.7.4 приложения Н
СТБ IEC 60947-5-1-2012
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-1. Устройства в цепях вторичной коммутации и коммутирующие элементы. Электромеханические устройства в цепях вторичной коммутации
применяется до 15.02.2016
101
подраздел 8.3
СТБ IEC 60947-6-1-2012
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6-1. Оборудование многофункциональное. Оборудование переключения коммутационное
102
подразделы 6.3 и 7.4, пункт 7.1.1
СТБ IEC 60974-10-2008
Оборудование для дуговой сварки. Часть 10. Требования
к электромагнитной совместимости
103
СТБ МЭК 61000-2-4-2005
Электромагнитная совместимость. Часть 2-4. Условия окружающей среды. Уровни совместимости в промышленных установках для низкочастотных кондуктивных помех
104
разделы 8 – 10
СТБ IEC 61131-2-2010
Контроллеры программируемые. Часть 2. Требования
к оборудованию и испытания
применяется до 15.02.2016
105
разделы 4, 6 и 7
СТБ IEC 61204-3-2008
Источники питания постоянного тока низковольтные. Часть 3. Электромагнитная совместимость
применяется до 15.02.2016
106
подразделы 3.10 и 3.11
СТБ МЭК 61812-1-2004
Реле времени промышленного применения. Часть 1. Технические требования и испытания
применяется до 15.02.2016
107
разделы 6 и 7
СТБ IEC 62040-2-2008
Системы бесперебойного питания (СБП). Часть 2. Требования к электромагнитной совместимости
применяется до 15.02.2016
108
раздел 5
СТБ IEC 62041-2008
Электромагнитная совместимость. Трансформаторы силовые, источники питания, электрические реакторы и аналогичные изделия. Требования

15.02.2016 дейін қолданылады
109
БСТ 2317-2013
(ETSI EN 301 489-1:2011)
Электрмагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі. Радиожабдықтарға және радиобайланыс қызметтеріне арналған электрмагниттік үйлесімділік жөніндегі стандарт. 1-бөлік. Жалпы техникалық талаптар
110
4-бөлім
БСТ ЕН 12895-2006
Еденүсті көлігінің машиналары. Электрмагниттік үйлесімділік
15.02.2016 дейін қолданылады
111
4.3.5.1-тармақша
БСТ ЕН 13241-1-2007
Қақпа. Өнімге қойылатын талаптар. 1-бөлік. Отқа төзімділік және түтіннен қорғау сипаттамалары жоқ бұйымдар
112
4.2.2, 4.3.2, 4.4.2, 4.5.2, 4.6.2, 4.7.2, 4.8.2 және 4.9.3-тармақтар
БСТ ЕН 13309-2007
Құрылыс машиналары. Электрмен қоректендірудің ішкі көздері бар машиналардың электрмагниттік үйлесімділігі
15.02.2016 дейін қолданылады
113
БСТ EN 50083-2-2008
Телевизиялық, дыбыстық сигналдар беруге және интерактивтік қызметтерге арналған кәбілдік бөлу жүйелері. 2-бөлік. Жабдықтардың электрмагниттік үйлесімділігі
114
2.4 және 3.4-кіші бөлімдер
БСТ ЕН 50293-2005
Электрмагниттік үйлесімділік. Жол жүрісін басқару жүйелері. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
115
БСТ ETSI EN 301 489-17-2013
Электрмагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі. Радиожабдықтарға арналған электрмагниттік үйлесімділік жөніндегі стандарт. 17-бөлік. Деректер берудің кеңжолақты жүйелеріне арналған арнайы шарттары
116
БСТ ETSI EN 301 489-24-2013
Электрмагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі. Радиожабдықтарға және радиобайланыс қызметтеріне арналған электрмагниттік үйлесімділік жөніндегі стандарт. 24-бөлік. Жылжымалы және портативтік радиожабдықтарға (UE) спектрді тікелей кеңейтетін IMT-2000 CDMA (UTRA және E-UTRA) және қосалқы жабдықтарға арналған арнайы шарттар
117
8.3-кіші бөлім
ҚР СТ ХЭК 60947-3-2011
Төмен вольтты кешенді коммутациялық аппаратура және басқару тетіктері. 3-бөлік. Ажыратқыштар, айырғыштар, ажыратқыш-айырғыштар және сақтандырғыш блоктар
118
8.3-кіші бөлім
ҚР СТ ХЭК 60947-4-1-2011
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
4-1-бөлік. Контакторлар мен қосқыштар. Қозғалтқыштардың электрмеханикалық контакторлары мен қосқыштары
119
8.3-кіші бөлім
ҚР СТ IEC 60947-8-2012
Төмен вольтты кешенді коммутациялық аппаратура және басқару тетіктері. 8-бөлік. Айналмалы электр машиналары үшін кіріктірілген термиялық қорғауға арналған басқару блоктары
120
7.3-кіші бөлім
Р МЕМСТ 50030.2-2010
(ХЭК 60947-2:2006)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
2-бөлік. Автоматты ажыратқыштар
121
7.3-кіші бөлім
Р МЕМСТ 50030.3-2012
(ХЭК 60947-3:2008)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
3-бөлік. Ажыратқыштар, айырғыштар, ажыратқыш-айырғыштар және олардың сақтандырғыштарымен жасалатын амалдар

применяется до 15.02.2016
109
СТБ 2317-2013
(ETSI EN 301 489-1:2011)
Электромагнитная совместимость и спектр радиочастот. Стандарт по электромагнитной совместимости для радиооборудования и служб радиосвязи. Часть 1. Общие технические требования
110
раздел 4
СТБ ЕН 12895-2006
Машины напольного транспорта. Электромагнитная совместимость
применяется до 15.02.2016
111
подпункт 4.3.5.1
СТБ ЕН 13241-1-2007
Ворота. Требования к продукции. Часть 1. Изделия без характеристик огнестойкости и защиты от дыма
112
пункты 4.2.2, 4.3.2, 4.4.2, 4.5.2, 4.6.2, 4.7.2, 4.8.2 и 4.9.3
СТБ ЕН 13309-2007
Машины строительные. Электромагнитная совместимость машин с внутренним источником электропитания
применяется до 15.02.2016
113
СТБ EN 50083-2-2008
Системы кабельные распределительные для передачи телевизионных, звуковых сигналов и интерактивных
услуг. Часть 2. Электромагнитная совместимость оборудования
114
подразделы 2.4 и 3.4
СТБ ЕН 50293-2005
Электромагнитная совместимость. Системы управления дорожным движением. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
115
СТБ ETSI EN 301 489-17-2013
Электромагнитная совместимость и спектр радиочастот. Стандарт по электромагнитной совместимости для радиооборудования. Часть 17. Специальные условия для широкополосных систем передачи данных
116
СТБ ETSI EN 301 489-24-2013
Электромагнитная совместимость и спектр радиочастот. Стандарт по электромагнитной совместимости для радиооборудования и служб радиосвязи. Часть 24. Специальные условия для подвижного и портативного радиооборудования (UE) IMT-2000 CDMA с прямым расширением спектра (UTRA и E-UTRA) и вспомогательного оборудования
117
подраздел 8.3
СТ РК МЭК 60947-3-2011
Аппаратура коммутационная и механизмы управления низковольтные комплектные. Часть 3. Выключатели, разъединители, выключатели-разъединители и блоки  предохранителей
118
подраздел 8.3
СТ РК МЭК 60947-4-1-2011
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 4-1. Контакторы и пускатели. Электромеханические контакторы и пускатели двигателей
119
подраздел 8.3
СТ РК IEC 60947-8-2012
Аппаратура коммутационная и механизмы управления низковольтные комплектные. Часть 8. Блоки управления для встроенной термической защиты для вращающихся электрических машин
120
подраздел 7.3
ГОСТ Р 50030.2-2010
(МЭК 60947-2:2006)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 2. Автоматические выключатели
121
подраздел 7.3
ГОСТ Р 50030.3-2012
(МЭК 60947-3:2008)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 3. Выключатели, разъединители, выключатели-разъединители и комбинации их с предохранителями

122
8.3-кіші бөлім
Р МЕМСТ 50030.4.1-2012
(ХЭК 60947-4-1:2009)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
4-бөлік. Контакторлар мен қосқыштар. 1-бөлім. Электрмеханикалық контакторлар мен қосқыштар
123
8.3-кіші бөлім
Р МЕМСТ 50030.4.2-2012
(ХЭК 60947-4-2:2007)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
4-бөлік. Контакторлар мен қосқыштар. 2-бөлім. Ауыспалы токтың тізбектеріне арналған жартылай өткізгішті бақылаушылар мен қосқыштар
124
7.2.6-тармақ
Р МЕМСТ 50030.5.2-99
(ХЭК 60947-5-2-97)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
4-бөлік. 5-2-бөлік. Басқару тізбектерінің аппараттары мен коммутациялық элементтері. Контактысыз датчиктер
15.02.2016 дейін қолданылады
125
8.3-кіші бөлім
Р МЕМСТ 50030.6.1-2010
(ХЭК 60947-6-1:2005)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
6-бөлік. Көп функционалды аппаратура. 1-бөлім. Ауыстырып қайта қосқыш коммутациялық аппаратурасы
126
8.3-кіші бөлім
Р МЕМСТ 50030.6.2-2011
(ХЭК 60947-6-2:2007)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы.
6-бөлік. Көп функционалды аппаратура 2-бөлім. Басқару мен қорғаудың коммутациялық құрылғылары (немесе жабдығы) (БҚКБ)
15.02.2016 дейін қолданылады
127
Р МЕМСТ 50397-2011
(ХЭК 60050-161:1990)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Терминдер мен анықтамалар
128
5-бөлім
Р МЕМСТ 51179-98
(ХЭК 870-2-1-95)
Телемеханика құрылғылары мен жүйелері. 2-бөлік. Пайдалану шарттары. 1-бөлім. Қоректендіру көздері және электрмагниттік үйлесімділік
129
Р МЕМСТ 51317.1.2-2007
(ХЭК 61000-1-2:2001)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электрмагниттік кедергілерге қатысты техникалық құралдардың функционалдық қауіпсіздігін қамтамасыз етудің әдіснамасы
130
Р МЕМСТ 51317.1.5-2009
(ХЭК 61000-1-5:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Азаматтық мақсаттағы жүйелерге қуаты үлкен электрмагниттік әсер ету. Негізгі ережелер
131
Р МЕМСТ 51317.2.5-2000
(ХЭК 61000-2-5-95)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электромагниттік жағдай. Техникалық құралдардың орналасу орындарындағы электрмагниттік кедергілерді сыныптау
132
Е қосымша
Р МЕМСТ 51326.1-99
(ХЭК 61008-1-96)
Автоматты, сараланған токпен басқарылатын, жоғары токтан кіріктірілген қорғанышы жоқ тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы ажыратқыштар.
1-бөлік. Сынақтардың жалпы талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
133
6-бөлім
Р МЕМСТ 51407-99
(ХЭК 60118-13-97)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Есту аппараттары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
134
6.2 және 7.2-кіші бөлімдер
Р МЕМСТ 51522.1-2011

122
подраздел 8.3
ГОСТ Р 50030.4.1-2012
(МЭК 60947-4-1:2009)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 4. Контакторы и пускатели. Раздел 1. Электромеханические контакторы и пускатели
123
подраздел 8.3
ГОСТ Р 50030.4.2-2012
(МЭК 60947-4-2:2007)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 4. Контакторы и пускатели. Раздел 2. Полупроводниковые контроллеры и пускатели для цепей переменного тока
124
пункт 7.2.6
ГОСТ Р 50030.5.2-99
(МЭК 60947-5-2-97)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-2. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Бесконтактные датчики
применяется до 15.02.2016
125
подраздел 8.3
ГОСТ Р 50030.6.1-2010
(МЭК 60947-6-1:2005)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6. Аппаратура многофункциональная. Раздел 1. Аппаратура коммутационная переключения
126
подраздел 8.3
ГОСТ Р 50030.6.2-2011
(МЭК 60947-6-2:2007)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6. Аппаратура многофункциональная. Раздел 2. Коммутационные устройства (или оборудование) управления и защиты (КУУЗ)
применяется до 15.02.2016
127
ГОСТ Р 50397-2011
(МЭК 60050-161:1990)
Совместимость технических средств электромагнитная. Термины и определения
128
раздел 5
ГОСТ Р 51179-98
(МЭК 870-2-1-95)
Устройства и системы телемеханики. Часть 2. Условия эксплуатации. Раздел 1. Источники питания и электромагнитная совместимость
129
ГОСТ Р 51317.1.2-2007
(МЭК 61000-1-2:2001)
Совместимость технических средств электромагнитная. Методология обеспечения функциональной безопасности технических средств в отношении электромагнитных помех
130
ГОСТ Р 51317.1.5-2009
(МЭК 61000-1-5:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Воздействия электромагнитные большой мощности на системы гражданского назначения. Основные положения
131
ГОСТ Р 51317.2.5-2000
(МЭК 61000-2-5-95)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электромагнитная обстановка. Классификация электромагнитных помех в местах размещения технических средств
132
приложение Е
ГОСТ Р 51326.1-99
(МЭК 61008-1-96)
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
133
раздел 6
ГОСТ Р 51407-99
(МЭК 60118-13-97)
Совместимость технических средств электромагнитная. Слуховые аппараты. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
134
подразделы 6.2 и 7.2
ГОСТ Р 51522.1-2011

(ХЭК 61326-1:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдығы. 1-бөлік. Сынақтардың жалпы талаптары мен әдістері
135
6.2 және 7.2-кіші бөлімдер
Р МЕМСТ 51522.2.1-2011
(ХЭК 61326-2-1:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдығы. 2-1-бөлік. Электрмагниттік үйлесімділікке қатысы бойынша қорғалмаған сезімтал сынау және өлшеу жабдықтарына қойылатын жекеше талаптар. Сынау конфигурациялары, жұмыс шарттары және жұмыс істеу сапасының критерийлері
136
6.2 және 7.2-кіші бөлімдер
Р МЕМСТ 51522.2.2-2011
(ХЭК 61326-2-2:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдықтары. 2-2-бөлік. Электрмен жабдықтаудың төмен вольтты бөлу жүйелеріндегі сынақтар, өзгерістер және мониторинг үшін қолданылатын портативтік жабдыққа қойылатын жекеше талаптар. Сынау конфигурациялары, жұмыс шарттары және жұмыс істеу сапасының критерийлері
137
6.2 және 7.2-кіші бөлімдер
Р МЕМСТ 51522.2.4-2011
(IEC 61326-2-4:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдығы. 2-4-бөлік. Оқшаулау мониторингі және оқшаулаудың бұзылған жерлерін анықтау құрылғыларына қойылатын жекеше талаптар. Сынау конфигурациялары, жұмыс шарттары және жұмыс істеу сапасының критерийлері
138
5 және 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 51524-2012
(ХЭК 61800-3:2012)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жылдамдығы реттелетін электр жетегі жүйелері. 3-бөлік. ЭМҮ талаптары және сынақтардың арнайы әдістері
139
6.3 және 7.4-кіші бөлімдер, 7.1.1-тармақ
Р МЕМСТ 51526-2012
(ХЭК 60974-10:2007)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Доға етіп дәнекерлеуге арналған жабдықтар. 10-бөлік. Сынақтардың талаптары мен әдістері
140
23 және 26-бөлімдер
Р МЕМСТ 53994.2.15-2011
(ХЭК 60730-2-15:2008)
Тұрмыстық және осыған ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқарушы құрылғылар. 2-15-бөлік. Ауа шығынына, су шығына және су деңгейіне сезімтал, автоматты электр басқарушы құрылғыларға қойылатын жекеше талаптар
15.02.2016 дейін қолданылады
141
5.3, 5.4 және 6.2 – 6.5-кіші бөлімдер
Р МЕМСТ 55061-2012
(ХЭК 62310-2:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ауыстырып қайта қосудың статикалық жүйелері. 2-бөлік. Сынақтардың талаптары мен әдістері
142
6.3 және 7.4-кіші бөлімдер
Р МЕМСТ 55139-2012
(ХЭК 62135-2:2007)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Контактылы дәнекерлеуге арналған жабдықтар. 2-бөлік. Сынақтардың талаптары мен әдістері

