Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін (маусымдықтарды қоса), тарифтік квоталарды, тарифтік жеңілдіктер беру жағдайлары мен шарттарын белгілеу туралы ұсыныстарын Еуразиялық экономикалық комиссияға енгізу тәртібін бекіту және Кеден одағы Комиссиясының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 45 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін (маусымдықтарды қоса), тарифтік квоталарды, тарифтік квоталарды беру жағдайлары мен шарттарын белгілеу туралы ұсыныстарын Еуразиялық экономикалық комиссияға енгізу тәртібі бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
Кеден одағы Комиссиясының "Сыртқы сауданы реттеу шаралары жөніндегі ұсыныстарды Кеден одағы Комиссиясына енгізу регламенті туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 308 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік-тарифтік реттеудің даулы мәселелерін қарау қорытындылары бойынша баяндама дайындау жөніндегі ұсынымдар туралы" 2011 жылғы 28 қаңтардағы № 531 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Сыртқы сауданы реттеу шаралары жөніндегі ұсыныстарды Кеден одағы Комиссиясына енгізу регламентіне өзгерістер енгізу туралы" 2011 жылғы 2 наурыздағы № 553 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеудің бірыңғай шараларын енгізу немесе олардың күшін жою туралы ұсыныстарды Еуразиялық экономикалық комиссияға енгізу және оларды Еуразиялық экономикалық комиссияның дайындау тәртібі туралы" 2015 жылғы 31 наурыздағы № 23 шешімінің 3-тармағы.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы
27 сәуірдегі № 45 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін (маусымдықтарды қоса), тарифтік квоталарды, тарифтік жеңілдіктер беру жағдайлары мен шарттарын белгілеу туралы ұсыныстарын Еуразиялық экономикалық комиссияға енгізу
ТӘРТІБІ
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-тармағына сәйкес Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 64-тармағын іске асыруды қамтамасыз ету мақсатында әзірленді және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін (маусымдықтарды қоса), тарифтік квоталарды, тарифтік квоталарды беру жағдайлары мен шарттарын (бұдан әрі – тиісінше ұсыныс, кедендік-тарифтік реттеу шаралары) белгілеу туралы ұсыныстарын Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) енгізу рәсімін айқындайды.

Об утверждении Порядка внесения в Евразийскую экономическую комиссию предложений государств – членов Евразийского экономического союза об установлении ставок ввозных таможенных пошлин (включая сезонные), тарифных квот, случаев и условий предоставления тарифных льгот и признании утратившими силу некоторых решений Комиссии Таможенного союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 апреля 2015 года № 45
В соответствии с пунктом 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый Порядок внесения в Евразийскую экономическую комиссию предложений государств – членов Евразийского экономического союза об установлении ставок ввозных таможенных пошлин (включая сезонные), тарифных квот, случаев и условий предоставления тарифных льгот.
2. Признать утратившими силу:
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 308 «О Регламенте внесения предложений по мерам регулирования внешней торговли в Комиссию таможенного союза»;
Решение Комиссии Таможенного союза от 28 января 2011 г. № 531 «О Рекомендациях по подготовке доклада по итогам рассмотрения спорных вопросов таможенно-тарифного регулирования»;
Решение Комиссии Таможенного союза от 2 марта 2011 г. № 553 «О внесении изменений в Регламент внесения предложений по мерам регулирования внешней торговли в Комиссию Таможенного союза»;
пункт 3 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 марта 2015 г. № 23 «О порядке внесения в Евразийскую экономическую комиссию и подготовки Евразийской экономической комиссией предложений о введении или отмене единых мер нетарифного регулирования».
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 апреля 2015 г. № 45
ПОРЯДОК
внесения в Евразийскую экономическую комиссию предложений
государств – членов Евразийского экономического союза
об установлении ставок ввозных таможенных пошлин
(включая сезонные), тарифных квот, случаев и условий предоставления тарифных льгот
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии с пунктом 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года),в целях обеспечения реализации пункта 64 Регламента работы Евразийской экономической комиссии, утвержденного Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98 (далее – Регламент), и определяет процедуру внесения в Евразийскую экономическую
комиссию(далее – Комиссия) предложений государств – членов Евразийского экономического союза об установлении ставок ввозных таможенных пошлин (включая сезонные), тарифных квот, случаев и условий предоставления тарифных льгот (далее соответственно – предложение, меры таможенно-тарифного регулирования).

2. Ұсынысты Комиссияға Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес Комиссиямен өзара іс-қимылға уәкілеттік берілген осы мемлекеттің мемлекеттік билік органы (бұдан әрі – тиісінше уәкілетті орган, мүше мемлекет, Одақ) енгізеді.
3. Ұсыныс:
а) № 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүше мемлекеттің Комиссияға өтінішін;
б) Одақ органдары актілерінің жобаларын қамтуға тиіс.
Егер Комиссия шешімінің жобасында Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) Түсіндірмелерде қамтылған Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы кодының егжей-тегжейін ашу немесе ЕАЭО СЭҚ ТН-ға Одақтың қосымша ескертпелерін қосу көзделсе, сондай-ақ егер көрсетілген Түсіндірмелерге ЕАЭО СЭҚ ТН-ның бөлініп көрсетілген позициясына қатысты түсінік беретін ережелерді қосу қажет болса, онда ұсыныс Комиссия Алқасының осы Түсіндірмелерге өзгерістер енгізу туралы ұсынымдарының жобасын да қамтуға тиіс;
в) мынадай ақпаратты қамтитын түсіндірме жазбаны (кедендік-тарифтік реттеу шарасын енгізу ұсынылып отырған тауар сыныпталатын ЕАЭО СЭҚ ТН әрбір 10 таңбалы позициясы бойынша) қамтуға тиіс:
тауарды қасиеттерін, сипаттамаларын, функционалдық мақсатын және пайдалану саласын көрсете отырып сипаттау;
тауардың негізгі тұтынушылары немесе тұтынушылар тобы туралы деректер. Егер тауар басқа тауарды өндіру үшін пайдаланылса, онда кедендік-тарифтік реттеу шарасын енгізу ұсынылып отырған тауар құнының үлесі өндірілген тауардың орташа нарықтық құнымен көрсетіледі;
мүше мемлекеттің аумағында өндірілетін тауардың үшінші елдерде өндірілетін сондай тауарлармен (сондай тауар Одақ аумағында өндірілген кезде) салыстырмалы сипаттамасы (мүмкіндік бар болған кезде);
тауар нарығын, соның ішінде сандық әрі құндық тұрғыда сипаттау және сипаттама (мүмкіндік бар болған кезде).
Осы тармақшаның үшінші – бесінші абзацтарында көзделген ақпарат ұсыныстардың бастамашысы болып табылатын мүше мемлекетке және мүмкіндік бар болған кезде – басқа мүше мемлекеттерге қатысты беріледі;
г) № 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша статистикалық деректерді;
д) шешімді іске асырудың экономикалық әсерін сипаттауды, шешімнің мүше мемлекет бюджетінің кірісіне ықтимал ықпалын бағалауды, мүше мемлекеттің экспорты мен импортының құрылымы мен көлемін, нарықтың ұлттық субъектілерінің экономикалық қызметін қамтитын Комиссия шешімдері жобаларының қаржылық-экономикалық негіздемесін;
е) Одақ органдарының қаралып отырған ұсыныс бойынша шешім қабылдауы үшін маңызы бар өзге де құжаттар мен мәліметтерді, кедендік-тарифтік реттеудің ұсынылатын шарасын енгізудің әлеуметтік-экономикалық тиімділігін (мүмкіндік бар болған кезде) бейнелейтін қаржылық-экономикалық есептеулерді қамтуға тиіс.

2. Предложение вносится в Комиссию органом государственной власти государства – члена Евразийского экономического союза, уполномоченным в соответствии с законодательством этого государства на взаимодействие с Комиссией (далее соответственно – уполномоченный орган, государство-член, Союз).
3. Предложение должно содержать:
а) обращение государства-члена в Комиссию по форме согласно приложению № 1;
б) проекты актов органов Союза.
Если в проекте решения Комиссии предусматривается детализация кода единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС),содержащегося в Пояснениях к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, или включение в ТН ВЭД ЕАЭС дополнительного примечания Союза, а также если в указанные Пояснения необходимо включить разъясняющие положения в отношении выделяемой позиции ТН ВЭД ЕАЭС, то предложение должно содержать также проект рекомендации Коллегии Комиссии о внесении изменений в данные Пояснения;
в) пояснительную записку, содержащую следующую информацию (по каждой 10-значной позиции ТН ВЭД ЕАЭС, в которой классифицируется товар, в отношении которого предлагается ввести меру таможенно-тарифного регулирования):
описание товара с указанием его свойств, характеристик, функционального назначения и области использования;
данные об основных потребителях или группах потребителей товара. В случае если товар используется для производства другого товара, то указывается доля стоимости товара, в отношении которого предлагается ввести меру таможенно-тарифного регулирования,
в средней рыночной стоимости произведенного товара;
сравнительная характеристика товара, производимого на территории государства-члена, с аналогичными товарами, производимыми в третьих странах (при производстве аналогичного товара на территории Союза) (при наличии возможности);
описание и характеристика, в том числе количественная
и стоимостная, рынка товара (при наличии возможности).
Информация, предусмотренная абзацами третьим – пятым настоящего подпункта, представляется в отношении государства-члена, являющегося инициатором предложения, и при наличии возможности – других государств-членов;
г) статистические данные по форме согласно приложению № 2;
д) финансово-экономическое обоснование проектов решений Комиссии, содержащее описание экономического эффекта от реализации решения, оценку возможного влияния решения на доходы бюджета государства-члена, структуру и объем экспорта и импорта государства-члена, экономическую деятельность национальных субъектов рынка;
е) иные документы и сведения, которые имеют значение для принятия органами Союза решения по рассматриваемому предложению, финансово-экономические расчеты, отражающие социально-экономическую эффективность введения предлагаемой меры таможенно-тарифного регулирования (при наличии возможности).

4. Егер ұсыныс кодтық белгілеудің 10 разряды деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН өзгерістер енгізуді көздесе, онда ол мынадай ақпаратты да қамтуға тиіс:
а) бұл тауар (тауарлар түрі) осыған сәйкес көптеген сондай тауардан бірден бөлініп көрінуі мүмкін болатын критерийлер (сыныптау белгілері);
б) ЕАЭО СЭҚ ТН-да дербес позиция етіп бөліп көрсету ұсынылып отырған тауар туралы ақпарат: комплектация, мақсаты, жұмыс қағидаты, құрамы (егер сыныптау критерийі құрамындағы қандай да бір заттар болып табылса), қайта өңдеу процестері (егер сыныптау критерийі тауарды өңдеу түрі немесе тауарды өңдеу дәрежесі болып табылса), техникалық сипаттамалар (егер сыныптау критерийі тауардың салмағы, мөлшері, қуаты, өнімділігі, өзге де техникалық сипаттамалары болып табылса) және т.б;
в) тауарлардың жекелеген санаттарына (мысалы, химия өнеркәсібі тауарлары үшін) қатысты тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бөліп көрсетуге ұсынылатын позицияда белгіленетін критерийлерге сәйкестігін тексеруге мүмкіндік беретін қолда бар әдістемелер туралы ақпарат.
5. Егер ұсыныс экономика секторына жататын, экономика секторларының тізбесіне қосылған тауарларға қатысты кедендік-тарифтік реттеудің мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік ынтымақтастығы үшін басым шараларын енгізуді көздесе, онда ол да шешімнің экономиканың осындай секторындағы ынтымақтастықты дамытуға ықтимал ықпалын бағалауды қамтуға тиіс.
6. Тарифтік квоталарды белгілеу туралы ұсыныс:
а) № 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүше мемлекеттің Комиссияға өтінішін;
б) ұсыныс негізделген түсіндірме жазбаны;
в) осы Тәртіптің 3-тармағының "б", "д" - "е" тармақшаларында көзделген ақпаратты қамтуға тиіс.
7. Комиссияның жүргізу аясына кедендік-тарифтік реттеу мәселелері жататын құрылымдық бөлімшесі мүше мемлекеттің уәкілетті органы енгізген ұсыныстың қаралуын және оның Регламенттің 64-тармағына сәйкес басқа мүше мемлекеттерге жіберілуін қамтамасыз етеді, сондай-ақ осы ұсынысты оған берілген материалдардың жиынтықты әрі осы Тәртіптің 3 - 6-тармақтарында көзделген мәліметтердің толық болуына орай тексереді.
8. Материалдар немесе мәліметтер толық көлемінде берілмеген жағдайда, Комиссияның жүргізу аясына кедендік-тарифтік реттеу мәселелері жататын құрылымдық бөлімшесі уәкілетті органға қажетті ақпарат беру туралы сауал жібереді.
9. Комиссия уәкілетті органнан сұрататын ақпаратты беру, сондай-ақ мүше мемлекеттің басқа мүше мемлекеттің ұсынысы бойынша позициялары Регламенттің 99 және 102-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
Кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін
(маусымдықтарды қоса), тарифтік квоталарды,
тарифтік жеңілдіктер беру жағдайлары мен
шарттарын белгілеу жөніндегі ұсыныстарды
Еуразиялық экономикалық комиссияға
енгізу тәртібіне
№ 1 ҚОСЫМША
(нысан)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің _________________________________________________ туралы (Кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін (маусымдықтарды қоса), тарифтік жеңілдіктерді беру жағдайлары мен шарттарын белгілеу) Еуразиялық экономикалық комиссияға ӨТІНІШІ
Өтініш беруші ______________________________________________
(Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет)

4. Если предложение предусматривает внесение изменений в
ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 10-го разряда кодового обозначения, то оно также должно содержать следующую информацию:
а) критерии (классификационные признаки), в соответствии с которыми данный товар (вид товаров) может быть однозначно выделен из множества аналогичных товаров;
б) информация о товаре, для которого предлагается выделить отдельную позицию в ТН ВЭД ЕАЭС: комплектация, назначение, принцип работы, состав (если критерием классификации является содержание каких-либо веществ), процессы переработки (если критерием классификации является вид обработки товара или степень обработки товара), технические характеристики (если критериями классификации являются вес, размер, мощность, производительность, иные технические характеристики товара) и др.;
в) информация об имеющихся методиках, позволяющих проверить соответствие товара критериям, устанавливаемым предлагаемой к выделению позицией ТН ВЭД ЕАЭС в отношении отдельных категорий товаров (например, для товаров химической промышленности).
5. Если предложение предусматривает введение меры таможенно-тарифного регулирования в отношении товара, относящегося к сектору экономики, включенному в перечень секторов экономики, приоритетных для промышленного сотрудничества государств-членов, то оно также должно содержать оценку возможного влияния решения на развитие сотрудничества в таком секторе экономики.
6. Предложение об установлении тарифных квот должно содержать:
а) обращение государства-члена в Комиссию по форме согласно приложению № 3;
б) пояснительную записку с обоснованием предложения;
в) информацию, предусмотренную подпунктами «б», «д» – «е» пункта 3 настоящего Порядка.
7. Структурное подразделение Комиссии, к сфере ведения которого относятся вопросы таможенно-тарифного регулирования, обеспечивает рассмотрение внесенного уполномоченным органом государства-члена предложения и направление его другим государствам-членам в соответствии с пунктом 64 Регламента, а также проводит проверку этого предложения на предмет комплектности представленных материалов и полноты сведений, предусмотренных пунктами 3 – 6 настоящего Порядка.
8. В случае представления материалов или сведений не в полном объеме структурное подразделение Комиссии, к сфере ведения которого относятся вопросы таможенно-тарифного регулирования, направляет уполномоченному органу запрос о представлении необходимой информации.
9. Представление запрашиваемой Комиссией у уполномоченного органа информации, а также позиции государства-члена по предложению другого государства-члена осуществляется в соответствии с пунктами 99 и 102 Регламента.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Порядку внесения в Евразийскую
экономическую комиссию
предложений по установлению
ставок ввозных таможенных пошлин
(включая сезонные), тарифных квот,
случаев и условий предоставления
тарифных льгот
(форма)
ОБРАЩЕНИЕ
государства – члена Евразийского экономического союза
в Евразийскую экономическую комиссию об
________________________________________________________
(установлении ставок ввозных таможенных пошлин (включая сезонные),
случаев и условий предоставления тарифных льгот)
Заявитель ____________________________________________________________
(государство – член Евразийского экономического союза)

1. Тауардың атауы________________________________________________
2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес коды______________________________
3. Кедендік-тарифтік реттеудің қолданыстағы
(соның ішінде уақытша) шарасы___________________________________
4. Кедендік-тарифтік реттеудің
ұсынылатын шарасы____________________________________________
5. ЕАЭО СЭҚ ТН ұсынылатын кодтары______________________________
(ЕАЭО СЭҚ ТН егжей-тегжейі ашылған жағдайда көрсетіледі)
6. Кедендік-тарифтік реттеу шарасы
қолданысының ұсынылатын мерзімі _______________________________
Ескертпе: 1. Нысан кедендік-тарифтік реттеудің әрбір шарасына арнап толтырылады.
2. Кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін (маусымдықтарды қоса) немесе тарифтік жеңілдіктер беру жағдайлары мен шарттарын белгілеу туралы ұсыныста тауардың коды кодтық белгілеудің 10 разрядты деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес көрсетіледі.
Кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін
(маусымдықтарды қоса), тарифтік квоталарды,
тарифтік жеңілдіктер беру жағдайлары мен
шарттарын белгілеу жөніндегі ұсыныстарды
Еуразиялық экономикалық комиссияға
енгізу тәртібіне
№ 2 ҚОСЫМША
(нысан)
________________________________________бойынша (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет) СТАТИСТИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
Көрсеткіштер
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
(қаңтар - _____)
20__ жыл
(қаңтар - _____)
Тұтыну көлемі:
мың тонна (ЕАЭО СЭҚ ТН
сәйкес өлшем бірлігінде)
млн. АҚШ доллары
импорттың үлесі, %
Өндіріс көлемі:
мың тонна (ЕАЭО СЭҚ ТН
сәйкес өлшем бірлігінде)
млн. АҚШ доллары
импорттың үлесі, %
Өндірістік қуаттар:
мың тонна (өнеркәсіптік өнім үшін)
Өндірістік қуаттардың жүктелу деңгейі:
% (өнеркәсіптік өнім үшін)
Импорт:
Көрсеткіштер
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
(қаңтар - _____)
20__ жыл
(қаңтар - _____)
мың тонна (ЕАЭО СЭҚ ТН
сәйкес өлшем бірлігінде)
млн. АҚШ доллары
импорттың жалпы көлемінің үлесі, %
Экспорт:
мың тонна (ЕАЭО СЭҚ ТН
сәйкес өлшем бірлігінде)
млн. АҚШ доллары
экспорттың жалпы көлемінің үлесі, %
Ескертпе: 1. Статистикалық деректер кодтық белгілеудің 10 разрядты деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН әрбір коды бойынша келтіріледі.
2. Еуразиялық экономикалық одақ аумағында өндірілмейтін ауыл шаруашылығы өнімдеріне, шикізатқа, жеңіл және тамақ өнеркәсібі тауарларына, технологиялық жабдықтар мен тауарларға қатысты көрсеткіштерге түзетулер енгізілуі мүмкін.
3. Ақпарат Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 45 шешімімен бекітілген Кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін (маусымдықтарды қоса), тарифтік квоталарды, тарифтік жеңілдіктерді беру жағдайлары мен шарттарын белгілеу жөніндегі ұсыныстарды Еуразиялық экономикалық комиссияға енгізу тәртібіне сәйкес ұсыныстарды Еуразиялық экономикалық одаққа енгізу жылының алдындағы күнтізбелік 3 жыл үшін, сондай-ақ деректері бар ағымдағы жылдың соңғы кезеңі мен алдыңғы жылдың сондай кезеңі үшін беріледі.
Кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін
(маусымдықтарды қоса), тарифтік квоталарды,
тарифтік жеңілдіктер беру жағдайлары мен
шарттарын белгілеу жөніндегі ұсыныстарды
Еуразиялық экономикалық комиссияға
енгізу тәртібіне
№ 3 ҚОСЫМША
(нысан)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің __________________________________________ аумағына (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет) ауыл шаруашылығы тауарларының жекелеген түрлерін әкелу үшін тарифтік квоталар белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссияға ӨТІНІШІ
Өтініш беруші___________________________________________________
(Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет)
Тауардың атауы __________________________________________________
Тауардың АЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес коды___________________________________
Көрсеткіштер
Ұсынысты Еуразиялық экономикалық комиссияға енгізген жылдың алдындағы жыл
Тұтастай ағымдағы жыл
Ұсынысты Еуразиялық экономикалық комиссияға енгізген жылдан кейінгі жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
Тұтыну көлемі,
мың тонна
Өндіріс көлемі,
мың тонна
Импорт көлемі,
мың тонна
Экспорт көлемі,
мың тонна
Тарифтік квотаның ұсынылатын көлемі,
мың тонна

1. Наименование товара ______________________________________________
2. Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС __________________________
3. Действующая (в том числе временная) мера
таможенно-тарифного регулирования ___________________________________
4. Предлагаемая мера
таможенно-тарифного регулирования ___________________________________
5. Предлагаемые коды ТН ВЭД ЕАЭС ____________________________________
(указываются в случае детализации ТН ВЭД ЕАЭС)
6. Предлагаемый срок действия меры
таможенно-тарифного регулирования ___________________________________
Примечания: 1.Форма заполняется на каждую меру таможенно-тарифного
регулирования.
2. В предложении об установлении ставок ввозных
таможенных пошлин (включая сезонные) или случаев
и условий предоставления тарифных льгот код товара
указывается в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне
10-разрядного кодового обозначения.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Порядку внесения в Евразийскую
экономическую комиссию
предложений по установлению
ставок ввозных таможенных пошлин
(включая сезонные), тарифных квот,
случаев и условий предоставления
тарифных льгот
(форма)
СТАТИСТИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
по __________________________________________
(государство – член Евразийского экономического союза)
Показатели
20__ год
20__ год
20__ год
20__ год
(январь –
______)
20__ год
(январь –
______)
Объем потребления:
тыс. тонн (в единицах измерения
в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
млн. долларов США
доля импорта, %
Объем производства:
тыс. тонн (в единицах измерения
в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
млн. долларов США
доля экспорта, %
Производственные мощности:
тыс. тонн (для промышленной продукции)
Уровень загрузки производственных мощностей:
% (для промышленной продукции)
Импорт:
тыс. тонн (в единицах измерения
в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
млн. долларов США
доля от общего объема импорта, %
Экспорт:
тыс. тонн (в единицах измерения
в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС)
млн. долларов США
доля от общего объема экспорта, %
Примечания: 1. Статистические данные приводятся по каждому коду ТН               ВЭД ЕАЭС на уровне 10-разрядного кодового обозначения.
2. В отношении сельскохозяйственной продукции, сырья,
товаров легкой и пищевой промышленности, технологического
оборудования и товаров, не производимых на территории
Евразийского экономического союза, показатели могут быть
скорректированы.
3. Информация представляется за 3 календарных года,
предшествующих году внесения в Евразийскую экономическую
комиссию предложения в соответствии с Порядком внесения
в Евразийскую экономическую комиссию предложений
по установлению ставок ввозных таможенных пошлин (включая             сезонные), тарифных квот, случаев и условий
предоставления тарифных льгот, утвержденным Решением
Коллегии Евразийскойэкономическойкомиссии от 2015 г.
№ 45, а также за последний период текущего года,
за который имеются данные, и за аналогичный период
предшествующего года.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Порядку внесения в Евразийскую
экономическую комиссию
предложений по установлению ставок
ввозных таможенных пошлин
(включая сезонные), тарифных квот,
случаев и условий предоставления
тарифных льгот
(форма)
ОБРАЩЕНИЕ
государства – члена Евразийского экономического союза
в Евразийскую экономическую комиссию
об установлении тарифных квот для ввоза отдельных видов                сельскохозяйственных товаров на территорию
_______________________________________________________
(государство – член Евразийского экономического союза)
Заявитель _____________________________________________________                            (государство – член Евразийского экономического союза
Наименование товара ______________________________________
Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС ___________________
Показатели
Год,
предшествующий году внесения
предложения
в Евразийскую экономическую комиссию
Текущий год
в целом (оценка)
Год, следующий
за годом внесения
предложения
в Евразийскую экономическую
комиссию (прогноз)
20__ год
20__ год
20__ год
Объем потребления,
тыс. тонн
Объем производства,
тыс. тонн
Объем импорта,
тыс. тонн
Объем экспорта,
тыс. тонн
Предлагаемый объем
тарифной квоты,
тыс. тонн