Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 21 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 45-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссияның Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешіміне қосымша) мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан кіші қосалқы позиция № 1 қосымшаға сәйкес алып тасталсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына кіші қосалқы позициялар № 2 қосымшаға сәйкес  енгізілсін;
в) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері № 3 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссияның Алқасы Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Мемлекетаралық Кеңесінің (Кеден одағы Жоғары органының) 2009 жылғы 27 қарашадағы № 18 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Кеңесі оларға қатысты кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін өзгерту жөнінде шешім қабылдайтын Сезімтал тауарлар тізбесіне өзгерістер енгізу туралы Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешімінің жобасын әзірлесін.
Көрсетілген Тізбеге өзгерістер енгізілгенге дейін осы Шешімге № 3 қосымшада көзделген тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін өзгерту туралы шешімдерді Еуразиялық экономикалық комиссияның Кеңесі қабылдайды.
3. Өтпелі кезең ішінде Армения Республикасы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 113 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің мөлшерлемелерінен ерекшеленетін кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін қолданатын Тауарлар және мөлшерлемелер тізбесіне № 4 қосымшаға сәйкес өзгеріс енгізілсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
В. Габриелян
Беларусь Республикасынан
В. Матюшевский
Қазақстан Республикасынан
Б. Сағынтаев
Ресей Федерациясынан
И. Шувалов
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің 2015 жылғы
23 сәуірдегі № 21 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан алып тасталатын КІШІ ҚОСАЛҚЫ ПОЗИЦИЯ
СЭҚ ТН
коды
Позиция атауы
Қосымша өлшем бірлігі

О внесении изменений в некоторые решения Совета Евразийской экономической комиссии
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 апреля 2015 года № 21. Утратило силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80
Сноска. Утратило силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14.09.2021 № 80 (вводится в действие с 01.01.2022).
В соответствии со статьей 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза (приложение к Решению Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 г. № 54) следующие изменения:
а) исключить из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подсубпозицию согласно приложению № 1;
б) включить в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подсубпозиции согласно приложению № 2;
в) установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза согласно приложению № 3.
2. Коллегии Евразийской экономической комиссии подготовить проект решения Высшего Евразийского экономического совета
о внесении изменений в Перечень чувствительных товаров, в отношении которых решение об изменении ставки ввозной таможенной пошлины принимается Советом Евразийской экономической комиссии, утвержденный Решением Межгосударственного Совета Евразийского экономического сообщества (Высшего органа Таможенного союза) от 27 ноября 2009 г. № 18.
До внесения изменений в указанный Перечень решения об изменении ставок ввозных таможенных пошлин в отношении товаров, предусмотренных приложением № 3 к настоящему Решению, принимаются Советом Евразийской экономической комиссии.
3. Утратил силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23.11.2020 № 114 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Российской
Федерации
В. Габриелян
В. Матюшевский
Б. Сагинтаев
И. Шувалов
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 апреля 2015 г. № 21
ПОДСУБПОЗИЦИЯ,
исключаемая из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической
деятельности Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед. изм.