(МЭК 61326-1:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения, управления и лабораторного применения. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
135
подразделы 6.2 и 7.2
ГОСТ Р 51522.2.1-2011
(МЭК 61326-2-1:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения,
управления и лабораторного применения. Часть 2-1. Частные требования к чувствительному
испытательному и измерительному оборудованию, незащищенному в отношении электромагнитной совместимости. Испытательные конфигурации, рабочие условия и критерии качества функционирования
136
подразделы 6.2 и 7.2
ГОСТ Р 51522.2.2-2011
(МЭК 61326-2-2:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения, управления и лабораторного применения. Часть 2-2. Частные требования к портативному оборудованию, применяемому для испытаний, измерений и мониторинга в низковольтных распределительных системах электроснабжения. Испытательные конфигурации, рабочие условия и критерии качества функционирования
137
подразделы 6.2 и 7.2
ГОСТ Р 51522.2.4-2011
(IEC 61326-2-4:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения, управления и лабораторного применения. Часть 2-4. Частные требования к устройствам мониторинга изоляции и определения мест нарушения изоляции. Испытательные конфигурации, рабочие условия и критерии качества функционирования
138
разделы 5 и 6 ГОСТ Р 51524-2012
(МЭК 61800-3:2012)
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы электрического привода с регулируемой скоростью. Часть 3. Требования ЭМС и специальные методы испытаний
139
подразделы 6.3 и 7.4, пункт 7.1.1 ГОСТ Р 51526-2012
(МЭК 60974-10:2007)
Совместимость технических средств электромагнитная. Оборудование для дуговой сварки. Часть 10. Требования и методы испытаний
140
разделы 23 и 26
ГОСТ Р 53994.2.15-2011
(МЭК 60730-2-15:2008)
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2.15. Частные требования к автоматическим электрическим управляющим устройствам, чувствительным к расходу воздуха, расходу воды и уровню воды
применяется до 15.02.2016
141
подразделы 5.3, 5.4
и 6.2 – 6.5
ГОСТ Р 55061-2012
(МЭК 62310-2:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Статические системы переключения. Часть 2. Требования и методы испытаний
142
подразделы 6.3 и 7.4
ГОСТ Р 55139-2012
(МЭК 62135-2:2007)
Совместимость технических средств электромагнитная. Оборудование для контактной сварки. Часть 2. Требования и методы испытаний

143
4.5.1-тармақ
Р МЕМСТ ХЭК 60945-2007
Радиобайланыстың теңіз навигациялық жабдығы мен құралдары. Жалпы талаптар. Сынақтардың әдістері және сынақтардың талап етілетін нәтижелері
144
9.4-кіші бөлім
Р МЕМСТ ХЭК 61439-1-2012
(ХЭК 61439-1:2009)
Бөлу мен басқарудың жиынтықты төмен вольтты құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар
15.02.2016 дейін қолданылады
145
9.4-кіші бөлім
Р МЕМСТ ХЭК 61439.2-2012
Бөлу мен басқарудың жиынтықты төмен вольтты құрылғылары. 2-бөлік. Бөлу мен басқарудың күштік жиынтықты құрылғылары
146
5-бөлім
Р МЕМСТ 52583-2006
(ИСО 7176-21:2003)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кресло-арбалар. 21-бөлік. Кресло-арбалардың электржетекпен электрмагниттік үйлесімділігін қамтамасыз етуге арналған сынақтардың талаптары мен әдістері
147
Р МЕМСТ 52459.2-2009
(ЕН 301 489-2-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 2-бөлік. Байланыстың пейджинг жүйелерінің жабдықтарына қойылатын жекеше талаптар
148
Р МЕМСТ 52459.3-2009
(ЕН 301 489-3-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 3-бөлік. 9 кГц-тен 40 ГГц-ке дейінгі жиілікте жұмыс істейтін, қолданылу радиусы шағын құрылғыларға қойылатын жекеше талаптар
149
Р МЕМСТ 52459.4-2009
(ЕН 301 489-4-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 4-бөлік. Тіркелген қызмет станцияларының радиожабдығына және қосалқы жабдыққа қойылатын жекеше талаптар
150
Р МЕМСТ 52459.5-2009
(ЕН 301 489-5-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 5-бөлік. Жеке пайдаланылатын жылжымалы жерүсті радиобайланыс құралдарына және қосалқы жабдыққа қойылатын жекеше талаптар
151
Р МЕМСТ 52459.6-2009
(ЕН 301 489-6-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 6-бөлік. Жетілдірілген цифрлық сымсыз байланыс (DECT) жабдығына қойылатын жекеше талаптар
152
Р МЕМСТ 52459.7-2009
(ЕН 301 489-7-2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 7-бөлік. Жылжымалы және портативтік радиожабдыққа және цифрлық ұялы байланыс жүйелерінің (GSM и DCS) қосалқы жабдығына қойылатын жекеше талаптар
153
Р МЕМСТ 52459.8-2009
(ЕН 301 489-8:2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 8-бөлік. GSM цифрлық ұялы байланыс жүйелерінің базалық станцияларына қойылатын жекеше талаптар
154
Р МЕМСТ 52459.9-2009
(ЕН 301 489-9-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 9-бөлік. Сымсыз микрофондарға, дыбыс желілерінің осыған ұқсас радиожабдығына, сымсыз дыбыс аппаратурасына және құлаққа қойылатын мониторинг құрылғыларына қойылатын жекеше талаптар

143
пункт 4.5.1
ГОСТ Р МЭК 60945-2007
Морское навигационное оборудование и средства радиосвязи. Общие требования. Методы испытаний и требуемые результаты испытаний
144
подраздел 9.4
ГОСТ Р МЭК 61439-1-2012
(МЭК 61439-1:2009)
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 1. Общие требования
применяется до 15.02.2016
145
подраздел 9.4
ГОСТ Р МЭК 61439.2-2012
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 2. Силовые комплектные устройства распределения и управления
146
раздел 5
ГОСТ Р 52583-2006
(ИСО 7176-21:2003)
Совместимость технических средств электромагнитная. Кресла-коляски. Часть 21. Требования и методы испытаний для обеспечения электромагнитной совместимости кресел-колясок с электроприводом
147
ГОСТ Р 52459.2-2009
(ЕН 301 489-2-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 2. Частные требования к оборудованию пейджинговых систем связи
148
ГОСТ Р 52459.3-2009
(ЕН 301 489-3-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 3. Частные требования к устройствам малого радиуса действия, работающим на частотах от 9 кГц до 40 ГГц
149
ГОСТ Р 52459.4-2009
(ЕН 301 489-4-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 4. Частные требования к радиооборудованию станций фиксированной службы и вспомогательному оборудованию
150
ГОСТ Р 52459.5-2009
(ЕН 301 489-5-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 5. Частные требования к подвижным средствам наземной радиосвязи личного пользования и вспомогательному оборудованию
151
ГОСТ Р 52459.6-2009
(ЕН 301 489-6-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 6. Частные требования к оборудованию цифровой усовершенствованной беспроводной связи (DECT)
152
ГОСТ Р 52459.7-2009
(ЕН 301 489-7-2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 7. Частные требования к подвижному и портативному радиооборудованию и вспомогательному оборудованию систем цифровой сотовой связи (GSM и DCS)
153
ГОСТ Р 52459.8-2009
(ЕН 301 489-8:2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 8. Частные требования к базовым станциям системы цифровой сотовой связи GSM
154
ГОСТ Р 52459.9-2009
(ЕН 301 489-9-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 9. Частные требования к беспроводным микрофонам, аналогичному радиооборудованию звуковых линий, беспроводной аудиоаппаратуре и располагаемым в ухе устройствам мониторинга

155
Р МЕМСТ 52459.10-2009
(ЕН 301 489-10-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 10-бөлік.
Бірінші және екінші буындағы сымсыз телефондар жабдығына қойылатын жекеше талаптар
156
Р МЕМСТ 52459.15-2009
(EН 301 489-15-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 15-бөлік. Радиоәуесқойларға арналған коммерциялық жабдыққа қойылатын жекеше талаптар
157

155
ГОСТ Р 52459.10-2009
(ЕН 301 489-10-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 10.
Частные требования к оборудованию беспроводных телефонов первого и второго поколений
156
ГОСТ Р 52459.15-2009
(EН 301 489-15-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 15. Частные требования к коммерческому оборудованию для радиолюбителей
157

Р МЕМСТ 52459.16-2009
(ЕН 301 489-16-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 16-бөлік. Аналогтық ұялы байланыстың жылжымалы және портативті радиожабдығына қойылатын жекеше талаптар
158
Р МЕМСТ 52459.17-2009
(ЕН 301 489-17-2008)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 17-бөлік. 2,4 ГГц диапазонындағы берудің кеңжолақты жүйелерінің, 5 ГГц диапазонындағы жылдамдығы жоғары жергілікті желілердің және 5,8 ГГц диапазонында деректер берудің кеңжолақты жүйелерінің жабдығына қойылатын жекеше талаптар
159
Р МЕМСТ 52459.18-2009
(ЕН 301 489-18-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 18-бөлік. Транкинг радиобайланысының (TETRA) жерүсті жүйесінің жабдығына қойылатын жекеше талаптар
160
Р МЕМСТ 52459.19-2009
(ЕН 301 489-19-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 19-бөлік. Жерсеріктік қызметтің 1,5 ГГц диапазонында деректер беру жүйесінде жұмыс істейтін жердегі жылжымалы қабылдау станцияларына қойылатын жекеше талаптар
161
Р МЕМСТ 52459.20-2009
(ЕН 301 489-20-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 20-бөлік. Жылжымалы жерсеріктік қызметтің жердегі станцияларына қойылатын жекеше талаптар
162
Р МЕМСТ 52459.22-2009
(ЕН 301 489-22-2003)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 22-бөлік. Жылжымалы әуе қызметінің ӨЖЖ диапазонындағы жерүсті жылжымалы және стационарлық радиожабдығына қойылатын жекеше талаптар
163
Р МЕМСТ 52459.23-2009
(ЕН 301 489-23-2007)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 23-бөлік. Базалық станцияларға және спектрі тікелей кеңейтілетін IMT-2000 CDMA ретрансляторларына және қосалқы жабдыққа қойылатын жекеше талаптар
164
Р МЕМСТ 52459.24-2009
(ЕН 301 489-24-2007)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 24-бөлік. Спектрі тікелей кеңейтілетін IMT-2000 CDMA жылжымалы және портативтік радиожабдығына және қосалқы жабдыққа қойылатын жекеше талаптар
165
Р МЕМСТ 52459.25-2009
(ЕН 301 489-25-2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 25-бөлік. Спектрі кеңейтілген CDMA 1х жылжымалы станцияларға және қосалқы жабдыққа қойылатын жекеше талаптар
166
Р МЕМСТ 52459.26-2009
(ЕН 301 489-26-2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 26-бөлік. Спектрі кеңейтілген CDMA 1х базалық станциялары мен ретрансляторларына және қосалқы жабдыққа қойылатын жекеше талаптар

ГОСТ Р 52459.16-2009
(ЕН 301 489-16-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 16. Частные требования к подвижному и портативному радиооборудованию аналоговой сотовой связи
158
ГОСТ Р 52459.17-2009
(ЕН 301 489-17-2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 17. Частные требования к оборудованию широкополосных систем передачи в диапазоне 2,4 ГГц, высокоскоростных локальных сетей в диапазоне 5 ГГц и широкополосных систем передачи данных в диапазоне 5,8 ГГц
159
ГОСТ Р 52459.18-2009
(ЕН 301 489-18-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 18. Частные требования к оборудованию наземной системы транкинговой радиосвязи (TETRA)
160
ГОСТ Р 52459.19-2009
(ЕН 301 489-19-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 19. Частные требования к подвижным земным приемным станциям спутниковой службы, работающим в системе передачи данных в диапазоне 1,5 ГГц
161
ГОСТ Р 52459.20-2009
(ЕН 301 489-20-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 20. Частные требования к земным станциям подвижной спутниковой службы
162
ГОСТ Р 52459.22-2009
(ЕН 301 489-22-2003)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 22. Частные требования к наземному подвижному и стационарному радиооборудованию диапазона ОВЧ воздушной подвижной службы
163
ГОСТ Р 52459.23-2009
(ЕН 301 489-23-2007)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 23. Частные требования к базовым станциям и ретрансляторам
IMT-2000 CDMA с прямым расширением спектра и вспомогательному оборудованию
164
ГОСТ Р 52459.24-2009
(ЕН 301 489-24-2007)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 24. Частные требования к подвижному и портативному радиооборудованию IMT-2000 CDMA с прямым расширением спектра и вспомогательному
оборудованию
165
ГОСТ Р 52459.25-2009
(ЕН 301 489-25-2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 25. Частные требования к подвижным станциям CDMA 1х с расширенным спектром и вспомогательному оборудованию
166
ГОСТ Р 52459.26-2009
(ЕН 301 489-26-2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 26. Частные требования к базовым станциям и ретрансляторам CDMA 1x с расширенным спектром и вспомогательному оборудованию

167
Р МЕМСТ 52459.27-2009
(ЕН 301 489-27-2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 27-бөлік. Қуаты өте аз активті медициналық имплантаттарға және солармен байланысты перифериялық құрылғыларға қойылатын жекеше талаптар
168
Р МЕМСТ 52459.28-2009
(ЕН 301 489-28-2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 28-бөлік. Бейнебайланыстың сымсыз желілерінің цифрлық жабдығына қойылатын жекеше талаптар
169

167
ГОСТ Р 52459.27-2009
(ЕН 301 489-27-2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 27. Частные требования к активным медицинским имплантатам крайне малой мощности и связанным с ними периферийным устройствам
168
ГОСТ Р 52459.28-2009
(ЕН 301 489-28-2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 28. Частные требования к цифровому оборудованию беспроводных линий видеосвязи
169

Р МЕМСТ 52459.31-2009
(ЕН 301 489-31-2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 31-бөлік. Қуаты өте аз активті медициналық имплантаттарға және 9-дан 315 кГц дейінгі жиілік жолағында жұмыс істейтін, солармен байланысты перифериялық құрылғыларға арналған радиожабдыққа қойылатын жекеше талаптар
170
Р МЕМСТ 52459.32-2009
(ЕН 301 489-32-2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 32-бөлік. Жер мен қабырғаларды зондтау үшін пайдаланылатын радиолокациялық жабдыққа қойылатын жекеше талаптар
171
7.2.1 және 7.2.2-тармақтар
Р МЕМСТ 54485-2011
(ЕН 50065-2-1:2003)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. 3-тен 148,5 кГц дейінгі жиілік жолағында төмен вольтты электр қондырғыларындағы сигнализация. 2-1-бөлік. Энергия аз тұтынылатын тұрғын, коммерциялық аймақтарда және өнеркәсіптік аймақтарда қолдануға арналған, 95-тен 148,5 кГц дейінгі жиілік жолағындағы электр желілері бойынша байланыс жабдығы мен жүйелері. Электрмагниттік кедергілерге орнықтылық талаптары және сынақтардың әдістері

ГОСТ Р 52459.31-2009
(ЕН 301 489-31-2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 31. Частные требования к радиооборудованию для активных медицинских имплантатов крайне малой мощности и связанных с ними периферийных устройств, работающему в полосе частот от 9 до 315 кГц
170
ГОСТ Р 52459.32-2009
(ЕН 301 489-32-2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 32. Частные требования к радиолокационному оборудованию, используемому для зондирования земли и стен
171
пункты 7.2.1 и 7.2.2
ГОСТ Р 54485-2011
(ЕН 50065-2-1:2003)
Совместимость технических средств электромагнитная. Сигнализация в низковольтных электрических установках в полосе частот от 3 до 148,5 кГц. Часть 2-1.
Оборудование и системы связи по электрическим сетям в полосе частот от 95 до 148,5 кГц, предназначенные для применения в жилых, коммерческих зонах и производственных зонах с малым энергопотреблением. Требования устойчивости к электромагнитным помехам и методы испытаний

172
7-бөлім
Р МЕМСТ 55266-2012
(ЕН 300 386-2010)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Байланыс желілерінің жабдығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
173
5 және 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 51318.25-2012
(СИСПР 25:2008)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Көлік құралдары, моторлы қайықтар және іштен жану қозғалтқыштары бар құрылғылар. Индустриялық радиокедергілердің сипаттамалары. Жылжымалы құралдарға орналастырылған радиоқабылдағыш құрылғыларын қорғауға арналған өлшем нормалары мен әдістері

172
раздел 7
ГОСТ Р 55266-2012
(ЕН 300 386-2010)
Совместимость технических средств электромагнитная. Оборудование сетей связи. Требования и методы испытаний
173
разделы 5 и 6
ГОСТ Р 51318.25-2012
(СИСПР 25:2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Транспортные средства, моторные лодки и устройства с двигателями внутреннего сгорания. Характеристики индустриальных радиопомех. Нормы и методы измерений для защиты радиоприемных устройств, размещенных на подвижных средствах

174
МЕМСТ 13109-97
Электр энергиясы. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтау жүйелеріндегі электр энергиясы сапасының нормалары
15.02.2016 дейін қолданылады
175
МЕМСТ 14777-76
Индустриялық радиокедергілер. Терминдер мен анықтамалар
176
МЕМСТ 19542-93
Есептеу техникасы құралдарының электрмагниттік үйлесімділігі. Терминдер мен анықтамалар
177
МЕМСТ 23611-79
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Терминдер мен анықтамалар
178

174
ГОСТ 13109-97
Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Нормы качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения
применяется до 15.02.2016
175
ГОСТ 14777-76
Радиопомехи индустриальные. Термины и определения
176
ГОСТ 19542-93
Совместимость средств вычислительной техники электромагнитная. Термины и определения
177
ГОСТ 23611-79
Совместимость радиоэлектронных средств электромагнитная. Термины и определения
178

МЕМСТ 23872-79
Радиоэлектрондық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Параметрлер номенклатурасы және техникалық сипаттамаларды сыныптау
179
МЕМСТ 26169-84
Радиоэлектрондық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Биполярлық қуатты, жиілігі жоғары желілік транзисторлардың комбинациялық құрамдас бөліктері коэффициенттерінің нормалары
180
МЕМСТ 29178-91
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. АЖЖ-ның электрвакуумдық аспаптары. Генераторлар, күшейткіштер және олардың негізіндегі модулдер. Жанама ауытқулардың деңгейіне қойылатын талаптар

ГОСТ 23872-79
Совместимость радиоэлектронных средств электромагнитная. Номенклатура параметров и классификация технических характеристик
179
ГОСТ 26169-84
Совместимость радиоэлектронных средств электромагнитная. Нормы коэффициентов комбинационных составляющих биполярных мощных высокочастотных линейных транзисторов
180
ГОСТ 29178-91
Совместимость технических средств электромагнитная. Приборы СВЧ электровакуумные. Генераторы, усилители и модули на их основе. Требования к уровням побочных колебаний

181
1 – 4-бөлімдер
МЕМСТ 29180-91
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. АЖЖ аспаптары. Шуы аз күшейткіштер. Параметрлер мен сипаттамалар. Өлшем әдістері
182
МЕМСТ 29192-91
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Техникалық құралдардың сыныптамасы
183
МЕМСТ 30372-95
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Терминдер мен анықтамалар
184
ҚР СТ 2.136-2007
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электромагниттік жағдай. Техникалық құралдардың орналасу орындарындағы электрмагниттік кедергілерді сыныптау

181
разделы 1 – 4
ГОСТ 29180-91
Совместимость технических средств электромагнитная. Приборы СВЧ. Усилители малошумящие. Параметры и характеристики. Методы измерений
182
ГОСТ 29192-91
Совместимость технических средств электромагнитная. Классификация технических средств
183
ГОСТ 30372-95
Совместимость технических средств электромагнитная. Термины и определения
184
СТ РК 2.136-2007
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Электромагнитная обстановка. Классификация электромагнитных помех в местах размещения технических средств

185
1 – 4-бөлімдер
ҚР СТ Р МЕМСТ 50745-2006
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Үздіксіз қоректендіру жүйелері. Желілік импульстік кедергілерді басу құрылғылары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
186
ҚР СТ Р МЕМСТ 51522-2009
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
187

185
разделы 1 – 4
СТ РК ГОСТ Р 50745-2006
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы бесперебойного питания. Устройства подавления сетевых импульсных помех. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
186
СТ РК ГОСТ Р 51522-2009
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения, управления и лабораторного применения. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
187

4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 30887-2002
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Айналу жылдамдығы реттелетін электр жетегі жүйелері. Сынақтардың талаптары мен әдістері
188
МЕМСТ 32144-2013
Электр энергиясы. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтау жүйелеріндегі электр энергиясы сапасының нормалары
189
4 және 5-бөлімдер
Р МЕМСТ 50009-2000
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Күзет сигнализациясының техникалық құралдары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
190
Р МЕМСТ 51700-2000
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Симметриялық желілерге қосылатын техникалық құралдар. Жерге қатысты асимметрия параметрлері. Өлшемдер схемасы
191
6.1-тармақ, 7-бөлім
Р МЕМСТ 52507-2005
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрғын үй-жайлар мен ғимараттарды басқарудың электрондық жүйелері. Сынақтардың талаптары мен әдістері
192
4-баптың үшінші абзацы
5-бөлім
МЕМСТ 30336-95
(ХЭК 1000-4-9-93)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Импульстық магниттік өріске орнықтылық. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері
193
8-бөлім
МЕМСТ 30804.6.1-2013
(IEC 61000-6-1:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Энергия аз тұтынылатын тұрғын, коммерциялық аймақтарда және өнеркәсіптік аймақтарда қолданылатын техникалық құралдардың электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
194
8-бөлім
МЕМСТ 30804.6.2-2013
(IEC 61000-6-2:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өнеркәсіптік аймақтарда қолданылатын техникалық құралдардың электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
195
7.5-кіші бөлім
МЕМСТ 31818.11-2012
(IEC 62052-11:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жалпы талаптар. Сынақтар мен сынақтардың шарттары. 11-бөлік. Электр энергиясының есептеуіштері
196
7.5-кіші бөлім
МЕМСТ 31819.11-2012
(IEC 62053-11:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 11-бөлік. 0,5;
1 және 2 дәлдік сыныптарының белсенді энергиясының электрмеханикалық есептеуіштері
197
7.5-кіші бөлім
МЕМСТ 31819.21-2012
(IEC 62053-21:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 21-бөлік.
1 және 2 дәлдік сыныптарының белсенді энергиясының статикалық есептеуіштері
198
7.5-кіші бөлім
МЕМСТ 31819.22-2012
(IEC 62053-22:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 22-бөлік. 0,2S және 0,5S дәлдік сыныптарының белсенді энергиясының статикалық есептеуіштері

разделы 4 и 5
ГОСТ 30887-2002
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы электрического привода с регулируемой скоростью вращения. Требования и методы испытаний
188
ГОСТ 32144-2013
Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Нормы качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения
189
разделы 4 и 5
ГОСТ Р 50009-2000
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства охранной сигнализации. Требования и методы испытаний
190
ГОСТ Р 51700-2000
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства, подключаемые к симметричным линиям. Параметры асимметрии относительно земли. Схемы измерений
191
пункт 6.1, раздел 7
ГОСТ Р 52507-2005
Совместимость технических средств электромагнитная. Электронные системы управления жилых помещений и зданий. Требования и методы испытаний
192
абзац третий статьи 4
раздел 5
ГОСТ 30336-95
(МЭК 1000-4-9-93)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к импульсному магнитному полю. Технические требования и методы испытаний
193
раздел 8
ГОСТ 30804.6.1-2013
(IEC 61000-6-1:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам технических средств, применяемых в жилых, коммерческих зонах и производственных зонах с малым энергопотреблением. Требования и методы испытаний
194
раздел 8
ГОСТ 30804.6.2-2013
(IEC 61000-6-2:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам технических средств, применяемых в промышленных зонах.
Требования и методы испытаний
195
подраздел 7.5
ГОСТ 31818.11-2012
(IEC 62052-11:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Общие требования. Испытания и условия испытаний. Часть 11. Счетчики электрической энергии
196
подраздел 7.5
ГОСТ 31819.11-2012
(IEC 62053-11:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 11. Электромеханические счетчики активной энергии классов точности 0,5; 1 и 2
197
подраздел 7.5
ГОСТ 31819.21-2012
(IEC 62053-21:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 21. Статические счетчики активной энергии классов точности 1 и 2
198
подраздел 7.5
ГОСТ 31819.22-2012
(IEC 62053-22:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 22. Статические счетчики активной энергии классов точности 0,2S и 0,5S

199
7.5-кіші бөлім
МЕМСТ 31819.23-2012
(IEC 62053-23:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 23-бөлік. Реактивтік энергияның статикалық есептеуіштері
200
5-бөлім
МЕМСТ IEC 61547-2013
Электрмагниттік үйлесімділік. Жалпы мақсаттағы жарық жабдығының кедергіге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
201
6-бөлім
МЕМСТ 32141-2013
(ISO 14982:1998)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар. Сынақтардың әдістері және қабылдау критерийлері
202
5.4-кіші бөлім
МЕМСТ EN 620-2012
Үздіксіз тиеуге арналған жабдықтар және жүйелер. Сусымалы материалдарға арналған стационарлық таспалы конвейерлер. Қауіпсіздік талаптары және электрмагниттік үйлесімділік
203
4.7-кіші бөлім
МЕМСТ 32142-2013
(EN 12016:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Лифтілер, эскалаторлар және жолаушы конвейерлері. Кедергіге орнықтылық.
204
5-бөлім
МЕМСТ CISPR 24-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ақпараттық технологиялар жабдықтары. Электрмагниттік кедергілерге орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
205
4 және 5-бөлім, 7.2-кіші бөлім МЕМСТ 30805.14.2-2013
(CISPR 14-2:2001)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрмыстық аспаптар, электр құралдары және осыған ұқсас құрылғылар. Электрмагниттік кедергілерге орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
206
БСТ Р МЕМСТ 51516-2001
(ХЭК 60255-22-4:1992)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеу релелері мен қорғау құрылғыларының наносекундық импульстық кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
207
БСТ Р МЕМСТ 51525-2001
(ХЭК 60255-22-2:1996)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеу релелері мен қорғау құрылғыларының электр статикалық разрядтарға орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
208
7.5-кіші бөлім
БСТ Р МЕМСТ 52320-2007
(ХЭК 62052-11:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жалпы талаптар. Сынақтар мен сынақтардың шарттары. 11-бөлік. Электр энергиясының есептеуіштері
15.02.2016 дейін қолданылады
209
7.5-кіші бөлім
БСТ Р МЕМСТ 52321-2007
(ХЭК 62053-11:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 11-бөлік. 0,5; 1 және 2 дәлдік сыныптарының белсенді энергиясының электрмеханикалық есептеуіштері
15.02.2016 дейін қолданылады
210
7.5-кіші бөлім
БСТ Р МЕМСТ 52322-2007
(ХЭК 62053-21:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 21-бөлік. 1 және 2 дәлдік сыныптарының белсенді энергиясының статикалық есептеуіштері

199
подраздел 7.5
ГОСТ 31819.23-2012
(IEC 62053-23:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 23. Статические счетчики реактивной энергии
200
раздел 5
ГОСТ IEC 61547-2013
Электромагнитная совместимость. Помехоустойчивость светового оборудования общего назначения. Требования и методы испытаний
201
раздел 6
ГОСТ 32141-2013
(ISO 14982:1998)
Совместимость технических средств электромагнитная. Машины для сельского и лесного хозяйства. Методы испытаний и критерии приемки
202
подраздел 5.4
ГОСТ EN 620-2012
Оборудование и системы для непрерывной погрузки. Конвейеры ленточные стационарные для сыпучих материалов. Требования безопасности и электромагнитной совместимости
203
подраздел 4.7
ГОСТ 32142-2013
(EN 12016:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Лифты, эскалаторы и пассажирские конвейеры. Помехоустойчивость
204
раздел 5
ГОСТ CISPR 24-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Оборудование информационных технологий. Устойчивость к электромагнитным помехам. Требования и методы испытаний
205
разделы 4 и 5, подраздел 7.2 ГОСТ 30805.14.2-2013
(CISPR 14-2:2001)
Совместимость технических средств электромагнитная. Бытовые приборы, электрические инструменты и аналогичные устройства. Устойчивость
к электромагнитным помехам. Требования и методы испытаний
206
СТБ ГОСТ Р 51516-2001
(МЭК 60255-22-4:1992)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость измерительных реле и устройств защиты к наносекундным импульсным помехам. Требования и методы испытаний
207
СТБ ГОСТ Р 51525-2001
(МЭК 60255-22-2:1996)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость измерительных реле и устройств защиты к электростатическим разрядам. Требования и методы испытаний
208
подраздел 7.5
СТБ ГОСТ Р 52320-2007
(МЭК 62052-11:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Общие требования. Испытания и условия испытаний. Часть 11. Счетчики электрической энергии
применяется до 15.02.2016
209
подраздел 7.5
СТБ ГОСТ Р 52321-2007
(МЭК 62053-11:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 11. Электромеханические счетчики активной энергии классов точности 0,5; 1 и 2
применяется до 15.02.2016
210
подраздел 7.5
СТБ ГОСТ Р 52322-2007
(МЭК 62053-21:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 21. Статические счетчики активной энергии классов точности 1 и 2

15.02.2016 дейін қолданылады
211
7.5-кіші бөлім
БСТ Р МЕМСТ 52323-2007
(ХЭК 62053-22:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 22-бөлік. 0,2S және 0,5S дәлдік сыныптарының белсенді энергиясының статикалық есептеуіштері
15.02.2016 дейін қолданылады
212
7.5-кіші бөлім
БСТ Р МЕМСТ 52425-2007
(ХЭК 62053-23:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 23-бөлік. Реактивтік энергияның статикалық есептеуіштері
15.02.2016 дейін қолданылады
213
8-бөлім
БСТ IEC 61000-6-1-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. 6-1-бөлік. Жалпы стандарттар. Энергия аз тұтынылатын тұрғын, коммерциялық аймақтарда және өнеркәсіптік аймақтарда орнатуға арналған техникалық жабдықтың кедергілерге орнықтылығы
15.02.2016 дейін қолданылады
214
8-бөлім
БСТ IEC 61000-6-2-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. 6-2-бөлік. Жалпы стандарттар. Өнеркәсіптік аймақтарда орнатуға арналған жабдықтардың кедергілерге орнықтылығы
15.02.2016 дейін қолданылады
215
5-бөлім
БСТ IEC 61547-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. Жалпы мақсаттағы жарық жабдығының кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
216
6-бөлім
БСТ ИСО 14982-2006
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман өсіруге арналған машиналар. Электрмагниттік үйлесімділік. Сынақтар мен өлшемдердің нормалары, әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
217
5.4-кіші бөлім
БСТ ЕН 620-2007
Үздіксіз тиеуге арналған жабдықтар және жүйелер. Сусымалы материалдарға арналған стационарлық таспалы конвейерлер. Қауіпсіздік және электрмагниттік үйлесімділік талаптары
15.02.2016 дейін қолданылады
218
БСТ ЕН 55014-2-2005
Электрмагниттік үйлесімділік. Тұрмыстық электр аспаптарына, электр құралдарына және осыған ұқсас құрылғыларға қойылатын талаптар. 2-бөлік. Кедергіге орнықтылық
15.02.2016 дейін қолданылады
219
4-бөлім
БСТ ЕН 55020-2005
Электрмагниттік үйлесімділік. Радиохабарын тарату қабылдағыштары, телевизорлар және олармен байланысты жабдық. Кедергіге орнықтылық сипаттамалары. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
220
5-бөлім
БСТ ЕН 55024-2006
Электрмагниттік үйлесімділік. Ақпараттық технологиялар жабдығы. Кедергіге орнықтылық сипаттамасы. Өлшемдердің нормалары әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
221
5-бөлім
Р МЕМСТ 50652-94
(ХЭК 1000-4-10-93)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Бәсең ауытқитын магниттік өріске орнықтылық. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері
222
6-бөлім
Р МЕМСТ 51317.6.5-2006
(ХЭК 61000-6-5:2001)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электр станциялары мен кіші станцияларында қолданылатын техникалық құралдардың электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері

применяется до 15.02.2016
211
подраздел 7.5
СТБ ГОСТ Р 52323-2007
(МЭК 62053-22:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 22. Статические счетчики активной энергии классов точности 0,2S и 0,5S
применяется до 15.02.2016
212
подраздел 7.5
СТБ ГОСТ Р 52425-2007
(МЭК 62053-23:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 23. Статические счетчики реактивной энергии
применяется до 15.02.2016
213
раздел 8
СТБ IEC 61000-6-1-2011
Электромагнитная совместимость. Часть 6-1. Общие стандарты. Помехоустойчивость оборудования, предназначенного для установки в жилых, коммерческих зонах и промышленных зонах с малым энергопотреблением
применяется до 15.02.2016
214
раздел 8
СТБ IEC 61000-6-2-2011
Электромагнитная совместимость. Часть 6-2. Общие стандарты. Помехоустойчивость оборудования, предназначенного для установки в промышленных зонах
применяется до 15.02.2016
215
раздел 5
СТБ IEC 61547-2011
Электромагнитная совместимость. Помехоустойчивость светового оборудования общего назначения. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
216
раздел 6
СТБ ИСО 14982-2006
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Электромагнитная совместимость. Нормы, методы испытаний и измерений
применяется до 15.02.2016
217
подраздел 5.4
СТБ ЕН 620-2007
Оборудование и системы для непрерывной погрузки. Конвейеры ленточные стационарные для сыпучих материалов. Требования безопасности и электромагнитной совместимости
применяется до 15.02.2016
218
СТБ ЕН 55014-2-2005
Электромагнитная совместимость. Требования к бытовым электрическим приборам, электрическим инструментам и аналогичным приборам. Часть 2. Помехоустойчивость
применяется до 15.02.2016
219
раздел 4
СТБ ЕН 55020-2005
Электромагнитная совместимость. Радиовещательные приемники, телевизоры и связанное с ними оборудование. Характеристики помехоустойчивости. Нормы и методы измерений
применяется до 15.02.2016
220
раздел 5
СТБ ЕН 55024-2006
Электромагнитная совместимость. Оборудование информационных технологий. Характеристики помехоустойчивости. Нормы и методы измерений
применяется до 15.02.2016
221
раздел 5
ГОСТ Р 50652-94
(МЭК 1000-4-10-93)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к затухающему колебательному магнитному полю. Технические требования и методы испытаний
222
раздел 6
ГОСТ Р 51317.6.5-2006
(МЭК 61000-6-5:2001)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам технических средств, применяемых на электростанциях и подстанциях. Требования и методы испытаний

4-бөлім
Р МЕМСТ 51318.20-2012
(СИСПР 20:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Дыбыстық және телевизиялық хабар тарату қабылдағыштары және олармен байланысты жабдық. Кедергіге орнықтылық сипаттамалары. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
226
5-бөлім
Р МЕМСТ 51318.24-99
(СИСПР 24-97)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ақпараттық технологиялар жабдықтарының электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
227
4-бөлім
МЕМСТ 30585-98
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Найзағай разрядтарының әсеріне орнықтылық. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері
228
5-бөлім
МЕМСТ 30805.24-2002
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ақпараттық технологиялар жабдықтарының электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
229
5-бөлім
МЕМСТ 30881-2002
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кәсіби аудио-, бейне-, аудиовизуалды аппаратуралардың және ойын-сауық іс-шараларына арналған жарық аспаптарын басқару аппаратураларының электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
230
5-бөлім
МЕМСТ 32136-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кәсіби аудио-, бейне-, аудиовизуалды аппаратуралардың және ойын-сауық іс-шараларына арналған жарық аспаптарын басқару аппаратураларының электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
231
5-бөлім
ҚР СТ 2.123-2007
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Бәсең ауытқитын магниттік өріске орнықтылық. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері.
232
4-бөлім
ҚР СТ 2.206-2011
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. ТЕМ-камераларымен электрмагниттік өріс генераторлары. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері
233
6-бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 51317.6.5-2009
Өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электр станциялары мен кіші станцияларда қолданылатын техникалық құралдардың электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
234
4 және 5-бөлімдер, 7.2-кіші бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 51318.14.2-2009
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Электрмагниттік үйлесімділік. Тұрмыстық аспаптарға, электр құралдарына және осыған ұқсас құрылғыларға қойылатын талаптар. Кедергіден қорғалуы. Өнім тобына арналған стандарт

раздел 4
ГОСТ Р 51318.20-2012
(СИСПР 20:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Приемники звукового и телевизионного вещания и связанное с ними оборудование. Характеристики помехоустойчивости. Нормы и методы измерений
226
раздел 5
ГОСТ Р 51318.24-99
(СИСПР 24-97)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость оборудования информационных технологий к электромагнитным помехам. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
227
раздел 4
ГОСТ 30585-98
Совместимость технических средств электромагнитная. Стойкость к воздействию грозовых разрядов. Технические требования и методы испытаний
228
раздел 5
ГОСТ 30805.24-2002
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость оборудования информационных технологий к электромагнитным помехам. Требования и методы испытаний
229
раздел 5
ГОСТ 30881-2002
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам профессиональной аудио-, видео-, аудиовизуальной аппаратуры и аппаратуры управления световыми приборами для зрелищных мероприятий. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
230
раздел 5
ГОСТ 32136-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам профессиональной аудио-, видео-, аудиовизуальной аппаратуры и аппаратуры управления световыми приборами для зрелищных мероприятий. Требования и методы испытаний
231
раздел 5
СТ РК 2.123-2007
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к затухающему колебательному магнитному полю. Технические требования и методы испытаний
232
раздел 4
СТ РК 2.206-2011
Совместимость технических средств электромагнитная. Генераторы электромагнитного поля с ТЕМ-камерами. Технические требования и методы испытаний
233
раздел 6
СТ РК ГОСТ Р 51317.6.5-2009
Государственная система обеспечения единства измерений. Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам технических средств, применяемых на электростанциях и подстанциях. Требования и методы испытаний
234
разделы 4 и 5, подраздел 7.2
СТ РК ГОСТ Р 51318.14.2-2009
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Электромагнитная совместимость. Требования к бытовым приборам, электроинструментам и аналогичному оборудованию. Помехозащищенность. Стандарт на группу продукции

15.02.2016 дейін қолданылады
235
5-бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 51318.24-2009
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ақпараттық технологиялар жабдықтарының электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
236
1 – 5-бөлімдер
ҚР СТ Р МЕМСТ 51514-2009
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы жарық жабдықтарының кедергіге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
237
7.5-кіші бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 52320-2009
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Сынақтардың жалпы талаптары және сынақтардың шарттары. 11-бөлік. Электр энергиясының есептеуіштері
15.02.2016 дейін қолданылады
238
7.5-кіші бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 52322-2009
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 21-бөлік. 1 және 2 дәлдік сыныптарының активті энергиясының статикалық есептеуіштері
15.02.2016 дейін қолданылады
239
7.5-кіші бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 52425-2009
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 23-бөлік. Реактивтік энергияның статикалық есептеуіштері
15.02.2016 дейін қолданылады
240
4.7-кіші бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 52505-2008
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Лифтілердің, эскалаторлар мен жолаушы конвейерлерінің кедергіге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
241
4-бөлім
Р МЕМСТ 51048-97
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. ТЕМ-камераларымен электрмагниттік өріс генераторлары. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері
242
Р МЕМСТ 51699-2000
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Күзет сигнализациясы техникалық құралдарының электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
";
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі" техникалық регламентінің (КО ТР 020/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімдердің сәйкестігіне бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 879 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық одақ
Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 8 шешімінің редакциясында)
Зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде
Кеден одағының "Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі" техникалық

применяется до 15.02.2016
235
раздел 5
СТ РК ГОСТ Р 51318.24-2009
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость оборудования информационных технологий к электромагнитным помехам. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
236
разделы 1 – 5
СТ РК ГОСТ Р 51514-2009
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Помехоустойчивость светового оборудования общего назначения. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
237
подраздел 7.5
СТ РК ГОСТ Р 52320-2009
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Общие требования испытаний и условия испытаний. Часть 11. Счетчики электрической энергии
применяется до 15.02.2016
238
подраздел 7.5
СТ РК ГОСТ Р 52322-2009
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 21. Статические счетчики активной энергии классов точности 1 и 2
применяется до 15.02.2016
239
подраздел 7.5
СТ РК ГОСТ Р 52425-2009
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 23. Статические счетчики реактивной энергии
применяется до 15.02.2016
240
подраздел 4.7
СТ РК ГОСТ Р 52505-2008
Совместимость технических средств электромагнитная. Помехоустойчивость лифтов, эскалаторов и пассажирских конвейеров. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
241
раздел 4
ГОСТ Р 51048-97
Совместимость технических средств электромагнитная. Генераторы электромагнитного поля с ТЕМ-камерами. Технические требования и методы испытаний
242
ГОСТ Р 51699-2000
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам технических средств охранной сигнализации. Требования и методы испытаний
».
2. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Электромагнитная совместимость технических средств» (ТР ТС 020/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 879
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комисси и
от 3 февраля 2015 г. № 8)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы
исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила
отбора образцов, необходимые для применения и исполнения
требований технического регламента Таможенного союза
«Электромагнитная совместимость технических средств» (ТР

4 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 30804.3.3-2013
(IEC 61000-3-3:2008)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріндегі кернеудің өзгерістерін, кернеудің ауытқуын және фликерді шектеу. Тұтынылатын тогы 16 А (бір фазадағы) аспайтын, қосылудың белгілі бір шарттары сақталмаған кезде электр желісіне қосылатын техникалық құралдар. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
3
6 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 30804.3.8-2002
(ХЭК 61000-3-8:1997)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Төмен вольтты электр желілері арқылы сигналдар беру. Сигналдардың деңгейі және жиілік жолақтары және электрмагниттік кедергілердің нормалары.
4
6-бөлім
МЕМСТ 30804.3.11-2013
(IEC 61000-3-11:2000)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 75 А (бір фазадағы) аспайтын, белгілі бір шарттармен электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын техникалық құралдардан туындайтын кернеудің ауытқуы және фликер. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
5
4 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 30804.3.12-2013
(IEC 61000-3-12:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 16 А көп, бірақ 75 А аспайтын (бір фазадағы) электрмен жабдықтаудың төмен вольтты бөлу жүйелеріне қосылатын техникалық құралдар жасайтын токтың үйлесімді құрамдас бөліктерінің нормалары. Сынақтардың нормалары мен әдістері
6
МЕМСТ 30804.4.7-2013
(IEC 61000-4-7:2009)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшем құралдары және электрмен жабдықтау жүйелері мен оларға қосылатын техникалық құралдар үшін гармоникалар мен интергармоникалар өлшемдері бойынша жалпы басшылық
7
4, 6 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 30804.6.3-2013
(IEC 61000-6-3:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Энергия аз тұтынылатын тұрғын, коммерциялық аймақтарда және өнеркәсіптік аймақтарда қолданылатын техникалық құралдардан болатын электрмагниттік кедергілер. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
8
4, 6 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 30804.6.4-2013
(IEC 61000-6-4:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өнеркәсіптік аймақтарда қолданылатын техникалық құралдардан болатын электрмагниттік кедергілер. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
9
4-бөлімдер
МЕМСТ IEC/TS 61000-3-5-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кернеудің ауытқуын шектеу және номиналды тогы 75 А (бір фазадағы) көп, электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын техникалық құралдардан туындайтын фликерлер. Сынақтардың нормалары мен әдістері.
10
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ EN 50270-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жану газдарын, уытты газдарды немесе оттегін табуға және өлшеуге арналған электр аспаптары
11

разделы 4 и 6
ГОСТ 30804.3.3-2013
(IEC 61000-3-3:2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение изменений напряжения, колебаний напряжения и фликера в низковольтных системах электроснабжения общего назначения. Технические средства с потребляемым током не более 16 А (в одной фазе), подключаемые к электрической сети при несоблюдении определенных условий подключения. Нормы и методы испытаний
3
разделы 6 – 9
ГОСТ 30804.3.8-2002
(МЭК 61000-3-8:1997)
Совместимость технических средств электромагнитная. Передача сигналов по низковольтным электрическим сетям. Уровни сигналов, полосы частот и нормы электромагнитных помех
4
раздел 6
ГОСТ 30804.3.11-2013
(IEC 61000-3-11:2000)
Совместимость технических средств электромагнитная. Колебания напряжения и фликер, вызываемые техническими средствами с потребляемым током не более 75 А (в одной фазе), подключаемыми к низковольтным системам  электроснабжения при определенных условиях. Нормы и методы испытаний
5
разделы 4 и 7
ГОСТ 30804.3.12-2013
(IEC 61000-3-12:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Нормы  гармонических составляющих тока, создаваемых техническими средствами  с потребляемым током более
16 А, но не более 75 А (в одной фазе),  подключаемыми к низковольтным распределительным системам электроснабжения. Нормы и методы испытаний
6
ГОСТ 30804.4.7-2013
(IEC 61000-4-7:2009)
Совместимость технических средств электромагнитная. Общее руководство по средствам измерений и измерениям гармоник и интергармоник для систем электроснабжения и подключаемых к ним технических средств
7
разделы 4, 6 – 9
ГОСТ 30804.6.3-2013
(IEC 61000-6-3:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электромагнитные помехи от технических средств, применяемых в жилых, коммерческих зонах и производственных зонах с малым энергопотреблением. Нормы и методы испытаний
8
разделы 4, 6 – 9
ГОСТ 30804.6.4-2013
(IEC 61000-6-4:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электромагнитные помехи от технических средств, применяемых в промышленных зонах. Нормы и методы испытаний
9
раздел 4
ГОСТ IEC/TS 61000-3-5-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение колебаний напряжения и фликера, вызываемых техническими средствами с номинальным током более 75 А, подключаемыми к низковольтным системам электроснабжения. Нормы и методы испытаний
10
разделы 4 и 5
ГОСТ EN 50270-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Приборы электрические для обнаружения и измерения горючих газов, токсичных газов или кислорода
11

4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ EN 50370-1-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Металл өңдеу станоктары. 1-бөлік. Кедергі эмиссиясы
12
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ EN 50370-2-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Металл өңдеу станоктары. 2-бөлік. Кедергіге орнықтылық
13
6-бөлім
МЕМСТ EN 55103-1-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кәсіби аудио-, бейне-, аудиовизуалды аппаратуралардан болатын электрмагниттік кедергілер және ойын-сауық іс-шараларына арналған жарық аспаптарын басқару аппаратуралары. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
14
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 30805.12-2002
(СИСПР 12-97)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өздігінен жүретін құралдардан, моторлы қайықтардан және іштен жану қозғалтқыштары бар құрылғылардан болатын индустриялық радиокедергілер. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 30805.13-2013
(CISPR 13:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиохабарын тарату қабылдағыштары, телевизорлар мен басқа да тұрмыстық радиоэлектрондық аппаратура. Индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
16
5 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 30805.14.1-2013
(CISPR 14-1:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрмыстық аспаптар, электр құралдары және осыған ұқсас құрылғылар. Индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
17
7 – 11-бөлімдер
МЕМСТ 30805.22-2013
(CISPR 22:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ақпараттық технологиялар жабдығы. Индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
18
6.1 – 6.6-кіші бөлімдер
МЕМСТ 32143-2013
(EN 12015:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Лифтілер, эскалаторлар және жолаушы конвейерлері. Кедергі эмиссиясы
19
6-бөлім
БСТ ХЭК 61000-3-2-2006
Электрмагниттік үйлесімділік. 3-2-бөлік. Нормалар. Бір фазада <16 А тогын тұтынатын жабдықтарға арналған үйлесімді құрамдас бөліктер эмиссияларының нормалары
15.02.2016 дейін қолданылады
20
4 және 6-бөлімдер
БСТ IEC 61000-3-3-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. 3-3-бөлік. Нормалар. Бір фазадағы номиналды тогы <16 А болатын, шартты қосуға жатпайтын жабдықтарға арналған электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріндегі кернеудің өзгерістерін, ауытқуын және фликерді шектеу.
15.02.2016 дейін қолданылады
21
6-бөлім
БСТ ХЭК 61000-3-11-2005
Электрмагниттік үйлесімділік. 3-11-бөлік. Нормалар. Бір фазадағы номиналды тогы <75 А болатын, шартты қосуға жататын жабдықтарға арналған электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріндегі кернеудің өзгерістерін, ауытқуын және фликерді шектеу

разделы 4 и 5
ГОСТ EN 50370-1-2012
Электромагнитная совместимость технических средств. Станки металлообрабатывающие. Часть 1. Помехоэмиссия
12
разделы 4 и 5
ГОСТ EN 50370-2-2012
Электромагнитная совместимость технических средств. Станки металлообрабатывающие. Часть 2. Помехоустойчивость
13
раздел 6
ГОСТ EN 55103-1-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Электромагнитные помехи от профессиональной
аудио-, видео-, аудиовизуальной аппаратуры
и аппаратуры управления световыми приборами
для зрелищных мероприятий. Нормы и методы измерений
14
разделы 5 и 6
ГОСТ 30805.12-2002
(СИСПР 12-97)
Совместимость технических средств электромагнитная. Радиопомехи индустриальные от самоходных средств, моторных лодок и устройств с двигателями внутреннего сгорания. Нормы и методы испытаний
15
разделы 5 и 6
ГОСТ 30805.13-2013
(CISPR 13:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Радиовещательные приемники, телевизоры и другая бытовая радиоэлектронная  аппаратура. Радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений
16
разделы 5 – 8
ГОСТ 30805.14.1-2013
(CISPR 14-1:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Бытовые приборы, электрические инструменты и аналогичные устройства. Радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений
17
разделы 7 – 11
ГОСТ 30805.22-2013
(CISPR 22:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Оборудование информационных технологий. Радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений
18
подразделы 6.1 – 6.6
ГОСТ 32143-2013
(EN 12015:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Лифты, эскалаторы и пассажирские конвейеры. Помехоэмиссия
19
раздел 6
СТБ МЭК 61000-3-2-2006
Электромагнитная совместимость. Часть 3-2. Нормы. Нормы эмиссии гармонических составляющих тока для оборудования с потребляемым током ? 16 А в одной фазе
применяется до 15.02.2016
20
разделы 4 и 6
СТБ IEC 61000-3-3-2011
Электромагнитная совместимость. Часть 3-3. Нормы. Ограничение изменений, колебаний напряжения и фликера в низковольтных системах электроснабжения для оборудования с номинальным током ? 16 А в одной фазе, которое не подлежит условному соединению
применяется до 15.02.2016
21
раздел 6
СТБ МЭК 61000-3-11-2005
Электромагнитная совместимость. Часть 3-11. Нормы. Ограничение изменений, колебаний напряжения и фликера
в низковольтных системах электроснабжения для оборудования с номинальным током ? 75 А, которое подлежит условному соединению

Р МЕМСТ 51317.3.5-2006
(ХЭК 61000-3-5:1994)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 16 А асатын, электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын техникалық құралдардан туындайтын кернеудің ауытқуын және фликерді шектеу. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
35
Н қосымшасы
Р МЕМСТ 51327.1-2010
(ХЭК 61009-1:2006)
Автоматты, сараланған токпен басқарылатын, жоғары токтан кіріктірілген қорғанышы бар тұрмыстық және сондай мақсаттағы ажыратқыштар. 1-бөлік. Сынақтардың жалпы талаптары мен әдістері
36
6 – 9 және 11-бөлімдер
Р МЕМСТ 51318.11-2006
(СИСПР 11:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық және тұрмыстық (ӨҒМТ) жоғары жиілікті құрылғылар. Индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
37
5 және 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 51318.12-2012
(СИСПР 12:2009)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Көлік құралдары, моторлы қайықтар және іштен жану қозғалтқыштары бар құрылғылар. Индустриялық радиокедергілердің сипаттамалары. Жылжымалы құралдардан тыс орналастырылған радиоқабылдағыш құрылғыларды қорғауға арналған өлшем нормалары мен әдістері
38
2-бөлім
МЕМСТ 22012-82
Электр беру желілерінен және кіші электр станцияларынан болатын индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
39
6-бөлім
МЕМСТ 30886-2002
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кәсіби аудио-, бейне-, аудиовизуалды аппаратурадан және ойын-сауық іс-шараларына арналған жарық аспаптарын басқару аппаратурасынан болатын кедергі эмиссиясы. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
40
6-бөлім
МЕМСТ 32135-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кәсіби аудио-, бейне-, аудиовизуалды аппаратурадан және ойын-сауық іс-шараларына арналған жарық аспаптарын басқару аппаратурасынан болатын кедергі эмиссиясы. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
41
4 және 7-бөлімдер
ҚР СТ 2141-2011
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 16 А көп, бірақ 75 А аспайтын (бір фазадағы) жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын, токтың техникалық құралдар жасайтын үйлесімді құрамдас бөліктерін шектеу. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
42
ҚР СТ 2163-2011
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұтынылатын тогы 16 А көп, электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелеріне қосылатын техникалық құралдардан туындайтын кернеудің ауытқуын және фликерді шектеу. Сынақтардың нормалары мен әдістері

ГОСТ Р 51317.3.5-2006
(МЭК 61000-3-5:1994)
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение колебаний напряжения и фликера, вызываемых техническими средствами с потребляемым током более 16 А, подключаемыми к низковольтным системам электроснабжения. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
35
приложение Н
ГОСТ Р 51327.1-2010
(МЭК 61009-1:2006)
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения со встроенной защитой от сверхтоков.
Часть 1. Общие требования и методы испытаний
36
разделы 6 – 9 и 11
ГОСТ Р 51318.11-2006
(СИСПР 11:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Промышленные, научные, медицинские и бытовые (ПНМБ) высокочастотные устройства. Радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений
применяется до 15.02.2016
37
разделы 5 и 6
ГОСТ Р 51318.12-2012
(СИСПР 12:2009)
Совместимость технических средств электромагнитная. Транспортные средства, моторные лодки и устройства с двигателями внутреннего сгорания. Характеристики индустриальных радиопомех. Нормы и методы измерений для защиты радиоприемных устройств, размещенных вне подвижных средств
38
раздел 2
ГОСТ 22012-82
Радиопомехи индустриальные от линий электропередачи и электрических подстанций. Нормы и методы измерений
39
раздел 6
ГОСТ 30886-2002
Совместимость технических средств электромагнитная. Помехоэмиссия от профессиональной аудио-, видео-, аудиовизуальной аппаратуры и аппаратуры управления световыми приборами для зрелищных мероприятий. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
40
раздел 6
ГОСТ 32135-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Помехоэмиссия от профессиональной аудио-, видео-, аудиовизуальной аппаратуры и аппаратуры управления световыми приборами для зрелищных мероприятий. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
41
разделы 4 и 7
СТ РК 2141-2011
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение гармонических составляющих тока, создаваемых техническими средствами с потребляемым током более 16 А, но не более 75 А (в одной фазе), подключаемыми к низковольтным системам электроснабжения общего назначения. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
42
СТ РК 2163-2011
Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение колебаний напряжения и фликера, вызываемых техническими средствами с потребляемым током более 16 А, подключаемыми к низковольтным системам электроснабжения. Нормы и методы испытаний

15.02.2016 дейін қолданылады
43
6-бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 51317.3.11-2009
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтаудың төмен вольтты жүйелерінде кернеудің өзгерістерін, кернеудің ауытқуларын және фликерді шектеу. Тұтынылатын тогы 75 А аспайтын, белгілі бір шарттармен электр желілеріне қосылатын техникалық құралдар. Сынақтардың нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
44
5 – 8-бөлімдер
ҚР СТ Р МЕМСТ 51318.14.1-2009
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Электрмагниттік үйлесімділік. Тұрмыстық электр аспаптарына, электр құралдарына және сондай аспаптарға қойылатын талаптар. Кедергі эмиссиясы
15.02.2016 дейін қолданылады
45
6.1 – 6.6-кіші бөлімдер
ҚР СТ Р МЕМСТ 52506-2008
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Лифтілерден, эскалаторлардан және жолаушы конвейерлерінен болатын индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
46
5-бөлім
Р МЕМСТ 51097-97
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Изоляторлар гирляндынан және желілік арматурадан болатын индустриялық радиокедергілер. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
47
4-баптың екінші және үшінші абзацтары
8.4-кіші бөлім
МЕМСТ 30011.1-2012
(IEC 60947-1:2004)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 1-бөлім. Жалпы талаптар
48
8.4-кіші бөлім
МЕМСТ 30011.3-2002
(ХЭК 60947-3:1999)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 3-бөлім. Ажыратқыштар, айырғыштар, ажыратқыш-айырғыштар және олардың сақтандырғыштарымен жасалатын амалдар
49
7.3-кіші бөлім, Н.8.7-кіші бөлім
Н қосымшасы
МЕМСТ 30011.5.1-2012
(IEC 60947-5-1:2003)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 5-бөлік. Басқару тізбектерінің аппараттары мен коммутациялық элементтері.
1-тарау. Басқару тізбектеріне арналған электр механикалық аппараттары
50
9.5-кіші бөлім
МЕМСТ 30011.6.1-2012
(IEC 60947-6-1:1989)
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 6-бөлік. Көп функционалды аппаратура. 1-бөлім. Автоматты ауыстырып қайта қосқыштардың коммутациялық аппаратурасы
51
3 және 36-бөлімдер
МЕМСТ 30324.1.2-2012
(IEC 60601-1-2:2001)
Медициналық электр бұйымдар. 1-2-бөлік. Жалпы қауіпсіздік талаптары. Электрмагниттік үйлесімділік. Сынақтардың талаптары мен әдістері
52
МЕМСТ 30804.4.15-2002
(ХЭК 61000-4-15:1997)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Фликерметр. Техникалық талаптар және сынақтардың әдістері
53
26-бөлім
МЕМСТ 30850.2.1-2002
(ХЭК 60669-2-1-96)

применяется до 15.02.2016
43
раздел 6
СТ РК ГОСТ Р 51317.3.11-2009
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Ограничение изменений напряжения, колебаний напряжения и фликера в низковольтных системах электроснабжения общего назначения. Технические средства с потребляемым током не более 75 А, подключаемые к электрической сети при определенных условиях. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
44
разделы 5 – 8
СТ РК ГОСТ Р 51318.14.1-2009
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Электромагнитная совместимость. Требования к электрическим бытовым приборам, электрическим инструментам и аналогичным приборам.
Помехоэмиссия
применяется до 15.02.2016
45
подразделы 6.1 – 6.6
СТ РК ГОСТ Р 52506-2008
Совместимость технических средств электромагнитная. Радиопомехи индустриальные от лифтов, эскалаторов и пассажирских конвейеров. Нормы и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
46
раздел 5
ГОСТ Р 51097-97
Совместимость технических средств электромагнитная. Радиопомехи индустриальные от гирлянд изоляторов и линейной арматуры. Нормы и методы измерений
47
абзацы второй и третий статьи 4
подраздел 8.4
ГОСТ 30011.1-2012
(IEC 60947-1:2004)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 1. Общие требования
48
подраздел 8.4
ГОСТ 30011.3-2002
(МЭК 60947-3:1999)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 3. Выключатели, разъединители,
выключатели-разъединители и комбинации их с предохранителями
49
подраздел 7.3, подраздел Н.8.7 приложения Н
ГОСТ 30011.5.1-2012
(IEC 60947-5-1:2003)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Глава 1. Электромеханические аппараты
для цепей управления
50
подраздел 9.5
ГОСТ 30011.6.1-2012
(IEC 60947-6-1:1989)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6. Аппаратура многофункциональная. Раздел 1. Аппаратура коммутационная автоматического переключения
51
разделы 3 и 36
ГОСТ 30324.1.2-2012
(IEC 60601-1-2:2001)
Изделия медицинские электрические. Часть 1-2.
Общие требования безопасности. Электромагнитная совместимость. Требования и методы испытаний
52
ГОСТ 30804.4.15-2002
(МЭК 61000-4-15:1997)
Совместимость технических средств электромагнитная. Фликерметр. Технические требования и методы испытаний
53
раздел 26
ГОСТ 30850.2.1-2002
(МЭК 60669-2-1-96)

Тұрмыстық және сондай стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Жартылай өткізгіш ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынақтар әдістері
54
26-бөлім
МЕМСТ 30850.2.2-2002
(ХЭК 60669-2-2-96)
Тұрмыстық және сондай стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар.
2-2-бөлік. Қашықтан басқарылатын ажыратқыштарға (ҚБА) қойылатын қосымша талаптар және сынақтар әдістері
55
26-бөлім
МЕМСТ 30850.2.3-2002
Тұрмыстық және сондай стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-3-бөлік. Уақыт ұсталымы (таймерлер) бар ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынақтар әдістері
56
7-бөлім
МЕМСТ 30880-2002
(ХЭК 60118-13:1997)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Есту аппараттары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
57
5 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 30969-2002
(ХЭК 61326-1:1997)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдықтары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
58
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 31216-2003
(ХЭК 61543:1995)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрмыстық және сондай мақсаттағы, сараланған токпен басқарылатын қорғаныштың сөндіру құрылғысы (ҚСҚ-С). Сынақтардың талаптары мен әдістері
59
5 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 32132.3-2013
(IEC 61204-3:2000)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрақты токты қоректендірудің төмен вольтты көздері. Сынақтардың талаптары мен әдістері
60
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 32133.2-2013
(IEC 62040-2:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Үздіксіз қоректендіру жүйесі. Сынақтардың талаптары мен әдістері
61
20.6-кіші бөлім
МЕМСТ IEC 60204-31-2012
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдығы. 31-бөлік. Тігін машиналарына, қондырғылар мен жүйелерге қойылатын қауіпсіздіктің қосымша талаптары мен электрмагниттік үйлесімділіктің талаптары
62
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-1-2011
Тұрмыстық және сондай мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар
63
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-5-2012
Тұрмыстық және сондай мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары.
2-5-бөлік. Жанарғыларды басқарудың автоматты электр құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар
64
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-7-2011
Тұрмыстық және сондай мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары.
2-7-бөлік. Таймерлерге және уақытша ауыстырып қайта қосқыштарға қойылатын жекеше талаптар
65
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-8-2012
Тұрмыстық және сондай мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-8-бөлік. Механикалық сипаттамаларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, электржетекті су клапандарына қойылатын қосымша талаптар
66

Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-1. Дополнительные требования к полупроводниковым выключателям и методы испытаний
54
раздел 26
ГОСТ 30850.2.2-2002
(МЭК 60669-2-2-96)
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-2. Дополнительные требования к выключателям с дистанционным управлением (ВДУ) и методы испытаний
55
раздел 26
ГОСТ 30850.2.3-2002
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-3. Дополнительные требования к выключателям с выдержкой
времени (таймеры) и методы испытаний
56
раздел 7
ГОСТ 30880-2002
(МЭК 60118-13:1997)
Совместимость технических средств электромагнитная. Слуховые аппараты. Требования и методы испытаний
57
разделы 5 – 8
ГОСТ 30969-2002
(МЭК 61326-1:1997)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения, управления и лабораторного применения. Требования и методы испытаний
58
разделы 4 и 5
ГОСТ 31216-2003
(МЭК 61543:1995)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устройства защитного отключения, управляемые дифференциальным током (УЗО-Д), бытового и аналогичного назначения. Требования и методы испытаний
59
разделы 5 – 8
ГОСТ 32132.3-2013
(IEC 61204-3:2000)
Совместимость технических средств электромагнитная. Низковольтные источники питания постоянного тока. Требования и методы испытаний
60
разделы 6 и 7
ГОСТ 32133.2-2013
(IEC 62040-2:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы бесперебойного питания. Требования и методы испытаний
61
подраздел 20.6
ГОСТ IEC 60204-31-2012
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам
и системам
62
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-1-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования
63
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-5-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-5. Дополнительные требования к автоматическим электрическим устройствам управления горелками
64
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-7-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-7. Частные требования к таймерам и временным переключателям
65
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-8-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-8. Дополнительные требования к электроприводным водяным клапанам, включая требования к механическим характеристикам
66

23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-9-2011
Тұрмыстық және сондай мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-9-бөлік. Термиялық сезімтал басқару құрылғыларына қойылатын жекеше талаптар
67
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-14-2012
Тұрмыстық және сондай мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары.
2-14-бөлік. Электр күштік жетектерге қойылатын қосымша талаптар
68
23 және 26-бөлімдер
МЕМСТ IEC 60730-2-15-2013
Тұрмыстық және сондай мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-15-бөлік. Ауа шығынына, су шығына және су деңгейіне сезімтал автоматты электр басқару құрылғыларына қойылатын жекеше талаптар
69
8.6-кіші бөлім
МЕМСТ IEC 60947-5-2-2012
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 5-2-бөлік. Басқару тізбегінің аппараттары мен коммутациялық элементтері. Контактысыз датчиктер
70
9.3.5-тармақ
МЕМСТ IEC 60947-6-2-2013
Бөлу мен басқарудың төмен вольтты аппаратурасы. 6-2-бөлік. Көп функционалды жабдық. Басқару мен қорғаудың коммутациялық құрылғылары (немесе жабдығы)
71
9.1, 9.2 және 9.24-кіші бөлімдер
МЕМСТ IEC 61008-1-2012
Автоматты, сараланған токпен басқарылатын, жоғары токтан кіріктірілген қорғанышы жоқ тұрмыстық және сондай мақсаттағы ажыратқыштар.
1-бөлік. Сынақтардың жалпы талаптары мен әдістері
72
8 – 10-бөлімдер
МЕМСТ IEC 61131-2-2012
Бағдарламаланатын бақылаушылар. 2-бөлік. Жабдыққа қойылатын талаптар және сынақтар
73
10.12-кіші бөлім
МЕМСТ IEC 61439-1-2013
Бөлу мен басқарудың жиынтықты төмен вольтты құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар
74
10.12-кіші бөлім
МЕМСТ IEC 61439-5-2013
Бөлу мен басқарудың жиынтықты төмен вольтты құрылғылары. 5-бөлік. Қоғамдық пайдаланылатын желілердегі қуатты бөлуге қойылатын жекеше талаптар
75
17-бөлім
МЕМСТ IEC 61812-1-2013
Уақыты нормаланатын өнеркәсіптік мақсаттағы реле. 1-бөлік. Талаптар мен сынақтар
76
6.11-кіші бөлім
МЕМСТ ХЭК 61812-1-2007
Өнеркәсіпте қолданылатын уақыт релесі. 1-бөлік. Техникалық талаптар мен сынақтардың әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
77
5-бөлім
МЕМСТ IEC 62041-2012
Трансформаторлардың, реакторлардың, қоректендіру көздерінің және олардың аралас құрылғыларының қауіпсіздігі. Электрмагниттік үйлесімділік (ЭМҮ) талаптары
78
МЕМСТ IEC 62423-2013
Жоғары токтан кіріктірілген қорғанышы бар және жоқ, F типті және В типті сараланған токпен басқарылатын, тұрмыстық және сондай мақсаттағы автоматты ажыратқыштар
79
5-бөлім
МЕМСТ EN 12895-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Еденүсті көлік машиналары
80
МЕМСТ 32134.1-2013
(EN 301 489-1:2008)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 1-бөлік. Сынақтардың жалпы техникалық талаптары мен әдістері
81

разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-9-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-9. Частные требования к термочувствительным управляющим устройствам
67
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-14-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-14. Дополнительные требования к электрическим силовым приводам
68
разделы 23 и 26
ГОСТ IEC 60730-2-15-2013
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-15. Частные требования к автоматическим электрическим управляющим устройствам, чувствительным к расходу воздуха, расходу воды и уровню воды
69
подраздел 8.6
ГОСТ IEC 60947-5-2-2012
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-2. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Бесконтактные датчики
70
пункт 9.3.5
ГОСТ IEC 60947-6-2-2013
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6-2. Оборудование многофункциональное. Коммутационные устройства (или оборудование) управления и защиты
71
подразделы 9.1, 9.2 и 9.24
ГОСТ IEC 61008-1-2012
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
72
разделы 8 – 10
ГОСТ IEC 61131-2-2012
Контроллеры программируемые. Часть 2. Требования к оборудованию и испытания
73
подраздел 10.12
ГОСТ IEC 61439-1-2013
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 1. Общие требования
74
подраздел 10.12
ГОСТ IEC 61439-5-2013
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 5. Частные требования к распределению мощности в сетях общественного пользования
75
раздел 17
ГОСТ IEC 61812-1-2013
Реле с нормируемым временем промышленного назначения. Часть 1. Требования и испытания
76
подраздел 6.11
ГОСТ МЭК 61812-1-2007
Реле времени промышленного применения. Часть 1. Технические требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
77
раздел 5
ГОСТ IEC 62041-2012
Безопасность трансформаторов, реакторов, источников питания и комбинированных устройств из них. Требования электромагнитной совместимости (ЭМС)
78
ГОСТ IEC 62423-2013
Автоматические выключатели, управляемые дифференциальным током типа F и типа В со встроенной и без встроенной защиты от сверхтоков бытового и аналогичного назначения
79
раздел 5
ГОСТ EN 12895-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Машины напольного транспорта
80
ГОСТ 32134.1-2013
(EN 301 489-1:2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 1. Общие технические требования и методы испытаний
81

МЕМСТ 32134.11-2013
(EN 301 489-11:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 11-бөлік. Радиохабарын таратқыштарға қойылатын жекеше талаптар
82
МЕМСТ 32134.12-2013
(EN 301 489-12:2003)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 12-бөлік. 4-тен 30 ГГц дейінгі жиілік жолағында жұмыс істейтін, тіркелген жерсеріктік қызметінің шағын апертурасы бар жер станцияларына қойылатын жекеше талаптар
83
МЕМСТ 32134.13-2013
(EN 301 489-13:2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 13-бөлік. 26965-тен 27860 кГц дейінгі жиілік жолағында жұмыс істейтін, жеке пайдаланудағы радиобайланыс құралдарына және қосалқы жабдықтарға қойылатын жекеше талаптар
84
МЕМСТ 32134.14-2013
(EN 301 489-14:2003)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 14-бөлік. Аналогтық және цифрлық телевизиялық радиотаратқыштарға қойылатын жекеше талаптар
85
4.1-кіші бөлім, 4.2.1, 4.3.1, 4.4.1, 4.5.1, 4.6.1, 4.7.1, 4.8.1 және 4.9.1-тармақтар
МЕМСТ 32140-2013
(EN 13309:2000)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ішкі электрмен қоректендіру көздері бар құрылыс машиналары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
86
6 және 8-бөлімдер
МЕМСТ EN 50065-1-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. 3-тен 148,5 кГц дейінгі жиілік жолағындағы төмен вольтты электр қондырғыларындағы сигнализация. 1-бөлік. Жалпы талаптар, жиілік жолақтары және электрмагниттік кедергілер
87
1.4 – 1.6кіші бөлімдер,
2 және 3-бөлімдер
МЕМСТ EN 50293-2012
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жол жүрісін басқару жүйелері. Сынақтардың талаптары мен әдістері
88
МЕМСТ ETSI EN 301 489-34-2013
Электрмагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі. Радиобайланыс техникалық құралдарының электрмагниттік үйлесімділігі. 34-бөлік. Ұялы телефондарды қоректендірудің сыртқы көздеріне (EPS) қойылатын қосымша талаптар
89
4 – 9-бөлімдер
МЕМСТ СISPR 16-1-4-2013
(CISPR 16-1-4:2012)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар мен өлшем әдістері. 1-4-бөлік. Радиокедергілер мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратура. Антенналар және сәуле алатын кедергілерді өлшеуге арналған сынау алаңдары
90
4 – 9-бөлімдер
МЕМСТ 30805.16.1.1-2013
(CISPR 16-1-1:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар мен өлшем әдістері. 1-1-бөлік. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратура. Индустриялық радиокедергілерді өлшеуге арналған аспаптар
91

ГОСТ 32134.11-2013
(EN 301 489-11:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 11. Частные требования к радиовещательным передатчикам
82
ГОСТ 32134.12-2013
(EN 301 489-12:2003)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 12. Частные требования к земным станциям с малой апертурой фиксированной спутниковой службы, работающим в полосах частот от 4 до 30 ГГц
83
ГОСТ 32134.13-2013
(EN 301 489-13:2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 13. Частные требования к средствам радиосвязи личного пользования, работающим в полосе частот от 26965 до 27860 кГц, и вспомогательному оборудованию
84
ГОСТ 32134.14-2013
(EN 301 489-14:2003)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 14. Частные требования к аналоговым и цифровым телевизионным радиопередатчикам
85
подраздел 4.1, пункты 4.2.1, 4.3.1, 4.4.1, 4.5.1, 4.6.1, 4.7.1, 4.8.1 и 4.9.1
ГОСТ 32140-2013
(EN 13309:2000)
Совместимость технических средств электромагнитная. Машины строительные с внутренними источниками электропитания. Требования и методы испытаний
86
разделы 6 и 8
ГОСТ EN 50065-1-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Сигнализация в низковольтных электрических установках в полосе частот от 3 до 148,5 кГц. Часть 1. Общие требования, полосы частот и электромагнитные помехи
87
подразделы 1.4 – 1.6,
разделы 2 и 3
ГОСТ EN 50293-2012
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы управления дорожным движением. Требования и методы испытаний
88
ГОСТ ETSI EN 301 489-34-2013
Электромагнитная совместимость и радиочастотный спектр. Электромагнитная совместимость технических средств радиосвязи. Часть 34. Дополнительные требования
к внешним источникам питания (EPS) мобильных телефонов
89
разделы 4 – 9
ГОСТ СISPR 16-1-4-2013
(CISPR 16-1-4:2012)
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 1-4. Аппаратура для измерения радиопомех и помехоустойчивости. Антенны и испытательные площадки для измерения излучаемых помех
90
разделы 4 – 9
ГОСТ 30805.16.1.1-2013
(CISPR 16-1-1:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 1-1. Аппаратура для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости. Приборы для измерения индустриальных радиопомех
91

4 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 30805.16.1.2-2013
(CISPR 16-1-2:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар мен өлшем әдістері. 1-2-бөлік. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратура. Кондуктивтік радиокедергілерді өлшеуге және кондуктивтік радиокедергілерге орнықтылықты сынауға арналған құрылғылар
92
4-бөлім
МЕМСТ 30805.16.1.3-2013
(CISPR 16-1-3:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар мен өлшем әдістері. 1-3-бөлік. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратура. Радиокедергілердің қуатын өлшеуге арналған құрылғылар
93
4 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 30805.16.1.4-2013
(CISPR 16-1-4:2007)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар мен өлшем әдістері. 1-4-бөлік. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратура. Сәуле алатын радиокедергілерді өлшеуге және сәуле алатын радиокедергілерге орнықтылықты сынауға арналған құрылғылар
15.02.2016 дейін қолданылады
94
4 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 30805.16.2.1-2013
(CISPR 16-2-1:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар мен өлшем әдістері. 2-1-бөлік. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеу әдістері. Кондуктивтік радиокедергілерді өлшеу
95
4 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 30805.16.2.2-2013
(CISPR 16-2-2:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар мен өлшем әдістері. 2-2-бөлік. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеу әдістері. Радиокедергілердің қуатын өлшеу
96
4 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 30805.16.2.3-2013
(CISPR 16-2-3:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар мен өлшем әдістері. 2-3-бөлік. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеу әдістері. Сәуле алатын радиокедергілерді өлшеу
97

разделы 4 – 8
ГОСТ 30805.16.1.2-2013
(CISPR 16-1-2:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 1-2. Аппаратура для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости. Устройства для измерения кондуктивных радиопомех и испытаний на устойчивость к кондуктивным радиопомехам
92
раздел 4
ГОСТ 30805.16.1.3-2013
(CISPR 16-1-3:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 1-3. Аппаратура для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости. Устройства для измерения мощности радиопомех
93
разделы 4 – 8
ГОСТ 30805.16.1.4-2013
(CISPR 16-1-4:2007)
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 1-4. Аппаратура для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости. Устройства для измерения излучаемых радиопомех и испытаний на устойчивость к излучаемым радиопомехам
применяется до 15.02.2016
94
разделы 4 – 8
ГОСТ 30805.16.2.1-2013
(CISPR 16-2-1:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 2-1. Методы измерений параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости. Измерение кондуктивных
радиопомех
95
разделы 4 – 8
ГОСТ 30805.16.2.2-2013
(CISPR 16-2-2:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 2-2. Методы измерений параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости. Измерение мощности радиопомех
96
разделы 4 – 8
ГОСТ 30805.16.2.3-2013
(CISPR 16-2-3:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 2-3. Методы измерений параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости. Измерение излучаемых радиопомех
97

124
БСТ ETSI EN 301 489-24-2013
Электрмагниттік үйлесімділік және радиожиілік спектрі. Радиожабдықтарға және радиобайланыс қызметтеріне арналған электрмагниттік үйлесімділік жөніндегі стандарт. 24-бөлік. Жылжымалы және портативтік радиожабдықтарға (UE) спектрді тікелей кеңейтетін IMT-2000 CDMA (UTRA және E-UTRA) және қосалқы жабдықтарға арналған арнайы шарттар
125
9.4-кіші бөлім
ҚР СТ ХЭК 60947-3-2011
Коммутациялық аппаратура және төмен вольтты жиынтықты басқару тетіктері. 3-бөлік. Ажыратқыштар, айырғыштар, ажыратқыш-айырғыштар және сақтандырғыш блоктар
126

124
СТБ ETSI EN 301 489-24-2013
Электромагнитная совместимость и спектр радиочастот. Стандарт по электромагнитной совместимости для радиооборудования и служб радиосвязи. Часть 24. Специальные условия для подвижного и портативного радиооборудования (UE) IMT-2000 CDMA с прямым расширением спектра (UTRA и E-UTRA) и вспомогательного оборудования
125
подраздел 9.4
СТ РК МЭК 60947-3-2011
Аппаратура коммутационная и механизмы управления низковольтные комплектные. Часть 3. Выключатели, разъединители,выключатели-разъединители и блоки  предохранителей
126

15.02.2016 дейін қолданылады
139
7-бөлім
Р МЕМСТ 51407-99
(ХЭК 60118-13-97)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Есту аппараттары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
140
5 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 51522.1-2011
(ХЭК 61326-1:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдығы. 1-бөлік. Сынақтардың жалпы талаптары мен әдістері
141
5 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 51522.2.1-2011
(ХЭК 61326-2-1:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдықтары. 2-1-бөлік. Электрмагниттік үйлесімділікке қатысты қорғалмаған сезімтал сынау және өлшеу жабдықтарына қойылатын жекеше талаптар. Сынау конфигурациялары, жұмыс шарттары және жұмыс істеу сапасының критерийлері
142
5 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 51522.2.2-2011
(ХЭК 61326-2-2:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдығы. 2-2-бөлік. Электрмен жабдықтаудың төмен вольтты бөлу жүйелеріндегі сынақтар, өзгерістер және мониторинг үшін қолданылатын портативтік жабдыққа қойылатын жекеше талаптар. Сынау конфигурациялары, жұмыс шарттары және жұмыс істеу сапасының критерийлері
143
5 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 51522.2.4-2011
(IEC 61326-2-4:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдығы. 2-4-бөлік. Оқшаулау мониторингі және оқшаулаудың бұзылған жерлерін анықтау құрылғыларына қойылатын жекеше талаптар. Сынау конфигурациялары, жұмыс шарттары және жұмыс істеу сапасының критерийлері
144
4 – 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 51524-2012
(ХЭК 61800-3:2012)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жылдамдығы реттелетін электр жетегі жүйелері. 3-бөлік. ЭМҮ талаптары және сынақтардың арнайы әдістері
145
4 – 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 51526-2012
(ХЭК 60974-10:2007)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Доға етіп дәнекерлеуге арналған жабдық. 10-бөлік. Сынақтардың талаптары мен әдістері
146
23 және 26-бөлімдер
Р МЕМСТ 53994.2.15-2011
(ХЭК 60730-2-15:2008)
Тұрмыстық және сондай мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары.
2-15-бөлік. Ауа шығынына, су шығына және су деңгейіне сезімтал, автоматты электр басқару құрылғыларына қойылатын жекеше талаптар
15.02.2016 дейін қолданылады
147
5 – 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 55061-2012
(ХЭК 62310-2:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ауыстырып қайта қосудың статикалық жүйелері. 2-бөлік. Сынақтардың талаптары мен әдістері

применяется до 15.02.2016
139
раздел 7
ГОСТ Р 51407-99
(МЭК 60118-13-97)
Совместимость технических средств электромагнитная. Слуховые аппараты. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
140
разделы 5 – 8
ГОСТ Р 51522.1-2011
(МЭК 61326-1:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения, управления и лабораторного применения. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
141
разделы 5 – 8
ГОСТ Р 51522.2.1-2011
(МЭК 61326-2-1:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения, управления и лабораторного применения. Часть 2-1. Частные требования к чувствительному испытательному и измерительному оборудованию, незащищенному в отношении электромагнитной совместимости. Испытательные конфигурации, рабочие условия и критерии качества функционирования
142
разделы 5 – 8
ГОСТ Р 51522.2.2-2011
(МЭК 61326-2-2:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения,
управления и лабораторного применения. Часть 2-2. Частные требования к портативному оборудованию, применяемому для испытаний, измерений
и мониторинга в низковольтных распределительных системах электроснабжения. Испытательные конфигурации, рабочие условия и критерии качества функционирования
143
разделы 5 – 8
ГОСТ Р 51522.2.4-2011
(IEC 61326-2-4:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения, управления и лабораторного применения. Часть 2-4. Частные требования к устройствам мониторинга изоляции и определения мест нарушения изоляции. Испытательные конфигурации, рабочие условия и критерии качества функционирования
144
разделы 4 – 6
ГОСТ Р 51524-2012
(МЭК 61800-3:2012)
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы электрического привода с регулируемой скоростью. Часть 3. Требования ЭМС и специальные
методы испытаний
145
разделы 4 – 7
ГОСТ Р 51526-2012
(МЭК 60974-10:2007)
Совместимость технических средств электромагнитная. Оборудование для дуговой сварки. Часть 10. Требования и методы испытаний
146
разделы 23 и 26
ГОСТ Р 53994.2.15-2011
(МЭК 60730-2-15:2008)
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2.15. Частные требования к автоматическим электрическим управляющим устройствам, чувствительным к расходу воздуха, расходу воды и уровню воды
применяется до 15.02.2016
147
разделы 5 – 6
ГОСТ Р 55061-2012
(МЭК 62310-2:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Статические системы переключения. Часть 2. Требования и методы испытаний

160
Р МЕМСТ 52459.9-2009
(ЕН 301 489-9-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 9-бөлік. Сымсыз микрофондарға, дыбыс желілерінің сондай радиожабдығына, сымсыз дыбыс аппаратурасына және құлаққа кигізілетін мониторинг құрылғыларына қойылатын жекеше талаптар
161
Р МЕМСТ 52459.10-2009
(ЕН 301 489-10-2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 10-бөлік.
Бірінші және екінші буындағы сымсыз телефондар жабдығына қойылатын жекеше талаптар
162

160
ГОСТ Р 52459.9-2009
(ЕН 301 489-9-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 9. Частные требования к беспроводным микрофонам, аналогичному радиооборудованию звуковых линий, беспроводной аудиоаппаратуре и располагаемым в ухе устройствам мониторинга
161
ГОСТ Р 52459.10-2009
(ЕН 301 489-10-2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 10. Частные требования к оборудованию беспроводных телефонов первого и второго поколений
162

Р МЕМСТ 52459.28-2009
(ЕН 301 489-28-2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 28-бөлік. Бейнебайланыстың сымсыз желілерінің цифрлық жабдығына қойылатын жекеше талаптар
175
Р МЕМСТ 52459.31-2009
(ЕН 301 489-31-2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 31-бөлік. Қуаты өте аз активті медициналық имплантаттарға және 9-дан 315 кГц дейінгі жиілік жолағында жұмыс істейтін, солармен байланысты перифериялық құрылғыларға арналған радиожабдыққа қойылатын жекеше талаптар
176
Р МЕМСТ 52459.32-2009
(ЕН 301 489-32-2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиобайланыстың техникалық құралдары. 32-бөлік. Жер мен қабырғаларды зондтау үшін пайдаланылатын радиолокациялық жабдыққа қойылатын жекеше талаптар
177
5 – 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 54485-2011
(ЕН 50065-2-1:2003)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. 3-тен 148,5 кГц дейінгі жиілік жолағында төмен вольтты электр қондырғыларындағы сигнализация. 2-1-бөлік. Энергия аз тұтынылатын тұрғын, коммерциялық аймақтарда және өнеркәсіптік аймақтарда қолдануға арналған, 95-тен 148,5 кГц дейінгі жиілік жолағындағы электр желілері бойынша байланыс жабдығы мен жүйелері. Электрмагниттік кедергілерге орнықтылық талаптары және сынақтардың әдістері
178
5, 6 және 8 – 14-бөлімдер
Р МЕМСТ 55266-2012
(ЕН 300 386-2010)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Байланыс желілерінің жабдығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
179
4 – 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 51318.16.2.4-2010
(СИСПР 16-2-4:2003)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар мен өлшем әдістері. 2-4-бөлік. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеу әдістері. Кедергіге орнықтылықты өлшеу параметрлері
180
4 – 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 51318.16.2.5-2011
(CISPR/TR 16-2-5:2008)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Индустриялық радиокедергілердің параматрлері мен кедергіге орнықтылықты өлшеуге арналған аппаратураға қойылатын талаптар мен өлшем әдістері. 2-5-бөлік. Пайдалану жағдайында мөлшері үлкен техникалық кедергілерден болатын индустриялық радиокедергілерді өлшеу

ГОСТ Р 52459.28-2009
(ЕН 301 489-28-2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 28. Частные требования к цифровому оборудованию беспроводных линий видеосвязи
175
ГОСТ Р 52459.31-2009
(ЕН 301 489-31-2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 31. Частные требования к радиооборудованию для активных медицинских имплантатов крайне малой мощности и связанных с ними периферийных устройств, работающему
в полосе частот от 9 до 315 кГц
176
ГОСТ Р 52459.32-2009
(ЕН 301 489-32-2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства радиосвязи. Часть 32. Частные требования к радиолокационному оборудованию, используемому для зондирования земли и стен
177
разделы 5 – 7
ГОСТ Р 54485-2011
(ЕН 50065-2-1:2003)
Совместимость технических средств электромагнитная. Сигнализация в низковольтных электрических установках в полосе частот от 3 до 148,5 кГц. Часть 2-1.
Оборудование и системы связи по электрическим сетям в полосе частот от 95 до 148,5 кГц, предназначенные для применения в жилых, коммерческих зонах и производственных зонах с малым энергопотреблением. Требования устойчивости к электромагнитным помехам и методы испытаний
178
разделы 5, 6 и 8 – 14
ГОСТ Р 55266-2012
(ЕН 300 386-2010)
Совместимость технических средств электромагнитная. Оборудование сетей связи. Требования и методы испытаний
179
разделы 4 – 6
ГОСТ Р 51318.16.2.4-2010
(СИСПР 16-2-4:2003)
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 2-4. Методы измерений параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости. Измерение параметров помехоустойчивости
180
разделы 4 – 6
ГОСТ Р 51318.16.2.5-2011
(CISPR/TR 16-2-5:2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Требования к аппаратуре для измерения параметров индустриальных радиопомех и помехоустойчивости и методы измерений. Часть 2-5. Измерение
индустриальных радиопомех от технических средств больших размеров в условиях эксплуатации

181
4 – 6-бөлімдер
Р МЕМСТ 51318.25-2012
(СИСПР 25:2008)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Көлік құралдары, моторлы қайықтар және іштен жану қозғалтқыштары бар құрылғылар. Индустриялық радиокедергілердің сипаттамалары. Жылжымалы құралдарға орналастырылған радиоқабылдағыш құрылғыларды қорғауға арналған өлшем нормалары мен әдістері
182
МЕМСТ 13109-97
Электр энергиясы. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтау жүйелеріндегі электр энергиясы сапасының нормалары

181
разделы 4 – 6
ГОСТ Р 51318.25-2012
(СИСПР 25:2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Транспортные средства, моторные лодки и устройства с двигателями внутреннего сгорания. Характеристики индустриальных радиопомех. Нормы и методы измерений для защиты радиоприемных устройств, размещенных на подвижных средствах
182
ГОСТ 13109-97
Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Нормы качества электрической энергии
в системах электроснабжения общего назначения

15.02.2016 дейін қолданылады
183
МЕМСТ 13661-92
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кедергіні басатын бәсең сүзгілер мен элементтер. Енгізілетін басылуды өлшеу әдістері
184
МЕМСТ 29179-91
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. АЖЖ аспаптары. Жанама ауытқуларды өлшеу әдістері
185
5-бөлім
МЕМСТ 29180-91
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. АЖЖ аспаптары. Шуы аз күшейткіштер. Параметрлер мен сипаттамалар. Өлшем әдістері
186

применяется до 15.02.2016
183
ГОСТ 13661-92
Совместимость технических средств электромагнитная. Пассивные помехоподавляющие фильтры и элементы. Методы измерения вносимого затухания
184
ГОСТ 29179-91
Совместимость технических средств электромагнитная. Приборы СВЧ. Методы измерения побочных колебаний
185
раздел 5
ГОСТ 29180-91
Совместимость технических средств электромагнитная. Приборы СВЧ. Усилители малошумящие.
Параметры и характеристики. Методы измерений
186

МЕМСТ 30373-95
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Сынақтарға арналған жабдықтар. Экраны бар камералар. Сыныптар, негізгі параметрлер, техникалық талаптар мен сынақтардың әдістері
187
6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 30887-2002
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Айналу жылдамдығы реттелетін электр жетегі жүйелері. Сынақтардың талаптары мен әдістері
188
МЕМСТ 32144-2013
Электр энергиясы. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтау жүйелеріндегі электр энергиясы сапасының нормалары
189

ГОСТ 30373-95
Совместимость технических средств электромагнитная. Оборудование для испытаний. Камеры экранированные. Классы, основные параметры, технические требования и методы испытаний
187
разделы 6 и 7
ГОСТ 30887-2002
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы электрического привода с регулируемой скоростью вращения. Требования и методы испытаний
188
ГОСТ 32144-2013
Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Нормы качества электрической энергии
в системах электроснабжения общего назначения
189

МЕМСТ 32145-2013
Электр энергиясы. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы электрмен жабдықтау жүйелеріндегі электр энергиясының сапасын бақылау
190
5-бөлім
ҚР СТ Р МЕМСТ 50745-2006
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Үздіксіз қоректендіру жүйелері. Желілік импульстік кедергілерді басатын құрылғылар. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
191
ҚР СТ Р МЕМСТ 51522-2009
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеуге, басқаруға және зертханалық қолдануға арналған электр жабдығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
192
6 – 7-бөлімдер
ҚР СТ Р МЕМСТ 51524-2009
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Айналу жылдамдығы реттелетін электр жетегі жүйелері. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
193
6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 50009-2000
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Күзет сигнализациясының техникалық құралдары. Сынақтардың талаптары мен әдістері
194
Р МЕМСТ 51700-2000
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Симметриялық желілерге қосылатын техникалық құралдар. Жерге қатысты асимметрия параметрлері. Өлшемдер схемасы
195
5 және 7-бөлімдер, 6.2-кіші бөлім Р МЕМСТ 52507-2005
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрғын үй-жайлар мен ғимараттарды басқарудың электрондық жүйелері. Сынақтардың талаптары мен әдістері
196
4-баптың үшінші абзацы
МЕМСТ 30336-95
(ХЭК 1000-4-9-93)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Импульстік магниттік өріске орнықтылық. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
197
МЕМСТ 30804.4.2-2013
(IEC 61000-4-2:2008)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электр статикалық разрядтарға орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
198
МЕМСТ 30804.4.3-2013
(IEC 61000-4-3:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Радиожиілікті электрмагниттік өріске орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
199
МЕМСТ 30804.4.4-2013
(IEC 61000-4-4:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Наносекундық импульстік кедергілерге орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
200
МЕМСТ 30804.4.11-2013
(IEC 61000-4-11:2004)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электрмен қоректендіру кернеуінің үзілуіне, қысқа мерзімді іркілістеріне және өзгерістеріне орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері

ГОСТ 32145-2013
Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Контроль качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения
190
раздел 5
СТ РК ГОСТ Р 50745-2006
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы бесперебойного питания. Устройства подавления сетевых импульсных помех. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
191
СТ РК ГОСТ Р 51522-2009
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Электрическое оборудование для измерения, управления и лабораторного применения. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
192
разделы 6 – 7
СТ РК ГОСТ Р 51524-2009
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Системы электрического привода с регулируемой скоростью вращения. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
193
разделы 6 и 7
ГОСТ Р 50009-2000
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства охранной сигнализации. Требования
и методы испытаний
194
ГОСТ Р 51700-2000
Совместимость технических средств электромагнитная. Технические средства, подключаемые к симметричным линиям. Параметры асимметрии относительно земли.
Схемы измерений
195
разделы 5 и 7, подраздел 6.2 ГОСТ Р 52507-2005
Совместимость технических средств электромагнитная. Электронные системы управления жилых помещений и зданий. Требования и методы испытаний
196
абзац третий статьи 4
ГОСТ 30336-95
(МЭК 1000-4-9-93)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к импульсному магнитному полю. Технические требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
197
ГОСТ 30804.4.2-2013
(IEC 61000-4-2:2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электростатическим разрядам. Требования и методы испытаний
198
ГОСТ 30804.4.3-2013
(IEC 61000-4-3:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к радиочастотному электромагнитному полю. Требования и методы испытаний
199
ГОСТ 30804.4.4-2013
(IEC 61000-4-4:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к наносекундным импульсным помехам. Требования и методы испытаний
200
ГОСТ 30804.4.11-2013
(IEC 61000-4-11:2004)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным прерываниям и изменениям напряжения электропитания. Требования и методы испытаний

201
МЕМСТ 30804.4.12-2002
(ХЭК 61000-4-12:1995)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Басылу кедергілерінің ауытқуына орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
202
МЕМСТ 30804.4.13-2013
(IEC 61000-4-13:2002)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Сигналдарды электр желілері арқылы беруді қоса алғанда, электрмен қоректендіру кернеуінің синусоидальдық бұрмалануына орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
203

201
ГОСТ 30804.4.12-2002
(МЭК 61000-4-12:1995)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к колебательным затухающим помехам. Требования и методы испытаний
202
ГОСТ 30804.4.13-2013
(IEC 61000-4-13:2002)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к искажениям синусоидальности напряжения электропитания, включая передачу сигналов по электрическим сетям. Требования и методы испытаний
203

МЕМСТ 30804.4.30-2013
(IEC 61000-4-30:2008)
Электр энергиясы. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электр энергиясы сапасының көрсеткіштерін өлшеу әдістері
204
4, 5, 7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 30804.6.1-2013
(IEC 61000-6-1:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Энергия аз тұтынылатын тұрғын, коммерциялық аймақтарда және өнеркәсіптік аймақтарда қолданылатын техникалық құралдардың электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
205
4, 5, 7 және 8-бөлімдер
МЕМСТ 30804.6.2-2013
(IEC 61000-6-2:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өнеркәсіптік аймақтарда қолданылатын техникалық құралдардың электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
206
7.5-кіші бөлім
МЕМСТ 31818.11-2012
(IEC 62052-11:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жалпы талаптар. Сынақтар мен сынақтардың шарттары 11-бөлік. Электр энергиясының есептеуіштері
207
7.5-кіші бөлім
МЕМСТ 31819.11-2012
(IEC 62053-11:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 11-бөлік. 0,5; 1 және 2 дәлдік сыныптарының пайдалы энергиясының электрмеханикалық есептеуіштері
208
7.5-кіші бөлім
МЕМСТ 31819.21-2012
(IEC 62053-21:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 21-бөлік.
1 және 2 дәлдік сыныптарының пайдалы энергиясының статикалық есептеуіштері
209
7.5-кіші бөлім
МЕМСТ 31819.22-2012
(IEC 62053-22:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 22-бөлік. 0,2S және 0,5S дәлдік сыныптарының пайдалы энергиясының статикалық есептеуіштері
210
7.5-кіші бөлім
МЕМСТ 31819.23-2012
(IEC 62053-23:2003)
Ауыспалы токтың электр энергиясын өлшеуге арналған аппаратура. Жекеше талаптар. 23-бөлік. Реактивтік энергияның статикалық есептеуіштері
211
5 – 7-бөлімдер
МЕМСТ 32141-2013
(ISO 14982:1998)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар. Сынақтардың әдістері және қабылдау критерийлері
212
МЕМСТ IEC 61000-4-8-2013
Электрмагниттік үйлесімділік. 4-8-бөлік. Сынақтар мен өлшемдердің әдісі. Өнеркәсіптік жиіліктің магниттік өрісіне орнықтылыққа сынақтар
213
МЕМСТ IEC 61000-4-9-2013
Электрмагниттік үйлесімділік. 4-9-бөлік. Сынақтар мен өлшемдердің әдісі. Импульстік магниттік өріске орнықтылыққа сынақтар
214
4 – 8-бөлімдер
МЕМСТ IEC 61547-2013
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Жалпы мақсаттағы жарық жабдығының кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері

ГОСТ 30804.4.30-2013
(IEC 61000-4-30:2008)
Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Методы измерений показателей качества электрической энергии
204
разделы 4, 5, 7 и 8
ГОСТ 30804.6.1-2013
(IEC 61000-6-1:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам технических средств, применяемых в жилых, коммерческих зонах и производственных зонах с малым энергопотреблением. Требования и методы испытаний
205
разделы 4, 5, 7 и 8
ГОСТ 30804.6.2-2013
(IEC 61000-6-2:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам технических средств, применяемых в промышленных зонах. Требования и методы испытаний
206
подраздел 7.5
ГОСТ 31818.11-2012
(IEC 62052-11:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Общие требования. Испытания
и условия испытаний. Часть 11. Счетчики электрической энергии
207
подраздел 7.5
ГОСТ 31819.11-2012
(IEC 62053-11:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 11. Электромеханические счетчики активной энергии классов точности 0,5; 1 и 2
208
подраздел 7.5
ГОСТ 31819.21-2012
(IEC 62053-21:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 21. Статические счетчики активной энергии классов точности 1 и 2
209
подраздел 7.5
ГОСТ 31819.22-2012
(IEC 62053-22:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 22. Статические счетчики активной энергии классов точности 0,2S и 0,5S
210
подраздел 7.5
ГОСТ 31819.23-2012
(IEC 62053-23:2003)
Аппаратура для измерения электрической энергии переменного тока. Частные требования. Часть 23. Статические счетчики реактивной энергии
211
разделы 5 – 7
ГОСТ 32141-2013
(ISO 14982:1998)
Совместимость технических средств электромагнитная. Машины для сельского и лесного хозяйства. Методы испытаний и критерии приемки
212
ГОСТ IEC 61000-4-8-2013
Электромагнитная совместимость. Часть 4-8. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к магнитному полю промышленной частоты
213
ГОСТ IEC 61000-4-9-2013
Электромагнитная совместимость. Часть 4-9. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к импульсному магнитному полю
214
разделы 4 – 8
ГОСТ IEC 61547-2013
Совместимость технических средств электромагнитная. Помехоустойчивость светового оборудования общего назначения. Требования и методы испытаний

226
БСТ IEC 61000-4-2-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. 4-2-бөлік. Сынақтар мен өлшемдердің әдістері. Электрстатикалық разрядтарға орнықтылық сынақтары
15.02.2016 дейін қолданылады
227
БСТ IEC 61000-4-3-2009
Электрмагниттік үйлесімділік. 4-3-бөлік Сынақтар мен өлшемдердің әдістері. Радиожиілікті электрмагниттік өріске орнықтылық сынағы
228
БСТ ХЭК 61000-4-4-2006
Электрмагниттік үйлесімділік. 4-4-бөлік. Сынақтар мен өлшемдердің әдістері. Наносекундтық импульстік кедергілерге орнықтылық сынақтары

226
СТБ IEC 61000-4-2-2011
Электромагнитная совместимость. Часть 4-2. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к электростатическим разрядам
применяется до 15.02.2016
227
СТБ IEC 61000-4-3-2009
Электромагнитная совместимость. Часть 4-3. Методы испытаний и измерений. Испытание на устойчивость к радиочастотному электромагнитному полю
228
СТБ МЭК 61000-4-4-2006
Электромагнитная совместимость. Часть 4-4. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к наносекундным импульсным помехам

15.02.2016 дейін қолданылады
229
БСТ ХЭК 61000-4-5-2006
Электрмагниттік үйлесімділік. 4-5-бөлік. Сынақтар мен өлшемдердің әдістері. Үлкен энергияның микросекундтық импульстік кедергілерге орнықтылық сынақтары
230
БСТ IEC 61000-4-6-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. 4-6-бөлік. Сынақтар мен өлшемдердің әдістері. Радиожиілікті электрмагниттік өрістен шығатын кондуктивтік кедергілерге орнықтылық сынақтары
231

применяется до 15.02.2016
229
СТБ МЭК 61000-4-5-2006
Электромагнитная совместимость. Часть 4-5. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к микросекундным импульсным помехам большой энергии
230
СТБ IEC 61000-4-6-2011
Электромагнитная совместимость. Часть 4-6. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к кондуктивным помехам, наведенным радиочастотными электромагнитными полями
231

БСТ IEC 61000-4-8-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. 4-8-бөлік. Сынақтар мен өлшемдердің әдістері. Өнеркәсіптік жиіліктің магниттік өрісіне орнықтылық сынақтары
15.02.2016 дейін қолданылады
232
БСТ IEC 61000-4-9-2012
Электрмагниттік үйлесімділік. 4-9-бөлік. Сынақтар мен өлшемдердің әдістері. Импульстік магниттік өріске орнықтылық сынақтары
15.02.2016 дейін қолданылады
233
БСТ ХЭК 61000-4-11-2006
Электрмагниттік үйлесімділік. 4-11-бөлік. Сынақтар мен өлшемдердің әдістері. Кернеудің үзілуіне, қысқа мерзімді іркілістеріне және өзгерістеріне орнықтылық сынақтары
15.02.2016 дейін қолданылады
234
4, 5, 7 және 8-бөлімдер
БСТ IEC 61000-6-1-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. 6-1-бөлік. Жалпы стандарттар. Энергия аз тұтынылатын тұрғын, коммерциялық аймақтарда және өнеркәсіптік аймақтарда орнатуға арналған техникалық жабдықтың кедергілерге орнықтылығы
15.02.2016 дейін қолданылады
235
4, 5, 7 және 8-бөлімдер
БСТ IEC 61000-6-2-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. 6-2-бөлік. Жалпы стандарттар. Өнеркәсіптік аймақтарда орнатуға арналған жабдықтың кедергілерге орнықтылығы
15.02.2016 дейін қолданылады
236
4 – 8-бөлімдер
БСТ IEC 61547-2011
Электрмагниттік үйлесімділік. Жалпы мақсаттағы жарық жабдығының кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
237
5 – 7-бөлімдер
БСТ ИСО 14982-2006
Ауыл шаруашылығы жұмыстарына және орман өсіруге арналған машиналар. Электрмагниттік үйлесімділік. Сынақтар мен өлшемдердің нормалары, әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
238
6.2.1 және 6.2.2-тармақтар
БСТ ЕН 620-2007
Үздіксіз тиеуге арналған жабдық және жүйелер. Сусымалы материалдарға арналған стационарлық таспалы конвейерлер. Қауіпсіздік және электрмагниттік үйлесімділік талаптары
15.02.2016 дейін қолданылады
239
5-бөлім
БСТ ЕН 55020-2005
Электрмагниттік үйлесімділік. Радиохабарын тарату қабылдағыштары, телевизорлар және солармен байланысты жабдық. Кедергіге орнықтылық сипаттамалары. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
240
БСТ ЕН 55014-2-2005
Электрмагниттік үйлесімділік. Тұрмыстық электр аспаптарына, электр құралдарына және сондай аспаптарға қойылатын талаптар. 2-бөлік. Кедергіге орнықтылық
15.02.2016 дейін қолданылады
241
4, 6 және 7-бөлімдер
БСТ ЕН 55024-2006
Электрмагниттік үйлесімділік. Ақпараттық технологиялар жабдығы. Кедергіге орнықтылық сипаттамалары. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
242
Р МЕМСТ 50652-94
(ХЭК 1000-4-10-93)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Бәсеңсіген тербелісті магниттік өріске орнықтылық. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері

СТБ IEC 61000-4-8-2011
Электромагнитная совместимость. Часть 4-8. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к магнитному полю промышленной частоты
применяется до 15.02.2016
232
СТБ IEC 61000-4-9-2012
Электромагнитная совместимость. Часть 4-9. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к импульсному магнитному полю
применяется до 15.02.2016
233
СТБ МЭК 61000-4-11-2006
Электромагнитная совместимость. Часть 4-11. Методы испытаний и измерений. Испытания на устойчивость к провалам, кратковременным прерываниям и изменениям напряжения
применяется до 15.02.2016
234
разделы 4, 5, 7 и 8
СТБ IEC 61000-6-1-2011
Электромагнитная совместимость. Часть 6-1. Общие стандарты. Помехоустойчивость оборудования, предназначенного для установки в жилых, коммерческих зонах и промышленных зонах с малым энергопотреблением
применяется до 15.02.2016
235
разделы 4, 5, 7 и 8
СТБ IEC 61000-6-2-2011
Электромагнитная совместимость. Часть 6-2. Общие стандарты. Помехоустойчивость оборудования, предназначенного для установки в промышленных зонах
применяется до 15.02.2016
236
разделы 4 – 8
СТБ IEC 61547-2011
Электромагнитная совместимость. Помехоустойчивость светового оборудования общего назначения. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
237
разделы 5 – 7
СТБ ИСО 14982-2006
Машины для сельскохозяйственных работ и лесоводства. Электромагнитная совместимость. Нормы, методы испытаний и измерений
применяется до 15.02.2016
238
пункты 6.2.1 и 6.2.2
СТБ ЕН 620-2007
Оборудование и системы для непрерывной погрузки. Конвейеры ленточные стационарные для сыпучих материалов. Требования безопасности и электромагнитной совместимости
применяется до 15.02.2016
239
раздел 5
СТБ ЕН 55020-2005
Электромагнитная совместимость. Радиовещательные приемники, телевизоры и связанное с ними оборудование. Характеристики помехоустойчивости. Нормы и методы измерений
применяется до 15.02.2016
240
СТБ ЕН 55014-2-2005
Электромагнитная совместимость. Требования к бытовым электрическим приборам, электрическим инструментам и аналогичным приборам. Часть 2. Помехоустойчивость
применяется до 15.02.2016
241
разделы 4, 6 и 7
СТБ ЕН 55024-2006
Электромагнитная совместимость. Оборудование информационных технологий. Характеристики помехоустойчивости. Нормы и методы измерений
применяется до 15.02.2016
242
ГОСТ Р 50652-94
(МЭК 1000-4-10-93)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к затухающему колебательному магнитному полю. Технические требования и методы испытаний

243
Р МЕМСТ 51317.4.1-2000
(ХЭК 61000-4-1-2000)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кедергіге орнықтылық сынақтары. Сынақтардың түрлері
244
Р МЕМСТ 51317.4.14-2000
(ХЭК 61000-4-14-99)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электрмен қоректендіру кернеуінің тербелістеріне орнықтылық
245
Р МЕМСТ 51317.4.16-2000
(ХЭК 61000-4-16-98)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. 0-ден 150 кГц дейінгі жиілік жолағындағы кондуктивтік кедергілерге орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
246

243
ГОСТ Р 51317.4.1-2000
(МЭК 61000-4-1-2000)
Совместимость технических средств электромагнитная. Испытания на помехоустойчивость. Виды испытаний
244
ГОСТ Р 51317.4.14-2000
(МЭК 61000-4-14-99)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к колебаниям напряжения электропитания. Требования и методы испытаний
245
ГОСТ Р 51317.4.16-2000
(МЭК 61000-4-16-98)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к кондуктивным помехам в полосе частот от 0 до 150 кГц. Требования и методы испытаний
246

Р МЕМСТ 51317.4.17-2000
(ХЭК 61000-4-17-99)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрақты ток кернеуінің пульсацияларына орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
247
Р МЕМСТ 51317.4.28-2000
(ХЭК 61000-4-28-99)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Қоректендіру кернеуі жиілігінің өзгерістеріне орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
248
Р МЕМСТ 51317.4.34-2007
(ХЭК 61000-4-34:2005)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Бір фазада тұтынатын тогы 16 А асатын техникалық құралдардың электрмен қоректендіру кернеуінің үзілуіне, қысқа мерзімді іркілістеріне және өзгерістеріне орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
249
5 – 8-бөлімдер
Р МЕМСТ 51317.6.5-2006
(ХЭК 61000-6-5:2001)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электр станциялары мен кіші станцияларында қолданылатын техникалық құралдардың электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
250
Р МЕМСТ 51516-99
(ХЭК 60255-22-4-92)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеу релелері мен қорғау құрылғыларының наносекундық импульстік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
251
Р МЕМСТ 51525-99
(ХЭК 60255-22-2-96)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Өлшеу релелері мен қорғау құрылғыларының электр статикалық разрядтарға орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
252
5-бөлім
Р МЕМСТ 51318.20-2012
(СИСПР 20:2006)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Дыбыстық және телевизиялық хабар тарату қабылдағыштары және солармен байланысты жабдық. Кедергіге орнықтылық сипаттамалары. Өлшемдердің нормалары мен әдістері
253
4, 6 және 7-бөлімдер
Р МЕМСТ 51318.24-99
(СИСПР 24-97)
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ақпараттық технологиялар жабдығының электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері
15.02.2016 дейін қолданылады
254
3 – 5-бөлімдер
МЕМСТ 30380-95
Тұрмыстық бейнемагнитофондардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электрмагниттік өрістерге және шығарылған жиілігі жоғары ток пен кернеуге орнықтылығы. Сынақтардың әдістері
255
4 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 30585-98
Тұрмыстық бейнемагнитофондардың электрмагниттік үйлесімділігі. Найзағай разрядтарының әсеріне орнықтылық. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері
256
4, 6 және 7-бөлімдер
МЕМСТ 30805.24-2002
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Ақпараттық технологиялар жабдықтарының электрмагниттік кедергілерге орнықтылығы. Сынақтардың талаптары мен әдістері

ГОСТ Р 51317.4.17-2000
(МЭК 61000-4-17-99)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к пульсациям напряжения электропитания постоянного тока. Требования и методы испытаний
247
ГОСТ Р 51317.4.28-2000
(МЭК 61000-4-28-99)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к изменениям частоты питающего напряжения. Требования и методы испытаний
248
ГОСТ Р 51317.4.34-2007
(МЭК 61000-4-34:2005)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным
прерываниям и изменениям напряжения электропитания технических средств с потребляемым током
более 16 А  в одной фазе. Требования  и методы испытаний
249
разделы 5 – 8
ГОСТ Р 51317.6.5-2006
(МЭК 61000-6-5:2001)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным помехам технических средств, применяемых на электростанциях и подстанциях. Требования и методы испытаний
250
ГОСТ Р 51516-99
(МЭК 60255-22-4-92)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость измерительных реле и устройств защиты к наносекундным импульсным помехам. Требования и методы испытаний
251
ГОСТ Р 51525-99
(МЭК 60255-22-2-96)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость измерительных реле и устройств защиты к электростатическим разрядам. Требования и методы испытаний
252
раздел 5
ГОСТ Р 51318.20-2012
(СИСПР 20:2006)
Совместимость технических средств электромагнитная. Приемники звукового и телевизионного вещания и связанное с ними оборудование. Характеристики помехоустойчивости. Нормы и методы измерений
253
разделы 4, 6 и 7
ГОСТ Р 51318.24-99
(СИСПР 24-97)
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость оборудования информационных технологий к электромагнитным помехам. Требования и методы испытаний
применяется до 15.02.2016
254
разделы 3 – 5
ГОСТ 30380-95
Совместимость видеомагнитофонов бытовых электромагнитная. Устойчивость к электромагнитным полям и наведенным высокочастотным токам и напряжениям. Методы испытаний
255
разделы 4 – 8
ГОСТ 30585-98
Совместимость технических средств электромагнитная. Стойкость к воздействию грозовых разрядов. Технические требования и методы испытаний
256
разделы 4, 6 и 7
ГОСТ 30805.24-2002
Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость оборудования информационных технологий к электромагнитным помехам. Требования и методы испытаний

259
ҚР СТ 2.123-2007
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Бәсеңсіген тербелісті магниттік өріске орнықтылық. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері
260
ҚР СТ 2.126-2007
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Тұрақты ток кернеуінің пульсацияларына орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері

259
СТ РК 2.123-2007
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к затухающему колебательному магнитному полю. Технические требования и методы испытаний
260
СТ РК 2.126-2007
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к пульсациям напряжения электропитания постоянного тока. Требования и методы испытаний

261
ҚР СТ 2.135-2007
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Кедергіге орнықтылық сынақтары. Сынақтардың түрлері
262
ҚР СТ 2.137-2007
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. 0-ден 150 кГц дейінгі жиілік жолағындағы кондуктивтік кедергілерге орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері

261
СТ РК 2.135-2007
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Испытания на помехоустойчивость.
Виды испытаний
262
СТ РК 2.137-2007
Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к кондуктивным
помехам в полосе частот от 0 до 150 Гц. Требования и методы испытаний

263
5-бөлім
ҚР СТ 2.206-2011
Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. ТЕМ-камералары бар электрмагниттік өріс генераторлары. Сынақтардың техникалық талаптары мен әдістері
264
ҚР СТ Р МЕМСТ 51317.4.14-2007
Қазақстан Республикасының өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электрмагниттік кернеудің тербелістеріне орнықтылық. Сынақтардың талаптары мен әдістері
265
ҚР СТ Р МЕМСТ 51317.4.30-2011
Электр энергиясы. Техникалық құралдардың электрмагниттік үйлесімділігі. Электр энергиясы сапасының көрсеткіштерін өлшеу әдістері

263
раздел 5
СТ РК 2.206-2011
Совместимость технических средств электромагнитная. Генераторы электромагнитного поля с ТЕМ-камерами. Технические требования и методы испытаний
264
СТ РК ГОСТ Р 51317.4.14-2007
Государственная система измерений Республики Казахстан. Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к колебаниям напряжения электромагнитная. Требования и методы испытаний
265
СТ РК ГОСТ Р 51317.4.30-2011
Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Методы измерений показателей качества электрической энергии