Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 18 тамыздағы № 91 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа Қырғыз Республикасының қосылуы туралы шартқа 2014 жылғы 23 желтоқсанда қол қойылуына байланысты және Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа №1 қосымша) 14-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік декларациялар толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа Қырғыз Республикасының қосылуы туралы 2014 жылғы 23 желтоқсандағы шарт күшіне енген күннен бастап, бірақ осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы
18 тамыздағы № 86 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден төлемдерін төлеу жөніндегі жеңілдіктер сыныптауышында (7-қосымша):
а) 1.1 кіші бөлімде:
BC коды бар позицияда "2016 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі аралықта Беларусь Республикасына және Қазақстан Республикасына әкелінетін" деген сөздер "2016 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі аралықта Армения Республикасына, Беларусь Республикасына, Қазақстан Республикасына және Қырғыз Республикасына әкелінетін" деген сөздермен ауыстырылсын, "2017 жылғы 1 қаңтардан бастап 2019 жылғы 30 маусымға дейінгі аралықта Беларусь Республикасына және Қазақстан Республикасына әкелінетін, - " деген сөздер "2017 жылғы 1 қаңтардан бастап 2019 жылғы 30 маусымға дейінгі аралықта Армения Республикасына, Беларусь Республикасына, Қазақстан Республикасына және Қырғыз Республикасына әкелінетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
CPкоды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"BC коды бар позицияда көрсетілген, жеңілдіктерді қолдана отырып Армения Республикасына, Беларусь Республикасына, Қазақстан Республикасына және Қырғыз Республикасына әкелінген және жөндеу немесе техникалық қызмет көрсетілгеннен кейін оларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс пайдалану мерзімі ішінде Армения Республикасына, Беларусь Республикасына, Қазақстан Республикасына және Қырғыз Республикасына әкелінетін ЕАЭО СЭҚ ТН 8802 40 003 5 және 8802 40 003 6 кіші қосалқы позициясындағы азаматтық жолаушылар ұшақтарына қатысты кедендік әкелу бажын төлеуден босату
CP";
ЗУ коды бар позицияда "Армения Республикасы Қарулы күштерінің қажеттіліктерін қамтамасыз ету үшін Армения Республикасына" деген сөздер "тиісінше Армения Республикасы Қарулы күштерінің және Қырғыз Республикасы Қарулы күштерінің қажеттіліктерін қамтамасыз ету үшін Армения Республикасына және Қырғыз Республикасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
УН коды бар позицияда "Армения Республикасы" деген сөздерден кейін "Қырғыз Республикасы" деген сөздермен толықтырылсын, "Армения Республикасы" деген сөздер "оған тиісті тауар әкелу жүзеге асырылатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет," деген сөздермен ауыстырылсын;
ИН және ОН коды бар позициялар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 года № 91
В связи с подписанием 23 декабря 2014 г. Договора о присоединении Кыргызской Республики к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и в соответствии с пунктом 14 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 «О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу Договора от 23 декабря 2014 года о присоединении Кыргызской Республики к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, но не ранее чем по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 августа 2015 г. № 91
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378
1. В классификаторе льгот по уплате таможенных платежей
(Приложение 7):
а) в подразделе 1.1:
в позиции с кодом ВС слова «ввозимых по 31 декабря 2016 г. в
Республику Беларусь и Республику Казахстан» заменить словами
«ввозимых по 31 декабря 2016 г. в Республику Армения, Республику
Беларусь, Республику Казахстан и Кыргызскую Республику», слова
«ввозимых с 1 января 2017 г. по 30 июня 2019 г. в Республику Беларусь
и Республику Казахстан, –» заменить словами «ввозимых с 1 января 2017
г. по 30 июня 2019 г. в Республику Армения, Республику Беларусь,
Республику Казахстан и Кыргызскую Республику»;
позицию с кодом СР изложить в следующей редакции:
«Освобождение от уплаты ввозной таможенной пошлины в отношении гражданских пассажирских самолетов подсубпозиций 8802 40 003 5 и 8802 40 003 6 ТН ВЭД ЕАЭС, указанных в позиции с кодом ВС, ввезенных в Республику Армения, Республику Беларусь, Республику Казахстан и Кыргызскую Республику с применением льготы и ввозимых в течение срока их эксплуатации в Республику Армения, Республику Беларусь, Республику Казахстан и Кыргызскую Республику после их ремонта или технического обслуживания за пределами таможенной территории Евразийского экономического союза
СР»;
в позиции с кодом ЗУ слова «в Республику Армения для
обеспечения потребностей Вооруженных сил Республики Армения» заменить
словами «в Республику Армения и Кыргызскую Республику для обеспечения
потребностей соответственно Вооруженных сил Республики Армения и
Вооруженных сил Кыргызской Республики»;
в позиции с кодом УН после слов «Республику Армения» дополнить
словами «и Кыргызскую Республику», слова «Республики Армения»
заменить словами «государства – члена Евразийского экономического
союза, в которое осуществляется ввоз соответствующего товара,»;
позиции с кодами ИН и ОН исключить;
дополнить позициями следующего содержания:

"Жылына 100 000 тоннадан аспайтын көлемде Қырғыз Республикасының аумағына өнеркәсіптік өңдеу үшін Қырғыз-Қазақстан мемлекеттік шекара учаскесі арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарына кедендік бақылауды жою туралы Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің шешімі қабылданған күнінен бастап 5 жыл ішінде әкелінетін ЕАЭО СЭҚ ТН 1701 13 және 1701 14 қосалқы позицияларындағы қант шикізаты құрағына қатысты кедендік әкелу бажын төлеуден босату
Көлемі жылына 820 тоннадан аспайтын ЕАЭО СЭҚ ТН 3920 10 250 0 кіші қосалқы позициясындағы тауарларды және көлемі жылына 200 тоннадан аспайтын ЕАЭО СЭҚ ТН 3923 30 101 0 кіші қосалқы позициясындағы тауарларды қоса алғанда, 2016 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі аралықтағы кезеңде Қырғыз Республикасына әкелінетін тауарларға қатысты кедендік әкелу бажын төлеуден босату
ИШ
ПЛ";
б) мынадай мазмұндағы 6-бөліммен толықтырылсын:
"6-бөлім. Қырғыз Республикасының заңнамасында көзделген жеңілдіктер
6.1. Қырғыз Республикасының заңнамасында көзделген
кедендік алымдарды төлеу жөніндегі жеңілдіктер
Кедендік алымдарды төлеуден босату СО
Кедендік алымдарды төлеу жөніндегі жеңілдіктер пайдаланылмайды
(сұратылмайды) ОО
6.2. Қырғыз Республикасының заңнамасында көзделген
кедендік баждарды төлеу жөніндегі жеңілдіктер
6.2.1. Қырғыз Республикасының халықаралық келісімдерінде көзделген
кедендік баждарды төлеу жөніндегі жеңілдіктер
Қырғыз Республикасының 2015 жылғы 1 сәуірге дейін қол қойған, осы халықаралық шарттардың қолданысы тоқтатылғанға дейін көрсетілген халықаралық шарттарға сәйкес қолданылатын халықаралық шарттар шеңберінде Қырғыз Республикасы ұсынған кедендік әкелу бажын төлеу жөніндегі жеңілдіктер
2013 жылғы 11 қыркүйектегі Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Экспорт-импорт банкі арасындағы жеңілдікпен сатып алу кредитінің кредиттік келісіміне сәйкес 2017 жылғы 30 қарашаға дейін қолданылатын "Бішкек қаласының жылу электр орталығын жаңғырту" жобасын іске асыру шеңберінде кедендік әкелу бажын төлеу жөніндегі жеңілдіктер
2012 жылғы 5 маусымдағы Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Экспорт-импорт банкі арасындағы жеңілдікті кредиттік келісімге сәйкес 2015 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылатын 500 кВ "Датқа-Кемин" электр өткізу желісін және 500 кВ "Кемин" кіші станциясын салу" жобасын іске асыру шеңберінде кедендік әкелу бажын төлеу жөніндегі жеңілдіктер
2012 жылғы 4 желтоқсандағы Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Экспорт-импорт банкі арасындағы жеңілдікті кредиттік келісімге сәйкес 2017 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылатын Қырғыз Республикасында екі жол учаскесін (РВС № (2012) 54 нөмір (242) оңалту жөніндегі жобаны іске асыру шеңберінде кедендік әкелу бажын төлеу жөніндегі жеңілдіктер

«Освобождение от взимания ввозных таможенных пошлин в отношении сахара-сырца тростникового субпозиций 1701 13 и 1701 14 ТН ВЭД ЕАЭС, ввозимого в течение 5 лет с даты принятия Высшим Евразийским экономическим советом решения об отмене таможенного контроля товаров и транспортных средств, перемещаемых через кыргызско-казахстанский участок государственной границы, для промышленной переработки на территории Кыргызской Республики в объеме не более 100 000 тонн в год
ИШ
Освобождение от уплаты ввозной таможенной пошлины в отношении ввозимых в Кыргызскую Республику в период по 31 декабря 2016 г. включительно товаров подсубпозиции 3920 10 250 0 ТН ВЭД ЕАЭС в объеме не более 820 тонн в год и товаров подсубпозиции 3923 30 101 0 ТН ВЭД ЕАЭС в объеме не более 200 тонн в год
ПЛ»;
б) дополнить разделом 6 следующего содержания:
«Раздел 6. Льготы, предусмотренные законодательством
Кыргызской Республики
6.1. Льготы по уплате таможенных сборов, предусмотренные
законодательством Кыргызской Республики
Освобождение от уплаты таможенных сборов
СО
Льготы по уплате таможенных сборов не используются (не запрашиваются)
ОО
6.2. Льготы по уплате таможенных пошлин, предусмотренные
законодательством Кыргызской Республики
6.2.1. Льготы по уплате таможенных пошлин, предусмотренные
международными соглашениями Кыргызской Республики
Льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, предоставленные Кыргызской Республикой в рамках международных договоров Кыргызской Республики, подписанных до 1 апреля 2015 г., применяемые в соответствии с указанными международными договорами до прекращения действия этих международных договоров
МО
Льготы по уплате ввозных таможенных пошлин в рамках реализации проекта «Модернизация тепловой электроцентрали города Бишкек», применяемые до 30 ноября 2017 г., в соответствии с кредитным соглашением льготного покупательского кредита между Правительством Кыргызской Республики и Экспортно-импортным банком Китайской Народной Республики от 11 сентября 2013 г.
ТЭ
Льготы по уплате ввозных таможенных пошлин в рамках реализации проекта «Строительство линии электропередачи 500 кВ «Датка-Кемин» и подстанции 500 кВ «Кемин», применяемые до 31 декабря 2015 г., в соответствии с льготным кредитным соглашением между Правительством Кыргызской Республики и Экспортно-импортным банком Китайской Народной Республики от 5 июня 2012 г.
ДК
Льготы по уплате ввозных таможенных пошлин в рамках реализации проекта по реабилитации двух участков дорог в Кыргызской Республике (РВС № (2012) 54 номер (242)), применяемые до 31 декабря 2017 г., в соответствии с льготным кредитным соглашением между Правительством Кыргызской Республики и Экспортно-импортным банком Китайской Народной Республики от 4 декабря 2012 г.
ДР

2013 жылғы 11 қыркүйектегі Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Экспорт-импорт банкі арасындағы жеңілдікті кредиттік келісімге сәйкес 2019 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылатын, "Қазарман – Жалалабад" (км 291 – 433) және "Балықшы – Арал" (км 183+500 – 195+486) учаскелерінде Солтүстік – Оңтүстік баламалы автожолдың жобасын іске асыру шеңберінде бажын төлеу жөніндегі жеңілдіктер
2011 жылғы 13 қыркүйектегі Қырғыз Республикасы мен Сауд даму қоры арасындағы, 2011 жылғы 7 қыркүйектегі Қырғыз Республикасы мен Кувейт араб экономикалық даму қоры арасындағы және 2012 жылғы 8 ақпандағы Қырғыз Республикасы мен Абу-Даби даму қоры арасындағы кредиттік келісімдерге сәйкес 2017 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылатын Бішкек – Нарын – Торугарт автожолын реконструкциялау жобасын іске асыру шеңберінде кедендік әкелу бажын төлеу жөніндегі жеңілдіктер
2013 жылғы 13 тамыздағы Қырғыз Республикасы мен Сауд даму қоры арасындағы кредиттік келісімге сәйкес 2018 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылатын Тараз – Талас – Суусамыр автожолын реконструкциялау жобасын іске асыру шеңберінде кедендік әкелу бажын төлеу жөніндегі жеңілдіктер
Қырғыз Республикасымен бірге еркін сауда аймағын құрайтын мемлекеттерден шығарылатын және әкелінетін тауарларға қатысты кедендік баж төлеуден босату түріндегі тарифтік преференция
МО
ТЭ
ДК
ДР
ДЛ
ДБ
ДТ
КЭ
6.2.2. Кедендік баждарды төлеу жөнінде 1.1 және 6.2 кіші бөлімдерде ПИ
атаулары аталмаған өзге де жеңілдіктер
6.3. Қырғыз Республикасының заңнамасында көзделген
акциздер төлеу жөніндегі жеңілдіктер
1.2 кіші бөлімде атаулары аталған жеңілдіктерді қоспағанда, А
акциздер төлеуден босату
Акциздер төлеу жөнінде 1.2 және 6.3 кіші бөлімдерде атаулары И
аталмаған өзге де жеңілдіктер
6.4.Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар
әкелу кезінде ҚҚС төлеу жөніндегі жеңілдіктер
6.4.1. Қырғыз Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген
ҚҚС төлеу жөніндегі жеңілдіктер
Мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтері мен халықаралық ұйымдар желісі бойынша Қырғыз Республикасына гуманитарлық көмек ретінде, қайырымдылық мақсатында әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтері мен халықаралық ұйымдар желісі бойынша берілетін өтеусіз көмек (гранттар) есебінен Қырғыз Республикасына әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Авариялар мен апаттардың, табиғи зілзалалардың салдарын жою мақсатында Қырғыз Республикасына әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Балалар тағамына қатысты ҚҚС төлеуден босату
Жануарларға арналған вакциналар мен дәрі-дәрмекке қатысты ҚҚС төлеуден босату
Тыңайтқыштарға және өсімдіктерді химиялық қорғау құралдарына қатысты ҚҚС төлеуден босату
Асыл тұқымды мал мен тұқымдық материалдарға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Мүгедектерге арналған мамандандырылған тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Оқу құралдары мен мектеп керек-жарақтарына және ғылыми басылымдарға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Бағалы қағаздарға,белгіленген үлгідегі Қырғыз Республикасы азаматы паспортының және жеке куәлігінің бланкілеріне, акциздік алым маркаларына, валютаға (нумизматикалық мақсаттарда пайдаланылатындардан басқа) қатысты ҚҚС төлеуден босату
Табиғи газға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Банк жабдықтарына қатысты ҚҚС төлеуден босату
"Құмтөр" жобасын іске асыру шеңберінде әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Негізгі құралдар ретінде әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Дәрілік заттарға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Үшінші елдердің әскери базаларының мекенжайына әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Шыны шыңдайтын пештерді және конвенторларды (ферроқорытпа пештерін) салу мен реконструкциялау үшін әкелінетін мамандандырылған тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
Сейсмикалық жағдайды өлшеу мен бақылау жөніндегі геологиялық (геофизикалық, геодезикалық) ғылыми жабдықтарға қатысты ҚҚС төлеуден босату
БА
ГР
СБ
ПД
ЛЖ
УХ
ПС
МИ
УЧ
ВБ
ПГ
НБ
КР
СО
ЛС
МХ
ПК
ГО

Льготы по уплате ввозных таможенных пошлин в рамках реализации проекта альтернативной автодороги Север – Юг на участках Казарман – Джалал-Абад (км 291 – 433) и Балыкчы – Арал (км 183+500 – 195+486), применяемые до 31 декабря 2019 г., в соответствии с льготным кредитным соглашением между Правительством Кыргызской Республики и Экспортно-импортным банком Китайской Народной Республики от 11 сентября 2013 г.
ДЛ
Льготы по уплате ввозных таможенных пошлин в рамках реализации проекта реконструкции автодороги Бишкек – Нарын – Торугарт, применяемые до 31 декабря 2017 г., в соответствии с кредитными соглашениями между Кыргызской Республикой и Саудовским фондом развития от 13 сентября 2011 г., Кыргызской Республикой и Кувейтским фондом арабского экономического развития от 7 сентября 2011 г. и Правительством Кыргызской Республики и Фондом развития Абу-Даби от 8 февраля 2012 г.
ДБ
Льготы по уплате ввозных таможенных пошлин в рамках реализации проекта реконструкции автодороги Тараз – Талас – Суусамыр, применяемые до 31 декабря 2018 г., в соответствии с кредитным соглашением между Правительством Кыргызской Республики и Саудовским фондом развития от 13 августа 2013 г.
ДТ
Тарифная преференция в виде освобождения от уплаты таможенной пошлины в отношении товаров, происходящих и ввозимых из государств, образующих вместе с Кыргызской Республикой зону свободной торговли
КЭ
6.2.2. Иные, не поименованные в подразделах 1.1 и 6.2, льготы по уплате таможенных пошлин
ПИ
6.3. Льготы по уплате акцизов, предусмотренные
законодательством Кыргызской Республики
Освобождение от уплаты акцизов, за исключением льгот, поименованных в подразделе 1.2
А
Иные, не поименованные в подразделах 1.2 и 6.3, льготы по уплате акцизов
И
6.4. Льготы по уплате НДС при ввозе товаров
на таможенную территорию Евразийского экономического союза
6.4.1. Льготы по уплате НДС, предусмотренные
законодательными актами Кыргызской Республики
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в Кыргызскую Республику в качестве гуманитарной помощи, в благотворительных целях по линии государств, правительств государств и международных организаций
БА
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в Кыргызскую Республику за счет безвозмездной помощи (грантов), предоставленных по линии государств, правительств государств и международных организаций
ГР
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в Кыргызскую Республику в целях ликвидации последствий аварий и катастроф, стихийных бедствий
СБ
Освобождение от уплаты НДС в отношении детского питания
ПД
Освобождение от уплаты НДС в отношении вакцин и лекарственных средств для животных
ЛЖ
Освобождение от уплаты НДС в отношении удобрений и средств химической защиты растений
УХ
Освобождение от уплаты НДС в отношении племенных животных и семенных материалов
ПС
Освобождение от уплаты НДС в отношении специализированных товаров для инвалидов
МИ
Освобождение от уплаты НДС в отношении учебных пособий, школьных принадлежностей и научных изданий
УЧ
Освобождение от уплаты НДС в отношении ценных бумаг, бланков паспортов и удостоверений личности гражданина Кыргызской Республики установленного образца, марок акцизного сбора, валюты (кроме используемой в нумизматических целях)
ВБ
Освобождение от уплаты НДС в отношении природного газа
ПГ
Освобождение от уплаты НДС в отношении банковского оборудования
НБ
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в рамках реализации проекта «Кумтор»
КР
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в качестве основных средств
СО
Освобождение от уплаты НДС в отношении лекарственных средств
ЛС
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в адрес военных баз третьих стран
МХ
Освобождение от уплаты НДС в отношении специализированных товаров, ввозимых для строительства и реконструкции стекловаренной печи и конвертера (ферросплавной печи)
ПК
Освобождение от уплаты НДС в отношении научного оборудования геологических (геофизических, геодезических) экспедиций по измерению и контролю сейсмической обстановки
ГО

6.4.2. Қырғыз Республикасының халықаралық келісімдерімен
көзделген ҚҚС төлеу жөніндегі жеңілдіктер
Үкіметаралық және халықаралық келісімдер шеңберінде өткізілетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
2013 жылғы 11 қыркүйектегі Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Экспорт-импорт банкі арасындағы жеңілдікпен сатып алу кредитінің кредиттік келісіміне сәйкес "Бішкек қаласының жылу электр орталығын жаңғырту" жобасын іске асыру шеңберінде әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
2012 жылғы 5 маусымдағы Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Экспорт-импорт банкі арасындағы жеңілдікті кредиттік келісімге сәйкес 500 кВ "Датқа-Кемин" электр өткізу желісін және 500 кВ "Кемин" кіші станциясын салу" жобасын іске асыру шеңберінде әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
2012 жылғы 4 желтоқсандағы Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Экспорт-импорт банкі арасындағы жеңілдікті кредиттік келісімге сәйкес Қырғыз Республикасында екі жол учаскесін (РВС № (2012) 54 нөмір (242) оңалту жөніндегі жобаны іске асыру шеңберінде әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
2013 жылғы 11 қыркүйектегі Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Экспорт-импорт банкі арасындағы жеңілдікті кредиттік келісімге сәйкес "Қазарман – Жалалабад" (км 291 – 433) және "Балықшы – Арал" (км 183+500 – 195+486) учаскелерінде Солтүстік – Оңтүстік баламалы автожолдың жобасын іске асыру шеңберінде әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
2011 жылғы 13 қыркүйектегі Қырғыз Республикасы мен Сауд даму қоры арасындағы, 2011 жылғы 7 қыркүйектегі Қырғыз Республикасы мен Кувейт араб экономикалық даму қоры арасындағы және 2012 жылғы 8 ақпандағы Қырғыз Республикасы мен Абу-Даби даму қоры арасындағы кредиттік келісімдерге сәйкес Бішкек – Нарын – Торугарт автожолын реконструкциялау жобасын іске асыру шеңберінде әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
2013 жылғы 13 тамыздағы Қырғыз Республикасы мен Сауд даму қоры арасындағы кредиттік келісімге сәйкес Тараз – Талас – Суусамыр автожолын реконструкциялау жобасын іске асыру шеңберінде әкелінетін тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
МО
ТЭ
ДК
ДР
ДЛ
ДБ
ДТ
6.4.3. ҚҚС төлеу жөнінде 1.3 және 6.4 кіші бөлімдерде атаулары НИ".
аталмаған өзге де жеңілдіктер
2. Оларды алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышы (9-қосымша) мынадай мазмұндағы 6-бөліммен толықтырылсын:

6.4.2. Льготы по уплате НДС, предусмотренные
международными соглашениями Кыргызской Республики
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, перемещаемых в рамках межправительственных и международных соглашений
МО
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в рамках реализации проекта «Модернизация тепловой электроцентрали города Бишкек» в соответствии с кредитным соглашением льготного покупательского кредита между Правительством Кыргызской Республики и Экспортно-импортным банком Китайской Народной Республики от 11 сентября 2013 г.
ТЭ
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в рамках реализации проекта «Строительство линии электропередачи 500 кВ «Датка-Кемин» и подстанции 500 кВ «Кемин» в соответствии с льготным кредитным соглашением между Правительством Кыргызской Республики и Экспортно-импортным банком Китайской Народной Республики от 5 июня 2012 г.
ДК
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в рамках реализации проекта по реабилитации двух участков дорог в Кыргызской Республике (РВС № (2012) 54 номер (242)) в соответствии с льготным кредитным соглашением между Правительством Кыргызской Республики и Экспортно-импортным банком Китайской Народной Республики от 4 декабря 2012 г.
ДР
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в рамках реализации проекта альтернативной автодороги Север – Юг на участках Казарман – Джалал-Абад (км 291 – 433) и Балыкчы – Арал (км 183+500 – 195+486) в соответствии с льготным кредитным соглашением между Правительством Кыргызской Республики и Экспортно-импортным банком Китайской Народной Республики от 11 сентября 2013 г.
ДЛ
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в рамках реализации проекта реконструкции автодороги Бишкек – Нарын – Торугарт в соответствии с кредитными соглашениями между Кыргызской Республикой и Саудовским фондом развития от 13 сентября 2011 г., Кыргызской Республикой и Кувейтским фондом арабского экономического развития от 7 сентября 2011 г. и Правительством Кыргызской Республики и Фондом развития Абу-Даби от 8 февраля 2012 г.
ДБ
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых в рамках реализации проекта реконструкции автодороги Тараз – Талас – Суусамыр в соответствии с кредитным соглашением между Правительством Кыргызской Республики и Саудовским фондом развития от 13 августа 2013 г.
ДТ
6.4.3. Иные, не поименованные в подразделах 1.3 и 6.4, льготы по уплате НДС
НИ».
2. Классификатор видов налогов, сборов и иных платежей, взимание
которых возложено на таможенные органы (Приложение 9),
дополнить разделом 6 следующего содержания: