Тарифтік емес реттеудің және консультациялар өткізудің бірыңғай шараларын енгізу, қолдану, ұзарту немесе күшін жою туралы шешімдер жобасын әзірлеу туралы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің сыртқы сауда қызметіне қатысушыларды хабардар ету тәртібінің 13-тармағына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 7 маусымдағы № 60 шешімі.
Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың № 7 қосымшасы) 7-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентінің 150-тармағының екінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 35 шешімімен бекітілген Тарифтік емес реттеудің және консультациялар өткізудің бірыңғай шараларын енгізу, қолдану, ұзарту және күшін жою туралы шешімдер жобасын әзірлеу туралы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің сыртқы сауда қызметіне қатысушыларды хабардар ету тәртібінің 13-тармағына мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) екінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Комиссия мұндай шешімдерді қабылдаудағы кідірістер мүше мемлекеттердің мүдделеріне елеулі залал келтіруіне байланысты Хаттаманың 4-тармағында көзделген және Одақтың ресми сайтында жарияланған үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесінің 2.7, 2.8 және 2.12-бөлімдеріне енгізілген тауарларға қатысты шаралар туралы шешімдер қабылдау кезінде консультациялар өткізбейді.";
б) үшінші абзацта "осындай" деген сөз "сәйкес" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттамада (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың № 7 қосымшасы) көзделген үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесінің 2.7, 2.8 және 2.12-бөлімдеріне енгізілген тауарларға қатысты тарифтік емес реттеу шараларын қолдану туралы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдерінің жобаларын Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында алдын ала жариялауды (қоғамдық талқылау) Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітлген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентінің VІІІ бөліміне сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссияның тарифтік емес реттеу мәселелері құзыретіне кіретін департаменті қамтамасыз ететіндігі белгіленсін.

О внесении изменений в пункт 13 Порядка информирования участников внешнеторговой деятельности государств – членов Евразийского экономического союза о подготовке проекта решения о введении, применении, продлении или отмене единых мер нетарифного регулирования и проведения консультаций
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 июня 2016 года № 60
В соответствии с пунктом 7 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и абзацем вторым пункта 150 Регламента работы Евразийской экономической комиссии, утвержденного Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в пункт 13 Порядка информирования участников внешнеторговой деятельности государств – членов Евразийского экономического союза о подготовке проекта решения о введении, применении, продлении или отмене единых мер нетарифного регулирования и проведения консультаций, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 35, следующие изменения:
а) после абзаца второго дополнить абзацем следующего содержания:
«Комиссия не проводит консультации при принятии решений о мерах в отношении товаров, включенных в разделы 2.7, 2.8 и 2.12 единого перечня товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, предусмотренного пунктом 4 Протокола и публикуемого на официальном сайте Союза, в связи с тем, что задержка в принятии таких решений приводит к причинению существенного ущерба интересам государств-членов.»;
б) в абзаце третьем слово «таких» заменить словом «соответствующих».
2. Установить, что предварительное опубликование (общественное обсуждение) на официальном сайте Евразийского экономического союза проектов решений Коллегии Евразийской экономической комиссии о применении мер нетарифного регулирования в отношении товаров, включенных в разделы 2.7, 2.8 и 2.12 единого перечня товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, предусмотренного Протоколом о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), обеспечивается в соответствии с разделом VIII Регламента работы Евразийской экономической комиссии, утвержденного Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, департаментом Евразийской экономической комиссии, к компетенции которого относятся вопросы нетарифного регулирования.

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян