Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына теміржол және әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымдары мен форматтарын қолдану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 тамыздағы № 12 ұсынымы.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар мен ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 11-тармағына сәйкес
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге 2016 жылғы 1 қазаннан бастап, бірақ ерте дегенде 2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Киім заттары, киімге керек-жарақтар және табиғи теріден жасалған өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды жүргізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісім күшіне енген күннен кейін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына теміржол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматын (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 10 қарашадағы "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына теміржол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат ұсыну кезіндегі электрондық өзара іс-қимыл туралы" № 27 ұсынымына қосымша) және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматын (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат ұсыну кезіндегі электрондық өзара іс-қимыл туралы" № 5 ұсынымына қосымша) қосымшаға сәйкес өзгерістерді ескере отырып қолдануды ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссияның Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
К. Минасян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 12 ұсынымына
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына теміржол және әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымдары мен форматтарына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына теміржол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматында (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 10 қарашадағы № 27 ұсынымына қосымша):
а) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Құжаттардың электрондық нысандарының тізбесі
Құжаттың коды
Құжатт"ың атауы
XML-құжат
Атаулар кеңістігі
1006209E
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына теміржол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат
PIRWInformationCU

О применении структур и форматов предварительной информации о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным и воздушным транспортом
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 августа 2016 года № 12
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии с пунктом 11 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года)
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза с 1 октября 2016 г., но не ранее даты вступления в силу Соглашения о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции «Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха» от 8 сентября 2015 года, применять структуру и формат предварительной информации о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом (приложение к Рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 ноября 2015 г. № 27 «Об электронном взаимодействии при представлении предварительной информации о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом»), и структуру и формат предварительной информации о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом (приложение к Рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 5 «Об электронном взаимодействии при представлении предварительной информации о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом»), с учетом изменений согласно приложению.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии         К. Минасян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 августа 2016 г. № 12
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуры и форматы предварительной информации о
товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского
экономического союза железнодорожным и воздушным транспортом
1. В структуре и формате предварительной информации о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом (приложение к Рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 ноября 2015 г. № 27):
а) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Перечень электронных форм документов
Код документа
Название документа
XML-документ
Пространство имен
1006209E
Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом
PIRWInformationCU

urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIRWInformationCU:5.11.0";
б) 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына теміржол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат
Атаулар кеңістігі: urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIRWInformationCU:5.11.0
Атаулар кеңістігінің префиксі: PIRWCU
Нұсқа: 5.11.0.0
Импортталатын атаулар кеңістігі:
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.10.0
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.10.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.11.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.10.0
CategoryCust: urn:customs.ru:Categories:3.0.0".
2. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматында (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 5 ұсынымына қосымша):
а) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Құжаттардың электрондық нысандарының тізбесі
Құжаттың коды
Құжаттың атауы
XML-құжат
Атаулар кеңістігі
3006801E
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат
PIAirInformationCU
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIAirInformationCU:5.11.0";
б) 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат
Атаулар кеңісті: urn:customs.ru: Information:CustomsDocuments:
PIAirInformationCU:5.11.0
Атаулар кеңістігінің префиксі: pia
Нұсқа: 5.11.0.0
Импортталатын атаулар кеңістігі:
CategoryCust: urn:customs.ru:Categories:3.0.0
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.10.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.10.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.10.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.11.0".

urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIRWInformationCU:5.11.0»;
б) пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом
Пространство имен: urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIRWInformationCU:5.11.0
Префикс пространства имен: PIRWCU
Версия: 5.11.0.0
Импортируемые пространства имен:
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.10.0
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.10.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.11.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.10.0
CategoryCust: urn:customs.ru:Categories:3.0.0».
2. В структуре и формате предварительной информации о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом (приложение к Рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 5):
а) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Перечень электронных форм документов
Код документа
Название документа
XML-документ
Пространство имен
3006801E
Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом
PIAirInformationCU
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIAirInformationCU:5.11.0»;
б) пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом
Пространство имен: urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIAirInformationCU:5.11.0
Префикс пространства имен: pia
Версия: 5.11.0.0
Импортируемые пространства имен:
CategoryCust: urn:customs.ru:Categories:3.0.0
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.10.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.10.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.10.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.11.0».