Электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарына сұранысты ынталандыруға бағытталған ақпараттық жобалар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 желтоқсандағы № 36 ұсынымы.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Өнеркәсіптік ынтымақтастық туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 27 қосымша) 2-тармағы 2) тармақшасының екінші абзацына сәйкес,
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 10 өкімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын жасап шығару мен пайдалануды ынталандыруды қамтамасыз ету бойынша 2015 – 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының 7-тармағы негізінде,
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын пайдалануды ынталандыру мақсатында
мүше мемлекеттерге Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында осы Ұсыным жарияланған күннен бастап саланы дамытудың ұлттық басымдықтарына сәйкес келетін бөлігінде:
а) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресми сайттарында:
электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын жасап шығарушылар мен олар жасап шығаратын осындай көлік құралдарының модельдері туралы;
электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын жасап шығаруды кеңейтуге бағытталған инвестициялық жобалар туралы;
электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын пайдаланудың артықшылықтары туралы ақпаратты қалыптастыруды, орналастыруды және жаңартып отыруды;
б) электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарының ықтимал тұтынушыларына арналған тақырыптық семинарларға мүше мемлекеттер уәкілетті органдары өкілдерінің қатысуын қамтамасыз етуді;
в) осындай көлік құралдарын ықтимал тұтынушылардың қатысуымен электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарының өңірлік және халықаралық көрмелерін ұйымдастыруды және өткізуді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

Об информационных проектах, направленных на стимулирование спроса на моторные транспортные средства с электрическими двигателями
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 декабря 2016 года № 36
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии с абзацем вторым подпункта 2 пункта 2 Протокола о промышленном сотрудничестве (приложение № 27 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года),
на основании пункта 7 плана мероприятий по обеспечению стимулирования производства и использования моторных транспортных средств с электрическими двигателями в государствах – членах Евразийского экономического союза на 2015 – 2017 годы, утвержденного распоряжением Евразийского межправительственного совета от 29 мая 2015 г. № 10,
в целях стимулирования использования моторных транспортных средств с электрическими двигателями в государствах – членах Евразийского экономического союза (далее – государства-члены)
рекомендует государствам-членам с даты опубликования настоящей Рекомендации на официальном сайте Евразийского экономического союза в части, соответствующей национальным приоритетам развития отрасли:
а) сформировать, разместить и актуализировать на официальных сайтах уполномоченных органов государств-членов
в информационно-телекоммуникационной сети «Интернет» информацию:
о производителях моторных транспортных средств с электрическими двигателями и производимых ими моделях таких транспортных средств;
об инвестиционных проектах, направленных на расширение производства моторных транспортных средств с электрическими двигателями;
о преимуществах использования моторных транспортных средств с электрическими двигателями;
б) обеспечить участие представителей уполномоченных органов государств-членов в тематических семинарах для потенциальных потребителей моторных транспортных средств с электрическими двигателями;
в) организовывать и проводить региональные и международные выставки моторных транспортных средств с электрическими двигателями с участием потенциальных потребителей таких транспортных средств.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян