Молдова Республикасының Еуразиялық экономикалық одақ жанындағы байқаушы мемлекет мәртебесін алу жөніндегі өтініші туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2017 жылғы 14 сәуірдегі № 6 шешімі
Молдова Республикасы Президентінің Молдова Республикасына Еуразиялық экономикалық одақ жанындағы байқаушы мемлекет мәртебесін беру мәселесі жөніндегі өтінішін назарға ала отырып, 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 109-бабына сәйкес Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Молдова Республикасының Еуразиялық экономикалық одақ жанындағы байқаушы мемлекет мәртебесін алу жөніндегі ниетіне құптау білдірілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия мүше мемлекеттермен бірлесіп белгіленген тәртіпте Еуразиялық экономикалық одақ жанындағы байқаушы мемлекет мәртебесі туралы ережені әзірлесін және оны Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің кезекті отырысында бекіту үшін ұсынсын.
3. Молдова Республикасына байқаушы мемлекет мәртебесін беру туралы шешім осы Шешімнің 2-тармағында көзделген Ереже бекітілгеннен кейін қабылдансын.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан Федерациясынан

Об обращении Республики Молдова о предоставлении статуса государства – наблюдателя при Евразийском экономическом союзе
Решение Высшего Евразийского экономического Совета от 14 апреля 2017 года № 6
Принимая во внимание обращение Президента Республики Молдова по вопросу предоставления Республике Молдова статуса государства – наблюдателя при Евразийском экономическом союзе, в соответствии со статьей 109 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Приветствовать намерение Республики Молдова о получении статуса государства – наблюдателя при Евразийском экономическом союзе.
2. Евразийской экономической комиссии в установленном порядке совместно с государствами-членами разработать и предоставить для утверждения на очередном заседании Высшего Евразийского экономического совета Положение о статусе государства – наблюдателя при Евразийском экономическом союзе.
3. Принять решение о предоставлении Республике Молдова статуса государства – наблюдателя после утверждения Положения, предусмотренного пунктом 2 настоящего Решения.
4. Настоящее Решение вступает в силу с даты его официального опубликования.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации