Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы немесе Кеңесі шешім қабылдар алдында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында Бақылаушы органдардың өзара іс-қимылы жөніндегі консультативтік комитет шеңберінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы консультациялар жүргізуге міндетті мәселелер туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 14 өкімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы Ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 25-тармағына сәйкес:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы немесе Кеңесі шешім қабылдар алдында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында Бақылаушы органдардың өзара іс-қимылы жөніндегі консультативтік комитет шеңберінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы мынадай мәселелер:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерін жарақтандыру кезінде инфрақұрылымды дамыту және жаңа технологиялар енгізу;
б)      Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерін материалдық-техникалық жарақтандыруға және абаттандыруға қойылатын талаптарды айқындау;
в)      Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерін сыныптау (мамандандыру);
г)      Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттеріндегі мемлекеттік бақылауды жетілдіру, оның ішінде "бірыңғай терезе" тетігін пайдалана отырып жетілдіру бойынша міндетті түрде консультациялар жүргізсін.
2. Осы Өкім ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Федерациясынан
В.Габриелян В.Матюшевский Б.Сағынтаев И.Шувалов

О вопросах, по которым Коллегия Евразийской экономической комиссии обязана провести консультации в рамках Консультативного комитета по взаимодействию контролирующих органов на таможенной границе Евразийского экономического союза перед принятием решения Коллегии или Совета Евразийской экономической комиссии
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 15 июля 2015 года № 14
В соответствии с пунктом 25 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года):
1. Коллегии Евразийской экономической комиссии в обязательном порядке перед принятием решения Коллегии или Совета Евразийской экономической комиссии провести консультации в рамках Консультативного комитета по взаимодействию контролирующих органов на таможенной границе Евразийского экономического союза по следующим вопросам:
а) развитие инфраструктуры и внедрение новых технологий при оснащении пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза;
б) определение требований к материально-техническому оснащению и обустройству пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза;
в) классификация (специализация) пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза;
г) совершенствование государственного контроля в пунктах пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза, в том числе с использованием механизма «единого окна».
2. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Российской
Федерации
В. Габриелян
В. Матюшевский
Б. Сагинтаев
И. Шувалов