2016 жылы ауыл шаруашылығы тауарларының жекелеген түрлерін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге арналған тарифтік квоталарды, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына осы тауарларды әкелу үшін тарифтік квоталар көлемдерін белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 18 тамыздағы № 99 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 44 және 45-баптарына, оған № 6 және 7 қосымшаларға және 2011 жылғы 19 мамырдағы Кеден одағының көпжақты сауда жүйесі шеңберінде жұмыс істеуі туралы шартқа сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес 2016 жылы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін ауыл шаруашылығы тауарларының жекелеген түрлеріне қатысты тарифтік квоталар және осы тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына әкелуге арналған тарифтік квоталар көлемдері (бұдан әрі – тарифтік квоталар) белгіленсін.
2. Мынадай:
ТМД-ға қатысушы мемлекеттерден шығарылатын және әкелінетін тауарларды қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін, ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне қойылатын ауыл шаруашылығы тауарларына қатысты тарифтік квоталар қолданылады деп белгіленсін;
осы Шешімнің 1-тармағында көрсетілген тауарлар Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4-тармағында көзделген және Еуразиялық экономикалық одақтың "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ресми сайтында жарияланатын үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізіледі деп белгіленсін.
3. Ресей Федерациясы Ресей Федерациясының заңнамасына және Ресей Федерациясының Дүниежүзілік сауда ұйымының шеңберіндегі міндеттемелеріне сәйкес осы Шешіммен белгіленген тарифтік квоталар көлемдерін үшінші елдер арасында бөлуді қамтамасыз етсін.
4. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер:
осы Шешіммен белгіленген тарифтік квоталар көлемдерін сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында бөлуді өз заңнамасына сәйкес жүзеге асырсын;
атқарушы биліктің уәкілетті органдарына осы Шешімнің 1-тармағында көрсетілген тауарларды әкелуге лицензиялар беруді жүзеге асыруды тапсырсын.

Об установлении тарифных квот на ввоз в 2016 году отдельных видов сельскохозяйственных товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза, а также объемов тарифных квот для ввоза этих товаров на территории государств – членов Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 года № 99
В соответствии со статьями 44 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, приложениями № 6 и 7  к нему и Договором о функционировании Таможенного союза в рамках многосторонней торговой системы от 19 мая 2011 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить в отношении отдельных видов сельскохозяйственных товаров, ввозимых в 2016 году на таможенную территорию Евразийского экономического союза, тарифные квоты и объемы тарифных квот для ввоза этих товаров на территории государств – членов Евразийского экономического союза согласно приложению (далее – тарифные квоты).
2. Установить, что:
тарифные квоты применяются в отношении ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза сельскохозяйственных товаров, помещаемых под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, за исключением товаров, происходящих и ввозимых из государств – участников СНГ;
товары, указанные в пункте 1 настоящего Решения, включаются в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, предусмотренный пунктом 4 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и публикуемый на официальном сайте Евразийского экономического союза в информационно-телекоммуникационной сети «Интернет».
3. Российской Федерации обеспечить распределение объемов тарифных квот, установленных настоящим Решением, между третьими странами в соответствии с законодательством Российской Федерации и обязательствами Российской Федерации в рамках Всемирной торговой организации.
4. Государствам – членам Евразийского экономического союза:
осуществлять распределение объемов тарифных квот, установленных настоящим Решением, между участниками внешнеторговой деятельности в соответствии со своим законодательством;
поручить уполномоченным органам исполнительной власти осуществлять выдачу лицензий на ввоз товаров, указанных в пункте 1 настоящего Решения.

5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілер туралы" 2012 жылғы 16 тамыздағы № 134 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберіндегі үшінші елдермен саудада Кеден одағына мүше мемлекеттердің әкелуіне немесе әкетуіне тыйым салу немесе шектеу қолданылатын Тауарлардың бірыңғай тізбесінің 2.27 бөлімінің күші жойылды деп танылсын.

5. Признать утратившим силу раздел 2.27 Единого перечня товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2012 г. № 134 «О нормативных правовых актах в области нетарифного регулирования».

6. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының
2015 жылғы 18 тамыздағы
№ 99 шешіміне
ҚОСЫМША
2016 жылы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін, оларға қатысты тарифтік квоталар белгіленген ауыл шаруашылығы тауарларының жекелеген түрлері және осы тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына әкелуге арналған тарифтік квоталар көлемдері
Тауар атауы ЕАЭО СЭҚ ТН коды Тарифтік квоталар көлемі (мың тонна)
Армения Республикасы
Беларусь Республикасы
Қазақстан Республикасы
Ресей
Федерациясы
Ірі қара малдың жаңа сойылған немесе тоңазытылған еті
0201 10 ООО 1, 0201 20 200 1, 0201 20 300 1, 0201 20 500 1, 0201 20 900 1, 0201 30 000 4
0,0
0,0

6. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 августа 2015 г. № 99
Отдельные виды сельскохозяйственных товаров, ввозимые в 2016
году на таможенную территорию Евразийского экономического
союза, в отношении которых установлены тарифные квоты, и объемы
тарифных квот для ввоза этих товаров на территории государств –
членов Евразийского экономического союза
Наименование товара
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Объем тарифных квот
(тыс. тонн)
Республика Армения
Республика Беларусь
Республика Казахстан
Российская Федерация
Мясо крупного рогатого скота, свежее или охлажденное
0201 10 000 1, 0201 20 200 1, 0201 20 300 1, 0201 20 500 1, 0201 20 900 1, 0201 30 000 4
0,0
0,0

21,0
40,0
Ірі қара малдың мұздатылған еті
0202 10 000 1, 0202 20 100 1, 0202 20 300 1, 0202 20 500 1, 0202 20 900 1, 0202 30 100 4, 0202 30 500 4, 0202 30 900 4
530,0
Жаңа сойылған, тоңазытылған немесе мұздатылған шошқа еті
0203 11 100 1,0203 11 900 1,0203 12 110 1, 0203 12 190 1, 0203 12 900 1, 0203 19 110 1, 0203 19 130 1, 0203 19 150 1, 0203 19 550 1, 0203 19 590 1, 0203 19 900 1, 0203 21 100 1, 0203 21 900 1, 0203 22 110 1, 0203 22 190 1, 0203 22 900 1, 0203 29 110 1, 0203 29 130 1, 0203 29 150 1, 0203 29 550 1, 0203 29 590 1, 0203 29 900 1
0,0
20,0
0,0
400,0
шошқа триммингі*
0203 29 550 2, 0203 29 900 2
30,0
Тауар атауы ЕАЭО СЭҚ ТН коды Тарифтік квоталар көлемі (мың тонна)
Армения Республикасы
Беларусь Республикасы
Қазақстан Республикасы
Ресей
Федерациясы
0105 тауар позициясында көрсетілген үй құсының еті және тағамдық қосалқы өнімдері, жас еті, тоңазытылған немесе мұздатылған еті:
үй тауықтарының тұтас етінің мұздатылған сүйектен сылынбаған жартысы немесе төрттен бірі және үй тауықтарының мұздатылған еті сылынбаған сирақтары және оның бөліктері
0207 14 200 1,0207 14 600 1
0,0
0,0
128,0
250,0
үй тауықтарының сүйектен сылынған жас еті немесе тоңазытылған еті
0207 13 100 1
10,0
12,0
0,0
үй тауықтарының сүйектен сылынған мұздатылған еті
0207 14 100 1
100,0
күркетауықтардың сүйектен сылынған мұздатылған еті
0207 27 100 1
0,9
14,0
күркетауықтардың тұтас етінің мұздатылған сүйектен сылынбаған бір бөлігі
0207 27 300 1, 0207 27 400 1, 0207 27 600 1,
0207 27 700 1
0,0
0105 тауар позициясында көрсетілген үй құсының еті және тағамдық қосалқы өнімдері, жас еті, тоңазытылған немесе мұздатылған еті,жоғарыда атауы аталмағандары
0207 11 100 1,0207 11 300 1,0207 11 900 1, 0207 12 100 1, 0207 12 900 1, 0207 13 200 1, 0207 13 300 1, 0207 13 400 1, 0207 13 500 1, 0207 13 600 1, 0207 13 700 1, 0207 13 910 1, 0207 13 990 1, 0207 14 300 1, 0207 14 400 1, 0207 14 500 1, 0207 14 700 1, 0207 14 910 1, 0207 14 990 1, 0207 24 100 1, 0207 24 900 1, 0207 25 100 1, 0207 25 900 1, 0207 26 100 1,
0,0
0,0
Тауар атауы ЕАЭО СЭҚ ТН коды Тарифтік квоталар көлемі (мың тонна)
Армения Республикасы
Беларусь Республикасы
Қазақстан Республикасы
Ресей
Федерациясы
0207 26 200 1, 0207 26 300 1, 0207 26 400 1, 0207 26 500 1, 0207 26 600 1, 0207 26 700 1, 0207 26 800 1, 0207 26 910 1, 0207 26 990 1, 0207 27 200 1, 0207 27 500 1, 0207 27 800 1, 0207 27 910 1, 0207 27 990 1, 0207 41 200 1, 0207 41 300 1, 0207 41 800 1, 0207 42 300 1, 0207 42 800 1,0207 43 ООО 1, 0207 44 100 1, 0207 44 210 1, 0207 44 310 1, 0207 44 410 1, 0207 44 510 1, 0207 44 610 1, 0207 44 710 1, 0207 44 810 1, 0207 44 910 1, 0207 44 990 1, 020745 100 1,0207 45 210 1,0207 45 310 1, 0207 45 410 1, 0207 45 510 1, 0207 45 610 1, 0207 45 710 1, 0207 45 810 1, 0207 45 930 1, 0207 45 950 1, 0207 45 990 1, 0207 51 100 1, 0207 51 900 1, 0207 52 100 1, 0207 52 900 1, 0207 53 0001, 0207 54 100 1, 0207 54 210 1, 0207 54 310 1, 0207 54 410 1, 0207 54 510 1, 0207 54 610 1, 0207 54 710 1, 0207 54 810 1, 0207 54 910 1,0207 54 990 1, 0207 55 100 1, 0207 55 210 1, 0207 55 310 1, 0207 55 410 1, 0207 55 510 1, 0207 55 610 1, 0207 55 710 1, 0207 55 810 1, 0207 55 930 1, 0207 55 950 1, 0207 55 990 1, 0207 60 050 1, 0207 60 100 1, 0207 60 210 1, 0207 60 310 1, 0207 60 410 1, 0207 60 510 1, 0207 60 610 1, 0207 60 810 1, 0207 60 910 1, 0207 60 990 1
Тауар атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тарифтік квоталар көлемі (мың тонна)
Армения Республикасы
Беларусь Республикасы
Қазақстан Республикасы
Ресей
Федерациясы
Сүт сарысуының және түрін өзгерткен сүт сарысуының ұнтақталған, түйіршіктелген немесе басқа да қатты түрлердегі, қант немесе басқа да тәттілеуіш заттар қосылмаған жекелеген түрлері

21,0
40,0
Мясо крупного рогатого скота, замороженное
0202 10 000 1, 0202 20 100 1, 0202 20 300 1, 0202 20 500 1, 0202 20 900 1, 0202 30 100 4, 0202 30 500 4, 0202 30 900 4
530,0
Свинина свежая, охлажденная или замороженная
0203 11 100 1, 0203 11 900 1, 0203 12 110 1, 0203 12 190 1, 0203 12 900 1, 0203 19 110 1, 0203 19 130 1, 0203 19 150 1, 0203 19 550 1, 0203 19 590 1, 0203 19 900 1, 0203 21 100 1,
0203 21 900 1, 0203 22 110 1, 0203 22 190 1, 0203 22 900 1, 0203 29 110 1, 0203 29 130 1, 0203 29 150 1, 0203 29 550 1, 0203 29 590 1, 0203 29 900 1
0,0
20,0
0,0
400,0
Свиной тримминг*
0203 29 550 2, 0203 29 900 2
30,0
Мясо и пищевые субпродукты домашней птицы, указанной в товарной позиции 0105, свежие, охлажденные или замороженные:
замороженные необваленные половины или четвертины тушек кур домашних и замороженные необваленные ножки кур домашних и куски из них
0207 14 200 1, 0207 14 600 1
0,0
0,0
128,0
250,0
обваленное мясо кур домашних свежее или охлажденное
0207 13 100 1
10,0
12,0
0,0
обваленное мясо кур домашних замороженное
0207 14 100 1
100,0
замороженное обваленное мясо индеек
0207 27 100 1
0,9
14,0
замороженные необваленные части тушек индеек
0207 27 300 1, 0207 27 400 1, 0207 27 600 1, 0207 27 700 1
0,0
мясо и пищевые субпродукты домашней птицы, указанной в товарной позиции 0105, свежие, охлажденные или замороженные, выше не поименованные
0207 11 100 1, 0207 11 300 1, 0207 11 900 1, 0207 12 100 1, 0207 12 900 1, 0207 13 200 1, 0207 13 300 1, 0207 13 400 1, 0207 13 500 1, 0207 13 600 1, 0207 13 700 1, 0207 13 910 1, 0207 13 990 1, 0207 14 300 1, 0207 14 400 1, 0207 14 500 1, 0207 14 700 1, 0207 14 910 1, 0207 14 990 1, 0207 24 100 1, 0207 24 900 1, 0207 25 100 1, 0207 25 900 1, 0207 26 100 1, 0207 26 200 1, 0207 26 300 1, 0207 26 400 1, 0207 26 500 1, 0207 26 600 1, 0207 26 700 1, 0207 26 800 1, 0207 26 910 1, 0207 26 990 1, 0207 27 200 1, 0207 27 500 1, 0207 27 800 1, 0207 27 910 1, 0207 27 990 1, 0207 41 200 1, 0207 41 300 1, 0207 41 800 1, 0207 42 300 1, 0207 42 800 1, 0207 43 000 1, 0207 44 100 1, 0207 44 210 1, 0207 44 310 1, 0207 44 410 1, 0207 44 510 1, 0207 44 610 1, 0207 44 710 1, 0207 44 810 1, 0207 44 910 1, 0207 44 990 1, 0207 45 100 1, 0207 45 210 1, 0207 45 310 1, 0207 45 410 1, 0207 45 510 1, 0207 45 610 1, 0207 45 710 1, 0207 45 810 1, 0207 45 930 1, 0207 45 950 1, 0207 45 990 1, 0207 51 100 1, 0207 51 900 1, 0207 52 100 1, 0207 52 900 1, 0207 53 000 1, 0207 54 100 1, 0207 54 210 1, 0207 54 310 1, 0207 54 410 1, 0207 54 510 1, 0207 54 610 1, 0207 54 710 1, 0207 54 810 1, 0207 54 910 1, 0207 54 990 1, 0207 55 100 1, 0207 55 210 1, 0207 55 310 1, 0207 55 410 1, 0207 55 510 1, 0207 55 610 1, 0207 55 710 1, 0207 55 810 1, 0207 55 930 1, 0207 55 950 1, 0207 55 990 1, 0207 60 050 1, 0207 60 100 1, 0207 60 210 1, 0207 60 310 1, 0207 60 410 1, 0207 60 510 1, 0207 60 610 1, 0207 60 810 1, 0207 60 910 1, 0207 60 990 1
0,0
0,0
Отдельные виды молочной сыворотки и видоизмененной молочной сыворотки, в порошке, гранулах или в других твердых видах, без добавления сахара или других подслащивающих веществ

0404 10 120 1, 0404 10 160 1
0,0
0,0
0,0
15,0
*Шошқа триммингі шошқа тримингіне қатысты белгіленген тарифтік квота шеңберінде де, сондай-ақ шошқаға қатысты белгіленген тарифтік квота шеңберінде де әкеліне алады.

0404 10 120 1, 0404 10 160 1
0,0
0,0
0,0
15,0
__________________
*Свиной тримминг может ввозиться как в рамках тарифной квоты, установленной в отношении свиного тримминга, так и в рамках тарифной квоты, установленной в отношении свинины.